Prezidento rinkimai 2019, Žmogaus teisės

Gitanas Nausėda. Visi žmonės turi teises

Tiesos.lt redakcija   2019 m. birželio 3 d. 15:55

26     

    

Gitanas Nausėda. Visi žmonės turi teises

Jūsų dėmesiui siūlome ištrauką iš Laisvos visuomenės instituto interviu su dabar jau išrinktuoju, o tuomet dar tik pretendentu į Lietuvos Respublikos prezidentus Gitanu Nausėda.

Tikime, kad dar gerokai prieš rinkimų kampaniją išsakytos mintys taps kelrodžiu vykdant tokią politiką, kuri užtikrintų kiekvieno žmogaus – ir dar negimusio – prigimtines teises.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas       2019-06-8 20:48

Taigi prezidentėlis jau pradėjo nuo Orwello:
“Visi gyvuliai yra lygus, bet…”

Žodžio laisvė...       2019-06-6 6:27

Nenorėkit,kad lietuvės vaikais aprūpintų visą pasaulį.Nereikia santykiauti nuo ankstyvos jaunystės,tai nereikės abortuotis nuo pirmo pastojimo,o nuo to ir nevaisingumas.Nekaltybes saugokite pirmajai nakčiai su sutuoktiniu,o ne gulkite su
pirmu pasitaikiusiu, tai nereikės mėtyti vaikų po vaikų namus,į gyvybės langelius ar
po krūmu.Merginos ir moterys praradę savo vertę,vyrus keičia kaip pirštines.Šiandien santuokos tapo nemadingos.Visi vis su draugais ir draugėmis iki pirmo susipykimo,o
vaikai nuo skirtingų vyrų.Šlykščiu reiškiniu šiandien tampa vienalyčiai santykiai ir
kas blogiausia,kad lendama su tokia propaganda į mokyklas,ar viešai demonstruojama
gatvėse ir politikai pasiduoda lengvai tokioms įtakoms.Ar kam gaila svetimų vaikų,kai
jie mato spalvotas eitynes.Niekinu tokias solidaus amžiaus moteris,kurios eina tokių
kolonų priešakyje ir vaidina žmogaus teisių gynėjomis.Šiandien žmogaus teisių gynimas
devalvuotas.Gaila.

to:Žodžio laisvė... 2019-06-5 9:34        2019-06-6 5:30

rašai moters vardu… Kovok uz švietimą- apsisaugojimą, kovok, kad neštutė, nenorinti turėti vaikų,pagimmdytų vaikelį šeimai, kuri nori, bet negali turėti vaikų. Abortas - moters sveikatos sutrikdymas. Aržinai, kiek JAV moterų nevaisingos, nes PASIDARĖ ABORTĄ ir to pasekmėje - negalėjimas pastoti. Kiek vaikų JAV šeimos įsisvaikina iš Kinijos, kito aazijatų pasaulio, kad tik turėtų VAIKUTĮ. Ir iš Lietuvos išvežami vaikai į nežinią - organams ar šeimoms. Tiek vyrus, tiek moteris (nepriklausomai nuo amžiaus) reikia šviesti apie apsaugą ir pan. Patiko Prezidento nuomonė. Pagarba žmogui, turinčiam dvi dukras.

> Žodžio laisvei       2019-06-5 12:33

O tie, kuriuos pagimdei (jeigu pagimdei) - vis dar tavo kūnas ar jau atskiri žmonės su savo kūnu ir savo siela?

Žodžio laisvė...       2019-06-5 9:34

Tai jūs bandote užčiaupti kitus.Tai žinokit,kad abortų nedariau ir jau nedarysiu.
Jei būtų reikėję daryti,tai būčiau dariusi.Prieš gimdant vaikus reikia susiskaičiuoti savo galimybes, finansines pirmiausiai.Minite Lenkiją.O ar girdėjote, kad lenkės važiuoja į Lietuvą ar Vokietiją darytis abortų.Nesenai Lenkijoje buvo didelis moterų
mitingas,kad būtų atšauktas abortų draudimo įstatymas.Ponai,kada nustosite diskriminuoti moteris ir pradėsite paisyti moterų teisės į savo kūną ir gyvenimą.
Kas davė teisę kištis pašaliniams asmenims į moterų gyvenimą?Ar jūs negirdėjote
apie moterų prievartas?Ar jūs nežinote apie tai,kad dažnas gimdymas alina moters
sveikatą???Jums žmonių skaičius svarbiau,nei moterų gyvenimo kokybė ir amžiaus trukmė?Kodėl nesidomite kiek šiandien gauna pensijos moterys?Nustokit diktuoti
moterims kaip joms tvarkytis su savo gyvenimais.Jums rūpi ,kad pigi darbo jėga
nemažėtų.Bet jūs pamiršote,kad daug moterų yra pasiekę aukšto išsilavinimo,
išsimokslinusios ir taip lengvai neįstengsite primesti savo egoistinio,ciniško ,
savanudiško nusistaymo - ne viduramžiai,kai moterys neturėjo žodžio laisvės.

 

>>>> 2019-06-4 11:41       2019-06-4 18:08

ačiū už nuostabų komentarą.

Tai (tam), kuri(s) pasirašė "Žodžio laisvė..."       2019-06-4 11:41

Jeigu jau pasirašote “Žodžio laisvė...”, kalbėkite argumentuotai, bet nesistenkite už-čiaupti kitaip manančių.
XXI-ame amžiuje visi supranta ir priima tokią mokslinę tiesą: gyvybė prasideda nuo pirmos kiaušialąstės apvaisinimo akimirkos ir gali išlikti jai tinkamose sąlygose. Aišku, tos sąlygos gali būti visai netinkamos: medikamentinė ar spiralinė kontracepcija, mėgintuvėlyje likę ir amžiams užšaldyti “pertekliniai” embrionai, kaip dirbtinio apvaisinimo aukos, ar tiesiog natūralūs persileidimai.
Kol kas nediskutuodami apie gyvybės unikalumą ir jos šventumą, ir nesiveldami į ginčus apie užšaldyto embriono teises, ženkime pirmą žingsnį valstybės mastu - žingsnį į kitą kokybę, ir ištarkime - žmogus nuo pirmos akimirkos motinos įsšiose turi prigimtinę teisę. Šito jau užtektų Lietuvai pasikeisti iš esmės, nes tai sukurtų prielaidas konsolidacijai, vystymuisi ir išlikimui.
  Ar tai duoda rezultatų? Taip, Lenkijoje, priėmus Gyvybės apsaugos įstatymą, nepaisant irgi pakankamai gausios emigracijos, Lenkijos populiacija (ne globali, o lokali) per 30 metų nesumažėjo. Labai gaila, kad mes, lietuviai, būtent tokio - gyvybės - paminklo Jonui Pauliui II-ajam nesukūrėme, nors formaliai daužome sau į krūtinę: neva, mes - katalikų tauta.
Atsipeikėkime.

Ramiros       2019-06-4 10:26

Teisingumo, teisingumo reikia Lietuvos žmonėms. Pirmiausia būtina padaryti tvarką teisėsaugoj. Negi nematot, kad darosi ? ....

Raigerdas        2019-06-4 10:19

Gitanas Nausėda jau pareiškė  pritarimą, kad S. Skvernelis liktų savo premjero poste. Gal pagaliau Lietuvoje prasidės kompetetingų ir tvirtų vyrų pokalbis ir bendri interesai VARDAN TOS LIETUVOS? Gal pagaliau bus atsisakyta to pražūtingo Lietuvai kelio su landsberginėmis intrigomis, lietuvių tautos niekinimu su savo tūkstančiais subinlaižių? Siekime gyventi su tiesa ir tas siekis nuves mus tiesiai į civilizuotų tautų glėbį, tvarkinga ekonomika ir aukšta žmonių morale. Nustokite tikėti A.Maldeikienių, R. Juknaitienių, R.Valatkų ir lansbergių žodžiais ir tvirtai laikykitės vieninteliu žmogiškosios veikos vertinimu:“Juos atpažinsite pagal jų darbus” (Kristus). Nustokite tikėti, kad politika yra purvina. Tokios politikos neegzistuoja, nes tai veidmainių pasiteisinimas dėl savo purvinų darbo rezultatų, o jie visada susiję su žala kokiai nors visuomenės daliai žmonių. Nustokite tikėti veidmainių pasiteisinimais, kad tai, neva, netyčia. Viskas ką jie daro yra tyčia, veidmainiškumas jų yra tikroji šitų žmonių esmė. Veidmainis jokių šventų dalykų neturi, nes jis yra šėtoniškų darbų vergas. Jis negali atsikratyti šitų impulsų, kurie jam atrodo, kaip teisingi, nors iš tikrųjų yra kreivi. Šitie žmonės visada gyveno ir visada gyvena kitų žmonių sąskaita. Atėjo laikas suprasti šitų žmonių elgesio priežastis.

Taigi koks       2019-06-4 9:19

tas „Pagrindinis socializmo ekonominis dėsnis intensyvios ekonomikos sąlygomis“, drg.Maldeikiene, arba geriau - brangūs žirmūniečiai?

Raigerdas        2019-06-4 8:49

Atsakau komentatoriui 2019-06-4 8:21. Yra nemažai žmonių, kurie mėgsta badyti pirštu į kitus. Jų tarpe yra nemažai, kurie sovietmečiu gyveno visai neblogai, įsitaisydami į įvairias komunizmą šlovinančias struktūras. Pastebėjau, kad jų kritika yra perteklinė, nes jie ieško kaltų, kodėl jie taip uoliai tarnavo komunizmui. Taigi, jeigu jūs užimsite kaltintojo poziciją ir badysite pirštu į kitus, kaip tai daro A. Maldeikienė ar Rimvydas Valatka, tai sulauksite nemažai gerbėjų. Atkreipkite dėmesį, kad jie mėgsta pabrėžti, kokie jie “protingi” ir kiek daug kvailių aplink juos. Taip, abu šitie personažai buvo labai uolūs komunizmo statytojai. Visi, kurie bandė kovoti su sovietine ideologija ar nukentėjo nuo jos, liko kvailio vietoje, nes prarado sveikatą ar net gyvybę. O šitie tiksliai užuodžia, ką, kaip ir kur reikia kalbėti, kad tik gauti tą VALSTYBINĮ MAITINIMĄ. Ir jeigu dabar grįžtų panaši tvarka dar kartą okupavus Lietuvą, jie būtų vėl prie naujos valdžios. Jūs teisingai darote, kad smerkiate tuos žmones, bet jie verti ne tik pasmerkimo, nes beveik už kiekvieno nugaros krūvos niekšiškų poelgių. Mums visiems reikia išsivaduoti nuo A. Maldeikienių, R. Valatkų ir daugybės tų jų palaikančių niekšų, kuriems melas yra vertingesnis poelgio motyvas, nei gyvenimas su tiesa. Gyvenimas su tiesa yra lengvesnis, gražesnis, tikresnis ir prasmingesnis. Bet mes patys turime negailestingai kovoti su tais be melo negalinčiais gyventi žmonėmis. Jiems veidmainiškumas yra neatimama jų gyvenimo dalis. Jų darbo rezultatas yra padaryta žala kitiems žmonėms. Belieka tik tikėti, kad to veidmainiškumo mes nepamatysime iš dabartinio mūsų prezidento Gitano Nausėdos. Nepamirškime, kad žydų religijose yra duoti gana tikslūs apibūdinimai įvairiems reiškiniams. Pavyzdžiui: “Šėtonas žydų mitologijoje suprantamas kaip „kaltintojas“, terminas priskiriamas žmonėms ir angelams. Hebrajų kalboje žodis „šėtonas“ turi žodžio “prieštarauti” šaknį” (Wikipedija).

Raigerda       2019-06-4 8:21

galima papildyti.Su Maldeikiene aiskumas aiskiausias.Bet, kaip vertinti tuos uzzombintus nemastancius rinkejukus, kurie pasirenka tokius auksaburnius kaip Maldeikiene.Kokiais jiems tinkanciais ramsciais remiantis jiems tinka Maldeikiene su savo demagogija.

stasys        2019-06-4 5:54

Bus šaunu jei naujas Prezidentas nepamirš priminti kad žmogaus teisės kaip tokios neegzistuoja savistoviai nuo tos pačios žmogaus pareigos ir atsakomybės už savo veiksmus prieš ta visuomene . Žmogaus teisiu paketas, kaip toks, nepardavinėjamas dalimis ir jei nesi žioplas ji įgijus privalėsi išmokti tuo paketu naudotis. Gebėjimas įsisavinti pilna apimtimi siūlomu teisiu riboja tik to žmogaus nesugebėjimas perprasti kaip veikia tas svarbus visuomenei mechanizmas ir ji sau pritaikyti . Kuo žmogus aktyvesnis tuo geriau perpranta .. kaip tas ‘paketas’ veikia ..iššūkis kaip užtikrinti žmogaus teisiu pritaikymą tiems kurie sėslus savo gyvenime ir pasyvus . Ta problema tiesiogiai siejama ir su tuo klausimu , kur prasideda ir baigiasi tos žmogaus teisės su žmogiškumu kuris mums priimtinas. Tai tie patys demokratijos procesai .. kai visuomenė keičiasi plėsdama savo poreikius . Tuos dalykus G.Nausėdai dar reikės perprasti ar išmokti .. Prezidentas tas asmuo kuris mato visumą (iš aukščiau) ir supranta kaip veikia tokie procesai . Nuolatinis pasipriešinimas tiems procesams yra tas ‘sviestas’ kurio dėka slysta (vyksta) tie svarbus procesai .

Julius Milaitis siunta,        2019-06-3 21:51

kad jo laiku neišabortavo smile . Tik įdomu, kodėl dabar taip dreba dėl to savo niekingo gyvenimėlio? Dzeikuti, dabar gali pats savo valia tai padaryti, ir niekam nė nuodėmė nekris. Tik mulkių mulkiai ir nesupranta, kad žmogus ne utėlė. Bet jei jautiesi utėle… skaityk aukščiau smile .

Cha,       2019-06-3 20:50

tai kas pasauliui - “mulkis”, tai Dievui yra, Jo pats mylimiausias vaikas, kuris antros mirties nebematys.

Jaugeraitui       2019-06-3 20:38

Dar vienas naivumo įsikūnijimas.
Ar girdėjot, kad mulkius net ir bažnyčioj muša?

Jau gerai tai,       2019-06-3 19:59

kad mūsų prezidentas turi šeimą, kurią gerbia ir myli. Mylintis žmogus negali būti blogas.

Atrodo       2019-06-3 19:46

Blogiau nebus…

Raigerdas        2019-06-3 19:17

O kaip dėl Aušros Maldeikienės teisių? Anais laikais buvo uoli komunizmo statytoja, o dabar pasidarė uoli katalikė. Ji tvirtina, kad ji yra kur kas didesnė katalikė, nei daugelis save taip vadinantys. Manau, verta prisiminti Aušros Maldeikienės veiklą ir tada galima bus prognozuoti, ką ji veiks Europarlamente. Bet karjerą padarė ji neįtikėtiną: “37 puslapių Aušros Maldeikienės (kartu su E. Maldeikiu) veikalui „Metodinės rekomendacijos V. Lenino veikalui „Imperializmas kaip aukščiausioji kapitalizmo stadija“ studijuoti“ (Vilnius, 1984) šiemet sukanka 35-eri metai (šaltinis: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Elektroninis katalogas).

VLADIMIRAS ILJIČIUS LENINAS IMPERIALIZMAS – AUKŠČIAUSIOJI KAPITALIZMO STADIJA (skaityti nemokamai)

Mūsų Aušra Maldeikienė

1976 m. baigė Vilniaus A. Vienuolio vidurinę mokyklą. Studijavo Vilniaus universiteto (VU) Finansų ir kredito fakultete, studijas tęsė Maskvos M. Lomonosovo universiteto Ekonomikos fakultete. 1982 m. jį baigė, suteikta ekonomistės ir politinės ekonomijos dėstytojos kvalifikacija.
1982–1984 m. dirbo Vilniaus universitete, dėstė Lietuvos žemės ūkio akademijoje. 1984–1987 m. Maskvos M. Lomonosovo universiteto aspirantė, 1987 m. apgynė disertaciją tema „Pagrindinis socializmo ekonominis dėsnis intensyvios ekonomikos sąlygomis“, suteiktas tuometinis ekonomikos mokslų kandidatės laipsnis (dabar – socialinių mokslų daktarė)”.

Dočys       2019-06-3 19:09

Progresu netikiu, bet lyginant su Sarafanu, progresas akivaizdus, nors dar nieko nepadaryta.

Gerumui       2019-06-3 19:02

Žmogau, nesvaik. Kas gali pykti ant kvailių?

Gerai,        2019-06-3 18:48

kai troliai niršta.

Žodžio laisvė...       2019-06-3 18:27

Prigimtinės teisės…O kada jos prasideda?Iki gimimo,ar jau gimus?Kodėl vyrai nekalba
apie moterų apsaugą nuo nėštumo ???O bažnyčios tarnams rekomenduoju nesikišti į šeimų
reikalus.Nei jūs kuriate šeimas,nei gimdote,o laikotės savo celibato ,tai ir gyvenki-
te kaip norite,nekiškite savo nosies į kitų gyvenimus.
Prezidentui siūlau pirmiausiai paklausti moterų Lietuvos,o ne dalinti savo pamąsty-
mus neapgalvotus.

Ačiū.       2019-06-3 18:11

Būtų labai gerai, kad šiuos žodžius niekada nepamirštų.

Gražu       2019-06-3 17:34

Pagarba Prezidentui.

Dzeikas       2019-06-3 17:07

Kas apie ka, o uteletas apie pirti.
Teises turejo net cholopas povytautineje LDK. Nes ponas i cholopa asmeni teises neturejo.T.y. nuzudyti, jo dukru zaginti teises neturejo.
Nuplakti teise turejo. Vienakart kazkokiam prasizengusiam bernui israse ryksciu. Egzekucijos metu uzklydo sveciai pas pona, isikalbejo ir pamirso apie egzekucija. O vykdytojas negaves komendos sustot nuplake berna iki mirties.
Buna nakladkes aisku. Tai cia nelaimingas ivykis, o ne nuzudymas.
Tiek apie lietuviskas teises.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.