Dienos aktualija, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Gitanas Nausėda. Pasauliui svarbu žinoti: Lietuvoje Antrasis pasaulinis karas baigėsi 1993 metais

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 8 d. 18:50

22     

    

Gitanas Nausėda. Pasauliui svarbu žinoti: Lietuvoje Antrasis pasaulinis karas baigėsi 1993 metais

Pasaulio bendruomenei svarbu žinoti, kad gegužės 8-ąją minima Pergalės diena – karo pabaigos simbolis tik daliai Europos valstybių. Daugeliui Centrinės ir Rytų Europos šalių tai naujas okupacijos nusikaltimų etapas. Siekdama pavergti Baltijos šalis Sovietų Sąjunga panaudojo didžiulę karinę jėgą, represijas, masinius trėmimus ir ideologinę kontrolę. Lietuvoje Antrasis pasaulinis karas baigėsi 1993 metais, kai iš mūsų Tėvynės buvo išvesta Rusijos kariuomenė.

Ištisos Lietuvos žmonių kartos – mūsų tėvai ir seneliai – visą gyvenimą pragyveno už geležinės uždangos. Jie neturėjo jokios galimybės pamatyti pasaulį, laisvai reikšti mintis, gyventi visavertį, orų gyvenimą. Dalis buvo ištremti ir amžinam poilsiui atgulė Sibire… Apmaudu ir apgailėtina klausytis įkyrėjusių ideologinių klišių apie klestėjusią sovietinę ekonomiką ir partinės-biurokratinės sistemos „dovanas“ LTSR. Trisdešimt nepriklausomybės metų įrodė, kad savo žemėje mes galime patys savimi pasirūpinti ir mums nereikia jokių išorinių „šeimininkų“ primestinės pagalbos.

Pasauliui minint 75-ąsias Antrojo pasaulinio karo baigties metines, kartu su Latvijos Prezidentu Egilu Levitu ir Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid pasirašėme Baltijos šalių Prezidentų kreipimąsi dėl Antrojo pasaulinio karo baigties. Europa negali būti dalinama į įtakos sferas, o nepriklausomos valstybės naudojamos kaip įrankiai dėl įtakos pasaulyje. Mūsų šalių istorija manipuliuoti neleisime!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nauji       2020-05-18 9:16

marazmai? KGBistų sąrašų išviešinimo lauks mūsų vaikaičiai , tai ką tik tada pasibaigs karas?
Na, ir patarėjų būrys vis pajuokai išstato JE…

> ah1 2020-05-10 18:06       2020-05-11 12:01

Atskirti susijusius dalykus, susieti nesusijusius, tiesiai neatsakyti į užduodamus klausimus, prirašyti šimtus klaustukų, ir tuo pačiu nieko nepasakyti… Net jei nesate spec. provokatorius, dezinformatorius, šiukšlintojas, jums kažkodėl gaunasi tik šitaip…

"Čepucha" ta knyga,        2020-05-11 5:45

kaip ir daugelis kitų dezipropagandinių knygų, gudriai pritemtų prie šių dienų pakitusių poreikių pagal oligarchijos dvaro užsakymą. Pikantiškų dalykų ten yra, žinoma, bet vėl - tai tik žaidimai su daline Tiesa ir ta dalimi, kurios nėra VU ar VDU docentų vadovėliuose, skirtuose nulėpausiams. Dar vienas hipno(masinės hipnozės) triukas.

obuolys       2020-05-10 18:54
ah1>202 -05-10 16:57       2020-05-10 18:06

tai va užtat kad neradau…Niekas nei tamstos nei manęs neklaus kai dalinsis įtakos zonas, pagal suformuotą praktiką bus taip kaip dalijosi Ribentrops su Molotovu, net Antanukas Smetona nepapūtė prieš vėją.... UPS - smetona tai grietinė lietuviškai. Tai kodėl pavardė ne Grietinė o Smetona? Nekyla klausimų?
O vat dėl pavardžių,.... tai putinas lietuviškas augalas, kurį amarai juodi labai mėgsta o ir putinas matyt amarus juodus mėgsta nes amarai juodi putino   ” nepapjauna”. Be to žinau vieną tokį kuris sako kad Putinas iš Lietuvos o pavardė tik patvirtina lietuvišką Putino iš  putino augalo kilties versiją...
Sakote Maskolija? O kas buvo Maskolijos vietoje iki Maskolijos nekyla klausimų?
O ko žydai į Krymą taip nori, nekyla klausimų?  O kur buvo Egiptas iki Afrikos ” Egipto” ir kaip Afrikos Egiptas vadinosi iki Egipto ir kodėl Nilo senasis pavadinimas “Upė” nekyla klausimų?

to ah1 2020-05-10 12:55       2020-05-10 16:57

Ką jūs sakote, ant sutartėlės galiojimo datą radote? Tiesiog kaip silkių skardinės, “Geriausia iki:” ar “Suvartoti iki:”? Žinant, kad jūsų minima sutartis buvo slaptų Molotovo-Ribentropo paktų įgyvendinimas, kaip jau ir įvykęs Lenkijos pasidalinimas (pažymėtas bendru šlovingu TSRS ir Vokietijos kariniu paradu), ar būsimas TSRS bandymas tą patį padaryti su Suomija (Žiemos karas), bei visų Baltijos šalių okupacija, ką jūs iš viso čia bandote pasakyti? Dar pasakykite, kad norite ir TSRS atkurti, ir tovariščių Staliną su Hitleriu prikelti, kad ir II-ąjį pasaulinį atgal atgrotų, tam, kaip jūs sakote, “grąžinant aplinkybes į priešsutartinį lygį”?  O kodėl tik šitą supuvusių silkių skardinę spardote? Kodėl nenorite atgroti viso paskutinio tūkstantmečio sutarčių ir karų? Ir apie sutartis. TSRS ir Rusijos. Kaip žinome, Rusija buvo tarp šalių, įsipareigojusių už branduolinį ginklą garantuoti Ukrainos valstybės teritorijos vientisumą. O bet tačiau. Rusija taip skrupulingai laikosi sutarčių, taip garantuoja, kad net įvyko KrymNaš‘as, bei pasklido kliedesiai apie mistinę Novorosiją Ukrainos teritorijoje… O kažkokios euforijos ar karštinės apimtas Putinas net nuolat visą rūkstantį Admirolą Kuznecovą nubuksiravo prie Sirijos. Bet paskutiniu metu Sirijoje Putinas kaip reikiant trenkėsi galvomis su Erdoganu. Kaip ir Ukrainoje, reikalai toliau nė išvietos, o dolerių reikia kasdien dešimčių ir šimtų milijonų. Nesaldu ir Libijoje. O naftos doleriai tai nebeteka. Ir dar tas koronavirusas… Gal jums derėtų labiau pergyventi dėl amžinųjų išvaduotojų dabartinių “sausumos ir oro pajėgų dalinių”, kad netektų jiems savo batus suvalgyti ir pabrukus uodegas iš Sirijos, Libijos, ir net Ukrainos gėdingai namo Maskolijon sprukti?

ah1       2020-05-10 12:55

o aš manau kad baigėsi sutartis: “Lietuvos–TSRS savitarpio pagalbos sutartis (pilnas pavadinimas Vilniaus ir Vilniaus srities Lietuvos Respublikai perdavimo ir Lietuvos–Sovietų Sąjungos savitarpio pagalbos sutartis) – 1939 m. tarptautinė sutartis tarp Lietuvos ir TSRS, pagal kurią mainais į Lenkijos okupuotą Vilniaus kraštą (faktiškai tik penktadalį okupuotos teritorijos) Lietuva suteikė teisę šalyje dislokuoti TSRS sausumos ir oro pajėgų dalinius. Sutartį 1939 m. spalio 10 d. pasirašė šalių įgaliotiniai Juozas Urbšys bei Viačeslavas Molotovas. Sutartis ratifikuota spalio 14 d., o įsigaliojo spalio 16 d.[1]” pagal Vikipedija. 
Kas buvo gauta mainais pagal sutartį tas turėtų būti ir atiduota pasibaigus sutarčiai grąžinant aplinkybes į priešsutartinį lygį.

Jules       2020-05-10 8:42

Mūsų pseudukai, prapiesoriai, meluoja apie šitą karą taip susirietę, kaip ir apie dabartinę Koronę 2020, manydami, kad mes, neišsilavinę mažaraščiai, žodžiu, esame tik beviltiški idiotai - tikį bet kuo, ką sako Raudonosios oligarchijos dvaro dezi propagandistai. Tiems įvairių istorijos versijų ir Koronės prapiesoriams norėčiau priminti, kad toks Robert H.Jackson “Before leaving to Europe, on June 11, 1945, met Judge Nathan Perlman, dr.Jacob Robinson, and dr.Alexander Kohanski” ir susitarė dėl “Galutinio skaičiaus”. O, sakykite, Koronėje 2020 nėra to pačio skaičiaus, a, VU ir VDU prapiesoriai arba paneikite - įrodykite atvirkščiai, kad tai netiesa, kad tai tik Corona Conspiracy and Agression, o mes, runkeliokai, vėl kliedime ir kalbame nesąmones? Ar jau mes, ne prapiesoriai, ne elitiniai žmonės, dėl Koronės jau nebeturime teisės į pagarbą savo fiziniam ir protiniam vientisumui? Mus, minimalistus arba išvis be pajamų, gali taip žiauriai bausti nedesovietizuoti teisėjai arba, sakykime, milicininkai ir atimti gyvybę dėl kaukės, kai žmogus, sakykime, išsigąsta milicininko ir pradeda nuo jo bėgti? O po tariamo nelaimingo įvykio palaikius tai tik pareigūno atsitiktine, netyčine klaida? Kaip čia yra iš tikro su ta istorija apie karą? Kaip ir apie dabartinį Covid 19? Ką sako apie tai Prezidentas Trumpas? Ar testai saugūs, ar galėsime išeiti iš karantino be visuotino čipsavimo, be visuotinos vakcinacijos? Juk Vakaruose spauda, pavyzdžiui, “The Guardian” ne kartą rašė, kad testai kartais būna užkrėsti virusu, tad kaip yra iš tikro, a, prapiesoriai?

dar tikintiems "holokausto" kliedesiais       2020-05-9 22:47

sunaikinta-tiesa ta6kas jimdofree ta6kas com/blog

 

Armija gal ir išėjo       2020-05-9 21:29

bet komunistai, kgbistai ir kitų spec tarnybų kadrai pasiliko. Užsislaptino šimtmečiui. Elitu save vadina. Vien parišta sterva komunistė ištisas dvi kadencijas prezidentavo nežinia kam tarnaudama, kieno zadanijas vykdydama - kas žino, kiek žalos valstybei pridarė? Karas gal ir baigėsi, bet pokario landsgrybinis chaosas niekaip nesibaigia, net priešingai, baigia visą valstybę sunaikinti…

Pone Stasy,       2020-05-9 18:21

Jules ne dūmai, o Tiesos ir teisingumo paieškos, kartais klaidingos, bet nuoširdžios, pasiremtos pasaulio autoritetais ir įvykių liudininkais, pavyzdžiui, Kenedžių kalbomis arba Niurnbergo proceso popierkomis, kuriame teisėjavo stalinistai ir segregatai, žodžių, sąjungininkai - “liepšyje druzja”.

Taigi, kas tie       2020-05-9 18:15

naujų okupacijų nusikaltimų sąjungininkai ir bendrininkai arba slėpikai - nuslėpę istoriją ir pateikę mums, runkeliokams, įvairias, nuo Mėnulio nukabintas, istorijos versijas, Kapsukės docentų padedami?

> 2020-05-9 7:37       2020-05-9 10:03

Tai tu gyvas, juliau Milaiti, juk iškritai pro langą prie R. Čepaitienės straipsnio „Teisė pykti“?!
Negi pamiršai:
„durneliai kurie tau patikejo iskrenta pro langa , bega i JAV ar paslysta ant sauso betono (Dzeikas     2020-05-3 11:36).
✒✒✒
Nepatikmas tas Langų majoras, oi nepatikimas, nors vėl pažemink į seržantus. Teisus buvo Jules, oi teisus:
„kad neišmestų Langų seržantai pro langą, o tokių pas mus tikrai netrūksta“,
o juk dar ir „stabdžius slapta mums pakirpti galėtų“, kaip sakė tas komentatorius ( Jules to 2019-08-3 9:13, 2019-08-3 9:49,  2019-08-2 22:45)

http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/rasa-cepaitiene.-istorija-kaip-tapsmas-ir-pamoka

stasys        2020-05-9 9:00

Neteisus Prezidentas , tokios iniciatyvos tik lakmuso politinis popiergalis pridengiant pačios Lietuvos neatliktus namų darbus . Ar jau Lietuva apsisprendė ka galima pagerbti o ko ne iš tos istorijos tarpsnio ? Visada atsiras tu kurie diskutuos iš savo varpinės .. va ir Jules bando pripusti dūmų .Deja Lietuvos politikai vis dar bando patobulinti ar pagražinti ta istorijos tarpsnį .

Dzeikas       2020-05-9 7:37

O taip pat zole zalia, o dangus - zydras.
Lietuvos prezidentas sh. nemala!

Jules       2020-05-9 6:50

Kol Tiesa apie šį karą nebus pasakyta - tol jis nesibaigs, o gali iššaukti Trečiąjį, nes toks dėsnis. Tai dėsninga. Prezidentas irgi žaidžia su daline tiesa, kodėl? Nori gero Lietuvai ar taip manosi galįs sukurti Gerovės valstybę? Dabar, anot prezidento E.Makrono, vyksta Sanitarinis karas, o kas miške sanitaras? O tarp žmonių ar kartais ne Bankas sanitariauja(šienauja), ką? Nori pakartoti Amerikos 1929 metų biržų kracho triuką ir sukelti jau ne tik sanitarinį karą, o labai karštą ir atominį, ar kaip? Kas žinote geriau, netylėkite, informuokite mus, rašykite mums.

Kad tik ko neužgauti       2020-05-9 0:12

Šnekas rašo vienas, vainikus dėlioja kitas.

Deja dar nesibaigė       2020-05-8 23:00

Baigsis tada kai bus išslaptinti ir VIEŠAI paskelbti buve ir esami K G Bistai.

ex komsomolec       2020-05-8 22:30

Neleisim ivanams mumis manipuliuot! Dabar mes pažangūs, todėl darysim viską, kad mumis manipuliuotų bilas geitas, jurgis sorošas ir mūsų saugumo komitetas.

as manau, kad pasauliui       2020-05-8 20:13

as manau, kad pasauliui yra giliai nusispjaut. gerai,  kad kazkas pasako, bet tik tiek. svarbiau, kad Lietuvoje bent jau patys mes visi ta suvoktume, nes dabar kgbistu ir panasiu palikuonys mano kitaip. ir jie to nebijo reiksti viesai

Kol Tiesa       2020-05-8 19:43

apie tą karą nepasakyta, Jūsų ekscelencija pone Prezidente, tol jis dar nepasibaigė. Va, jei Jūs pasakytumėte - tada mums, lietuviams, jis pasibaigtų, bet, deja, deja. Nebent prezidentas Trumpas išdrįstu, bet, vargu bau, ar išdrįs, jei išrinktų antrai kadencijai. Pasakyti Tiesą ir sugėdinti Velnią, gaila, bet ne mūsų nosiai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-05-8 19:31

Gitanai, juk dar:
- neišjungti (iš politikos) komunistai (Dalia Grybauskaitė, Gediminas Kirkilas, ...);
- dar neišprašytas okupantas iš Karaliaučiaus (Tvangstės, Karalgubrio) Martyno Mažvydo, Kristijono Donelaičio gimtinės.


Rekomenduojame

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.