Politika, Partijos

Gitanas Nausėda. Kodėl „socialdemokratai“ taip ir netaps socialdemokratais

Tiesos.lt redakcija   2017 m. balandžio 30 d. 14:08

9     

    

Gitanas Nausėda. Kodėl „socialdemokratai“ taip ir netaps socialdemokratais

Veidaknygė

Truputį stebina tas patosas, kurį sukėlė kai kurie vidaus gyvenimo apžvalgininkai iš karto po Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko rinkimų. Vienas kitas komentatorius net pasidavė mesianistiniam katarsiui naujuoju LSDP pirmininku išrinkus jauną ir simpatišką politiką G. Palucką.

Vis dėlto būtų neprošal šiek tiek atvėsti – politinė aritmetika neleidžia tikėtis stipraus ir skardaus socialdemokratų balso Lietuvos Respublikos Seime bent artimiausius ketverius metus, o galbūt – ir ilgiau.

Kurstantys kairiosios idėjos atgimimo euforiją žmonės turėtų užduoti sau klausimą: o kodėl pastaraisiais dešimtmečiais socialdemokratinės idėjos nejučiomis išsiplaudavo iš LSDP rinkimų programų ir partiečių galvų? Juk nė vienas partijos vairininkas neatėjo į politiką su liberalizmo įdagu kaktoje. Būtų primityvu ir net truputį ciniška viską supaprastinti iki sakralinės frazės – „juos visus nupirko stambusis kapitalas“. Ne, aš tikiu, kad ir politikoje galioja nekaltumo prezumpcija – žmogus yra nekaltas, kol neįrodyta priešingai.

Mano nuomone, viskas yra kur kas sudėtingiau. Perėmę valdžios vadeles į savo rankas, politikai ima matyti ne juodai-baltą, o spalvotą praktinės veiklos vaizdelį, kurio neįmanoma pakišti po ideologinėmis klišėmis ir štampais.

Reikėtų įvesti progresinius mokesčius? Puiku, tačiau ar verslūs ir kvalifikuoti žmonės nepasipustys padų ir nenudreifuos į tas valstybes, kurios jų gebėjimus vertina labiau? Reikia daugiau saugiklių samdomiesiems darbuotojams darbo ir socialinėje teisėje? Nuostabu, tačiau kaip į tai sureaguos vietos ir užsienio verslas, kuris turi dar mažiau patriotinių aspiracijų ir gali lengvai šokinėti per valstybių sienas?

Tai kokiam nors tribūną apsikabinusiam leftistui-teoretikui viskas aišku – „atimti ir padalinti!“ Jam juk atsakomybės už savo veiksmus ir retoriką prisiimti nereikės. Jeigu šalis susimaus ir pralaimės negailestingas globalios ekonomikos žirgų lenktynes, jis galės toliau postringauti iš savo stiklo karoliukų bokšto apie tai, kad kažkas kažką padarė ne taip, kaip derėtų. Tuo tarpu politikai privalės atsiskaityti savo rinkėjui, kodėl vietoje trijų darbo vietų liko tik dvi arba kodėl algos įšalo. Ir, beje, ne dėl to, kad išpampęs kapitalistas toliau punta, o todėl, kad ši valstybė investuotojams tapo tiesiog nebeįdomi! Taip sakant, nieko asmeniško…

Aš tikrai labai norėčiau, kad Lietuvoje tarptų kairioji mintis ir veiksmas, nes besąlygiškai tikiu konkurencijos galia – ne tik sporte, versle, bet ir politikoje. Būtų nežmoniškai graudu patiems dešiniesiems, jeigu kitoje stalo pusėje sėdėtų beveidžiai nebylūs socialdemokratai, gebantys tik pakosėti ir palinksėti galvomis. Liberalai ir konservatoriai kaipmat užsiaugintų didelius ideologinius pilvus ir nustotų galąsti savo argumentų ietis. Sveikos ideologinės diskusijos vardan Lietuvai reikia ne tik sveiko proto dešiniųjų, bet ir lygiai tokių pačių kairiųjų!

Ačiū Dievui, gyvename šalyje, kurioje toks tipažas kaip Prancūzijos neokomunistas J.L. Melenchonas surinktų ne penktadalį, o nebent vieną penkiasdešimtąją visų rinkėjų balsų ir būtų padėtas į pavėsį kaip koks A. Paleckis. Mūsų žmonės matė komunizmo eksperimentą ne iš tūkstančių kilometrų atstumo, o tiesiai iš pragaro skylės. Tai padėjo įgyti atsparumo geną stipresnį nei po veiksmingiausių skiepų.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2017-05-1 19:26

Nausėda kalbėti į visuomene nuo bačkos labai drasus. Bet kada reikia išgirsti visuomenės nuomone apie save Nausėda pasidaro didžiausiu bailiu.

Straipsnio net neskaičiau Nausėda to nenusipelnė.

albina       2017-05-1 18:26

Aktualu būtų paskaityti straipsnį KODĖL G.NAUSĖDAI TAIP IR NEPAVYKS TAPTI LIETUVOS PREZIDENTU.Pasikeisdami valdė kairė su dešine,tai gavosi taip,kad valdė ir grobė dvi rankos,o verslas iš laimės irgi trynė delnus.

SSD       2017-05-1 10:18

Sramata

apgailėtina situacija       2017-04-30 19:49

Ponas Nausėda kaip visada glotniai šneka ir pats savęs klauso. Kepšteli kam reikia, padeda šauktuką ten, kur jam atrodo tikra revoliucija -ach, jis pripažįsta kai kuriuos kairiuosius ir nuo kai kurių tuoj atsižegnoja. Suma sumarum - kai tokio lygmens žmonėms prireikia kairiųjų, suprantu, kad jie vėl bus sukonstruoti iš viršaus. Ne pirmas kartas.

Ignas       2017-04-30 16:54

“Sveikos ideologinės diskusijos vardan Lietuvai reikia ne tik sveiko proto dešiniųjų, bet ir lygiai tokių pačių kairiųjų!”
O aš sakau, sveikos ideologinės diskusijos vardan Lietuvai reikia ne tik kosmopolitų - globalistų, bet ir tikrų tautininkų - patriotų.

Nėra nei dešiniųjų, nei kairiųjų       2017-04-30 16:06

“Sveikos ideologinės diskusijos vardan Lietuvai reikia ne tik sveiko proto dešiniųjų, bet ir lygiai tokių pačių kairiųjų!”
Lietuvoje nėra nei dešiniųjų, nei kairiųjų. Yra tik draugų klanai, siekiantys patekti į valdžią kad galėtų praturtėti. O draugų “partijų” pavadinimai neturi nieko bendro su tikrąja politika, kurios iš tikrųjų net nėra.
P.S. Pokrikščioniškame pasaulyje jau seniai nebėra bolševikinio komunizmo ir jos ideologijos, todėl laikas pamiršti apie kairiuosius ir dešiniuosius politikus. Tačiau, nežiūrint to, politika vis tik nėra niekur dingusi tik jos turinys yra visiškai kitoks nei 20-ame amžiuje. Šiandieniniame pokrikščioniškame politiniame pasaulyje yra tik dvi politinės srovės: naujieji amoralūs anarchistai - globalistai ir tautininkai - patriotai. Deja, pastarųjų yra ženkliai mažiau. O dėl Prancūzijos per prezidentinius rinkimus išsišokusių komunistų (tiksliau, “komunistų”) manau, kad tai tik laikinas išimtinis reiškinys, kuris yra pasmerktas išnykimui.

minusas       2017-04-30 15:47

Kam reikėjo čia talpinti šitą mėšliną “straipsnį” ?
Ar to brudo nepakanka visur kitur?

Jėzusas       2017-04-30 15:29

Laisva rinka, demokratija, liberalizmas, tikėjimas investuotojais kaip kalėdų seniais nepasiteisino. Nausėda - tavo ideologija neveikia. 1 mln. pabėgo, kiti nusiżudė ir prasigėrė, kiti pasinėrė į pseudo laisvės transą. Pramone sugriauta. Per karą mažiau nuostolių buvo. Kad ir koks šudinas komunizmas buvo, tačiau jis spėjo parodyti pranašumą prieš dabartinę tvarką. Niekas nesikapstė po šiukšlynus, nes eilinis bėdžius turėjo orumą. Viso ko matas yra ne daiktų prikaupimas o žmogiškumas. Dabar gi Nausėdai žmonės yra darbo jėga kurie iśsižioję laukia investuotojų ir nori jiem našiai kelti našumą ir konkurencingumą.
O toks Nausėda yra koloborantas, kadangi dirba okupantams (finansiniams). Valstybė be savo finansų yra kolonija

$+$       2017-04-30 15:10

Ideologijos jau du dešimtmečius tėra politinės tapatybės simboliai, neturintys įtakos realiame politiniame gyvenime. T. Bleiras, laimėjęs rinkimus, oficialiai pripažino, kad jų programa mažai skiriasi nuo torių, nes rinkėjai nebetiki ideologizuotais populistiniais šūkiais. Būtent globali konkurencija ir transnacionalinių korporacijų dominavimas, verčia į valstybės valdymo problemas žvelgti praktiškiau ir racionaliau. Straipsnis atsiduoda politiniu naftalinu.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Dienos aktualija: tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Nacionalinis susivienijimas ragina Vyriausybę grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos būstinę

Maldos akcija už šeimą: Nelaisvė prasideda dvasine okupacija. Kaip įgyti imunitetą ideologijai? Kard. Sigitą Tamkevičių kalbina Audrius Globys

Verta prisiminti. Česlovas Iškauskas. Pokario kovos: Lietuvos katalikų laiškas Popiežiui

Rasti ir atpažinti 11-os partizanų ir jų rėmėjų palaikai

Kvietimas: Nacionalinis susivienijimas. Neleiskime ištrinti Vasario 16-osios iš Tautos atminties!

Raimondas Navickas. Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos? arba Demagogijos anatomija

Andrius Švarplys. Spręskite patys, arba Kaip užbaigsite „Jeigu akademikų samprotavimai neatitinka šiuolaikinės politinės tikrovės, tuo blogiau…“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.