Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Gitanas Nausėda. Gyvoji atmintis

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 24 d. 0:48

20     

    

Gitanas Nausėda. Gyvoji atmintis

Diena, kai pagerbiame Birželio sukilimo dalyvius, kurie prieš 80 metų įrodė suvokiantys laisvės vertę.

Jų pradėta kova tęsėsi per herojišką partizaninę kovą, disidentų veiklą, Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką, Sąjūdį, kol galiausiai atvedė mus į Kovo 11-osios Lietuvą.

Prisimindami ir herojiškus, ir skaudžius mūsų istorijos puslapius, priimkime Birželio sukilimą kaip liudijimą, koks svarbus yra tikėjimas laisve ir apsisprendimas veikti bei priešintis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ehrmantraut       2021-06-26 21:36

ei ei husarai stabdykit arklius, rodosi, kad dar kai kuriuos nuo Joninių nešioja į šonus…

Al.       2021-06-26 20:20

Ar prie Prezidentūros tą dieną buvo bent vėliavos pakėlimo ceremonija ?

kremliaus kurwos suaktyvėjo       2021-06-25 20:13

vibratorius analinėse angose šeimininkai nuotoliniu būdu įjungė?  Kvaišos, naudokitės šviežiais lietuviškai agurkais. Švariau, ekologiška ir konfigūracijos jūsų vaginoms pasirinkimo gausa.

to Pažink proputiniškos agentūros demagogiją       2021-06-25 12:22

O pats ar patį žinai tiesą apie tą Ablingą ir Pirčiupius, ar tiks pseudo istorikų deziuką? Pamiršai, kad iki vokiečių Baltijos šalys buvo okupuotos ir paverstos Sovietų teritorija, o jų kariuomenės Raudonosios armijos korpusais.

Pagarba didvyriams,pagarba prezidentui...       2021-06-24 14:47

Nekreipkime dėmesio į delfiorastų nuolatinį žydrųjų lagerio absurdų liaupsinimą, į universitetų neomarksistų antivalstybinius sapaliojimus. Tebūna mums paguoda ir prasmingo gyvenimo pavyzdžiu birželio sukilimo dalyviai, savo krauju aplaistę tautos laisvo nepriklausomo augimo medį. Tebūna amžiams prakeikti ONS liberalūs tarnai, dergiantys ir nutylintys mūsų didžiavyrių atminimą. Pagarba dalyvavusiems birželio sukilimo 80 -čio minėjimo renginiuose. Panieka šimonytėms, čmilytėms, valentinavičiams, kasperavičiams, bubniams,tapinams ir kitoms dvasnoms, tarnaujančioms Mamonai ir svetimoms galybėms ir bandančioms veimainiškai primesti mūsų laisvės didvyriams ir mūsų tautai atsakomybę už nacistinės Vokietijos suorganizuotą holokaustą. Ačiū didžiavyriams už bandymą, savo gyvybių ir kančių kaina, atlikti Nepriklausomybės atstatymo stebuklą, prasidėjus rudųjų ir raudonųjų stovyklų mirtinoms grumtynėms.Užuojauta mums, mirštančiai politinei tautai, patekusiai į liberalglobalizmo, individualizmo, godumo ir nuprotinimo , sužydrinimo pinkles.Mums ,patekusiems į Į dvasingumą, solidarumą ir demokratiją bei patriotizmą pūdančios mūsiškės oligarchinės- nomenklatūrinės santvarkos (ONS) mėsmalę...Mus šios baisios santvarkos savanaudžiai tarnai už Judo eurosidabrinių pakišas varo sumankurtintus, sugyvulintus, sunarcizintus išnykimo ir melo keliu. Šeimų maršo pasišventusių žmonių pastangos matsisakyti ONS krypties į mūsų bendruomenės vertybių naikinimą, dabar dergiamos valatkų, vinokurų, landsbergių, gritėnų, navickų, garbačiauskaičių, ramanauskų,bilienių, tapinoidų ir ko rankomis. Jei yra Dievas, degs šį gyvų numirėlių šutvė pragare už valstybės, demokratijos, tautos, vertybių naikinimą...

Jei buvusieji Prezidentai       2021-06-24 14:38

buvo ryšys su sovietmečiu,tai Prezidentas G.Nausėda tarsi atėjęs po Prezidento Smetonos.

>abc       2021-06-24 14:17

jis lyderis. jo darbas ir pareiga vesti valstybę keliais ir nenuvesti šunkeliais, o mes paprasti kaip nors patys pamaišysim betoną, iškepsim duoną ar išmokysim vaikus aritmetikos.

Pažink proputiniškos agentūros demagogiją       2021-06-24 13:25

Štai ką šiomis valandomis jos įtakos agentai rašinėja kitų portalų komentaruose:
1. “Sukilimas? Kai fašistinė Vokietija jau užpuolė TSRS, kai šimtai nekaltų lietuvių jau buvo žuvę nuo bombardavimų? Ko tie “sukilėliai” negelbėjo Lietuvos gyventojų nuo fašistų (Ablinga)? Tai ne sukilėliai, o fašistų pakalikai. Daiktus reikia vadinti savais vardais. Kodėl jie nesukilo 1941.06.14 kai prasidėjo lietuvių trėmimas? Pakinkliai buvo skysti. O kai savi pradėjo puolimą tai ir šitie fašistų pakalikai išlindo.”
2. “O kur tie “sukilėliai” buvo kai į Lietuvą įžygiavo Raudonoji Armija? Iššauti bijojo net į viršų. O kai kolegos fašistai pradėjo puolimą, tai “suskilėliai” suskubo saviems į pagalbą. Fašistas ir Afrikoje fašistas. Nereikia klastoti istorijos. Faktai taip susidėlioja: RA įeina į Lietuvą – tyla, lietuvius tremia – tyla ir še tau – vokiečių fašistai įsiveržė į Lietuvą ir Lietuvos fašistai, išauklėti Smetonos fašistinio režimo laikotarpiu, ėmėsi aktyviai talkininkauti naciams.”
3. “Kodėl mes neminime Ablingos? Mes vis garsiau garbiname fašistus. Prie gero tai neprives.”
******************************************************************
Primityvi manipuliacija, bet ir tokia retkarčiais būna veiksminga:
teplioji ruda substancija valstybės vėliavą ir vadini tai šokoladiniu perfomansu, kildini tai iš kažkodėl suabsoliutintos(!) menininko laisvės;
pavadini kovotojus už laisvę “fašistais”, “naciais” be jokios pareigos pagrįsti tai, kaip juos įvardiji, arba kaip pagrindą nurodai visiškai su tuo nesusijusius įvykius, - ir niekingas demagogo š-darbas atliktas.

Ką ir reikėjo įrodyti:       2021-06-24 12:12

Mačiusieji liudija, kad prokremliškoji provokatorė “fainuolė kuklianskaja-kuklioji” visur slampinėjo ir šnipinėjo tautos Birželio sukilimui paminėti skirtuose renginiuose. Jokio orumo.
Žydų tautoje yra garbingų personų - metas išdrąsėti ir atsikvošėti.

to abc       2021-06-24 11:45

Vadinasi, puikūs pačio darbai - daug geresni už politikierių ir išverstaskūrių.

abc.       2021-06-24 11:37

proginių kalbų nesakau,nesu prezidentas. esu donoras,mano kraujas kažkam išgelbėjo gyvybę.

to abc       2021-06-24 10:03

O pačio darbai kokie?

abc.       2021-06-24 9:55

Ačiū,ačiū,ačių šaukia avinukai.avinukams patinka gražios kalbos.o darbai? ai ,darbai nepabėgs…

Štai Prezidentas – Lietuvos Prezidentas!       2021-06-24 9:46

Nė vienas ligšiolinių prezidentų neišdrįso ir nebūtų išdrįsęs pasakyti šios paprastos, tikros tiesos apie garbingiausius kovotojus, jų auką už Dievo pašaukimą sukurti tautos valstybę, atsikovoti laisvę kaip būtiną sąlygą kiekvieno asmens klestėjimui.
Lietuvos valstybingumu parazituojantis tinklas trūkinėja ir neturi jokių šansų parazituoti ilgėliau, kokie globalistinių ideologijų pinigai bebūtų skiriami ardyti krikščioniškajai Vakarų civilizacijai.
Pakilkime, lietuviai, pasekime kitų savigarbą atgavusių tautų pavyzdžiu! Nesitaikstykime su bešaknėmis ideologijomis, jų intelektualiniu lėkštumu.

Kis       2021-06-24 9:30

Va tokiais istoriniais ivykiais ir isaiskeja kas yra kas?Pagarba sakyciau uz drasa,nes ne kiekvienas dristu stoti pries ozi,kuris uzurpaves visa Lietuva,juk jam net anukui partija” padovanuoti"pasirodo nieko antgamtisko nera-norma.O kad prezidento patarejas Maciulis isejo pakalbeti su tautos atstovais -tragedija,nes Tapkinas ,ozio subynlaizys,be jokiu skrupulu ,isvadino vos ne nusikalte;liais,mat gejus Simasius (ir tas ligoniukas jauciasi visagaliu)nedave leidimo?Kas tai baltarusiska bacila atejo ,kad kiekvienas nusmurgelis prasmires galintis nurodineti,jo pareiga tik parupinti tvarka,o ne leisiuar neduosiu.Karta ,reikia uzmirsti sovietinius leidimus.O tapina reikia bausti uz patycias,ar jam viskas galima?Lai eina dazyti pereju.Kodel lyg siol nera nubaustas nei vienas iskrypelis,jeigu esi pedalas gali kas tik uzeina daryti?Tokie zaidimai gali pereiti ir i rimtesnius dalykus.???

Žodžio laisvė...       2021-06-24 9:00

Ačiū,Prezidente, už tiesos žodį.Lietuva gyvuoja iki šiol,nes kova už laisvę yra
prigimtinė lietuvio dvasioje.

Oh, Le Président de la République de Lituanie,        2021-06-24 8:42

mane nudžiugino. Nesigailiu balsavęs už jį - bravo! Pagarbiai, - Jules.

Prezidentas       2021-06-24 8:37

Tiesos paieškų pusėje.Ne vienų ar kitų,o vertybių pusėje.Jis ir jo komanda ieško ,kur šviesa,Tiesa,viltis,ištikimybė,pagarba,orumas,artimo meilė...

Nuomonė       2021-06-24 6:52

Ačiū Jums, Prezidente, už tiesą. Gal susimąstys istorijos klastotojai?

Džiugu       2021-06-24 6:23

Kad prezidentas vėl nedviprasmiškai pareiškė, kurioje jis yra pusėje.

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.