Dienos aktualija, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Savivalda

Gitanas Nausėda: sprendimus dėl istorinių asmenybių įamžinimo turi priimti ne merai

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 14 d. 19:20

21     

    

Gitanas Nausėda: sprendimus dėl istorinių asmenybių įamžinimo turi priimti ne merai

Kalbėdamas LRT laidoje „Dienos tema “ LR prezidentas Gitanas Nausėda buvo atviras – Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus sprendimas nukabinti atminimo lentą Jonui Noreikai-generolui Vėtrai buvo „nesavalaikis ir neišmintingas“:

„Aš nesielgčiau taip, kaip elgėsi Šimašius, nes įsivaizduokime, kad yra kiti merai, pavadinkime juos Jonaitis, Petraitis ir Antanaitis, kitose Lietuvos vietovėse, kurie turi visiškai kitokį požiūrį į Škirpą, Vėtrą ir kitus mūsų istorinius asmenis. Tai ką dabar, reiškia, vienoje vietoje mes keiksnosime, nukabinėsime lentas, o kitose vietose tas lentas turėsime?
Aš manau, kad istorinė atmintis yra pernelyg svarbus dalykas, kad jis taptų savivaldybių rietenų objektu.
Žinote, šitaip mes galime nusifantazuoti iki to, kad pradėsime kvestionuoti Vinco Kudirkos veiklą ir kai kuriuos jo rašinius.
Ko gero, iš tos reakcijos, kurią šis sprendimas sukėlė visuomenėje, galima padaryti išvadą, kad tai buvo ir nesavalaikis, ir neišmintingai apgalvotas sprendimas.
Na, ką gi darbas padarytas, dabar reikia galvoti, o kaip šitą sriubą išsrėbti ir mūsų pasiūlymas yra vis dėlto nustatyti ne tai, kad rekomendacijas kiekvienai istorinei lentelei, bet nustatyti bendrąsias gaires, kad iš tikrųjų yra vertintina ir kas yra smerktina kalbant apie mūsų istorinius Lietuvos asmenis.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Algimantas Zolubas       2019-08-19 20:18

Vilnius yra Lietuvos Respublikos sostinė, jos istorinio paveldo reikalus turi tvarkyti ne savivaldybės biurokratai, o aukštesnės kompetencijos institucijos. Mero sauvaliavimas nepateisinamas, gatvių pavadinimai užsienio kalbomis turi būti atšaukti, turi būti atšauktas ir Škirpos alėjos pakeitimas.

stasys        2019-08-17 9:58

2019-08-16 19:42 už suteikta humoro doze smile cit.“ Jeigu Kremlius pareikalaus, Izraelis lygiai taip pat gali atsisakyti remontuoti ir “Vilkų” bokštelius.“  Pasak Tamstos gerai tai kad kremlius bet leidžia parduoti juos Lietuvai .smile)) o lopysime juos jau kaip nors patys ..vargiai tam bus taikomas koks tai garantinis aptarnavimas . Jus pervertinate kremlių ir jo galias . Mažai tikėtina kad Izraelis rimtai butu svarstęs tokį galima sandorį su Gruzija . Šalis kuri visu jos gyvavimo metu kariauja turi galimybe patikrinti ka gamina ir ka parduoda, o Jus rašote nepatikima .  smile Konkurencija vyksta ne tik ant prekystaliu ji dažnai perkeliama ir į realu gyvenimą. smile Baigsis Rusijoje sovietinės sukonservuotos senos karinės technikos ištekliai ir ji taps neįdomi niekam savo išradimais karo pramonėje .Čia dominante taps Kinija .. kuri tyliai bet labai užtikrintai didina savo įtaka .

sąsiui       2019-08-16 19:42

Dėl “Merkavos” galima sutikti, bet šis tankas gaminamas savo reikmėms, o ne eksportui. Eksportiniai variantai tokiu atveju visada yra prastesni. O ir tas saugumas nebėra toks jau didelis, prisiminus paskutinę Izraelio invaziją į Libaną, kai per vieną dieną iš paprasčiausio rusiško RPG-9 granatsvaidžio(nes nieko rimtesnio “Hezbolah” tiesiog neturėjo) buvo sudeginti iškart keli “Merkava” tankai. Kaip ir minėjau, smarkiai išpūstas tas visas Izraelio įrangos ir technikos patikimumas.
Netgi paskutinis Netanjachu korupcijos skandalas susijęs su vokiškų povandeninių laivų pirkimu. Yra versija, kad skandalą išpūtė būtent Izraelio ginkluotės gamintojai, keršydami Netanjachu už tai, kad jis atsisakė gerokai permokėti už Izraelio gamybos ginkluotę ir pareikalavo peržiūrėti kainas. Kažkas panašaus 2012m. atsitiko Rusijoje su gynybos ministru Serdiukovu.
O Sakartvelo atvejis yra toks, kad 2006m.(?), spaudžiamas Kremliaus Izraelis atsisakė parduoti Sakartvelui nepilotuojamų orlaivių ir apie 100 tų pačių “Merkava” tankų.
Jeigu Kremlius pareikalaus, Izraelis lygiai taip pat gali atsisakyti remontuoti ir “Vilkų” bokštelius.

stasys        2019-08-15 22:01

2019-08-15 18:32 .. neverta pirkti boxeriu jei negali su laiku juos pats remontuoti .. o laikui bėgant tobulinti . Pirmu laiku suprantama , kol atsiras reikalinga infrastruktūra ..vėliau tai bus jau nepateisinamos išlaidos ir švaistymas valstybės lėšų kitoms kišenėms . Dėl bokštelio galima ginčytis , bet man kol kas neteko matyti jo techniniu parametru .Nežinau ir kuo grindžiate ta vokiškas geresnis . Kol kas Izraelio Merkava lengvasis tankas yra saugiausias modelis iš savo klasės .. tai taip jau ta Izraeli nenuvertinčiau į paraštes . Paaiškinkite konkrečiau ka turėjote minty rašydamas < Visais požiūriais nenaudinga Lietuvai sutartis, tai dar ir ganėtinai rizikinga geopolitine prasme, prisiminus “žydišką” Sakartvelo patirtį su nepilotuojamais orlaiviais ir tankais. >  ?

sąsiui       2019-08-15 18:32

Ne “Boxer’yje” problema, o bokštelyje! Kaip ir dera profesionaliam propagandonešiui, esmnę nustumi į paraštes ir išpūti pašalines aplinkybes, kurios nėra labai svarbios. Su “Boxer” gamintojų konsorciumu viskas gerai, vien “Rheinmetall” jau daug ką sako. Ir jų siūlomas bokštelis tikrai niekuo ne blogesnis, o gal net geresnis, už žydišką. Štai kur esmė.
Be to visi remontai ir aptarnavimas vokiško bokštelio atveju atsieitų pigiau ir viską suorganizuoti būtų paprasčiau, nes bet kokiu atveju tų bokštelių niekas remontui į Izraelį negabens. Žydų gamintojai sudarys subrangos sutartį su kokiu Vakarų Europos gamintoju, tik už tai dar procentą pasiims. Visais požiūriais nenaudinga Lietuvai sutartis, tai dar ir ganėtinai rizikinga geopolitine prasme, prisiminus “žydišką” Sakartvelo patirtį su nepilotuojamais orlaiviais ir tankais.

stasys        2019-08-15 15:20

  2019-08-15 14:31 aš ne mama Jums ką nors patarinėti . Spręskite patys tais 2016 m. toks medelis buvo populiarus ne tik Lietuviams perkant /www.army-technology.com/news/newsartec-wins-contract-to-supply-88-boxer-armoured-vehicles-to-lithuania-4985847/

sąsiui       2019-08-15 14:31

“Vilkai” vėlavo atkeliauti į Lietuvą tik dėl neįprastos žydiškų bokštelių kombinacijos šarvuotyje. Aukštesnę apsaugos klasę galėjo ir pats gamintojas užtikrinti, nebuvo jokio poreikio veltis į tas nesąmones su žydais. Sprendimas buvo grynai politinis, siekiant įtikti žydams. Nepavyko ir negalėjo pavykti, nes pasidavęs šantažui būsi ir toliau melžiamas.
Tiek Izraelio karinė technikos, tiek apskritai įrangos aukšta kokybė yra didelis mitas. Geras pavyzdys yra “Tadiran” oro kondicionieriai. Niekuo neišsiskiriantys ir, kaip ir daugelis, pagaminti toje pačioje Pietryčių Azijoje iš tų pačių gamintojų komponentų. Bet gerokai brangesni, nes tarsi sukurti Izraelyje. Jokių privalumų, nei geresni, nei blogesni, tik didesnė kaina. smile

stasys        2019-08-15 13:54

atsargiai kalba   . Jei kalba eitu apie kaina , lietuviai galėjo pirkti daug pigesnius kitu tiekėju pėstininku mašinas .smile)) bėda kad nusipirkus vėliau tektu ir modernizuoti juos iš tu pačiu ranku . Politikos tokiuose sandoriuose buna bet tik strateginės reikšmės įsigijimams .Izraelio gamybos bokštelis brangesnis bet apsaugos klasė didesnė na ir šeip visokiu papildomu ‘pričindalu’ papildomai siūloma smile))) išbandytu realiomis sąlygomis .

Ehrmantraut       2019-08-15 11:12

kas i6 to pagrūmojimo piršteliu, šimašiai toliau darys kas jiems į galvą šauna arba lėlininkai įsako

atsargiai kalba       2019-08-15 2:54

Amerikos žydų kongresas šantažuoja Lietuvą Trampo administracijos rankomis. Iš čia ir Fanios Brancovskajos apdovanojimas Vasario 16d., ir žydiški “Vilkų” bokšteliai su žydiškomis “Spike” prieštankinėmis raketomis, ir puolimas prieš K.Škirpą su J.Noreika. Dėl to ir J.E kalba taip atsargiai, aptakiai.
Apskritai tai nėra blogos tos “Spike” raketos ir gana plačiai naudojamos NATO bloke, bet originalūs, vokiški, bokšteliai su amerikietiškomis “Javelin” raketomis būtų ir pigiau, ir patikimiau, ir greičiau Lietuva būtų tuos “Vilkus” gavusi. Išvadas darykite patys. Gal dėl to ir pasislėpusi Grybauskaitė dabar, nes pridirbo, o srėbti teks kažkam kitam.

Al.       2019-08-15 1:42

Kol kas tai tik kalbos. Bet teks daryti ir darbus - iš jų ir spręsim kas yra šio švarko nešiotojas.

Tikiu       2019-08-15 0:07

  JE nesielgtų taip, kaip elgėsi Šimašius, nors sprendimas buvo ir savalaikis, ir išmintingai apgalvotas, ir gerai žinant, kad nenubaus.

StasysG       2019-08-14 22:12

Galėjo Prezidentas pasikviesti Šimašių ir gražiai paprašyti: Mere, pastatyk viską į vietą. Paskui pakalbėsime. Čia juk Lietuvos sostinė, ne koks paprastas mietelis.———PS. O gal p.Šimašius įsivaizduoja save kaip sovietų laikais Maskvos partijos viršininkas? Toks būtinai būdavo tikrasis TSKP Politinio biuro narys.

Dzeikas       2019-08-14 20:59

Vierchas issisake smile)

ah1       2019-08-14 20:45

Prezidento Naisėdos išsakyta nuomonė pritaria veiksmais parodytai nukabinusiojo nuomonei. Tik neišsakė kas konkrečiai turėtų sudėlioti taškus dėl paminklų statymo ir atminimo lentų kabinimo. Kultūros ministerija?

stasys        2019-08-14 20:32

Kad tik greičiau tie iš Afrikos čia atvyktu .. kukliosios lietuvaitės nustos brautis į Egiptą  ..

Ar tik ne        2019-08-14 20:25

šis Gitanas ką tik Angelai pasižadėjo su meilą priglaust Lietuvoj visus būsimus atbėgelius iš Afrikos ?

Žodžio laisvė...       2019-08-14 20:21

Pastaruoju metu dažnai minimas Vincas Kudirka.Ar žinot kodėl mūsų himno kūrėjas
buvo nusiteikęs nekaip žydų atžvilgiu?Todėl,kad V.Kudirka pagal išsilavinimą buvo
medikas ir žydai garsiai reiškė nepasitenkinimą jo atžvilgiu.O gi trukdė žydams gydy-
tojams ,nes buvo konkurentas profesijoje.Žydai jau tuomet manė,kad tik jie gali ats-
tovauti medikų luomą Lietuvoje.

stasys        2019-08-14 20:14

Teisingai Prezidento pažymėta . Lengviausia koja tryptelėti ir garsiai užrėkti .. Deja Lietuvos Respublika jau ne LTSR , kaip ne kurie merai galvoja . Vieno asmens sprendimas tolygus Konstitucijos laužimui . Reikalinga tokia sprendimu priėmimo metodika kuri leistu išvengti toki dviprasmybių .  Neužbaigtas Vyčio klausimas Lukiškiu a. pastatė Kauna ir Vilniu į tokia konkurencine kovą kuri nereikalinga Lietuvai . Kas kaltas ? aišku Šimašius ..Juk Jis šiandiena matomiausias žaibolaidis ..Kiti kažkaip vis dar tyli ir laukia o kaip pasisuks visa ta istorija .smile))

Žinot,       2019-08-14 20:08

kažkodėl Mūsų Prezidentas, atrodo, labai nepatinka mūsų žurnalistams ir ypač drg.R.Valatkai, kaip Brežnevo laikais baigusiam Vilniaus pedagoškėje Pseudo Istoriją. Taip pat ir Kubiliaus Valentinavičiui, ir į jį panašiems? Žodžiu, univerkėje baigusiems Dezinfosklaidos katedrą.

Birute       2019-08-14 19:44

Be stuburo musu prezidentas manyciau…vien del teisingumo ...........


Rekomenduojame

Vincentas Vobolevičius. Rinkimai Lenkijoje: ar ekonominiai „lūzeriai“ kelia PiS reitingus?

Arnoldas Aleksandravičius. Tai Lietuva negali turėti savo Raudų sienos?

Andrius Švarplys. Jeigu ateityje nenorime „turėti galimybių išgirsti įvairių nuomonių“, turime pasakyti „God bless America“

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.