Visuomenės pokyčių analizė, Bažnyčios socialinis mokymas, Krikščionių pilietinis veikimas

Gitanas Nausėda per Nacionalinius maldos pusryčius: „Susitelkime maldoje visi kartu prieš Dievo veidą, ir vėl pasijuskime esą broliai ir seserys“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 6 d. 15:40

16     

    

Gitanas Nausėda per Nacionalinius maldos pusryčius: „Susitelkime maldoje visi kartu prieš Dievo veidą, ir vėl pasijuskime esą broliai ir seserys“

Penktadienį Prezidentūroje, Baltojoje salėje, po 9 metų pertraukos, buvo atgaivinta Maldos pusryčių tradicija. Kartu pasimelsti ir pasiklausyti tikėjimo liudijimų susirinko daugiau nei šimtas svečių iš visos Lietuvos ir užsienio: dvasininkų, politikų, visuomenininkų, žurnalistų, žmonių, kurių gyvenimuose dėl tikėjimo įvyko didelių pokyčių.

Sveikindamas svečius, Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad bendra malda šiandien yra itin svarbi ir kaip dvasinė praktika, ir kaip tautą vienijantis veiksnys: „Didmiesčių ir regionų gyventojai, emigravę ir likę Lietuvoje, tradicinių ir liberalių pažiūrų lietuviai šiandien neretai jaučiasi tarsi gyventų skirtinguose, nieko bendra neturinčiuose pasauliuose, atskirtuose nematomomis, bet tvirtomis sienomis. Politiniame gyvenime bendrus tikslus vis dažniau užgožia beprasmė konkurencija, pyktis ir nepagarba vienas kitam. Tampame pažeidžiami kaip tauta, kaip valstybė, kaip bendruomenė. Ir kaip individai“, – kalbėjo Respublikos prezidentas.

* * *

Skelbiame visą Respublikos prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo kalbą.

Mieli svečiai,

sveikinu visus susirinkusius į Maldos pusryčius.

Prasidėjus Adventui atgaiviname šią tradiciją, nes bendra malda ir susitelkimas tampa vėl labai svarbūs.

Kiekvienas esame patyrę sunkių gyvenimo akimirkų, kai atsigręžiame į Dievą, meldžiamės, nes daugiau vilčių ir paguodos neturime kur ieškoti.

Bet vos tik mums ima sektis, pasijuntame laimingi, Dievą ir maldą dažnai primirštame. Kasdienybė ir buitis tampa rūpesčių ašimi. Maži asmeniniai tikslai virsta mažomis asmeninėmis varžybomis ar net karais.

Nusigręžę nuo Gėrio ir Tiesos, kuriame ir įrodinėjame savo tiesas. Siekiame vis daugiau gėrio sau.

Didmiesčių ir regionų gyventojai, emigravę ir likę Lietuvoje, tradicinių ir liberalių pažiūrų lietuviai šiandien neretai jaučiasi tarsi gyventų skirtinguose, nieko bendra neturinčiuose pasauliuose, atskirtuose nematomomis, bet tvirtomis sienomis.

Politiniame gyvenime bendrus tikslus vis dažniau užgožia beprasmė konkurencija, pyktis ir nepagarba vienas kitam.

Iš stiprios bendruomenės virstame konkuruojančiais individais.

Tampame pažeidžiami kaip tauta, kaip valstybė, kaip bendruomenė. Ir kaip individai.

Šventajame Rašte sakoma: „Kur du ar trys susirinkę mano vardu, ten ir Aš esu tarp jų.“

Įsiklausykime į šių žodžių prasmę.

Bendra malda buvo, yra ir turbūt bus labai svarbi ir kaip dvasinė praktika, ir kaip tautą vienijantis veiksnys.

Tikėjimas ir malda padėjo mums išlikti pačiais sudėtingiausiais, tragiškiausias istorijos laikotarpiais.

Knygnešių atneštose maldaknygėse, slapta platinamoje Katalikų Bažnyčios Kronikoje sklido ir Dievo žodis, ir laisvės viltis. Kartu su sukilėliais kovėsi ir kunigai, kartu su mokytojais, politikais, valstybės veikėjais buvo tremiami ir persekiojimai dvasininkai ir vienuoliai.

Mūsų valstybės istorija neatsiejama nuo krikščionybės istorijos Lietuvoje.

Krikščioniška pasaulio ir žmogaus samprata suformavo daugybę visuomeninio ir valstybinio gyvenimo normų.

Ant artimo meilės ir pagarbos žmogaus orumui pamato kūrėsi pirmosios ligoninės ir prieglaudos, buvo rašomos Statutų nuostatos, sklido mokslo šviesa iš vienuolynų, mokyklų, universiteto.

Lietuvoje maldos namus statė visi, kurie norėjo melstis ir garbinti Dievą, nesvarbu, kokiai konfesijai priklausantys. Nes laisva Lietuva visada reiškė tikėjimo laisvę.

Ne atversti, įtikinti, perauklėti kitą, bet susitelkti bendram tikslui ir darbui – taip buvo nukreipiama energija kuriant gerovę šiame žemės kampelyje, kurio geopolitinė padėtis buvo ir tebėra iššūkis.

Ir mums tai pavykdavo.

Kodėl turėtume pamiršti savo stiprybės pamatą dabar?

Šiandien čia susirinkome į bendrą maldą tokie skirtingi savo unikalumu, savo talentais, gabumais ir tokie panašūs savo žmogiškumu, pažeidžiamumu, silpnybėmis.

Susitelkime maldoje visi kartu prieš Dievo veidą, ir vėl pasijuskime esą broliai ir seserys, tos pačios žemės sūnūs ir dukros – vienos Lietuvos vaikai.

Gitanas Nausėda
Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šaltinis: lrp.lt

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Viltis       2019-12-8 21:35

Dar M.Mazvydas rase,:... kokia nekulturinga ir tamsi,nepazistanti jokio pamaldumo ir krikscioniu religijos yra musu tauta…

Viltis       2019-12-8 21:30

Dar M.Mazvydas rase,:... kokia nekulturinga ir tamsi, nepazistanti jokio pamaldumo ir krikscioniu religijos yra musu tauta…

Marija       2019-12-8 13:20

Ar čia pas mumi dabar bus kultivuojama lietuviškų nausėdijų krikščionybė? Niekur nesikišam, tik pusryčiaujam ir meldžiamės?

ah1>Ahui       2019-12-8 13:05

kurioje vietoje Jezus kviecia nuolatos melstis?

Dzeikas       2019-12-8 6:36

Tikiuosiujui:
Sesuo Nijole uzdavineja “slykscius klausimukus”. Nelietuviskas atvirai pasakysim bruozas. O patriotams nevalia sedet su svetimtauciais prie Kuciu stalo.

Tikiuosi       2019-12-8 0:22

Sesuo Nijolė buvo pakviesta į maldos pusryčius?

Ahui 19:02       2019-12-7 20:13

O kaip Jums Jėzaus kvietimas melstis nuolatos?

ah1       2019-12-7 18:02

nori melstis eik in savo kambareli uzsirakink ir melskis - va ko moke Jezus pagal Biblija ir tai ir yra tikroji malda, pagal biblija o ne malda prezidenturoje ar dar kur nors.

stasys        2019-12-7 9:22

čiombei ..man kartais atrodo kad tik moterys turi teisę Lietuvoje nešioti vyriškus pautus .. matyt kaip visada klystu ir yra tam tikros išimtys kada vyrai gauna teisę į tas “vertybes”. Tas išimtis nevardinsiu pati susiprasite ..

čiombė.       2019-12-6 22:37

Stasy, pasiilgai dalios-paskambink jai,arba nusiūsk tulpių.Prezidentas norėdamas būt geras visiems kenkia ne valstybei o sau.ps. labiau pakenkti valstybei nei prieš tai buvę, Nausėda kažin ar turės tiek fantazijos.

Pupa       2019-12-6 21:27

Ir kodėl man atrodo visos tos kalbos nenuoširdžios iki skausmo?

stasys        2019-12-6 20:08

Gera iniciatyva , paskutiniu metu valstiečiai visiškai paplovė valstybės pareigūno įvaizdį  ir leido anam elgtis kaip norisi .  Prezidentas gyvena ten kur jam norisi o Turniškes paliko grybautojams , tokia ponia Širinskienė netgi sumastė sutaupyti pinigu biudžetui vieno svarbiausio asmens Lietuvoje apsaugos sąskaita,  ..kuris vėlgi skaito kad jam, užimant tas pareigas, galima gyventi ten kur norisi ir kiekvieną diena gainioti apsaugos mašinas į Kauna .. ir atgal ..Premjeras gali susitvarkyti sau žvyrkelius labai palankiu sau momentu .. Na lieką šiu metu biudžete nedidelis rezervinis pinigu likutis..tai kaip praleisti sau ta progą ? o kaip sekasi patalpų nuomos verslas naujai iškeptam ministrui Narkevičiui Seimo viešbučio sąskaita ..? nesvarbu kad apartamentai kiek aptriušę ..už tai vaizdas ir vieta viską atperka dešimteriopai .. Aš dar pamenu tuos laikus kai Seime vykdavo kovos dėl Seimo nario kanceliariniu išlaidu didžio .. ir kaip mes baisiai piktindavomės kai tie patys Seimunai atpirkdavo savo padėvėtus Seimo automobilinius ..smile)) O kaip Lietuva reagavo į R.Karbauskio nauja „meile“ ? buvo laikai kai dorovė iš tos visuomenės sunkdavosi upėmis ..o va šiandiena ana dėl kokios atminimo lentos savo herojams turi griebtis abejotinos teisinės iniciatyvos ..Reikia mūsų išrinktiems valdininkams priminti kas yra valstybė ir kaip dera jei tarnauti .. Netruks grįžti tie laikai kai sena nomenklatūra primins „naujokams“  kad nėra nieko amžino jei visuomenė valdžioje mato tik kopijas ..Pasiilgstu D.Grybauskaitės .. reikia jei grįžti į viešą gyvenimą .. visiems geras negali būti, tai kenkia pačiai valstybei ..apie tai kol kas dar nesusimasto ir G.Nausėda .

 

ah1       2019-12-6 19:53

JAHVĖ įvedė pinigų skolinimo už palūkanas sistemą  ir bankininkas yra tos JAHVĖS sistemos dalis ir aptarnauja JAHVĘ, O Jėzus yra JAHVĖS tarnas pagal Bibliją - jei trumpai tai straipsnyje veiksmas vysta pagal parašytą scenarijų Biblijoje perkeliant į realybę. Na jei būtų tai teatre tai majuos ten, ale čia prezidentūroje įsijaučiama…

Dzeikas       2019-12-6 19:36

Suses pedofilai ir ju aukos, vagys ir apvogtieji prie vieno stalo, sukalbes maldele ir suvalgys sventine vakariene is 12 nemesiniu patiekalu.
Klounas…

klausimas       2019-12-6 18:47

Na ir kam ta vaidyba?

delfi       2019-12-6 17:56

šį renginį nutylėjo arba pražiūrėjau?


Rekomenduojame

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Pareiškimas dėl Mokslo ir studijų ideologizavimo aukštosiose mokyklose

Rasa Čepaitienė. „Universitetuose įsitvirtina ideologinė cenzūra ir kitaminčių persekiojimai“

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Skvernelio partija – nei kairė, nei tautinė

Vaistininkai griebiasi už galvos – neturintys galimybių paso išvis nebegalės nusipirkti vaistų

Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Ramūnas Aušrotas. Kai norima prismaugti iki galo

Eglė Gatelytė. Ekspertai apie „bandomąjį projektą“ Vokietijos mieste: tai tik pradžia, būkit pasiruošę

Česlovas Iškauskas. Briuselis auklėja Lietuvą

STI: Parengtas skundas į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso

Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.