Ginti jėgos struktūrų į propagandos frontą metami paaugliai: konjaunuolis D. Skarolskis apie valstybės priešus

Tiesos.lt redakcija   2013 m. lapkričio 28 d. 1:55

43     

    

Ginti jėgos struktūrų į propagandos frontą metami paaugliai: konjaunuolis D. Skarolskis apie valstybės priešus

Be komentarų.

* * *

D. Skarolskis. Kedininkai, antiskalūnininkai, juvenalinės justicijos priešai ir kt.

Dovydas Skarolskis | DELFI.lt

Auga kiekis ženklų, rodančių, kad Rusija dabar užbaigia eksperimentų su minkštąja (nesusijusia su karu ir ekonomika) galia etapą posovietinėje erdvėje ir pereina į aktyvaus spaudimo kultūrinėmis-informacinėmis priemonėmis laikmetį. Didžioji kaimynė jau pavasarį paskelbė, kad naujais būdais bandys „ginti“ rusakalbių piliečių interesus šioje zonoje. VSD informuoja, kad šį mėnesį galime tikėtis naujų informacinių išpuolių. Prezidentė ir kiti autoritetingi politikos veikėjai jau yra akylai stebimi žurnalistų ir „žurnalistų“ ir Lietuvoje, ir Rusijoje.

Interesų ir galimybių raizgalynė tokia, kad ir velnias koją nusisuktų. Sena politikos suktybė yra sukelti beprasmių chaotiškų situacijų, idant niekas netrukdytų patylomis įstumti Trojos arklį. Šįsyk per maža dėmesio skiriama vienam galimų Trojos arklių, kuris gali lemti valstybės pajėgumą sykiais net labiau nei Prezidento institucija – parašų rinkimui dėl nuleistos kartelės referendumui rengti. Konstitucija, kaip aukščiausias valstybės teritorijoje galiojantis įstatymas, gali suteikti kiekvienam iš mūsų saikingą laisvės dozę, bet pakeitus kelias detales ji galėtų tapti pavojinga valstybei ir savo pačios piliečiams.

Žurnalistai jau išmėsinėjo PBK rodomos dokumentikos tikslus, todėl nebesitikiu nei vieno nūdienos politika besidominčio žmogaus nustebinti pasakydamas, kad mūsų tautos istorinę atmintį ir mąstymo principus bandoma perkonstruoti iš vidaus. O kartais net rekonstruoti į tarpukariu darbą okupantams palengvinusią formą. Po truputį ima matytis kontūrai iliuzijos, kuria norima apgauti didelę dalį Lietuvos piliečių ir, nekreipiant dėmesio į jų ideologinius skirtumus, pajungti masę tarsi sau veikiančių individų vienam geopolitiniam tikslui.

Kedininkų frontas, antiskalūnininkai, tautininkai, su Obama ir Putinu bandantys kontaktuoti žemaičiai, įvairaus plauko rytietiški (ir ne tik) ezoterikai, sovietofilai, juvenalinės justicijos priešai, kuopa nepriklausomos Lietuvos atkūrėjų ir dar nežinia kiek įvairiausio plauko ir intelekto grupuočių, kurių nariai realybėje ir internete persidengia tarpusavyje, pirmąsyk per dvidešimtmetį rado bendrą tikslą – išsikovoti teisę referendumais nulemti Konstitucijos formą.

Toliau parodysiu, kokiais būdais kuriama šių grupių bendrumo iliuzija.

Didysis priešas visiems jiems yra devyni politinės sistemos ratai, kurių viršūnėje kažkodėl iki šiol vaizduojamas Kubilius, kaip Liuciferis Dantės „Pragare“. Gal LTJS ir neina obuoliauti su Paleckio partija, bet visi jie muša į vieną taktą. Nesvarbu net pažiūros – tautininkas, žalias, raudonas ar taboro čigonas. Stipriausiai šis persipynimas tarpusavyje pastebimas socialiniuose tinkluose.

Nors kertinės šių judėjimų figūros nesibičiuliauja atvirai, bet tarp jų fanų dažnai pasitaiko tų, kuriuos galima pamatyti visur, kaip ir tas tetulytes, kurios, kalbama, spėjo aplankyti tiek Klonio gatvę, tiek Žygaičius, tiek daugybę kitų vietų, kai labiausiai reikia. Galima klasifikuoti šiuos veikėjus į tris tipus – 1) realius visuomenininkus iš seniau; 2) iš nieko iškylančius aktyvistus; 3) virtualius rašinėtojus, kurie dangstosi pseudonimais.

Realių visuomenės veikėjų elgesys ir reakcijos nestebina – dažnai juos galima nuspėti, o kai gali nuspėti ateitį, nesunku ją ir keisti. Būtent tą ir daro iš niekur atsirandantys aktyvistai ir dar dažniau – socialinių tinklų anonimai, neduodami net progos susivokti visuomenininkams, kad kažkas jais žongliruoja.

Internetas yra erdvė, kurioje tiesą labai lengva iškreipti. Čia gimsta tokie reiškiniai kaip skaitmeninis maoizmas. Tai – teorija, pagal kurią interneto bendruomenė arba jame veikianti asmenų grupė, kaip žinių internete skleidimo subjektas, nulemia įvykius, prisideda prie viešosios nuomonės formavimo, ignoruojant tikrovę, iškreipiant jos faktus, kai kolektyvas apsprendžia „tikrąją“ istoriją, ir pateikiant atitinkamus vertinimus.

Antrojo ir trečiojo tipo veikėjai sukiojasi tarp realius judėjimus atstovaujančiųjų ir dažnai rašo jiems palankias žinutes, į kurių turinį įdeda ir sau parankios informacijos, kuriai padedant auginasi savo populiarumą ir sekėjų ratą. O tada jau galima pradėti kurti, kas yra teisinga, o kas – ne.

Štai Vaidas Lekštutis, pagarsėjęs savo iniciatyva rašyti laiškus užsienio šalių prezidentams, savo „Facebook“ paskyroje rašo: „Turime planų vykti į Baltarusiją ir nufilmuoti kaip gyvena Baltarusiai. Norinčių prisidėti yra?“. Norinčių prisidėti atsiranda ne vienas. Ir kur neprisidėsi, kai normaliomis sąlygomis pavieniai grūmotojai prieš dabartinę valstybę yra mobilizuojami į vieną krūvą, o viena komentatorė atsako: „Aš jau buvau Baltarusijoj, man patiko, net galvojau ne tik tautybę pakeist bet ir pilietybę... O su kokiom mašinom važinėja, tai mes palyginus su jais esame skurdžiai…“. Šiuo atveju tinklaveikos mechanizmas ima suktis taip, kad vienas kitą gindami ir kartu tobulindami savo pasakojimo naratyvą, šie žmonės pradeda kurti pliušinės gerosios Baltarusijos (kitais atvejais – Rusijos) įvaizdį, kuriuo bando palenkti neutralią poziciją užimančius.

Jei pamėginsite ginčytis su tokiais komentatoriais, net ir žinodamas, kad nieko jiems neįrodysite, tuoj sulauksite ir anonimų pasipriešinimo, kurie užpuls nerišliais kontrargumentais, sekdami vienas paskui kitą. Žymiausi iš tokio tipo komentatorių didelėje dalyje lietuviakalbio „Facebook“ platinančių savo pseudonaujienas ir masiškai kuriamus paveikslėlius bei vaizdo siužetus, yra pasislėpę po slapyvardžiais Matrica Lietuvoje ir Magdalena Šventoji. Abu neabejotinai taiko į tam tikrą žmogaus psichologijos vietą – Matrica Lietuvoje savo slapyvardžiu bando įrodyti, kad dabartinė sistema yra vientisa neteisybė, o Šventoji Magdalena savo profilio nuotraukoje vaizduoja Marijos žemę automatu apvalyti susiruošusią vienuolę.

Simbolių galia, už kurių sukūrimą kažkam dosniai turbūt atseikėja Kremlius. Tai nenuostabu, kai elitiniai Maskvos politikos mokslų ir tarptautinių santykių institutai kasmet paruošia postsovietinės erdvės specialistų, kuriems patikima po vieną šalį, kurios kalbą ir kultūrą šie turi išmanyti nuo A iki Ž.

Įdomiausia, kad net antikomunistiškai nusiteikę tautininkai leidžia tūnoti tokiems veikėjams savo virtualių draugų rate, kai šie sušvelnina savo prorusiškumą. Bet viską galima paaiškinti – visi yra suinteresuoti politinės sistemos pakeitimu, kuris politinėse paraštėse egzistuojančioms grupelėms suteikia viltį iškopti į valdžią. Ideologinis aklumas pradeda priminti Lietuvos tarpukario istoriją, kai daugybė tarp savęs susipykusių grupelių leido Rusijai netrukdomai plėsti savo įtaką. O įtakai labai palankus yra referendumų ir politinio nepastovumo veiksnys, apie kurį ketinu parašyti vėliau.

P. S. Po šiuo tekstu ypač laukiu visų tradicinių komentavimo triukų – komentarų iš to paties kompiuterio pasirašinėjant skirtingais vardais; komentarų, kuriuos pasirašo psichologiškai paveikiu pseudonimu Lietuvis; begalinio nesąmoningų blevyzgų srauto, kuris turi „atskiesti“ vertingą informaciją ir pan.

 

P.P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Agnius       2013-12-2 8:40

Arklys, kuriam uzdeti akiu uzdangalai, kad nesibaidytu ir tai nera tokio siauro ir riboto mastymo. Sitas jaunuolis ne tik i sonus nesidairo, bet ir i prieki tik pro kubiliaus pedkelnes temato. Nu primityvesnes pasauleziuros ir nebesugalvosi: klausai ir besalygiskai pritari ka kubilius (jukneviciene, razma)pasake, ir bet kokia kita minti, zmogu, nuomone apsauki agentu (kgb, rusijos, gazpromo….)paprasciau nebuna. Tik laikui begant taip ir paskutini grioveli smegenyse uzlyginsi….

lietuva       2013-11-30 15:18

jau is veido matosi busimasis lietuvos parlamentaras. sustoresi kai busi prie lovio

Teta Beta       2013-11-30 14:55

Jaunasis autorius pribloškė savo intelektualine galia ir sugraudino.

Jis kreipiasi į mus, neišmanėlius, Vladimiro Putino žodžiais: “Konstitucija, kaip aukščiausias valstybės teritorijoje galiojantis įstatymas, gali suteikti kiekvienam iš mūsų saikingą laisvės dozę, bet pakeitus kelias detales ji galėtų tapti pavojinga valstybei ir savo pačios piliečiams”.

Graudu, kai net LT jaunimėlis gina Lietuvoje Putino šlovinamą “valdomą demokratiją” - “saikingą laisvės dozę”. Ir gąsdina visus, kad Konstitucija, jeigu piliečiai pagal ją gyvena, yra pavojinga valstybei.

Dar graudžiau, kad tokį jaunimėlį išleidžia į svietą VU TSPMI.

Ką gi čia mums jaunasis autorius ugningai įrodinėja? Kad piliečiai, įgyvendindami Konstitucijoje įteisintą referendumo iniciatyvos teisę, veikia prieš valstybę ir dirba Rusijai. Autoriaus nuomone, piliečiai turėtų vengti gyventi pagal Konstituciją, pasitenkinti jiems Grybauskaitės, Landsbergio, VSD, KGB, Valatkos, Siaurusevičiaus, Laučiaus nustatyta “saikinga laisvės doze”?

manau       2013-11-30 3:43

čia toks darbo būdas ,....etatiniai -juk irgi darbas-kad pavalgytum,tik labai zemo lygio…...gal jūs manot ,kad jie taip galvoja,......

rusų propaganda       2013-11-29 22:08

Kas tam pienburniui kalbą parašė, toks įspūdis, kaip įsijungus Rusijos kanalą girdėtum propagandines kalbas apie Rusijos priešus, tūnančius visur - ir už Atlanto, ir Pribaltikoj. Jei konservatoriai remiasi tokiu begalviu jaunimu (o gal Judo grašius skaičiuojančiu), Dieve, apsaugok mus nuo lietuviško konservatizmo, nes jis neturi ateities

to šaunuolis       2013-11-29 19:28

prašau pakomentuokit konkrečiau to"sveiko mąstymo”- išraišką mintimis straipsnyje.Argumentuokit.Nes tra lia lia tai tik vanduo.

Stasys       2013-11-29 17:59

Nuo bado, karo, maro ir nuo tokių “sveiko mąstymo” jaunuolių saugok mus Viešpatie! Kokiu slibinu jis taps, kai suaugs? Negi pas konservatorius visi tokie jų mokiniai? Neduok, Dieve!

šaunuolis       2013-11-29 14:25

labai sveiko mąstymo jaunuolis. respect. laikykis, Skarolski, nes protingų žmonių visais laikais būdavo mažiau

to mūsų viltis       2013-11-29 14:20

deja, tokiais minkštais argumentais nepalenksit į savo “pusę” nė vieno. Tai tik skrepliai, kuriais norit apspjaudyti mus, patvorinius, violetinius.. nes jiems priklauso tikrasis elitas: tai gydytojai, teisininkai, menininkai, mokytojai ir daugybė paprastų žmonių, kurių širdžių nenupirksi. Jų yra daug, tik jie taip nesireiškia kaip jūs, apsiplunksnavę politikieriai.

Daina,       2013-11-29 14:16

bjauru, kai viščiukai ne cypsi, bet žviegia lyg skerdžiamos kiaulės. Vos iš kiaušinio lukšto išsivadavęs, skelbiasi “kedininkų” priešu.
Linkiu tau, didvyri konjaunuoli, neužsidėti ausinių tuomet, kai istorija skelbs nuosprendį tau pačiam ir į tave panašiems nesusipratėliams. Tautos dvasios nenumarinsi.

mūsų viltis       2013-11-29 13:43

Šaunuolis, Dovydai. Tokie išsilavinę jaunuoliai dar suteikia vilties dėl Lietuvos ateities. Puikus straipsnis. Nekreipk dėmesio į burnotojus, juk jie jokių argumentų nepateikia, neoponuoja, tik mirksta savo neišprusime, jie gi violetiniai, jiems didvyriai žmogžudys su “turtingu” žodynu “dėsiu”, “padėsiu”,jo įkvėpėja seselė, sprukusi į krūmus ir dar keletas klounu seime…

Agnius       2013-11-29 12:37

Teisingai, Justina. Apart keliu isrinktuju ( mokanciuju) niekas nenusimano apie politika, todel reikia panaikinti runkeliams teise balsuoti. Gal net pasus atimti. O issirinks ismanantys patys save.
  skamba baisiai, tik politinis “elitas” nedrista dar atviru tekstu to pasiulyti (o labai noretu), tai tenka viska igyvendinti po priedangomis (partiju sarasais ir pan).

Justina       2013-11-29 9:14

Politika yra mokslas, ne jausmas. Apie politiką daugiau visada išmano politikos mokslus baigę žmonės, nei politikos rezultatų stebėtojai.
Jūs visi esate minia avinu, kurie net patys nesupranta už ką kovoja.

Lolita       2013-11-29 4:30

Dvasios ubagas,gaila vargso vaikelio.

autorius apie save       2013-11-29 0:25

“Save laikau dešiniuoju, nes kuo toliau, tuo labiau tolstu nuo klasikinio konservatoriaus, kokiu save laikiau prieš metus. Pagaliau pradėjau įžvelgti liberalizmo gerasias puses, ką TSPMI jaunuoliai sunkiai pripažįsta pirmaisiais metais. Kartu savo prodešinės pažiūras sieju su tuo, kad esu krikščionis ir matau reikalą neatskirti religijos nuo politinių sprendimų. Religijos dalyvavimas demokratiniame aparate laiduoja pilnesnį demokratijos veikimą.”

Tiesa, tokiu jautėsi prieš metus…

prisikėlė Pavlikas Morozovas?       2013-11-29 0:25

Vaikeli, esi žalia papūgėlė, o nori jaučiu baubti ir įtikti konservbolševikų centro komitetui, jo pensininkaujančiam generaliniam sekretoriui ir dabartiniam generaliniam sekretoriui. Esi tik KONjaunuolis, t.y. konservų jaunuolis, bet elgiesi kaip tikras KONSOMOLCAS ir nesigėdiji kaltinti tuos, kurių nežinai.

???       2013-11-28 23:52

is kur konservatoriai prisirinko tokiu siuksliu? Jau ir taip reitingai nusmuke, o po tokiu konjauniuoliu propagandos parija atsidurs siukslyne.

to beje        2013-11-28 22:25

absurdškas siūlymas pasitikėti portalu delfi. Tokio atvirai prostitucinio ir melagingo, galingai pompuojančio kosmopolitinę, antilietuvišką  ir lyrinių perversijų propagandą  “informacijos šaltinio” net Gebelas ir “Pravdos ” įkūrėjai pavydėtų. Manipuliacijų ir melo, užsakomųjų rašinių sienlaikraštis.

to dabar supratau is ko perka 2013-11-28 21:       2013-11-28 22:24

Gydykis vargseli :D

Skirmantė       2013-11-28 22:15

neturiu laiko delfi propagandą skaityti.

Zodziu       2013-11-28 21:43

vaikinukas gyvuliuoja kultiruriskai, tuom viskas ir pasakyta.

dabar supratau is ko perka       2013-11-28 20:22

bambalinius, is ko pragyvena Kuzia is lryto - juk ji yra VSD budincioji, pedofilu pisorka, lendanti i visus portalus ir atidirbinejanti uz tuos menkus pinigelius. Kitaip tariant ,,parsidavusi kuzia” tapo vsd VEIDU!! Fe, slyksti moterele, neisplautais plaukais. nesvariame kune nesvari dvasia. be abejo, visiems pinigeliu nepakanka, bet jau kuziai sukrapstoma, nes kitaip nedagerusi ziurnaliuga prirasytu tikros tiesos gabaliuku, kaip kad lovatiese, kuri ispliurpe apie biologine, palikusia Lietuvoje dukters kapa…Protelio vargsiukes. Dabar neabejoju, kad Kuzia yra sio niekinio pasvaiciojimo bendraautore, todel ir laksto paskui, skaito ivertinimus, o teigiamu neradusi, nirsta, siunta - galimai, honoraras nepadides.

prisiminkim       2013-11-28 20:09

siūlo mums grįžti atgal į TSRS-arba dabartiškai SSSR,kur buvo viena partija , visa kita dalis buvo vadinama liaudis ,kuri vieningai mąstė taip kaip reikia boševikų vadams ir ideologams. Tada irgi kitokie ,vis dar atsirandantys ‘buržuaziniai nacionalistai” -jie ir ” nedamušti kontros jie ir buožės jie ir imperializmo agentai”, tokiomis etiketėmis ir štampais buvo juodinami tiek kitaip galvojantys ir kitaip matantys istoriją ir pasaulį. Valdantieji taip darydavo dar kad būtų baimės atmosfera visuomenėje.
Kaip perskaitai tokio autoriaus “kūrinėlį” suvoki - kaip tai girdėta , mes ten jau buvome.  Buvęs partškolų mokslas , ir “idėjos’kaip kovoti su priešais, niekur nedingo, jis sėkmingai atrado kelią ir priaikymą naujųjų kvailintojų kvailinimo repertuare.
Linkiu sėkmės laikyti tvirtai rankelėse seną raudoną perdažytą mėlynai vėliavą.

kaunietis       2013-11-28 15:01

Tas piemuo kartais ne zydelis?

Aš jai rašiau delfyje       2013-11-28 13:51

Šis jaunuolis yra molokososas, o paprasčiau pienburnis, pinalaižys, pienačiulpys ir t.t.

mintyje gimsta mintis       2013-11-28 13:09

‘Ir ką gali nuspręsti nieko nesuprantantys senukai,gyvenantys Lietuvos provincijoje”
tokiems rašynėtojams iki tų senukų supratimo toli,oi toli.
Kaimo senukų į tolį žvelgiančiame ramiame žvilgsnyje glūdi daug neišsakytų minčių ,kurių,kiekvienam pižoniškam pasipūtėliui- miestiečiui būtų reikalinga pasiklausyti,kad sąmonė prašviesėtų.Šis senolis neturi intereso meluoti,nesivadovauja interesu grobti,gyvenes gamtoje,kur vyravo harmonija ir melui,niekšybei erdvė nebuvo purenama.Todėl jo kiekvienam pasakytam santūriam sakinyje slypi išmintis ir patirtis.Pasiskaitykit indėnų vado kalbą pasakytą JAV prezidentui.Ar gebėtų tai suvokti ir pasakyti darartinis aukštuosius     mokslus baigęs pasipūtėlis?????

Iš kokios sėklos ?       2013-11-28 12:49

Kaip atsitiko, kad mūsų laisvoje Lietuvoje kaip piktžolės sudygo ir užaugo tokie dvasios pigmėjai.

kalbinykas       2013-11-28 12:36

sekant taisyklingos jaunuolio kalbos darybos logika, ji pati reiktu priskirti “kubilininkams”. Kubilistai - nevartotina svetimybe, rusicizmas.

bobelė       2013-11-28 12:21

Būdingas šio konjaunuolio išsireiškimas apie valstybės priešus: “kuopa nepriklausomos (iš mažosios raidės, atkreipkite dėmesį) Lietuvos atkūrėjų”. Suprask, tai - valstybės priešai. Jis, matyt, turi galvoje Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarus ir tuos, kurie stovėjo Sausio 13-ąją prie televizijos bokšto ir Seimo? Gal ir tuos, kurie ten žuvo po tankų vikšrais? Tai jie - valstybės priešai? Tad įdomu, kokios gi valstybės? Kaip jis tą valstybę įsivaizduoja? Manyčiau, įsivaizduoja kaip gerovės oazę tokiems ciniškiems geltonsnapiams “auksinio jaunimo” atstovams. Su prabangiais džipais lakstantiems po baigiančią ištuštėti Lietuvą ir skraidančius paslidinėti į prabangius kurortus. Išdidžiai vapančius apie tai, kad jie neva geriau viską išmano, nors vargu ar perskaitė per savo gyvenimą nors 3 knygas. Vienintelis jų pranašumas - mokėjimas įsiteikti galingiesiems gėrybių skirstytojams. Jiems nė motais, kad ta jų valstybė netrukus bus tik teritorija be gyventojų, be mokyklų, bibliotekų, teatrų (“teatrų” bus, juose vulgarybėmis linksmins tokius skaityti nemokančius geltonsnapius)

pasirinkimo metas       2013-11-28 12:13

vargsas vaikas… Matyt prastai mokesi istorija, jei nesuprato, kad raudonasis maras vis tiek nueis i praeiti negriztamai. Veliau verks, kad buvo suklaidintas dideliu dedziu…

ziurau,       2013-11-28 12:11

kad ir cia vis dazniau pradeda uzsukti delpio troliai…

oi,oi       2013-11-28 11:14

šnekoriau,šnekoriau.Reiktų pereiti su žmonėm pakalbėti su mūsų inteligentija į mąstytojų mintis įsigilinti ir tada pasakyti visiems apmąstęs.Strykt ir rėžiu kalbą?Net nėra ką pasakyti.Žodžių daug,apibudinimų taip pat,bet tušti žodžiai nevirsta kūnu.Niekada.
Reiktų pasiskaityti V Radžvilo,Sinicos ir kitų mąstytojų gilias mintis gimusias žmogiškosios duotybės,kuri skiria mus nuo gyvunėlių, dovana mąstyti.Mokytis ir pripažinti savo klaidas niekada nevėlu.

Subrendęs jaunuolis       2013-11-28 11:07

Teisingai parašė vienas komentatorius,kad “kiaušinis vištą moko”.Išties.Pirma gal susitupėk,konservatoriškas jaunuoli(konjaunuoli),o tik po to dėstyk savo pienburniškus postulatus ir liaupsink savo idėjinius fiurerius.

Is dalies        2013-11-28 10:52

galima sutikti su autoriumi,kad musu mazoje salyje tikrai daug ivairiu ekstremaliu ideju salininku ir neadekvaciu partiju steigeju,daug nebesusigaudanciu siuolaikiniame pasaulyje senu zmoniu,kuriu visa informacija yra kaimynu pasakojamos zinios.Taciau tokie pilieciai pagrinde ir renka dabar valdzioje esamus politikus,prezidente.Dalis daugiau mastanciu,turinciu priejima prie ivairiu informacijos saltiniu,mato kad esantys valdzioje manipuliuoja tauta,skatinami sau naudos ,stengiasi tyliai prastumti ivairius projektus.Vieni sako kad tai naudinga Lietuvai,kritikai kad zalinga.Kritikai apsaukiami Rusijos agentais ir salies kenkejais. Tai kur ta absoliuti tiesa.Kas teisesnis ar Kubilius,norintis statyti atomine,ar Balsys sakantis kad tai zalinga.Ir ka gali nuspresti nieko nesuprantantys senukai gyvenantys Lietuvos provincijoje.Taip ,kad referendumas ne visada gali nuspresti teisingai,o netgi padaryti zalos.Daugelis nurodo kaip pavyzdi Sveicarija.Taciau ten gyvena zmones kapitalistineje sistemoje jau seniai,o musu mastymas ir prisiminimai labai sujaukti.Kada salyje nebeliks gyvenusiu sovietineje santvarkoje,o ateities jauni zmones pagyvene ir susipazine su kitomis salimis pakeis ir Lietuvos tiek politini tiek ekonomini lygi.Iki to laiko dar ilgai teks maltis musu politiniame chaose.Dabartiniai politikai uzauge ir issimoksline sovietineje sistemoje,nors ir dedasi labai viska zinantis kapitalistineje sistemoje,taciau praeities mentalitetas neleidzia buti saziningais ,todel klesti korupcija,aferos ir biografijos slepimas

vizitor        2013-11-28 10:34

Neskuba kažkodėl nei sorošistinė, nei paksistinė nei uspaskistinė spauda rašyti apie Ukrainoje prisidirbusią Graužinienę.
O jei rašo, tai tik taip, kad niekas nematytų iš po žinių apie Maskvos prostitutę… kaip, pvz. ‘ekspertai”, bet tik taip, kad neatskleisti tikrojo jos šio “žygio” teršiant Lietuvos garbę, esmės. Tad toks šio fakto nutylėjimas irgi kalba už save -  sorošistų kooperacija su Putino siekiais tarsi turėtų būt aiški.

Norėjo pakenkti Prezidentei Graužinienė , bet pakenkė tik sau. Mažiausiai kas jos laukia tai nušalinimas, bet to per mažai. Prisistangino ir Uspaskichas Lietuvai su kaupu… per patį pirmininkavimą ES paskyręs šią honorvą kolūkio buhalterę į tokį postą. Raudonavom dėl jos bobiškų išsišokimų Lietuvoje. O dabar sudirbo ir visas Rytų partnerystės derybas viso Europos akivaizdoje. Ir kas ją nešė į tą galerą? O Putinui dabar išties bus duotas didelis pretekstas pulti Lietuvą už kišimąsi, už spaudimą Ukrainai. Jau vien toks jos netaktiškas pasirodymas turėjo atšaldyti ukrainiečius. Lysti į protesto mitingą po vyriausybės oficialaus pareiškimo , tai nepaisyti Uktrainos vyriausybės, nepaisyti protokolo. Ir koks premjeras ją priims po tokio išsišokimo? Ir matosi, kad vyko ten nesusitarusi, nepasitarusi… na ir persigudravo Paulauskas su Uspaskiu savo kvailuose žaidimuose. Bet ar jiems gėda? Jie to turbūt jos nejaučia. Kaip nejaučia ir atskomybės už visą šalį, už jos įvaizdį… egocentriškiems žmonėms jų interesai auksčiau visko. O tai tik įrodymas, kad jiems nei seime nei vyriausybėje ne vieta.

beje,        2013-11-28 10:24

beje, nematau straipsnyje ir kur tas jaunas autorius “gintų jėgos struktūras”. Matau tikrą patriotą, kuris aiškiai mato kaip kažkokia neotrockistinė/neobolševikinė propaganda manipuliuoja žmonių smegenimis internetinėje ervėje ir daugumoje žiniasklaidos priemnių.

O argi tai ne tiesa? Kurios žiniasklaidos priemonės suteikia inių, o kurios susitelkusios tik ties propaganda prieš mūsų NACIONALINĘ valstybę, bandant sukelti kuo didesnį nepasitenkinimą ir chaosą?

Viena mano pažįstama serga depresija, nors, atrodo, turi viską, kad būtų laiminga. Paklausiau jos ką ji skaito? Atsakė, kad “alternatyvią” spaudą, tokią kaip “Laisvas Laikraštis”. Štai kas yra pagrindinė lietuvių depresijos ir migracijos iš Lietuvos priežastis - tokia info, kuri verčia nekęsti savęs, savos vyriausybės, matyti pasaulį vien juodom spalvom.
Prie tokių laikrasčių, kurie nepateikia informacijos, bet užsiima tik juodaja propaganda   galima priskirti visus sorošistinius laikrasčius -  ekspertai ru, tiesos.lt - tai radikaliausi portalai. Jų įtakon patekę bernardinai, alfa (atviros lietuvos fondo), alkas… kiti atvirai prorusiški, tokie kaip Uspaskicho balsas.lt ... et, net nevardinsiu, nes lengviau išvardinti tuos, kurių informacija dar galima šiek tiek pasitikėti. Tai Nacionalinė televizija, verslininko Rakausko verslininkams skirtas žinių radijas, laisvoji banga radijas, nacionalinis radijas, žinių portalas Delfi… na, ne kas, tikrai ne kas…

beje,        2013-11-28 9:52

ką reiškia žodis KONJAUNUOLIS?

Irena       2013-11-28 9:52

O as galvojau, kad uzaugs jauna karta, ateis i valdzia ir padarys tvarka galu gale.Tikrai buvau naivi.Jie jau nuo paauglystes zmones niekina, tai kas bus toliau?Kazin kas ten tuos konjaunuolius taip aukleja?Jie mus, maciusius ir silto ir salto, pergyvenusius sovietija, moko, kaip mes turime elgtis, kitaip sakant, kiausinis vista moko.Kai subresi, pagalvosi, tada ir straipsnelius rasyk.O SAVO zeme mes turime issaugoti.Prof.Merkys raso, kad jau mes tesame tik ES administracinis vienetas (ir jis ,atrodo, tuo patenkintas, todel as juo labai nusivyliau).Jau mes viena karta buvome tuo administraciniu vienetu, gal ir uzteks.O tau, bernuzeli, noriu pasakyti savo nuomone.Buk tu uz visokias juvenalines justicijas, buk tu pries kedininkus, buk tu tolerantas, buk tu uz skaluninikus, bet nepirsk tos savo nuomones mums.Gyvenkim kiekvienas savo gyvenima.

vizitor        2013-11-28 9:42

dėkui bent už vieną rimtą straipsnį šiame propagandiniame portale. O tuo pačiu ir už  supažindinimą su šiuo įžvalgiu ir talentingu vaikinu. Ieškosiu daugiau ponaičio D.Skarolskio straipsnių.

Julius       2013-11-28 9:24

Jaunikaitis gal net ir nežino (per jaunas), kad jo rašinėlio struktūra ir fabula yra tiesiog tobulai “nuklonuota” nuo sovietinės spaudos “demaskuojančių” straipsnių. Ten irgi dominuodavo ta pati “baisiojo priešo” ranka, apgaule ar už pinigus į veikimą ptieš “tobulą socialistinį rojų” itraukianti įvairias “nesusipratusias atplaišas”... O sistemai ištikimybę demonstruojantys budrūs “visuomenės gerovės sargai” ryžtingai juos demaskuodavo. Tad nenuostabu, kad konservatoriams inirtingai konstruojant partokratinę sistemą, kurioje žmonių nuomonė ir balsas yra tik kenkiantys “demokratijai” elementai, jaunikaitis bando ryžtingai deklaruoti savo ištikimybę vadams, “generalinei partijos linijai” ir sistemai. Konjaunuolis daro tą patį, ką ir komjaunuoliai… Gaila vaiko.

nusipelno užuojautos       2013-11-28 8:46

Vargšas nesusitupėjęs vaikelis. Ką jis žino apie gyvenimą? Geriau pasiimtų Lietuvos istoriją ir pastudijuotų, arba gerą knygą paskaitytų, o rašinėja nei šį, nei tą, atseit, aiškina paklydėliams, kaip reikia gyventi. Ką galima diskutuoti - tik užuojauta.

gaila       2013-11-28 7:13

Tikrai nuosirdziai gaila isnaudojamo vaiko. Juk tai nesubrendusio zmogaus panaudojimas savo blogiem propagandiniams tikslams. Atsipeikek, vaikine, ir maziau sedek toje snukiaknygeje, o vaziuok i kaima pas senenlius ir pasiklausyk, ka jie sneka…

susimaisei, berneli, -       2013-11-28 6:18

na sukurpe, padejo tau si str. parasyti VSD ar valdziazmogiai. Bet ar isisamoninai, kad jie ne amzini, kad jie taip pat buvo ,,istroske” valdzios, kaip ir tavo paniekintieji. Kokia teise turi juos smerkti – ar tik todel, kad nori tavo ir mano Tevynei geresnio gyvenimo, nori, kad proteviu krauju ir prakaitu aplaistyta Zeme Lietuvos ir liktu tautai, ne kokiems atejunams vokieciams, danams ar rusams. Jokio skirtumo koks uzsienietis cia isirops su visais meslinais batais ir skleis savaja kultura, paprocius, tradicijas. Palaipsniui lietuviu tauta virs baudziauninkais savoje Zemeje. Bet taip jau buvo! Paaiskejus, kad tavo taip megiami valdziazmogiai, priimdami istatymus be referendumu, pazeide LR Konstitucija, tuo sudare salygas uzsienieciams, pasislepus po vargsu mazamoksliu, baudziauninko sindromo neissigydziusiu lietuviu vardais,  papigiai susipirkti musu zemes, uztverti priejimus prie musu ezeru, upiu, uztverti kelius i musu grybingus miskus ir t.t., tai dar islikusi sveiko mastymo tautos dalis, sukilo, pasipriesino ir paskelbe Tautos referendum. Sio referendum svarbiausias tikslas - issaugoti Tevyne mums patiems ir musu vaikams, vaikaiciams. Valdziazmogiai sukruto, sujudo, issigando, kad reikes tautai atsiskaityti - kaip ir kokiu budu jie pardave Lietuva! O Tu, jaunas konjaunuoli, ieisi i istorijele, kaip apkvailintas TS klapciukas, pasirasinejantis po ne savo sukurptais straipsniokais, nes kartoji tas mintis, kurios jau buvo Tavo vaduku pasisakymuose, kaip pvz.,,,...tarp jų fanų dažnai pasitaiko tų, kuriuos galima pamatyti visur, kaip ir tas tetulytes, kurios, kalbama, spėjo aplankyti tiek Klonio gatvę, tiek Žygaičius, tiek daugybę kitų vietų, kai labiausiai reikia.” Tau iki tu tetulyciu taip toli, kaip nuskristi i menuli… Joms skauda, jos , iskentejusios KGB kalejimus, sibirus, isliko stipresnes savo dvasia, nei pats. Ir galvoju- kas Tu esi - ar naivus ir kvailas nebrendyla, kuriam malonu pasirasyti po kokio nors ,,propiesoriaus” sukurptu rasineliu, ar - garbetroska - stai ir as cia, ziu, koki sh… ismaliau… Deja, esi vargsas, kuriam reiktu isigilinti kas vyko Klonio gatveje, kas ivyko su mergaite, kodel tiek daug zuvusiuju ir niekas netiria ju zuties priezasciu, kodel taikius zmones, stebejusius grubiausia demokratijos isniekinimo akta 2012 05 17 Klonio gatveje, dabar tampo teismai, skirai baisiausias baudas ir t.t. Vaikeli, neduokdie, kad Tau gyvenime atsitiktu taip, kaip atsitiko su Kedzio dukryte, kad netektu susidurti su neteisinga Lietuvos teisesauga ir t.t. Praleidai proga patyleti. Geriau isigilink, patyrinek kas vyksta musu Tevyneje, o ne uz 30 sidabriniu parduok savo sazine. Jaunas esi,  nesubrendes politiskai, bet lendi i ziniasklaida… Geda uz Tave. Ligija Tautkuviene

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.