Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Teisėkūros iniciatyvos

Gintautas Vaitoška. Stambulo konvencija: berniukai bus mergaitės!

Tiesos.lt siūlo   2017 m. gruodžio 9 d. 16:09

17     

    

Gintautas Vaitoška. Stambulo konvencija: berniukai bus mergaitės!

DELFI.lt

Pernai vasarą viename Kalifornijos vaikų darželyje (Rocklyn Academy Gateway) penkiamečiams vaikams buvo pravesta pamoka apie translyčius žmones. Vaikams mokytoja perskaitė knygelę apie mergaite virtusį berniuką Anglijoje („Aš esu Jazz!“), o paskui pademonstravo, kaip tokia transformacija įvykdoma praktiškai. Parodžiusi klasei „translytį” berniuką, mokytoja paprašė jį tualete persirengti; klasėn jis sugrįžo jau kaip mergaitė. Mokytoja pristatė jos vardą ir paaiškino vaikams, kad, suprantama, dabar jie turės vadinti šią draugę „ja“ o ne „juo“. Tėvai apie šią ceremoniją informuoti nebuvo.

Deja, tarp jų dar buvo užsilikę transfobų. Susirinkę darželin vaikų tėvai protestavo prieš tokios lyties „tranzicijos“ (gender transitioning) slaptumą. Buvo ir mažų, neteisingai išauklėtų transfobių: viena mergaitė namuose verkė, šaukdama tėvams, kad ji nenori tapti berniuku, o dar kita baimingai klausinėjo, ką daryti, kad juo nepavirstų. Tačiau mokytoja neapsišvietusiems gimdytojams paaiškino, kad pagal Kalifornijos įstatymus, tėvai apie seksualinio švietimo pamokas informuojami tik tada, kai jose ruošiamasi kalbėti apie reprodukcinius organus. Kalbant lyties tapatybės, seksualinės orientacijos ir „socialinės lyties“ (gender) temomis, kurios yra dėstomos vykdant mokyklos „nediskriminavimo“ politiką, informuoti tėvus nereikalaujama. Dar daugiau: jei mokykla nepaisytų vaikų „teisės pasirinkti lytinę tapatybę“ ir „naudoti savo mėgstamą asmeninį įvardį mokymo įstaigoje“, pedagogai galėtų patirti teisinių pasekmių dėl „diskriminacijos dėl lytinės tapatybės“.

Diskriminuoti dėl lyties tapatybės ir „socialinės lyties“ Lietuvoje bus uždrausta priėmus Stambulo konvenciją (4. sk. 3). Šiemet birželio mėnesį garbingos Europos Sąjungos bei Lietuvos pareigūnės Seime vienbalsiai aiškino, kad tikrasis konvencijos tikslas atitinka jos pavadinimą („Konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo“), o „socialinės lyties“ klausimai joje yra mažai reikšmingi. Tik užkietėję moterų priešai gali prieštarauti smurto prieš moteris prevencijai. Tačiau tiek „Transgender Europe“ skėtinė organizacija kiek anksčiau, tiek šių metų rugsėjo mėnesį ILGA-Europe – Tarptautinė Lesbiečių ir Gėjų Asociacija – sveikino Europos Parlamento pritarimą toliau versti Stambulo neratifikavusias šalis tai padaryti. Mat Konvencija uždraudžia diskriminaciją dėl lytinės tapatybės ir „socialinės lyties“, tokį požiūrį laikydama neapykantos nusikaltimu.

Tačiau gal tik egzotiškoje Kalifornijoje arba šaltojoje Kanadoje gender ideologija ima veikti jau vaikų darželiuose? Nepanašu. Rugpjūčio mėnesį Prancūzijoje priimtas įstatymas, uždraudžiantis bent kaip neigiamai vertinti translytiškumą ir „transžmones“ – taip pat ir privačiuose dviejų piliečių pokalbiuose. Už tai bus baudžiama tūkstantinėmis baudomis. Žinovai kalba, kad transfobija paskelbta neapykantos nusikaltimu prancūzų atostogų transo metu. Šauniojoje Anglijoje daug kur – taip pat ir mergaičių skaučių sąjungoje – šiomis dienomis paskelbta, kad mergaičių dušais galės naudotis ir transmergaitės, t. y. berniukai, kurie, nors ir tebeturi savo vyriškus gimties organus, laiko save mergaitėmis. Reikia pripažinti, kad kol kas naujoji instrukcija nenumatė pedagoginės taktikos tuo atveju, jei transmergaitė pasirodytų esanti homoseksualios orientacijos.

Tarp Kalifornijos darželinukų vienas berniukas pasirodė transfobija nesergąs, t. y. sveikas. Jis išreiškė norą kitą dieną darželin eiti apsirengęs kaip mergaitė. Naujoji terminija jį vadina „translyčiu“, o medikai yra spaudžiami panaikinti „lytinės tapatybės sutrikimo“ diagnozę. Ji tebegalioja akmens amžiaus senumo Tarptautinėje Ligų Klasifikacijoje (ICD-10), tačiau Amerikoje jau pradingo: dabar ten save mergaite laikantis berniukas laikomas sergančiu tik tada, jei jis dar yra ir nelaimingas (diagnozė „lyties disforija“). Tačiau jei jis laimingas ir linksmas – jis yra sveikas. Nesveiki yra transfobai, kurie galvoja, kad šešiasdešimt lyčių jo galvoje kalba apie problemas tos galvos viduje. Stambulo Konvencija transfobiją siūlo gydyti baudų, kaip kad matome Prancūzijoje, pagalba.

Kaip pastebi tie patys medikai, pastaraisiais metais lyties keitimo klinikas užplūdo daugybė sveikų ir kūrybingų translyčių (transgender) vaikinų ir merginų, kurie mano, jog jų siela nusileido ne į tą kūną. Kai kurie jų mąsto ateistiškai: merginos smegenys per klaidą atsirado vaikino kūne (arba atvirkščiai). Tiesa, tol, kol jie laikinai kenčia nepasikeitę savo genitalijų į kitos lyties, jiems diagnozuojama „lyties disforija“: tam, kad ligonių kasos užmokėtų už jų išgydymą. Iškastruoti vaikinai tampa sveikais, kaip ir merginos, kurioms nupjaunamos krūtys. Bet, pavyzdžiui, Suomijos medikus pastaruoju metu stebina dideli „ne į tą“ lytį patekusių jaunuolių skaičiai, nors pagal statistiką lyties tapatybės sutrikimas yra retas dalykas (0.005–0.014 proc. berniukų tarpe ir maždaug dukart retesnis tarp mergaičių). Child and Adolescant Psychiatry and Mental Health 2015 m. publikacijoje suomiai kelia hipotezę, kad jaunimo tarpe įsivyravo translytiškumo mada (transgender trend). Daugelis į lyties keitimo kliniką besikreipiančių jaunuolių kentėjo nuo depresijos, nerimo, autizmo spektro arba psichotinių sutrikimų, kurie manifestavosi įsitikinimu, kad visi jų kentėjimai išsispręs pasikeitus lytį. Trangender „trendas“ ypač plinta Reddit ir Tumblr socialiniuose tinkluose; labai tikėtina, kad noras taip išspręsti giliau esantį savęs nepriėmimą populiarės ir tarp Lietuvos jaunimo. Tik reikia geros teisinės bazės.

Kokios bebūtų medicininio pasaulio peripetijos, atrodo, yra aišku, kad mūsų vaikai, priėmus Stambulo Konvenciją, galės daug laisviau rinktis, kokios lyties jie nori būti. Konvencija suteiks teisę pasirinkti, pavyzdžiui, tik „socialinę lytį“ be kastracijos, arba ir „tikrą“ lytį pašalinant nepageidaujamus lytinius organus. Jei kartais lyties organų pakeitimo operacijos sukeltų nepageidaujamų pasekmių apatinėje kūno dalyje, kaip kad neseniai apie save kalbėjo garsioji anglų mergaitė Jazz, tai visiškai nereikš, kad negalima būti laiminga. Jazz šiuo metu save pristato kaip daugialytę („polysexual“) ir dar nėra nusprendusi, ar ji yra heteroseksuali, ar lesbietė.

Stambulo konvencijos dėka mūsų krašte bus galutinai sunaikinta ir senoji judeokrikščioniška lytinė diktatūra. Juk tai dėl jos lietuviai savo vaikus grūda į mergaičių arba berniukų vaidmenis nuo pat pirmųjų dienų. „Lyties sunaikinimas“ ir yra galutinis gender ideologijos tikslas, aprašytas to paties pavadinimo žymiausios šios ideologijos autoritetės Judith Butler (Undoing Gender). Nenuostabu: filosofė ne vienus metus vadovavo tarptautinei gėjų ir lesbiečių komisijai, kuri yra Stambulo Konvenciją sveikinusios ILGA partnerė.

DELFI.lt.

Trumpai apie autorių: Gintautas Vaitoška – gydytojas psichoterapeutas,teologijos licenciatas, Santuokos ir šeimos studijų programos Tarptautiniame teologijos institute Austrijoje vadovas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas       2017-12-11 13:13

Kaip ir sovietmečiu, “viskas daroma tik žmogaus labui”, tik užkietėję antisovetčikai to nemato.
Laikas kurti antisovietines “gaujas”!

Jei tikrovės matas - atsitiktiniai jausmai        2017-12-11 12:31

O kaip dėl transasilų ar transožkų?  Ar daug trokštančių pavirsti jais?
Greit vaikams (vis dėlto žinduoliai!) bus pratybos, leidžiančios pasitikrinti,
ar kartais nėra gimęs būti asilu ar ožka tik žmogaus kūne?
Viešose vietose šlapintis pakėlus koją ant medžio
ir lakstyti nuogam, jei jautiesi esąs šuo?
KT jau “išaiškino”, kad emocinio prieraišumo (lytis - nesvarbu) pakanka vadintis šeima bei turėti vyro ir moters santuokinei šeimai priklausančias teises.
Per ką geriausiai plinta socialinio pamišimo formos? - Per kontaktą su pinigais.

Kiemsargis       2017-12-10 22:43

Kažkur nugirdau įstoriją apie moterų prievartautoją.Jį pagavo ,pasodino į cypę, kur vyrai sėdi. Po kiek laiko, tam niekšeliui “nušvito” protas - jis pasiskelbė esąs moteris , pasikeitė vyriškus asmens dokumentus į moteriškus ir pareikalavo perkelti jį(ją) į moterų kalėjimą. smile

O jeigu        2017-12-10 20:15

aš jaučiuosi esąs koks nors gyvūnas, pvz., vilkas ar briedis? Tai man chirurgai įstatys vietoje dantų iltis arba ant kaukolės priklijuos ragus? Ir tada aš turėsiu visas teises laisvai gyventi bet kuriame miške, net draustiniuose,
antraip būtų pažeista mano tapatybė ir jos saviraiškos teisė?
Jei rimtai, patiko mintis, kad “pasijutus” moterimi yra juridinis pagrindas
veržtis į moterų dušus, o joms pasipiktinus - iškviesti policiją,
kad joms skirtų baudą už nepakantumą mano jausenai ir diskriminaciją.
O jeigu aš jaučiuosi esąs lesbietė, tai turiu teisę viešame duše kalbinti moteris ir joms meilintis, kviesti “išgerti kavos”?
O jeigu apsirengusiam moteriškais rūbais man viešoje vietoje paleistų vidurius,
į kokį tualetą turėčiau eiti - vyrų ar moterų? Ir ką daryti, jei niekur neįsileistų?

Idėja Lietuvai: "lyties keitimas"       2017-12-10 19:43

- puikus būdas anksčiau išeiti į pensiją arba išvengti karinės prievolės smile

"Gender Loops" - vergo "Kilpa" ant kaklo       2017-12-10 14:50

Nuo 1903 metų iki 1991 metų masonų projektas - bolševikai - vykdė socialinės inžinerijos eksperimentą - kūrė komunizmą. Šis savo ruožtu įpareigojo visiškai naujo tipo žmogaus - homosovietinio antžmogio - formavimą. Tačiau, kaip jau žinome, iš šito eksperimento - didelis šnipštas. Toks pat šnipštas laukia ir Vokietijos socialinių inžinierių parengto Gender Loops projekto.
Kuo ilgiau Gender Loops terorizuos visuomenę, tuo daugiau visus traumuos,
bet, būdama savidestruktyvi, ši mirties kultūros ideologija, patirs visišką fiasco.
Kas atsakys už tokių amoralių eksperimentų rezultatus? Gender Loops vykdytojai tėra globalistų klapčiukai, kuriuos pasitelkiant ir siekiama deformuoti tai,
kas kiekvienai visuomenei natūralu, gera, ją vienija.
Pagrindinis klausimas, kas už visų tų socialinių inžinerijų stovi?
Kas „užsakinėja muziką”, vykdytojus tampo už virvučių?
Ar „lėlininkai” prisiėmė asmeninę atsakomybę už kruviną,
milijonus žmonių pražudžiusį bei suluošinusį,
galiausiai gėdingai žlugusį komunizmo - raudonojo maro pasėlio - eksperimentą?
Vadinasi, ir Gender Loops „lėlininkai”, kadangi yra iš to paties lizdo
neprisiims atsakomybės už savo akivaizdžiai destruktyvų
ir jau pradėtą vykdyti socialinės inžinerijos projektą.
Kol dar “Genderinė Kilpa” tik užmesta ant kaklo, bet iki galo neužtraukta
ir mes nedūstame, privalome ją, kaip vergo virvę, nusimesti
ir kitiems padėti tai padaryti.

Įspūdis       2017-12-10 13:56

Įspūdis kad tai Biblijinio plano programa -nesusitepimas su moterimis. Nesusitepimas su moterimis tai ir vyro “tratinimasis” su vyru, o kad tai taptų norma berniukai bus auklėjami kad berniukai yra mergaitės tikslu kad nesipriešintų biblijiniam planui.
Biblijinė detalė - nesusitepę su moterimis turės būt tik žydai 144 tūkstančių iš 12 žydų genčių.

Ir vėl virš Europos "komunizmo šmėkla"       2017-12-10 13:48

Stambulo konvenciją stumia feminizmo ir genderizmo - reformuoto marksizmo - lobistai.
Šios neapykantos ideologijos, besišaukiančios pasaulinės revoliucijos,
vėl žmoniją paskandinsiančios kraujo jūroje, yra maištas ne tik prieš Kūrėjo Valią bei Gamtą, bet ir sveiko proto bei dorovinės tvarkos destrukcija.

Teks gerokai pasistengti,       2017-12-10 13:02

kad tokie kliedesiai neįsigaletų pas mus, nes politikai skvernelis, landsbergis,visi liberalai tik ir laukia tokių šlykštynių įsigalejimo

VaidasVDS       2017-12-10 11:08

Darau 2 nuodėmę (Petras darė tris ir jam buvo atleista) savo pažadui, nes negaliu susilaikyti.
Ištrauka iš Urantijos Knygos:
“Jeigu žmonės nori išlaikyti savo laisvę, tai jie privalo po to, kada yra pasirinkę savo laisvės chartiją, užtikrinti jos išmintingą, protingą, ir bebaimį interpretavimą tokiu būdu, kad būtų užkirstas kelias:
...
5. Piktybiškų mažumų viešpatavimui.
...”

Agnė       2017-12-10 4:26

Va šitai beprotybei pasipriešinti turim, kitaip nebereikės nei monumentų nei kalnelių, nebežinosim kas beesam.

Ar tai normalu, kad        2017-12-10 1:29

dėl labai nedidelės grupelės asmenų, bus šokdinama visa visuomenė, kuriama nežmogiška ideologija, kurios turės laikytis visi? Norint aptikti vieną kitą berniuką, galintį įsivaizduoti esant mergaite, bus šokdinami milijonai - jie privalės persirenginėti mergaičių rūbeliais, o kai kurie jautresnieji giliai traumuojami.

Otto       2017-12-10 1:12

Jei mane darželyje būtų perrengę mergaite, trauma būtų visam gyvenimui.
Manoji lyties tapatybė man buvo akivaizdi nuo pat vaikystės.
Pamenu mama uždėjo man kepuraitę, kuri man pasirodė mergaitiška,
todėl į kiemą žaisti su vaikais su ja nėjau ir tai pamenu jau 60 metų!

Vis dažniau       2017-12-10 1:05

stebime sutrikusios lytinės orientacijos žmonių organizacijų agresyvų puolimą prieš nieko dėtus žmones. Lyg pastarieji būtų kalti dėl pirmųjų neįgalumo ir diskomforto gyvenime. Kodėl 0,01 % neįgaliųjų turi teisę šokdinti likusius ir juos perdarinėti pagal savo iškrypusius poreikis? Kažkodėl bijoma duoti aiškų atkirtį ir pasakyti, kad daroma didelė žala, neleisime kenkti visuomenei. Atvirkščiai - siekiama uždrausti net kalbėti šia tema. Nesunku sveiku protu suvokti prie ko veda šita fašistuojanti lytiškumo sunaikinimo ideologija. Naikinimo ideologija pirmiausiai nukreipta šeimos institutui triuškinti, iškreipti vyraujančias žmonių nuostatas ir net sąmonę. Veidmainiškai spekuliuojant demokratijos laisvėmis, siekiama vienų žmonių teises iškelti aukščiau kitų. Šokiruojant amoralumu, supriešinant visuomenę, klastingai brukant žalingas niekaip nepateisinamas vaikų “auklėjimo” priemones, siekiama visuomenę išmušti iš vėžių ir taip priversti “jausti kaltę už sutrikusios lytinės orientacijos žmonių diskomfortą” . Taip visuomenė pratinama prie sąmoningai kuriamo vertybinio chaoso. Vakarų visuomenių gimstamumo rodikliai optimizmo ir taip nekelia.
Todėl reprodukcinė sveikata itin reikšminga jau artimiausiai Europos ateičiai.
Be to vis auga islamiškojo fundamentalizmo eskaluojamo dar didesnio teroristinio karo prieš “iškrypusius” Vakarus grėsmė.

Lietuva už! Goglinam čia:       2017-12-9 21:31

Saulius Skvernelis skelbia paramą Stambulo konvencijai

Lietuva už! Goglinam čia:       2017-12-9 21:29

L. Linkevičius ragino parlamentarus ratifikuoti Stambulo konvenciją

tiek       2017-12-9 20:44

Tiesiog daro beprotnamį tuščioje vietoje.To negalima leisti


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.