Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Gintautas Kniukšta. Apie valdžios smurtą prie Seimo (1)

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 11 d. 0:49

33     

    

Gintautas Kniukšta. Apie valdžios smurtą prie Seimo (1)

Sunku rasti tinkamus žodžius tam, ką išgyvenau rugpjūčio 10 dienos vakarą prie Seimo rūmų ir ką jaučiu dabar, šią naktį, rašydamas šiuos žodžius. Tiesa, tą jau kartą esu patyręs, išgyvenęs, tačiau tuomet buvo mano tautos kova už nepriklausomybę, o kas vyksta šiandien?

…Tai įvyko akimirksniu: nuo galvos iki kojų ginkluoti, su skydais ir lazdomis juodos žmogystos–robotai pajuda link taikių, prie Seimo vartų stovinčių žmonių.

Pasipila akmenų kruša, matau, kaip prie sienos atsirėmusi į sieną, akimirksniu ant žemės krenta jaunutė policininkė, puolu prie jos, tačiau anksčiau prie jos atsiranda tokia pat jaunutė  šviesiaplaukė jos kolegė. Ji ištiesia ranką ir rodo, kad mano pagalba nereikalinga.   

Sužeistai policininkei iš galvos per veidą teka kraujas, ji verkia, prašo jos nefotografuoti, rankomis susiėmusi už galvos tiesiog rauda: „Už ką mane taip, aš juk nieko niekam blogo nepadariau“…

Girdžiu greitosios pagalbos sirenas, juodieji robotai atstumia taikius mano tautiečius tolėliau, į kitą gatvės pusę,  bet žmonės dar ir dar, galima sakyti, tūkstančius kartus apeliuoja į jų sąžinę: vyrai, prieš ką jūs, prieš beginklius žmones…

Tiesiog ant kelių klaupiasi prieš juos…. Su Lietuvos vėliava rankose.  Klaupiasi ant kelių prieš savo tautiečius, 
bet jie nieko negirdi, jie robotai, jie aklai vykdo komandą. Nė vienas iš jų nenusiėmė tų šarvų ir neperėjo į tautos pusę.

...Visi kartu bandome dainuoti „Laisvę“. Dainuojame, tačiau jaučiu, kaip kaupiasi ašaros akyse. Ne, negaliu dainuoti – čia ne laisvė, čia mano tautos naikinimas.

Kas davė komandą pulti taikius žmones, stovinčius prie Seimo vartų? Kodėl neatėjo su jais pasikalbėti tie, kurie šiandien jaučiasi didžiavyriai ten, už storų tų Seimo sienų?

Nepykit, bet gėda už jus: sėdite išvertę pilvus ir bijote saujelės neginkluotų žmonių, kurie tik nori išsakyti savo nuomonę. Maža to, dar siunčiate policiją jus gelbėti…

Mačiau ir girdėjau, kaip su žmonėmis kalbėjo Seimo vicepirmininkas P. Saudargas:

– Kuriai jūs partijai priklausote?

– Kuriai partijai? Mes valdome valstybę…

Gal jūs jau nebevaldykite šitos valstybės. Po šių įvykių turi trauktis iš pareigų ir I. Šimonytė, ir generalinis komisaras R. Požėla. Gėda komisare, gėda: sėdite minkštam krėsle, apsuptas dvimetrinių ąžuolų, o į karą siunčiate moteris, jaunas merginas…

Ar jos tą vakarą privalėjo stovėti prie Seimo vartų ir ginti tuos, kurie save vadina tautos atstovais, bet bijo savo tautos?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> 19:01       2021-08-11 19:13

Oi-oi kai užgavo tuštybę.
Savų kelnių nepaneša, o Niurnbergą svaigsta…
30 m. VL šikamąją lažot, gal persilaižėt, kad nuo realybės taip atitrūkot.
Padoraus portalo, laikrašcio neįkuria, o apie Olimpą svaigsta…
Dvi kartas užauginot tolerancijos liūne…, parazitai jūs o ne patriotai…

>dronui ir       2021-08-11 19:01

nuo…sa, esi vertas užsikonservuoti bendrame kabninete su socdemais ir “koncervatoriais”. Kiekvieno doro lietuvio pareiga yra patraukti kairįjį nusikaltėlį atsakomybėn. Naujame lietuviškame Niurnberge.

Dronui ir...       2021-08-11 17:35

Jeigu per 3 dienas neatsiras DEŠINĖS stovykla, tauta nueis su dabartiniais kairiaisiais aktyvistais (rytietiškas „Mozė“ nusives tautą).
Ir tada kiekvieno, KIEKVIENO bent kiek doro žmogaus PAREIGA bus užplompinti lietuvišką dešinįjį demagogą !!! Dievaž, suskiai, jūs to verti.

Dronas       2021-08-11 16:39

Diedui

Aš puikiai suvokiu, kad niekas niekam jokių laisvių negražins, jeigu nebūsi pakankamai stiprus jas pats pasiimti ir apginti. Aš nededu į tai vilčių. Man nereikalingi gelbėtojai.

Visuomenė niekada neužaugs, burbėdama virtuvėje už uždarų durų. Niekada neužaugs, keikdama valdžią komentaruose, kol jie dar leidžiami. O kai uždraus, tai virtuvėje apie tai paburbės ir… Viskas. Jie turi išeiti, turi pajusti, kad jie ne statistinis vienetas, o SAVO VALSTYBĖS PILIEČIAI. Jie yra jėga. Kad ir kiek būtų valdžios šiknalaižių, seklių,  melagių (influencerių) ir provokatorių, ŽMONIŲ VISADA DAUGIAU IR JIE VISADA STIPRESNI. Turi suprast, kad visų nenuteis ir nepasodins. Šitas jausmas turi užaugti ir gali užaugti tik tada, kada jie stovės gatvėse. Šitai turi tapti tuo pačiu kas kvėpuot, tarsi savaime suprantamas dalykas. Būtų malonu, jeigu išties patriotinė politinė jėga išvestu žmones į gatves. Bet pasaulis nėra idealus. Todėl yra kaip yra, nors man tai ir nepatinka. Žmonės turi pamatyt, kad ta “galingoji” valdžia, tėra menkystų saujelė. Turi pamatyti jų baimę ir tai, kad jie ne visagaliai, ne protingesni ir tikrai ne stipresni. Valdžia turi išmokti bijot savo piliečių, o piliečiai nebijot valdžios. Tai vienintelis būdas, kad bet kokia valdžia, tarnautu TAU, o ne SAU. Gražių sprendimų metas praėjo. Šita valdžia, rimtai pasiryžo paminti konstituciją ir sutrypti piliečius. To negalima leisti. Ir tą reikia padaryt DABAR. Paskui bus šaukštai po pietų.

24 valandos       2021-08-11 14:43

Ale kaip per 24 val. subrendo komentatoriai.
Sveikinu.

Kniukšta dink!!!       2021-08-11 14:42

Irgi mat patriotas…
Dar čia pasirodysi, išklosiu visą tavo patriotizmą........
——
Patriotai:
1. Dešinieji (nacionalistai, bet ne fašistai, kaip kai kam norisi…).
2. Kairieji liaudies internacionalistai „išmokę“ žodį ‘tauta’.

Al'ui       2021-08-11 14:36

NS…
Tau gal galvoj…
Tie suskiai iš NS viską padarė kad internacionalistai grotų „pirmu smuiku“... O tu čia vapi tokius vėjus…
Nėra Lietuvoje tikros dešinės, litvinams to nereimia, nes juos tenkina visoks kairuoliškumas, žydiškumas, iškreiptas tolerantiškumas….
Ir čia yra tautos ir valstybės tragedija!
O tas sušiktas (!!!) NS yra dėl smegenų sukimo tautos likučiams.

Al'ai       2021-08-11 14:34

NS…
Tau gal galvoj…
Tie suskiai iš NS viską padarė kad internacionalistai grotų „pirmu smuimu“... O tu čia vapi tokius vėjus…
Nėra Lietuvoje tikros dešinės, litvinams to nereimia, nes juos tenkina visoks kairuoliškumas, žydiškumas, iškreiptas tolerantiškumas…
Ir čia yra tautos ir valstybės tragedija!
O tas sušiktas (!!!) NS yra dėl smegenų sukimo tautos likučiams.

Al'ai       2021-08-11 14:33

NS…
Tau gal galvoj…
Tie suskiai iš NS viską padarė kad internacionalistai grotų „pirmu smuiku“... O tu čia vapi tokius vėjus…
Nėra Lietuvoje tikros dešinės, litvinams to nereimia, nes juos tenkina visoks kairuoliškumas, žydiškumas, iškreiptas tolerantiškumas…
Ir čia yra tautos ir valstybės tragedija!
O tas sušiktas (!!!) NS yra dėl smegenų sukimo tautos likučiams.

Al.       2021-08-11 13:11

Valdžios veiksmai vyko pagal tą pačią schemą kaip Minske ir prie Kapitolijaus - pasiųsti provokatorius ir savo priešininkus apkaltinti ekstremizmu. Putinas taip pradėjo antrąjį Čečėnijos karą. Ir toliau viską darys kaip Batka ir Baidenas stums savo planą buldozeriu. Nacionalinis susivienijimas turi suformuoti tarybą deryboms su valdžia iš turinčių autoritetą žmonių ir pradžiai prašyti susitikimo su Prezidentu.

bronius => Matant įvairias filmuotas       2021-08-11 12:54

Taigi Šeimų Sąjūdžio suderintą leidimą rugsėjo 10 dienai atšaukė, taip išeina:

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vilniaus-miesto-savivaldybe-atsaukia-visus-suderintus-leidimus-renginiams.d?id=87925437

Nieko nesupratau 5:18 tęsinys       2021-08-11 12:50

Šitie aprašyti įvykiai vyko po 23 val. Buvo tamsoka. Žiūrėjau per du transliuotojus. Pirmojo po vidurnakčio transliacija nutrūko. Antrą radau. kuris transliuoja rusiškiems kanalams. Mano galva, tai prorusiškas žmogus (iš kitų jo transliacijų tai akivaizdžiai prasimuša), bet jis viską filmavo, o komentavo rusiškai. Kai apie 1 val. Orka puolė su garsinėmis granatomis ir vandens čiurkšlėmis protestuotojų buvo likę nedaug. Jie bėgo gilyn ar ką pagavo sunku pasakyti, nes filmuotojams liepė pasitraukti. Visas kvartalas buvo apjuostas stop juostomis ir visi turėjo išeiti iš tos teritorijos.

Matant įvairias filmuotas       2021-08-11 12:32

medžiagas facebook,vis labiau norisi tikėti,kad provokacijas surengė konservatorių ir bilotaičių kontora,kad uždrausti Šeimų maršą.Kaip priešinsimės?

Raigerdas        2021-08-11 11:02

Apgailestauju, kad mano įspėjimai nepadėjo. Tie, kurie organizavo šį protestą yra maži vaikai ir nesuprato, kad tarp protestuotojų bus lukošistų, putinistų, jedinstvennikų, įvairių psichotikų, chuliganų ir kitokių kriminalų? Ar galėjo būti taip, kad buvo pasiųsti ir VSD ar policijos, kad išprovokuoti riaušes. Ko jiems reikia? Riaušių. Reiškia yra tas pirmas, kuris tai pradėjo. Ir yra tie, kurie matė, kaip tai vyko. Ar organizatoriai nežino, kad psichozės apimta minia yra neprognozuojama? Kodėl nepasiūlė išsiskirstyti, kai mitingas baigėsi? Kodėl reikėjo veržtis prie Seimo? Labai liūdna pabaiga ir tai yra pretekstas šitam Seimui imtis griežtų policinių priemonių, kad apsaugoti savo valdžią įgytą apgaulės būdu. O kur tie konservatoriniai zombiai nubalsavę už Šimonytę? Stovi eilėse ir vakcinuojasi? Jau nuo pat pradžių buvo aišku, kad DELFI žiniasklaida nori konflikto. Būtent delfi.lt stengėsi apgauti pasiskiepijusius, kad čia yra protestas prieš “vakciną”. Kodėl šitie žurnalistai nėra teisiami? Protestas buvo prieš diskriminaciją, organizuojamą VYRIAUSYBĖS. Apie 30% žmonių turi gana gerą imuninę sistemą ir jų imuninė sistema yra pajėgi apsaugoti jų organizmą ne blogiau už pasiskiepijusį nuo COVID 19. KAS BUVO BLOGIAUSIA IŠ ŠITOS BEGALVĖS VYRIAUSYBĖS PUSĖS? KAD JI ORGANIZAVO DISKRIMINACIJĄ SVEIKŲ ŽMONIŲ. TAI BUVO NIEKINIMAS SVEIKO ŽMOGAUS IR JĮ REIKĖJO PAVERSTI TOKIU PAT, KOKIE YRA TIE, KURIŲ IMUNINĖ SISTEMA YRA NEPAJĖGI APGINTI SAVO ORGANIZMĄ BE SKIEPŲ. Kodėl delfi.lt kiršino tarpusavyje žmones tokių silpnapročių žurnalistų pagalba kaip Užkukukalnis? Arba Perednis iš Žinių radijo, kuris kviečiasi į savo laidas pastoviai pačius keisčiausius tipus mūsų visuomeneėje, tokius dviveidžius, kaip Valentinavičius arba Matulas. Matulas, tai iš viso yra gudriausias gudruolis, nes jis, lyg tai, sutinka su ta teise protestuoti, bet jis irgi nežino (netyčia), kad ne visiems reikalingos vakcinos. SUSIDARO ĮSPŪDIS, KAD SEIME TŪNANTIS NE PIRMUS METUS MATULAS NESUPRANTA, KAD ŠITA VYRIAUSYBĖ YRA ĮSITIKINUSI, KAD VISA LIETUVIŲ TAUTA YRA ZOMBIAI, KURIUOS KAIP GYVULIUS REIKIA PASKIEPYTI. Šitie Seimo nariai nesupranta, kad ŠITA BUHALTERĘ I. ŠIMONYTĖ NEGALI BŪTI PREMJERE, NES NEIKO NEIŠMANO APIE VALSTYBĖS VALDYMĄ. JI ŽINO TIK APIE PRIEVARTĄ, NES ANOS KRIZĖS METU JI SU KUBILIUMI APIPLĖŠĖ PENSININKUS PER PRIEVARTĄ IR NIEKO JAI UŽ TAI NEBUVO. Todėl ji ir toliau naudos prievartą mūsų tautos atžvilgiu. O konservatoriai elgiasi kaip ZOMBIAI, nes tokie kaip Jurgis Razma mąstyti negali. Konseratoriai ilgą laiką kaupė Seime ZOMBIŲ atsargas Seime, kurių dėka jie “teisėtai” ir policininkų pagalba galėtų įvesti savo prievartos mechanizmus tautos atžvilgiu. Bet labiausiai kiršino žmones delfi.lt, pastoviai patalpindamas įvairių “žinomų” silpnapročių nuomones. Žinomiausias delfi.lt tikriausiai yra silpnaprotis A. Užkalnis su savo koldūnais. Jūs juos perkate? Aš ne.

neabejoju       2021-08-11 10:54

Esu tikra, kad riaušes išprovokavo valdžios pakalikai. Matant valdžios požiūrį į Tautą nereikėjo tikėtis, kad leis ramiai pamitinguoti.

Kis       2021-08-11 10:44

iki tol juk niekas net nepasiunte toliau pareiguno ir staiga lekiagrindinio akmenys,kazkas reke ,kad nemestu,bet mete.Kas tai daremjuk tai banditu metodas,vagies kepure dega,provokatoriu valdzia,jie ir cia padirbejo,o kalte bus mitingo dalyviams,juk jie su sparnais.Uztenka bausti visa chora,atrinkite tuos kas mete.Juk kameru buvo simtai ir visu rakrusu,.Pasitenkite tas kameras perziureti,kur rodete sernus su serniukais begancius,kas liete cigaretes ir kita kontrobanda ar kas mate?

bronius => Diedui       2021-08-11 10:34

Vat deja, susiskaldyti tarpusavyje tai būtent ir yra labai lietuviška. Trys lietviai, penkios partijos.

bronius => stasiui       2021-08-11 10:27

Tie patys, kurie nepateisina tokių mitingų, kuo ramiausiai pateisina tokius pat mitingus ir dar labiau smurtinius, kai verčiami kaimyninių šalių nešviesūs vadovai. Aš jokiu būdu neteisinu kaimyninių diktatorių, bet būtent mūsų “europietiški” vadovai kažkaip greitai pasiima diktatorių retoriką ir staiga protestas tampa mirtinas blogis, kai jis atsisuka prieš juos pačius ar jų sprendimus. Bet čia ne tik su diktatoriais. Kad ir JAV, kur juodukų siautėjimai, kai žuvo dešimtys žmonių, padaryti milijoninai nuostoliai buvo pristatomi kaip puikus dalykas, o jei tik “neteisinga” pusė pabando protestuoti, tai iš karto tampa didžiausia grėsme demokratijai.

Nors aš nesu Karbauskio šalininkas, ana vyriausybė bent jau reaguodavo. Buvo protestai dėl vaikų atėminėjimo, pateikė pataisas, mokytojai užėmė švietimo ministeriją, pakeitė ministrą, kilo ažiotažas dėl miškų kirtimo irgi ministro galva krito.

O šita valdžiukė tai panašu, kad mokytojus ašarinėmis dujomis ir lazdom pavaišintų, o paskiau dar pasirūpintų, kad juos visus iš darbo atleistų.

Diedas Dronui       2021-08-11 10:25

Tamsta Alko ir Tiesos komentaruose esi protingiausiai rašantis ir realiausiai aplinką suprantantis žmogus.
Bet čia klysti.
Nei jums nei man apribotų laisvių  nesugražins osobiai aplamai nesuprantantys kas yra laisvė. Vatai reikia gero caro ir teisingų komandų.
Kas įvyko vakar, tai tik destrukcijos didinimas ir visuomenės kiršinimas.
Senų ir naujų laikų komsomolcai turi bendrą tikslą - supriešintą, suskaldytą, įaudrintą visuomenę.
Nespirgėk,  Dronai. Nesolidu. Nelietuviška.

>> 9:34       2021-08-11 10:01

Taip, rašote tiesą. Žiūrėjau beveik iki pusės dviejų. Kai užblokavo ir išjungė visas tiesiogines transliacijas (dar prieš 17 valandą), su pertraukomis naudojausi ,,neoficialiosios medijos” paslaugomis, kuriomis šiaip nė nesinaudoju. Taigi valdžia pati mus stumia artyn tų, kuriuos laiko ,,blogiu”. Paties šturmo nemačiau, per vėlai atradau tą kanalą. Bet šturmo pasekmes mačiau. Mačiau moterį su sužeista (?) akimi, mačiau po atakos likusias gatvėje visas tas ,,šiukšles”... Mačiau, kaip į policijos automobilį nutempė tą, kuris gal ir pernelyg aistringai aiškino policininkams, kokioje šalyje jie gyvena, bet jo rankos tikrai buvo tuščios. Girdėjau minioje kalbant, kad vieną moterį ištiko klinikinė mirtis… Ir protestuotojų dainas, ir himną girdėjau. Ir seimūnų autobusą mačiau. Paskui transliuotojui išsikrovė telefonas, ir daugiau jau nieko nepavyko rasti. Įdomu, kada išsiskirstė žmonės, ir ar išsiskirstė, ir ar savo noru išsiskirstė.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-08-11 9:37

Viešas kreipimasis į prezidentą Gitaną Nausėdą
Prezidente, dabar, pats geriausias laikas paleisti nelegitimaus seimo visus apsišaukėlius. Seimas ir vyriausybė nemoka bendrauti su žmonėmis, su šeimomis, su Tauta.
Išprovokuoti seimo bei vyriausybės narių, šių metų žmonių savigynos pasipriešinimo veiksmai - visuotinio maišto tik pradžia ir iki pergalės.
Prezidente, varom apsišaukėlius lauk iš seimo, kad išvengti katastrofos mūsų tėvynėje - brangioje Lietuvoje.
________________
Lietuva - Tvirtovė

Nieko nesupratau 5:18       2021-08-11 9:34

Žiūrėjau transliaciją iki 01:30. Ar tai buvo tas momentas apie kurį kalba Kniukšta nežinau, nes nemačiau krentančios policininkės. Bet mačiau, kaip policininkų veiksmai išprovokavo spontanišką žmonių reakciją, mitinguotojai buvo priversti atsitraukti prie aikštelės, kuri grįsta skalda ir ėmė mėtyti skaldą į automobilius. Keista tai, kad kiti protestuotojai šaukė “nustokit mėtyti, kas iš to?”, bet buvo tamsu ir negalim buvo suprasti iš kur ir kas tą kelio skaldą meta. Man tai buvo panašu į provokatorių darbą, nes kiti prašė nustoti. O šiaip pastovus vaizdas buvo toks: labai ilgai vieni prieš kitus stovėjo orka ir protestuotojai. Kažkas dainavo, girdėjosi kaip kažkas meldžiasi, vienu metu prieš orka dalis žmonių atsiklaupė ir kažką kalbėjo (nesigirdėjo), vienas jaunas vyras išrėžė prieš orką nuoširdžią kalbą apie savo ir jų gyvenimą. Orka pagal komandą vis nustuminėjo protestuotojus toliau nuo kelio,  vėliau nuo šaligatvio. Kai apie 24 val. iš Seimo išvažiavo autobusas su žmonėmis, orka suformavo tunelį jam, protestuotojai negalėjo prieiti, bet ten yra perėja ir kažkas suprato ir pakvietė eiti per perėją, taip stabdyti autobusą, tada iš autobuso pasipylė ašarinės dujos, visi greit pasitraukė, kosėjo, kai kam stipriai kliuvo, mačiau, kad vienam jaunam vyrui prireikė medikų pagalbos, paskui greitoji išvažiavo ar su juo ar ne nežinau. Galiausiai visai nesupratau, kodėl orka labai staigiai puolė žmones su garsinėmis granatomis ir vandens patranka, ar dujos buvo nežinau ir žmonės bėgo. Tai buvo prieš 01 val. (Ar jie vėl susirinko nežinau, toliau nežiūrėjau). Šiaip tai buvo keista, kodėl tiek daug orkos, ant šaligatvio matėsi didžiulis plotas išpiltų dujų, girdėjosi, kaip žmonės sako, kad labai stiprus dujų kvapas, buvo nukentėjusių, kurie plovėsi akis su pienu(vienas vyras sakė, kad padeda). Filmuotojas suskaičiavo 4 policininkus su dujų bakais. Jis beje ieškojo tarp orkos moters ir ją nufilmavo. Tiesa, ji stovėjo antroje ar trečioje puolėjų eilėje (reiškia į puolėjų gretas siunčia ir moteris…). Viešosios žiniasklaidos atstovams buvo leista stovėti prie seimo pastato už policijos. Tarp protestuotojų buvo neoficialios medijos atstovų. Žmonės viešai medijai rodė žodinį neprielankumą už nuolat jų skleidžiamą melą, pvz. sakė “ką galvojate, kad mes avinai?”.

stasys       2021-08-11 9:08

Žmogus linkęs teisintis ir taip nusimesti dalį jam tekusios naštos už savo veiksmus gulusios pasekmėmis . Taip taip broniau kalta ir valdžia išprovokavusi riaušes , juk teoriškai, šaukštu maišant ši jovala galima apkaltinti ir maxima kurioje pirkote produktus . Nėra jokiu išimčiu kurios pateisintu tokius poelgius ir tokio mitingo pasekmes .

bronius       2021-08-11 8:46

Nepatenkintų, piktų ir visiškai nusivylusių žmonių yra labai daug, ne visa Tauta, kaip čia bando užriebint, bet tikrai reikšmingas skaičius. O dabartinė valdžia savo arogancija pranoksta visas iki tol buvusias. Anksčiau dar bent imituodavo, kad jiems rūpi žmonės, dabar jau tik ‘daugiau jėgos ir bizūno” ir Švabo instrukcijos ant stalo.
Dronas visiškai teisus, galima kitaip išsireikšti. Valdžios veikimas tai bent jau iš principo, turi būti racionalus ir teisingas. O protestas iš principo yra iracionalus ir jis gali būti chaotiškas, kupinas neaiškių veikėjų ir kitų “neteisingų dalykų”. Demokratijoje tai visiškai normalus dalykas. Bet pas mūsų valdžią ir jos palaikytojus įsijungia autoritarinio mąstymo mechanizmas. Dėl negebėjimo sukontroliuoti situaciją valstybėje, kalti tampa tie, kurie protestuoja, o ne tie, kurie tą situaciją sukėlė, t.y. valdžia.  Į kalėjimą juos, ir tai taikoma ne pavieniams provokatoriams, bet visam protestui iš esmės. Nepatinka Šimonytės vyriausybė, tai į kalėjimą tave. Tik panašu, kad šį kartą taip lengvai moteriausybė neišsisuks, o iš protestų visgi susiformuos ir racionalesnė opozicija valdantiesiems.

stasys       2021-08-11 8:25

Baltarūsai savo mitinguose apsiėjo be smurto ir prievartos o va lietuviai su rusiškais keiksmažodžiais visai kitaip pasirodė . Taip įdomus klausimas autoriau kuri iš tu dvieju visuomeniu labiau gerbia savo valstybės nuopelnus ?
Gal tos demokratijos per daug Lietuvoje ir reikia tokio kaip Lukašenkos kad kai kam iš naujai iškeptu politiku paviktu save realizuoti pilna apimtimi ?

stasys       2021-08-11 8:09

Uždarykite į kalėjimus visus tuos prie Seimo . Kuo gi skiriasi pakėlęs akmenį nuo to kuris naiviai tikėjo jog ta demonstracija galėjo baigtis taikiai . Jei žmogus padaro nusikaltimą o jam padėjęs nonorom tampa to nusikaltimo bendrininku . Autoriaus plepalai apgailėtini , jokio gailesčio .

Dronas       2021-08-11 8:08

O dar vienas sriūbautojas, šitas į jausmus taikosi. Verkiančios policininkės. Negali dirbti tokio darbo, tegu nedirba. Atsiras tvirti vyrukai kurie neverks, tiesa ir akmenį į kaktą gaus kaip ir priklauso pagal žaidimo taisykles, na o, savo ruožtu, duos gražos. Laimės stipriausias. Visada taip buvo, yra ir bus.
Bet va šiti rašinėtojai už pinigus, koks mėšlas jūs esat. Nejaučiat? Na ką gi, brandos stoka dažnai pasireiškia nesavikritišku požiūriu. gal suaugsit. Gal. Tik paskui sarmata bus į veidrodį žiūrėt ir slėpsit savo biografiją, kaip dabartinė nomenklatūra daro.

XXR       2021-08-11 7:49

Tik pasižiūrėkite kaip autorius, meistriškai apvertė situaciją. Suklupusi minia tik giedojo ir poteriavo (kitas klausimas ko jie ten susirinko), o akmenys tiesiog patys pakilę nuo grindinio lėkė į verkiančias policininkes. ATSIPEIKĖKITE.

Dronas       2021-08-11 7:46

Diedai, o tos užuomazgos buvo? Buvo sušikta dvokianti pelkė, kur viskas rūgo ir nieko nevyko. Tokie dalykai niekada nevyksta “teisingai”, šavariai, akademiškai. Ne kvailas esi, jeigu rašai ne už pinigą, tai pasidomėk istorija, visokiais pilietiniais judėjimais, napaklusnumo niekšų valdžiai judėjimus ir visokias kitas revoliucijas. Niekada nėra balta, lygu ir švaru. Visada ne itin mielas vaizdas, švelniai pasakius. bet kito nėra ir būt negali. Bet tik taip išvis kažkas gaunasi, gero ar blogo, bet gaunasi. Iki to, nebuvo NIEKO, oras. Pabumbėjimai virtuvėje. Apie kokį mitinį prarastą postūmį pokyčiams tu šneki? Jo nebuvo, kol nebuvo judejimo nors kokia kryptimi. Taip, kompanija kuri ten sukasi man irgi nepatinka, bet padėtis valstybėje tokia, kad aš josiu ant bet kurio kuino kuris neš reikiama kryptimi, o toliau bus matyt ką su tuo daryt. Aš savo laisvių neatiduosiu ir neparduosiu. O ir į konstituciją valytis kojas gana. jeigu tau šitos niekšybės tinka, puiku, sėdėk ir būk protingas, švarus ir pukuotas komentaruose. Jeigu nori, kad valstybėje nesavivaliautu politiniai klanai, tarnaujantys ne Lietuvos ir jos žmonių labui, teks pajudint subinę ir jeigu nepatinka gražuliai, darbo parcyjos ir panašus mėšlas, padaryk, organizuok geriau. Jeigu negali ar nenori, tai gali toliau postringaut apie blogą skonį komentaruose. O kiti gal kažkaip pabandys pakeist padėtį ne kalbom, o darbais. Gausis kaip gausis, bet jeigu nenori ar negali padaryt geriau, tai nors nesimaišyk po kojom.

Tik visiškai kvailys       2021-08-11 7:28

gali galvoti, kad kažkas susikompromitavo, kažkas pasiekė pergalę. Viskas dar tik prasideda. Didieji įvykiai dar ateityje. Netolimoje.

Diedas       2021-08-11 7:20

Nereikėjo būti dideliu išminčium ir pranašu,  dar prieš mitingą suvokt kad taip baigsis.
Vata sukompromitavo šeimų maršą, o dabar sužlugdė protestą prie seimo ir bet kokias užuomazgas pokyčiams.
Keli kremlinai sukėlė riaušes, kurios sukompromitavo protestą ir buvo naudingos valdžiai.
Senasis ir naujasis komsomolas veikia išvien.
Sorošistai ir zaputinai kartu.

Dronas       2021-08-11 6:29

Ką? Dar yra abejojančių, kad VISI valdžiagyviai yra tikri STRIBAI? Nuo šiol vadinkit juos tikru vardu, tuo senuoju, kuriuo tokius vadino jūsų tėvai ir seneliai. STRIBAI.

Nieko nesupratau       2021-08-11 5:18

Tai kas akmenis mėtė? Į policiją

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.