Dienos aktualija, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė

Gintaras Jazdauskas. Faktai apie Lietuvą ir lietuvius – žydų gelbėtojus

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 23 d. 10:41

22     

    

Gintaras Jazdauskas. Faktai apie Lietuvą ir lietuvius – žydų gelbėtojus

Dalijamės Gintaro Jazdausko pateikta informacija:

„Pats didžiausias Lietuvos žmoniškumas buvo pademonstruotas II Pasaulinio karo metu tiek Valstybei, tiek piliečiams gelbėjant žydus, čia pat užmiršus žydiškos KGB represijas ir tremtis 1940 metais. Pagal ambasadoriaus A. Eidinto knygą „Žydų žudymo byla“, Lietuva išgelbėjo 56 000 žydų vien tik išplatinusi palengvintu būdu tarptautinį blanką lietuvių-prancūzų kalba per spaudos kioskus.
Būtent jį nusipirkęs žydas už 50 ct ir užpildęs bei pridėjęs nuotrauką, galėjo pirmoje pasitaikiusioje policijos nuovadoje gauti užtvirtinantį dokumentą – antspaudą. Tai, šiuolaikine terminija, buvo lygu užsieniniam pasui, gaunamam be jokios biurokratijos. Sugihara ir dėjo vizas pabėgėliams ant lietuviškų blankų, o ne ant kaktų.

Ambasadorius A. Eidintas savo knygoje nurodo ne tik išsigelbėjusių žydų skaičių, bet ir šalis, kur ir kiek suspėjo pabėgti su lietuviškais dokumentais persekiojamųjų. Maža to, Gurevičiaus išleistoje knygoje yra pateikta 4 000 žydų pavardžių, kuriuos išgelbėjo Lietuvos piliečiai, nurodoma ne tik profesija, bet ir socialinė padėtis.

Taigi, iš viso Lietuvoje nuo Holokausto išgelbėta 70 000 žydų ir jie išgelbėti būtent tyliųjų didvyrių, kuriems reikėtų nors padėkoti, o ne juodinti ir žalą iš jų reikalauti atlyginti. Taigi, Lietuva ne žydšaudžių kraštas, o gelbėtojų.

Karo metu nacisto A. Eichmano sąrašuose nurodytas 134 000 žydų skaičius, todėl Lietuviai išgelbėjo daugiau nei pusę pasmerktųjų. Savo skunde Niurnbergo tribunolui Žydų suvažiavimas Miunchene teikė 150 000 žydų skaičių. Ir kasmet šis skaičius buvo didinamas iki šiandien išaugusio 220 000. Net ir tokiu atveju lietuviai išgelbėjo 1/3 litvakų. O per visą pasaulį melagingai skelbiama – beveik visus išžudę?!

Jau ES atitaisinėjami tikrieji Holokausto skaičiai, pvz., Maidaneko konclageryje iš deklaruotų 1,5 mln. nužudytų žydų beliko ar tik ne 40 000? O ir Lietuvoje jau buvo „Lietuvos ryte“ skelbiama S. Alperavičiaus, kad žuvo 90 000 jo tautiečių. Šiandien ir vėl šis skaičius pakilo iki 220 000. O juk yra gyventojų surašymo duomenys ir paties žydo – A. Eichmano, žydų Holokausto planuotojo, – sąrašai, yra dokumentai Niurnbergo tribunolui. Jų nepaneigsi.

Pažymėtina, kad 887 „tyliųjų Lietuvos didvyrių“ vis tik yra pažymėti Izraelio Jad Vašemo „Pasaulio Teisuolio“ vardais.

Jei išvestumee koreliaciją 1000 gyventojų, tai Lietuva yra antroje vietoje tarp 32 pasaulio šalių pagal gavusių „Teisuolio“ vardą skaičių. Jei tokiu pačiu būdu skaičiuotume išgelbėtų žydų kiekį – ir vėl Lietuva yra antroje vietoje tarp kitų šalių.

Lietuviai gelbėjo ne tik žydų gyvybes (70 000), bet ir žydų archyvus, jų šventas knygas Toras bei grąžino jas žydams. Ar kur nors yra pažymėta, pranešta, jau nekalbant apie padėką? Atvirkščiai, žydų institutas Amerikoje YIVO pasiskelbė patsai atradęs neįkainojamus pasaulyje žydų archyvus!!!

Kitos valstybės tokių archyvų neatiduoda žydams išsivežti, tik leidžia naudotis valstybės viduje. Lietuvoje šie vieninteliai pagal unikalumą pasaulyje archyvai buvo išvežti į JAV?!! Tai vis AMB nuopelnas žydams ir praradimas Lietuvai. Tik gėrio siekyje yra visų Tautų ateitis, o ne nuoskaudų skaičiavime ir nepagrįstame kaltinime.

Pastaruoju metu pasaulyje piktybiškai skleidžiama dezinformacija apie Lietuvos valstybės ir lietuvių dalyvavimą žydų holokauste.

Iš tikro tai tikrovės neatitinkančios žinios, nes:

− Lietuva – vienintelė valstybė Europoje, dar viduramžiais gelbėjusi žydus nuo pogromų: Lietuva ne tik priglaudė, bet ir įstatymiškai gynė žydus;

− Lietuva jau 1939 m. priėmė karo pabėgėlius iš Lenkijos, tame tarpe apie 30 000–40 000 žydų;

− Lietuva daugeliui pabėgėlių žydų išdavė tarptautinę galią turinčius dokumentus, kuriais remiantis visos valstybės (tame tarpe ir Japonija) galėjo duoti vizas, garantavusias jų išsigelbėjimą nuo mirties – taip išsigelbėjo 56 000 žydų nuo fašistų teroro;

− okupavus Lietuvą, žydus gelbėjo dešimtys tūkstančių lietuvių, patys rizikuodami savo ir savo šeimų gyvybe, tačiau nėra nė vieno atvejo, kad žydai gelbėtų lietuvius nuo nacių ar komunistų teroro;

− už žydų gelbėjimą 2 705 lietuviai pripažinti žydų gelbėtojais, o 887 lietuvių suteiktas Pasaulio Teisuolio vardas;

− Lietuva viena iš nedaugelio valstybių nedalyvavo formuojant SS dalinius ir neturėjo bendrų valdymo institucijų su nacistine Vokietija.

Todėl mes privalome ginti savo tautos ir Lietuvos garbę.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

pagal 1938 m. gyventoju       2019-09-26 6:02

surasyma (del metu galiu suklysti), per visas tas Europos salis, kuriose buvo iszudyti zydai, ju nebuvo 6 mln.Zydai, kaip visada, skaiciais manipuliuoja, padvigubina ar trigubina. Aciu autoriui uz santrauka. Puiku!

Tvankstas       2019-09-25 20:41

Julius - Išleidžiant knygą ‘ilgos rankos’ su savo ‘ilgais pirštais’ sudėstė kablelius, tai kam išsiduoti save, kaip ‘ilgų rankų’ bendradarbį, man pavyzdžiui tie kableliai V. Suvorov knygoje nieko nereiškia, žinau pats, kurioje vietoje turi būti.
A.a. Rūta Gajauskaitė rašė, rašė kiti, daugybė skirtingų šaltinių (pvz. Abba Kovneris liudija Eichmann procese, kad Paneriuose nužudyta 40tūkst., kai šiandieninė dogma vardija 100tūkst.).
Nesuprantu, kuo gi užgauna straipsnio autorius ? Kad daug tiesos žodžių ir skaičių viename straipsnyje paskelbė ?

stasys        2019-09-25 10:12

Julius .. kaip paaiškintumėte pats aplamai tokiu diskusijų apie išgelbėtus žydus svarbą ? siūlau pasižiūrėti video ..kaip taikliai žmogus apibūdina tam tikrus reiškinius kalbant apie faktu istorijoje vertinimą . youtube.com/watch?v=gC_9VnO7FKs

Julius       2019-09-24 21:25

Gerb. Tamstos. Šį tekstą skaičiau keliose versijose, labiausiai tikėtina, kad tai a. a. ponios Gajauskienės rašytas tekstas, tad kažkokie perspausdinimai be autorystės nurodymo mažiausiai neetiški. Beje, skaičių ekvilibristika (tiesiog trūksta vienetuko prieš 4000, kalbant apie išgelbėtus žydus, kas ir bendrą išgelbėtųjų skaičių padaro netiksliu, sudarant galimybę į teksto autorių žvelgti kaip į prastai aritmetikos pradžiamokslyje susigaudantį nemokšą) primena vieną keistą V. Suvorovo knygos leidimą, kur teksto niekas nekeitė, tiesiog perdėjo kablelius per vieną skaičių (pvz. 76,2 šautuvo kalibras arba 8,80 - patrankos) ir visiems bent kiek besigaudantiems tuose dalykuose būdavo aišku, jog knygos autorius, minimum, idiotas…

 

Al. to Al' ui       2019-09-24 19:08

Ne, neturiu jokių savo skaičiavimų. Neturėjau tam nei išteklių, nei pašaukimo. Tiesiog, kai skirtingi šaltiniai pateikia griežtai skirtingus skaičius, suprantama, norisi pamatyti skaičiavimus ir šaltinius. Nepriklausomai nuo to ar skirtingos išvados atsirado dėl šališkumo, ar kitų trūkumų. Ir taip visose srityse - tam, kad matytume tikrą vaizdą, reikia lyginamosios analizės. Tiesa reikalauja pastangų ir kainuoja - neužtenka tik apreikšti nuo kalno.

to Al       2019-09-24 17:51

O pats ar turi bet kokio viešai pateikiamo skaičiaus įrodymus, kaip buvo suskaičiuotos aukos ir kas skaičiavo, kokios nacionalinės kilmės ir reputacijos buvo tie skaičiuotojai ir kaltintojai? Pagaliau, kokios nacionalinės kilmės žmonės buvo prokurorais ir kaltintojais Niurnberge arba pasirašant Versalio taikos sutartį?

Al.       2019-09-24 16:35

,, Pagal ambasadoriaus A. Eidinto knygą „Žydų žudymo byla“, Lietuva išgelbėjo 56 000 žydų” - kažin ar Eidintas turi šių skaičių įrodymus ? Ir kaip, sudėjus 56 ir 4, gaunam 70 ?

Nes Vikipedijos (ir Lietuvos žydų teigimu) ,,Iš maždaug 208–210 tūkst. žydų iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos buvo nužudyti 190–196 tūkstančių.
Taip pat nužudyta maždaug 9 tūkst. žydų pabėgėlių iš Lenkijos ir 6 tūkst. žydų, atvežtų iš Austrijos, Vokietijos ir Prancūzijos. Neskaičiuojant į TSRS gilumą pabėgusių, išžudyti apie 96 % Lietuvos žydų (maždaug 190 tūkst. žmonių).

Izraelio ambasados tinklalapis rašo, kad ,,(iš viso sušaudyta ar nukankinta 196 000 Lietuvos žydų: iš jų 170 000 – 190 000 nacių ir su jais kolaboravusių vietinių gyventojų nužudyta Lietuvoje.

Taigi, kažkas čia turbūt klysta.

dar daugiau       2019-09-24 8:10

Būta ir tokių, kurie rizikuodami bandė gelbėti žydus, bet tiesiog nespėjo. Vienas iš tokių buvo ir mano senelis. Kol su šieno kauge vežime pravažiavo visus patikros postus, atvykęs į miestelį jau rado sušaudytus visus žydus. Jam beliko tik “pasiųsti” pažįstamus žydšaudžius, kuriems daugiau gyvenime rankos nepadavė.
Jau vėliau, tremtyje Sibire, klausydamasis radijo apie Izraelio valstybės susikūrimo peripetijas ir karus priėjo išvados, kad žydas pats muša, ir pats rėkia, kad jam skauda, bet nepaliovė gailėtis, jog nespėjo išgelbėti nei vieno žydo. Ir džiaugtis, kad tarp žydšaudžių nebuvo nei vieno jo draugo ar gero pažįstamo. To miestelio žydšaudžiai, beje, ne į mišką išėjo, kaip bandoma dabar dergti Lietuvos partizanus, to miestelio žydšaudžiai kas traukėsi su vokiečiais, bet dauguma nuėjo į stribus kitam šeimininkui tarnauti. Vienas iš jų, itin aršus ir šlykštus, vėliau tapęs tokiu pačiu aršiu ir šlykščiu stribu, sugebėjo prasimušti net iki sovietmečiu garbinamo kovotojo už tarybų valdžią statuso, kažkokio vos ne rajono garbės piliečio. Mokiniams ir kolūkiečiams krušdavo smegenis apie savo kovą. smile
Man nereikia jokios padėkos iš žydų, nes ne jos siekdamas mano senelis bandė juos gelbėti, juolab, kad ir man nesinori nieko bendro turėti su Holokausto industrijos vertelgomis, bet jeigu vėl ateitų tokie laikai, kas, žinoma, yra labai mažai tikėtina, tai aš, jo anūkas, taip neprotingai tikrai nerizikuočiau ir jei bandyčiau gelbėti, tai nebent vieną vienintelę žydų šeimą, kurios padorumu neabejoju. Pastaruoju metu šeimoje ar giminėje kai pasikalbame šia tema dabartiniame kontekste, tai prieiname išvados, kad mano senelis elgėsi tiesiog kaip neatsakingas beprotis, nes tuo metu pas jį šeimoje buvo 2 maži vaikai ir vokiečių karininkai kaimynystėje. Nors ir labai padorūs.

Prašalaitis > s.m.       2019-09-23 19:50

Manau, kad mums labiau derėtų pabrėžti ne 900, o tuos 2700 lietuvių gelbėjusių žydus (neabejoja, kad jų buvo dar daugiau).
Jei teisingai suprantu žydai yra nusistatę tam tikrą biurokratinę įtraukimo į teisuolių sąrašą procedūrą ir skirtumas tik tas, kad teisuoliais paskelbtų gelbėtojų atžvilgiu ji buvo atlikta, o likusiai didesniai gelbėtojų daliai nepatekusiai į teisuolių sąrašą to padaryti dėl tam tikrų priežasčių nepavyko.
Tačiau iš esmės VISI 2700 yra teisuoliai verti vienodos pagarbos.

> 19:33       2019-09-23 19:30

Staseli, palaižyk savo liūlį, pasakysi, ar saldus.

stasys        2019-09-23 18:35

nustebino s.m. pasirodo žmogus turi principus . O tas karštas noras pusti į viena dūdą .. rodo netgi ryžta . Maloniai nustebintas tais tarakonu ropinėjimais Tiesose .

stasys        2019-09-23 18:33

Siūlyčiau vertinti atsargiai ta informacija. Nėra jokiu tam patvirtinančiu faktu , tik saldus seilėtekis . Primenu, melas irgi būna SALDUS o ji laižantis dar pasaldina .

Tvankstas       2019-09-23 18:12

Prašalaitis     2019-09-23 12:54 - Tikint Kastyčio Stalioraičio pasakojimu vienas visgi buvo - https://slaptai.lt/kastytis-stalioraitis-pagerbiant-vilniaus-geto-likvidavimo-aukas/,————- ar teisingai supratau, kad Kastytis Stalioraitis yra Prašalaitis, nes tik pasirodė slaptai.lt ir jau duodamas pavyzdys tiesos.lt ?
Gražiai sugalvojote Prašalaiti, čia Jūs pats ar Jums patarė ?

dar tikintiems "holokausto" kliedesiais .       2019-09-23 17:48

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras žydaujos melas:


sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

,

s.m.       2019-09-23 15:54
s.m.       2019-09-23 15:53

autoriaus nurodytas skaičius 887 lietuvių Pasaulio Teisuolių sąraše, akivaizdu kiek pasenęs.
Šiandien jų matosi minimum 915.
Visiškai atsakingai teigiu, kad abėcėliniame sąraše ties K raide nepagrįstai nėra Kotrynos Kriaučiūnaitės.
Trumpai nušviesiu:
vaikystėje (Brežnevo laikais) teko gan ilgai gulėti Kauno (Vičiūnų) vaikų kaulų ligų ligoninėje-sanatorijoje. Ne tik medikų kolektyvui buvo žinoma, bet net ir mes 6-8-mečiai iš daktarų/seselių/slaugių žinojome (juoba KGB tokių žinių neslopindavo), kad miela senučiukė 84 metų gydytoja (emeritė, kaip dabar vadintų) Kotryna Kriaučiūnaitė, visą savo gyvenimą atidavusi mažiesiems pacientams ir, galbūt, dėl to nesukūrusi savo šeimos ir visą gyvenimą pragyvenusi kelių kvadratinių metrų kambarėlyje pačioje ligoninėje, karo metais išgelbėjo nuo keliolikos iki kelliasdešimt žydų vaikų, hospitalizduoama juos svetimais vardais ir sukurtomis diagnozėmis.
Negi visaregintis Jad-Vašemas nieko nežino apie šviesios atminties gydytoją Kotryną Kriaučiūnaitę???
Iš atminties galiu nurodyti tik dviejų tuometinių (1974-1975)kauniečių medikų pavardes, - gerb. gydytoja Šidiškienė ir fizioterapeutas Redkus.

Rūta       2019-09-23 15:06

Labai patiko straipsnis. Ačiū autoriui.

Tvankstas       2019-09-23 13:03

1388 m. (Brastos privilegija) Vytautas pasikviečia į Lietuvą žydus prekybininkus, suteikdamas jiems bajoro teises. Vytautas tokių teisių nesuteikia didžiajai savo tautos daliai, bet suteikia atėjusiems kitataučiams. Tai pasidarė amžina vytautinė tradicija : ‘saviems vilkas, svetimiems - šilkas’.
Lietuvoje suklestėjo judaizmas, Vilniaus Gaonas tapo ortodoksų amžinuoju vadu, geriausias iki šiol Talmudo leidimas yra Romų spaustuvėje Vilniuje išleistas XIX amžiuje, Vilnius turi ypatingą reikšmę žydams kaip Jeruzalė Tremtyje (Jerušalajim veGalut).
Žydų istorikai ( Litvak ir kiti) pripažįsta, kad Vytautas ir Lietuva išgelbėjo žydų tautą nuo sunaikinimo, leido išaugti kaip jėgą.
Nuo 1940 m. litvakų noras sunaikinti Lietuvą, ištrinti tautą ir jos kalbą tebevystomas iki šiol, pajungiant išplautų smegenų inteektualus, kurie už tarnybą ir algą alpuliuodami naikina Lietuvą - trina tautos atmintį, naikina kalbą, naikina pačią Lietuvos valstybę.
Jei ne Vytautas ir Lietuva, tai šiandien IŠVIS NEBŪTŲ chabad liubavičių, kurie savo rasistine neapykanta siekia naikinti valstybes, kuriose jie gyveno vytautinėje Lietuvoje : Lietuvą, Ukrainą, Baltarusiją, Rusiją, Lenkiją.
Su kairiakrantės Ukrainos prisijungimu prie Rusijos 1654 m., žydai įsitvirtino palaipsniui, su kiekvienu Abiejų Tautų Respublikos padalijimu, kas atvedė prie 1917 m. žydo-bolševikinio perversmo Rusijoje.
Mes matome žydiško dėkingumo pavyzdžius Lietuvai, už žydų tautos išgelbėjimą, leidimą kurtis, daugintis ir klestėti, plisti po pasaulį, atkurti Izraelį, ką aiškiausiai nusakė Rusijos žydas bolševikas M. Suslov : ‘graži mūsų Lietuva, tik gaila - daug lietuvių joje’.

O žinių        2019-09-23 12:51

apie lietuvių gelbėtojus arba vokiečių masinių bombardavimų metu nėr? Įdomu kodėl? Ar ne todėl, kad ten buvo žmonės gyvi Hariuko deginami pagal prof.F.Lindemann’o planą, tiesa? Jie gi ne žmonės buvo, juos buvo galima gyvus garinti napalmu ir fosforu nakčia, tiesa, moksliukai su dar didesniais moksliniais laipsniais ir aukštomis pareigomis - runkelių valdovai, ane? Na, gal yra žinančių to prapiesoriaus nacionalinę kilmę, a?

Prašymas       2019-09-23 12:45

Gal galima neberašyti apie juos. Jau taip nusibodo. Važiuojant per Lietuvą lankytinų vietų rudų lentelių daugiau, nei Italijoje ir kas antra, tai nuoroda į jų kapines. Atrodo, kad čia niekas daugiau negyveno.

Prašalaitis       2019-09-23 11:54

Cit.: “...tačiau nėra nė vieno atvejo, kad žydai gelbėtų lietuvius nuo nacių ar komunistų teroro;”

Tikint Kastyčio Stalioraičio pasakojimu vienas visgi buvo - https://slaptai.lt/kastytis-stalioraitis-pagerbiant-vilniaus-geto-likvidavimo-aukas/

Teisingai       2019-09-23 11:23

Faktai visada yra, tik juos kažkas nori apeit, kažkodėl viena tauta paskelbta šventąją, lyg jų tautiečiai nebūtu darė nusikaltimų, kažkoks keistas išskirtinumas.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.