Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Partijos

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Tiesos.lt siūlo   2020 m. spalio 22 d. 23:20

8     

    

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Bernardinai.lt

Viena mano draugė dirba įmonėje, kuri prekiauja arbatomis. Aną savaitę diskutavome apie rinkimų rezultatus, ir ji man netikėtai mestelėjo vieną linksmą faktą – pagal tai, kokią arbatą žmogus renkasi, patyrę rinkodaros specialistai gali nubrėžti vartotojo demografinį profilį ir net nustatyti jo politines pažiūras.

Štai, pavyzdžiui, juodosios arbatos mėgėjas apibrėžiamas kaip konservatyvus, labiau išsilavinęs, vidutinio amžiaus ir neretai kuriai nors religinei bendruomenei priklausantis žmogus. Panašu, kad juodosios arbatos rinka auga, o konservatoriai laimės šiuos Seimo rinkimus – viskas baisiai dėsninga.

Negaliu nė dienos tverti be geros juodosios arbatos, o šaltuoju sezonu ją dar gardinu kardamonu ir pienu. Manau, kad tobulai atitinku minėtąjį gėrėjo profilį – gal tik dar kelerių metų trūksta iki to „vidutinio amžiaus“. Bet čia glūdi ir viena dilema, su kuria šiuose Seimo rinkimuose susidūrė tam tikra rinkėjų grupė.

Ši grupė – tikintys žmonės, kurie save priskiria Katalikų Bažnyčiai ar kitoms krikščioniškoms denominacijoms. Apie krikščionio pasirinkimą prieš rinkimus kalbų ir aistrų būta daug. „Krikščioniškas (arba tradicines) vertybes“ kaip prekės ženklą tiesiogiai ar netiesiogiai bandė prastumti net 7 partijos iš 17 (remiantis partijų rinkiminių programų informacija). Vienos pagal šias vertybes sąžiningai orientavo visą savo partijos koncepciją ir programą, kitos – galbūt nujausdamos, jog Lietuvoje telkiasi didelės, ne viskuo patenkintos „juodosios arbatos gėrėjų“ bendruomenės, kurias galbūt pavyktų suvilioti raktiniais burtažodžiais.

Pati priklausau šiai tikinčių žmonių grupei. Tikiu, jog tos vertybės, kurios man yra svarbios, iš tiesų kuria bendrą gėrį – visiems. Bet čia jau atskira ilga kalba, kurią ne laikas ir ne vieta kalbėti prie demokratijos šventės stalo. Labiau norisi pakalbėti apie tai, su kokiomis dilemomis šį kartą susidūrė rinkėjas katalikas, ir ką galvoti apie šių rinkimų pirmojo turo rezultatus. Nuomonės, atiduodant balsus, išsiskyrė. Net ir mano pačios galvoje. Štai kad ir toks paradoksas: pagal Laisvos visuomenės instituto tyrimo rezultatus, 2016–2020 m. Seimo kadencijoje gyvybės ir šeimos klausimais artimiausią krikščioniškai sampratai palaikė Valstiečių ir žaliųjų partija. TS-LKD balsavimo rezultatai tuo tarpu rodo neutralią ar net priešišką poziciją. Darant šį vieną skerspjūvį, tarsi ir būtų aišku, kuriai partijai derėtų teikti pirmenybę rinkimuose. Kita vertus, alternatyvą pasiūlė naujai susikūrusios krikščioniškai angažuotos partijos – sakytum, 100 proc. „saugus“ pasirinkimas krikščioniui rinkėjui.

Būtų sąžininga prisipažinti, jog būtent vienai iš šių mažųjų savo balsą ir atidaviau. Bet nesu supaprastintos realybės mėgėja ir net mano pačios pasirinkimas išlieka sudėtingu reikalu. Kodėl?

Save laikau konservatyvių politinių pažiūrų rinkėja. Tačiau konservatyviosios minties komunikacija Lietuvoje – tiek iš liberalesnės TS-LKD, tiek iš naujų dešiniųjų partijų stovyklų – atrodo, pražiūri kelis esminius dalykus. Pirmiausia, rinkėjui derėtų atsisakyti iliuzijos, jog jei bus gerai man, tai viskas bus gerai. O gerai vis dėlto man nebus, jei nebus gerai bent jau didesnei visuomenės daliai.

Straipsnio tęsinį skaitykite bernardinai.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tai kad       2020-10-25 21:21

Daugeliui katalikų visai nesvarbu, kad “konservatoriai” visiškai net ne katalikai, kai kurie net ne krikščioniai. Jie balsuoja “už Ingridą”, nes Ingrida “už Landsbergį”

Kitamintis       2020-10-23 15:22

Karbauskiškų pagonių, matyt, dabar daugiau nei katalikų. O gal didelė jų dalis - šiaudiniai. Pirmasis rinkimų turas gi akivaizdžiai patvirtino tai. Ir be diskusijų aišku - pavyks.

Kis       2020-10-23 15:05

ar si arbatos pardaveja nera Juknevicienes dukterecia,tai dar neatsikracius spuogu zmogelis mokina visa Lietuva gyvenimo.Gerai sakoma,jeigu durnas ,tai visam laikui.Gelbekus nuo pykto politologo (lektoriaus).

ha ha        2020-10-23 13:35

ponas stasys, kaip visada, pilnas linksmu minciu, sugeba prajuokinti net ir tokia diena, kai beveik visi kalba apie popieziaus pasisakyma del geju ir is to kilsiancius pasirinkimus ateiciai. savaime suprantama, kad net ir isitikine katalikai turi teise balsuoti uz jiems patinkancia partija, tegunie Tevynes Sajunga ar Laisves partija. bet buti isitikinusiam, kad katalikai bursis apie TS, tai net mokslines fantastikos pradininkai to nedristu teigti

Kvailas pavadinimas iš leftistinio portaliūkščio       2020-10-23 8:44

Autorė iškrito iš medžio ir išsikėlė klausimą, į kurį jau atsakyta prieš 2 savaites pirmo balsavimo metu. Tuščias rašinėlis.

stasys       2020-10-23 7:44

Nuoroda neveikia .Į kurią puse bažnyčia links ton pusėn ir krikščioniškas vėjas pus .Vistik autorė pamiršo , jog tikru vertybių puoselėtojas nesirenka partijos kurios programa kaip tie rusiški ‘boršč’ ( šeimininkės šaldytuvo likučiai ) . Aš netgi esu įsitykines katalikai ir toliau bursis apie TS-LKD ..kol neatsiras geresnė partija su tomis pačiomis vertybėmis ir tokiu pastovumu politikoje . Jei tuose rinkimuose laimės konservatoriai ,aniems vėl teks veršti visuomenės diržus ..dėl ko vėl bus kaltinami socialinės atjautos stoka ..

Žodžiu,        2020-10-23 4:31

čėpucha, o ne arbata.

Al.       2020-10-23 0:43

Kas, autorės supratimu, yra ,,nuosaikus konservatizmas” ? Ir kas yra ,,radikali dešinė”? Ir kuo ,,konservatizmas” skiriasi nuo ,,dešinės”? Ar radikali dešinė, tai tie, kas geria juodą arbatą? O nuosaikus konservatizmas - pilką? juodai baltą? spalvotą?


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.