Geroji Naujiena

Geroji Naujiena. Tešviečia mums Viešpats savo veidu, tebūna jis mums maloningas!

Tiesos.lt redakcija   2015 m. gruodžio 31 d. 23:19

2     

    

Geroji Naujiena. Tešviečia mums Viešpats savo veidu, tebūna jis mums maloningas!

Viešpats kalbėjo Mozei: „Pasakyk Aaronui ir jo sūnums: štai kaip laiminsite izraelitus, štai kaip sakysite jiems: „Tepalaimina ir tesaugo tave Viešpats! Tešviečia tau Viešpats savo veidu, tebūna jis tau maloningas! Tegu Viešpats savo veidą atgręš į tave ir suteiks tau gerovę“. Jie taip tesišaukia mano vardo izraelitams, ir aš juos palaiminsiu“. (Sk 6, 22–27)

* * *

Bet, atėjus laiko pilnatvei, Dievas atsiuntė savo Sūnų, gimusį iš moters, pavaldų įstatymui, .kad atpirktų esančius įstatymo valdžioje ir kad mes įgytume įvaikystę. O kadangi esate įvaikiai, Dievas atsiuntė į mūsų širdis savo Sūnaus Dvasią, kuri šaukia: „Aba, Tėve!“ Taigi tu jau nebe vergas, bet įvaikis; o jeigu įvaikis, tai Dievo valia ir paveldėtojas. (Gal 4, 4–7)

* * *

Jie nusiskubino ir rado Mariją, Juozapą ir kūdikį, paguldytą ėdžiose. Išvydę jie apsakė, kas jiems buvo pranešta apie šitą kūdikį. O visi žmonės, kurie girdėjo, stebėjosi piemenų pasakojimu. Marija dėmėjosi visus šiuos dalykus ir svarstė juos savo širdyje. Piemenys grįžo atgal, garbindami ir šlovindami Dievą už visa, ką buvo girdėję ir matę, kaip jiems buvo paskelbta.

Praslinkus aštuonioms dienoms, kai reikėjo apipjaustyti berniuką, jam buvo duotas Jėzaus vardas, kurį angelas buvo nurodęs dar prieš jo pradėjimą įsčiose. (Lk 2, 16–21)

Pradėdami Naujuosius metus melskimės už Lietuvą Tiesoje: tenušviečia mūsų gyvenimus Dievo veido šviesa, kad Jo ramybė, pranokstanti visokią išmintį, sergėtų mūsų širdis ir mintis Kristuje Jėzuje.

Kun. Modris Lacis. Kitas žmogus – mano valdžioje

Pirmąją naujų metų dieną skaitome šiuos Evangelijos žodžius: „Marija dėmėjosi visus šiuos dalykus ir svarstė juos savo širdyje. (Lk 2, 19).

Kiekviena pradžia galėtų būti pilna nerimo ir jaudulio: mano širdis ims rašyti naują pasakojimą, ji vis dar tuščia, tačiau netrukus bus užpildyta ir pati taps pradžia kam nors kitam. Marija pradeda naują gyvenimą kiekvienu Apreiškimo žodžiu. Mylinčio Dievo žodis įsikūnijo ir dabar, kiekvieną akimirką yra greta mūsų. Kodėl gi Jo nepakvietus į mūsų širdžių tvirtoves, kad jos kada nors taptų Šventosios Dvasios šventovėmis?

Marija kiekvieną kartą pradeda naują amžių, kai leidžia dieviškiems žodžiams apsigyventi savo širdyje. Ji saugo šiuos žodžius, kurie visada primena apie amžiną Meilę, kurią ji kadaise sutiko ir nuo to laiko niekada neapleido.

Dievas beldžiasi į kiekvieną širdį. Tačiau mes renkamės – pasilikti Jį arba išvyti. Taip dažnai jis pas mus ateidavo! Taip dažnai norėdavo pasilikti mūsų širdyje kaip šventovėje! Kaip mes Jį priimame? Ar yra Jis su mumis šiandien – čia ir dabar ?

Jau nuo tų laikų, kai ėmėme mokytis katechezės, mes žinom, kad Dievas yra visur. Tačiau kaipgi Jis, visagalis, galėtų įsiveržti į mūsų Šventovę, jei mes neįleistume Jo į vidų ir nesaugotume kaip Marija Žodžio Įsikūnijimo momentą, akimirką ir kiekvieną kartą, kai Dievo Žodis ją paliečia? Jis – Marijos širdyje, ir tuo pat metu ateinantis iš išorės. Jis beldžia, Jis primena apie save. Kai kada – švelniai ir subtiliai, kai kada – griaustinyje, audroje, tačiau labiausiai tikėtina – tyloje, nekalbėdamas, neprimesdamas savęs, ne maišydamas.

Jis mums palieka laisvę. Jis mus sukūrė laisvus, kad mes galėtume mylėti. Meilė negali būti primesta. Netgi vergas myli ne dėl to, kad taip jam liepė ar uždraudė šeimininkas.

Mes, taip dažnai – netikėjimo ir blogio vergai – žvelgiame į Mariją, tyliai „svarstančią juos savo širdyje“. Ar nepavydime jai tokio tyrumo, kurio dėka galima priartėti prie Dievo? Tyra širdis, atvira širdis, visada nauja ir jauna. Visada tyra, kad galėtų sutikti ir priimti Dievo Žodį, kad leistų jam gimti ir eiti į pasaulį, kitų žmonių širdyse, kad padarytų juos laimingais ir padėtų išsivaduoti iš priklausomybės grandinių.

Kitas žmogus yra mano laisvės valdžioje. Turiu surasti būdą, kaip jo neįžeisti, kaip nesukelti jam skausmo ir leisti jam išaugti dieviškoje šviesoje. Kitas manyje, ne tik dieviškasis pavidalas. Jis yra žodis, kitas žodis, nepanašus į mane, tačiau aš galiu melstis, kad jo nepasisavinčiau, kad jam nieko neprimesčiau ir neužrakinčiau savyje, kad nepadaryčiau iš jo savo stabo.

Kas gyvena mano širdyje? Šiandien ir šiais metais, Naujaisiais metais, noriu, kad mano širdis atsivertų Dievo žodžiui, kad aš sugebėčiau mokytis iš Marijos, kaip atsisakyti to, kas galėtų atnešti kančių kitiems. Laisvi nuo pačių savęs, su meile ir meilėje mes galime skleisti Dievo Žodį, kurį patys esame priėmę.

Vertė Zigmas Vitkus

Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kad....       2016-01-1 15:12

Prokurorai ir teisejai ne tik sviecia mums i veida,bet ir spjaudosi suklastotom bylom.Pasaulis-valdzios….nieko bendro neturi nei su sviesa,nei su tiesa,nei nieko svento pas juos NERA!

kokie teisingi žodžiai       2016-01-1 13:16

“Kitas žmogus yra mūsų valdžioje” vien dėl to, kad esame sukurti laisvi ir mano / tavo laisvas pasirinkimas griauti brolybę pavergia mano / tavo artimą. Didžioji dalis į tokį laisvą kito apsisprendimą atsako tuo pačiu, ir tada brolis broliui nebe brolis.
O dar stebimės, kas su mumis tokio nutiko…

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.