Geroji Naujiena

Geroji Naujiena: Štai ateina Viešpats, Valdovas. Jo rankose viešpatavimas, valdžia ir galybė

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 6 d. 1:08

10     

    

Geroji Naujiena: Štai ateina Viešpats, Valdovas. Jo rankose viešpatavimas, valdžia ir galybė

Viešpaties šlovė ant tavęs suspindi

Kelkis, nušviski, Siono kalne, nes tavo šviesa jau ateina ir Viešpaties šlovė ant tavęs suspindi.
Žemę štai sutemos gaubia, tautas tamsybė dar dengia.
Tačiau virš tavęs Viešpats jau spindi, tau jo šlovė apsireiškia.
Tautos keliaus prie tavosios šviesos, karaliai – prie tau užtekėjusio spindesio.
Pakelki akis, pažvelki aplinkui: visi štai renkasi pas tave keliauti.
Tavo sūnūs atvyks iš toli, tavo dukros ant rankų bus nešamos.
Tada tu dairysies ir spinduliuosi, širdis tau iš džiaugsmo virpės ir ims plėstis, nes plauks į tave jūros turtai, suplūs pas tave tautų lobiai.
Apguls tave kupranugarių daugybė, Midijano ir Efos vienkupriai.
Atvyks visi iš Sabos, auksu ir smilkalais nešini, skelbdami šlovinguosius Viešpaties darbus. (Iz 60, 1–6)

* * *

Viešpatie, Tave garbins visos žemės tautos

O Dieve, savo išmintį duoki valdovui,
tam sūnui karaliaus įdiek teisingumą,
kad jis valdytų tautą kaip dera,
būtų teisingas tavo vargdieniams. –

Klestės jo dienomis teisingumas,
gražiausia ramybė – kol švies padangėj mėnulis.
Jis viešpataus nuo Jūros lig Jūros,
nuo Upės ligi žemės skritulio krašto. –

Salų ir Tarsio valdovai jam mokės duoklę,
dovanas neš jam Arabijos, Sabos valdovai!
Visi valdovai parpuolę jį garbins,
tarnaus visi jam pagonys. –

Jis juk vaduos pagalbos maldaujantį vargšą,
tą nelaimingą, kuriam nepadeda niekas.
Jis gailės vargšo, beturčio
ir savo varguoliams gelbės gyvybę. – (Ps 71, 1–2. 7–8. 10–13)

* * *

Pagonys kartu su žydais yra paveldėtojai

Broliai! Jūs esate girdėję, kokia malonės tarnyba Dievo man suteikta jūsų labui: apreiškimu buvo man atskleista paslaptis, kuri ankstyvesnėms žmonių vaikų kartoms nebuvo paskelbta taip, kaip ji dabar Dvasios atskleista jo šventiesiems apaštalams ir pranašams; pagonys kartu su žydais yra paveldėtojai, priklauso bendram kūnui ir drauge laukia pažado Kristuje Jėzuje iš Evangelijos. (Ef 3, 2–3a. 5–6)

* * *

Atvykome iš Rytų šalies pagarbinti karaliaus

Jėzui gimus Judėjos Betliejuje karaliaus Erodo dienomis, štai atkeliavo į Jeruzalę išminčiai iš Rytų šalies ir klausinėjo: „Kur yra gimusis Žydų karalius? Mes matėme užtekant jo žvaigždę ir atvykome jo pagarbinti“. Tai išgirdęs, karalius Erodas apstulbo, o su juo ir visa Jeruzalė. Jis susikvietė visus tautos aukštuosius kunigus bei Rašto aiškintojus ir teiravosi, kur turėjęs gimti Mesijas. Tie jam atsakė: „Judėjos Betliejuje, nes pranašas yra parašęs: ‘Ir tu, Judo žemės Betliejau, anaiptol nesi menkiausias tarp garsiųjų Judo miestų, nes iš tavęs išeis valdovas, kuris ganys mano tautą – Izraelį’“. Tuomet Erodas, slapčia pasikvietęs išminčius, smulkiai juos išklausinėjo apie žvaigždės pasirodymo metą ir, siųsdamas į Betliejų, tarė: „Keliaukite ir viską sužinokite apie kūdikį. Radę praneškite man, kad ir aš nuvykęs jį pagarbinčiau“. Išklausę karaliaus, išminčiai leidosi kelionėn.

Ir štai žvaigždė, kurią jie buvo matę užtekant, traukė pirma, kol sustojo ties ta vieta, kur buvo kūdikis. Išvydę žvaigždę, jie be galo džiaugėsi. Įžengę į namus, pamatė kūdikį su motina Marija ir, parpuolę ant žemės, jį pagarbino. Paskui jie atidarė savo brangenybių dėžutes ir davė jam dovanų: aukso, smilkalų ir miros. Sapne įspėti nebegrįžti pas Erodą, jie kitu keliu pasuko į savo kraštą. (Mt 2, 1–12)

* * *

Švęsdami Kristaus Apsireiškimą, Įsikūnijusio Dievo pasirodymą visoms tautoms ir kultūroms,  atiduokime ir mes Jam deramą garbę ir šlovę melsdami, kad šios dienos slėpinys apšviestų mūsų širdis ir išlaisvintų iš šio pasaulio sutemų, kad tyru protu suvoktume ir kilniais jausmais priimtume paslaptį, kurioje leidi mums dalyvauti.

Kiekvienas asmeniškai ir/ar bendruomenėje melskimės ir už Lietuvą Tiesoje: Dieve Tėve, suteik ir mums gyvą Tikėjimą, ištvermingą Viltį ir veiklią Meilę. Ir savo išminties, kad ir mes ieškotume Jėzaus, o Jį sutikę – visu savo gyvenimu liudytume Jį pažinę. Prašome per Kristų mūsų Viešpatį. Amen.

* * *

Arnoldo Vaikausko mintys pamąstymui. Abejonės sėkla

 

* * *

Pal. Šarlis de Fuko († 1916). Ieškokime Jėzaus, sekime žvaigžde

Elkimės kaip Išminčiai: ieškokime Jėzaus. Yra du būdai Jo ieškoti: ieškoti Jo, kai Jo nepažįstame, ir ieškoti Jo valios, kai Jį pažįstame. Jis traukia savo malone prie savęs visus žmones, nes Jis myli visus žmones. Jis nori išgelbėti visus žmones. Jis mirė už visus žmones. Jis liepia melstis už visus žmones. Jis nori, kad Jo Evangelija būtų skelbiama „visai kūrinijai“. Dažnai ši malonė spindi sieloje lyg žvaigždė naktyje: sekime ja, nepaisydami tamsos – ji nuves mus į Jeruzalę, tai yra į šventąją Bažnyčią, o šventoji Bažnyčia parodys mums Jėzų, jei mes Jo nepažįstame, Jėzaus valią, jei jos ieškome. Mes, turintys laimę gyventi mūsų švelnios Motinos – šventosios Bažnyčios glėbyje, būti karštai sūpuojami šios Kristaus Sužadėtinės rankose, pažįstame Jėzų, tačiau dažnai ieškome Jo valios: ji pasirodo mums tik kaip žvaigždė, dažnai slepiama debesų, tik kaip neryški prošvaistė.

Eikime į Jeruzalę, į Dievo Bažnyčią, pas kunigą, kuriam Bažnyčia Jėzaus vardu suteikė misiją vadovauti sieloms, misiją atskleisti, ko Dievas nori iš jų, misiją būti joms Dievo aiškintojais, pas kunigą, kuriam Bažnyčia Jėzaus vardu pasakė tai, ką Jėzus jai pačiai yra pasakęs: „Kas jūsų klauso, manęs klauso“ (Lk 10, 16)! Eikime pas šį dvasios tėvą, kaip Išminčiai ėjo į Jeruzalę; išdėstykim jam, kaip tai padarė Išminčiai Rašto aiškintojams, visa, kas susiję su žvaigžde, su mūsų ieškojimais, su mūsų kelione, neaiškiai nujaučiama Dievo valia, nuspėjama, bet nežinoma, atskleiskime jam savo abejones, savo troškimus, visa tai, kas vyksta mūsų sieloje, savo vidinį gyvenimą, savo siekius; atverkime jam savo sielą, atskleiskime malonės veikimą joje kiek įmanoma tobuliau, idant gerai susipažinęs, jis galėtų gerai mus vesti. Juk išminčiai tiksliai nupasakojo aukštiesiems kunigams viską apie žvaigždę. Saugokimės nepaisyti šios žvaigždės, kuri pasirodo mūsų sielos danguje. Pasekime Išminčiais: žvaigždė jiems nepranešė nieko visiškai tikro, ji užtikrintai nerodė jiems kelio. Tai nesvarbu: ji pasirodė – panašu, kad iš Dievo; to pakanka, kad pamaldžios sielos leistųsi į ilgą kelionę, daug ieškotų, idant prisiderintų prie šios nujaustos Dievo valios.

Elkimės kaip Išminčiai: kai tik mūsų sielos horizonte pasirodo žvaigždė, kai tik mums atrodo, jog Dievas kažko nori iš mūsų, bėkime į Jeruzalę, į šventąją Bažnyčią, pas kunigą, atstovaujantį jai ir Jėzui, ir patikėkime jam visa, kas siejasi su žvaigžde, kurią mes tariamės matę. Darykime tai labai skubėdami, neatidėliokime, nedelskime, kai kalbama apie Mylimojo valią.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O štai ir siuntėjas       2019-01-7 20:21

o štai ir siuntėjas -  pats Jėzus Žydų karalius duoda paaiškinimą: „Simonai, Simonai! Štai šėtonas prašė persijoti jus tarsi kviečius. Bet Aš meldžiau už tave, kad tavo tikėjimas nepalūžtų...”, pagal Bibliją, Luko ev.  Tai va pats Jėzus žydų karalius meldė už Simoną kad Simono tikėjimas JAHVE nepalužtų. Todėl tiri žydai netiki Kad Jėzus dievas. Tokia mano nuomonė apie Žydų karalių Jėzų Mašiachą/ Pateptajį/ Karalių Biblijos personažą.

Įspūdis triju karalių       2019-01-7 19:50

įspūdis kad tie trys karaliai atėjo pas karaliaus Dovydo palikuonį,Jėzų Kristų Žydų karalių, nes karaliai šiaip pas eilinius nevaikšto, vaikšto tarp savo luomo. O ir Biblijoje parašyta kad pats Jėzus Kristus sakė kad jis žydų karalius ir taip P.P. uzrase ant lentelės, pagal Biblija.

Esmingai, Jota, klausiate. Manau, kad       2019-01-6 20:20

Dievo trokšti, Jo ieškoti ir pirmiau nei išrinktoji tauta (aukštiesiems kunigams,
Rašto aiškintojams ir pan.) Jį atrasti, pirmiesiems Išganytoją pagarbinti
- apie tokias ir kitas ypatingas Viešpaties dovanas Trims Karaliams
Katalikų Bažnyčia kalba nuolat.

Jota       2019-01-6 19:32

Kaži kodėl katalikai niekada nekalba, kokių dovanų gavo karaliai iš Viešpaties;).

Tikintysis turėtų klausti savęs,        2019-01-6 17:42

kokiu būdu ir kaip galiu atnešti šias trejopas dovanas Kristui?
Kas yra mano gyvenime auksas, smilkalai ir mira?
Kaip konkrečiai savo gyvenime galiu išpažinti ir paliudyti Įsikūnijimo tiesą
ir todėl tikrąją pasaulio Šviesą?
Visos dovanos vienaip ar kitaip nusako aukos dvasią. Šia prasme nepakanka apsiriboti dovana. Antai šiandien regime, kad apsikeitimas dovanomis neretai virsta paprasta socialine praktika, neįtraukiančia į dovanos dinamiką pačio žmogaus. Užuot dovanojus save, dovanojami daiktai. Tuo tarpu, žmogus yra daug labiau žmogus ir tik tada žmogus, kai dovanoja save. Todėl dovanoti kažką turėtų reikšti ir savęs įtraukimą į dovaną, maža to, tam tikrą savęs aukojimą.
„Dėl Dievo gailestingumo raginu jus, broliai, aukoti savo kūnus kaip gyvą, šventą Dievui patinkančią auką, kaip dvasinį garbinimą. Ir nemėgdžiokite šio pasaulio, bet pasikeiskite, atnaujindami savo mąstymą, kad galėtumėte suvokti Dievo valią – kas gera, tinkama ir tobula“ (Rom 12, 1-2).
https://www.vievioparapija.eu/skaitiniai/trys-karaliai

Auksas, smilkalai ir mira       2019-01-6 17:12

1. Auksas, aukojamas Karaliui, pirmiausia reiškia klusnumą Dievui, susidedantį iš meilės ir pasitikėjimo. Išgrynintas ugnyje, šis metalas yra tobulumo simbolis. Karaliui galima aukoti tik tai, ką turime geriausio. Auksas taip pat yra savęs atsisakymo simbolis. Jis aukojamas ne dėl pasitenkinimo, asmeninių interesų ar asmeninės šlovės, bet tikrai Karaliui dėl jo paties.
2. Smilkalai yra deginami prieš Dievą ir paskleidžia malonų kvapą. Jie reiškia pirmiausia garbinimą, kuriuo kūrinys tarsi „nusiima“ prieš savo kūrėją, kaip smilkalai, kurie sudega prieš Dievą. Po to, jie simbolizuoja maldą. Psalmistas sako: „Priimk mano maldą kaip smilkalus, o mano iškeltas rankas kaip vakarinę maldą“ (Ps 141, 2). Ši medžiaga taip pat simbolizuoja į sielas išliejamą Dievo malonę, tarsi malonų kvapą, kuriuo smilkalai užpildo visą bažnyčią. Smilkalai pagaliau nusako valios klusnumą. Užberiami ant ugnies, jie pavirsta malonaus kvapo dūmais, kylančiais į dangų. Ugnis yra klusnumas, o smilkalai – žmogaus valia. Žmogus aukoja Dievui malonaus kvapsnio auką tada, kai jo valia tarsi „išsieikvoja“, „nusiima“ klusnume. Šitaip žmogaus valia atsistoja į tikrąją vietą.
3. Mira buvo kvepalai, kuriais Rytų žmonės balzamavo mirusiuosius. Ši kartaus skonio medžiaga, saugojusi mirusiojo kūną nuo sugedimo, simbolizuoja pirmiausia kančią ir mirtį, bet taip pat tyrumą ir skaistumą.
https://www.vievioparapija.eu/skaitiniai/trys-karaliai

Gera proga prisiminti visų laikų išminčius (2)       2019-01-6 17:07

Aleksis Karelis (Alexis Carrel), Nobelio premijos laureatas medicinos srityje:
“Žmogui būtinas Dievas, kaip jam būtini oras ir vanduo”.

Labai laukiam        2019-01-6 16:46

pamokslų.Jie vienija.Juos galima aptarti.

Gera proga prisiminti visų laikų išminčius       2019-01-6 16:42

Fizikas Ervinas Šrėdingeris (Erwin Schrödinger):
„Mokslinė pasaulėžiūra pati savaime neturi nei moralinių, nei etinių vertybių; ji negali mums nė žodžio pasakyti apie mūsų asmeninį likimą ir galutinį paskyrimą”.
Apie prasmingo gyvenimo galimybes susižinome tik iš religijos ir filosofijos.

Paimkite pašventintos kreidos       2019-01-6 15:39

ir pažymėkite durų viršuje K†M†B† sakydami:
trys išminčiai: K - Kasparas, M – Merkelis (arba Melchioras) ir B – Baltazaras
sekė Dievo Sūnaus, kuris tapo žmogumi, žvaigždę prieš 2019 metų
(jei užrašyti metai, “20” priekyje raidžių ir “† 19” jų gale).
†† Tegul Kristus palaimina mūsų namus †† ir pasileika su mumis per visus naujuosius metus. Amen. Dievas yra meilė, ir kas pasilieka meilėje, tas pasilieka Dieve, ir Dievas pasilieka jame. Kristus, Dievo įsikūnijimas apsireiškia toje meilėje ir rūpestyje, kurį mes parodome vienas kitam savo kasdieniame gyvenime.
K+M+B+ virš durų taip pat (gal net pirmiausiai) reiškia Christus Mansionem Benedicat, lotyniškai - “Tegul Kristus palaimina šiuos namus”.
Tasyklingo užrašo pvz.: https://www.flickr.com/photos/53544379@N00/31353924143
https://www.sternsinger.de/fileadmin/presse/Bilder/DKS/Sternsingerfotos/Segnen/_MG_9662.jpg


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.