Geroji Naujiena

Geroji Naujiena: Palaiminti tie, kurie rūpinasi tapti turtingi pas Dievą

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 4 d. 5:00

43     

    

Geroji Naujiena: Palaiminti tie, kurie rūpinasi tapti turtingi pas Dievą

Kokia gi tad žmogui nauda iš jo triūso?

Tuštybių tuštybė, – taip sako Galvočius, –
tuštybių tuštybė, gi viskas – tuštybė.
Žmogus savo turtą, įgytą taip sunkiai,
žiniom, išmintim ir gabumais pasiektą,
palieka kaip dalį tokiam paveldėti,
kuris prie jo niekuo nėra prisidėjęs.
Juk šitai – tuštybė ir didelis blogis.
Kokia gi tad žmogui nauda iš jo triūso,
iš įtempto proto ir vargo po saule?
Jo dienos – vien kančios, vargai nesibaigią, –
net naktį jo siela neranda ramybės.
Ar tai ne tuštybė, ne gaudymas vėjų?.. (Koh 1, 2; 2, 21–23)

* * *

O, kad išgirstumėt šiandien, ką Viešpats byloja: 
„Tegul jūsų širdys nebūna storžievės“

Ateikite, linksmai šlovinkim Viešpatį.
Šaukim iš džiaugsmo, nes jis mūs tvirtovė.
Su padėka jo akivaizdon eikim,
jam giesmes džiugesio pinkim. –

Tad eikime, pulkime žemėn prieš Dievą,
prieš Viešpatį klaupkim, kuris mus sutvėrė.
Jis mūsų Dievas, o mes jo ganoma liaudis,
jo rankų globojamos avys. –

O, kad išgirstumėt šiandien, ką jis jums byloja:
„Tegul jūsų širdys nebūna storžievės,
kaip anuomet prie Meribos, kaip tyruose Masos dieną
kur jūsų senoliai įžūliai mane bandė,
nors stebuklus mano matė“. – (Ps 94, 1–2. 6–9)

Siekite to, kas aukštybėse, kur Kristus

Broliai! Jeigu esate su Kristumi prikelti, siekite to, kas aukštybėse, kur Kristus sėdi Dievo dešinėje. Rūpinkitės tuo, kas aukštybėse, o ne tuo, kas žemėje. Jūs juk esate mirę, ir jūsų gyvenimas su Kristumi yra paslėptas Dieve. Kai apsireikš Kristus – mūsų gyvastis, tuomet su juo ir jūs pasirodysite šlovingi. Numarinkite, kas jūsų nariuose žemiška: ištvirkavimą, netyrumą, aistringumą, piktą pageidimą, taip pat ir godumą, kuris yra stabmeldystė. Nebemeluokite vienas kitam, nusivilkę senąjį žmogų su jo darbais ir apsivilkę nauju, kuris atnaujinamas pilnam pažinimui pagal savo Kūrėjo paveikslą. Čia jau nebėra nei graiko nei žydo, nei apipjaustyto nei neapipjaustyto, nei barbaro nei skito, nei vergo nei laisvojo, bet visa ir visuose – Kristus. (Kol 3, 1–5, 9–11)

 

* * *

Kam gi atiteks, ką susikrovei?

Vienas žmogus iš minios tarė Jėzui: „Mokytojau, liepk mano broliui, kad pasidalytų su manimi palikimą“. Jis atsakė: „Žmogau, kas gi mane skyrė jūsų teisėju ar dalytoju?“ Ir dar pridūrė: „Žiūrėkite, saugokitės bet kokio godumo, nes jei kas ir turi apsčiai, jo gyvybė nepriklauso nuo turto“.

Jis pasakė jiems palyginimą: „Vieno turtingo žmogaus laukai davė gausų derlių. Ir jis pradėjo sau vienas svarstyti: ‘Ką man čia dabar padarius? Neturiu kur sukrauti derliaus’. Galop jis tarė: ‘Štai ką padarysiu: nugriausiu savo klojimus, statysiuos didesnius ir į juos sugabensiu visus javus ir visas gėrybes. Tuomet aš tarsiu savo sielai: mano siela, tu turi daug gėrybių, sukrautų ilgiems metams. Ilsėkis, valgyk, gerk ir linksmai pokyliauk!’

O Dievas jam tarė: ‘Kvaily, dar šiąnakt bus pareikalauta tavo gyvybės. Kam gi atiteks, ką susikrovei?’

Taip ir bus tam, kas krauna turtus, bet nesirūpina tapti turtingas pas Dievą“. (Lk 12, 13–21)

 

* * *

Dieve, Tavimi pasitikinčiųjų Vaduotojau, kas benutiktų, duok ir mums malonę pamesti visokias paikystes ir statydintis savo sielai namus ant Tavo Žodžio pamatų. Sutvirtink ir mūsų viltį – tik tu gali numalšinti amžinųjų dalykų troškulį. Ir neleisk, kad iš Tavo dosnumo gautos malonės taptų pretekstu mūsų tuštybei, nes juk neturime nieko, ko nesame gavę, ir tik dalydamiesi Tavo dovanomis jas gausiname.

Melskimės – kiekvienas savo slaptoje ar bendruomenėje – ir už Lietuvą Tiesoje. Dangiškasis Tėve, sustiprink mūsų tautą, atgaivink joje tikėjimą ir solidarumą, padėk įveikti mūsų Tėvynę žlugdantį neteisingumą. Tavo gailestingumui pavedame ir Tavęs dar nepažinusius ar per savo puikybę nuo Tavęs nusigręžusius, nuodėmės klystkeliuos įstrigusius. Būk gailestingas ir teisiesiems, dėl Tavo Vardo ar Žodžio persekiojamiems. Prašome per Kristų mūsų Viešpatį. Amen.

 

* * *

Lionginas Virbalas. XVIII eilinis sekmadienis. Dvi grupės

Vieni kaupia, renka, saugo. Kaip tas turtingas žmogus, kurio laukai davė gausų derlių. Kaip turtuolis, prie kurio vartų gulėjo elgeta Lozorius. Tai daro, kad galėtų sau pasakyti: „Ilsėkis, valgyk, gerk ir linksmai pokyliauk“.

O Jėzus ragina – deja ne visada sėkmingai – atsisakyti, išdalinti, dovanoti.

Jaunuolį, kuriam rūpėjo įgyti dangaus karalystę Jėzus kvietė: „Jei nori būti tobulas, eik parduok, ką turi, išdalyk vargšams. Tuomet ateik ir sek paskui mane“.

Bet yra tokių, kaip Zachiejus, kurie patys apsisprendžia ir pasisiūlo: „Pusę savo turto atiduodu vargšams“.

Pirmiesiems skirtas Jėzaus kreipinys: „Kvaily…“ O apie antruosius Jis sakė: „Į šiuos namus šiandien atėjo išganymas“.

 

* * *

Šv. Bazilijus Didysis († apie 379). Turtuolio pavyzdys

Ko gi nepadarytum dėl aukso! Auksu prieš tave virsta duona, vynas sustingsta į auksą, vilna auksu nusidažo. Kiekvienas sandėris, kiekvienas sumanymas tau neša aukso. Auksas pats save gimdo, dauginamas palūkanų. Ir vis negana, vis nėra galo godumui!

Rajiesiems vaikams dažnai leidžiame persivalgyti trokštamo maisto, kad jis jiems taptų atgrasus. Bet su gobšuoliu yra kitaip: kuo daugiau jis prisipildo, tuo daugiau trokšta. „Jei būsite pertekę turtais, neatiduokite jiems savo širdies“ (Ps 61, (62) 11).

Bet tu sulaikai tekančius turtus ir užtveri jiems visus išėjimus. Tačiau ką tau padarys tie sulaikyti ir patvinę turtai? Būdami per prievartą uždaryti, tvindami jie sulaužo užtvaras ir nugriauna turtų sandėlius tartum koks įsibrovęs priešas. Gal pasistatysi didesnius sandėlius? Nežinia, ar neteks savo paveldėtojui palikti tokių griuvėsių. Mat greičiau jis pats prapuls aname tvane nei bus pastatyta tai, ką sumanė jo godumas. Toks ir sulauks savo nedorais ketinimais pelnyto galo.

Bet jūs, jei manimi patikėsite, atvėrę visų klėčių duris leisite turtams laisvai išeiti. Kaip plati upė tūkstančiais srovių teka per derlingą žemę, taip ir jūs leisite savo turtams įvairiais keliais pasiekti vargšų namus. Šulinys, iš kurio semiamasi vandens, darosi gausesnis ir skaidresnis, o apleisto šulinio vanduo sugenda. Taip ir turtai: kol lieka toje pačioje vietoje, yra nenaudingi, bet kai ima judėti iš vienų rankų į kitas, teikia visuotinę gerovę ir naudą.

Kaip tave girs tie, kuriems būsi geras! Neniekink šių gyrių! Kaip tau atlygins teisingasis teisėjas! Neturėk dėl to abejonių! Tegul visur tave lydi pasmerktojo turtuolio pavyzdys, – saugodamas esamus turtus ir susirūpinęs būsimaisiais bei nežinodamas, ar ryt dar gyvens, jis jau šiandien nusidėdavo už rytojaus dieną.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jota Džeikui       2019-08-7 7:35

Na taip, ketinau dar kalbėtis su Tvankstu, bet iš tiesų pamačiau, kad jam ir panašiems nei šilta, nei šalta dėl savo melagysčių. Gal morališkai neįgalūs, o gal protu. Kokia asmenybė iš tikrųjų slypi po tomis šlykščiomis kaukėmis, sunku suvokti. Raigerdas bent neapsimeta, jis kalba, ką iš tikrųjų galvoja, o šit tokio eksponato kaip Tvankstas turbūt dar nesu sutikusi. Gal kada supras, ką iš tikrųjų daro.

Dėl liberalizmo nesutinku. Nežinau, kokioj aplinkoj gyveni, kas formavo tavo pažiūras, kokios tavo intencijos, dėl to nedarau jokių išvadų apie tave.

ah1 > 2019-08-6 16:22       2019-08-6 17:47

o va ir ne, ah1- nėra nei Dzeikas,ah1 nėra nei Jota.Įspūdis kad ir Jūs priklausote tiems kurie sunkiai suvokia tiesą dėl dominavimo reptilinių smegenų. Jėzus įvardijo tiesiai ” Gyvatės, angių išperos…” Mt. 23:33,Biblija,  reptiloidai vienu žodžiu būtų šiuolikiškam kontekste, tai va dėl domino reptilinių smegenų, negabančių pažinti tiesos, Jėzus ir buvo pasiūstas Jėzaus Tėvo, tik pas pražuvusias Izraelio namų avis, gyvtes ir angių išperas pagal Jėzų Biblijoje, kad tiesa juos išlaisvintų. Tai va, tiesa lai ir Jus 2019-08-6 16:22 išlaisvina.

Tiems, kurie ragina ištrinti,       2019-08-6 16:21

nes atrodo, kad tai vienas ir tas pats trolis, kažkodėl nė į galvą neateina, kad kas jau kas, bet redakcija turi nors pagrindo tuo abejoti…
Štai baigėsi Juozapo isterija dėl Milaičio, ir visiems lengviau pasidarė, bet nemanykut, kad tuo viskas ir baigsis - Juozapas kerštingas… kaip ir Jota, staiga - tik kokiu pagrindu? - pasijutusi padėties šeimininkė

Tvankstas       2019-08-6 15:22

Jota - kam man įrodinėti, tai reiškia paaiškinti klaidas, kurios išdavė trolinimą ? Duoti galimybę būti nesugaunamu troliu ?
Man paprasčiau yra sekti tolesnį trolinimą naujais vardais : Jota, Eta, Ta, A,..., pagal susikurtą ‘katalikės’ legendą, čia pat ‘diskutuojant’ su savimi - ‘kolegomis’ Dzeikas, Zekas, ah1, ph5,5,...
Linkiu nors ir 10 vardų trolinti, negaila man pačio uždirbtų pinigų. Linkiu sveikatos, sėkmės ir pinigų asmeniniame gyvenime.
Tarp kitko, kodėl šiandien vėl ima strigti mano kompiuteris po čionai išsiųsto pasisakymo ?
Trolių fabriko keršto atakos ?

Štai taip,       2019-08-6 15:15

vietoje “Gerosios naujienos…” trolių ale proto ale gudrybės, t.y. pasipinigavimas už čia lindėjimą. GĖDA.

Dzeikas       2019-08-6 15:02

Jota, laisve atnesa ne liberalizmas, o tiesa ir buvimas joje(tiesoje). Liberalizmas gi, taip kaip as ji isivaizduoju , leidzia buti panasiu, tiksliau suteikia daugiau galimybiu buti panasiu i Kureja. Lygiai kaip ir buti panasiu i Kurejo oponenta. O jau ka pasirinksi - tavo reikalas.
Apie trolius: vienas is brudo pozymiu atsakomybes uz zodzius nebuvimas.Visiskai nesvarbu kokia kauke brudas uzsideda, taciau kai pasipila kaltinimai ar teiginiai kurie skamba aksioma, ir jie nei irodinejami, nei grindziami (arba jei brudas gudresnis tai pagrindima jis nuduoda uz irodyma) - zinok, kad turi reikala su .neadekvatu geriausiu atveju. Patarciau tau nuo tokiu laikytis atokiai netgi jeigu jie tau pritaria.
Tvankstas su Raigerdu man pradzioj dare siektiek kvanktelejusiu keistuoliu su polinkiu i ateitininkus (a la Lietuvos didybe praeityj, Perkunas, vaidilutes, pagonybe, Vydunas) ispudi. Pasirode pagal veikimo buda kazkoks sovietiniu pionieriu ir davatku sinteze. Rimtai kalbetis su jais nebra apie ka(netgi apie oru prognoze jei tau ji svarbi).Jie neatsako uz zodzius.

Jota       2019-08-6 14:05

Su kvailiu kalbamasi jo kalba. Jei turi bent kruopelytę savigarbos, įrodyk savo šmeižtą. Bet neįrodysi.

Tvankstas       2019-08-6 13:08

Jota - na kam taip prarasti pusiausvyrą, visiems tapo aišku apie Jota / Dzeikas /ah1 iš trolių fabriko, niekas netrukdo toliau rašinėti naujais vardais, kaip Eta / Zekas / ph5,5 ar panašiais, ar dar kitokiais ir jaustis savimi patenkintu.
Sėkmės sunkiame trolio darbe užsidirbant pragyvenimui.

Jota       2019-08-6 12:56

Eik į savo pagonišką alką masturbuotis, kvaily.

Tvankstas       2019-08-6 12:38

Turiu Šerloko Holmso talentą, būčiau geras bylų tyrėjas, tą man ir advokatai, ir kiti teisėsauginkai yra sakę.
Niekas taip neširsta, kaip pagautas vagis ar vilkas avinėlio kailyje nuolankiu balsu kalbantis.
Užjaučiu, sunkus darbas trolių fabrike, keliomis asmenybėmis reikia pasirašyti, kurti asmenybių ‘legendas’.
Kažkada vis tiek pavyksta klaidą padaryti, išsiduoti, diena iš dienos trolinant.
Sėkmės dirbti trolių fabrike ‘katalike’.

Jota        2019-08-6 12:26

Kiek tau metų, Tvankstai? Garantuoju, koks 60. Bet elgiesi kaip apsisnarglėjęs besimasturbuojantis paauglys, net nepatikėjau iškart, pamačiusi komentarus po L. Šopausko straipsniu, tąsyk nutylėjau, ir tik dabar įsitikinau, kad tai tu čia rašinėji paistalus, norėdamas sukliudyti pokalbius su žmonėmis.  Žmonės mato, kas rašo, atskiria stilių, ir man niekas niekada neprikišdavo, kad pasirašinėju kitais vardais.
Tfu, neturiu aš su tavim daugiau kalbos.  Išgaravo visa mano pagarba tau, kurią stengiausi rodyti.

Tvankstas       2019-08-6 12:04

Jota - suprantu, apmaudžiai teko suklysti, bet rašant keliais vardais iš karto ir dar vaizduojant kiekvieną asmenybe, nori nenori kada nors įvyksta ‘užsikirtimas’ (asiečka).

Jota Tvankstui       2019-08-6 11:25

Nežinojau, kad ir tu prie silpnapročių prisiskaitai, maniau, kad prie mokslinykų, o pasirodo, kad lietuviškai net rašyti be klaidų nesugebi: mačiau, vartoji kad su bendratimi, darai ir kitokių klaidų. Tokių mokslinčių pilni pakampiai.

Tvankstas       2019-08-6 11:04

Kietas pokalbis : tas pats asmuo Jota, Dzeikas, ah1 kalbasi su savimi trimis balsais.

Jota       2019-08-6 10:38

MIELA REDAKCIJA, ištrinkite galų gale silpnapročių replikas (21:41,  11:27, 10:19 ir pan.),  nes jie neleidžia normaliai diskutuoti su žmonėmis. Mes nei kokį sektantizmą platiname, nei kaip nors kitaip nekultūringai rašinėjame, - kur mums daugiau spręsti pasaulėžiūrines ir religines problemas, jei ne čia?

Jota       2019-08-6 10:31

Džeikai, liberalizmas tiek pagraužė tavo požiūrį, kad tu stengiesi jau nesąmoningai jį pateisinti ir dirbtinai (ir labai išradingai!;)kuri visokias prielaidas. Kaip Judas žinojo, ką daro, jei PO TO, KAI SUPRATO, KĄ PADARĖ, “gailesčio pagautas nunešė atgal aukštiesiems kunigams ir seniūnams trisdešimt sidabrinių  ir tarė: „Nusidėjau išduodamas nekaltą kraują“. Tie atsakė: „Kas mums darbo?! Tu žinokis!“  Nusviedęs šventykloje pinigus, jis išbėgo ir pasikorė.” Kažkur skaičiau, o ir pats meilės suvokimas sako, jog Jėzus būtų nežinia kiek kartų miręs, kad tik išgelbėtų Judą. Deja, štai ką padaro netikėjimas. 

O tavo mintis “Nes Judas galejo isduot, galejo neisduot. Lemtis nera neisvengiama.” irgi neteisinga. Lemties išvengiamumas ar neišvengiamumas iš tikrųjų reiškia Kristaus žodžius “Žmogaus Sūnus, tiesa, eina savo keliu, kaip apie jį parašyta, bet vargas tam žmogui, kuris išduos Žmogaus Sūnų. Geriau būtų buvę tam žmogui negimti“. Tai paradoksas, ir jį suvokti nelengva. Viena vertus, žmogus elgiasi, kaip išpranašauta, t.y. kaip nuo amžių numatyta Dievo, kita vertus, jis elgiasi pagal savo laisvą valią - “galėjo išduot, galėjo neišduot”, tavo žodžiais.

Nepyk, Džeikai, bet nuoširdžiai patariu tau peržiūrėti savo pažiūras. Liberalizmas yra ne toks, kokį jį įsivaizduoji, - jis nėra geras ir ne laisvę atneša, kaip tu galvoji, bet kaip tik atvirkščiai: jis įsitvirtina pasaulyje ir ant tos savo pasaulietinės stovyklos vartų užkabina religinę iškabą. Tavo požiūris iš tikrųjų yra pasaulietinis, tik su religine iškaba.

Nusivylęs katalikas       2019-08-6 6:25

Įdomiai gaunasi, kovotojas su troliais pats tampa troliu.

Kaži kiek dar redakcija toleruos       2019-08-5 20:41

trolio prisidengusio nikais (Jota, ah1, Dzeikas) ale nekaltą pliurpalynę?

ah1       2019-08-5 20:04

Jėzus buvo pasiųstas tik pas pražuvusias Izraelio namų avis pagal Bibliją,  kad tiesa juos išlaisvintų,pagal Bibliją. Kodėl? Ogi todėl kad reptiloidinės smegenys nelabai geba atpažinti tiesą, kad tuo įsitikintumėt patys pasieškokit info apie smegenų sandarą, už ką atsakingos taip vasinamos reptiloidinės smegenys ir reptiloidinių smegenų funkcinė galia, iš ko save kildina žydai žydai pagal Bibliją. Na o kas matė multiką apie barbarą Konaną ir barbaro Konano kovas su Setu ir Seto armija turėtų prisiminti kaip atrodė  Setas ir Seto armija.

Dzeikas       2019-08-5 17:34

Jota,
bendravo su Judu iki jo nuopuolio.Nes Judas galejo isduot, galejo neisduot. Lemtis nera neisvengiama.
Jukir budamas ant kryziaus ir melsdamasis uz ji keikusius zydus, Jezus sake Tevui: “atleisk jiems, NES JIE NEZINO ka daro”.
Jis nesimelde uz tuos ,kurie zinojo /zino ka daro. Judas zinojo. Jis suprato, kad Jezus Dievas , bet Jo karalyste ne siame pasaulyje. T.y. siame gyvenyme jis, Judas nieko nepatures is to.
Ir isdave.

Taip, taip       2019-08-5 10:27

šis trolis yra įvaldęs trolinimo amatą. Kol diskusijos nevyksta nekiša savo nosies, bet tik kai ji užsimezga, tuoj prasideda puolimas iš 3-jų pusių.

Milaiti,       2019-08-5 9:19

tai tu jau kaip Dievas - trijuose asmenyse? Bet kad nevieningas, tai baigsi psichūškėje. Ir ten tau niekas nepaaiškins nei apie Kristų, nei apie Judą. Ten tupėsi tik tu - Julius Milaitis. Pripumpuotas ir nurimęs.

Jota Džeikui       2019-08-5 6:54

Matyt, vienu metu rašėm komentarus. Aš nusivylusiam atsakiau vienaip, tu į viską pažvelgei kitaip, iš “socialinių pozicijų”. Bet, kaip sakiau, socializmas ir humanizmas gali klestėti ir bedieviškoje visuomenėje.

Deja, Kristus bendravo ir su “atpuolusiu brudu, kurie samoningai kaip Judas” Jį išdavė. Juk bendravo su Judu, nors ir žinojo, kad tas Jį išduos?

Jota nusivylusiam katalikui       2019-08-5 6:46

Kodėl Jėzus taip mylėjo visokius ligonius, valkatas, nusidėjėlius? Jėzus mylėjo visus, bet labiausiai tuos, kurie buvo silpniausi. Jis sakė “Ne sveikiesiems reikia gydytojo, bet ligoniams”; „Aš atėjau šaukti į atgailą ne teisiųjų, bet nusidėjėlių“. Jis tapatinosi su visais nelaimingaisiais ir mirė už juos.

Bet “humanistinės paskatos” čia niekuo dėtos. Humanizmas gali klestėti ir bedieviškoje visuomenėje, o šit tikėjimas ir elgimasis pagal Dievo valią - tik krikščioniškoje.

Apie šiuolaikines teorijas, kurios skelbia visuotinę vienybę.  Tikroji pasaulio vienybė gali būti tik Kristuje, o ne globalistiniuose vaizdiniuose. Žmonija niekaip kitaip nesusivienys, jei Kristus nebus jungtis. Arba globalistinė vergovė, arba autentiška, iš meilės kilusi vienybė.

Dievo sukurtas pasaulis buvo vientisas, kol jo nesuardė nuodėmė. Galbūt tos vienovės likučius ir apčiuopia   “šiuolaikinės teorijos”.

O kuo pats esi nusivylęs?

Dzeikas       2019-08-5 6:29

Jota,
kad “nusivyles katalikas” sikalioja temoj infekuodamas savo smegenu sifili - as nenustebes.Bet tu turetum suprast, kad Jezus leisdavo laika ir “dirbo” su socialiniu dugnu nes jiems labiausiai to reikejo.
Manau ne su visais bendravo, o su skaudanciais, kurie dar nepaisant nuopuolio buvo gyvi. Su atpuolusiu brudu, kurie samoningai kaip Judas atejo pas Setona t.y. pasirinko samoningai kaip Judas SIO pasaulio primata , Jis nesikalbejo.
Zinai buvo tikras atvejas. Kazkoks Rusijos oligarchas, ar siaip turtingas puzras uzejus sazines grauzimo priepuoliui, matyt pinigelius sukombinavo kaip priimta Rusijoje vagystemis, nutare gera darba padaryt - istraukt kazka is dugno. Pasirinko kazkokia moteri-bomza. Jis nedave jai pinigu, bet suteike infrastruktura - gyvenamaji plota, informacija, nedidele stipendija pirmam laikui, jo advokatai padejo jai popierius susitvarkyt. Vienzo. Vienzo paleido moters socialini mechanizma, ji pradejo pati kapanotis,kai pamate sviesa tunelio gale. Vienzo mete svaigintis, aptvarke sveikata, dokumentus susitvarke, kazkokius prof. kursus palanke ir jau po pusmecio buvo kazkokioj firmoj perspektyvi darbuotuoja nestokojanti vyru demesio.
Aisku, ka galime padaryt mes kita karta nuo algos iki algos gyvenantys. Pakelt materialiai kita gal ir ne, bet bent uzjaust, nelaikyti jo gyvuliu ir nepamirst ,kad patys labai lengvai galime tokiais tapt.

Tai dabar jau       2019-08-5 3:23

trolių mėgstamiausias būtent šitas puslapis?

O taip,        2019-08-4 19:18

apie ką aš ir kalbu, kaip tik šėtonas “projektuojasi” į tamstos smegenėles, tai jis pasiunčia tamstai įvairias “teorijas”. Gėda pastoviai lysti į katalikišką portalą su šėtoniška “teorija”. Net pasirinkai (o gal parinko, kas už šį lindimą sumoka pinigėlius)sau vardą su neigiama informacija.

Nusivylęs katalikas       2019-08-4 18:30

Kodėl Jėzus Kristus taip mylėjo visokius ligonius, valkatas, nusidėjėlius ir kitokius visuomenės atstumtuosius? Kodėl jisai pasakė ,,ką padarėte vienam iš šitų mažiausių - man padarėte”? Nemanau, kad iš humanistinių paskatų. Šiuolaikinės teorijos jau pradeda įtarti, kad kiekvienas žmogus tuo pačiu yra ir dalis kito žmogaus. Kitaip tariant, aš ir Tu esame tik dalis Kažko tai, kas šiame fiziniame pasaulyje projektuojasi atskirais individais. Ir dar daugiau, Tas Kažkas į mūsų fizinį pasaulį projektuojasi ne tik žmonėmis, bet ir visomis gyvomis būtybėmis.

Jota       2019-08-4 17:40

Na taip, girtuokliai, valkatos ir prostitutės kartais gali būti arčiau Dievo nei pasišventę vienuoliai. Kristus juk irgi sėdėjo su jais ir kalbėjosi, o fariziejai piktinosi.
Bet tai yra veikiau išimtis iš taisyklės, antraip nebebūtų prasmės rinktis vienuolio ar atsiskyrėlio gyvenimo. Juk niekas neima gerti ar paleistuvauti, kad surastų Jėzų. Juo labiau, kad daugelis jų nė girdėti nenori apie Dievą. Tik vienas kitas atsiverčia. Jeigu normaliame žmoguje sunku įžvelgti Dievo paveikslą, tai ką bekalbėti apie girtuoklį ar prostitutę.

Nusivylęs katalikas > Jotai       2019-08-4 17:08

...Be to, visokiuose girtuokliuose ir valkatose aš ir bandau įžvelgti Jėzų Kristų.

Nusivylęs katalikas > ah1 11:56       2019-08-4 17:05

Na ir ką Tu tuo norėjai pasakyti? Kas neskaitė GM, net nesupras, apie ką Tu.

Jota       2019-08-4 16:32

Kam žavėtis “visokiais girtuokliais ir valkatomis”, jei yra pamaldžių krikščionių atsiskyrėlių ir vienuolių, atsisakiusių viso savo turto ir metusių pasaulio malonumus dėl Kristaus?
Na ir chaosas katalikų galvose.

Cha       2019-08-4 16:30

Žinokite, kad velnias per godumą valdo visus, kas jis be būtų. Svarbu jam įlysti į smegenis su kudlotomis mintimis apie turto visagalybę, kad tik jis yra dievas.

Nusivylęs katalikas       2019-08-4 16:05

Matyt ne veltui pardedu kažkiek žavėtis visokiais girtuokliais ir valkatomis, kuriems nereikia galvoti, kam paliks savo turtą, nereikia eiti į darbą, užtenka to, ką prisirenka iš konteinerių...

Taip, taip       2019-08-4 14:55

tik Judo godumas jį nuvedė iki savižudybės. Kai šėtonas pasitraukia iš žmogaus, tada tik jis ima suvokti ką padarė. Tad, kaip šv. tėvas Pranciškus liepia, reikia smerkti ne patį žmogų, o jo padarytą ar daromą nuodėmę.

ah1>2019-08-4 11:45       2019-08-4 14:24

priešingai, Judas buvo iždininkas, o tai reiškia išsilavinęs ir buvo kaip Jėzaus administratorius, kaip menedžeris ir Jėzų išdavė ne dėl godumo ir ne dėl trisdešimt sidabrinių,Judas nepasinaudojo gautais sidabriniais, o juos- sidabrinius atidavė. Būdamas Jėzaus administratorium, menedžeriu Judas padėjo Jėzui įgyvendinti tai ką Jėzus buvo sumanęs.Taigi Judas geriausias Jėzaus draugas, o ne gobšas, Judui nereikėjo sidabrinių, jis turėjo visą iždą.

>>>2019-08-4 14:15       2019-08-4 13:27

Taip ir “Būtų naudinga ir palaiminga” labai įdėmiai vykdyti “Galvočiaus” pamokymus, nes tai ir tik tai daro žmogų laimingą.

> Jotai       2019-08-4 13:15

Būtų naudinga ir palaiminga, jeigu vietoje rūstaus
pasipiktiimo pateiktumėte teisingesnį lietuvišką ŽODĮ.

Jeigu       2019-08-4 11:22

yra vidinis poreikis apsilankyti siame straipsnyje ir ka nors isspjauti, tai siela jau pagauta.

ah1       2019-08-4 10:56

sielų gaudyklė

Jota       2019-08-4 10:49

“Tuštybių tuštybė, – taip sako Galvočius”, – kas per vertimas! Koks Galvočius (vietoj Koheleto)? Žydiškas vardas Koheletas kilęs iš šaknies kahal - reiškia “surinkti”, “sušaukti”; Koheleth - “sušaukiantis susirinkimą”, kaip ir gr. έκκαλέo - surenku, sušaukiu, iš šia ir Ecclesia - surinkimas, sušaukimas, arba Bažnyčia, ir Ekleziastas. Jei čia vartojamas kažkoks abstraktus Galvočius, tai kaip tuomet jis dera su kitomis Biblijos vietomis - Sk 1,18 (“ir antro mėnesio pirmąją dieną SURINKO visą bendriją”), Įst 4,10; Ps 21(22), 23 ir kitur, kur kalbama apie SURINKIMĄ, SUEIGĄ, o ne apie Galvočių. ??

net Jėzus       2019-08-4 10:45

niekuo negalėjo padėti, godulio apsėstam apaštalui Judui, kuris net nesuvokė, kad išduoda savo maokytoją ir Viešpatį. Šimtu procentų teisus šv. Bazilijus Didysis teigdamas: “Taip ir turtai: kol lieka toje pačioje vietoje, yra nenaudingi, bet kai ima judėti iš vienų rankų į kitas, teikia visuotinę gerovę ir naudą.” Nori būti turtingas ir laimingas būtinai dalinkis tuo ką turi, o ypač meile, nes nieko, absoliučiai nieko nėra to pas mus, ko nebūtume gavęs iš Viešpaties. Tikrai taip, tai yra džiaugsmo ir laimės, tikros laimės paslaptis.

Baisiausia,       2019-08-4 10:15

kas žmogui gali nutikti, tai godumas. Alkoholikas dar gali pasveikti, o godulio apsėstas žmogus niekada nėra paleidžiamas iš šėtono gniaužtų.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.