Geroji Naujiena

Geroji Naujiena: Laiminkite tuos, kurie jus keikia, ir melskitės už savo niekintojus

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 24 d. 0:42

25     

    

Geroji Naujiena: Laiminkite tuos, kurie jus keikia, ir melskitės už savo niekintojus

Viešpats atlygina kiekvienam, kuris yra teisus ir ištikimas

Saulius tad tuojau pat nužygiavo į Zifo dykumą drauge su trimis tūkstančiais rinktinių Izraelio vyrų ieškoti Dovydo Zifo tyruose. Dovydas ir Abišajis tad atėjo prie kareivių nakčia, žiūri, Saulius kietai miega užkardos viduje, jo ietis įsmeigta į žemę prie jo galvos, o Abneris ir kareiviai aplink jį miega. „Šiandien VIEŠPATS padavė tau į rankas tavo priešą! – tarė Abišajis Dovydui. – Leisk tad man vienu ieties smūgiu prismeigti jį prie žemės. Dusyk jam smogti man nereikės“. Bet Dovydas Abišajui atsakė: „Neužmušk jo, nes kas gali pakelti ranką prieš VIEŠPATIES pateptąjį ir būti be kaltės?“ Taigi Dovydas pasiėmė ietį bei vandens ąsotį, buvusius Sauliui prie galvos, ir jiedu pasitraukė. Nė vienas to nematė ir nepajuto, nė vienas nepabudo, nes visi miegojo. Kietas miegas iš VIEŠPATIES buvo juos apėmęs.
Dovydas, perėjęs į kitą šlaitą, atsistojo ant tolimos kalvos viršūnės. Tarp jų buvo didelis nuotolis. Atsakydamas Dovydas tarė: „Štai ietis, o karaliau! Atsiųsk vaikiną jos paimti. VIEŠPATS atlygina kiekvienam, kuris yra teisus ir ištikimas. Šiandien VIEŠPATS padavė tave man į rankas, bet aš nepakėliau rankos prieš VIEŠPATIES pateptąjį. (1 Sam 26, 2–26)

* * *

Dievas myli žmogų

Mano siela, šlovink VIEŠPATĮ,
ir visa, kas manyje, tešlovina jo šventąjį vardą!
Šlovink VIEŠPATĮ, mano siela,
ir neužmiršk, koks jis geras –
jis tas, kuris atleidžia visas tavo nuodėmes,
ir išgydo visas tavo ligas,
jis tas, kuris atperka tavo gyvastį iš Duobės
ir apsupa tave meile ir gailestingumu,
VIEŠPATS yra gailestingas ir mylintis,
lėtas supykti ir kupinas ištikimos meilės.
Jis elgiasi su mumis ne pagal mūsų nuodėmių dydį
nei atmoka mums pagal mūsų kaltes.
kaip toli yra Rytai nuo Vakarų,
taip toli nuo mūsų jis išsklaido mūsų nuodėmes.
Kaip tėvas gailisi vaikų,
taip VIEŠPATS gailisi jo pagarbiai bijančiųjų. (Ps 103, 1–13)

 

* * *

Mirusiųjų prisikėlimas

Taip ir parašyta: Pirmasis žmogus Adomas tapo gyva būtybe; paskutinis Adomas tapo gyvybę teikiančia dvasia. Ne dvasinis esti pirmiau, bet juslinis, ir tik paskui dvasinis. Pirmasis žmogus yra iš žemės, žemiškas; antrasis žmogus iš dangaus. Koks žemiškasis, tokie ir žemiškieji, o koks dangiškasis, tokie ir dangiškieji. Ir kaip nešiojome žemiškojo atvaizdą, taip nešiosime ir dangiškojo paveikslą. (1 Kor 15, 45–49)

 

* * *

Būkite gailestingi, kaip ir jūsų Tėvas gailestingas

„Bet jums, kurie klausotės, aš sakau: mylėkite savo priešus, darykite gera tiems, kurie jūsų nekenčia. Laiminkite tuos, kurie jus keikia, ir melskitės už savo niekintojus. Kas užgauna tave per vieną skruostą, atsuk ir antrąjį; kas atima iš tavęs apsiaustą, negink ir marškinių. Duok kiekvienam, kuris prašo, duok ir nereikalauk atgal iš to, kuris tavo paėmė. Kaip norite, kad jums darytų žmonės, taip ir jūs darykite jiems. Jei mylite tuos, kurie jus myli, tai koks čia jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai myli juos mylinčius. Jei darote gera tiems, kurie jums gera daro, tai koks jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai taip daro. Jei skolinate tik tiems, iš kurių tikitės atgausią, koks jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai skolina nusidėjėliams, kad atgautų paskolą. Bet jūs mylėkite savo priešus, darykite gera ir skolinkite nieko nesitikėdami. Tuomet jūsų lauks didelis atlygis, ir jūs būsite Aukščiausiojo vaikai: juk jis maloningas ir nedėkingiesiems, ir piktiesiems“.

„Būkite gailestingi, kaip ir jūsų Tėvas gailestingas. Neteiskite ir nebūsite teisiami; nesmerkite ir nebūsite pasmerkti; atleiskite, ir jums bus atleista. Duokite, ir jums bus duota; saiką gerą, prikimštą, sukratytą ir su kaupu atiduos jums į užantį. Kokiu saiku seikite, tokiu jums bus atseikėta“. (LK 6, 27–38)

 

* * *

Jėzau, prisakęs mylėti priešus ir laiminti tuos, kurie mūsų nekenčia, Tu parodei mums begalinį pasitikėjimą, kad vieną dieną ir mes pažvelgsime į kitą Tavo akimis, ir pamatysime ne tik tai, kas mus skiria, bet ir pajusime tai, kas jungia – Tėvo meilę kiekvienam iš mūsų, net ir tiems, kurie nežino, ką daro.

Melskimės visi kartu ir už Lietuvą Tiesoje – asmeniškai ar bendruomenėje prašykime išgijimo malonės sau ir kiekvienam, kuris jaučiasi nemylimas ir nelaukiamas, net atstumtas ar tiesiog neregimas. Duok, Viešpatie, kad susivoktume – mums atleista, kad ir mes atleistume, kad žvelgdami į sutiktą savo kelyje, matytume brolį, ne priešą, kad semtumės Tavy drąsos pirmi ištarti laiminimo žodžius. Prašome per Jėzų, mūsų Viešpatį. Amen.

 

* * *

Arnoldas Valkauskas. Mintys pamąstymui: kol žiūrėsim į save, tol vaikščiosim migloje

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

???       2019-03-2 14:40

Teta, o tu, gal esi musulmonė? O gal paganka?

???       2019-03-2 14:35

Supratau teta. Bet kodėl tada mokslininkai bando paneigti Dievą?

Klaustukai        2019-03-2 11:38

Mano leksikone “tingėti” reiškia “neverta tuščiai gaišti laiko”. Išklausiau nurodytą pokalbį, smagu, kad domiesi tokiais dalykais, bet tai žinios pradedantiems ieškoti Dievo, ne religinės ir ne dvasinės, o prigimtinės teologijos - teodicėjos mąstymas, operuojantis paprastu prigimtiniu žmogaus protu.

Netikinčiam įspūdį gali padaryti tokios mintys:

“visata išspinduliuota iš vieno šaltinio” (dėsnio “energija iš niekur neatsiranda ir niekur neišnyksta” gynėjui, - pamąstyk apie tai);

toliau - mintis, kad mūsų pučiamas oras į padangą (ar į balioną, koks skirtumas), neuždaro joje mūsų minčių, ketinimų, norų ir t.t., - informacija neapribojama niekuo materialiu;

paieškos nematerialaus abstraktaus dėmens, kokio nors “nulinio laiko” ir pan. 

Dabar pagalvojau, ar katalikybė išvis besugeba kalbėti dvasios kalba, ar ji ją apskritai beturi? Žmogišku protu bandoma apibrėžti Dievą - ar jūs matėte didesnę nesąmonę?

Tinginiui,       2019-03-1 20:40

tinginys ir yra tinginys, t.y. velniuko draugas. Gėda.

??? >14.37       2019-03-1 17:54

Tingėjau klausytis, bet ir taip aišku, kad galima per atstumą bendrauti dvasioje ir tai net įrodyti atitinkamais veiksmais.

Klaustukai rodyklėms       2019-03-1 17:49

“Negi nori paneigti mokslininkų patvirtintą ir nei vieno teologo nepaneigtą dalyką? — Pas tave kaip tam anekdote apie tai, kaip Dievas padėjo išlaikyti mokslinio ateizmo egzaminą.
Viduramžiai, beje, buvo daug dvasingesni už mūsų sodomitinius laikus.

>>>       2019-03-1 14:37

Siūlau pasiklausyti pirmadieniais 20 val. per “Marijos” radiją transliuojamą laidą “Tikėjimo žvilgsniu”, kurią, kaip tik ir veda gerb. kun. Arnoldas Valkauskas su mokslo vyrais, o ypač šio pirmadienio http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/135383-2019-02-25-20-00-tikejimo-zvilgsniu.html Ypač. atkreiptinas dėmes laidos gale pasakytus Henriko Pupelio žodžius apie dvi pirštines ar dvi kates (nuo 31 minutės). Aš patvirtinu tai, kaip faktinį dalyką, kad žmogus gali turėti dvasinį ryšį su kitu žmogumi, ir bendrauti dvasioje nepriklausomai nuo atstumo, kitas gali būti net ir mėnulyje. Yra ryšys dvasioje, aišku su sau artimu dvasioje žmogumi. Tai Dievo duota malonė, kaip bendrystė Šv. Dvasioje. Mūsų tikėjimo išpažinime apie tai ir sakome, kad tikime šventųjų bendravimu. Šiaip, manau, kun. Arnoldas apie tai gerai žino.

>>>???       2019-03-1 14:13

Yra fizikoje taisyklė: “Energijos tvermės ir virsmo dėsnis”. Negi nori paneigti mokslininkų patvirtintą ir nei vieno teologo nepaneigtą dalyką. Manau mes ne viduramžiuose gyvename.

???       2019-03-1 9:59

“energija iš niekur neatsiranda ir niekur neišnyksta” - vadinasi, Dievas nesukūrė pasaulio, jis egzistavo amžinai? Ir kaip tu čia suderini Dievo pagalbą žmonėms? Egzistuoja begalinė materija, kaip mokė materialistai, tad kaip čia prie viso to prilipdyti Dievą?

Štai kokią pamokančią       2019-02-27 13:06

istoriją perduoda IV - V a.  surinktos Tėvų apoftegmos - Egipto dykumos atsiskyrėlių “žodžių” rinktinė:

Šventieji Skėtės Tėvai pranašavo apie paskutiniąją kartą, sakydami: “Ką darėme mes, mes patys?”

Ir štai vienas jų, didis savo gyvenimu, vardu Ischyrionas, atsakė: “Mes laikėmės Dievo įsakymų.”

Senoliai tęsė: “Ką darys atėjusieji po mūsų?

Jis pasakė: “Jie stengsis, kad pavyktų atlikti pusę mūsų daryto darbo.

Jie tarė: “O jų įpėdiniai, ką jie darys?”

Ir jis atsakė: “Tos kartos žmonės negalės pasigirti jokiais darbais; juos ištiks gundymai, ir tie, kurie bus rasti atlaikę šiuos gundymus, bus didingesni už mus ir mūsų tėvus.” Meditacija iš Magnificat knyg.

Kodė?       2019-02-26 8:36

Yra fizikoje taisyklė: “Energijos tvermės ir virsmo dėsnis nusako, kad visas energijos kiekis izoliuotoje fizikinėje sistemoje išlieka pastovus,  Trumpai tariant tai reiškia, kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur neišnyksta, o vienos rūšies energija gali virsti arba būti pakeista į kitos rūšies energiją.” O tai reiškia, kad mūsų sukurtas blogis lieka su mumis pačiais, tad todėl sekmadienio Evangelijoe, Jėzus liepia nuoskaudas pamiršti, t.y. nebedidinti blogio šiame pasaulyje. Dažnai mes kaltiname Dievą, kodėl Jis neišgelbsti niekuo nekaltus vaikus ir t.t. ir visiškai nepagalvojame, kad mes patys kuriame savo silpniesiems dirvą visokioms nelaimėms. Manau, kad blogis “pasigauna” pirmiausia silpnesnį. Kad ši bloga energija virstu gėriu turime melstis, o ne garbinti “paganus”, turime kurti gėrį ir mylėti artimą.

Visiems, visiems       2019-02-26 8:24

nesvarbu kurio tikėjimo ar netikinčiam, šios dienos Dievo Žodis: (Sir 2)

1 Mano vaike, jei nori tarnauti VIEŠPAČIUI,

būk pasiruošęs bandymui.

2 Būk nuoširdus ir tvirtas,

nesikarščiuok nelaimės ištiktas.

3 Lik jam ištikimas ir nesigręžk nuo jo;

tuomet tavo ateitis bus puiki.

4 Priimk visa, kas tau nutiks,

būk kantrus didelėje nelaimėje.

5 Juk auksas išbandomas ugnyje,

o žmonės, kuriuos Dievas laiko vertais,

pažeminimo krosnyje.

6 Pasitikėk Dievu, ir jis tau padės;

ištiesink savo kelius ir turėk jame vilties.

7 Jūs, pagarbiai bijantys VIEŠPATIES,

pasitikėkite jo gailestingumu

ir nenutolkite, kad nenupultumėte.

8 Jūs, pagarbiai bijantys VIEŠPATIES,

pasitikėkite juo, neprarasite atlygio.

9 Jūs, pagarbiai bijantys VIEŠPATIES,

laukite jo gerų dovanų –

ilgai tveriančio džiaugsmo ir gailestingumo.

10 Pažiūrėkite į praėjusias kartas ir pasvarstykite:

ar kas nors, pasitikėjęs VIEŠPAČIU,

buvo apviltas?

Ar kas, buvęs ištikimas, pagarbiai jo bijodamas,

buvo paliktas?

Ar kas nors, šaukęsis jo pagalbos,

buvo atstumtas?

11 Užjaučiąs ir gailestingas yra VIEŠPATS;

jis atleidžia nuodėmes, jis padeda nelaimėje.

Atleisti?       2019-02-25 13:51

Pagalvojau, kad tai, mano galva, būtų lyg daugiau paleisti nuo savęs, t.y. pačiam atsipalaiduoti ir nebegromuliuoti nemalonų įvykį. Šiaip gal ir gerai, nes anas, negi nusipelno vis būti mano galvoje ir trukdyti man toliau gyventi. Mintimis prisirišu lengvai, bet štai paleisti, jau yra kur kas sunkiau, lyg apsėda, tad vertėtų iškart “spirti tai minčiai taip į klyną”, kad nesiartintų prie manęs.

Pastebėkime,       2019-02-24 15:56

ką sako - “„Jėzus bylojo: ‚Būkite gailestingi, kaip ir jūsų Tėvas gailestingas‘“ . Šis Kristaus raginimas ne tik atskleidžia Gerojo Ganytojo viziją - Jis iš tikrųjų atėjo į žemę kupinas meilės, bet kartu nuskamba kaip sunkumą ant mūsų pečių uždedantis raginimas, beje, kartu ir kaip sąlyga išganymui.”

Evangelija       2019-02-24 15:51

“atskleidžia, kokie yra tikrieji gailestingumo veidai: neteisti, nesmerkti, atleisti – visa tai duoti neskaičiuojant, neskirstant į draugus ir priešus, nelaukiant atlygio, nesakant žodžio „gana!“ Dideli reikalavimai, tiesa? Tačiau dieviškasis atlygis „su kaupu bus atiduotas“, jeigu tik mes, patys praktikuodami šią dievišką savybę, suprasime, kas tai yra, ir išmoksime ją priimti. Tik tuomet, kai ne savo, bet Dievo gailestingumo pripildyta mūsų širdis, prieš mūsų akis atsiveria nauji meilės horizontai ir mes suprantam naują dėsnį, kad „meilės saikas – mylėti be saiko“

ah1>ah1 2019-02-24 15:20       2019-02-24 15:48

>“ah1     2019-02-24 15:20 aha, as esu kremlinu trolis. Dirbu uz babkes”, -  neapsimetinėk manim. Argi Jėzus Jahvės tarnas ir JAHVĖ nemokė nemeluot?  O gal nežinai kad melas didžiausia nuodėmė pagal Jėzaus mokymą už kurią atleidimo nėra ir nebus pagal Bibliją.?  Naudoji KGBistinius mechanizmus.

Sesuo       2019-02-24 15:47

is PAMI “Dievo meilė yra kitokia: „Jis juk leidžia savo saulei tekėti blogiesiems ir geriesiems, siunčia lietų ant teisiųjų ir neteisiųjų“ (Mt 5,45b). Gailestinga Dievo meilė yra veikli, nešališka ir absoliuti, neužbrėžianti jokių ribų nei laiko, nei asmenų atžvilgiu, Jis neskaičiuoja, kiek gero kam yra padaręs. Gailestinga Dievo meilė yra kaip saulė ir lietus, ji viską sušildo, viską augina, viską gaivina.”

ah1       2019-02-24 15:20

aha, as esu kremlinu trolis. Dirbu uz babkes.

>>>ah1       2019-02-24 15:11

Sakai “atįjūnams”. Taip lietuviai nesako, tad tu ne lietuvis.

ah1       2019-02-24 15:01

Jahvės tarnas Jėzus išaiškino varguoliams kad varguoliai norėtų būt varguoliais ir nesipriešintų varguolių priešams turtuoliams/ponams/ laisviems- atėjūnams (panui ivrite laisvas) ir atiduotų turtuoliams/ ponams/laisviems atįjūnams kiek ir ko tik ponai/laisvi atėjūnai nori, nesipriešintų  ir dar melstūsi už juos, taip palaikytų VIEŠPATS JAHVĖS egregorių ir VIEŠPATIES JAHVĖS pakartotiną įstatymą, nes Jėzus Jahvės tarnas pats sakė kad atėjo vykdyti įstatymo. Tai buvo pamoka pagal Bibliją ST ir NT.

ah1       2019-02-24 13:21

VIEŠPATS JAHVĖs egregorius atlygina kiekvienam kas palaiko JAHVĖS VIEŠPATIES pagrindinį įstatymą - žydų viešpatavimą kitose tautose per palūkaninkavimo ir skolinimo sistemą ir sunaikina kas tam priešinasi - pavyzdys Hitleris su Hitlerininkais

Siūlau pasiklausyti       2019-02-24 11:50

kun. Vladimiro Solovej homilijos bernardinai.lt : “Klausantis šios sekmadienio Evangelijos, matyt ne vienas sau šyptels ir pagalvos -  gražūs žodžiai, tiesiog patetiški, tačiau tinkami poezijai ar pamokslui. Deja tikrovė yra kitokia, kas atmeta pagalį kol kiti jį mojuoja, tas įvykdo savižudybę. Ar tikrai nėra kito kelio, ar iš ties tai žmogus kalašnikovu ginkluota beždžionė.Visi mes turime įgimtą keršto instinktą į blogį atsakyti blogiu, tai velniškas uždaras ratas, kuriame ramiai ir šaltakraujiškai sukamės. Ar įmanoma kokia nors pažanga, jei esame sutarę laikytis pozicijos? Ko yra vertas Jėzaus dovanotas gyvenimas, ko yra verti Jo žodžiai: “Būkite gailestingi, kaip ir jūsų Tėvas gailestingas”. Būti gailestingu, tai konflikto metu perimti iniciatyvą. Nėra didesnės revoliucijos, jei kokio nors ginčo metu vienam iš priešininkų staiga kyla stebuklinga mintis - mylėti tą žmogų, kuris jo nemyli ir tokiu būdu sukurti esmiškai naują situaciją jei užgautasis į skruostą atsako tuo pačiu, jis tik tampa užgaulės aidu, tačiau jei ne atsako, jei atleidžia, jei myli ir laimina, tuomet sukuria žemėje kažką visiškai netikėto, sugriauna amžiais konfliktų statytą kalėjimą, randa išeitį iš užburto keršto rato. Atleisti nereiškia užmiršti nuoskaudą ir mylėti, tai nereiškia jausti simpatiją. Atleidimas ir meilė reiškia trokšti kitam gėrio, kad kitas, tavo priešas, gyventų, būtų. Tai reiškia jį laiminti. Palaiminti, kurie griauna užburtus konfliktų, nuoskaudų, būkite gailestingi, kaip jūsų Tėvas yra gailestingas, reiškia kurkite naują tikrovę, dalyvaukite Dievo kūryboje. ...” daugiau - http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-02-24-sekmadienio-homilija-didziausia-zmonijos-inovacija/174394

Ne, tradicija yra tradicija,       2019-02-24 11:11

o tikras krikščionis yra tas, kas seka Kristumi, t.y. ima savo kryžių ir neša. Aš manau, kad Dievas preciziškai tiksliai suveda du žmones, kad jie vienas kitam padėtų šventėti, o kaip tai vyksta, tai jau Dievui žinoti. Žinau, tik tai, kad, kuris nesureikšmina konflikto, tai ir nekaupia savyje pykčio, o tai išeina tik į sveikatą tiek dvasinę, tiek fizinę. Manau, kad daugiausiai nukenčia tas, ale nugalėtojas.

Už krikščionišką tradiciją       2019-02-24 10:54

Tokie gražūs evangeliniai pamokymai – ne realiems žmonėms, bet tik angelams. Todėl manau, kad reikia pripažinti žmogaus netobulumą ir gyventi pagal tradicinės katalikybės principus. Atlaidumas negali būti begalinis…

Manau, kad gerb. kun. Arnoldo       2019-02-24 10:19

homilija skirta pašaukimų metui. Taip, pašaukimų yra įvairių ir reikia Dievo šito klausti. Man skaitant šios dienos Evangeliją labai primena palaimintojo Jurgio Matulaičio šūkį: “Nugalėk blogį gerumu”, t.y. stokis į tą pusę, kuri daugina gėrį, bet nešeria blogio dvasią. Bandau, nes jaučiu, kad Dievas to labai ir labai nori. Pasirodo, kad tai labai geras kantrybės ugdymas, ko man labai trūksta, o po to ėmiau suvokti, kad kiekvienas žingsnelis neša ir vaisių. O kokių? Sakau, nepabandęs nesužinosi.

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.