Geroji Naujiena

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 6 d. 7:38

15     

    

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Teisusis liks gyvas dėl ištikimybės

Lig kolei, Viešpatie, reiks man dar šaukti, ir tu manęs neišgirsi? Lig kolei tau rėksiu: „Pagalbos, čia smurtas!“, o tu nepadėsi? Kodėl gi man leidi patirti piktybes, kodėl gi žiūri į engimą? Prieš mano akis vien žiaurybės ir smurtas, iškyla vaidai ir eina kivirčai. Atsakė man Viešpats ir tarė: „Užrašyk, ką regėjai, įraižyk lentelėse aiškiai, kad skaitoma būtų be vargo. Paskirtu laiku išsipildys regėjimas, netgi jau veržias prie galo, ir jis neapvils. Nors ir uždelstų, vis tiek lauk, nes tai išsipildys, būtinai išsipildys. Nedorėlis ima štai nykti, o teisusis liks gyvas dėl ištikimybės“. (Hab 1, 2–3; 2, 2–4)

„Tegul jūsų širdys nebūna storžievės“

O, kad išgirstumėt šiandien, ką Viešpats byloja:
„Tegul jūsų širdys nebūna storžievės“.

Ateikite, linksmai šlovinkim Viešpatį.
Šaukim iš džiaugsmo, nes jis mūs tvirtovė.
Su padėka jo akivaizdon eikim,
jam giesmes džiugesio pinkim. –

Eikime, pulkime žemėn prieš Dievą,
prieš Viešpatį klaupkim, kuris mus sutvėrė.
Jis mūsų Dievas, o mes jo ganoma liaudis,
jo rankų globojamos avys. –

O, kad išgirstumėt šiandien, ką jis jums byloja:
„Tegul jūsų širdys nebūna storžievės,
kaip anuomet prie Meribos, kaip tyruose Masos dieną,
kur jūsų senoliai įžūliai mane bandė,
nors stebuklus mano matė?“ – (Ps 94, 1–2. 6–9)

* * *

Nesigėdyk mūsų Viešpaties liudijimo

Mylimasis! Aš tau primenu reikalą atgaivinti Dievo malonės dovaną, esančią tavyje iš mano rankų uždėjimo. Dievas gi mums davė ne baimės dvasią, bet galybės, meilės ir protingumo Dvasią. Todėl nesigėdyk mūsų Viešpaties liudijimo nei manęs, jo kalinio, bet drauge su manimi kentėk Evangelijos labui Dievo jėga. Sau taisykle laikyk sveikus pamokymus, kuriuos esi girdėjęs iš manęs apie tikėjimą ir meilę Kristui Jėzui. Sergėk brangųjį palikimą, padedamas Šventosios Dvasios, kuri gyvena mumyse. (2 Tim 1, 6–8. 13–14)

 

* * *

Jei turėtumėte tikėjimą

Apaštalai prašė Viešpatį: „Sustiprink mūsų tikėjimą“. O Viešpats atsakė: „Jei turėtumėte tikėjimą kaip garstyčios grūdelį ir įsakytumėte šitam šilkmedžiui: ‘Išsirauk ir pasisodink jūroje’, – tai jis jūsų paklausytų“. „Kas iš jūsų, turėdamas samdinį artoją ar piemenį, jam grįžus iš lauko sako: ‘Tuojau sėsk prie stalo’? Argi nesako: ‘Prirenk man vakarienę. Susijuosk ir patarnauk, kolei aš valgysiu ir gersiu, o paskui tu pavalgysi ir atsigersi…’? Argi samdiniui dėkojama, kad jis atliko, kas jam liepta? Taipogi jūs, atlikę visa, kas jums buvo pavesta, sakykite: ‘Esame nenaudingi tarnai. Padarėme, ką turėjome padaryti’“ (Lk 17, 5–10).

 

* * *

Dėkodami Viešpačiui už visus brolius ir seseris, kurie liudydami savo tikėjimą augina mūsų sparnus – ryžtą išlikti ištikimiems, net ir suklupus pakilti, kurie per savo kasdienę tarnystę dalijasi Gerąja Naujiena: Dievui nėra negalimų dalykų ten, kur įsišaknijusi ne baimės, o Jo galybės, meilės ir protingumo Dvasia, meldžiame ir už Lietuvą Tiesoje – kiekvienas asmeniškai ar bendruomenėje kreipkimės į Viešpatį: teišrauna Jis mūsų baimę bei netikėjimą, tepakeičia juos ryžtu ir viltimi, kad ir koks menkas būtų mūsų tikėjimas, tebūna jis kryptimi visiems, ieškantiems Dievo.

 

* * *

Arnoldas Valkauskas. Mintys pamąstymui – pamatykime save Dievo plane

 

 

* * *

Šv. Kirilas Jeruzalietis († 380). Tikėjimas

Reikia ir tau kartu su apaštalais sakyti: „Viešpatie, pridėk mums tikėjimo“ (Lk 17, 5), nes kai ką turi pats iš savęs, bet daug gauni ir iš Jo. Juk tikėjimas, nors ir turi vieną vardą, gali būti skirstomas į dvi rūšis. Viena tikėjimo rūšis yra susijusi su mokymu, sielai pripažįstant kokią nors tiesą. Ji yra naudinga sielai. Juk Viešpats sako: „Kas klauso mano žodžių ir tiki mane siuntusįjį, tas turi amžinąjį gyvenimą ir nepateks į teismą“, ir dar: „Kas tiki Sūnų, tas nebus pasmerktas, nes iš mirties yra perėjęs į gyvenimą“(Jn 5, 24 ir 3, 18). O, Dievo gerumo didybė! Teisiesiems reikėjo daugelio metų, kad patiktų Dievui. O tau Jėzus dabar per vieną akimirką dovanoja tai, ko jie pasiekė daugelio metų darbais. Juk jei tikėsi, kad Jėzus Kristus yra Viešpats ir kad Dievas prikėlė jį iš numirusių, būsi išgelbėtas, ir tas, kuris priėmė į rojų plėšiką ir tave perkels į rojų. Neabejok, kad tai įmanoma – juk tas, kuris šventojoje Golgotoje išgelbėjo akimirkai įtikėjusį piktadarį, ir tave išgelbės, jei tikėsi.

Antroji tikėjimo rūšis yra Kristaus dovanojama kaip malonė: „Juk vienam per Dvasią suteikiamas išminties žodis, kitam – tos pačios Dvasios pažinimo žodis, kitam – tikėjimas toje pačioje Dvasioje, o dar kitam – gydymo dovana“ (1 Kor 12, 8–9). Taigi šis iš Dvasios kaip malonė dovanotas tikėjimas nevien syja su mokymu, bet padaro ir žmogaus galias pranokstančių dalykų. Jei kas turėdamas tokį tikėjimą pasakys šiam kalnui: „Persikelk iš čia į ten“, jis persikels (plg. Mt 17, 20). Jei kas taip sakys iš tikėjimo, tikėdamas, kad taip ir įvyks, ir nesvarstydamas savo širdyje, gaus šią malonę. Apie šitokį tikėjimą yra pasakyta: „Jei turėtumėte tikėjimą kaip garstyčios grūdelį“ (ten pat). Mat garstyčios grūdas yra mažas savo dydžiu, tačiau turi ugningą veikimo galią ir pasėtas mažame plotelyje taip plačiai išskleidžia šakas, jog užaugęs netgi gali suteikti prieglobstį sparnuočiams. Taip ir tikėjimas mažiausiu krustelėjimu gali padaryti didžiausius darbus. Juk siela ima vaizduotis dieviškus dalykus ir, apšviesta tikėjimo, regi Dievą, aplanko pasaulio pakraščius ir dar nepasibaigus šiam amžiui jau mato jo teismą ir žadėtą atlygį. Taigi pats iš savęs turėk į Jį vedantį tikėjimą, idant iš Jo gautum ir tą tikėjimą, kurio veikimas pranoksta žmogaus galias.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Aš girdėjau,       2019-10-9 13:01

kad dabar yra tokios technologijos, kad virtualioje erdvėje gali bet kam, ką nori užmauti ir pats neatskirsi, kad ten ne tu buvai. Taip, kad pliurpalas yra pliurpalas ne daugiau.

Tai       2019-10-9 12:40

Gal egzorcistas Valkauskas paaiskintu ka reiskia juodos spalvos “Tucum” žiedas, pagamintas iš “Astrocaryum vulgare “palmiu sėklos.Tas ziedas neseniai buvo uzmautas šamanės moters Popieziui Pranciskui ant pirsto Vatikano soduose vykstancio samanistinio ritualo metu.
https://youtu.be/sDuI7v9wc1I

 

Šios dienos       2019-10-9 11:32

Evangelija sako,  (Lk 11, 1–4)

  Kartą Jėzus vienoje vietoje meldėsi. Jam baigus maldą, vienas mokinys paprašė: „Viešpatie, išmokyk mus melstis, kaip ir Jonas išmokė savuosius mokinius“.
  Jėzus tarė jiems: „Kai melsitės, sakykite: ‘Tėve, teesie šventas tavo vardas. Teateinie tavo karalystė. Kasdienės mūsų duonos duok mums kasdien ir atleisk mums mūsų kaltes, nes ir mes atleidžiame visiems savo skolininkams, ir nevesk mūsų į pagundą’“.
Jėzus mus mokė šia malda melstis visa širdimi. Kad būtume vienybėje su visa Šventąja Trejybe.  Mintimis yra sunku išbūti maldoje, o štai, kai meldžiamės širdimi, tai visada būname vienybėje su Juo.

Kaip įprasta       2019-10-6 19:29

tais laikais, Jėzus į prašymą atsako klausimu. Gal tai reiškia, kad mes turime patys kažką tai daryti, o Jis padės. Manau, kad tikėjimas “subrandinamas” per išbandymus, per iškentėtą kančią, kad tai nėra pirštų spragtelėjimu padaroma. Tai ilgas procesas reikalaujantis kantrumo, ištikimybės ir atsidavimo. Kaip dažnai patys imame bambėti, kad mane puldinėja su apkalbomis, su pašaipomis, su priekabiavimais tai bendradarbiai, tai kaimynai, bet tereikia pamąstyti, o gal Viešpats tyčia mums duoda tokią situaciją kurioje mes turime kantriai išbūti ir gauti pamoką, bei naudos savo dvasiai, t.y. pasitikėjimą Dievu, kad Jam geriau žinoti kodėl taip vyksta su manim. Tikėjimas matuojamas pasitikėjimu ir nepamirškime, kad be Dievo žinios, net plaukas nenukrenta nuo galvos.

>16:02; 16:33       2019-10-6 17:01

Nekreipkite dėmesio ir negaiškite laiko. Tai tik trolis, apsimetantis visišku kvailiu. Nors ir kilometrą prirašytumėte, niekas nepasikeis - jam tai neįdomu. Tiesiog tokia ,,zadanija”. Apmokamas darbelis.

ah1>2019-10-6 16:33       2019-10-6 15:48

tai ne istorinis faktas o pasakos apie žydus nežydams kad žydas dievas.

Jėzus ne tik prisikėlė,       2019-10-6 15:33

bet ir pasirodė savo mokiniams ir kas svarbiausia, leido pačiupinėti savo žaizdas. Tai istorinis faktas patvirtintas daugel šaltinių.

ah1> Yra toks faktas        2019-10-6 15:14

tai kad Jėzus prisikėlė iš numirusių reiškia melą kad Jėzus numirė,nes tiesa ir faktas yra tas kad numirėliai neprisikelia, o tai kad numirėliai prisikelia yra melas Velnias, o kas meluoja - “skleisdamas melą, jis kalba, kas jam sava, nes jis melagis ir melo tėvas“ (Jono 8:44).

Šiaip,       2019-10-6 15:10

juk tikėjimas yra Dievo malonė, tad nenuostabu, kad dauguma, kaip šv. apaštalas Tomas vis abejoja. 100 procentinį tikėjimą galima turėti tik tuo atveju, kai žmoguje apsigyvena pats Dievas ir žmogus tampa Dievo vaiku. Kaip gauti šią Dievo malonę? Mūsų pastangomis tai neįmanoma, tam reikia nuolankiai vykdyti Dievo valią, kaip vaikui pasitikinčiam savo tėvu.

Yra toks faktas       2019-10-6 15:02

aprašytas Evangelijoje Jn 20, 19–31, “Tos pirmosios savaitės dienos vakare, durims, kur buvo susirinkę mokiniai, dėl žydų baimės esant užrakintoms, atėjo Jėzus, atsistojo viduryje ir tarė: „Ramybė jums!“

Tai pasakęs, jis parodė jiems rankas ir šoną. Mokiniai nudžiugo, išvydę Viešpatį. O Jėzus vėl tarė: „Ramybė jums!

Kaip mane siuntė Tėvas,

taip ir aš jus siunčiu“.

Tai pasakęs, jis kvėpė į juos ir tarė:

„Imkite Šventąją Dvasią.

Kam atleisite nuodėmes,

tiems jos bus atleistos,

o kam sulaikysite, – sulaikytos“.

Vieno iš dvylikos – Tomo, vadinamo Dvyniu, – nebuvo su jais, kai Jėzus buvo atėjęs. Taigi kiti mokiniai jam kalbėjo: „Mes matėme Viešpatį!“ O jis jiems pasakė: „Jeigu aš nepamatysiu jo rankose vinių dūrio ir neįleisiu piršto į vinių vietą, ir jeigu ranka nepaliesiu jo šono – netikėsiu“.

Po aštuonių dienų jo mokiniai vėl buvo kambaryje, ir Tomas su jais. Jėzus atėjo, durims esant užrakintoms, atsistojo viduryje ir prabilo: „Ramybė jums!“ Paskui kreipėsi į Tomą: „Įleisk čia pirštą ir apžiūrėk mano rankas. Pakelk ranką ir paliesk mano šoną; jau nebebūk netikintis – būk tikintis“. Tomas sušuko: „Mano Viešpats ir mano Dievas“! Jėzus jam ir sako:

„Tu įtikėjai, nes pamatei. Palaiminti, kurie tiki nematę!“

Savo mokinių akivaizdoje Jėzus padarė dar daugel kitų ženklų, kurie nesurašyti šitoje knygoje. O šitie yra surašyti, kad tikėtumėte, jog Jėzus yra Mesijas, Dievo Sūnus, ir tikėdami turėtumėte gyvenimą per jo vardą.”

ah1       2019-10-6 15:02

„Jūsų tėvas — velnias, ir jūs pasišovę tenkinti jo užgaidas. Jis nuo pat pradžios buvo galvažudys ir niekuomet nesilaikė tiesos, jame ir nėra buvę tiesos. Skleisdamas melą, jis kalba, kas jam sava, nes jis melagis ir melo tėvas“ (Jono 8:44).
Kalnas nevaikščioja,nes neturi kojų, o kas sako kad kalnas vaikščioja tas melagis,“skleisdamas melą, jis kalba, kas jam sava, nes jis melagis ir melo tėvas“ (Jono 8:44).

ah1       2019-10-6 14:57

l.Pt.5.8 “Būkite blaivūs ir budrūs, nes jūsų priešas velnias slankioja aplinkui kaip riaumojantis liūtas, tykodamas kurį nors praryti.“Jums sako kad kalnas vaikščioja tik reikia tikėti, kad kalnas vaikščioja - tai, va,jums meluoja,  kalnas nevaikščioja, nes neturi kojų.Neužkibk ant velnio melo meškerės

ah1       2019-10-6 14:40

Dėl kalno: kalnas nevaikščioja kad ir kaip betikėtum kad vaikščioja kalnas bet Tiesa Dievas ta kad kalnas nevaikšioja ir negali vaikščioti nes neturi kojų - ir tai yra Tiesa, Tiesa yra Dvasia, o Dvasia - Dievas,pagal Bibliją arba neperaplinkui Tiesa Dievas. O melas tai velnias ir kas skleidžia melą tam nebus atleista nors būtų ir pats Jėzus, pagal Bibliją, nes neatleidžiama vienintelė nuodėmė - nuodėmė Dvasiai/Tiesai bo Dvasia ir yra Tiesa pagal Bibliją. Arba trumpai Tiesa Dievas. Melas Velnias.

Nesuprantu:       2019-10-6 13:29

ar ligonis, ar velnio apsėstas?

ah1       2019-10-6 12:20

melas negali būti moraliniu principu,ir to geriausias pavyzdys Kristus - melavo kad yra mesijas ir Kristui nebuvo atleista, nes Dievas tai Dvasia, o Dvasai tai tiesa pagal Bibliją, o tikėjimas nėra tiesa, tiesa yra tiesa tai ką  patikrina ir patvirtina laikas.


Rekomenduojame

Tomas Baranauskas. Jei prireikė logikos, tai gal ir įveskite ją kaip discipliną mokyklose

Algimantas Rusteika. Politikai meluoja geriau

Kastytis Antanaitis. Ne gyvenimui, o matematikai mokome

Rasa Čepaitienė. Šliaužianti reabilitacija

Algimantas Rusteika. Tai ką – Apokalipsės raiteliai jau šį savaitgalį?

Vytautas Matulevičius. Liūnas

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.