Geroji Naujiena

Geroji Naujiena: „Jei kas trokšta būti pirmas, tebūnie paskutinis ir visų tarnas!“

Tiesos.lt redakcija   2015 m. rugsėjo 20 d. 3:08

5     

    

Geroji Naujiena: „Jei kas trokšta būti pirmas, tebūnie paskutinis ir visų tarnas!“

Nusileidę nuo kalno, Jėzus ir jo mokiniai keliavo per Galilėją. Jėzus nenorėjo, kad kas apie tai žinotų. Mokydamas savo mokinius, jis tvirtino: „Žmogaus Sūnus bus atiduotas į žmonių rankas, ir jie nužudys jį, bet nužudytas jis po trijų dienų prisikels.“ Mokiniai nesuprato tų žodžių, bet nedrįso jį klausti.

Jie atėjo į Kafarnaumą. Namie jis paklausė juos: „Apie ką kalbėjotės kelyje?“ Jie tylėjo. Mat kelyje jie ginčijosi, kuris iš jų didžiausias. Atsisėdęs jis pasišaukė Dvylika ir tarė: „Jei kas trokšta būti pirmas, tebūnie paskutinis ir visų tarnas!“

Paėmęs mažą vaiką, pastatė tarp jų ir, apsikabinęs jį, pasakė: „Kas dėl manęs priima tokį vaikelį, tas priima mane, o kas priima mane, tas ne mane priima, bet tą, kuris yra mane siuntęs.“ (Mk 9, 30–37)

Melsdamiesi už Lietuvą Tiesoje dėkokime Jėzui Kristui, savo mirtimi ant Kryžiaus parodžiusiam, ką reiškia būti paskutiniam ir visiems tarnauti.

Mons. Adolfas Grušas. Pats didžiausias

Šio sekmadienio Evangelija pasakoja apie savotišką santykių krizę, kilusią tarp Jėzaus ir Jo mokinių. Apaštalams kilo klausimų apie ateitį, apie dangaus karalystę, kurią skelbė Jėzus, tačiau jie pabūgo apie tai atvirai pasikalbėti su Jėzumi, gėdijosi prisipažinti apie ką tarpusavyje kalbėjosi. Apaštalai tarsi atsitvėrė nuo savo Viešpaties tylos siena, atrodytų, lyg jiems labiau už šviesą būtų patikusi nežinios tamsa. Nelemta baimė, neturinti jokio pagrindo: o kas bus, jei Dievas manęs nesupras?…

Apaštalų mintys ir kalbos iš tiesų sukosi apie vieną dalyką, nuolat iškylantį visame pasaulyje, išreiškiantį žmonių mąstyseną, nepasikeitusią nuo anų laikų iki dabar: kuris yra didžiausias? Šiam troškimui turėti kuo daugiau galios kitų atžvilgiu, savaime griaunančiu žmonių tarpusavio santykius, Jėzus priešpastato savąją naujo pasaulio viziją: „Jei kas trokšta būti pirmas, tebūnie paskutinis ir visiems tetarnauja“. Jėzaus lūpose tarnavimas reiškia ne atsižadėjimą ar pažeminimą, bet tikros drąsos stebuklą.

Tarnavimas… Tai švelnus ir drauge keliantis baimę žodis. Taip yra todėl, kad mes jaučiame malonumą gaudami, kaupdami, įsakinėdami, bet ne tarnaudami. Tuo tarpu tarnavimas – tai naujas vardas, kuriuo galima nusakyti civilizacijos istoriją. Dar daugiau: Jėzus pabrėžia, kad šis tarnavimas skirtas „visiems“, o tai reiškia, kad nėra jokių apribojimų vienminčių, šeimos, tautiečių, to užsitarnavusių ar neužsitarnavusių atžvilgiu. Dievo Sūnaus lūpose tarnavimas tampa Jo Bažnyčios išskirtine žyme.

Tarsi to nebūtų gana, yra dar vienas laiptelis, vedantis į tikrosios didybės supratimą: „Paėmęs mažą vaiką, pastatė jų tarpe“. Vaikas, ypač tuometinės žydų visuomenės supratimu, buvo labiausiai beginklė, silpna, niekieno neginama, jokių teisių neturinti būtybė. Paskutinis iš menkiausiųjų…

„Jei netapsite tokiais, kaip šis vaikelis,“ – kitoje Evangelijos vietoje skaitome Jėzaus pasakytus žodžius. Tokių žodžių iki Jo niekas nebuvo ištaręs, netgi niekas nebuvo apie tai pagalvojęs. Jie tapo papiktinimu žydams ir kvailybe pagonims, tačiau galiausiai rado kelią į žmonių širdis: „Būkite, kaip vaikai, kurie gyvena, nes yra mylimi“.

Jėzus apglėbia patį mažiausiąjį, nes trokšta, kad niekas nepražūtų: nei padaugintos duonos trupiniai, nei nuo kaimenės nuklydęs avinėlis, nei į aukų skrynią įmesti du smulkūs pinigėliai. Jei Dievas rūpinasi mumis ir be Jo žinios nė plaukas nenukrinta nuo mūsų galvos, nei žvirblis nenukrinta ant žemės, kaip Jis galėtų leisti pražūti šiam vaikeliui?

Jėzus viską pradeda nuo čia, nuo nepaprastai mažų dalykų, nurodydamas, kad tai yra tikroji didybė, ir pamokydamas, kad niekas, nė vienas žmogus neturi būti atstumtas. Dievas ir žmogus nuo dabar gali būti vadinami neįprastais vardais: tarnas, vaikas, menkumas! Jėzus pats save vadina visų tarnu, ir vaikas, kuriam vien tik buvimas yra visas gyvenimas, taip pat yra laikomas menku. Tai labai svarbūs žodžiai, kurie reikalauja asmeninio pasirinkimo ir atsakymo: arba juos priimsime į širdį, arba pasistengsime neišgirsti, bijodami, kad jie sugriaus iki šiol gyvuojančią mūsų vertybių sistemą…

„Vatikano radijas“

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pritariu       2015-09-20 13:42

Jei esi mažumoje, net jei esi vienas, tai dar nereiškia, kad esi neteisus. (George Orwell)

Ipirsta mastysena       2015-09-20 7:24

Kaip ir melas negali buti nei tobuli nei amzini.Nes Setonas yra labai galinga dvasine butybe o Dievas VISAGALIS ir visavaldis.Siandiena Setonas valdo pasauli ,bet Dievas kontroliuoja visa.Ir…manau kai ateis Dievo nustatytas laikas Setonas tikrai bus sunaikintas.Skaitykite Biblija !Ji parasyta pries amzinuosius laikus ,bet viskas tobulai pildosi iki sios dienos.

jo....       2015-09-20 7:17

Manau arteja paskutines dienos.Iki pasrodys Kristus,nes blogiau ir baisiau nebegali buti.Blogieciai nebesugeba sunaikinti gerieciu ir pradejo dvasiskai nykti patys.Tai AKIVAIZDU.

Siandiena padoriu ir teisingu zmoniu        2015-09-20 7:13

pilnos psihiatrines.Tie kurie laikosi Dievo idiegtom savybem yra priesai bjauriam pasauliui.Ir…vaistais naikinami.Dieve duok jiems stiprybes visa tai istverti ir suprasti ,kad jie ten ne gydomi o su vaistais SUNAIKINAMI!

Taip turetu buti,bet...       2015-09-20 7:08

pasaulis yra pasaulis jame viskas atvirksciai!Tie kurie myli teisinga tiesa priklauso Dievo Tautai.Vykdo Dievo valia ir tampa Dievo vergais del amzinojo gyvenimo.Naujame pasaulyje nebebus tu kuries diandiena engia TAITA.Per Armagedona Dievo kara jie iki vieno bus sunaikinti.Tegul jie dabar dar selsta nes tai yra beprotiskos seliones pries isnykima.


Rekomenduojame

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Rasa Čepaitienė. Apie marginalus

Valdas Vasiliauskas. Amžinas nepriklausomybės ir demokratijos susikirtimo taškas. Neįmanomybės istorija: nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios

NOKT kreipimasis Dėl R. Šimašiaus ir kitų atsakingų asmenų neteisėtų veiksmų

Robertas Grigas. Sovietai ir tarybos

Arkivysk. Sigito Tamkevičiaus homilija per Šv. Mišias tremtinių šventėje Ariogaloje „Su Lietuva širdy“

Nuo antitarybinių eilėraščių iki „Lietuvos Katalikų bažnyčios kronikos“. Petro Plumpos istorija

Geroji Naujiena: Palaiminti tie, kurie rūpinasi tapti turtingi pas Dievą

Stasys Jakeliūnas: Bankų ir jų atstovų gerovės valstybė sukurta ir puikiai veikia!

Vilniaus merui Remigijui Šimašiui gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki 3 metų

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės anatomija

Kviečiame pasirašyti CitizenGO peticiją, skirtą Amsterdamo merei: STOP pedofilijos propagandai „Gay Pride“ renginiuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.