Geopolitika, Europa

George Friedman: Lenkija yra auganti Europos galia

Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 5 d. 19:57

19     

    

George Friedman: Lenkija yra auganti Europos galia

laikmetis.lt

Geopolitikos ekspertas, Geopolitical Futures analizės centro vadovas George’as Friedmanas „Polska Times“ sakė, kad dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą metu Lenkijos vaidmuo pasaulyje išaugo.

Pasak amerikiečių politologo George’o Friedmano, kuris buvo buvo ilgametis „Stratfor“ prezidentas, Lenkija yra viena iš dviejų Centrinės Europos valstybių, kurios yra svarbios Jungtinėms Valstijoms.

„Žvelgiant iš JAV perspektyvos, Centrinėje Europoje yra dvi svarbios valstybės: Rumunija dėl Konstancos uosto Juodojoje jūroje ir Lenkija, kuri tampa itin svarbia geopolitine veikėja“, – sakė jis.

Tarptautinis strategas ir knygų autorius teigė, kad Lenkija gauna naudos iš mažėjančio Vokietijos vaidmens.

„Situacijoje, kai Vokietija traukiasi iš aktyvių veiksmų arenos, Lenkijos padėtis kyla“, – sakė jis ir pridūrė, kad „Lenkija susiduria su puikia galimybe“, sprendžiant konfliktą Ukrainoje.

Jis ypač pabrėžė Vokietijos neryžtingumą, kuris, jo teigimu, „yra viso aljanso pajuoka“

„Lenkijos svarba Vašingtono požiūriu didėja“, – sakė Friedmanas.

Geopolitinės ateities įkūrėjas išliko kritiškas NATO atžvilgiu dėl skirtingų jos narių interesų ir neryžtingumo; jis ypač pabrėžė Vokietijos neryžtingumą, kuris, jo teigimu, „yra viso aljanso pajuoka“.

Tačiau Friedmanas perspėjo, kad jei Putinas laimėtų šį karą, jis nesustotų ties Ukraina, ir nors JAV greičiausiai nesikiš į Rusijos puolimą Moldovoje, šiuo atveju tai būtų visiškai kitokia istorija.

„Diskusija prasideda tik Lenkijos, Slovakijos ar Rumunijos atvejais. Jei būtų poreikis juos ginti, JAV būtų priekinėje gynybos linijoje, nes jos suinteresuotos sustabdyti Rusijos ėjimą į vakarus“, – pridūrė geopolitikos ekspertas.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2022-07-9 13:05

Kazkas is Kremliaus kandomu cia suka plokstele “JAV neleidzia susijungti 2 galiom Vokietijai ir Rusijai, nes tada negaletu dominuoti pasaulyje”.
Maza korekcija:
Rusija nesiruosia su niekuo JUNGTIS. PAjungti - bus teisingai. Vokietija kietas riesutas, bet vokieciai prisimena kaip rusai puole Seelow aukstumas nepaisant 3 sluoksniais isguldytu pestininku ir puolanciu i nervine isterika vokieciu kulkosvaidininku priverstu pliekti i minia is MG3 su 1200 suviu/min greitosauda. Be to pats rusu vierchas atsake savo generolams pasiskundusiems atkaklia ukrainieciu ginyba: “30-50 tukst. ne tas skaicius del kurio reiktu pergyventi sprendziant tokio masto uzdavinius”.
Todel ne amerikieciai lenda i europa, o vokieciai iki pat 1991m laike juos uz skvernu , kad neduok die nesugalvotu iseit is Europos.
Va su amerikieciais Rusijai sunkiau.Padlos pasake vierchui, kad jei skeryciosis tai numes bombike ne ant Maskvos, o ant bunkerio.Ir300m gylis aiskiai nepakankamas - uzkasa be variantu.

Dzeikas       2022-07-9 12:28

Kol kas ekonomiskai Lenkija atsilieka nuo Vokietijos. Atlyginimai mazesni gal 2k.Bet atotrukis mazeja, o karine galia ...
Nors vokieciai po Ukrainos uzpuolimo susizgribo, bet pultu Lenkija tarkim Vokietija tai Berlynas ju rankose butu po 3 dienu, juolab ten >100km nuo sienos. Nors veliau gautu i kaulus.Vokietys organizuotas, moka visokiu amatu ir isradingas kai beda spiria.
Bet aplamai le8nkai saunuoliai - jeigu nepridarys kvailysciu, jiems karts nuo karto slapimas galvon smogia, - tai bus galinga Vidurio europos valstybe telkianti kitas aplink save: Dabar i joschebra linkusios stot Ukraina, Rumunija.Slovakija rimtai svarsto ir galbut Cekija.
Lietuva blaskosi, nes nezino kas tame interesu konflikte virsu paims:vokieciai, lenkai ar anglosaksai.

Al. stasiui       2022-07-8 1:45

Kodėl manai, kad tie abu galai tavo ?

stasys        2022-07-7 23:28

Al .. kai tiek metu su Garliava žmonėms protus dulkinį vargiai gali tikėtis jog pats busi išgirstas ir suprastas . Lazda turi du galus , ne viena .

The Concerned Patriot Team       2022-07-7 20:26

2019 m. rudenį grupė milijardierių ir pasaulio elito, įskaitant Billą Gatesą, surengė renginį „Event 201“. Tai buvo pratybos - ką darytų, jei kiltų pasaulinė pandemija. Jie išdėstė priverstinių skiepų ir asmens tapatybės kortelių planą.
Vos po kelių mėnesių užklupo COVID-19.
Geicas sako: „Turime dar vieną pandemiją. Kitą kartą tai bus kitoks patogenas.
Ar jis planuoja kaip apsisaugot, ar pandemiją?
Prisiminkite, ką Geicas sakė 2010:
„Šiandien pasaulyje gyvena 6,8 milijardo žmonių. Ir greit bus devyni. Dabar, jei atliksime tikrai puikų darbą kurdami naujas vakcinas, sveikatos priežiūrą, reprodukcinės sveikatos paslaugas, galėtume sumažinti [pasaulio gyventojų skaičių] galbūt 10 ar 15 procentų. Bilas ir jo draugai nori SUMAŽINTI pasaulio gyventojų skaičių.
Koks gali būti geresnis būdas tai padaryti, nei paslaptingos kilmės užkrečiama liga?
Laimei, yra vienas Konektikuto gydytojas Ralph LaGuardia, kuris yra augančio „medicinos pogrindžio“ dalis.
Per pandemiją jis gydė šimtus žmonių be hospitalizacijų ir be skiepų.
Jo „septynerių gaujos“ receptas gali padėti beveik kiekvienam apsisaugoti nuo infekcijos ar jos išvengti.
Ir šios įprastos maistinės medžiagos dažnai slypi namuose.
Sužinokite, kaip tai veikia ir kaip galite pasiruošti kitai plandemijai.
https://go.selfrely.com/infected?aff_sub=1171&aff_sub2=102462fa01140eb1aa73b98907f2fa&affiliate_id=1217801&click;_id=&cookiepreview=false&ho_aff_id=1171&noautoplay=false&nopopup=false&trans_id=102462fa01140eb1aa73b98907f2fa

GRZEGORZ ADAMCZYK (REMix)       2022-07-7 19:48

Lenkijos žemės ūkio instituto direktorė Monika Przeworska sako, kad į olandų ūkininkus šaudo ir vadina „teroristais“  už tai, kad taikiai protestavo prieš politiką, kuri juos veda į bankrotą.
Nyderlandų vyriausybė, vykdydama savo klimato ir aplinkosaugos politiką, kuria siekiama sumažinti azoto emisiją, riboja žemės ūkio gamybą su žemės ūkio tikslais, kurių neįmanoma pasiekti. Šios priemonės papildo kitus ribojimus, pavyzdžiui, kailių verslo uždraudimą.
Tai, kas vyksta Vakaruose, vėliau dažnai perkeliama į rytus kaip oficiali ES politika.
Filmuotoje medžiagoje matyti, kad traktorių kryptimi paleidžiami šūviai. Savo tviteryje Przeworska išliejo pyktį dėl elgesio su Nyderlandų ūkininkais.

„Šaudymas į protestuojančių ūkininkų traktorius Nyderlanduose yra naujas Vakarų demokratijos lygis“, – paskelbė ji.
Žemės ūkio instituto vadovas argumentuoja, kad verta pasižiūrėti, kas darosi su Lenkijos žemės ūkiu. Viena vertus, dėl karo Ukrainoje kalbama apie maisto saugumo stiprinimą, o ūkininkai įtikinami didinti gamybą nepaisant didėjančių sąnaudų. Tačiau tuo pat metu pastebima tendencija mažinti gamybą dėl aplinkosaugos ir klimato priežasčių, o ES „žaliasis susitarimas“ gilina maisto gamybos ir perdirbimo krizę.

Olandijos vyriausybės nedraugiška politika ūkininkų atžvilgiu gali kilti dėl to, kad trūksta žemės būstui, infrastruktūrai ir pramonei. Dabar vyriausybė tvirtina, kad ūkininkams priklausanti žemė reikalinga kitiems dalykams.

Klimato apsaugos politika yra naudinga priemonė Nyderlandų vyriausybei sukurti pretekstą sumažinti šalies žemės ūkio sektoriaus dydį. Manoma, kad 30 procentų ūkininkų neteks pragyvenimo šaltinio, tačiau tuo viskas nesibaigs. Atrodo, kad Nyderlandų vyriausybė mano, kad žemės ūkis nėra būtinas ir kad maistą galima importuoti iš užsienio. Būtent toks požiūris išprovokavo masinius protestus, įskaitant platinimo centrų blokadas, o tai savo ruožtu lėmė parduotuvių trūkumą, siekiant parodyti visuomenei, kas gali nutikti, kai nėra vietinio maisto tiekėjo.

Pirmadienį ūkininkai užblokavo 20 paskirstymo centrų ir greitkelių. Dėl to antradienį parduotuvėse buvo tuščios maisto lentynos – trūko duonos, pieno produktų, vaisių, daržovių.
Žemės ūkio instituto vadovas argumentuoja, kad verta pasižiūrėti, kas darosi su Lenkijos žemės ūkiu. Viena vertus, dėl karo Ukrainoje kalbama apie maisto saugumo stiprinimą, o ūkininkai įtikinami didinti gamybą nepaisant didėjančių sąnaudų. Tačiau tuo pat metu pastebima tendencija mažinti gamybą dėl aplinkosaugos ir klimato priežasčių, o ES „žaliasis susitarimas“ gilina maisto gamybos ir perdirbimo krizę.

Pirmadienį ūkininkai užblokavo 20 paskirstymo centrų ir greitkelių. Dėl to antradienį parduotuvėse buvo tuščios maisto lentynos – trūko duonos, pieno produktų, vaisių, daržovių.
https://rmx.news/poland/poland-shocked-after-dutch-farmers-shot-at-by-police-expert-warns-of-violence-seen-in-western-liberal-democracies-coming-east/

Al. stasiui       2022-07-7 15:30

Kai stoji melo ir smurto pusėje Garliavoje, tai po to, net jei parašysi, kad 2x2=4, jau niekas tavim netikės.

Regimantas       2022-07-7 13:08

Украина может исчезнуть с карты мира, если продолжить снабжать ее оружием, заявил в эфире Sky News Australia экс-советник министра обороны США, полковник Дуглас Макгрегор.
Эксперт раскритиковал западные страны и, в частности Австралию, за военную помощь Киеву и подчеркнул, что им следовало бы способствовать мирному разрешению ситуации, иначе Украину ждут разрушения и гибель людей.
https://ria.ru/20220707/ischeznovenie-1800829253.html

Gėdingai klastoja tikrovę       2022-07-7 10:40

Ukrainos krizės atveju: dauguma piliečių visiškai nepritaria ginklų siuntimui į Ukrainą ir sankcijų Rusijos Federacijai įvedimui, tačiau vyriausybių vadovai elgiasi taip, tarsi juos visiškai remtų jų pačių tautos, o pagrindinei žiniasklaidai padeda gėdingai klastoti tikrovę.

stasys        2022-07-7 7:38

Lenkija ir Rumunija turi uostus į vidines jūras ,logistikos prasme tai ne tas pats jei sąjungininkas Europoje butu Slovakija ar Čekija . Žiūrinti į Mordora , jos veiksmus vakarai sunkiai nuspėja o jei nuspėja keisti ka nors diplomatiškai jau nelieka laiko . Ar galėjo Zelenskis kaip nors kitaip ‘sužaisti’ turint tokias padalintas kortas ? separatizmas šalies rytuose , aneksuotas Krymas ..šalis po truputi atskiromis dalimis ryjama orku nekramčius , ar buvo kitu Ukrainai saugumo garantijų kurios užtikrintu tos šalies suverenia ateitį , nei tik realus karas su xuilo-satrapija ? Visi gerai pamename tuos xuilo pasidrąsinimus sutelkiant savo kariuomene prie Ukrainos sienos , gerai pamename xuilo reikalavimus Ukrainai tapti neutralia praradus tokias savo teritorijas . Na, tokia patirti praeitame šimtmetyje apturėjo Suomija kai jos nemažas teritorijas aneksavo stalinas privertęs pasirašyti naujas taikos sutartis . Kuo tai baigėsi tai pačiai Suomijai visi gerai prisimename , šalis tik šiais metais gavo drąsos realiai prisijungti prie Nato , tuo padidinant šaliu skaičių aljanse kurios gana nuosaikiai žiūrį į orku teritorines pretenzijas ir ekspansija . Didindami NATO šaliu skaičių praskiedžiame ir to saugumo bloko galimybes realiai ir laiku atlikti jam skirta vaidmenį . Prisimenate Trump mesta replika jog NATO kaip aljansas karinis jau atgyvena ..o apie ka kalbėjo ‘švelnusis-Macronas’ ? kodėl jo užmojai steigti Europos karines pajėgas buvo tokios vienu metu aršios ir atkaklios ? Tas aljansas kaip ir kitos ilgalaikės to meto sąjungos pergyvena gana didelius pokyčius ir jau nėra tokios patvarios vienu tikslu. Pasižiūrėkite kuo tapo JT ir ar jos realiai vaidina kokį pasaulyje vaidmenį , be to kad šelpia ir padeda besivystančioms šalims visame pasaulyje . Man suprantamas Amerikos noras Europoje turėti ir NATO sudėtyje savo mylimas ‘podukras’ , kurios reikalui esant priimtu pirma smūgį į save ir kuriomis galima butu labiau pasikliauti , nei kokia liberalia Vokietija , pataikaujančia Vengrija ar ambicinga Prancūzija . Neaiškus po staliniai susitarimai naujokiu su Turkija ,stojant į NATO užduoda klausimą o ka atneš saugumo klausimu naujos narės, papildomas galimybes ar abejones , tam aljansui ? Mano supratimu čia dar didelis klausimas , juk nuosaikiu šaliu skaičius Mordoro atžvilgiu NATO aljanse išaugo dvejomis papildomomis . Kaliningrado tranzito klausimas tapo aktualus Lietuvos saugumui , juk pagal sutartis orkai gali ir toliau geležinkeliais netrukdomai gabenti karines priemones . Tiesa jau kuris laikas to nedaro ir nebando daryti , vienok tai landa xuilo -žiurkei , kuria galima pasinaudoti pramušant dar viena realybės dugną ..

Rusija Amerikai       2022-07-6 13:54

gyvybingai būtina, kitaip ji nebus tuo, kuo yra.

Dark Age Defence       2022-07-6 13:09

Jei Kinija ar Rusija paleistų raketą,
Ar žinote, kiek laiko užtruks, kol jis pasieks JAV?
1 minutė ir 26 sekundės.
Taip. Mūsų priešai yra arčiau mūsų, nei mes manome.
Ir kol mūsų apsnūdusi vyriausybė žiūri į tolį, bijodama galimo antskrydžio –
Tyli pavojingesnė grėsmė.
Toks, prieš kurį esame beveik beviltiški.
Žiūrėkite, nors dabartinė mūsų administracija buvo užsiėmusi įvardžiais, apribojimais ir žmonių cenzūra -
Mūsų priešai sukūrė tobulą planą.
Ir jie pasiruošę smogti bet kurią akimirką.
Išskyrus tai, kad tai bus ne per raketą.
Remiantis nutekintu dokumentu iš JAV Senato, Rusija ir Kinija jau galėjo įsiskverbti į Amerikos Achilo kulną.

https://darkagedefense.com/?affId=119&c1=1498&c2=1027a43e87ecd0cad93abffe006a73&c3;=&id=69273369&affid=119&cid=997&s1=1498&s2=1027a43e87ecd0cad93abffe006a73&s3;=&s4;=&s5;=

Lietuviai       2022-07-6 12:13

bus ištirpdyti slavų vandenyne - išgarinti.

EKSPERTUI       2022-07-6 11:21

lenku ir ukru kartu bus virs 80 mln.Ar tau nieko nesako paprasciausias skaicius,nekalbant apie visa kita,naivuoli..

Ekspertas       2022-07-6 10:42

Nieko naujo Friedmanas nebepasako. Priminsiu jis sakė kad 100 metų strateginis JAV tikslas buvo neleisti susijungti Vokietijos potencialui su Rusijos ištekliais nes toks darinys neleis JAV dominuoti. Tai yra grynų gryniausia tiesa, tik esmė ta, kad laikai keičiasi. Pasauliui nebegali išlaikyti tokio didelio parazito kaip JAV, be to greitai JAV išvis nebeturės laiko užsiimti kažkuom už JAV ribų - problemų sočiai bus namuose. O Lenkijai ir Rumunijai belieka įvykdyti Riabkovo nurodymus ir jungtis prie ODKB.

lenkai       2022-07-6 10:28

elgesi logiskai,pragmatiskai,gudriai ir gan moraliai.Jie stipreja,mes silpstam.Anys protingi,mes gi kvailiai.Ateity jie isliks,mes ne.Fsio.

Ko nesako Fridukas       2022-07-6 7:11

Vokietija ir Prancūzija yra karus prieš Rusiją pralaimėjusios tautos dėka anglosaksų ir jų viršininkų tiesiogiai nuo Dievo, todėl turi ne tik Stokholmo sindromą, bet ir kur kas svarbesnę logiką, kad dabar į mūšį turi stoti Amerika ir parodyti ką gali - nugalėti ir iškelti Amerikos vėliavą virš Kremliaus, o ne šlanguoti. Dabar Amerikos eilė, kad būtų nutraukta ta amžinoji anglosaksų ir rusų kraujo ir biznio sąjunga, besitęsianti jau daugiau nei 200 metų. Pasipešiojimai neverti dėmesio dėl Krymo XIX amžiuje ir panašiai. Dabar amerikiečių eilė nugalėti Rusiją, o ne vokiečių ir prancūzų ar italų. Jie liks stebėtojais, kas iš to gausis ir kam bus vėl atiduotos Baltijos tautos, kokiam genocidui ir Sibirui - totaliam mūsų pamažinimui.

ah.ą       2022-07-5 22:33

iki sekančio padalijimo

Oplia       2022-07-5 21:49

Dudos tėvas nacistas …

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.