Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Genocido tyrimo centras: skelbtas KGB žurnalas nėra klastotė, pats D. Banionis yra pasakojęs apie savo pranešimus KGB

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 23 d. 17:16

15     

    

Genocido tyrimo centras: skelbtas KGB žurnalas nėra klastotė, pats D. Banionis yra pasakojęs apie savo pranešimus KGB

Baigtas viešinti KGB agentų archyvinių asmens bylų registracijos žurnalas (žurnalas) sukėlė nemažą atgarsį ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, ypač Latvijoje. Daugiausiai dėmesio posovietinėje erdvėje buvo skirta KGB dokumentuose minimam aktoriui Donatui Banioniui, nors pats teatro ir kino grandas apie savo ataskaitas KGB viešai pasakojo dar 2009 metais.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (Centras) nutarė paviešinti šia tema dažniausiai pasikartojančius klausimus (priekaištus) ir atsakyti į juos viešai.

Klausimas. Ar nemanote, kad tas žurnalas yra specialiai palikta KGB klastotė?

Atsakymas. Nei VSD, kuris saugojo žurnalą iki 2012 metų, nei Centras nenustatė, kad šis žurnalas būtų KGB palikta klastotė. Papildomai ištirti KGB dokumentai rodo, kad visi į žurnalą įrašyti asmenys buvo verbuojami KGB, tačiau ne visi su sovietiniu saugumu norėjo bendradarbiauti. Centro tinklapyje paskelbto žurnalo įrašai sutampa su įrašais kituose KGB dokumentuose, tarp jų ir su įrašais kitų agentų bylų registracijos žurnaluose, kurių LYA yra saugomi 42 vienetai.

Klausimas. Kodėl tuomet Centras pats savo įžangoje siūlo vertinti žurnalą kritiškai: „Neatmestina tikimybė, kad kai kurie asmenys buvo įtraukti į sąrašą operatyviniais ar kompromitavimo tikslais“?

Atsakymas. Centras nuo pat šio žurnalo viešinimo pradžios tiek savo tinklapyje, tiek žiniasklaidoje rekomendavo jį vertinti kritiškai, nes ne visi asmenys, kuriuos KGB savo žurnale įvardino savo agentais, iš tiesų dirbo tą darbą. Akivaizdu viena: jie visi buvo verbuojami, bet ne visi teikė informaciją. Istorikams kol kas nepavyko išsiaiškinti, kokiu principu ir kokiu tikslu sudarytas šis, tik 1987 m pradėtas pildyti, žurnalas. Neatmestina tikimybė, kad kai kuriuos žurnale esančius asmenis KGB tikėjosi šantažuoti ar kompromituoti – taip buvo daroma partizaninio pasipriešinimo laikais. Todėl Centras pabrėžė, kad kiekvienas įrašytas asmuo turi būti vertinamas individualiai.

Klausimas. Ar esami dokumentai patvirtina, kad Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis bendradarbiavo su KGB?

Atsakymas. Pagal įstatymą Centras neskelbia teisinių verdiktų ir nenustatinėja bendradarbiavimo su KGB fakto. Centras pateikia visus žurnalo įrašus bei kitus rastus su tuo asmeniu susijusius archyvinius dokumentus kaip istorinius faktus. Daugumos agentų pagrindiniai dokumentai - asmens ir darbo bylos yra išvežtos į Rusiją, tačiau iš likusios medžiagos matyti, kad D. Banionis ir S. Sondeckis turėjo nevienkartinių kontaktų su KGB. Tačiau, kaip jau minėta, pats kontaktas savaime neturėtų būti vertinamas kaip slapto bendradarbiavimo faktas teisine prasme. 2009 m. balandžio 26 d. Donatas Banionis interviu rusiškam leidiniui „Moskovskij komsomolec“ pasakojo apie savo kontaktus su KGB: „Kai grįždavau iš užsienio reikėjo su jais [KGB] atsiskaityti, rašyti ataskaitas. Nežinau, verbavimas tai ar ne. Aš rašiau, su kuo susitikdavau, ką mačiau. Žinoma, melavau, išsisukinėdavau, kad nepakiščiau gerų žmonių. Bet vis tiek tai reikėjo daryti, kitaip manęs daugiau į užsienį nebūtų išleidę ir negalėčiau niekur dirbti. Kagėbistai žinojo, kad aš meluoju, bet jie privalėjo į mano bylą įdėti ataskaitą“.

Jei minėti iškilūs menininkai būtų pranešę specialiai sudarytai komisijai apie savo kontaktus, jų pavardės šiame žurnale pagal įstatymą būtų įslaptintos, kaip ir kitų 22 šio žurnalo įrašai. 

Klausimas. Kodėl neišbraukiate iš KGB agentų sąrašo kardinolo Vincento Sladkevičiaus?

Atsakymas. To padaryti negalime, nes tai būtų vientiso archyvinio dokumento, kokiu yra žurnalas, klastojimas. Žurnalą sudarė KGB, Centras, skelbdamas žurnalą, pateikė papildomą informaciją: V. Sladkevičius jokių pranešimų nerašė, agento darbo byla jam net neužvesta, po metų iš agentūrinio tinklo išbrauktas, kaip neteikiantis informacijos, ir jam už tai atkeršyta – iš Kauno ištremtas į provinciją.

Klausimas. Kodėl Centras būtent dabar paviešino šį žurnalą?

Atsakymas. Teoriškai šis žurnalas tapo viešas nuo 2012 m., kai Valstybės saugumo departamentas savo žinioje turėtus archyvinius KGB dokumentus, taip pat ir minimą žurnalą, perdavė Lietuvos ypatingajam archyvui. Pagal LR teisės aktus Ypatingojo archyvo fondai yra atviri visuomenei (neviešinami tik valstybei prisipažinę buvę KGB bendradarbiai – jų slaptumas įtvirtintas įstatymu). Tačiau Centras ėmėsi tikrinti žurnalo duomenis ir pateikė juos kartu su papildomais tyrimais. Medžiaga buvo teikiami nedidelėmis porcijomis, šis darbas užtruko penkerius metus: pradėtas 2012-ųjų pabaigoje ir baigtas 2018 m. sausio 5 d., išanalizuota ir paskelbta 1647 asmenų duomenys. Šiuo metu Ypatingasis archyvas žurnalą skaitmenina ir tokiu pavidalu jis greitai bus prieinamas kiekvienam piliečiui.

Klausimas. Istorikas, Seimo narys A. Anušauskas viešai skelbė, kad žurnalo duomenys atspausdinti mašinėle, o paskutinieji įrašai apie V. Sladkevičių, D. Banionį ir S. Sondeckį įrašyti ranka?

Atsakymas. A. Anušauskas tiksliai neprisiminė. Iš tiesų visas žurnalas rašytas ranka, tik paskutinieji duomenys įrašyti kitu braižu – darytina išvada, kad tuo metu žurnalą pildė kitas KGB operatyvininkas. Tačiau kitu braižu įrašyti ne tik tie trys žymūs asmenys. Šalia V. Sladkevičiaus įrašytas ir kitas vyskupas Liudvikas Povilonis, apie kurio ryšius su KGB buvo įtariama ir sovietmečiu (administravo dvi vyskupijas), taip pat Krizostomas Labanauskas, buvęs partizanas, pasukęs išdavystės keliu. Paskutinis žurnale įrašytas (1990 m. liepą) Antanas Urbonas, kuris išdavė Adolfą Ramanauską-Vanagą – dėl jo bendradarbiavimo su KGB abejonių nekyla.

Klausimas. Be šio žurnalo kokia dar yra likusi KGB agentūrinė medžiaga? Kodėl ji palikta?

Atsakymas. Be jau paviešinto agentūros archyvinių asmens bylų registracijos žurnalo Ypatingajame archyve dar yra 42 agentų asmens ir darbo bylų registracijos žurnalai (žurnalai sudaryti chronologiniu principu, faktiškai pamečiui) ir vienas kandidatų į agentus patikrinimo bylų registracijos žurnalas, taip pat yra likusios agentų kortelės: vienoje kartotekoje jų yra 2 601, kitoje – 5 166.

Kaip matyti iš likusių KGB dokumentų, iki 1990 m. liepos dar buvo neišvežta dalis agentūrinių bylų, kai kurių agentų bylų po nepavykusio rugpjūčio pučo taip ir nespėta išvežti. Nepamirškime, kad KGB savo veiklą Lietuvoje turėjo pabaigti labai greitai – žlugus 1991 m. rugpjūčio pučui. Iki tol, 1990 ir net 1991 m., KGB vis dar vykdė savo operatyvinę – agentūrinę veiklą: dirbo su senais agentais ir verbavo naujus, tad darbo bylos jiems buvo reikalingos.

Klausimas. Ar politikai rodė ypatingą dėmesį šiam žurnalui?

Atsakymas. Valstybės saugumo departamentui žurnalą perdavus Lietuvos ypatingajam archyvui ir šią žinią paviešinus (BNS 2012-03-23), ir žurnalistai, ir politikai, ir visuomenė ragino kuo greičiau tuos KGB dokumentus paviešinti. Buvo beįsigalinti nuomonė žurnalo turinį skaitmeninti ir skubiai atverti visuomenei. Centras, atsižvelgdamas į KGB dokumentų specifiką ir fragmentiškumą, tai skubai nepritarė, ėmėsi analizuoti visą prieinamą informaciją apie žurnale minimus asmenis ir pateikė ją kartu su papildomais tyrimais.

Klausimas. Ar nemanote, kad KGB dokumentų viešinimas skaldo visuomenę?

Atsakymas. KGB dokumentai yra vieši pagal LR teisės aktus. Pagal įstatymą be kitų veiklų Centras privalo analizuoti ir skelbti buvusios SSRS specialiųjų tarnybų dokumentus. Centro tinklapyje yra paskelbta daugybė įdomių ir svarbių dokumentų, taip pat visi LSSR KGB kadriniai darbuotojai, kurie žudė, šantažavo ir kitais būdais persekiojo okupuotos Lietuvos gyventojus. KGB skverbėsi ir kontroliavo visas žmogaus gyvenimo sritis, savo tikslams siekti jiems neegzistavo nei etiniai, nei moraliniai barjerai, nei vienas LSSR pilietis nebuvo apsaugotas nuo KGB čiuptuvų.

Centro nuomone, neviešinant KGB dokumentų neįmanoma atskleisti KGB ir visos sovietinės santvarkos vykdytos žiaurios ir suktos prievartos. Pamiršus šią itin skaudžią mūsų istoriją atsiranda prielaidos susivilioti gražiais lozungais, už kurių slypi baisi žmogaus naikinimo sistema. 1940 metais taip jau yra nutikę kai kuriems mūsų intelektualams. 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Anzelmas       2018-02-2 14:29

Genocido centras rašo,kad Banionis pats pasakojo apie bendradarbiavimą, kitaip sakant prisipažino. tai kodėl tada skelbiams dabar,o ne po 75 metų?

Pikasas 2       2018-01-26 0:04

Manau, kad yra viena galimybė, kuri galėtų sukrėsti visų dabar valdančių  partijų galimybes. Tai - draudimas meluoti kandidatinėse anketose. Tai, kad 1600 buvusių KGB agentų išsiliustravo suteikia jiems teisę nebūti paviešintiems. Tačiau tas faktas nesuteikia moralinės teisės veržti į valdžią meluojant. Dar kraupesnis yra tas faktas, kad išsiliustravusių duomenys buvo nugvelbti ir grąžinti tik po 10 dienų. Kas juos galimai nusikopijavo gali daug ką valdyti. Ir tai gali būti net labai didelė įtaka. Gal net katastrofinė, Be to, negalima atmesti ir Rytų imperijos įtakos, kuri neabejinga savo buvusiai kolonijai. Lietuva, esanti ES ir NATO struktūrų pasienyje, netgi dažnai būna Kremliaus dėmesio centre. Tai taip pat trukdo mūsų šaliai ryžtingiau atsisakyti socialdemokratinio populizmo. Tenka tik apgailestauti, kad iš Lietuvos išvyko gal apie 800 tūkst. emigrantų. Manau, kad jie labiau atsikratę minėtų marazmų, kurie demokratinėje visuomenėje vis labiau tampa praeities atgyvenomis. Seimo rinkimai - rimtas išbandymas mūsų visuomenei. Pagal rezultatus galima atspėti apie mūsų visuomenės sąmoningumo augimą. Matysim…

Pikasas Pasirinkimui       2018-01-25 23:54

Kokį šaukštą gaudavo komjaunimo sekretorius, sovietmečio lektorius   Antanas Terleckas, išdavęs savo draugus dažnai perdavinėdamas saugumui įvairią informaciją apie politinius kalinius ir resistentus galite rasti adresu google terleckas pikasas.

vai me>Marginalas       2018-01-24 15:52

Tamstos, svajonės apie maidaną Lietuvoje ir liberalios Europos taikdarius, ir Hagos teismus patriotams,yra juokingos ir kvailos.Visa eilė revolicijų ir maidanų, aiškiai parodė, organizatorių tikslus.Atmetus visą prikalbėtą ir prirašytą zodinį šlamštą, esmę galima aprašyti vienu sakiniu. Palūkininkas gyvena iš palūkanų.Be to, maziau skaitykite Fukujamos skiedalų ir neskubėkite laidoti Europos sąjungos,nes Lietuva, po sekancių rinkimų į Europarlamentą deleguos tautininkus. Tą patį padarys ir likusios valstybės ir sąjunga taps, tokia ir buvo suplanuota.Taigi, istorija baigėsi, anot Fukujamos,neomarksistams, Sorošui ir kitiems kominterno “pusdieviams” ir “pasaulio valdovams”.

Pasirinkimas       2018-01-24 6:39

Banionis pasakė esmę: „Kai grįždavau iš užsienio reikėjo su jais [KGB] atsiskaityti, rašyti ataskaitas. reikėjo daryti, kitaip manęs daugiau į užsienį nebūtų išleidę ir negalėčiau niekur dirbti.”

Kas norėjo važiuoti į užsienį, gauti geresnį darbą - privalėjo rašyti ataskaitas - skundus. tik partinei nomenklatūrai to nereikėjo, nes KGB jiems atsiskaitydavo-tarnavo.

Taigi vieni gerai gyveno, o kiti kankinosi lageriuose (Terleckas, Sadūnaitė, Svarinskas…). Nors irgi galėjo tik kokį skundelį parašyti ir būtų gavę gardesnį šaukštą...

Marginalas       2018-01-24 0:41

Vienas stipriausių lietuvio būdo bruožų - atkaklumas, kuris pasirodo tada, kada “užeina”, o toliau auga geometrine progresija. Taip buvo “perestrojkos”-sąjūdžio-Baltijos kelio-Sausio 13 metu, taip laimėta nuo sunaikinimo Kusaitė. Tik su Garliava neišėjo. Mat perdaug pasitikėta humanizmais ir menininkų galiomis.
Panašu, kad šįkart Genocido centras pats pakišo degtuką, o geometrinė progresija gali įgauti ir Maidano bruožų. Būdamas giliai savanaudiškas, antilietuviškas trečdalis vis tiek visada išliks toks pat neaktyvus, kaip ir abejingasis trečdalis - “vienodai rodo”.
Vis dėlto, nepaisant “Euromaidano” pavadinimo, Ukraina nebuvo ES narė, todėl Janukovičius negalėjo kviestis į pagalbą Taikos palaikymo pajėgų, kurios būtų “atkūrusios konstitucinę tvarką” daug lengviau nei įvedant demokratiją Libijoje. Lietuvai čia jokių šansų. Kita vertus, jei ES subyrės, ateis maskolija - dar didelis klausimas, kas “geriau”.

vai me>j       2018-01-24 0:07

“Kaimo japai,miesto liumpenai, lopai, buratinai”.Kas tu toks,kad drįsti maišyti tautą su purvais ? Ką, pats asmeniškai, esi nuveikęs, tautos labui? Pasiklydai laike ir erdvėje, kaip tas eziukas rūke.Uz lango,dvidešimt pirmas amzius ,stalino laikai praėjo, ir Sibiras liko Rusijoje, kominterno judošiau.Per anksti pradėjai švęsti pergalę.Nors tauta, jūsų pastangų dėka, stipriai nukraujavo, mūsų vistiek penkis kartus daugiau.

Juozapas       2018-01-23 21:38

Velnias slypi detalėse, tad padėliokime išmėtytus puzlės gabaliukus vieną šalia kito.
Gal kas ir gausis.
Tris neeilines asmenybes turėjęs sukompromituoti sąrašas paskelbtas labai neskanias asocijacijas keliančiu būdu- generalinei direktorei atostogaujant.
Generalinė buvo “neprieko” kaip ir viena tokia Generalisimusė Garliavos pagromo metu. Žinant kokia griežta subordinacija yra Centre, žinant kad ten darbuotojai daug menkesnių dalykų nedrîsta daryti nesuderinę su generaline linija, labai lėkštai atrodo banalūs bandymai teisintis, jog skandalingąjį sąrašiuką savavališkai paviešino kažkokie nioliktos pareigybinės reikšmės berniukai-piemenukai iš šluotų ir kibirų skyriaus.
Pikantiška yra tai, jog kuomet tapo akivaizdu, kad visuomenės reakcija buvo uraganiškai stipri, bet priešinga tai kurios galimai laukta- į tiesioginio eterio tv studiją atpūškavusi generalinė, susijaudinusi leptelėjo:
“- Juk mes dar gerokai prieš skelbiant atsakingai svarstėme ir buvo priimtas sprendimas- viešinti tik kartu su išsamiais komentarais/paaiškinimais. Tokie paaiškinantys komentarai jau buvo paruošti.”
Įstaigoje, kurioje nelabai kas irviš pavaduotojų išdrįstų pabezdėti be generalinės valdžios leidimo, ūmai eilinių pieštukų drožėjų būrelis spjauna generalinei kakton ir daro ką nori.
Jūs tokiais cirkais tikite? Aš- ne.
Kitas sveikai nuovokai prieštaraujantis dalykas- tie, atseit “iš anksto parengti” išsamūs komentarai skelbiami tik dabar, vos ne mėnesis po skandalo.
Jeigu aš turėčiau parengtus argumentus/dokumentus galinčius nevykusiai įsiplieskusį skandalą užgesinti- pasklelbčiau nedelsiant.
Tai kodėl neskelbė ? Gal nebuvo jokių parengtų paaiškinimų kurie kaip dabar rodo, paneigia apskelbtų agentais asmenybių nekaltumą. Gal buvo parengti “komentarai” turėję tuos iškilius asmenys įminti purvan dar giliau?
Jeigu “sensacijos” jauką visuomenė būtų prarijusi, nesunku nuspėti kokiais epitetais menininkus ir kardinolą būtų terlioję makaronytės, valatkos ir kontoros troliai delpiuose. Bet visuomenės reakcija buvo radikaliai priešinga. Žmonės mūru stojo už abu maestro ir ganytoją.
Ir panašu jogbzadanijos sumanytojams tai tapo didele naujiena.
“-Publika nebevalgo pigių makaronų!”
Apie tai, kad penktadienio vakarą paskelbus popierius ” vyyyyysiškai acitiktinai” pirmutinė “pastebėjo” būtent p. Muiliūtė, net nesinori diskutuoti.
Tegul vaikų darželyje lopšelinukams tokias pasakėles seka.
O dabar ponios ir ponai pati įdomiausioji “juozapystė:
Kai režimas pamatė jog visiškai pigiai kvailinti visuomenę nebesiseka, kai tapo akivaizdu jog visuomenė pradeda nebetikėti televizoriumi ir daro (sic!) savarankiškas išvadas- tuomet chuntos štabuose ir rūmuose buvo įjungti aliarmo skambučiai.
- Jeigu žmonės nebetiki propaganda imasi savarankiškai vertinti visuomeninius/politinius reiškinius, reiškia grėsmingai artėjactas momentas kuomet minia gali ateiti ir paimti visus valdovus už šiknų.
Pavooooojus!
Ką daryti?! Čto dielatj?!
Kas kaltas? Kto vinovat?
Jeigu Propaganda nebeveikia- reiškia, ruporai išklerę ir plokštelės nebegroja.
Delpių monikutei- keliu subinėn ir į jos vietą kitą paklusnią dūrą.
Kvaišą pakeitus kvaiša, lojalumas nepakinta. Bet publikai gali kurti mitą, jog ” dabartaibiškįbusgereu”.
Antras “stepas po stepo”- muiliūtė nebegins ” tiajsėsžinoti”.
Muiliūtė išprotėjo ir metusi darbą kuriamevjos alga ant popieriaus buvo didesnė (faktas!) nei Skydininko… išeina pas tiapkiną dirbti už minimalkę ar “visuomianynejs pagrindais”. Cūdai!
O viso rokiruočių spektaklio razinka yra naujausias cirkas su komedija buratinams: “Jakylo ir Karabaso kautynės”.
Tuo metu, kai asilai ” žiamaj lianke galvas” ir linki “stiprybės ir ryžto” giarbemam karbauckiuj, taip ir regiu kažką susiėmusius pilvus besijuokiant iš buratinų kvailumo.
Režimascpats nutarė nebeefektyviai dirbančią skydinę pertvarkyti ir dar mulkiams viską taip pateikti, jog atrodytų kaip vos ne revoliucija.
Pagal Scenarijų “Leudies valia nugalės”, barmaliejai bus išmesti per bortą ir bulvės vėl žydės. O Panorama vėl taps žoūrimiausia laida.
Turėdami “acinaujinusy ir mylžynišką pasitikėjimą”, režimo šulai galės ir toliau kvailinti kaimų japus ir miestų liumpenus.
O kas yracpatys aktyviausi balsuotojai?
Lopai ir liumpenai. Buratinai.
Taigi- viskas “brangiųlietuvosžmonių” labui.
Ir liemenių rankovės, ir barankų skylės,...
Ir asilų ausys.
Niamokamaj!
Nu tai gi elertė “mūsūvisū” , “visuomianynė”:)

Justas - centrui       2018-01-23 20:01

Kodėl taip akcentuojama KGB? SVR, GRU “ne prie ko”? Beje, buhalterija geriau tvarkoma, nei LRT, abejoju.

kitas klausimas       2018-01-23 18:53

ar tik nebus taip:
- VISI, kurie sovietmečiu “daug pasiekė” - buvo/yra KGB globojami?
——
(nes perkračius savo atmintį - atrodo, kad taip ir bus. Daug talentų turėjo Lietuva - bet jie “buvo užkasti į žemę”)

Ar nebus taip,       2018-01-23 18:23

Kad dabar aktyviai vykdomas Lietuvos išvalstybinimas, taip pat emigracija, ir yra tų legalizuotų įslaptintųjų KGB-istų antivalstybinės veiklos tiesioginio darbo rezultatas?

Taigi klausimas       2018-01-23 18:15

ar tie prisipažinę ir įslaptinti KGBistai yra lojalūs dabartinei Lietuvai, lieka atviras. Ar prisipažinusiųjų lojalumas valstybei yra užtikrintas ir kas tai gali garantuoti, ar tai nėra tik iliuzija, visuomenei skleidžiama migla, ar nebus taip, kad po tuo prisipažinusiųjų įslaptinimu yra paslėptas jų antivalstybinės ir antilietuviškis veiklos legalizavimas ir tęstinumas?

Tarabilda       2018-01-23 18:07

Neabejoju, kad yra kažkokia prisipažinimo anketa. Gerai būtų ją gauti ir paviešinti, tada ir pamatytume, kaip formuluojami klausimai, ir ką reiškia kažkokia prisipažinimo indulgencija.

Prisipažinti bendradabiavus       2018-01-23 18:02

tai dar nereiškia, kad prisipažinęs asmuo:
1) gailisi dėl to bendradarbiavimo;
2) atsisakė KGB duotos priesaikos;
3) nuoširdžiai raštu parašė dėl visų konkrečių vykdyto bendradarbiavimo veiksmų, turėtų ryšių, pažinotų kitų KGB bendradarbių, ir pagal tuos prisipsžinimus buvo atlikti nuodugnūs tyrimai.
Štai į tokius klausimus turėtų atsakyti genocido centras.

Sigitas       2018-01-23 17:45

Nelabai suprantama kam iš viso reikalingas šis atsiprašant Centras, kuris nieko negali nieko pasakyti…Faktas kad prisipažinę įslaptinti 75 metams leidžia daryti išvadą kad šitų veikėjų pakankamai daug ir pakankamai aukštas pareigas užimančių ir dabar…juk jie irgi ir tada ir dabar dirbo Lietuvai…Kardinolas Sladkevičius galimai buvo KGB agentas, o AMB matyt nebuvo…labai savotiška logika…..


Rekomenduojame

Ekonomistas: „Sodrą“ išgelbėtų nebent imigracija

R. Šimašius melavo apie Jono Noreikos atminimo lentą?

Stasys Jakeliūnas. Pasiūlymas „Verslo žinioms“ ir kitiems žurnalistams

Williamas S. Lindas. Politinio korektiškumo ištakos

Vytautas Sinica. Dabar bus tikrasis išbandymas

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir Vėtros pamokos (video)

Gintaras Aleknonis. Duoną pažinsi iš plutos, žmogų – iš valdžios

Povilas Gylys. Dvaras telkia visas pajėgas

A. Juozaitis pasirinktinių kandidatų debatus vadina žmonių mulkinimu ir kviečia į protesto akciją

„Kokie mes turtingi Smetonos palikimu“... Kandidatas į LR prezidentus Arvydas Juozaitis dalijasi savo įžvalgomis apie Prezidento A.Smetonos palikimą

Algimantas Rusteika. Turim atrasti ne tik tikrą kelią, bet ir vienas kitą

Geroji Naujiena. Kad mylėtume, kaip Dievas mus myli

Arvydas Juozaitis. Pabėgėliai stumia Europą į pražūtį

Irena Vasinauskaitė. Ar Šiaulių rajono savivaldybė pritaria Meškuičių gimnazijos socialinės pedagogės savivalei? [4]

Algimantas Rusteika. Ir tuomet niekas nesvajojo, kad kas nors gali pasikeisti, nors to norėjo visi

Vytautas Sinica. Generolui Vėtrai trečiojo varianto jie nepalieka

J.Kadžionis-Bėda: „Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime – tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų“

Neskundžiama nutartimi atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mariaus Ivaškevičiaus romano „Žali“

Stasys Jakeliūnas. Išsamiau apie Lietuvos banko vadovybės požiūrį į parlamentinį krizės tyrimą ir VILBOR skandalą (vaizdo įrašas)

Nebeliko dėl ko tartis…

Andrius Gaidamavičius. Draustiniai ne kolūkiai, jų griauti nereikėjo

Arvydas Juozaitis ir judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo, kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo

Rokas Masiulis: Mokytojai buvo teisūs

Dažniausi klausimai Vytautui Radžvilui ir jo vardo rinkiminio komiteto nariams

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Kunigui Alfonsui Lipniūnui skirtas atminimo vakaras (įrašas)

Algimantas Rusteika. Priešrinkiminis, arba Kaip miršta valstybės

Pastabos paraštėse. Andrius Švarplys: „Briuselis žiauriai klysta: atėjo ne populistų, atėjo idiotų laikas“

Vitas Vasiliauskas: „Galėjo dar paklausti, o kas nužudė JFK bei kur paslėpta Vytauto Didžiojo karūna“

Stasys Jakeliūnas. Tad iki pasimatymo teisme, Gitanai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.