Prokuratūra

Generalinio prokuroro posto „išsipirkimo“ aplinkybės vis dėlto bus tiriamos

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 8 d. 8:17

35     

    

Generalinio prokuroro posto „išsipirkimo“ aplinkybės vis dėlto bus tiriamos

Vilniaus apygardos teismas 2016 m. vasario 5 d. atmetė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Arūno Stankevičiaus skundą ir nutarė palikti galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2016 m. sausio 11 d. nutartį, kuria įpareigojama atlikti ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos Seimo nario Povilo Urbšio pareiškimą dėl siūlymo išsipirkti generalinio prokuroro postą.

Vilniaus apygardos teismas, susipažinęs bei įvertinęs skundo nagrinėjimui pateiktą medžiagą, nusprendė, kad pirmos instancijos teismo išvada, jog nagrinėjamu atveju teisėsaugos pareigūnai neišnaudojo visų įstatyme numatytų galimybių, kuriomis remiantis būtų galima pagrįstai įsitikinti, ar Seimo nario P. Urbšio pareiškime nurodyti duomenys atitinka tikrovę, yra visiškai pagrįsta ir išsamiai motyvuota prokuroro skundžiamoje ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartyje. Todėl anot teismo, P. Urbšio pareiškime nurodytoms aplinkybėms patvirtinti arba paneigti, yra tikslinga atlikti Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjo 2016-01-11 nutartyje nurodytus veiksmus.

Toks teismo sprendimas reiškia, kad prieš priimant vienokį ar kitokį procesinį sprendimą būtina apklausti Seimo valdybos narius ir informaciją apie siūlymą išsipirkti generalinio prokuroro postą paviešinusią prezidentę Dalią Grybauskaitę. Kadangi „nepatikrinus visų pareiškime nurodytų bei kitų pareiškimo pagrįstumui įvertinti reikšmingų aplinkybių, negalima daryti vienareikšmės išvados, jog nurodyti faktai apie galimai padarytą nusikalstamą veiką yra akivaizdžiai neteisingi ar nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo, numatyto BK, požymių“, – rašoma Vilniaus apygardos teismo nutartyje.

Ši Vilniaus apygardos teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.


P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2016-02-9 17:35

Jei gauta tokia informacija jos pagrįstumą ištirti privaloma, o ar ji pasitvirtins tai dar didelis klausimas ... ne kiekvienas tyrimas virsta byla, kaip ir ne kiekviena byla verta apkaltinamojo nuosprendžio. Šiuo konkrečiu atvejų gen, prokuratūra imasi iniciatyvos užkardyti tolesnes spekuliacijas ta tema .Gal tame nėra kažkokio blogio ,..juk daug blogesnis pasirinkimas butu jei ir toliau butų leidžiama spekuliuoti tuo kas nukabinta nuo lubų ...o gal ir ne .

Tai kaip čia yr?        2016-02-9 16:55

TEISĖJĄ DAMBRAUSKIENĘ TEIS TEISĖJA MACEVIČIENĖ, KURI PATI KONKURAVO SU DAMBRAUSKIENE KARJEROS KOVOJE DĖL POSTO?
Pakiša?
Paaiškinkit, kas galit?

Bryzas to rinkėjas       2016-02-9 13:18

Tokių kaip Jūs “rinkėjų” dėka ir turime prezidentę, kuri sugeba ketvirtadienį viešai įžūliai paneigti tai, ką viešai pasakė pirmadienį. Bet jūsų, matyt, nė kiek netrikdo tokios “smulkmenos”. Gyvenkite melo klane, jei Jums taip patinka, bet kam teršti portalą visiškai nesusijusiomis su straipsnio turiniu (Vaišvila, VSD, ...) savo cerebralinės kilmės fekalijomis, kurias pilate ant P. Urbšio? Jų gausa ir skystas turinys tik parodo, kad pataikyta į tašką. Be reikalo išduodate save (kartu ir Jūsų prezidentę).
Taip, tamstos mylimą (už atlygį, ar ne - šiuo atveju nesvarbu) prezidentę tikrai puola visokiausi padugnės. Bet turėti patologiškai meluojantį asmenį aukščiausiame valstybės poste - didelė nelaimė šaliai. Ir tą nelaimę sukėlė štai tokių “rinkėjų”, kaip Jūs neatsakingumas (jei ne tiesioginė tyčia, kaip dabar tampa madinga išsireikšti).

rinkėjas to To        2016-02-9 8:47

atpažįsta, išaiškina, demaskuoja, koks skirtumas? Kam rūpi formuot markurtinę sąmonę, lai drožia “ekspertus”.
Vaišvila ne kartą provokavo Prezidentę, bandydamas nusitemt ją į tą “teisingą” teismą, išteisinantį žulikus, Lietuvą garsinantį  garsiais teisingumo neliečiamais furų vagimis, narko biznio, žmonių prekeiviais ir t.t.,  paskui Janutienė, o dabar jau ir Urbšys. Jei buvo toks siūlymas teisėjai “išsipirkti postą”,  akivaizdu, tai buvo eilinį kartą sumanyti spastai Prezidentei. Bet kuriuo atveju, - ar būtų Teisėja priėmus pasiūlymą, ar būtų atsisakius, vis vien būtų rastas pretekstas apkaltinti Prezidentę.  Primityvu. Ir ti žeidžia bei žemina ne tiek Prezidentę, kiek mus, rinkėjus. Todėl ir aš sakau - palikit ramybėj mūsų Prezidentę ir netrukdykit jai dirbti mūsų labui.

To va va va       2016-02-8 21:29

Įdomu, kaip tie skaitytojai išcenzūruoja kėgėbistinį melą? Gal turėjai galvoje “atpažįsta”?

va va va        2016-02-8 20:33

Bent vienam portale veikia skaitytojų cenzūra. Čia išcenzūruojamas bet koks kėgėbistinis melas.

Kodel?       2016-02-8 19:09

Ir kas Lietuvoje taip bijo tu 3 raidziu KGB???Kodel uz tai teisiami zmones?Gal is tiesu KGB isitvirtino seime ir teisesaugije????

KGB sutve!       2016-02-8 18:56

Atstokite nuo tos Prezidentes!Pavyko Pociuna apsmeizti,pavyko czv kalejima nuslepti,pavyko Kusaitei byla suklastoti,pavyko pedofilijos byla apversti atvirksciai….tai dabar Prezidente ir Landsbergi beliko sudoroti!A-ne????Kada ir kas apklaus,pasodins ir sunaikins Sovietu KGB uzgrobusius Lietuva????

diMISIJA        2016-02-8 18:33

dimisija - tai ne pensija, tai ATSARGA. Pakeltas į generolus prieš atsargą?
Visa ta veikla su EBSV, ZAišvilos Parex, po to U ginamas mafijinis Snoras… ar nieko jums nesako?
Kokia yra JŪSŲ POZICIJA, gerb.  anonime? Paartikuliuokit:)
Na, gerai, palieku jūsų “tiesą”. Tiek to.

wiki        2016-02-8 18:26

Romualdas Marcinkus (1941 m. Vaiguvoje, Kelmės raj.) – lietuvis, TSRS žvalgybininkas, KGB generolas, pasiekęs aukščiausią karjerą TSRS KGB centriniame aparate iš visų lietuvių žvalgybininkų.

Biografija[redaguoti kodą]
1959–1963 m. studijavo Šiaulių pedagoginiame institute. 1963 m. Šiaulių vidurinės mokyklos berniukų bendrabučio auklėtojas. 1963–1965 m. tarnavo tarybinėje armijoje.

Po 1965 m. pradėjo dirbti KGB – 1965–1970 m. ėjo operatyvinio įgaliotinio pareigas Šiauliuose. Nuo 1971 m. studijavo KGB Maskvos institute (RF užsienio žvalgybos akademija), specializavosi veiklai vokiškai kalbančiose šalyse. Buvo siunčiamas į Vakarus, ten vykdė KGB Pirmosios vyriausiosios valdybos pavestas užduotis Vokietijos Federacinėje Respublikoje, Šveicarijoje.

1979–1983 m. gyveno Rytų Berlyne, TSRS ambasados diplomato Justo Vinco Paleckio dėka užmezgė glaudžius santykius su ten dirbusiais lietuviais.

1984 m. pradėjo eiti KGB Pirmosios vyriausiosios valdybos 19-ojo skyriaus viršininko pavaduotojo pareigas, koordinavo KGB rezidentūrų veiklą vokiškai kalbančiose valstybėse. 1987 m. birželį pulkininkas pateikė analitinę medžiagą, skirtą TSKP CK generaliniam sekretoriui Michailui Gorbačiovui apie politinę Vokietijos Demokratinės Respublikos krizę.

1989 m. suteiktas generolo laipsnis, pradėjo eiti 19-ojo skyriaus viršininko pareigas, apdovanotas Raudonosios vėliavos ordinu.

1990 metų kovo 4 d. pradėjo eiti LTSR KGB pirmininko pareigas, į kurias buvo anksčiau paskirtas dėl savo solidžios patirties užsienyje. 1991 metų sausio pradžioje atsistatydino iš savo pareigų dėl nesutarimų su GRU atstovais dėl kruvinųjų įvykių rengimo Vilniuje. R. Marcinkų desantininkai atgabeno į Maskvą, KGB 3 mėnesius laikė spec. režimo gydymo įstaigoje, po to išleido į dimisiją.

G. Petriko konsultantas saugos klausimais, vėliau EBSW padalinio Ekonominės saugos tarnybos, Saugumo ir informacijos tarnybos (SIT) direktorius. Dėl savo paslaptingumo ir diskretiškumo vadintas „Misteriu Nieku“.

to > Jeje, haha, zoomzoom, visitor, marta...        2016-02-8 18:24

aha, gudrūs.
Artikuliuokit savo pozicijas patys.
Mums pakaks “įkalčių” iš spaudos.
Žinome ne vieną atvejį kaip už savas “pozicijas” lengvai kai kas praturtėja per teismus. smile

kas žinot?        2016-02-8 18:18

o kiek metų Romualdui Marcinkui. Galingas buvo KGB generolas. Rodos, net Putinas, dirbdamas Dresdene, jam pavaldus buvo.  Tik va, niekaip nesiseka pasikast po Dalia.. ir nors tu ką.. ką...
Štai net google nebeleidžia užeit į wikipedios puslapį apie Marcinkų. Išmeta lentelę:
502. That’s an error.

The server encountered a temporary error and could not complete your request.

Please try again in 30 seconds. That’s all we know.
Ką tai reiškia? Nejau ir google kontroliuojamas?

> Jeje, haha, zoomzoom, visitor, marta...       2016-02-8 18:14

... ir kitoms tos pačios ištikimosios prezidentės gynėjos inkarnacijoms beigi avatarams:
esate nelabai gudri, sakyčiau, primityvi trolė, kišanti dešimtis ilgiausių komentarų po vienu straipsniu, ir visa tai iš googlinės išminties lobynų, stengdamasi sumenkinti Urbšį ar teisėją. Artikuliuotumėte tiksliau savo poziciją, gal kas atkreiptų dėmesį, o dabar tik isteriški drabstymaisi.

kas žinot?        2016-02-8 18:10

sorry, VSD - turėjo būti.

kas žinot?        2016-02-8 18:09

Ar P.Urbšį į VSD pakvietė dirbti CSD pirmas vadovas Zigmas Vaisšvila, dar tais 1992 metais, kai Zigmui buvo pavesta saugoti KGB bylas, o jos paslaptingai pradingo? Kažkaip jūdviejų pažiūros labai jau vinodos. Apie Z.Vaišvilą Alfoj: Vaišvila tepa, kuom pats kvepia.

iš teisėjos Venskienės blogo:        2016-02-8 18:02

P.URBŠYS SU V.GAILIUMI IR ŪSU - VIENO KŪNO TRIGALVIS ERELIS ?
12/12/2013 8 Comments

Povilas Urbšys pareiškė, kad Grybauskaitė ir Uspaskichas – tai vieno kūno dvigalvis erelis.
O P.Urbšys su V.Gailiumi ir Ūsu - vieno kūno trigalvis erelis ?

je je        2016-02-8 17:58

Sulygindamas Prezidentę su Uspaskichu ir gindamas mafijinius bankus Urbšys tai darė “tyčia’ ar “tyčios” nebuvo?


TAIP PAT SKAITYKITE:

Generaline prokurore siūloma Edita Dambrauskienė: „Viskas vyko neskaidriai“

Kažin, kažin,        2016-02-8 17:46

Ar paties P.Urbšio teiginiai “tyčiniai” ar “netyčiniai”, kai skleidžia mitus apie Prezidentės “klaną”?
ALFA:
P.Urbšys Prabilo apie prezidentės klaną

Tik Mišriai Seimo narių grupei priklausantis parlamentaras Povilas Urbšys apie kandidatę pasisakė itin skeptiškai. Jis prašneko apie tai, kad valstybėje esą egzistuoja „neliečiamasis prezidentės klanas“, kuriam esą priklauso ir E.Dambrauskienė.

P.Urbšys suabejojo, kad 2011 metais E.Dambrauskienės vadovaujama komisija Teisėjų etikos ir drausmės komisijai pateikė galbūt suklastotą dokumentą, turėjusį reikšmės sprendžiant dėl asmenų traukimo drausminėn atsakomybėn. Dėl to keli Seimo nariai kreipėsi Generalinę prokuratūrą. Ši parlamentarų abejones paneigė.

Užtenka pasakyti, kad esu ištikimas ir pasižadu būti ištikimas iki galo jos ekscelencijai Daliai Grybauskaitei, nes ji yra valstybė, nes ji – mūsų laisvės garantas, – kalbėjo P.Urbšys.
Tačiau P.Urbšys tvirtino, kad klausimas vis tiek liko neatsakytas. Be to,  jis siūlė dėl prokurorės Seimui balsuoti atvirai, kad prezidentė galėtų susiskaičiuoti pataikūnus.

„Siūlau iš priesaikos pareigūnų, kurie yra skiriami prezidentės, išbraukti žodžius, kad jie prisiekia ištikimybę valstybei ir jos žmonėms. Užtenka pasakyti, kad esu ištikimas ir pasižadu būti ištikimas iki galo jos ekscelencijai Daliai Grybauskaitei, nes ji yra valstybė, nes ji – mūsų laisvės garantas“, – kalbėjo P.Urbšys.

Prieš slaptą balsavimą E.Dambrauskienė pasisakyti panoro ir pati. Ji paaiškino, kad P.Urbšio pasakojimai yra netiesa, nes tuo metu E.Dambrauskienė teisme esą dirbo vos 20 dienų.

“Pirmą kartą Seimui E.Dambrauskienė prisistatė praėjusią savaitę. Tuomet ji kritikavo iki šiol prokuratūroje esą neskaidriai vykusią prokurorų atranką ir skatinimą. Pasak E.Dambrauskienės, ji stengtųsi išgirsti net ir provincijos prokurorų nuomonę, būtų demokratiška, tačiau atspari politikų spaudimui.

Be to, E.Dambrauskienė tikino, kad norėtų išvengti per ilgo bylų nagrinėjimo, nepagrįsto įtariamųjų pasiklausymo, neaiškių kaltinamųjų aktų parengimo, o daugiau dėmesio skirti viešojo intereso gynimui.

kas valdo (mūsų) pasaulį?        2016-02-8 17:24

Wiki Leaks:
„a journalist who worked for Respublika for 8 years and now works for TV3, told us that owners are the problem and journalists work under very bad conditions, including a low basic salary and a constant fear of firing. At Respublika, staff assume that management often eavesdrops on all phones. Ms…….. (pavardė žinoma, bet nuasmeninta) told us that Tomkus, Respublika´s owner, often comes to the office late at night to nix any story he does not like. Staff are constantly trying to write stories that will please and not offend him. MS. …….. told us that Tomkus once fired 20 people for running a story he did not like.

Tomkus´s capriciousness extends to attacks on businesses. Respublika was a long time sponsor of the Zalgiris basketball team, but in May he told Ms. ……….. to resign for writing a neutral story about the team´s proposed new stadium. Apparently, she told us, Tomkus had recently received some bad financial news and the same day Zalgiris
approached him for sponsorship money. His petty response for bad timing was a negative story in the press. Usually, though, attacks on businesses are about advertising money.
Ms. ……. told us that earlier this year Respublika ran several articles criticizing Mercedes cars when Mercedes´local affiliate did not renew its advertising contract with Respublika.“

ot įdomu       2016-02-8 16:49

kas nuteisė internautą “Pikasą” už nuomonę, už “žodžio laisvę”?
kas mokėjo atrasti jo komentare “šmeižto tyčios” kaip ir daktarei Laimutei Bloznelytei ar RadzevičiuI, Visockiui, Kusaitei “Laučiaus atveju)  ir ktiems, patikėjusiems žodžio laisve? Kaip išmokr atskirti tą tyčią nuo netyčios? Gal V. Tomkus žino?

O kaip ten buvo su tuo wilileaks?        2016-02-8 16:38

Skaitai ir stebiesi. Už „WikiLeaks“ publikacijos, kurioje „šmeižiama“ „Respublika“, komentarą, o iš esmės – už publikacijos Norvegijos dienraštyje „Aftenposten“ perpasakojimą, tik su kitokia antrašte – 12 600 litų baudos, neskaičiuojant teismo išlaidų apmokėjimo. Tą patį „WikiLeaks“ „šmeižtą“ dar prieš tai išspausdino daugelis leidinių. O čia – asmeninis internetinis puslapis, kurį vargu ar skaito nors keli šimtai skaitytojų. Tiesa, šį sykį LŽS bent neliko nuošalėje ir padarė atitinkamą pareiškimą.(slaptai)
.
Taigi, rašė daugelis, o milijono Tomkus paprašė tik iš Radzevičiaus. Rašė  apie vienos “respublikos” žurnalistės laiško “nutekėjimą” kaip Respublika reikalavo iš Mersedes Bens kompanijos, kad ji reklamuotųsi pas juos, antraip paskelbs “antireklamą”. Kažkur buvo įkeltas ir wikileks dokumentas. Gal balsas lt, dabar nepamenu. Bet pamenam gi, kaip tespublika antireklamą panaudojo ir prieš V.Čepaitį, kai šis nandė Seime prastumti desovietizacijos įstatymą. Ir toliau ramiai tai naudoja. Kad ir šiandien, Landsbergiui uždėję Ivano Vi kepurę su antrašte “Patriarchas vėl dirba rusams”. O savo straipsnio Kur slapstosi Gebelsas-2? įžangą su Paulio Jozefo Gebelso fraze: „Duokite man informacijos priemonių - ir aš bet kurią tautą padarysiu kiaulių banda“, turėtų prisitaikyti tik sau.

O kaip ten buvo su tuo wilileaks?        2016-02-8 16:27

Skaitai ir stebiesi. Už „WikiLeaks“ publikacijos, kurioje „šmeižiama“ „Respublika“, komentarą, o iš esmės – už publikacijos Norvegijos dienraštyje „Aftenposten“ perpasakojimą, tik su kitokia antrašte – 12 600 litų baudos, neskaičiuojant teismo išlaidų apmokėjimo. Tą patį „WikiLeaks“ „šmeižtą“ dar prieš tai išspausdino daugelis leidinių. O čia – asmeninis internetinis puslapis, kurį vargu ar skaito nors keli šimtai skaitytojų. Tiesa, šį sykį LŽS bent neliko nuošalėje ir padarė atitinkamą pareiškimą.(slaptai)
.
Taigi, rašė daugelis apie vienos “respublikos” žurnalistės “nutekėjimą” kaip Respublika reikalavo iš Mersedes Bens kompanijos, kad ji reklamuotųsi pas juos, antraip paskelbs “antireklamą”. Kažkur buvo įkeltas ir wikileks dokumentas. Gal balsas lt, dabar nepamenu. Bet pamenam gi, kaip tespublika antireklamą panaudojo ir prieš V.Čepaitį, kai šis nandė Seime prastumti desovietizacijos įstatymą. Ir toliau ramiai tai naudoja. Kad ir šiandien, Landsbergiui uždėję Ivano Vi kepurę su antrašte “Patriarchas vėl dirba rusams”. O savo straipsnio Kur slapstosi Gebelsas-2? įžangą su Paulio Jozefo Gebelso fraze: „Duokite man informacijos priemonių - ir aš bet kurią tautą padarysiu kiaulių banda“, turėtų prisitaikyti tik sau.

teisės rinka?        2016-02-8 16:05

Palyginimui – žinomas socialistinių idėjų skleidėjas žiniasklaidoje (taigi ir žurnalistas) bei prie Seimo rūmų, kurių remontas po idėjų skleidimo Seimui (t. y. mokesčių mokėtojams) kainavo per 230 tūkstančių litų, paskelbęs, kad 1991 metų sausio 13 dieną prie Vilniaus televizijos bokšto „savi šaudė į savus“, tebuvo nubaustas laisvės neatėmimu ir 10 400 litų bauda. Ir tai tik iš antro karto, kilus visuomenės pasipiktinimui. Nors buvo šlykščiai apšmeižta visa padorioji Lietuva. O juk Lietuvos proletarų vadas ir darbo žmonių gynėjas Algirdas Paleckis, kaip rašo spauda, nepriklauso neturtingųjų ir skurdžiųjų sluoksniui. Galėtų nors panašią baudą susimokėti. Bet savas, matyt. Ir tema ne ta.
D. Radzevičius, būdamas LŽS pirmininku, kaip jau minėta, pats buvo nuteistas už nepatikrintos informacijos skleidimą. Portalas „15 minučių“ birželio 29 dieną pranešė, kad Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas paskelbė netikėtą verdiktą rezonansinėje privataus kaltinimo byloje, kurioje „Respublikos leidinių“ grupės vadovas Vitas Tomkus buvo padavęs į teismą LŽS pirmininką Dainių Radzevičių:

„Šią privataus kaltinimo tvarka iškeltą baudžiamąją bylą išnagrinėjusi teisėja Ainora Kornelija Macevičienė penktadienio rytą paskelbė, kad D. Radzevičius pripažįstamas kaltu ir nuteisiamas. LŽS vadovui skirta bausmė – 2 600 litų bauda”. Be to, teismas V. Tomkui iš nuteistojo priteisė neturtinės žalos atlyginimą – 10 tūkstančių litų.

Motyvuodama nuosprendį, teisėja kalbėjo apie tai, kad svarbu atskirti informaciją nuo nuomonės. „Teisė turėti nuomonę ir skleisti mintis nėra absoliuti ir visiškai nesuderinama su šmeižimu“, – pabrėžė teisėja A. K. Macevičienė. Teismo vertinimu, paskelbdamas savo komentarą, kaltinamasis nesilaikė Žurnalistų etikos kodekso reikalavimų, komentarai yra įžeidžiančio pobūdžio. „Teismui nekyla abejonių, kad Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas žino Žurnalistų etikos kodekso reikalavimus“,  – kalbėjo teisėja.

Kaip skelbta anksčiau, šioje privataus kaltinimo byloje „Respublikos“ leidėjas ir vyriausiasis redaktorius V. Tomkus prašė nuteisti LŽS pirmininką D. Radzevičių bei reikalavo milijono litų žalos atlyginimo. V. Tomkus kreipėsi į teismą pajutęs, kad D. Radzevičius jį apšmeižė savo asmeniniame tinklaraštyje, pakomentavęs žiniasklaidos publikacijas apie „WikiLeaks“ paviešintus dokumentus.

„WikiLeaks“ paviešintuose JAV diplomatų dokumentuose teigiama, kad Lietuvos žiniasklaidos magnatai savo valdomą spaudą kartais naudoja kaip reketo priemonę. Apie šią skandalingą informaciją komentarą „Wikileaks“: Tomkaus „Respublika“ išdavė ir pardavė žurnalistiką“ savo asmeniniame tinklaraštyje parašęs LŽS pirmininkas D. Radzevičius užsitraukė „Respublikos leidinių“ vadovo V. Tomkaus nemalonę.“(slaptai)

teisės rinka?        2016-02-8 15:59

Taigi, „Kokios žodžio laisvės garantijos, kai žurnalistams tenka nuolat bylinėtis dėl „kėsinimosi į politikų garbę ir orumą?“

Vienintelis žurnalisto ginklas – žodis, sakinys, vaizdinys. Štai keletas pavyzdžių, kaip tai įvertinama teismuose.

Mažaturtis žurnalistas G. Visockas vien už tai, kad paminėjo galimą viešo asmens – kandidato į Lietuvos prezidentus generolo Č. Jezersko – sąsają su KGB pagal viešai žinomą kovinių sorto šakų sportininkų verbavimo į SSRS KGB gretas logiką ir praktiką, nuteistas pagal Baudžiamojo Kodekso straipsnį bauda, kuri su teismo ir kitokiomis išlaidomis viršija 33 tūkstančius litų. Ir ką gi tokio baisaus G. Visockas parašė portale Slaptai.lt apie kandidatą į prezidentus, kuris, jei taptų prezidentu, nežinia, kaip elgtųsi? Pateikiu sutrumpintą citatą: „M. Č. Jezerskas – buvęs … imtynininkas profesionalas. O sovietmečiu pačius gabiausius imtynininkus … kontroliavo visagalė Sovietų sąjungos slaptoji tarnyba – KGB. Č. Jezerskas skynė pergalę po pergalės, ne sykį lipo ant čempiono pakylos“. Ir už tai – 33 tūkstančiai litų?

Skaičiuodami litus teisėjai vadovavosi argumentu, kad vidutinis statistinis Lietuvos skaitytojas straipsnyje būtinai įžvelgtų Č. Jezersko šmeižtą. Tiesa, tokio vidutinio statistinio straipsnių apie Č. Jezerską skaitytojo Lietuvos sociologijos mokslas dar neatrado, tad teisėjai galėtų apstulbinti kokią nors mokslinę sociologų konferenciją savo naujuoju išradimu ir pasidalinti paslaptingu metodu, kaip nustatomas toks skaitytojas.

Tačiau labiau panašu, kad suveikė jų pačių liguistas jautrumas KGB temai. O kas nutiks, jei kas nors pasakys, kad dauguma okupacinio režimo teisininkų turėjo ryšių su KGB ir draugas teisėjas gali būti vienas iš jų? Arba jo viršininkas, aukštesnysis teisėjas? Arba dar aukščiau? Todėl atseikėjo G. Visockui, kad ir kitiems maža nepasirodytų. Stebina dar ir kitkas. Per dabartinės LR prezidentės rinkimus skelbta kokių tik pageidaujate įtarimų dėl jos sąsajų su KGB. Ir dabar jie tebekartojami. O ką galvoja vidutinis statistinis Lietuvos skaitytojas, niekas teismuose nesiaiškina. slaptai lt.

rinkai        2016-02-8 15:41

Jei MAckevičienei patikėta ir Sausio 13 byla, tai gal natūralu, jog ji tikisi aukštesnio posto?

rinkai        2016-02-8 15:31

jūs teisus. Viskas - tik rinka, tik turgus. Jei postas neša didelius pelnus, jį, kaip vietą turgui, reikia išsipirkti. smile

rinka       2016-02-8 12:41

Nemokamų bilietų į kiną nebūna. Net turgaus aišktės cirkai nebūna nemokami. Jeigu bilietų pirkti nereikia, labai tikėtina yra tai, jog “nemokamo” spektaklio metu kažkas kraustys žioplių kišenes.

Tarabilda       2016-02-8 12:28

Imitacija vis dėlto geriau negu nieko. Turėsime progą pažiūrėti nemokamai dar vieną komediją.

Straipsnio pavadinimas turėtų būti:       2016-02-8 12:22

Generalinio prokuroro posto „išsipirkimo“ aplinkybių tyrimas vis dėlto bus kaip visada - imituojamas

tai kaip čia yr?        2016-02-8 11:56

Teisėjos Dambauskienės atvejį teis teisėja, kuri pati konkuravo su Dambrauskiene dėl `aukštesnio posto?

dar apie teisėją        2016-02-8 11:53

Teisėjų karjeros klausimus sprendžianti prezidentė Dalia Grybauskaitė sulaukė netikėto pasipriešinimo – Teisėjų tarybos nariai nutarė, kad jie geriau išmano, kurie teisėjai yra verti karjeros, ir nepritarė šalies vadovės pasirinktos kandidatės karjerai, nes esą už ją yra labiau tinkamų kandidatų.
Teisėjų taryba neeiliniame posėdyje nutarė pasipriešinti už teismų veiklą atsakingai prezidentei – pritrūko vos vieno balso, kad tarybos nariai pritartų šiuo metu Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkės Editos Dambrauskienės paskyrimui į aukštesnes pareigas.

Prezidentė buvo nutarusi, kad nuo 2008 m. teismų sistemoje dirbanti E. Dambrauskienė yra verta dirbti viena pakopa aukštesniame Vilniaus apygardos teisme, todėl kreipėsi į Teisėjų tarybą su prašymu pritarti jos pasirinktai kandidatūrai.

Tačiau teismų savivaldos vadovybė nutarė nepritarti D. Grybauskaitės pasirinkimui – esą Pretendentų į teisėjus atrankos komisija buvo nutarusi, kad yra kitų teisėjų, kurie labiau verti šio posto.

Atrankos komisija buvo nusprendusi, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjo vietos yra verti teisėjai Jūra Marija Strumskienė, Visvaldas Kazakiūnas, Ainora Kornelija Macevičienė, Valerijus Paškevičius, Pavelas Kujalis, Andrius Verikas, Asta Pikelienė, Aiva Survilienė, Vaclovas Paulikas, Žilvinas Terebeiza, Dmitrijus Korsakovas, Mindaugas Striaukas, Natalija Daškovienė ir Gražina Žukauskienė. Kai kurie jų į aukštesnes pareigas turėtų būti paskirti artimiausiu metu.

Tiesa, savo išvadas pateikusi komisija nurodė, kad prezidentė yra nepriklausoma ir rekomendacijos jos nesaisto. Taip buvo visada – ir anksčiau šalies vadovė ne kartą buvo nusprendusi į pareigas paskirti ne geriausiai komisijos įvertintus kandidatus. Taip buvo net ir tame pačiame posėdyje – Teisėjų taryba pritarė ir kitų pretendentų kandidatūroms, nors Atrankos komisijos vertinimas nebuvo pats aukščiausias.
...
E. Dambrauskienės kandidatūrai nepritarė Teisėjų tarybai priklausantys administracinių teismų bei Lietuvos apeliacinio teismo, kurio vadovo dėl skandalingos puotos pas Kaišiadorių verslininką prezidentė nepaskyrė kitai kadencijai, teisėjai.(nztc.lt)

dar apie teisėją        2016-02-8 11:35

Kadangi Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjos A. K. Macevičienės nuomone esu padaręs kriminalinį nusikaltimą apšmeiždamas leidėją Vitą Tomkų, todėl šios teisėjos dėka visuomenė sėkmingai toliau „apsivalys“ nuo D. Radzevičiaus ir jo veiklos.

Šiandien ryte išsiunčiau į Policijos depaeramentą elektroninį laišką, kuriame prašau mane kuo skubiau išbraukti iš Visuomeninės policijos tarybos narių.

Mielai savo žiniomis dalinausi šioje Taryboje su kitais policijios veiklai neabejingais žmonėmis. Gaila, kad laiko daug tam skirti negalėjau. Tačiau toliau būti tokioje garbingoje kompanijoje už sunkų kriminalinį nusikaltimą teistam asmeniui tikrai nedera. Nenorėdamas kompromituoti nei Visuomeninės policijos tarybos veiklos, nei šio darinio misijos, savanoriškai traukiuosi iš jos.

Tikiuosi, teisėja A.K. Macevičienė ir Vitas Tomkus gyvens ramiau, žinodami, kad kriminalinis elementas ir visuomenei pavojingas asmuo D. Radzevičius savo patarimais negadins policijos veiklos.(dainius.lt)

apie teisėją        2016-02-8 11:25

Pirmadienį, rugsėjo 24-ąją, 15 valandą Vilniaus miesto antrajame teisme (Laisvės prospektas 79A) už Tarptautinės vaikų gynimo dienos paminėjimą prie Valstybės saugumo departamento bus teisiamas Vilniaus universiteto dėstytojas Darius Kuolys, praneša „tiesos.lt“.

Bylą nagrinės teisėja Aušra Valinskienė. Šią bylą turėjusi nagrinėti teisėja Ainora Kornelija Macevičienė rugpjūtį nuo bylos nusišalino, nes su D. Kuoliu 1991 metų sausio 13-ąją buvo budėjusi Vyriausybės rūmuose.

Tą pačią dieną Kauno miesto apylinkės teisme (Laisvės al. 103) 130 salėje teisiama Kauno Technologijos universiteto docentė Lina Šulcienė. Gegužės 19 d. ji organizavo „flašmobą“ – eiseną po aštuonis užklijuotomis burnomis.

Ji prašė leidimo mitingui, bet vietoj to gavo pasiūlymą organizuoti „flašmobą“ – taip ir padarė. Tačiau, nuo gegužės 17-osios įvykių įkaitę žmonės, susipainiojo, kas kur vyksta (tądien mitingas vyko Vilniuje) ir spontaniškai pradėjo mitinguoti prieš pat prasidedant „flašmobui“. Žmonės, vieni kitų nepažįstantys, tai vienur, tai kitur kalbėjo pro garsiakalbius. Visa Laisvės alėja sruvo žmonėmis, kurie jungėsi, kur papuola. Prie Linos eisenos užklijuotomis burnomis irgi jungėsi žmonės, bet, kadangi žmonėmis plūdo visa Laisvės alėja, tai Lina ir kaltinama viskuo, kas tądien ten vyko.

rusiška kultūra       2016-02-8 11:23

putinistai turi sekti savo šefo - putino pavyzdžiu.
prokuratūra kaltų neras - nes kgbistai nekaltina kgbistų.

cha        2016-02-8 11:13

šiandien per nacionalinę radiją: Ukrainoje postai išsipirkinėjami, ne mažiau kaip Rusijoj. O ką, pas mus kitaip?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.