Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 26 d. 9:24

20     

    

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Dirbtinis paplūdimys „Open beach“ Vilniaus Lukiškių aikštėje, triukšmingai atidarytas būtent birželio 23-ąją – 1941 metų sukilimo aukų pagerbimo dieną, – akivaizdi patyčia iš žuvusiųjų už laisvę, iš tūkstančių tomis dienomis besitraukiančių bolševikų ir jų parankinių nužudytų mūsų tautiečių. Juk būtent tomis dienomis sužvėrėję okupantai įvykdė apie 40 didelių grupinių taikių lietuvių ir beginklių politinių kalinių žudynių, buvo nužudyta daugiau nei tūkstantis politinių kalinių ir taikių gyventojų.

Meras Remigijus Šimašius su savo vienminčiais kryptingai bando trinti istorinę atmintį, tyčiojasi iš Laisvės kovotojų aukų atminimo. Keista, kad iki šiol su tokia nusikalstamo mankurtizmo linija taikstosi Vilniaus tarybos koalicijios partneriai – Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su tokiais subjektais? Kodėl tik žodžiais reiškiate „susirūpinimą“? Ar ne laikas baigti kolaboravimą, nutraukti koalicijos sutartį ir taip parodyti mankurtams jų tikrąją vietą?

Nuotraukoje – 1941 m. sukilimo Vilniaus karinio-politinio štabo vadas Vytautas Bulvičius po kankinimų nuteistas mirties bausme ir 1941 m. gruodžio 18 d. Gorkyje sušaudytas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Manau       2020-06-29 8:02

Neatiduos konservatoriai Lukiškių aikštės Lietuvos miestelėnams, juk matot jau 30metų muryzina aikštės įprasminimą Respublikos simboline aikšte, tai jiems , bunkerio reikia, tai priimtus nutarimus nuvilkina, tai fontanėlių reikia, tai smėliuko reikia, gal prireiks ir tvenkiniuko, o viskas tam, kad išlaikyt aikštę savo rankose, kad nepastatyt paminklo ne tam.

Panašu,       2020-06-27 21:14

kad taip Lietuva rengiama naujai okupacijai. Milicija tam pasirengusi.

Kokią afiorą       2020-06-27 14:41

tas š.meras dabar suka, kad taip vaiposi kojines maudamasis? Bėda ta, kad Lietuvoje neturime jokios valdžios, saugančios valstybę, ir jokių saugumo tarnybų, dirbančių Lietuvai. Ar galima teigti kitaip, jei tas blusų pliažas vis dar toje aikštėje? Kelinta jau diena? Jo turėjo nelikti tą pačią dieną. O šimašinių armonikų šutvė tegu rengiasi pliažus ant savo pačių tėvų kapų.

Geras klausimas       2020-06-27 14:07

Vietoj palaikymo reikia reikalauti atsistatydint

pastatyt       2020-06-27 11:52

paminklą dviems gazikams, kur nepriklausomybės aušroje iš kgb rūmų išvežė dvi būdas prigrūstų dokumentų nežinoma kryptimi.

Net E.Gentvilui Šimašius - diktatorius nebrendyla:       2020-06-27 11:34

„Meras prie naujo pliažo linksmai kalba apie laisvės proveržį. Ne, gerbiamieji, – be diskusijų primesti sprendimai nėra nei laisvė, nei liberalizmas. Tai yra tik totalitariškas savo galios demonstravimas – aš valdžia, aš viską žinau ir viską galiu. Tai yra visuomenės ignoravimas ir jos supriešinimas. Tokie veiksmai man labai primena bėgimą nuo savųjų paaugliškų kompleksų – nemanykit, kad aš silpnas ir bailus, aš tuoj parodysiu jums savo ryžtą...“.
„Tokio pat lygmens „sprendimas“ buvo ir J. Noreikos atminimo lentos nukabinimas. Pridėkime sprendimą pakeisti K.Škirpos alėjos pavadinimą...“

Nemanau       2020-06-27 10:11

Nemanau, kad konservatoriai su liberastais kada nors atiduos aikštę Vilniaus miestelėnams,čia saugumo rūmai, čia konservatorija ,čia bažnyčia,  čia laukiama. Bus kada nors pastatytas paminklas tik nei bunkeris nei Vytis nestovės , bunkeris tik diskusijoms sukelti.O iš Lietuvos kovų istorijos tik tyčiojamasi.
  Geriau LAISVĖS simbolį pasistatykime Rotušės aikštėje. Man labiausiai imponuoja skulptoriaus Zikaro Laisvės skulptūra, kuri stovi Kaune.

Prašalietis       2020-06-27 9:07

Gediminas Jankus, “meistriškai” sukompanavęs 1941 birželio 22-28 sukilimo"istorinių įvykių” nuotraukas, paminėjo, kad vienoje nuotraukoje matote “buvusio didelio sukilimo dalyvio, turėjusio kovoti” pagal jam priskiriamas pareigas mažiausiai Vilniuje, ir, gal būt, Lukiškių aikštėje. Iš straisnio konteksto gaunasi, kad,autoriaus “pamirštose” paminėti kas yra pavaizduota likusiose nuotraukose, gaunasi, kad yra pavaizduota 1941 irželio 22-24 dienomis"Lukiškių aikštė”, kurioje karstuose suguldyti apeigoms 5 “sukilimo kovojai”. Iki šiol niekas “nežinojo, kad jie, “matomai turėjo žūti didvyriškose kovose Lukiškių aikštėje, žūdami nusinešė su savimis tūkstančius bėgančių nuo vokiečių raudonųjų okupantų kartu su jų raudonais tankais ir patrankomis”. Iš sukilimą simbolizuojančių nuotraukų “meistriško ir patriotiško” sukomponavimo gaunasi, kad sukilimo kovotojas Vilniaus karinio-politinio štabo vadas Vytautas Bulvičius (straipsnelyje parašyta- “sukilimo Vilniaus karinio-politinio štabo vadas Vytautas Bulvičius po kankinimų nuteistas mirties bausme ir 1941 m. gruodžio 18 d. Gorkyje sušaudytas.),“pasimaišęs po kojomis pro Vilniaus per vieną birželio 23 dieną spėjusiems nuo vokiečio prabėgantiems rusams, spėjo pakliūti jiems į nelaisvę. Na o kitose 2 nuotraukose pagal pirmą nuotrauką atitinkančius medžius ir naujai užpiltą smėlį matosi, kad yra pavaizduota šiandiena Šimašiaus iniciatyva “išniekinto 1941 birželio 22-24 sukilimo kovotojų atminimo” Lukiškių aikštė. Tiesa, “patriotinis” į megztas beretes savo kreipimąsi adresavęs “rašytojas, žurnalistas, politinis bei visuomenės veikėjas” G.Jankus “pamiršo” pridėti dar dviejų “išniekintų kovotojų už šiandieninės Lietuvos laisvę atminimų“kaip: caro kariuomenės štabskapitono priklausiusio tų laikų “pažangios” visuomenės daliai propagavusiai Rusijoje luomų ir baudžiavos panaikinimą, sukilusio už šias “pažangias"idėjas ir generalgubernatoriaus Muravjovo įsakymu Lukiškių aikštėje pakarto Z. Sierakausko; Iš skelbiamų šaltinių kitas kovojas už šiandieninės lansberginės Lietuvos laisvę yra po Sierakausko nužudymo 1863 m. liepos mėn. K. Kalinauskas buvo pakviestas vadovauti „raudonųjų“ vyriausybei.Buvo pasirinkęs Čarnovskio, Vitoženeco slapyvardžius. Buvo vadinamas ir Lietuvos diktatoriumi. Žūtbūt stengėsi išlaikyti sukilėlių jėgas, tikėdamas, kad sukilimas atgis 1864 m. pavasarį. Vasario 9 d. buvo išduotas ir suimtas. Tardymo metu visą kaltę prisiėmė sau. Karo lauko teismas nuteisė jį mirties bausme pakariant. Nuosprendis buvo įvykdytas 1864 m. kovo 22 d. Vilniuje Lukiškių aikštėje.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-06-27 7:54

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai reik atsijungti nuo landsberginių banditų partijos.
______________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų
2020 birželio 27

Ir su       2020-06-27 6:56

kuo susidėjo buvę Lietuvos politkaliniai ir tremtiniai? Negi susivienijo kaip Rusijoje Pravoslavija ir Stalinas Kariuomenės šventovėje, kur relikvija paversta Hitlerio furaškė?

2B: Šimašiaus Beachius - Bunkerio tąsa       2020-06-26 20:20

Pasaulis yra toks, kad laisvė jame negalima be aukos
- tiek tautos laisvė, tiek asmeninė.
Sokrato ar Kristaus pasiaukojusių dėl kitų laisvės likimai,
lietuvių tautos kankinių aukos už tikėjimo ir Tėvynės laisvę
nuostabiai aiškiai tai parodo ir įrodo.
***************************************
Kodėl Šimašiaus Beachius - Bunkerio (ir tešlių mąstysenos) tąsa?
- Meras pats ir jo sėbrai kartoja,
kad DRYBSOJIMAS IR PIEVELĖJE PRIE BUNKERIO, IR PLIAŽE YRA TIKROJI LAISVĖ,
kuria laisvės kariai, deja, pasidžiaugti negalėjo.
Deja, deja, DRYBSOJIMAS, net ir ne kankinystės vietose,
yra dvasinės vergystės poza.
Taigi Šimašiaus instruktoriai tautai ir asmeniui neria vergovės kilpą,
o ne turimą sąlyginę laisvę įtvirtina.
Dievas ir ideologijų nesuvystyta sąžinė įsako su pavergėjais - kovoti iki galo.
Tikiu, kad šį priesaką įvykdysime, antraip būtų išsižadėta žmogystės.

Įdomu,       2020-06-26 20:02

ką ten Jakavonytė veikia ir kam, kokiam užusieniui atstovauja ar veidmainiauja? Gal yra galinčių paaiškinti ir jos fenomeną?

Kaip tai nekolaboruoti?       2020-06-26 18:32

Tai su kuo kolaboruos kagėbėšnikų saugotojų partija, jei ne su kagėbėšnikų išperomis plikomis dziundzėmis? Jei priekaištausite, tuoj pat ir ,,neapykantos kalbą” išras. Čia padėtų nebent kokia laboratorija, išperindama blusų ir paleisdama į tuos smėlynus. O šimašinė - TS chunta galėtų pasiųsti tą policininkę (kuo ji ten vardu) tų blusų gaudyti ir areštuoti, t.y. kovoti su baisiu teroru.

tąsa       2020-06-26 15:01

O dabar dar ir skandalingas policijos pareiškimas apie kažkokį kraštutinių dešiniųjų mažai girdėtos virtualios grupuotės rengtą neva teroro aktą. Abu šie veiksmai yra susiję ir neatsitiktinai išdėstyti chronologine tvarka. Na nieko, kita kartą grupuotei “Adolfų Hitlerio ir Himlerio užpakaliai” tikrai kažkas pavyks. Sulaikyti duos “razjesnenijas” rusišku Lietuvos mentų žargonu laužyta lietuvių kalba. smile
Tiktai stebina kas pragydo. Kaip čia nublėsusiam žvaigždūnui staiga apsivertė liežuvis savo sėbrus ir sugulovus pavadinti tikrais vardais?

nieko keisto,       2020-06-26 13:41

kad koncervatoriai kolaboruoja su liberastais. Tai viena sutve, tik pavadinimas kitas. Paziuros tos pacios -naikinti Lietuvos valstybe.

kodel?       2020-06-26 13:20

ogi todel, kad dabar liberalu, laisves partijos ir konservatoriu esmines ideologines nuostatos niekuo nesiskiria, skiriasi tik detales, ir tai nezymiai. prisiminkite tris paskutiniu laiku ivykius, susijusius su istorine atmintimi- paminklo statyba Lukiskiu aiksteje, shimashininku lenkos Vetrai nuplesima, patrijotines eitynes. apie mokytojos sulaikyma ar kt net neverta kalbeti. taigi, kada apie tai matete koki nors konservatoriu partijos pareiskima ar veiksma? turiu galvoje partijos , o ne kai kuriu konservatoriu asmeniniu pareiskimu. tai va. del to ir stebetis beverta

valdoma demokratija veikia       2020-06-26 12:43

čia puikiausias pavyzdys, kaip veikia “valdoma demokratija”
(TS-LKD - atrinkti komunistų šuniukai - išdresiruoti)

šimašinių dūmų uždanga       2020-06-26 12:17

Skelbiamas konkursas šimpliažio Lukiškių aikštėje geriausiai vardui-pavadinimui -vardui išrinkti.
kol vyks konkursas , pasinaudodami dėmesio nukreipimu , vagys, žulikai bandys įvykdyti kokią nors afiorą. Afiorai tinkamas laikas yra jau ir dabar , nes visų dėmesys nukrypęs į analogų neturintį pliažą.

stasys        2020-06-26 12:09

Koks dar istorijos klastojimas ?  . R.Šimašius juk ne Didžios Tėvynės pergalės paradą Vilniuje surengė todėl lieka neaišku ką tai bendro turi su istorijos kraipymų ?  Aišku galima prašyti jog TS-LKP atstovai Vilniaus taryboje stotu piestu , bet nuojauta kuždą kad iš to nieko gero nebus . Liūtas tyliai snaudžia ir nekreipia dėmesio į hienų puotą nepasidalinant kaulo . Nors tos didžiosios partijos ir yra idėjiniai impotentai .. jos labai atsargiai vertina ką ėsti o ką nekramčius paprasčiausiai praryti . Esamoje situacijoje tylą geriausias sprendimas .Tegul R.Karbauskiai peria kailį Vilniaus merui ..

Deivis       2020-06-26 9:41

IX forte paplūdimį atidarykite. Tik manau Maskva neleistų saviesiems liberalmarksistams.


Rekomenduojame

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Dominykas Vanhara. Kas yra blogai su šia publikacija?

Lenkų premjeras: Lenkija bus geriausia vieta gyventi Europoje

Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.