Partijos

Gediminas Merkys. Pavojingi klounai: kurio nosis ilgesnė – Skvernelio ar Karbauskio?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 19 d. 8:25

54     

    

Gediminas Merkys. Pavojingi klounai: kurio nosis ilgesnė – Skvernelio ar Karbauskio?

Prezidentė: Jokios VSD pažymos nėra

Neseniai savo laidoje (LRT) Nemira Pumprickaitė kalbino Prezidentę. Laida įdomi, abi dalyvės pasirodė puikiai. Kai kurių tendencingų politinių laidų fone Nemiros laida profesionali, nepriekaištinga.  Rekomenduoju VISIEMS pasižiūrėti.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013708289/dienos-tema-d-grybauskaite

Pradžioje šokiravo, o vėliau iki ašarų prajuokino esminė žinia. Prezidentė eteryje viešai patikino: NĖRA ir NEBUVO jokio VSD (!) dokumento ar sąrašo apie tariamus Kremliaus agentus,  organizuojančius LT socialinius protestus, apie konservatorius.

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/premjero-nerimas-del-perversmo-ir-kreipimasis-i-teisesaugos-tarnybas-ka-zinome-56-1074764

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/rasta-del-gresmiu-karbauskiui-persiunte-vyriausybe.d?id=79850297

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/karbauskis-slaptame-dokumente-minimos-konkrecios-pavardes.d?id=79848075

Valstybės išdavystės ir perversmo fantaziją pakrikusioje ir įsižeidusioje psichikoje susikūrė ir kaip realų faktą  paskelbė pats Skvernelis. Kai toji „feikinė naujiena“, pasikarščiavus, jau buvo paleista, Primui nebebuvo, kur iš gėdos dėtis. Tada jis ir paprašė  VSD, visų kitų įmanomų spectarnybų, kad josios atgaline data sukurptų JAM vieną kitą analitinį raštelį su pavardėmis….

Šitoks ar panašus vaizdelis aiškėja iš Prezidentės interviu. Būtent Prezidentė turi didžiausias konstitucines galias prižiūrėti slaptąsias tarnybas. Visos svarbiausios pažymos apie pavojus valstybei pirmiausiai gula būtent ant Prezidentės stalo. „Feikinių naujienų“ fone apie tai, kad jokių pažymų iš VSD negavo, prasitarė ir antras asmuo valstybėje – Seimo pirmininkas – V. Pranckietis. 

Neseniai S. Skvernelis su V. Baku pamėtėjo VSD iš biudžeto papildomus milijonus eurų. Matyt, vyrams iš spectarnybų po tokio fiskalinio pamaloninimo nepatogu buvo Primui špygas rodyti. Tai ir atsiuntė VSD iš mandagumo, iš gailesčio tik jam vienam (!) asmeniškai kažkokį raštelį, kuriuo Saulius galėtų prisidengti savo gėdą… S. Skvernelis pasigyrė, kad persiuntė raštą R. Karbauskiui.. Tas gi viešai patvirtino, kad raštas rimtas ir pavardžių ten daug….  Simptomiška, antras žmogus valstybėje – V. Pranckietis – kaip ir Prezidentė, sako, kad jokio raštelio jis akyse nematė… Kažkoks VSD raštelis, apeinant Prezidentę ir Seimo Pirmininką, patenka tik pas Skverelį. Toliau, tarsai būtų pirmas asmuo valstybėje, Saulius raštelį demonstratyviai pagal principą „būtina žinoti“ persiunčia frakcijos seniūnui Karbauskiui? Praėjus bemaž savaitei (!) Premjeras susizgrimba ir susimylėjęs nusiunčia raštelį Seimo pirmininkui, nelyginant gerokai žemesnio rango klerkui…  Griūk negyvas.

Akivaizdu: savo reputacijos gelbėjimo sumetimais beviltiškai susimovęs premjeras bando į politinę prostituciją įtraukti šalies spectarnybas. Apgailėtinus sutenerio žaidimus Primas žaidžia realios geopolitinės įtampos sąlygomis.  Pasakydama, kad „visa tai yra mažų mažiausiai labai nesolidu“ mūsų Prezidentė Premjero nuopuolį ir destrukciją įvertino dar pakankamai nuosaikiai, diplomatiškai.

Apgailėtini grasinimai Seimo opozicijai ir taikiems protestuotojams

Esu sociologas, be kita ko turintis ir rinkimų konsultavimo bei tyrimų patirtį. Lietuvos rinkėjui siūlau mobilizuoti visą savo protelį ir kai ką rimtai permąstyti. Kas galėtų atsitikti, jei toks policmeisteris ir Garliavos šturmo „gruppenfiureris“  netyčia, rinkėjų durnumo dėka, atsidurtų Prezidento poste? Tada įgautų realias galias tiesiogiai nurodinėti slaptosioms tarnyboms ir jėgos struktūroms, skirti jų vadovus… Paradoksas: mūsų džiaugsmui ir laimei, Lietuva nebėra visiškai savarankiška valstybė. Ji, nelyginant, Skuodo savivaldybė Lietuvoje; net ir aukščiausia jos vadovybė seniai nebegali daryti, ką užsimaniusi. Jei mes nebūtume galingesnių demokratinių valstybių  klube, tai, leiskite pareikšti nuomonę, tiedu klounai realiai užsuktų valstybės teroro smagratį ne tik prieš Seimo opoziciją, bet prieš VISUS kitaminčius piliečius. Spėju, sodintų visus masiškai, kaip šiandien Turkijoje, o dalis žmonių, numanau, tiesiog dingtų, kaip kadaise be pėdsakų dingdavo A. Pinočeto valdomoje Čilėje…

Šis niūrus pmąstymas ne publicistinė poza. R. Karbauskio komentare nuskamba mintis, kad netrukus VSD raštelių turiniu turės užsiimti prokuratūra…. Atmeskime viešo intereso gynimo bylas, tokių bendroje bylų masėje ko gero nei pusė procento nesusidaro, Lietuvos prokuratūra yra baudžiamojo (!) persekiojimo valstybėje įrankis. Tad įtakingo politiko grasinimai taikiai protestuojantiems mokytojams, profsąjungų aktyvistams ir lyderiams yra visai konkretūs ir realūs.

Politinis sukčiavimas ir rinkėjų apgaudinėjimas

Be galo įdomi dėlionė Lietuvoje su tais valstiečiais gaunasi. Prisiminkime, kokia įspūdinga rinkiminė R. Karbauskio programa.  Ne vienam patriotui ar netgi viešajam intelektualui ašaros pabiro ją skaitant. Rinkėjai patikėjo, kad bent dalis pažadų bent iš dalies bus įgyvendinta. Ir karbauskininkai atsidarė duris į Seimą koja…

Žadėjo mums žalią gamtą – o dabar kerta Labanorą. Žadėjo remti regionus, bet panaikino urėdijas. Esą, sutaupė 15 mln., bet tos lėšos juk sutekėjo dabar į centrą būtent iš regionų, juos dar labiau nuskurdinant. Žadėjo stiprinti šeimą – dabar preziumuoja kriminalinę kaltę kiekvienai šeimai ir atiminėja vaikus. Žadėjo tautos sveikatinimą, o uždarinėja rajonų ligonines. Žadėjo tautos blaivinimą, o legalizuoja lengvus narkotikus. Žadėjo laikyti švietimą prioritetu, kelti pedagogo profesijos prestižą, o dabar mokytojams žuvimi per veidą. Žadėjo bendradarbiauti su profsąjungomis, tartis su NVO ir piliečiais, o dabar juos kaltina vos ne valstybės išdavimu ir gąsdina represijomis bei valstybės prievarta…. Žadėjo Karbauskis sugrąžinti visus politinės galios ir teisėkūros iniciatyvos svertus, kaip demokratijoje ir priklauso, į parlamentą. Dabar gi Premjeras su savo profesionalų vyriausybe ne tik visuomenei, savo frakcijai, bet ir pačiam Ramūnui špygas rodo…. 

Kas galėjo pagalvoti, kad šitokio masto politinė rinkėjų apgavystė ir cinizmas gali apsireikšti ES šalyje? Panašu, kad R. Karbauskis yra didžiausias politinis aferistas, kokio Lietuvos žemelė nematė nuo S.A. Poniatovskio laikų. Einšteinas yra pasakęs: “egzistuoja tik du beribiai dalykai – visata ir žmonių kvailumas“. Čia apie mus – Lietuvos rinkėjus. Pasibarstau ir aš galvą pelenais.

Kad ir kaip kraštutinai neigiamai vertintume destruktyvią R. Karbauskio veiklą mūsų valstybėje, neturėtume jo laikyti kvaileliu ar idiotu. Tai pakankamai aukšto ir netgi rafinuoto intelekto žmogus. Priešingu atveju nebūtų sukūręs stabilaus ir sėkmingo verslo imperijos. Nebūtų pravedęs tokios ciniškos, tačiau pribloškiančiai efektyvios Seimo rinkimų kampanijos. Pirmąsias politiko efektyvaus veikimo pamokas Ramūnas gavo dar K. Prunskienės laikais. Tiesio privalome suvokti, cinizmas, žema moralė ir aukštas intelektas mūsų visų nelaimei yra itin pavojingas mišinys.

Ar nėra taip, kad šešėlinis antikonstitucinis perversmas šalyje jau įvyko?

Man apskritai kyla negeras įtarimas, kad S. Skvernelis galimai turi prieš R. Karbauskį kažkokį galingą „kompromatą“. Gali turėti, nes pagal ankstesnes pareigas turėjo galimybę kontroliuoti įvairius operatyvinės veiklos subjektus. Neformalūs ryšiai su kai kuriais įtakingais, bet neviešais pareigūnais, gali būti išlikę iki šiol. Kaip kitaip paaiškinti, kad S. Skvernelis, pasižymintis menku kultūriniu kapitalu, akivaizdžiai plebėjiškas, arogantiškas, autoritariškas, apskritai būdamas be gilesnės politinės patirties, vedasi paskui save daugeliu atveju nepalyginamai pranašesnį R. Karbauskį, nelyginant veršį už trumpos grandinės? R. Karbauskis juk galėtų vykdyti savo rinkimų programą, bent atskirus jos segmentus tai tikrai.  Tada dešimtmečiams įsitvirtintų šalies politinių partijų ir politinės valdžios sistemoje. Mūsų šalyje artimiausiais dešimtmečiais neatsirastų dvipartinė sistema ir tada išloštume visi. Dabar gi R. Karbauskis veda save ir savo partiją tiesiai į politinę paraštę, į susinaikinimą. Tiesiog dar viena politinė partija visai netrukus pakartos vienadienės valinskininkų partijos apgailėtiną likimą…

Skvernelis viešai giriasi, kad sprendimą dėl gangrenuojančios vyriausybės trijų ministrų „amputacijos“ priėmė vienasmeniškai. Nederino nieko (!) nei su Prezidente, nei su savo frakcija, nekalbant jau apie koalicijos partnerius. Giriasi, kad VSD pažymų nerodys konservatoriams. Sakė, nerodys netgi tiems konservatoriams, kurie yra Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai. LR pagal savo politinę sąrangą, įtvirtintą Konstitucijoje, yra tipinė parlamentinė respublika su kai kuriais prezidentinės respublikos elementais. Premjeras Lietuvoje yra tik juodadarbis kolektyvinės politinės valios vykdytojas, neturintis nei Vokietijos kanclerio, nei JAV prezidento, nei Britanijos premjero įgaliojimų. Tokia S. Skvernelio laikysena liudija absoliutų politikos dėsnių ir taisyklių ignoravimą. Šis pareigūnas nesusivokia, kokia yra konstitucinė Lietuvos premjero misija, prievolės, kokio lygmens yra jo įgaliojimai ir kur jie baigiasi. Visa tai prie gero mūsų Vyriausybės ir valstybės tikrai neatves.

Toliau, Premjeras visiems bravūriškai pozuoja: niekas iš valstiečių frakcijos Seime nebus kviečiamas į Vyriausybę pakeisti trijų ministrų. Kas įrodys, kad mokslų daktaro laipsnį turintys K. Mažeika ar M. Puidokas būtų prasti ministrai? Kas įtikins, kad sėkmingu dekanu, didmiesčio savivaldybės tarybos nariu buvęs doc.dr. S. Tumėnas būtų prastas ministras? Kas įrodys, kad V. Simulik, atėjęs į Seimą 2000 m. iš klestinčios mokyklos direktoriaus posto, būtų nevykęs ministras?

Dabartinės vyriausybės gangrena prasidėjo nuo J. Petrauskienės. Būtų Premjeras ją rugsėjo mėn. atleidęs, nebūtų buvę streiko, nebūtų reikėję savo impotenciją ir gėdą pridenginėti paranojiniu prasimanymu, esą, konservatoriai jau pasidavė Kremliui ir griauna valstybę…. Šalies vykdomąją valdžią apėmusi gangrena neišvengiamai persimeta ir į pačią valdančiąją valstiečių partiją…. Šalis akivaizdžiai ritasi į gilią politinę krizę ir, paradoksas, jokių objektyvių priežasčių, neskaitant premjero destrukcijos, tam nėra.  Po mokytojų streiko, po klounados su VSD pažymomis, po prezidentės ir parlamento niekinimo, po opozicijos apšmeižimo ir neteisėto nugalinimo S. Skvernelis jau nei dienos nebebus pilnaverčiu premjeru. Tikrąja gangrena valstybės politinėje sistemoje tampa pats Premjeras, už kurio pakaušio jau šmėžuoja apkalta. Ar viešas ir nepagrįstas opozicijos, taipogi taikiai protestuojančių piliečių apkaltinimas valstybės griovimu ir valstybės išdavyste, grasinimas jiems, nėra šiurkštus LR Konstitucijos sulaužymas, privalėtų atsakyti Konstitucinis teismas. Tik kas tą apkaltą organizuos? Berods vieną G. Landsbergio bylą nagrinėja VTEK, o pats opozicijos lyderis teismuose aiškinasi apie savo ryšius su korupcijos bylos įtraiamuoju R. Kurlianskiu.

Panašu, jog labai jau rimtas galėtų būti tas menamas „kompromatas“, jeigu R. Karbauskis nedrįsta atsiriboti nuo klaidose ir destrukcijoje prasmegusio S. Skvernelio. Kodėl R. Karbauskis renkasi karvės vaiko, vedamo už „lenciūgo“ vaidmenį, užuot buvęs savarankišku ir atsakingu politiku, užuot išskleidęs ir įtvirtinęs savo politinę lyderystę ilgam. Jei sausio pabaigoje Skvernelis bus oficialiai patvirtintas valstiečių kandidatu į Prezidentus, tai ir bus mums įrodymas, kad Skvernelis de facto yra perėmęs VISAS valdžios galias ir iš valdančiosios frakcijos ir iš koalicijos. Faktiškai tai reikštų, kad nepaviešintų „kompromatų“ ir šantažo dėka mūsų šalyje patyliukais galimai įvykdytas valstybės perversmas, kad šalyje tikėtinai ima veikti kažkoks šešėlinis uzurpacinis valdysenos modelis, nenumatytas mūsų Konstitucijoje.

Patarimai ir palinkėjimai valdančios partijos pirmininkui

Pabaigai mano keli nuoširdūs patarimai R. Karbauskiui: 1. Jums reiktų aplankyti G. Kildišienę. 2. Pamedituoti, pamąstyti apie savo galimai ne visai švarų nešvarių trąšų biznį su V. Putino bičiuliu, dziudo treneriu A. Rotenbergu…  3. Jei jau, žmogau, niekaip nebeiškenti be cirko, be atrakcionų, tai mes, piliečiai ir rinkėjai – prašytume cirkintis taip, kad nebūtų kuo šiurkščiausiai pažeidinėjama LR Konstitucija. Kaip kitaip pavadinti fenomeną, kuomet valdančiosios partijos vadas, frakcijos seniūnas taikiai protestuojantiems piliečiams grasina jų pačių išlaikomos valstybės represiniu aparatu? 4. Ir savo broliui M. Karbauskiui, kuris vadovauja garsiam V. Majakovskio teatrui Maskvoje, taip pat reiktų paskambinti. Ar sunku pasiteirauti, kaip sekasi žmogeliui Rusijos minkštąją galią stiprinti? Visgi brolis, artimas kraujo giminė. Be to, įdomūs žmonės tie Rusijos menininkai. Surenka šimtais parašus po peticija „Krym naš“ ir siunčia Vovai į Kremlių. Kaip tokiems gali nepaskambinti, linkėjimų neperduoti? 

Net ir demokratinių valstybių žvalgybos naujų agentų verbavimui dažniausiai naudoja būtent trivialų šantažą. Mintinis eksperimentas. Maskvos pulkininkas civiliais rūbais ištaria susirūpinusiu veidu Mindaugui Karbauskiui :  „keliam tau, gerbiamasa,  bylą. Šūsnis finansinių pažeidimų tavo vadovaujamam teatre, tad sėsi ilgam, su turto konfiskacija… Na, nebent savo bratkai Ramūnui pasakysi, kad jis ten Lietuvoje patyliukais padarytų tą ir aną…“. Kas paneigs, kad masiniais nuodijimais bei žudymais užsienyje užsiimanti grobuoniška žvalgyba tokio elementaraus verbavimo veiksmo dar nepadarė?

Jeigu Lietuvos VSD nėra minkštakiaušis, tai, mielas Ramūnai,  visuose tuose analitiniuose rašteliuose apie valstybės grėsmę ir tikėtinus išdavikus pirmiausiai turėtų figūruoti Tamstos pavardė.

Neprisimenatys istorijos, amžinai lieka vaikais. S. Skvereliui, būnant policijos generaliniu komisaru, užsiimti politika, būti partijos nariu draudė įstatymas. Kas gi atvedė į didžiąją politiką S. Skverelį, kai šis nusivilko kitelį su antpečiais? Vidaus reikalų ministru į A. Butkevičiaus vyriausybę ponaitį pakvietė tuometinis koalicijos partneris – R. Paksas. Kas yra Paksas? Tai pažadukas sugrąžinti litą, ES griovėjas, Borisovo klapčiukas, V. Putino ir Kremliaus patikėtinis Europos parlamente… Vien dėl ką tik paminėtų realių faktų, panašu, pats Saulius yra mūsų saugumo ir žvalgybos institucijų padidinto dėmesio objektas. Žinoma, jei tos tarnybos Lietuvoje yra tikros ir nenusmurgę…. 

Gerbiamieji Sauliau ir Ramūnai, apsikopkite pirmiau aplink save ir nedrįskite tikrų Lietuvos patriotų ir taikiai protestuojančių švietimiečių gąsdinti MŪSŲ valstybės represiniu aparatu. Ugnį pasėję, ugnį ir pjausit.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas        2018-12-24 12:03

Sveikinu visus geros valios komentatorius su šia nuostabia Kalėdų švente. Derėtų pasveikinti ir tiesos.lt redakciją, nors ir labai sunkiai girgždėdami, bet jie iriasi į priekį, nes patalpina ir gana protingų žmonių straipsnius, kurie turi tą išliekamąją vertę. Tad sveikinu ir tiesos.lt redakciją su nuostabia Kalėdų švente.
Būtų gerai, kad kartą su Kalėdų švente pasibaigtų ir melas. Bet jis taip greitai nepasibaigs, todėl melo turėsime ir 2019 metais. Su melu reikia kovoti, o štai profesorius-demagogas G. Merkys, galimai, praranda paskutinius sveiko proto likučius. Štai jis porina:“Pradžioje šokiravo, o vėliau iki ašarų prajuokino esminė žinia. Prezidentė eteryje viešai patikino: NĖRA ir NEBUVO jokio VSD (!) dokumento ar sąrašo apie tariamus Kremliaus agentus,  organizuojančius LT socialinius protestus, apie konservatorius”. Štai jau nuo šitos vietos prasideda profesoriaus bukumo požymiai. Kas ten jam galvoje vaidenasi? Profesorius nesugeba susiorientuoti, kur jis gyvena. Jis gyvena, kaip ir visi mes, Europos Centre, kuris patyrė daugybę karų. Kaimynė Rusija ginkluojasi ne šiaip sau, kad pademonstruoti savo galią Maskvoje vykstančiuose paraduose, o kad pademonstruoti, kad ji yra tokia pat galinga, kaip ir buvo TSRS. Na, nepasisekė padaryti tą nacijų susiliejimą su rusų kalba, bet tikslas vis vien išlieka. Ir nesupranta ne tik prof. G. Merkys, bet daugybė profesorių kaimyninėse šalyse, kad Rusija, pradedant Opričnina, apraizgė kaimynines šalis savo agentais, nes žino, kad išdavikų yra visur, tik reikia juos įdarbinti. Tokiu būdu visos tos kaimyninės valstybės buvo skaldomos, o jų teritorijos buvo užgrobiamos. Štai latviai pasirodė labai drąsia tauta, nes atskleidė tai per KGB archyvus, kas buvo slepiama šimtus metų Rusijos politikoje kaimyninių šalių atžvilgiu. LDK žlugimo priežastis, Žečpospolitos žlugimo priežastis yra būtent tokių profesorių suokime apie tai, kad Rusija nieko nedaro toje niekam nereikalingoje Lietuvoje. S.Skvernelio pirmoji pareiga ir ji yra visiškai teisinga, kad reikia padaryti viską, kad nepasikartotų tie 1939 metai ir vėliau Lietuvos įstojimas į TSRS. Profesorius G. Merkys įsivaizduoja, kad turi būti kitaip, nes tada, kada jau įvyko, tada galima čia paskandalinti suvaidinti “kovotoją už teisingumą” ir t.t. Paimkime su Deimantės Kedytės susijusia tragedija. Kur yra šios tragedijos šaknys? Kai Kedys rašė į Seimą, netgi tai pačiai Daliai Teišerskytei, kuri yra iš tremtinių, bet ji šituos skundus padėjo į stalčių, kiti pareigūnai pasielgė panašiai, tai čia profesorius nemato tame nieko blogo. Ir profesorius net nesugeba suvokti, kad jeigu būtų iš karto imtasi priemonių, ar mes šiandien turėtume tokias pasekmes? Profesorius nepajėgia suprasti, kad nors komunistų partijos nebėra, bet Paleckiai su komunistiniu mąstymu niekur neišnyko, kaip ir neišnyko išdavikai, kaip ir neišnyko profesoriai, kuriems vaidenasi, kad Rusijai nebereikia Baltijos jūros. Turime ne vieną profesorių, kuris niekaip nesuvokia, kad Rusija veržėsi ir toliau sieks įsitvirtinti Baltijos jūroje, nes Rusijoje mato, kad lietuviams, kurie gyvena prie Baltijos jūra, ji nelabai ir reikalinga, nes jie nežino, ką su ja daryti. Nuo pat studentiškų metų jaučiau pagarbą mokslininkams, Universitetų dėstytojams, bet šitas profesorius visiškai diskreditavo savo vardą, nes visas jo “moksliškumas” pasireiškia manipuliavime priežasties su pasekme. Jis daro tą patį, ką darė dauguma sovietinių laikų profesorių, ir būtent šitokiais monais pasidariusių sau mokslinius laipsnius.

Daktariūkštis       2018-12-21 20:17

Kodėl taip asocialiai plūstasi šitas socialinių mokslų darkytojas

ale,       2018-12-21 9:33

o kodėl vieni taip, o kiti kitaip? Manau, kad jei mes gyvename tremtyje, kur yra nutremtas ir šėtonas, tai tikriausiai, jis labai stengiasi mus čia pasilaikyti. O štai Jėzus tam ir atėjo, kad iš čia išvaduoti. Kuo mūsų širdis užpildyta tai tam ir paklūstame. Piktasis ateina per mintis, jei jos užpildytos pasauliu, tai aišku, kad ten anas nardo, kaip žuvis vandenyje. Tad kokios mūsų mintys, tai tokie ir veiksmai. Todėl Jėzus įspėjo, kad žiūrėtume į darbus, o ne į ką kas sako. Skvernelio darbai akivaizdūs buvo Garliavoje, o dabar jis šeimininkauja mūsų valstybei, o kalba taip, kaip jam reikia akis dumti.

Teisingai       2018-12-20 18:07

Artėja Kristaus gimimo diena,  ateina Dievo sūnus, toks procesas, priimkime jį, ir jei priimsime tapsime švaresni, o kad taip būtų, deja, yra ir velnias kuris nenori Dievo, o kodėl vieni renkasi Dievą kiti velnią, atsakymo nėra ir niekada nebus.

to Fantazija,       2018-12-20 15:56

Yra Dievas, tai Jėzus, kuris nuženg4 į žemę, kad mūsų purvą išvalytų, greitai švęsime Jo gimimo dieną, tik,.... klausimas ar mes to norim, ar mes Jo laukiam? Jei taip, atverkime savo širdis, o Jis jas išvalys ir pats ten apsigyvens, pripildys meilės, ramybės, vilties ir džiaugsmo vieni kitiems. Su artėjančia Jėzaus Kristaus gimimo diena.

Fantazija        2018-12-20 14:21

Geras dalykas, bet tai fantazija ar utopija, reikia daryti iš to iš ko galima padaryti, ateina rėksniai, atsineša kibirus prie ežero, ir šaukia:,, Mes jį išsemsim’‘, gera mintis bet tai tikra utopija, aišku veiksmas galimas, bet ir vandens nėr kur dėt, ir neišsemsi, taip ir su prezidentais, kad ir koks stebuklingas ateitu, jis negalės išsemti, ne vandens švaraus, o visos baisios šudinos pelkės, taip kad palikime fantazijai, pabaigai, sutvarkyti gali tik visagalis Dievas, bet jis netvarkys, žemiškų dievų nėra.

Hemulis       2018-12-20 10:44

Na, jei toks straispnelis čia papuolė, tai galima būtų pereiti prie Užkalnio arba Valatkos darbelių publikavimo. Visi iš vienos temos.

Ne veidrodis       2018-12-20 8:20

Mane stebina,kad ir čia kalbos sukasi tik apie tuos,katruos atkakliai perša televizorius ir Delfis.Tartum nėra kitų kandidatų,tartum galima rinktis tik vieną iš trijų.Tai ką,visi gyvena tik prie kompiuterių ir televizorių?Jūs išeikit iš tos *mielos komforto zonos* - kaimas balsuos ir už Puteikį,ir už Maldeikienę,o Paksas dar ir nemažai balsų surinktų.Visuomenė - ne tik miestai.

Skvernelis čia nė prie ko.       2018-12-20 8:18

Labai tamsi ir tamsinama tauta renka tokius ,kaip jis.

>korekcijai       2018-12-20 7:58

Jei protui tu kvieti veidrodį, tai toks tavo ir protas, veidrodis tik atspindys,jis nekalba, darbai kalba, jei toks gudrus pasiūlyk savo mintis ir pamatysime tavo protą.

susidaro įspūdis       2018-12-20 6:32

Atrodo, kad ne tik konservai su liurbosrąlais įkinkę viešųjų ryšių agentūrų trolius savo tikslams siekti. Vyriausybės kanceliarija,kartu su policija,o gal ir tie patys Žalieji valstiečiai neatsilieka. Ir tai šiaip jau būtų logiška. Tik pastaroji pusė gal net protingiau veikia pasirinkdama tikslinę auditoriją. Dėl to ir tiesos.lt staiga atsiranda atmintį praradusių komentatorių, ginančių Stribą, didelis kiekis, nors straipsnio autorius, mano manymu, kaip tik viską labai tiksliai nusako, kad būtent Stribas šantažo pagalba valdo Karbauskį ir jo partiją, o ne atvirkščiai.
Įdomiausia, kad “meinstrymas”, kartu su “o ar jau galima juoktis?” lygio “gumoro” laidų kūrėjais formuoja nuomonę, kad būtent Stribas yra Karbauskio lėlė, o ne atvirkščiai. Norėčiau atkreipti visų dėmesį ir į tai, kad staiga kažkur iš viešosios erdvės pradingo vienas iš žaliųjų valstiečių senbuvių, europarlamentaras Bronis Ropė, po laimėtų rinkimų buvęs vienas iš rimčiausių partijos kandidatų į vyriausybės vadovo postą. Ar tik nebus taip, kad po kiek laiko taip pat labai daug įdomaus iš jo sužinosime apie vyriausybės ir žaliųjų valstiečių frakcijos Seime užkulisius?

Vaje       2018-12-20 3:27

Toks mokytas,o nemato elementarių dalykų,kurie viešai skelbiami socialiniuose tinkluose pačių perversmų organizatorių,skaldyk ir valdyk politikos vadovų,instrukcijų kūrėjų ir Žurnalistikos dirigentų...Apgailėtino lygio ne tik universitetai,bet ir jų dėstytojai,net docentai ir profesoriai.Taigi,net kaimo bobutei aišku,kodėl du metus puolami ne TIE,kai pirmoji ponia leido suprasti,kad DEJA,NE TUOS IŠRINKO…Na,galima suprasti mažamečius konservatorius ar jaunuosius liberalus,bet kai tokius kliedesius rašo tarsi ir išsilavinęs žmogus…kyla mintis,o už ką ir kodėl šis ponas yra tampomas už virvelių.

Al.       2018-12-20 1:22

Apie MP ir net Karbauskį daugmaž pritarčiau. Bet gerbiamas analitike, pasakyk jei toks gudrus, kodėl visi be išimties šie mirtini priešai vieningai balsuoja už šeimos suverenumo naikinimą,  už prievartinę migraciją, už privalomą vaikų tvirkinimą, už Lietuvos suverenumo naikinimą ir sąmoningą lietuvių skurdinimą ? Ir jei Prezidentė tokia gudri, kodėl ji nežino kur Deimantė ? Juk ji ir skiria saugumo vadus. Ir kuo lietuviams būtų naudingesnis Nausėda už Skvernelį ? Bendrai, dėl ko parašytas straipsnis?

pareigūnas Girgžpirdas       2018-12-20 0:01

Nėra jokių VSD pažymų. Su VSD mes išvis stengiamės nedraugauti. Užtai nes turime LKPB! Kaip tik va ruošiame operaciją “Bachūras gatvėje” ir “Nupjauta gaidžio galva”. Po to narkomanas su kalašnikovu Vilniaus gatvėse jums pasirodys vienais niekais.

Raigerdas        2018-12-19 23:01

“pakrikusioje ir įsižeidusioje psichikoje” - rašo prof. Gediminas Merkys, įsivaizduodamas, kad rašo apie S. Skvernelį, bet panašu, kad rašo apie save. Tas profesorius aiškiai bado į kitus pirštais, panašiai kaip tai darė savo laiku Leninas, kurį jis vis dar tikisi atgaivinti savo propagandiniais straipsniais. Aš anksčiau galvojau, kad G. Merkys yra kovotojas už teisingumą, bet dabar aiškiai matyti, kad kovotojas už demagogiją.

primytyvumo anatomija       2018-12-19 22:38

Tipiškas buratinas-lūzeris trokšta ką nors garbinti. Jeigu iš tokio kumečio bandai atimti kumyrą, lūzeris pasijaučia našlaičiu benamiu ir puola piktintis.

to " 2018-12-19 23:26"       2018-12-19 22:31

Žinoma- “pagarba, pagarba, stiprybės, stiprybės”, skambėtų daug maloniau:)

> G.Merkiui       2018-12-19 22:26

Išties niekšingas straipsnis, neapykanta valdantiesiems -beribė,deja.Kas nutiko ,,Tiesos.lt” redakcijai ,kad skaitytojams pateikė šį žemos politinės kultūros komentarą? Premjero S.Skvernelio atžvilgiu esu nusistatęs dažniausiai kritiškai,bet priežastys yra kitos ,negu G.Merkio šmeižiškai išvardintos.

Teisingam> korekcija       2018-12-19 22:09

Po rinkimų pamatysite savo ausis ir be veidrodžio- tokios ilgos jos bus.

Teisingas       2018-12-19 22:01

Puikus logiškas straipsnis, yra viltis kad po šitų rinkimų, matysime kasa yra kas Lietuvoje, gal Lietuva dar nėra mirusi.

no future       2018-12-19 21:28

Stebina skaitytojų ir daugelio komentatorių ribotumas- “jeigu peikia šwarkelį ir nekeikia konservų”, reiškia kad valstiečiai “geri ir pūkuoti”.
Niekas iš mūsų neginčytų, (išskyrus kontoros “štazį” ar beretinį “Jules-Žiules”) jog tatos-kubyliaus-anūko partinė gauja yra šlykštūs nusikaltėliai.
Tas akivaizdu daugumai žmonių Lietuvoje.
Be niekaip nesurantu, kaip daugeliui neįveikiama paprasta logika, jog kolchoznikai irgi yra visiški brudai. O juk tikrai yra!
Kai dauguma mano jog tarp šūdo ir išmatų yra kažkokių esminių skirtumų, darosi aišku, jog nei Lietuva, nei lietuviai neturi jokios ateities.

Kurio pilvas didesnis       2018-12-19 21:27

Linkevičiaus, ar Merkio?

stasys        2018-12-19 20:17

Matyt trūksta vietos kur laikyti putino špionus .. vat ir paleido Ivanovą .smile Daug ramiau kai tokie Ambasadoje miega. smile)

O Ivanovas jau paleistas       2018-12-19 20:04

iš sulaikymo. Kas kitas?

Tarabildai,       2018-12-19 19:05

visiškai sutinku su jūsų mintimis. Faktai akis bado.

Visas šitas marazmas tam,       2018-12-19 19:01

kad galėtų kvernelis kandidatuti į prezidentus. Mokytojų sterikas su gėdinga pabaiga, dabar ... ištraukti ale maskvinų pasiuntiniai, nepatingėjo į ilgą sarašą įtraukti Zigmuko, kam?, kad riebiau atrodytų, bet gavosi visiškas marazmas bent kiek mąstančiam. Tik aklas nemato manipuliacijų.

Tarabilda to Buvo LRT...       2018-12-19 18:58

Nejaugi? Gal galėtumėte savo mintį pagrįsti konkrečiais faktais? Ar paneigti faktus apie išmestus gerus vedėjus iš LRT visuomeninių laidų ir sutelkimą Jakilaičių, Miliūčių, Pumprickaičių?

Buvo LRT...       2018-12-19 18:53

bet ir LRT tada buvo kur kas teisingesnė, nei dabar.

Merkiui       2018-12-19 18:17

Paleckio brolis buvo (ilgai) LRT direkt. pavaduotojas. Neprašėt, kad paskambintų ir paklaustų, kaip sekasi prieš Lietuvą eiti?

jonas       2018-12-19 17:44

GAILA KAD LIETUVOJE BEVEIK NELIKO OBJEKTYVIAI MASTANCIU ZURNALISTU.O LIKO TIK SIKNALAIZIAI IR NEPRILINDUSIO PRIE VALDZIOS KLANO TIESOS NESEJEI BET JUS JAU VAKARYKSTE DIENA ZMONIU TAIP LANGVAI NEAPKVAILINSIT.

Išlindo kaip pilypas iš kanapių       2018-12-19 17:28

Pumprickaitė su prezidente geros ir teisingos, o tie kurie ne konservatoriai - blogi ir nuodėmingi. Autorius pabėrė neskoningą kratinį jau atsibodusių pretenzijų ne tiems išrinktiems. Balsuosiu už valstiečius - jų dėka lengviau valstybėje tapo kvėpuoti.

Skvernelis       2018-12-19 17:28

kandidatuos.Neatsispirs pagundai.Jo neišrinks.

Ale       2018-12-19 17:25

Pone Gediminai Merky, ant kurios kuno dalies Jums uzmyne Skvernelis ir Karbauskis, kad taip viskas pasisuko 180 laipsniu kampu. Anksciau buvo malonu skaityti Jusu straipsnius, jie buvo teisingi, tikri, o dabar bjauru skaityti.

pasirinkimas Buridano asilams       2018-12-19 17:11

  Vargais negalais perskaičiau straipsnio dalį ir supratau, kad geriau mums rinktis ne buvusį  policijos generalinį komisarą o buvusią Burokevičiaus partijos partškolos dėstytoją. Kadangi pasirinkimas aiškus tai ir skaityti toliau nebeverta…..

Keista       2018-12-19 16:36

kad tiesos organas nusigreze nuo savo dvasiniu lyderiu. Bet komentatoriai palaiko generaline linija.

Na, taip.       2018-12-19 15:38

pažymos nėra? Ne bėda sukursim, kaip ir visą kitą, kas šioje žemelėje vyksta. Cirkas? Tikrai, tik cirkas. Klounai su marionetinėmis lėlėmis. Šėtonas pameta mums pinigėli, o mes apankame, apkurstame, net nuo proto “nušokame”. Sudievinome Momoną ir pametėme tikrąjį Dievą, tikrą Meilę, tikrą Tiesą.

Agnė       2018-12-19 15:29

Pradžioj, ko gero ir drėbtelėjo, tuo pačiu š... konservatoriams. Użkibo. Nervingi pasirodė beesą.
O jau Merkio ,,šventasis,, anūkėlis nepriėmęs paramos? Nejuokinkit, visos info liaupses gieda tik į vieną dūdą.

Cirkas       2018-12-19 15:26

Kai profesorius *įžvalgomis*ir rašliava susilygina su Greitu ir Svaru,tai mano akyse jo svoris labai sumenksta.Kaip liaudies išmintis sako:toliau savo nosies nemato.O foto stilius - kaip amerikonto frajerio.

Tarabilda       2018-12-19 15:09

Skvirnelio kreipimasis į VSD dėl pažymos labiausiai suerzino Prezidentūrą ir konservatorius. maždaug, kaip jis išdrįso naudotis mūsų ginklu. Prisiminkime, kaip tomis pažymomis mojavo ir politinį peizažą ištisus dešimt metų tvarkė ir partijas bei atskirus asmenis terorizavo būtent Prezidentė ir konservatoriai.
Net jei jokios vertingos info VSD Skvirneliui nepametės, jo ėjimas vis dėlto nebus buvęs bergždžias, nes jis bus išmušęs iš nagų tą pažymų kozirį savo oponentams konservams ir Sarafanui. Kaip ir nuolatinius gąsdinimus “Rusai puola” - frazeologiją, kuria naudojosi visi landsbergistai.

Cha,       2018-12-19 14:27

Paleckis ir Ivanovas tik širma realybei uždengti. Nepamirškite Garliavos, tik ten visi faktai.

Minde       2018-12-19 14:15

Na apie pazymas niekas ir nekalbejo, o prezidente pati nieko nezino. Ir visas sis Svernelio pasakymas bandomas suki kita puse, jau pilna straipsniu pavadinimu kad koncervatoriai nekali, nors turinys visiskai kitoks.

Paleckis suimtas       2018-12-19 14:12

pagrįstai.O kas sekantis.Pradėjus kovoti priešo metodais,tu tampi toks ,kaip jis.Rytų išmintis.

$+$       2018-12-19 14:01

Kad suprastum, jog Karbauskis+Svvernelis yra projektas, daug išminties nereikia, bet S. Skvernelis yra ministras pirmininkas, o tai ne tik pareigos, bet ir institucija. Valstybėje trečia, todėl rašant straipsnį praverstų padoresnė leksika, nei to, kuris veda karvės vaiką už lenciūgo.

Jei nebūtų giriama N. Pumprickaitės laida, numotum ranka kaip į nerimtą rašinį apie rimtus dalykus ir tiek, bet… N. Pumprickaitės laida yra giriama, o tai reiškia tik vieną – straipsnis užsakomasis, nes Prezidentės kritika S. Skverneliui buvo reklama jos įpėdinei I. Šimonytei. Kitap tariant, S. Skvernelio „skurdas“, I. Šimonytės „blizgesys“.

Jei galvojate kitaip,       2018-12-19 13:11

tai su jumis ne viskas tvarkoje. Gal aklumas, kurtumas ar silpnaprotystė apėmė, kad vaidenasi jums kaip “kreivų veidrodžių karalystėje”. Taip, taip ir dar kartą taip - nuogi mūsų karaliai. Baisiausia tai, kad jie to nemato ir mums meluoja. Garliava, tai faktų virtinė, kad bus elgiamasi su visais, kas ims matyti kitaip. Tai kgb’istiniai metodai susidorojant su visais iš eilės. Dievas mums rodo faktus, ženklus, kaip Garliavos įvykiai, Matuko žūtis ir manekenės žūtis, be precedentinis šeimų naikinimas. Kas toliau? Mus naikina iš vidaus. Lyg juokiasi - štai jums praeities Didvyrių šalis ir štai jūsų ale vienybė žydi. Suskaldyti, išsklaidyti po pasaulį, partijų rietenose prasmirdę. Baisiausia tai, kad labiausiai pasitikėjau prof.Vytautu Landsbergiu, o jis tyli, kai jo anūkas ciniškai juokiasi ir darkosi iš mūsų, ypač, kai nusitaikė į vaikus.

Tarabilda       2018-12-19 13:00

Šis tekstas turėtų būti rubrikoje “Nuo bačkos”.

Tarabilda       2018-12-19 12:59

Merkys pasirodė besąs slaptas Sarafano ir konservatorių klakeris.

Kazys       2018-12-19 12:31

Valatkos,kuris turbūt susirgtų jei jam tektų parašyti nors vieną teigiamą sakinį apie valstiečius,sekėjas.Laikėme autorių solidžiu asmeniu…

fenotipologas       2018-12-19 12:28

Klouną matau nuotraukoje.

remiux       2018-12-19 11:16

Autorius išaukštino Pumprickaitės tv laidą su prezidente, kaip Dubajaus dangoraižius, manau neverta. O VSD jau suėme Ivanovą ir Paleckį ir manau, kad Svernelis tai jau žinojo, visdėlto buvęs policijos viršininkas. Taigi dalis tiesos yra, kad Maskvos žvalgyba dirba ir Lietuvoje.

Agnė       2018-12-19 11:03

Labiausiai pritrenkė, kaip patariama skambinti Mindaugui Karbauskiui:))) Gai nežino str. autorius ,kad apdovanotasis M Ivaškevičius sėkmingai pastatė,,Kantą,, Maskvoje su Mindaugu Karbauskiu. O kiek žymių aktorių ir režisierių dirba Rusijoje. Visiems paskambinkim! Jau taip esam juokingi su tais ,,rusaipuola,, Galvojau mada praėjo, pasirodo ne.

tiek       2018-12-19 10:30

akivaizdus mirusių konservų gaivinimo pijarinimas.Išvada: tai padės kaip mirusiam žvakelė,tikiuos.

Nejaugi       2018-12-19 10:26

turime dar vieną dvaro analizių analitiką. Kai viskas labai protinga tai iki nusišnekėjimo, vienas žingsnis. Kam įdomu knaisiojimasis po musių lervų apsėstą žuvį.

Straipsnis       2018-12-19 8:55

ne eiliniam skaitovui.Tai lietuvisko povandeninio politinio gyvenimo vaizdelis.Kas su kuo ir pries ka.Gavo prezidente, negavo, gavo Skvernekis, negavo.Ir t.t.Visa tai yra politikos purvas.Del to ir sedim kaliose.Ir gimdom tikius istatymus, del kuriu visuomene pasiurpusi.

Nuomonė       2018-12-19 8:53

Nuoširdus ačiū autoriui už išsakytą mums liūdną tiesą. Gal dar galima ką nors pakeisti?


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.