Žmogaus teisės, Prokuratūra

Gediminas Merkys. Apie rezonansinį įvykį, arba Kas nutiko mūsų prokurorams?

Tiesos.lt siūlo   2019 m. birželio 3 d. 15:56

31     

    

Gediminas Merkys. Apie rezonansinį įvykį, arba Kas nutiko mūsų prokurorams?

pozicija.org

Panašu, kad toji mokinukė buvo žiauriai sumušta, sužalota, buvo kėsintasi ją išžaginti. Nuo visiško pribaigimo auką, regis, išgelbėjo atsitiktinumas. Kodėl šį kartą turėtume netikėti medijomis?

Pažinimas vyksta palyginimų dėka. Kodėl tokia keista ir nenuosekli prokuratūros pozicija? Motina E. Kručinskienė supurtė apsaugojimo nuo pavojaus tikslais savo vaikelį. Jokių sužalojimų, net įdrėskimų nerasta. Mūsų mylima prokuratūra dabar stojasi ant blakstienų, kad įsūdytų E. Kručinskienei baudžiamąjį teistumą. Prokurorai apsijuokė prieš visą visuomenę, bet vis vien skundžia motiną išteisinusį teismo nuosprendį. Plaunasi mundurą.

Nebeatsiplaus…

Kodėl tokie neadekvatūs prokuratūros veiksmai mokinukės kraupaus žalojimo ir bandymo išžaginti atveju? Ar nukentėjusioji ne vaikas?

Pagal JT konvenciją vaikas yra iki 18 m. amžiaus. Ar užpuolikas jaunesnis nei 14 m. amžiaus?

Visiška prokuratūros, konkrečių jos pareigūnų profesinė negalė, kraštutinė nekompetencija. Galimai ir nusikalstamas piktnaudžiavimas uždengiant sunkų vietinių ponų sūnelio nusikaltimą.

Kur didžiosios vaikų gynėjos D. Šakalienė, E. Žiobienė, A. Jakavonienė? Kur dingo visi didieji humanistai slušniai, pūrai? Kur kovos menų asociacijų lyderių vieša moralinė pozicija?

Ei, prokurorai! Paaiškinkite visuomenei. Nepilnametė mergina pati išsimušė sau 6 dantis, susižalojo trachėją? Čia kaip Dušanskio tardytas Ramanauskas-Vanagas – pats sau akį išsidūrė, pats sau sėklides išsirovė?…..

Prokuratūra vėl naikina savo reputaciją, autoritetą, vėl provokuojamas socialinis konfliktas ir klaikus nepasitikėjimas visomis valdžios grandimis. E. Pašilį laikas krapštyti lauk. Turėjo šis teisininkas didžiulį moralinį autoritetą, kai apsisprendė nesibylinėti su savo valstybe dėl teisėjų apnuodijimo gyvsidabriu. Juk buvo vienas iš apnuodytų. Deja, E. Pašilis tą autoritetą ir pasitikėjimą beviltiškai išbarstė. Panašu, kad didelio valymo reikia visai generalinės prokuratūros viršūnėlei.

Gerbiamas Prezidente G. Nausėda, kraupus įvykis jau tampa rezonansiniu. Panašu, teks tamstai netrukus padirbėti atsiraitojus rankoves. Čia neišeis nei susitarti, nei susitaikyti. O ir nereikia. Norime tikėti, kad Jūsų gražūs žodžiai nesiskirs nuo Jūsų darbų ir poelgių.

Beje, Prezidento dukroms apsauga, berods, neskiriama. Saugok, Viešpatie, mūsų dukras, saugok visuomenę nuo tokių prokurorų.

Dviejų dukrų tėvas

Gediminas Merkys

pozicija.org

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-06-5 22:00

stasy, kodel jus nervuojates?
As gi sakau - “principinis”, teorijos lygmenyj tai yra.O jus putotis emete kaip tas dede su apgamu. Nurimkite, niekas jusu neitarineja.

stasys        2019-06-5 19:56

2019-06-5 14:51 .tu tik save pasaugok ir tai jau bus tvarka . smile

stasys        2019-06-5 19:54

Dzeikui ..kokios dar pedofilijos ? ir ka ten dūsinti ..išsigalvojimai siekiant pridengti smurtą prieš nepilnametį vaiką vargiai gali įgauti kažkokia kita teisine forma ..

Dzeikas       2019-06-5 16:19

na stasys angazuojasi kaip principinis pedofilijos priesu dusintojas.

Stasiui       2019-06-5 14:51

reiktų tau tokius tamtamus pamušti, kas dantys išbyrėtų, gal tada pradėtum galvoti, o ne blėnis rašinėti

stasys        2019-06-5 10:56

Įtarimai kaip piktžolės pasėsi grūda .. sužels miškas .  Vargiai tokie str. profesoriui leidžia lengviau atsipūsti o ir kažkam tas piktžoles juk teks išravėti vėliau . Norėjau pridėti ir apie mušamus profesoriaus ‘tamtam’ patvorinius būgnus .. bet gal klystu ..tai tiek to .

Emocingas       2019-06-5 8:26

ir labai teisingas straipsnis.Musu teisine sistema pramuse dugna.Pradzia buvo Garliavos ivykiai.

Dzeikas       2019-06-5 5:11

kelianciam sypsena:
Del jaunuoliu statysianciu i vieta prokurorus: visi isdidus, kol per snuki negauna.

kelia šypseną       2019-06-5 2:29

Kai kurie jaunuoliai, buvę tiesiog per maži suprasti kas vyksta Garliavos trilerio metu, dabar kelia triukšmą, grasina kelti maištą ir daužyti policijos įstagų langus, jeigu Jurbarko skerdikui nebus pateikti adekvatūs kaltinimai. Aha, tuoj! smile Nors, o gal…
Man išvis susidarė įspūdis, kad Jurbarko skerdiko tėvas moka į vietinį, kaimo elito “obščaką”, o iš šio pinigai keliauja į aukštesnės lygos “obščaką” Vilniuje, iš kurio ir finansuojami visi Klikai reikalingi dalykai jau aukščiausioje lygoje. Dėl to Klika darys viską, kad apsaugoti auksinius kiaušinius nešantį gaidį ir jo atžalą nuo problemų. Jurbarkas - galima sakyti pasienio miestas, tai numanau iš ko tie auksiniai kiaušiniai atsiranda… Žiūrėkite kaip Plungės kurjerės istorija buvo sutvarkyta. Kas nors ką nors girdėjote vėliau apie tą čigonų-plėšikų gaują?
Net jeigu jaunimėlis sukeltų maištą, kas būtų labai lauktina, pageidautina ir sveikintina, Klika nepraleistų puikios progos dar kartą pastatyti į vietą “naujuosius” runkelius, kad šie netrukdytų Klikai ramiai sau toliau viešpatauti. Būtent dėl to paties stabilumo ir saugumo jausmo Klikai, kaip pas kokį Putiną ar Lukašenką, Kubilius ramia sąžine užmerkė akis 2012m. į Garliavos šturmą. Nes negi leisi šūdiniems runkeliams pajausti, kad jie šį tą reiškia ir gali savo valstybėje? Klika geriau žino, ko šūdiniems runkeliams reikia. Ir tik nedrįskite niekas burnoti prieš šventąją teisininkų inkviziciją, kuri apskritai yra neliestina- pats Valantinas dar visai neseniai, “teisėjų” skandalo metu, tą gana nedviprasmiškai pasakė tiesioginiame TV eteryje.
Visiškai pagrįstai daug kas deda viltis į naująjį prezidentą Nausėdą. Bet nepamirškite, kad jis gi ne vakar iš kitos planetos ant Marijos žemės nukrito, pats gi karjerą darė šioje Sistemoje ir pagal jos taisykles. Iš Briuselio nukritusi Grybauskaitė lygtai bandė kažką iš pradžių, bet paskui tiesiog apėjo kliūtį ir jos daugiau nelietė.

Prokuroryno stebėtojas       2019-06-4 21:10

Visą gyvenimą gerbiau ir žavėjausi prokurorais kurie gina banditų užpultą žmogų. Tačiau po to kai susidūriau su jų tikruoju veidu pakraupau. Pirmas atvejis kai prokuroru apsimetęs sukčius Vladas Uksas apgavo žmoną Generalinės prokuratūros vestibiulyje. Ten, prie staliuko jis prisistatydavo prokuroru ir už atlyginimą siulėsi padėti prokurorų užpultiems žmonėms. Tai darė prie GP kamerų ir šalia esančio sargo. Išaiškinau siaubingus dalykus. Pasirodė šitie išgamos naudoja visus būdus ir apgaudinėja žmones valstybės vardu, kad praturtėti. Daugiau bijau net atskleisti nes galime būti iššudyta visa šeima. Kitas, tikras GP prokuroras M. J. yra daug pavojingesnis už apsimetėlį V. Uksą.

Al. Dzeikui       2019-06-4 20:19

Turim reikalauti iš savo rinktų pareigūnų, nepriklausomai nuo to ar tikim, kad jie reaguos ar ne. Panašiai kaip disidentai Tarybų sąjungoj reikalavo valdžios vykdyti savo pačių įstatymus. Kalbos, kad liaudis nesukils yra nesąžiningos, nes Rusijos imperijos ir Tarybų sąjungos tautos sukildavo, ir lietuviai gal net daugiau už kitus. Ir tai viena iš mūsų tautos nusilpimo priežasčių.Net žymiai didesnės tautos sukyla ne kasdien. Pavyzdžiui Vakarų Europos tautos tyliai kenčia savo valdžią, užkorusią jiems atėjūnų gaujas.

Dzeikas       2019-06-4 17:00

Al., viska teisingai sakai, kas gi gincysis…
Taciau mazas akmenelis ,kuris griauna vezima yra cia:
Tauta turi teise gintis, bet nesigina, nes kas pirmas iskels galva - tas jos neteks. Ar atbegs kas nors palaikyti iskelusi galva? Ne, neatbegs. Todel galvu niekas ir nekelia. Taip, tu teisus.Taciau netekus galvos (ir ne tik savo galvos,tavo seima “uz izuluma” irgi sugniuzdys) tai menka paguoda.
O nevykdantis savo pareigos valdininkai? Atsakys? Gal ir atsakys aname pasaulyje, o jeigu atgailaus kunigui per ispazinti tai ir tiek nereiks. O kad Lietuvos teismai nubaustu pareiguna uz pareigu nevykdyma - negirdetas precedentas. Na nebent Rusija okupuos, tai del “pokazuchos” viena kita parodomai nubaus. Kitus permaisys kaip kortas ir vel sukaisios i postus.Tik uzdes tam tikra nerasyta kodeksa , panasu koks buvo sovietmeciu.

Deivis       2019-06-4 13:33

Jau Pernavas ėmė gint Jurbarko išsigimėlį. Nėra Lietuvoje teisėsaugos. Ta vadinama teisėsauga pati yra organizuotas nusikalstamas susivienijimas. Ir ne daugiau.

Al. Dzeikui       2019-06-4 11:50

Visuotinai išrinkti pareigūnai privalo valyti valdininkiją nuo nusikaltėlių - tam jie ir duoda priesaiką, kad gins Konstituciją. Jei to nedaro, jiems patiems turi būti apkalta. Jei niekas iš valdžios šakų nesipriešina antikonstitucinei veiklai, pati tauta turi teisę gintis tiesiogiai.

kai prezidente supuvus       2019-06-4 10:38

Tai ir prokuratura supuvus.

Gerb.Merkiui:       2019-06-4 9:25

Pastaba- nedarykite iš tų “apnuodytų” didvyrių. Jiems dantys neišbyrėjo , plaukai nenuslinko nuo pakaušio, rankos ir kojos nedreba . Net nebuvo žinios , kad kuri nors teisėja dirbusi tose patalpose būtų gimdžiusi ir pagimdžiusi nuo gyvsidabrio garų apnuodytą , su negalia kūdikį. Tiesiog kai kas nepraleido geros progos pasipinigauti…

aha       2019-06-4 9:11

Jurbarko istorijoje labiausia gaila merginos. Atsidure ne laiku ir ne vietoje. Stiprybes artimiesiems kovoje pries sistema, o jos tikrai prireiks. Nors teisingumo sitoj istorijoj tikrai nesisviecia, bet tikslas jau pasiektas, t.y. viesumas. Deja tai yra kol kas vienintelis budas kaip tuos gyvulius musu virsunelese bent kazkiek sutramdyti.

Klausimas       2019-06-4 7:32

Ar čia tas Merkys?

>>>>$-$ 2019-06-4 4:59        2019-06-4 7:11

Advokatą nusisamdysi, mokėsi didelius pinigus, bet jis atstovaus ir tarnaus ne tavo interesams.

Dzeikas       2019-06-4 6:00

Al., del sito sutinku.Prezidentas gali (del teisiniu niuansu nesu tikras) skirti ar nuimti prokurora, taciau negali dirbti prokuroro darbo.
Ir jeigu del rezonansiniu bylu tenka kreiptis i prezidenta sukontroliuoti byla - tai net ir tam “sukontroliavus”, sakykim prokuratura girgzdedama pateikia kaltinima itariamajam, pavilkina, o teismas “neranda ikalciu pakankamu irodymo” ar kitaip numuilina byla? Gi prabegs savaite , kita ir ivykis uzsimirs - tada nukentejusiji ir pasodins.
Net jeigu ir, o stebukle, Nauseda uzkas zaslus ir “daspaus” byla iki itariamojo(kol kas itariamojo) apkaltos ir nuteisimo, tai ka? Kiekviena kart teks skambint varpais ir i prezidenta kreiptis?
Ka tai liudyja? Ogi,kad demokratinis fasadas, sakyciau antsnukis, uzmautas ant vergu nosies ir tiek.
Beje, o kuo skiriames nuo LTSR? I neigiama puse tuom, kad LTSR rezonansiniu bylu atveju be jokio kreipimosi prokuratura sutvarkydavo imerkusias uodega net jeigu ir nomenklaturines atzalas nepaisant ju rango. Dabar gi jie spjauna ant to. Na kam rupi vergu rezonansas?
Strasburui? Na laukit laisku…

$-$       2019-06-4 4:59

Valymo reikia ne tik generalinės prokuratūros viršūnėlei, bet visai teisėsaugai. Policija-prokuratūra-teismas-anstolis, tai nepajudinamas konglomeratas, jei bent vienas iš jų figūruoja byloje, kad ir netiesiogiai, advokato nenusisamdysi, nes varnas varnui akies nekerta.

Al.Dzeikui       2019-06-3 22:40

Prokurorai patys iš savęs neatsiranda - juos skiria mūsų rinkti asmenys. Tai į mūsų išrinktuosius ir kreipiamės. O teisingumas galioja ir teisingumą niekinantiems prokurorams. Net prezidentams būna apkalta.

nedingo       2019-06-3 21:14

atvirkščiai - slušnys - prisimuilino prie nausėdos….

Kątikui       2019-06-3 19:35

Reikia rašyti europinį projektą ir gavus finansavimą išspręsti rentų klausimus:
Atkurti Dimitravo akmenų skaldyklą ir kiekvieną nusidirbusį ir Lietuvai pridirbusį ex- seimūną patalpinti toje legendinėje darbo stovykloje.
Atkristų galvasopė politikams “kur įsidarbinti”, nereikėtų mokėti rentų ir skaldos vieškelių remontui turėtume pakankamai bei pigiai.
Kirkilui kaip senam komunistui, akmenų skaldyklos idėja turėtų būti labai prie širdies- Kūjis yra komunistinio logotipo dalis.

Ka tik       2019-06-3 19:13

per info tv jakilaicio laidoj dalyvavo kirkilas ir cmilyte. Tai kirkilas akis draske, kad butinai reikia RENTAS skirti SEIMUNAMS, nes jie nesuras darbo.

Naša Kvaiša Sarafanova       2019-06-3 18:49

- Cho, cho, nejuokinkit.
“Niuriodinėti priokiurioriams niagialima,...”
Kas jums sakė?
10 metų nurodinėjau, Man bylas į rūmus ant sidabrinio padėklo nešiodavo.
Ir ką?

Dzeikas       2019-06-3 18:31

Al., tai kad prezidentas atsakys, kad tai prokuraturos ir teismu reikalas. Ir bus teisus nes jeigu prezidentura ims nurodineti kaip sprest bylas iskart bus apskusta i atatinkama organa Strasbure.

AČIŪ Gediminai Merkį       2019-06-3 18:00

Labai geri žodžiai.  Prašau, mielieji, tik netylėkite ir nebijokite, nes jau “akmenys kaukia”.

Al.       2019-06-3 17:50

Kad ir kiek nykstama galimybė sulaukti veiksmo, NVO ir žinomi žmonės privalo viešai kreiptis į prezidentus, teisingumo ministrą ir Seimą reikalaudami teisingumo. Kreipimąsi užregistruoti oficialiai ir skelbti.

Nusivyle       2019-06-3 17:38

kad manau Nauseda net neskaito Tiesos-nera kada jam….Niekas nesikeis LT.

Dzeikas       2019-06-3 16:59

Na ko jus kaip is medzio iskrite?
Uzkabintas didelio zmogaus interesas.Ka daryti komandos nebuvo ir prokurorai veikia autopiloto rezimu:t.y. vilkina laika , bet ruosia dirva apkeitimui.Na jus zinote sita fokusa, kai kaltinimai permetami nuo itariamojo ant aukos. Jus gi patys suprantat, jeigu lietuviskas prokuroras elgsis pagal istatyma, t.y. be komandos sodins itariamaji, tai gyvens jis sunkiai , bet neilgai.Prokurora turiu omenyj, ne kaltinamaji. Kas netiki pasiziurekite i Venckiene ir i jos vyra, kuris nagu prie Mergaites bylos nekiso, taciau visvien duona ir vandeniu minta savo advokatu kontoroj . Nes buti jo klientu - reiskia su valdzia pyktis.
O juk prokuroras seima turi, vaikus.Kas juos maitins kai prokuroro net valytoju prokuraturoj nepaliks? Jus?
Tai turim ka turim.“Nedavei” ponui - reiskia verksi ir plastikinius dantu protezus pirksi. Toks gyvenymas “laisvoje Lietuvoje”.
I prezika apeliuojate? Klaust reikejo PRIES rinkimus apie prokuratura, ne po. Bet juk svarbu ,kad tradicines orientacijos, svarbu kad “lezbe” prie vairo neprileist.
Na tai pakabins kokieilini makarona jums ant ausu(tai ka norite isgirst) ir galesite nesiot kol nenudzius.

Rekomenduojame

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.