Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Geopolitika

Garsus amerikiečių ekspertas įžvelgia pavojingas tendencijas: Europa bus neutralizuota

Tiesos.lt siūlo   2020 m. liepos 12 d. 21:28

14     

    

Garsus amerikiečių ekspertas įžvelgia pavojingas tendencijas: Europa bus neutralizuota

Parengė Eglė Gatelytė | DELFI.lt

Amerikietis Robertas Kaplanas, vienas ryškiausių mūsų dienų geostrategų, daugelio knygų autorius, Vokietijos dienraščiui „Die Welt“ neseniai duotame interviu samprotauja apie koronaviruso pasekmes pasauliui, apie Europos santykį su Rusija bei JAV vaidmenį kontinento saugumui, apie Europos Sąjungą ir sveiką nacionalizmą.

Dar 1994 m. rašytame straipsnyje „Artėjanti anarchija“ šis geopolitologas piešė niūrų 21-ojo amžiaus vaizdą, – kitaip, nei didžiuma anuomet viltingai nusiteikusių intelektualų. R. Kaplanas, su turisto kuprine ant pečių traukiniais, sunkvežimiais ir taksi apkeliavęs Vakarų Afriką, Egiptą, Iraną, Indijos subkontinentą, diagnozavo: mūsų laukia pasaulinio masto civilizacijos irimas.

„Auganti populiacija, dirvožemio erozija ir su tuo susijusi migracija reiškia, kad ateityje nebeįstengsime kontroliuoti epidemijų plitimo“, – sakė jis.

Be to, aiškius konfliktus tarp nacionalinių valstybių pakeis anarchiška „kultūrinių“ bei religinių konfliktų gausa. Geostrategas jau tada globaliajai Šiaurei prognozavo, kad ją nepalankiai veiks ne tik iš pietų sklindanti anarchija, bet ir įtampos, sąlygotos vidinio kultūrinio Šiaurės valstybių heterogeniškumo.

Koronaviruso krizė – cezūra tarp globalizacijos 1.0 ir globalizacijos 2.0

Istorijos eiga R. Kaplano prognozes, deja, patvirtino. Skeptišku žvilgsniu jis sekė ir pastarųjų dešimtmečių globalizacijos procesus.

„Penkis kartus buvau Davose. Ten pasiduodama iliuzijai, neva tai būtų įmanoma projektuoti realybę iš aukščiau. Iš tikro pasaulio niekas nevaldo. Elitai prarado kontrolę. Be imperijų ir nykstant Amerikos vadovautai pokario tvarkai, pamažu artėjame prie anarchinės, postimperinės realybės“, – pastebėjo jis 2016 m. vasarį Vokietijos dienraščiui „Die Welt“ duotame interviu.

Dabar, įvertindamas pandemijos pasekmes, tam pačiam dienraščiui R. Kaplanas sakė: „Man ji (pandemija – red.) reiškia istorinę cezūrą tarp globalizacijos 1.0 ir globalizacijos 2.0. Pirmoji globalizacija buvo optimistinis pasakojimas: laisva prekyba, demokratija, augantis vidurinysis sluoksnis, besivienijantis pasaulis ir globalaus elito formavimasis. O štai antrosios globalizacijos tonas – pesimistinis: protekcionizmas, vidurinįjį sluoksnį apėmusi baimė, autoritarizmas pasaulyje, kuris dėl stiprėjančios supervalstybių konkurencijos tapo itin trapus. Koronavirusas yra skiriamasis veiksnys: Jungtinėse Valstijose, Europoje ir santykiuose tarp didžiųjų valstybių“.

Paklaustas, ar Kinija netaps pandemijos krizės laimėtoja, R. Kaplanas svarstė: „Kiniją, JAV ir Rusiją koronavirusas susilpnino, bet tik santykinai. Kinija galėtų atsigauti greičiausiai, valstybinis jos kapitalizmas yra dinamiškas, be to, pasirengęs supirkti išsivysčiusio pasaulio firmas. Kinijos „šilko kelio“ iniciatyvą galima laikyti problemiška, tačiau ji bent jau yra bendros strategijos dalis. O štai Jungtinės Valstijos, priešingai, valdant Trumpui neturi jokių įkvepiančių idėjų šalies galiai išlaikyti.“

Šekspyriška figūra Donaldas Trumpas

Per pastaruosius ketverius metus Amerikos reputacija smuko, amerikiečiai prarado pasaulio lyderių vaidmenį. Kaip vienas asmuo galėjo pridaryti tiek žalos? R. Kaplano įsitikinimu, istoriją įsuka du dalykai: didžiulės jėgos bei galios ir šekspyriška drama, kylanti iš individų. Pasak jo, „Trumpas ir yra pastarasis atvejis: matome, kaip pavienis asmuo, net ir neturėdamas supratimo apie istoriją, gali būti istorinė figūra.“

Ir tai neturėtų stebinti: „Pavieniai asmenys, tokie kaip Trumpas, sutelkia savyje milžiniškas viršasmenines jėgas, kurios jį tiesiog katapultuoja į valdžią. Trumpo įkūnijama Amerika yra toji, į kurią globalieji elitai niekad nėra įkėlę kojos“. Ir nors Amerika nėra D. Trumpas, kaip Rusija nėra Vladimiras Putinas ar Kinija – Xi Jinpingas, tačiau visi trys, pasak R. Kaplano, yra „prototipiški šių visuomenių dabartinėje jų būklėje reprezentantai. Amerika yra šalis, kupina didžiulio priešiškumo ekonominiam elitui, Kinija – aršiausio nacionalizmo ir pasididžiavimo. O Rusija? Tai cinizmo ir kankinančio chaoso šalis.“

Jau Barackas Obama davė Vladimirui Putinui signalą: amerikiečiai traukiasi

Visai neseniai D. Trumpas oficialiai patvirtino planą iš Vokietijos išvesti 9,5 tūkst. amerikiečių karių. Tačiau šis procesas prasidėjo kur kas anksčiau.

„Prezidentas Obama 2012 m. išvedė iš Europos 7 tūkst. karių. Ir padarė tai jau po Rusijos invazijos į Gruziją!“ – su neslepiama kritika įvertino R. Kaplanas 2016 m. šveicarų dienraščiui „Neue Züricher Zeitung“ duotame interviu.

„Vladimirui Putinui tai buvo signalas: amerikiečiai yra traukimosi fazėje. Dabar jis turės daugiau veikimo laisvės, – komentavo tada geopolitologas, atsakydamas į grynai teorinį šveicarų klausimą, kas nutiktų, Rusijai užpuolus Baltijos valstybes.

„Kalbant apie Baltijos valstybes, reikia skirti tarp Lietuvos ir kitų dviejų. Lietuvą užimti nėra taip paprasta. Ji – per didelė ir per arti Lenkijos. Invazija į Lenkiją tuoj pat sukeltų didesnį karą. Tačiau Estija ir Latvija yra pažeidžiamos. Rusai galėtų į jas įsiveržti ir laukti, kol Vakarai eskaluos. Šio pavojaus esama jau dabar“, – svarstė

2016 m. R. Kaplanas, skeptiškai vertinantis laipsnišką karinį Amerikos traukimąsi iš Europos ir primindamas: „Rusijos grėsmė išlieka ir toliau.“ „Pasakysiu Jums savo nuomonę: mums reikia daugiau, o ne mažiau amerikiečių karinių pajėgų Vidurio bei Rytų Europoje. Tik taip galėsim sustiprinti savo derybines pozicijas su rusais“, – sakė R. Kaplanas. Taika, pasak R. Kaplano – tai laikinas konfliktų nebuvimas. „Konfliktų kyla visada. Tikslas yra išlaikyti juos žemiau tam tikro slenksčio ir išvengti tarpvalstybinių karų. Europos elito mąstymo klaida pastaraisiais dešimtmečiais buvo manyti, kad konfliktai kaipo tokie yra nenatūralūs ir kad pasaulį gali valdyti Apšvietos principai, konkrečiu atveju – gerovės valstybė plius bendra valiuta“, – kalbėjo R. Kaplanas.

Sunku po vienu ES stogu suvienyti tokias skirtingas valstybes

O ir šios vasaros interviu R. Kaplanas negailėjo kritikos Europos intelektualams, kurie, anot dienraščio „Die Welt“, į Europos Sąjungą žvelgia tiesiog su romantiniu užsidegimu, – nors juk Bendrijai toli iki vieningos supergalybės struktūros, o nacionalinė valstybė tebėra geriausiai pažįstama ir kultūriškai priimtiniausia išraiškos forma.

Savo geopolitines įžvalgas ir skeptišką požiūrį į galimybę po vienu ES stogu suvienyti tokias skirtingas šalis R. Kaplanas grindžia tų šalių geografija bei skirtingais jų istorinės raidos modeliais.

„Yra ne ši viena Europa, bet kelios Europos, vis dar nepraradusios savo reikšmės: Karolingų (Europos Sąjunga), Prūsijos (Vokietija, valdoma iš Berlyno), Habsburgų (Višegrado šalys), savo reikšmės vis dar neprarado senoji Bizantija ir turkų dominuoti Balkanai. Tai, kad Graikija, Bizantijos ir Turkijos despotizmo kūdikis, tapo pirmuoju Europos išbandymu, nėra atsitiktinumas“, – pastėbėjo R. Kaplanas 2013 m., kalbėdamas apie Graikijos skolų krizę.

Straipsnio tęsinį skaitykite DELFI.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ekspertui ir kt. komentatoriams       2020-07-14 19:50

Blogai žiūrėjai. Dėl pavardės vertėjo bent parašyti paieškoje Kaplan_(surname), nesitenkinant savo “žiniomis” apie Fanią Kaplan, kurį neva šovė į sifilitiką.
Šiaip visiems patarčiau pasiskaityti http://messianic.lt/pilateL.htm

to Eleonora       2020-07-14 19:26

Ką čia pripaisei apie Šveicariją, kuri egzistuoja Vokietijos, Prancūzijos ir Italijos bendro susitarimo pagrindu. Panorės ir bus keberiokšt per valandą. To nebus, kol ji naudinga joms, ar supratote?

Al.       2020-07-14 0:11

Jei geopolitikos specas sugeba nepastebėti komunistinio sąmokslo, drastiškai ir koordinuotai griaunančio dorovinius ir civilizacinius pasaulio pagrindus, tai, manau, reiškia, kad jis pats tame sąmoksle ir dalyvauja. Ir jo blaškymasis po pasaulį gal būt buvo tik pasitikrinimas ar vaisius jau pakankamai nunokęs. Keistu sutapimu, Geitsas panašiai numatė koronaviruso pandemiją. O Trampas, su visais jo trūkumais, šiomis aplinkybėmis yra gal būt vienintelis, pajėgus pasipriešinti šėtono kariuomenei.

25×to kadro detektorius        2020-07-13 21:34

Moterų nedarbo lygis yra žemiausias per 65 metus ● Jaunimo nedarbas yra per 50 metų žemiausias ● Pasižadėjus Amerikos darbuotojams, darbdaviai įsipareigojo apmokyti daugiau nei 4 milijonus amerikiečių ● 95 procentai JAV gamintojų optimistiškai vertina ateitį ● Mažosioms bendrovėms bus nustatytas žemiausias ribinis mokesčio tarifas per daugiau nei 80 metų ● Rekordinis panaikintų reglamentų, kurie kenkia mažoms įmonėms, skaičius ● Pasirašyta socialinės rūpybos reforma, reikalaujanti, kad darbingi suaugę asmenys, neturintys vaikų, dirbtų ar ieškotų darbo, jei gauna pašalpą  ● Pagal Trumpą FDA patvirtino labiau prieinamus generinius vaistus nei bet kada anksčiau istorijoje ● Reformuota „Medicare“ programa, skirta sumažinti vaistų kainas mažas pajamas gaunantiems senjorams - vien tik šiais metais senjorai sutaupė 100 milijonų USD ● Pasirašyti teisės aktai, pagal kuriuos būtų leidžiama terminaliniams pacientams suteikti eksperimentinį gydymą, kuris anksčiau nebuvo leidžiamas ● Užtikrinta 6 milijardų JAV dolerių suma kovai su opioidų epidemija ● Pasirašytas VA pasirinkimo įstatymas ir VA atskaitomybės įstatymas, išplėstos VA nuotolinės sveikatos paslaugos ir skubioji pirminės bei psichinės sveikatos priežiūros paslaugos tą pačią dieną. ● JAV naftos gavyba neseniai pasiekė visų laikų rekordą, taigi JAV tapo mažiau priklausomi nuo naftos iš Artimųjų Rytų ● JAV pirmą kartą nuo 1957 m tapo grynųjų gamtinių dujų eksportuotoja ● NATO sąjungininkai padidino savo gynybos išlaidas dėl prezidento spaudimo kampanijos ● 2017 m. JAV pasitraukė iš šalį žlugdančio Paryžiaus klimato susitarimo ir tais pačiais metais JAV vis dar pirmavo pasaulyje, kaip šalis labiausiai sumažinusi anglies išmetimą į orą ● Jo apylinkės teismo teisėjai buvo patvirtinti greičiau nei bet kuri kita naujoji administracija ● Buvo patvirtinti Aukščiausiojo Teismo teisėjai Neilas Gorsuchas ir Brettas Kavanaugh ● Perkelta JAV ambasada Izraelyje į Jeruzalę ● Sudarė sandorį dėl naujo prekybos susitarimo su Meksika ir Kanada, kuris padidins darbo vietas čia ir pinigines įplaukas ● Pagaliau susitarė su ES, kad padidintų JAV eksportą ● Įvedę tarifus Kinijai dėl priverstinių Kinijos technologijų perdavimų, intelektinės nuosavybės vagysčių ir jų chroniško piktnaudžiavimo prekybos praktika, sutiko sudaryti vienpusį prekybos susitarimą su Kinija. ● Pasirašyti teisės aktai, skirti patobulinti „National Saicide Hotline“ ● Pasirašyti išsamiausi visų laikų įstatymai dėl vaikų vėžio, kurie paspartins vaikų vėžio tyrimus ir pagerins gydymą ● D. Trumpo pasirašytas mokesčių mažinimo ir darbo įstatymas padvigubino maksimalią vaiko išmokų kredito sumą, kurią gali gauti tėvai, ir panaikino pajamų ribas, kad daugiau žmonių galėtų to reikalauti. ● Tai taip pat sukūrė naują išmokų kreditą kitiems išlaikomiems asmenims ● 2018 m. prezidentas D. Trumpas pasirašė siūlymą 2,4 milijardais dolerių padidintą Vaikų priežiūros ir plėtros fondo finansavimą. ● 2019 m. prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė Autizmo bendradarbiavimo, atskaitomybės, mokslinių tyrimų, švietimo ir paramos įstatymą (CARES), kuriuo per ateinančius penkerius metus bus skiriama 1,8 milijardo USD parama autizmo spektro sutrikimą turintiems žmonėms ir jų šeimoms. ● 2019 m. prezidentas D. Trumpas pasirašė du finansavimo paketus, suteikiančius beveik 19 mln. USD finansavimą specialioms „Lupus“ mokslinių tyrimų ir švietimo programoms, taip pat papildomą 41,7 mlrd. USD finansavimą Nacionaliniams sveikatos institutams (NIH).

https://www.delfi.lt/news/daily/world/garsus-amerikieciu-ekspertas-izvelgia-pavojingas-tendencijas-europa-bus-neutralizuota.d?id=84713033&com=1

25×to kadro detektorius        2020-07-13 21:33

● Karštoji linija nustatė 16 862 galimus prekybos žmonėmis atvejus ● D. Trumpo DOJ suteikė dotacijas organizacijoms, remiančioms prekybos žmonėmis aukas - nuo 2017 m. liepos 1 d. iki 2018 m. birželio 30 d. padėjo beveik 9 000 atvejų. ● Tėvynės saugumo departamentas pasamdė daugiau aukų pagalbos specialistų, padėdamas aukoms gauti išteklių ir palaikymą ● Prezidentas D. Trumpas paragino Kongresą priimti įstatymus dėl mokyklos pasirinkimo, kad nė vienas vaikas nebūtų įstrigęs mokykloje, kuri nepakankamai gerai paruošia mokinius vien dėl jų gyvenamosios vietos.  ● Prezidentas 2018 m. rugsėjo mėn. pasirašė finansavimo įstatymą, pagal kurį finansavimas mokykloms padidėjo 42 mln USD ● Prezidento D. Trumpo įstatymu pasirašytos mokesčių lengvatos skatina šeimas rinktis mokyklas, suteikdamos šeimoms galimybę naudoti 529 įstaigų taupymo planus pradiniam ir viduriniam mokymui. ● Jam vadovaujant ISIS prarado didžiąją dalį savo teritorijos ir buvo beveik išardyta ● ISIS lyderis, Abu Bakras Al-Baghdadi, buvo nužudytas ● Jis pasirašė pirmąjį „Perkins CTE“ leidimą nuo 2006 m., suteikdamas daugiau nei 1 milijardą JAV dolerių valstybėms kasmet finansuoti profesinio ir karjeros ugdymo programas ● Vykdomasis įsakymas, išplečiantis studentų ir darbuotojų pameistrystės galimybes ● Prezidento D. Trumpo išleistas vykdomasis įsakymas draudžiantis JAV vyriausybei diskriminuoti krikščionis ar bausti tikėjimo išraišką. ● Pasirašytas vykdomasis įsakymas, leidžiantis vyriausybei areštuoti pinigus iš studentų miestelių, kurie elgiasi antisemitiškai ir kurie nesugeba kovoti su antisemitizmu ● Prezidentas D. Trumpas įsakė sustabdyti JAV pinigų srautą, nukreiptą į tarptautines organizacijas, kurios finansuoja ar vykdo abortus ● D. Trumpas įvedė sankcijas Venesuelos socialistams, nužudžiusiems savo piliečius ● Baigė rengti naują prekybos susitarimą su Pietų Korėja ● Susitarė su Europos Sąjunga, kad padidintų JAV energijos eksportą į Europą ● Pasitraukė JAV nuo darbus naikinančio TPP susitarimo ● Užtikrino 250 milijardų dolerių vertės naujus prekybos ir investicijų sandorius Kinijoje ir 12 milijardų dolerių Vietname ● Patvirtino iki 12 milijardų JAV dolerių paramos ūkininkams, nukentėjusiems nuo nesąžiningų prekybos veiksmų ● Išlaisvino daugiau nei tuziną JAV įkaitų, įskaitant tuos, kurių B. Obama negalėjo išlaisvinti ● D. Trumpas pasirašė Muzikos modernizavimo įstatymą, didžiausią autorių teisių įstatymo pakeitimą per kelis dešimtmečius ● D. Trumpas užsitikrino milijardus, kurie finansuos sienos statybą prie šalies pietinės sienos ● D. Trumpo administracija skatina suteikti antrą šansą, kad buvusiems kaliniams būtų suteikta galimybė gyventi gyvenimą be nusikaltimų ir rasti prasmingą darbą ● D. Trumpo DOJ ir BOP paskelbė naują „Ready to Work Initiative“, kad padėtų darbdaviams tiesiogiai susisiekti su buvusiais kaliniais ● Prezidento D. Trumpo istoriniuose mokesčių lengvatų įstatymuose buvo numatytos naujos galimybių zonos, kuriomis siekiama skatinti investicijas į mažas pajamas gaunančias bendruomenes visoje šalyje. ● 8764 bendruomenės visoje šalyje buvo paskelbtos galimybių zonomis ● Tikimasi, kad galimybių zonos paskatins 100 milijardų JAV dolerių ilgalaikes privataus kapitalo investicijas į ekonominius sunkumus patiriančias bendruomenes visoje šalyje. ● D. Trumpas nurodė švietimo sekretoriui panaikino aukštų akademinių standartų kartelę ● D. Trumpas pasirašė įstatymą dėl rugsėjo 11 dienos aukų kompensavimo fondo ● D. Trumpas pasirašė veteranų savižudybių prevencijos programas ● Dėl TCJA įstatymo projekto, kurį pasirašė Trumpas, kompanijos iš užsienio grąžino TRILIONĄ JAV dolerių ● Sparčiausias gamybinių darbų augimas per pastaruosius 30 metų  ● Akcijų rinka pasiekė rekordines aukštumas ● Vidutinės namų ūkio pajamos pasiekė aukščiausią visų laikų lygį ● Afroamerikiečių nedarbas yra visų laikų žemiausias☝ ● Ispanų - amerikiečių nedarbas yra yra visų laikų žemiausias ● Azijos - amerikiečių nedarbas yra visų laikų žemiausias
https://www.delfi.lt/news/daily/world/garsus-amerikieciu-ekspertas-izvelgia-pavojingas-tendencijas-europa-bus-neutralizuota.d?id=84713033&com=1

Ekspertas       2020-07-13 12:42

Pažiūrėjau į pavardę ir pasidarė aiški ekspertizė.

Cha, to E... ir K...       2020-07-13 9:44

Dabar vyksta kova tarp tiesos ir melo, tarp gėrio ir blogio, tarp šviesos ir tamsos. Atsakymas, tie kas myli tamsą, niekada neieškos šviesos. JAV taip pat yra tarp šių jėgų, kaip ir Europa. Kas ieško tiesos, paguglins ir pamatys, kurio lyderio pusėje yra tiesa ir šviesa. Vienintelį tikrą lyderį turime Trampą, tik jis gali pakeisti persvarą į gėrio pusę.

Kapliukas       2020-07-13 9:25

Sorošinių gaujos tryda!

Eleonora       2020-07-13 8:30

Pavojingame branduoliniame XXI amžiuje Europos neutralizacija galėtų būti racionali išeitis europietiškai civilizacijai išgyventi ir Europai išlikti. Šveicarija neutraliteto laikosi jau keli šimtmečiai. Skandinavija (Švedija, Danija) neutralios jau daugiau nei šimtmetį, Suomija per 75 m. Ir visos klesti. Niekas jų nepuola. Nedalyvauja propagandiniuose atminties karuose Piliečiai žmonės laimingiausi. Svarbu neperdėti JAV reikšmės Europai. Europa be JAV sėkmingai egzistavo per du tūkstančius metų... ir po JAv taip pat egzistuos dar kelis tūkstančius metų. Europiečiai mokėjo išgyventi egzistuojant Kinijos imperijai, Rusijos, Osmanų, Persų imperijoms. O XIX a. Europa išvis klestėjo: valdė per 90 proc. pasaulio teritorijos, nebuvo jėgos, kuri Europai grąsintų. Europa jautėsi saugi, turtinga ir laiminga. O europoicentrizmas buvo vyraujanti ideologija pasaulyje. Net rytų civilizacijos – kinai ir japonai iš dalies ir persai ėmė mėgdžioti Europos kultūrą.

O vis tik       2020-07-13 7:19

Yra du pasirinkimo keliai - ar mes sukišime galvas į smėlį ir sakysime - viskas gerai, ar gyvensime Jėzaus šviesoje ir tiesoje, kur aiškiai įvardinama kas yra kas. Nelengva bus Trampo kova su pasaulį ištikusia globalizacijos dvasia, kuriai yra nusispjauti į tai, kas bus mūsų vaikams, kaip jiems reikės gyventi, kaip išsrėbti tą nešamą ir pasėtą blogį.

stasys        2020-07-13 7:06

Neblogas str. , patiko keli jo apibendrinimai cit. Amerika yra šalis, kupina didžiulio priešiškumo ekonominiam elitui, Kinija – aršiausio nacionalizmo ir pasididžiavimo. O Rusija? Tai cinizmo ir kankinančio chaoso šalis.“  .. o dabar pažvelkime į veidrodi ir savęs paklauskime kuri dalis to palyginimo tiktu mums ? Lietuvai .. Ar mes neapsėsti to pačio cinizmo kritikuoti valdžia ir jos politika tuo pačiu kuriant chaosą šalies viduje ? Kaip chaosas galėtu padėti spręsti problemas ir glaistyti kylančius nesutarimus pačioje visuomenėje, tarp jos skirtingu kartu piliečiu ? Tiesose čia tokiu nors tvenkinį tvenk ..Ar progresas visuomenėje įmanomas dėka chaoso ..kiek tai turi bendro su tuo ką paliko sovietai sovietinės kartos lūkesčiuose ..?  Ar aš teisingai elgiuosi kritikuodamas kritikuojančius ir nesiūlančius tai kritikai jokios savo idėjos ?  Kodėl įsiskaudinimas yra esminis tokios visuomenės politinio aktyvumo variklis ? Nors ta visuomenės dalis pati supranta, jog elgiasi kritiškai .  Lukiškiu a. smėliukas ir pliažas nėra patraukliausia idėja , bet kad ji sulauks tokio didelio emocinio tam tikros visuomenės dalies nepasitenkinimo sunku buvo prognozuoti . Prezidento sprendimas nevetuoti R.Karbauskio pakištos ‚raibos anties įstatymo‘  pailiustravo tam tikrą jo lankstumą sprendžiant ir glaistant visuomenėje atsivėrusia priešpriešą . Ar galima tokį įstatymą Lukiškiu a. priimti kaip tinkama , jei jo įstatyminė bazė ne teisinė o politinė ? Kiek pagrįstą, tos valstybės įstatymus laužyti prisidengus politine valia .. ar tai netapo tam tikru teisinės valstybės iššūkių ? manau į tuos kelis klausimus dar teks Lietuvai rytoj ar kitais metais atsakyti ir tuo aš neabejoju . Teisingai autorius rašo Trumpas tik įrankis kuris negali kurti nieko kito tik tą erzelį ir nepasitenkinimą ..kuris dominuojančiai matomas Tiesose tu keliu komentatorių nuomonėse visur ir apie viską, anonimais .

 

Cha>>> Tikrai       2020-07-13 5:47

bet ji labai taikliai pastebėjo šių laikų atspindėtas pasaulio realijas, kaip tik šiai dienai skirtoje Jėzaus Evangelijoje, kur “lyg ugnis, dėl kurios kyla gaisras, sudeginantis visa, kas netikra ir laikina. Evangelija, kaip Geroji Naujiena, sudrumsčia viešą ramybę, valstybių, šeimos taiką, ji išprovokuoja susiskaldymus, nemalonumus ir kivirčus. Kristus perspėja: „Brolis išduos mirti brolį ir tėvas – sūnų, o vaikai sukils prieš gimdytojus ir žudys juos. Jūs būsite visų nekenčiami dėl mano vardo. Bet kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas“ (Mt 10, 21–22). Todėl Kristus tiek vakar, tiek šiandien mums yra lyg vėliava, kuri drauge yra ir taikos, ir karo vėliava. Todėl negalime šalintis ir sakyti, jog mes apie Kristų nieko negirdėjome.
Taika, kurią neša Kristus, nėra akių prieš neteisingumą užmerkimas. Statant Kristaus karalystę, ugnis yra Evangelijos naujiena. Tai aktyvus amžinųjų vertybių ieškojimas ir įgyvendinimas.” 

Tikrai,       2020-07-13 5:01

beprasmis, klezmerinis popsas Kapsukės ar VDU savo galva nemąstantiems dabartiniams studentams.

Tvankstas       2020-07-13 0:01

Perskaičiau kartą, perskaičiau antrąkart - klezmerinis popsas.


Rekomenduojame

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.