Demokratija ir valdymas, Partijos

Gabrielius Landsbergis susizgribo: „Mums nereikia valdžios bet kokia kaina“

Tiesos.lt siūlo   2017 m. kovo 9 d. 10:45

10     

    

Gabrielius Landsbergis susizgribo: „Mums nereikia valdžios bet kokia kaina“

Jurga Tvaskienė | „Lietuvos žinios“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininku perrinktas Gabrielius Landsbergis teigia, kad jo partija neatsisakytų derėtis dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje, jei būtų pakviesta. Tačiau, jo manymu, šiuo metu valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) yra ištikta milžiniškos lyderystės krizės, tad neaišku, kas ir už ką joje atsakingas.

„Noriu pabrėžti: mes niekada neatsisakėme derėtis (dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje – aut.). Tačiau – norėčiau, jog tai būtų parašyta didelėmis raidėmis – iki šiol mūsų į derybas niekas nepakvietė, tik anksčiau leido suprasti, kad patys turėtume prašytis. Mums nereikia valdžios bet kokia kaina. Jei rinkimus laimėjusi LVŽS mano, kad TS-LKD yra ta jėga, kuri padėtų jiems priimti svarbius sprendimus, atsižvelgiant į mūsų programą, patirtį ir panašiai, galime derėtis: tokia mūsų pozicija buvo visada“, – interviu dienraščiui „Lietuvos žinios“ sakė Gabrielius Landsbergis.

Vertybės – ne tik pavadinimas

Savaitgalį vykusiame TS-LKD suvažiavime, kuriame dar ketveriems metams buvote patvirtintas pirmininku, pristatėte idėją keisti partijos pavadinimą – tapti tiesiog Tėvynės sąjunga. Ar toks sumanymas neįžiebs naujos įtampos organizacijos viduje?

Nuotaika suvažiavime buvo labai pakili. Jaučiau, kad jeigu pačiame suvažiavime būtume balsavę dėl pavadinimo, greičiausiai jį būtume pakeitę. Vis dėlto suprantu, kad tai jautrus klausimas. Pasiūliau atsigręžti į žmones, paklausti, ką mano skyriai. Kadangi tokios formuluotės partijos įstatai neleidžia, kaip kompromisą pateikiau siūlymą įrašyti į įstatus plebiscito instrumentą. Pažadėjau partijos nariams, atvykusiems iš visos Lietuvos, kad pirmasis plebiscitas bus būtent dėl pavadinimo.

Suvažiavimo metu kai kurie partijos senbuviai, pavyzdžiui, Rimantas Jonas Dagys, idėją trumpinti partijos pavadinimą siejo su atsitraukimu nuo krikščioniškųjų vertybių, kurias puoselėja partijos krikščionių demokratų sparnas.

Tai daugiau asmeninė R. J. Dagio, o ne visos partijos pozicija. Svarstymus dėl pavadinimo keitimo paskatino idėja, kad neteisinga uzurpuoti tikėjimą kaip vertybę. Daugelis mūsų partijos žmonių, nepriklausančių krikdemams, neretai pasijusdavo taip, lyg Bažnyčia priklausytų tik vienai grupei, vienai frakcijai, kad tikėjimas ir vertybės – tik jų prerogatyva. Bet tai nėra tiesa. Tiesą sakant, šiandien krikdemais, dvasine prasme, save laikyti gali kur kas didesnė grupė partijos – ir ne tik jos – žmonių. Taigi pasakymas, kad svarbu tik tos trys raidės (LKD – aut.), o visi kiti yra nebe „vertybininkai“, dažnu atveju žeidžia.

Noriu pabrėžti, kad mūsų partijoje vertybės yra kur kas giliau. Ir ne pavadinimai jas apibrėžia.

Krikdemams siūlo susitelkti

Konservatoriai su krikščionimis demokratais susijungė 2008-aisiais. Kodėl, jūsų manymu, šie du sparnai iki šiol taip ir nesusivienijo?

Manau, tai lemia principinis noras pabrėžti savo atskirtį. Vis dėlto nemanau, kad teisinga aukoti tiek laiko skirtumams partijos viduje ieškoti. Duok Dieve, kad galėtume paaiškinti, kuo skiriamės nuo kitų partijų.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Reikia-nereikia       2017-03-12 17:33

Šitas broileris nori pigios valdžios. O gal net nemokamos. O gal net su primokėjimais, kad tik nenorintį valdžios anūkėlį į valdžią pritraukti.

Siūlymas       2017-03-11 14:04

Tėvynės išpardavimo sąjunga - tinkamiausias pavadinimas partijai, kurios vienintelė nors kruopščiai dangstoma, bet lengvai apčiuopiama vertybė - elito galia ir pinigai.

...       2017-03-10 19:58

  Puikybe temdo prota , pavadinima pakeites atgaivins paliegeli !

Neįtikėtina       2017-03-9 19:40

Bjauriausia palaižūnų partija. Jei Lietuvoje dar užsiliko stalininio raugo, tai tik konservų gretose. Paleckiukas lyginanat su Anūku – tikras demokratas.

O kam        2017-03-9 19:38

anūkėliui valdžia?Už jį viską padaro “geradariai”. Štai STT apklausė anūkėlį, bet jiems “geradarių” gloėjų buvo pasiūlyta palūkėti su viešinimu. Ir ką gi-“principingoji” STT klusniai sutiko palūkėti pora savaičių. Taigi, taip gaunasi, kad valdžią, virtualią, tskant. anūkėlis jau ir turi.

Džeikai,       2017-03-9 15:44

Degutienė užsitarnavo būt LDDP karaliene Konciervų partijoje.

Skaitėt?       2017-03-9 15:42

Kubiliui reikia Žečpospolitos Polskos čia, Lietuvoje.

Dzeikas       2017-03-9 13:45

Geram Sachmatininkui: Anukas, jei bandytu savarankiuskai , be senelio protekcijos daryti kariera sajudiniu partijoje iki siol veliavos kota per suvaziavimus laikytu, o ne pirmininkautu.
I partijos pirmininkus labai konkreciai buvo nusitaikiusi Degutiene ir savo kruopsciu darbu, karierizmu geraja ta zodzio prasme ji tikrai uzsitarnavo buti sajudiniu (laikinai atidedant pacios partijos vertinima, t.y. kalbant grynai apie sajudiniu KADRU politika) vadu.
Ir dabar klausantys to neberndylos nusikalbejimu kaip tai keista darosi.Anukas girnapuse prie kojos, o jie apsimeta kad tai auskaras ausyj ir kitus bando itikinti.

Nu ir melagių melagis       2017-03-9 13:17

Jam nereikia valdžios? Jie ir miegodami svajoja kaip įlysti į valdž\ią, kad daugiau prisivopgtų.

Kad ir geras šachmatininkas        2017-03-9 11:32

V.Landsbergis ,bet padarė didelę klaidą,kad nepatarė anūkui palūkėti bent 10 metų,pabūti eiliniu,o tik paskui veržtis į lyderius.Landsbergių Lietuvai darosi jau per daug.Nors buvo laikas,kai buvo jų laikas ir jie buvo reikalingi.


Rekomenduojame

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Vygandas Trainys apie Mokytojos ir Policininkės konfliktą dėl Trispalvės ir jo teisinį vertinimą: per 30 m. niekas nepasikeitė – dabar pakuotų „savi“

Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Nuo bačkos. Andrius Navickas: mūsų didžiausias politinis koziris yra Ingrida Šimonytė ir jos apsisprendimas yra svarbesnis nei visa politinė programa

„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

Chad Pecknold. Brexitas – daugiau nei populistų maištas prieš globalizmą

Vidas Rachlevičius. Gal nemokykim britų gyventi

Mūzos ir ginklo broliai: Atmintis gyva. Konferencija skirta rašytojo, partizano Mamerto Indriliūno 100-osioms gimimo metinėms

Zofia Kossak-Szczucka: „Protestas!“

Istorija be vėliavnešių – tik butaforija

Nigel Farage. Trumpas pasakojimas apie ilgą kovą už Brexitą

Valdas Vižinis. Pokalbiai su teisėsauga. I dalis. Apie anūkės tvirkinimą

Petras Cidzikas – Lietuvos dvasios karys

Darius Kuolys. Ir darsyk apie lietuvių laisvės projektą, jo atramas

Irena Vasinauskaitė. Laimėjęs daugumą Artūro Visocko komitetas savivaliauja

Algimantas Jankauskas. Romualdo Ozolo valstybės idėja

Vytautas Radžvilas. Neužmirštuolės ir Vyčio sambūvis – pusiaukelė į Valstybės simbolių panaikinimą

Geroji Naujiena: Palaiminti išvydę Tavąją Šviesą

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos politikos Jobas

Britai švenčia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.