
naunau.lt
Svarbiausia išgelbėti planetą! Kokia nuostabi frazė. Ir kas, pasak vienos švedų mergaitės, išdrįstų jai nepritarti? Ką gi, miela Greta, išdrįsti teks. Kaip Rusijai užpuolus Ukrainą Twitteryje rašė Garis Kasparovas, „jūs neišgelbėsite planetos, jei negelbėsite joje gyvenančių žmonių.“ Kasparovas nėra piktų naftos korporacijų marionetė. Jis – šachmatų didmeistris, eilę metų įspėdavęs mus apie agresyvius Rusijos ketinimus. Ir jis aiškiai mato, kad Vakarų žaliasis kursas į pavojų stato žmones gyvenančius po ištekliais turtingų tironų padu. Karas Ukrainoje parodė kokie yra tikrieji žaliojo kurso kaštai bei patvirtino seną patarlę, jog kelias į pragarą gerais norais grįstas.
V. Putino sprendimą pulti Ukrainą lėmė daug priežasčių. Bet jis tikrai tikėjosi, kad kai kurios ES šalys karo atveju užtrauks rankinį stabdį rimtesnėms ekonominėms sankcijoms. Ir nors kol kas Rusijos agresija, atrodo, suvienijo Europą, bet Vokietija ir Italija prie Ukrainos draugų prisidėjo tik paskutinę akimirką. Tokio trypčiojimo priežastis telpa dvejuose žodžiuose: gamtinės dujos.
Vokietijos Žaliųjų partija yra galinga politinė jėga, reikšmingai prisidėjusi prie šalies sprendimo atsisakyti branduolinės energijos. Ši tendencija pastebima ir kitose turtingose šalyse, kalbant ne vien apie branduolinę energiją, bet ir apie iškastinį kurą. Aukštai iškėlęs aplinkosauginę vėliavą JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad „klimato kaita yra didžiausia grėsmė, su kuria susiduria Amerika“.
Kaip alternatyvą žalieji politikai siūlo investuoti į atsinaujinančius energijos šaltinius. Tai būtų puikus sprendimas, jei ne viena detalė: iki šiol atsinaujinantys šaltiniai yra neadekvatūs mūsų poreikiams. Tiesiog negalima lyginti saulės panelių (ypač debesuotomis dienomis) ir atominių elektrinių.
Gudrus politinis žaidimas su skaudžiomis pasekmėmis
Turtingos šalys gali atsisakyti, kad ir visų taršių energijos šaltinių, tačiau jų gyventojai artimiausiu metu nepakeis savo vartojimo įpročių. Kaip jų vyriausybės patenkins didelį energijos poreikį? Sprendimas vienas: pirkti dujas ir naftą iš šalių, nemažinančių energijos gamybos apsukų. Taip Europos ir JAV vadovai žaidžia gudrų politinį žaidimą, vienu metu plodami Gretai ir tuo pačiu užtikrindami degalus savo gyventojų automobilių bakuose ir šildomus namus žiemą.
Jiems, žinoma, neįdomu, kad toks žaliųjų dorybių demonstravimas įgalina tironus kaip V. Putinas. Ar Kremliaus šeimininkas rūpinasi aplinka? Žinoma, kad ne. Tiesą sakant, jis akimirksniu užgniauš aplinkosaugines iniciatyvas, jei tik jam tai bus naudinga. Būdamas didžiausiu dujų tiekėju Europai, Putinas pasijuto nevaržomas savo imperinėms vizijoms įgyvendinti. Aplinkosaugininkai nuogąstauja apie rusų kareivių gebėjimą užtikrinti Černobylio atominės elektrinės saugumą, tačiau, atidžiau pažiūrėjus, žaliasis Vakarų kursas bent iš dalies prisidėjo prie to, kad Rusijos kariuomenė apskritai atsirado Černobylyje.
Kitą medalio pusę turi ir rūpestis dėl Astravo elektrinės saugumo Baltarusijoje. Branduolinė energija savaime nėra pavojinga. Pavojinga ji tampa korumpuotų diktatorių, tokių kaip Aleksandras Lukašenka rankose, kuomet galimai nėra laikomasi tinkamų saugos protokolų. Nereikia būti pernelyg įžvalgiu, kad suprasti jog atominės elektrinės statyba diktatoriaus valdomoje Europos pašonėje tiesiogiai susijusi su politizuotu atominės energijos atsisakymu pačioje Europoje.
Tad ar turėtume gelbėti planetą? Žinoma, kad taip. Tačiau turime tai daryti protingai. Klimato kaita nėra mitas. Tačiau priemonių visuotiniam atšilimui atvėsinti reikia ieškoti pasitelkus blaivią kaštų ir naudos analizę. Šiuo metu atsinaujinančiųjų išteklių energijos kaštai yra dideli, o jų efektyvumas, bent kol kas, yra per maža. Ukrainos užpuolimas atskleidė ir labai realius politinius kaštus, apie kuriuos daugelis rimtai nebuvo pagalvojęs.
Gabrielis Andrade yra Ajmano universiteto Jungtiniuose Arabų Emyratuose docentas.
Šaltinis: mercatornet.com
Parašyk komentarą
Komentarai
Orientuotis į atsinaujinančius šaltinius svekintina, bet skubinti užsmaugt Golfuku į bažnyčią kartą savaitėj važiuojantį valstietį (ir dukart metuose į malūną), kaltinant jį kad labai teršia gamtą ir lai jis greičiau tegu perka elektromobilį - tai beprotybė. Su bepročiais reikia kovoti. Iki pergalės. Nes bepročiai yra pavojingi. Nekovok su jais - jie gali pražudyti žmoniją.
Jei šitaip visi pasinešę į tą žaliąjį pasaulį,tai kodėl neišnaudojus žmogaus,kaip mažo, maisto perdirbimo fabrikėlio ir kas lieka po medžiagų įsisavinimo proceso.Dabar kai Baltarusiškos trašos deficitas ,ūkininkai iš didmiesčių gyventojų galėtų supirkti užšaldytus š paketus ir taip ekodraugiškai trešti žemę.Tai būtų geras,abipusis biznis ir ekodraugystė tarp miesto ir kaimo.
Visas progresas,ir žaliasis,- bilionierių išbandomas ant mažiukų,tų beturčių vargšų.Tie mažažemiai bedaliai,kaip laboratorinės pelės biobilionierių ekspermentatorių rankose.
//Nuo COVID-19 pradžios milijardierių turtas išaugo daugiau nei per pastaruosius 14 metų. 5 trilijonus dolerių, tai yra didžiausias milijardierių turto padidėjimas nuo duomenų įrašų pradžios.//
Billionaires’ wealth has risen more since COVID-19 began than it has in the last 14 years. At $5 trillion dollars, this is the biggest surge in billionaire wealth since records began
Kaip keistai benuskambėtų bet karas yra vienas tų greičiausių būdų paskatinti permainas ir progresą visuomenėje . Kai sugriauni senas nusistovėjusias politines ir ekonomines sistemas atsiranda naujos pakeičiančios senas ,nusidėvėjusias bet vis dar veikiančias . Atominė energetika užgimė antram pasauliniui praužūs .. o kaštai autoriau visada dideli tu naujų technologijų aušroje , kol tos technologijos nėra tobulos ir menkai vystomos bei įsisavintos . Įdėliausiu atveju senos ir naujos dirba kartu , tik šiuo atveju autoriau matyt jau ir pats suprantate kad karas kaštus logiškus nubraukia ir ta žalioji energetika , bent Lietuvai , tampa arčiau kūno . Galime pasiguosti tuo jog vėjo ir saulės kol kas Putinas dar nevaldo ir neįtakoją savo bepročio norais . Mes atsisakėme savo atomo , todėl lieka tik ‘žalias’ progresas nežiūrint į kaštus , žiūrint į dizelio kainas degalinėse aš jau nesu tikras jog žalioji energetika tokia jau brangi lyginant su nafta ir dujomis
) Kaštai nieko nereiškia ..kai pasirinkimas prarasti Lietuvos valstybe ar ne netolimoje perspektyvoje .
nereikėjo išsikapoti miškų, o jei iškapojai tai atsodink… Šventagirių/ rosčių kultūra, dieviškoji simetrija, kuria net Jėzus Kristus naudojosi - Jėzus Kristus savo mokinius mokė “rosčioje simetriškojoje” - sode.
Skaitykit šventraščius moko aukščiausioji vedų vedanta.