Istorija, Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo

Forumas „Vasario 16-osios Respublika: išmoktos ir neišmoktos pamokos“ (video)

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 18 d. 17:40

9     

    

Forumas „Vasario 16-osios Respublika: išmoktos ir neišmoktos pamokos“ (video)

Vasario 16-osios išvakarėse Lietuvos Sąrašas, Lietuvos istorijos mokytojų asociacija, Lituanistų sambūris ir Mokytojų namai pakvietė į forumą: „Vasario 16-osios Respublika: išmoktos ir neišmoktos pamokos“.

Aptarti du dešimtmečius kurtą, saugotą ir neapgintą Lietuvos Respubliką buvo pakviesti istorikai Antanas Kulakauskas ir Alfredas Bumblauskas. Diskusiją moderavo Darius Kuolys.

Filmavo ir montavo Vincas Kubilius.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

sinonimai       2017-02-19 18:47

puteikiai, putėsiai, pūtikai,...
pelėsiai

Burbulų pūtikai...       2017-02-19 18:35

  VIENINTELĖ iš plebėjų auditorijos pabaigoj gavusi žodį moteris pasibėdavojo visiems, kad LRT seniai atsisakė prisistatyme naudoti žodį Lietuvos…Atsakydamas p. Kuolys kažką  papezėjo apie LRT komunikacinę naujovę...Jo vietoje plebėjai Vedeckis,Kaminskas ar Karčiauskas būtų pasakę nepūsdami miglos į akis- tai antivalstybinė,antilietuviška kosmopolito Siaur. grupės linija…Ir būtų patarę visiems dalyviams ,,čia ir dabar” atlikti konstruktyvų žingsnį -pasirašyti visiems kelių sakinių tekstą -protestą LRT tarybai.LRS Kult. komitetui ir Prezidentei..
NEt Iš to Kuolio vargano atsakymo-  NEKONSTRUKTYVAUS muilo burbulų papūtimo NEABEJINGAI pilietei , man aišku-  GERB.KUOLYS-, PASKAITŲ meistras-  negali telkti ir vadovauti jokioms realioms PERMAINOMS AR demokr. REZULTATŲ GALINČIOMS PASIEKTI   struktūroms…Tik ugdyti, kartu su Bubliausku ,pilstydami aukštu stiliumi iš tuščio į kiaurą, kosmopolitus lietuvia-anglakalbius studentus Briuseliui ar mūsų ministerijų koridoriams..

Patricijai-papūtė miglos plebėjams...       2017-02-19 18:31

Ponas Darius K.yra LS pirmininkas ir jos vertybinis veidas. Žvelgiant į jo organizuotos   diskusijos dalyvių sąrašą, manau , nei vienas save gerbiantis demokratiškas lietuvis neturėtų balsuoti už šią proliberalią partiją.
Nr. 1   Polonofilas, tautinės valstybės žemintojas, antivisuomeninės LRT oficialus veidas,liberaliojo-antilietuviško Delfi.lt portalo firminis ženklas,  sistemininkas prof. A. Bumblauskas ....
(Audringi ir ilgi plojimai tamstai už tokį ,,superpuikų”  pasirinkimą vas. 16, lietuvybės ir valstybingumo šventės proga, gerb Dariau…
Gal tik būtumėt pralenkęs pats save ,jei dar būtumėt pakvietęs šalia A. B. ir prezidentūros atstovą, Skvernelio patarėją , gal patį LRT vyriausią ,,elektriką” -Siaurusevičių  arba federalistus G. Kirkilą arba P. Auštrevičių...Dar pridėkim ekspertai.eu pateiktus duomenis apie prof. A.B. ,,įdomią”  dorovinę reputaciją ,pasireiškusią visu,, gražumu”,kai šis, visų valdžių draugas ,sėkmingai ,,įsisavino ” stambias biudžetines lėšas, suorganizavęs niekinės vertės internetinę ekspoziciją. Atrodo, VU rėmuose. .A.Nakas žino iki panagių ir nuorodas galima rasti…)

Nr. 2 Baukštusis ,kosmopolitinių orientacijų prof. A. Kulakauskas,LS šulas, bandantis Lietuvos niekintojui iš Vilniaus tarybos, britui Markui, padėti sutrypti Lietuvos valstybingumui ženkliai nusipelniusio K. Škirpos atminimą...

)\A) Kaip tikram Romos vergvaldžiui-  patricijui ar Romos raiteliui, tvirtai tikinčiam ,kad valstybės reikalai yra ne Romos laisvos prastuomenės - plebėjų reikalas, gerb .Dariui net netoptelėjo mintis pakviesti diskusijon ūkininką-visuomenininką J. Kaminską iš Raseinių, pilietišką savivaldos gynėją nuo Radviliškio L. Vedeckį ar kokios pilietinės NVO aktyvistą iš Vilniaus plebėjų...LRT į laidas irgi kviečia tik sistemininkus ir panašius į Bumblauską ,,ekspertus”.  Esu tikras , kad intelektualai konformistai bumblauskai, kuoliai, kulakauskai nelietų  kraujo už Nepriklausomybę 18-20 metais , nebūtų  ėję priešintis ginklu 40 metais, bei aukoję gyvybes   miškuose 45-49 metais…Tai plebėjų-vedeckių, kaminskų, valentinavičių  ir Ko kelias…Bet oportunistai, neva patricijai, kuoliai ,bumblauskai ir Ko tokių  Lietuvos statytojų ir gynėjų šalia niekad nepasodins…Neduotų žodžio renginyje šiuolaikinės Lietuvos SAVANORIAMS -PLEBĖJAMS- VISUOMENININKAMS ir Skvernelis ar Karbauskis,ar prezidentė. Nes jie šventai,kaip ir Kuolys ar Kulakauskas , tiki ir žino, kad valstybė priklauso jiems-galios ar intelekto patricijams, o mužikų- plebėjų  dalia -mokesčiai bei prakaito ir kraujo liejimas už  Lietuvą- lovį patricijams ir Romos raiteliams..Kuolys žino ,gerai išdresiruotas sistemos…, . apie valstybės kelią  ar problemas kalbėti plebėjams -mužikams ne valia…Tai patricijų valstybė ir jiems tik apie ją pezėti, ar ne, pone Kuoly?Jis ir sisteminiai ,,ekspertai”,a la Bublauskas ar Garbačiauskaitė M. žino šalies gyvenimą geriau už runkelius iš pilietinių NVO…Plebėjams-arklidės, pone Kuoly,ar ne? Ir bunkeriai miške už neprigulnią Lietuvą ir nežinomi kapai..Partizanas Baliukevičius- Dzūkas ką pasakytų apie kuolių, bumblauskų. kulakauskų  kelelius ir žodelius? IR šių  faktinę panieką artojų-savanorių-  plebėjų Lietuvai…?

B) Kaip fasadinių ( brežnevinių) , ,,valdomos demokratijos” stiliumi daromų  renginių meistrui ,gerb.Kuoliui buvo baisu pakviesti bent vieną ne konformistą, bent vieną ne ,,sistemos” patarnautoją - prof.V.  Radžvilą, tikrą politiką ir strategą, nepučiantį ,kaip paminėti profesoriai. miglos klausytojams į akis,ar jaunąjį demokratą-mąstytoją V.Sinicą ar prof. V Daujotį ar V. Rubavičių..
Suprantu poną Darių- ūkininkas bei nesisteminiai mąstytojai būtų sugadinę  paradinį, valdišką renginį,kuriame buvo intelektualiai pilstoma iš tuščio į kiaurą, nei žodžiu nedrįstant net užsiminti, kad LR jau ant bedugnės, gilesnės nei 40 metais, krašto…

 

einam vien takais dorybės       2017-02-19 10:02

ko nematyt iš kaukolės gylybių
ir nesuprast pasiųstame sapne
tai apsireikš kai tu visai ne nori
ir sudraskys, paklaikusį tave.

vidiniai demonai netramdomi vis auga
ir maistas jų bjaurystė tavyje
jiems ne svarbu, ar nori ar nenori
vis vien prie skardžio bėgi bandoje.

kartu su kiaulėm, valdo legionas
tuos kas iššlavęs vidinius namus
ir prie vienos pridėjęs dar septynias
netyrom dvasiom vargina kvailius…
...

Jei...       2017-02-19 1:23

Jeu Bumblauskas būtų pagyvenęs po Želigovskio padu,tuomet čiulbėtų kitaip,o dabar
galiu pasakyti ,kad jis yra menkas istorikas,kad nežino prieškario Rytų Lietuvos
žmonių gyvenimo skonio.Bumblauskai,nevaidink didelio žinovo,o nueik į Mokslų Akademi-
jos biblioteką ir paprašyk kad parodytų tau iš rankraščių skyriaus RYTO draugijos
fondo dokumentus.Pasakyk man jau ne pirmą kartą pastebiu ,kad esi nemažas Lenkijos
mylėtojas.Iš kur tokia meilė?Asmeninis interesas yra?Koks?Rytų Lietuvos lietuviai
neatleis niekada išdavikams ir pseudoistorikams,kuriems lietuvių likimams rytinės Lietuvos yra nusišnypšt.Menkas iš tavęs istorikas - tai mano išvada.

Julius Puras       2017-02-18 23:49

Eilinis bla bla bla bla bla.

Bumblauskas yra pozityvus,       2017-02-18 20:43

turi kūrybišką požiūrį,nors dėl daug ko galima diskutuoti,-ir svarbu,kad su profesoriumi galima diskutuoti.Jis nepiktybinis.

Romas       2017-02-18 19:51

Kai televizijos ekrane pamatau Bumblauską - iš karto perjungiu kanalą.

Publika       2017-02-18 18:42

Pamačiau Bumblauską ir viskas pasidarė aišku. Toliau galima nežiūrėti.


Rekomenduojame

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Rasa Čepaitienė. Apie marginalus

Valdas Vasiliauskas. Amžinas nepriklausomybės ir demokratijos susikirtimo taškas. Neįmanomybės istorija: nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios

NOKT kreipimasis Dėl R. Šimašiaus ir kitų atsakingų asmenų neteisėtų veiksmų

Robertas Grigas. Sovietai ir tarybos

Arkivysk. Sigito Tamkevičiaus homilija per Šv. Mišias tremtinių šventėje Ariogaloje „Su Lietuva širdy“

Nuo antitarybinių eilėraščių iki „Lietuvos Katalikų bažnyčios kronikos“. Petro Plumpos istorija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.