Istorija, Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo

Forumas „Vasario 16-osios Respublika: išmoktos ir neišmoktos pamokos“ (video)

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 18 d. 17:40

9     

    

Forumas „Vasario 16-osios Respublika: išmoktos ir neišmoktos pamokos“ (video)

Vasario 16-osios išvakarėse Lietuvos Sąrašas, Lietuvos istorijos mokytojų asociacija, Lituanistų sambūris ir Mokytojų namai pakvietė į forumą: „Vasario 16-osios Respublika: išmoktos ir neišmoktos pamokos“.

Aptarti du dešimtmečius kurtą, saugotą ir neapgintą Lietuvos Respubliką buvo pakviesti istorikai Antanas Kulakauskas ir Alfredas Bumblauskas. Diskusiją moderavo Darius Kuolys.

Filmavo ir montavo Vincas Kubilius.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

sinonimai       2017-02-19 18:47

puteikiai, putėsiai, pūtikai,...
pelėsiai

Burbulų pūtikai...       2017-02-19 18:35

  VIENINTELĖ iš plebėjų auditorijos pabaigoj gavusi žodį moteris pasibėdavojo visiems, kad LRT seniai atsisakė prisistatyme naudoti žodį Lietuvos…Atsakydamas p. Kuolys kažką  papezėjo apie LRT komunikacinę naujovę...Jo vietoje plebėjai Vedeckis,Kaminskas ar Karčiauskas būtų pasakę nepūsdami miglos į akis- tai antivalstybinė,antilietuviška kosmopolito Siaur. grupės linija…Ir būtų patarę visiems dalyviams ,,čia ir dabar” atlikti konstruktyvų žingsnį -pasirašyti visiems kelių sakinių tekstą -protestą LRT tarybai.LRS Kult. komitetui ir Prezidentei..
NEt Iš to Kuolio vargano atsakymo-  NEKONSTRUKTYVAUS muilo burbulų papūtimo NEABEJINGAI pilietei , man aišku-  GERB.KUOLYS-, PASKAITŲ meistras-  negali telkti ir vadovauti jokioms realioms PERMAINOMS AR demokr. REZULTATŲ GALINČIOMS PASIEKTI   struktūroms…Tik ugdyti, kartu su Bubliausku ,pilstydami aukštu stiliumi iš tuščio į kiaurą, kosmopolitus lietuvia-anglakalbius studentus Briuseliui ar mūsų ministerijų koridoriams..

Patricijai-papūtė miglos plebėjams...       2017-02-19 18:31

Ponas Darius K.yra LS pirmininkas ir jos vertybinis veidas. Žvelgiant į jo organizuotos   diskusijos dalyvių sąrašą, manau , nei vienas save gerbiantis demokratiškas lietuvis neturėtų balsuoti už šią proliberalią partiją.
Nr. 1   Polonofilas, tautinės valstybės žemintojas, antivisuomeninės LRT oficialus veidas,liberaliojo-antilietuviško Delfi.lt portalo firminis ženklas,  sistemininkas prof. A. Bumblauskas ....
(Audringi ir ilgi plojimai tamstai už tokį ,,superpuikų”  pasirinkimą vas. 16, lietuvybės ir valstybingumo šventės proga, gerb Dariau…
Gal tik būtumėt pralenkęs pats save ,jei dar būtumėt pakvietęs šalia A. B. ir prezidentūros atstovą, Skvernelio patarėją , gal patį LRT vyriausią ,,elektriką” -Siaurusevičių  arba federalistus G. Kirkilą arba P. Auštrevičių...Dar pridėkim ekspertai.eu pateiktus duomenis apie prof. A.B. ,,įdomią”  dorovinę reputaciją ,pasireiškusią visu,, gražumu”,kai šis, visų valdžių draugas ,sėkmingai ,,įsisavino ” stambias biudžetines lėšas, suorganizavęs niekinės vertės internetinę ekspoziciją. Atrodo, VU rėmuose. .A.Nakas žino iki panagių ir nuorodas galima rasti…)

Nr. 2 Baukštusis ,kosmopolitinių orientacijų prof. A. Kulakauskas,LS šulas, bandantis Lietuvos niekintojui iš Vilniaus tarybos, britui Markui, padėti sutrypti Lietuvos valstybingumui ženkliai nusipelniusio K. Škirpos atminimą...

)\A) Kaip tikram Romos vergvaldžiui-  patricijui ar Romos raiteliui, tvirtai tikinčiam ,kad valstybės reikalai yra ne Romos laisvos prastuomenės - plebėjų reikalas, gerb .Dariui net netoptelėjo mintis pakviesti diskusijon ūkininką-visuomenininką J. Kaminską iš Raseinių, pilietišką savivaldos gynėją nuo Radviliškio L. Vedeckį ar kokios pilietinės NVO aktyvistą iš Vilniaus plebėjų...LRT į laidas irgi kviečia tik sistemininkus ir panašius į Bumblauską ,,ekspertus”.  Esu tikras , kad intelektualai konformistai bumblauskai, kuoliai, kulakauskai nelietų  kraujo už Nepriklausomybę 18-20 metais , nebūtų  ėję priešintis ginklu 40 metais, bei aukoję gyvybes   miškuose 45-49 metais…Tai plebėjų-vedeckių, kaminskų, valentinavičių  ir Ko kelias…Bet oportunistai, neva patricijai, kuoliai ,bumblauskai ir Ko tokių  Lietuvos statytojų ir gynėjų šalia niekad nepasodins…Neduotų žodžio renginyje šiuolaikinės Lietuvos SAVANORIAMS -PLEBĖJAMS- VISUOMENININKAMS ir Skvernelis ar Karbauskis,ar prezidentė. Nes jie šventai,kaip ir Kuolys ar Kulakauskas , tiki ir žino, kad valstybė priklauso jiems-galios ar intelekto patricijams, o mužikų- plebėjų  dalia -mokesčiai bei prakaito ir kraujo liejimas už  Lietuvą- lovį patricijams ir Romos raiteliams..Kuolys žino ,gerai išdresiruotas sistemos…, . apie valstybės kelią  ar problemas kalbėti plebėjams -mužikams ne valia…Tai patricijų valstybė ir jiems tik apie ją pezėti, ar ne, pone Kuoly?Jis ir sisteminiai ,,ekspertai”,a la Bublauskas ar Garbačiauskaitė M. žino šalies gyvenimą geriau už runkelius iš pilietinių NVO…Plebėjams-arklidės, pone Kuoly,ar ne? Ir bunkeriai miške už neprigulnią Lietuvą ir nežinomi kapai..Partizanas Baliukevičius- Dzūkas ką pasakytų apie kuolių, bumblauskų. kulakauskų  kelelius ir žodelius? IR šių  faktinę panieką artojų-savanorių-  plebėjų Lietuvai…?

B) Kaip fasadinių ( brežnevinių) , ,,valdomos demokratijos” stiliumi daromų  renginių meistrui ,gerb.Kuoliui buvo baisu pakviesti bent vieną ne konformistą, bent vieną ne ,,sistemos” patarnautoją - prof.V.  Radžvilą, tikrą politiką ir strategą, nepučiantį ,kaip paminėti profesoriai. miglos klausytojams į akis,ar jaunąjį demokratą-mąstytoją V.Sinicą ar prof. V Daujotį ar V. Rubavičių..
Suprantu poną Darių- ūkininkas bei nesisteminiai mąstytojai būtų sugadinę  paradinį, valdišką renginį,kuriame buvo intelektualiai pilstoma iš tuščio į kiaurą, nei žodžiu nedrįstant net užsiminti, kad LR jau ant bedugnės, gilesnės nei 40 metais, krašto…

 

einam vien takais dorybės       2017-02-19 10:02

ko nematyt iš kaukolės gylybių
ir nesuprast pasiųstame sapne
tai apsireikš kai tu visai ne nori
ir sudraskys, paklaikusį tave.

vidiniai demonai netramdomi vis auga
ir maistas jų bjaurystė tavyje
jiems ne svarbu, ar nori ar nenori
vis vien prie skardžio bėgi bandoje.

kartu su kiaulėm, valdo legionas
tuos kas iššlavęs vidinius namus
ir prie vienos pridėjęs dar septynias
netyrom dvasiom vargina kvailius…
...

Jei...       2017-02-19 1:23

Jeu Bumblauskas būtų pagyvenęs po Želigovskio padu,tuomet čiulbėtų kitaip,o dabar
galiu pasakyti ,kad jis yra menkas istorikas,kad nežino prieškario Rytų Lietuvos
žmonių gyvenimo skonio.Bumblauskai,nevaidink didelio žinovo,o nueik į Mokslų Akademi-
jos biblioteką ir paprašyk kad parodytų tau iš rankraščių skyriaus RYTO draugijos
fondo dokumentus.Pasakyk man jau ne pirmą kartą pastebiu ,kad esi nemažas Lenkijos
mylėtojas.Iš kur tokia meilė?Asmeninis interesas yra?Koks?Rytų Lietuvos lietuviai
neatleis niekada išdavikams ir pseudoistorikams,kuriems lietuvių likimams rytinės Lietuvos yra nusišnypšt.Menkas iš tavęs istorikas - tai mano išvada.

Julius Puras       2017-02-18 23:49

Eilinis bla bla bla bla bla.

Bumblauskas yra pozityvus,       2017-02-18 20:43

turi kūrybišką požiūrį,nors dėl daug ko galima diskutuoti,-ir svarbu,kad su profesoriumi galima diskutuoti.Jis nepiktybinis.

Romas       2017-02-18 19:51

Kai televizijos ekrane pamatau Bumblauską - iš karto perjungiu kanalą.

Publika       2017-02-18 18:42

Pamačiau Bumblauską ir viskas pasidarė aišku. Toliau galima nežiūrėti.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Nuo bačkos. Bernardas Gailius. Patriotizmas trukdo valstybei augti

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Lietuvoje nutylėta Europos Parlamento istorinė rezoliucija „Dėl europinės atminties svarbos Europos ateičiai“ –  dar vienas smūgis R. Šimašiui

Vytautas Sinica. Apie ministro Kukuraičio kovą su skurdu ir socialine atskirtimi

Eurofederalistai kviečia į diskusiją: „Kalbėkime apie klimatą“

Vytautas Radžvilas. Lukiškių aikštėje – paneuropinio konflikto aidas

Kviečiame į konferenciją Kaune spalio 5 dieną!

Vytautas Sinica. Pasikartojanti klaida diskusijose apie tautiškumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.