Kultūros, kalbos, istorijos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Florida atmetė vadovėlius, skleidžiančius „kritinę rasės teoriją“

Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 1 d. 10:04

1     

    

Florida atmetė vadovėlius, skleidžiančius „kritinę rasės teoriją“

propatria.lt

Floridos švietimo skyrius penktadienį pranešė, kad po paskutinės apžvalgos, 41 % siūlomų K-12 matematikos knygų 2022-2023 mokslo metams neatitiko valstijos akademinių standartų dėl to, kad jose buvo įtrauktos kritinės rasės teorijos sąvokos ir kiti prieštaringi požiūriai į švietimą.

Floridos švietimo skyrius pareiškime teigė: „Priežastys, dėl kurių buvo atmesti vadovėliai, buvo kritinės rasės teorijos paminėjimai, įtraukta Bendrųjų pagrindinių valstijų standartų iniciatyva ir neprašytas Socialinio ir Emocinio Mokymosi metodo įtraukimas matematikoje”.

Pati sąvoka „kritinė rasės teorija” apibūdina intelektualų ir socialinį judėjimą, kuris kliaujasi mintimi, kad rasė yra ne natūrali, biologines šaknis turinti skirtingų grupių žmonių ypatybė, bet socialiai sukonstruota kategorija, kuri naudojama engti ir išnaudoti žmones. Šios teorijos šalininkai mano, kad rasizmas yra būdingas teisinėms institucijoms Jungtinėse Valstijose tokiu mastu, kad sukuria ir palaiko socialines, ekonomines ir politines nelygybes tarp baltaodžių ir ne baltaodžių, ypač afroamerikiečių.

„Dauguma knygų, kurios buvo atmestos, buvo skirtos K-5 klasių lygiams, kur nerimą keliantis 71 procentas knygų nebuvo tinkamai suderintas su Floridos standartais arba įtraukė draudžiamas temas ir nepageidaujamas strategijas“, - pridėjo Floridos švietimo departamentas.

„Atrodo, kad kai kurie leidėjai pabandė pliaukštelėti dažų dėmę ant seno pastato, pastatyto ant Bendrųjų Pagrindinių Valstijų Standartų pagrindo, ir ypač ekscentriškai diegia sąvokas kaip „rasės esencializmas“ pradinių klasių mokiniams,” teigė Floridos gubernatorius Ron DeSantis pareiškime.

2020 sausio mėnesį, The Daily Wire pranešė, kad “DeSantis paskelbė naujus akademinius standartus valstijai išstumdamas Bendruosius Pagrindinių Valstijų Standartus, kurie buvo valstijoje įgyvendinti 2010 metais, tik po metų nuo to, kai jis pradėjo daryti spaudimą išmesti juos.

Naujieji standartai buvo pavadinti „Benchmarks for Excellent Student Thinking” arba B.E.N.T. (lietuviškai: Palyginamieji Standartai Puikiam Studentų Mąstymui). Pagal pranešimą spaudai, Floridos valdžia buvo atvira instrukcijose, kurias pateikė vadovėlių leidėjams per 2021 metų pateikimo procesą 2022-2023 mokslo metams – pirmiems metams, kai B.E.S.T. bus praktiškai įgyvendintas:

Tiesą sakant, Floridos švietimo departamentas aktyviai informavo leidėjus 2021 metų birželį, kad vadovėliai privalo atitikti B.E.S.T. standartus, valstijos įstatymus dėl privalomų instrukcijų ir, kad jie negali įtraukti nepageidaujamų strategijų, tokių kaip SEL (Socialinio ir Emocinio mokymosi metodas) jų mokomojoje medžiagoje.

„Mes pasirūpinsime, kad Florida turėtų aukščiausios kokybės mokomąją medžiagą, kuri sutampa su mūsų šalies mastu pripažintais standartais“, - teigė švietimo komisaras Richard Corcoran.

„Kitos valstijos seka Floridos lyderyste švietimo srityje, kol mes toliau stipriname tėvų teises, aprūpiname jų vaikus pasaulinio lygio švietimu be indoktrinacijos ar susidūrimo su pavojingomis ir skaldančiomis sąvokomis klasėje baimės”, - pridėjo Corcoran.

DeSantis ilgą laiką buvo kritinės rasės teorijos mokyklos klasėse priešininkas. 2021 metų birželį gubernatorius pavadino ją „nuodais”, pridėdamas, kad Florida buvo „laiminga tai uždraudusi.”

Nors Socialinio ir Emocinio Mokymosi Metodas egzistuoja dešimtmečius, pastaraisiais metais dauguma mano, kad tai pavirto į priemonę, kuri primeta tuos pačius kritinės rasės teorijos pagrindus, pavyzdžiui, savitas teisingumo, privilegijos ir sisteminio rasizmo sąvokas.

Visi šie principai, jei būtų įtraukti į Floridos švietimo programą, potencialiai gali pažeisti keletą Floridos įstatymų, kurie sukurti apsaugoti moksleivius nuo tokių sąvokų, kurios potencialiai gali atrodyti kaip progresyvi indoktrinacija, kaip pažymima Floridos B.E.S.T standartuose.

Iš viso 54 knygos iš siūlytų 132, skirtų K-12 klasėms, buvo atmestos. Leidėjai neturi pasirinkimo apeliuoti valstijos sprendimo.

„Aš esu dėkingas, kad komisaras Corcoran ir jo komanda Departamente atliko išsamų

šių vadovėlių patikrinimą, kad užtikrintų, jog jie laikosi įstatymų”, - pridėjo DeSantis pranešime spaudai.

Iš anglų kalbos vertė Domas Bandzevičius

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2022-05-4 21:36

Domas Bandzevičius: ,,Leidėjai neturi pasirinkimo apeliuoti valstijos sprendimo.” - Ne ,,apeliuoti”, o apskųsti. Ir ne BENT, o BEST.
Šalys pagaliau turi pasmerkti marksizmą ir visas jo atšakas kaip nusikalstamą, neapykantą skatinančią ideologiją. Ir atsakomybę už marksistinę propagandą prilyginti atsakomybei už nacistinę propagandą.

Rekomenduojame

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.