Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Filosofas Alvydas Jokubaitis: Politikai nebenori būti politikais – jie bijo išeiti ir kalbėti su žmonėmis

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 13 d. 11:33

39     

    

Filosofas Alvydas Jokubaitis: Politikai nebenori būti politikais – jie bijo išeiti ir kalbėti su žmonėmis

Jūsų dėmesiui siūlome prof. Alvydo Jokubaičio interviu Delfi.lt portalui (klausytis ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Deivis        2021-08-15 14:38

Priešinkitės arkliagalvės chuntai kaip kas išmanote.

DDD       2021-08-14 22:26

Linkiu Jokubaičiui išlaikyti sveiką protą ir objektyvumą. Nelinkiu Vinco Krėvės likimo.

>Vyriausybės...       2021-08-14 21:23

Atostogų metu,keliaujant per Lietuvą,tenka patirti daug blogų kelių.Dardant jais ,pagalvoji,kad keliams pinigų nėra,mokykloms nėra,ligoninėms nėra,algoms nėra,o migrantams stebuklingai atsiranda.Ar tiesa,kad Lietuvoje lankėsi Švabas,ką siūlė ir už kiek?Mus parduoda,išduoda?

Vyriausybės “rūpestis”       2021-08-14 17:34

Dabar įkvėpkit giliai giliai. Migrantų apgyvendinimui skelbiamas viešasis pirkimas. Migrantų skaičius suplanuotas ir yra 40 tūkst.
Jiems suplanuota pastatyti modulinių namelių miestus. Ir valstybė nebus jų savininkas, tai bus tik nuoma. Ir nuomos kaina be PVM numatoma 599 mln. eurų. Taip, nesuklydot. Su PVM tai bus 725 mln. eurų. Ir lėšos numatytos ne iš Europos Sąjungos, o iš mūsų biudžeto.
Paskaičiuokim, protingieji kurmiai: 725 mln. eurų padalinus iš 1800 bus 402 800, kur 1800 eurų yra vidutinė naujos statybos modernaus buto 1 kv.m kaina. Taigi galima pastatyti 402 800 kv.m gyvenamojo ploto, t.y. 10 tūkst. dviejų kambarių butų po 40 kv.m.
Maždaug tiek dabar Lietuvoje nepasiturinčių šeimų laukia socialinių būstų. Žinantys žmonės sako, kad „otkato” norma yra seniai nustatyta Lietuvos teritoriją laikinai administruojančių asmenų, ji nekintama ir sudaro apie 10 proc.
Nuo 725 mln. eurų tai sudaro 72,5 mln. eurų. Veriasi galimybės, ar ne, ponai?

Al. Laimai       2021-08-14 15:52

Laima, kur Leninas pasakė apie virėjų valtymą - jei galima, raštų tomą ir puslapį.

Dzeikas       2021-08-14 14:04

Al.ui:
Pasakyti galima bet kam. Taciau tai daryti verta tam, kas isgirst nori.

> Laima 10:23       2021-08-14 13:39

Esi neteisi.
Leninas buvo teisus dėl virėjos valdant valstybę...
Tik jis nepasakė kuom baigsis tokių virėjų valdymas…

Arnoldas Franckevičius > Dronui       2021-08-14 13:26

Žydrasis Albinas ir aš visiškai sutinkam, kad Kinija, jus cituojant, yra “LABAI BLOGAS pavyzdys”.
Visada, visame kame, visaip.
Ypač todėl, kad šiemet uždraudė LGBT maršus, LGBT filmų festivalius ir šiek tiek apribojo LGBT organizacijų socialinius tinklus.
Tiesiog priešingybė Šventajai Taivano Salai, kuri yra progresyviausia vieta LGBT individams visoje Azijoje!
Ir NE, anti-kiniška isterija ir LGBT klausimas šiemet NEI KIEK nesusiję!
:D

Al.       2021-08-14 13:01

Dzeikas: ,,Tik problema ta, kad tulas lietuvs nezino,kas tas Dievas.”
Na, bet ačiū Dievui, dar turim rusus - pasiklausim jų.

Dzeikas       2021-08-14 11:20

Kazkas cia’ui:
Na , ponuli, sutinku 200%. Tik problema ta, kad tulas lietuvs nezino,kas tas Dievas. na baznycioje ant paveiksliuku ten papaisyti Jezus ,evangelistai, pontijai pilotai visokie su judais. Kuris ten ju Dievas..? Ne mano reikalas, kapeiku kunigeliui numesiu - atmazins nuo grieku.Ir to gana.
Kaip cia tau pasakius… jeigu zmogus nezino kad 2+2=4, tai tavo pasakymas “itikti Dievui” tolygus zmogui nezinanciam kiek bus 2+2 tolygus konstatavimui ,kad i toki klausima atsako matematika.

Laima       2021-08-14 10:23

Jo, neteisus buvo draugas Leninas sakydamas, kad kiekviena virėja galės valdyti valstybę... Gyvenimas parodė, kad nei virėjos, nei buhalterės valstybės valdyti negali, nes nežino, kaip tai daroma.

Konservatoriai       2021-08-14 10:19

2009 m šaudė į žmones guminėmis kulkomis, Šimonytė apiplėšė pensininkus. Dabar, jie tyčiojasi iš žmonių. Šalin pūvantį piktybinį landsberginį auglį iš organizmo.

Kažkas čia       2021-08-14 8:39

perspėjo,kad mes neturim pasirinkimo,-arba rytai,arba vakarai.Pasirinkimas yra,-pirmiausia įtikti Dievui,-štai kuo turime rūpintis,o paskui jau bus pridėta arba atimta.

stasys       2021-08-14 7:34

Keletas minčių profesoriaus patiko , vienok dėl ‘belfasto’ nesutinku . Patiko ir jauna žurnalistė, graži moteris nepasimetė kai profesorius ja ‘įspraudė’ į kampą su atsakimais. Taip , nepakanka demokratiškoje visuomenėje visus sprendimus priimti vienasmeniu sprendimu tikintis jog visi ties tuo sprendimu susitelks neklausinėje . Nors profesorius ir pasiskiepijes skiepai jam netrukdo suprasti poreikius tu kurie prieš skiepus . Propagandinės medijos negali užtikrinti būtino žmogiško kontakto bendraujant su politikais ,rezultate tyli politinė arogancija trukdo visiems bendrauti .

labai patiko prof. A. Jakubaičio pasisakymas       2021-08-14 1:08

o “žurnalistė” eilinė silpnaprotė ir dar parsidavėlė, kuri apsimeta šlanga

///       2021-08-14 0:07

Jie neišeina ir nesikalba su žmonėmis todėl, kad yra ne politikai, o statytiniai, ir moka šnekėti tik skaitydami šeimininko parašytą lapelį. Darže pastatyta kaliausė yra nepalyginamai aiškesnis subjektas už tokius sutvėrimus, nes ji yra kaliausė, ir visiems iškart aišku, kas ji tokia.
O šitie padarai - jūs tik pažiūrėkite, kokie nuožmūs ir perkreipti jų veidai!- yra pozicionuojami kuriant iliuziją, kad jie turi savarankiškų minčių. Vien žiūrint į juos nukrečia šiurpas - ne žmonės, o kažkokie puslaidininkiai, vos gebantys tik šiaip taip ištransliuoti jiems įdiegtas instrukcijas.

elfe >> Nusišnekėjo A.Jokubaitis        2021-08-13 21:15

o galit pasakyt kiek tu mirusiu mire namuose, o kiek ligoninej?

nes kai ta pati klausima uzdaviau vienam vyrui feisbuke, pripazino, kad is penkiu pazistamu tik viena mociute mire namuose nuo sirdies smugio. O atvaziave medikai reikalavo sutikt rasyt diagnoze kad nuo viruso, antraip neisduos mirties liudijimo…
nezinau kam tas liudijimas, gal kad gautu palaidojimui papildoma pensija?..
o kas mirsta ligoninej ar kam leidziama atsisveikint ar tiesiai i kremetoriuma?

DD plius DD       2021-08-13 18:42

labai atsargiai.
Manau, kad čia mačiau jaunatviško stereotipo (žurnalistė) ir senatviško seno vilko archetipo (Jokūbaitis) pokalbį.
Negaliu aš čia būti superobjektyvus, nes esu Jokūbaičio amžiaus.
Bet būtent todėl manau, kad Jokūbaitis teisus, o Pelenė žurnalistė vieną dieną taps karaliene..

Visvien        2021-08-13 16:11

Ateis galas arkliagalvės chuntai

Kis       2021-08-13 15:54

Lietuva jau liko lyg nupesiota vista,vogti milijardais problematiska,Rokutis jau nesugeba ,nes nera ko vogti,osmulkmeniskai nesinori,tad lazas gula elektros ir duju pavydalu ant peciu,po ju viskas brangs,nes tai grandinine reakcija,duonos kepalikas brangs ir t.toliau,jukvisur dujos ir elektra.Beje pries mirti dedule pazadejo istikimiems padalinti pajus ,tie draskysis kaip vilkiniai sunis.Pries ka jie uzsimojo nesupranta,toks besalygiskas brutalumas sulauks dar didesni.Nesinori,bet jauciu sikna,kad tai neisvengiama ir prasides nuo Zirmunu,kaip reichstagu.Parako nera,uztektinai zibalo ir benzino,tai butu ziauru,bet juk savo elgesiu,niekinimu tauta jie to siekia.Kas trukde iseit ir pakalbeti scenoje,mes valdzntieji darome todel,norite padarysime taip ir panasiaitai butu pliupsnis vandens i ta jau rusenanti lauza.O drausti net juokinga-reikia kalbeti ir irodineti,o neislindus kaip seskui senajam balvonui pralementi ,tai rusu darbas>Urav mjis visa gyvenima tarnauja rusams,kaltina zmogelius.

Nusišnekėjo A.Jokubaitis       2021-08-13 15:06

Tikrai man patiko jo pokalbiai youtube ir gerbiau jį, tačiau dabar po šio interviu kardinaliai pasikeitė mano nuomonė. Apie pandemija, jos suvaldymą jis neturi net gi žalio supratimo. Įdomu, ką apie šį jo intervoi pasakytų vos išsikapstę, tačiau likę su sunkiomis pasekmėmis žmonės ir mirusiųjų nuo covido artimieji?

bronius => Už šio įrašo       2021-08-13 15:03

Na nežinau, siunčiau bent keliem žmonėm per FB nuorodą į šį įnterviu. Kiti dalinosi ant savo profilių, lyg ir neblokavo.

habilitās       2021-08-13 14:55

Jie niekada ir nebuvo politikais, tai tik politikieriai, jūs per daug atlaidus, tai degeneratų masei!

Regina       2021-08-13 14:54

Vos per savaitę valdantieji gavo profesionalų šachą ir matą: iš pradžių Kasparavičius su Liekiu sutriuškino jų užsienio politiką 15min, o štai dabar Jokubaitis delfitv sumalė jų vidaus politiką... Belieka tik atsistatydinimas ir priešlaikiniai rinkimai…

Už šio įrašo       2021-08-13 14:50

pasidalinimą užblokavo facebook paskyrą.

Anūkas stumia mus į pilietinį karą?       2021-08-13 14:41

Laukia Belfastas (pilietinis karas) ir po to ,geriausiu atveju,  priešlaikiniai rinkimai.
https://www.delfi.lt/video/laidos/delfi-diena/delfi-dienos-interviu-filosofas-jokubaitis-politikai-bijo-iseiti-ir-kalbeti-su-zmonemis.d?id=87936711
Pačioje primityvokos žurnalistės vedamo pokalbio pabaigoje ( nuo 18 minutės) prof.  A. J. tai pabrėžia aiškiai. Politinei sistemai imantis prievartos toliau ir gniaužiant politinę laisvę, ji sulauks Belfasto lygio pasipriešinimo (tragedijos…) . Jis pabrėžė, kad priešlaikiniai rinkimai bus po ilgalaikio Belfasto, bet tik palankiai pasibaigus pilietiniam karui . Bet pradžioje sistema iššauks pilietinį karą, kurio pasekmės nenuspėjamos…
G. Landsbergio prožydrasis valdančiųjų lageris veda- stumia šalį  į pilietinį karą?... Įdomu, kas eis mirti už anūko vadeliojamo valdančiųjų lagerio, grįsto grupine nauda ir bauginimais, antivalstybinę politiką? Kas eis mirti už jo beprotišką antinacionalinę politiką, nukreiptą prieš piliečių laisvę, šeimą ir demokratiją???  Jei TS ,LP,  LS gupuotės kursas nesikeis, prof. A Jokubaičio prognozės neišvengiamai išsipildys…. Profesorius perspėjo TS vadeliojamą valdančiųjų lagerį labai aiškiai- laukia pilietinis karas su nenuspėjamomis pasekmėmis.
  Pone G. Landsbergi, ar tamsta dar gebate suvokti,  į kokią beprotybę ir tragediją tamsta vedate Lietuvą? Prieš tautos daugumą  tikrai nelaimėsite, nes tamsta ne karvedys, ne lyderis, o bailys, bijantis kalbėtis net su piliečiais. Kinkadrebys, besislepiantis kiaurą parą už policijos nugarų Seimo bunkeryje nuo eilinių mitinguojančių piliečių, lyg šviesos vengiantis vilkolakis…Kas eis paskui bailį į mūšį prieš tautą, prieš piliečių laisvę? Eis narciziški bukalaurai, labiau už viską branginantys save ir galimybę tapiniškai spjaudyti portaluose, ir per LRT, į ne bukalaurus-t. y.  į plebėjus? Eis eiliniai TS nariai ar savanaudžiai, E. Masiulio išauklėti, liberalų rinkėjai? Vargiai…
Kiek galima jam ir Ko nuo žmonių slėptis, pjudant ant jų policiją, o paskui kariuomenę? Ateis greit diena, kai jėgos struktūros, pakraupusios nuo anūko klikos darbų ir nenorėdamos kruvintis rankų, paliks tą šutvę akis į akį su Lietuvos žmonėmis…Sustokit gniaužę piliečių laisvę ir teises , ponai landsbergiai, šimašiai ir Ko…Pasėję vėją, pjausit audrą. Tą suvokia ir tamstas perspėja ne tik profesorius A. Jokubaitis, bet daugelis eilinių piliečių...
Algirdas

Jie nori       2021-08-13 14:29

būti viešpačiais - lordais, kaip Anglijoje.

bronius       2021-08-13 14:10

Prof. A. Jokūbaitis išsakė visiškai nuosaikią ir pagrįstą poziciją. Didžiausia problema, kad nei seime nebėra tikrų politikų, nei žurnalistai ar valdančiųjų palaikytojai supranta, kas yra politika ar demokratija. Valdančiojoje daugumoje sėdi paprasčiausi bailūs biurokratai, kurie visiškai nesuvokia visų šių dalykų. Todėl valdžios sprendimai yra suvokiami (čia žurnalistų ir nemažos dalies visuomenės) tarsi dogmos, apie kurias diskutuoti ar jas kvescionuoti yra kone nusikaltimas. Čia kad ir ta pati žurnalistė, ji grynai nesuvokia, ką nori pasakyti profesorius. Bando, bet nesupranta. Bendrai, jei mokslas ir utilitarizmas yra iškelti virš demokratijos, susikalbėjimas atmestas, tai ir turime didžiųlę grupę žmonių, kurie yra eliminuojami tiek iš valstybės valdymo, tiek naujais metodais jau ir iš viešojo gyvenimo. Bet jie yra gyvi žmonės, todėl naturalu, kad priešinsis. Totalitariniai režimai tokius naikino fiziškai, o biurokratinis režimas tikrai gali privesti prie Jokūbaičio paminėto Belfasto scenarijaus.

taip, debile elfe       2021-08-13 13:38

pradžiai lietuviškai išmok rašyti

elfe        2021-08-13 13:17

paskutiniu metu man kazkoks algoritmas trukdo rasyt teksta…
Maniau, kad tik feisbuke, bet pasirodo ir cia… ypac kai noriu parasyt kokia tarptautinej ervej zinoma pavarde… kursorius/zymeklis sokineja, prisispaudalioja ne tu raidziu… 

O tauta taip norėjo       2021-08-13 13:10

pasikalbėti.

Politikai bijo       2021-08-13 13:09

įskaudinti Briuselio biurokratus.O tautos jie nebijo,jei leido mirti per pandemiją nuo kitų ligų.Čia ne politikai,tai statytiniai,atidirbantys už Briuselio pinigus.Mes parduoti.Tik dabar prasideda kova už laisvę.

elfe        2021-08-13 13:08

matosi, kad Delfio jauna, nepatyrusi zurnaliste bando geranoriskai suprast kas vyksta. Ji gal nenegimusi dar buvo kai musu TV vyko debatai tarp visu pakraipu politiku, inteligentijos.

o dabar uzsukit i ilgiau, nei Lukosenka uzsisedejusio valdzios kresle Kubiliaus feisbuka. Koks ituzis ant Jurgos Lago, Nidos Vasiliauskaites ir kitu “nesankcionuotu” kaip kad R.Valatka ar A.Tapinas infliuenceriu. Kokie gasdinimai lietuvisku “omonu”, interpeliacjoms seimunams, isejusiems kalbetis… ikeles “zurnalistikos genijaus” R. Valatkos citata, kurioje jau neva nustatyti “valstybes perversmo” organizatoriai…  ir taip pats duoda pagrindo manyti, kad musu rezimas sikriasi nuo diktatoriaus “Batkos” rezimo, nebent tuo, kad baltarusai turi viena diktatoriu, o mes kelis…

Gabrielius su viseministru A.Pranckevicium buvo tokie drasus, kai vare is EP Liaudies partijos vengru tautos pamilto tautos interesu gynejo Orbano partija, siule sankcijas pries Vengrija, ginant privacius “Europos vertybes” Soros interesus, bet kaip issigando savu zmoniu! Kur dingo jo drasa?.. Saudargas net dvi valandas kalbejosi su publika be jokios baimes, nes jo sazine svari.
Iki vidurnakcio zmones lauke kol ir kiti pasirodys.. Nes tokia ir buvo so mitingo programa - pries SEGREGACIJA ir psikalbejimai su savo isrinktaisiais deputatais..

>Dronas       2021-08-13 12:39

Nenukrypkit nuo temos.Ir principo ligoninės statymas rodo požiūrį į situaciją,į žmogų.O ten sugriuvo ar kaip buvo,jau ne mūsų reikalas.Mūsų dar negriūna,o tiesiog uždaro,pasmerkdami žmones mirti.

Dronas       2021-08-13 12:37

>Miela korespondente,

Ta ligoninė sugriuvo ir naujos nieks nestatė. Kinija yra LABAI BLOGAS pavyzdys. Visi kas čia bando garbstyti Kiniją, yra naudingi idiotai, arba parsidave šliundros. Nė vienas iš jūsų nenorėtu gyventi Kinijoje prie jų “tvarkos”.

Dėl ligoninių uždarymo       2021-08-13 12:37

valdžia nwsikalba su žmonėmis.Kieno valią ji vykdo? Briuselio ar daktarų lobistų?O juk tai kainuoja gyvybes,-tyliai vykdomi nusikaltimai.Už tai juk turi būti teisiama.

elfe        2021-08-13 12:26

myliu zemaicius uz ju sveika prota ir pavydetina humora.
jei ka.s vadina save zemaiciu, bet neturi humoro, meluoja. Yra jkiles is kitur, zinokitar.
o grazi pavarde su galune -aitis, visada rodo kilme nuo Prusios ar paprusio nuo Palangos iki Vystycio.. gal del to Jokubaitis issako ir mano nuomone?.

Miela korespondente,       2021-08-13 12:22

Kinija pastatė ligoninę covidui gydyti,o kodėl pas mus ligoninės uždarinėjamos ir dejuojama,kad Sveikatos sistema neatlaiko.

Gydytojai nebenori       2021-08-13 12:06

gydyti,mokytojai mokyti…

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.