Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Europa

Filmuota medžiaga atskleidžia: demonstracijoje Stokholme prieš karantino suvaržymus dalyvavo mažiausiai tūkstantis žmonių

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 3 d. 22:55

8     

    

Filmuota medžiaga atskleidžia: demonstracijoje Stokholme prieš karantino suvaržymus dalyvavo mažiausiai tūkstantis žmonių

Medijos teigė, kad jų buvo „keli šimtai“. Bet iš tikrųjų daugiau nei tūkstantis žmonių dalyvavo šeštadienį Stokholme sambūrio „Laisvės judėjimas“ organizuotoje demonstracijoje prieš apribojimus, susijusius su korona virusu. Policija buvo nusprendusi susibūrimą nutraukti, tačiau demonstrantų srauto sustabdyti nepavyko.

Gegužės 1 d., šeštadienį, „Laisvės judėjimo“ sambūris Stokholme surengė demonstraciją prieš apribojimus, įvestus remiantis vadinamuoju pandemijos įstatymu. Organizatoriai paskleidė informaciją, kad demonstracijos eisena pajudės iš susibūrimo vietos Norra Bantorget parke Vaza parko (Vasaparken) link ir kad tikimasi, jog dalyvaus apie 2000 dalyvių.

Pagal vis dar galiojančius apribojimus viešieji susirinkimai, kuriuose dalyvauja daugiau nei aštuoni žmonės, yra draudžiami. Dieną prieš demonstraciją policija pareiškė, kad demonstracija bus išsklaidyta, jei nebus laikomasi taisyklių.

Eisena iš Norra Bantorget pajudėjo 14 val. Galbūt norėdami suklaidinti policiją, o gal norėdami parodyti, kad nepaisant apribojimų mieste galima laisvai judėti, protestuotojai nepasirinko artimiausio kelio į Vaza parką, esantį į šiaurės vakarus nuo Norra Bantorget. Vietoj to demonstrantai patraukė į rytus Ulofo Palmės (Olof Palme) gatve.

Visos pagrindinės žiniasklaidos priemonės, įskaitant „SvD“ (ČIA), „Aftonbladet“ (ČIA), „Expressen“ (ČIA) ir SVT (ČIA), paskelbė identišką informaciją: demonstracijoje dalyvavo „keli šimtai“ ar „šimtai“ žmonių. Tačiau „Fria Tider“ gali atskleisti, kad tokia informacija yra klaidinga.

„Fria Tider“ reporteris nufilmavo demonstrantų eiseną, kai ji pajudėjo iš Norra Bantorget. Iš filmuotos medžiagos matyti, kad į demonstraciją susirinko kur kas daugiau nei „keli šimtai“ dalyvių. Realus vertinimas: per šešias minutes – tiek laiko reikėjo, kad demonstrantų srautas praeitų pro kamerą, filmuotoje medžiagoje pasirodė mažiausiai tūkstantis žmonių. Be to, ne visi demonstracijos dalyviai buvo užfiksuoti, mat daugelis jų ėjo ta gatvės dalimi, kuri palyginti ilgai nebuvo filmuojama.

Policija jau po kelių minučių pranešė, kad demonstracija bus nutraukta.

„Remdamasi Covido įstatymu policija nusprendė išsklaidyti visuomenės susibūrimą. Jūsų prašoma savanoriškai palikti šią vietą. Kad įvykdytų šį nutarimą, policija gali nepraleisti dalyvių ar jų išvesti. Jūsų prašoma palikti šią vietą savo noru“, – aidėjo iš policijos autobusų garsiakalbių.

Pranešimas buvo pakartotas keletą kartų, tačiau demonstrantai tęsė savo žygį ir neatrodė, kad kas nors iš jų kreiptų dėmesį į policijos grasinimus pašalinti dalyvius iš įvykio vietos.

Wallin ir Upplands gatvių sankryžoje staiga išbėgę trys policininkai čiupo vieną iš demonstracijos vadovų ir, nutempę į policijos autobusą, jį nusivežė.

Dar vienas policijos bandymas suimti vieną iš žmonių, ėjusių priešakinėse gretose, įvyko Västman ir Tegnér gatvių sankryžoje, tačiau nesėkmingai – demonstrantai užtvėrė policijai kelią ir jos nepraleido. Po nesėkmingų policijos bandymų juos sustabdyti demonstrantai tęsė savo eiseną.

Eisenos dalyviams pasiekus Västman ir Oden gatvių sankryžą, policininkai policijos autobusais bandė užtverti jiems kelią. Tačiau protestuotojai be didesnio vargo apėjo sustatytas transporto priemones. Tačiau policijai pavyko sutrukdyti kai kuriems demonstrantams pasukti kairėn, į Oden gatvę, kuria jie būtų judėję link demonstracijos tikslo – Vaza parko.

Suėję į Vaza parką demonstrantai užtraukė bendrą dainą. Po jos buvo sakomos kalbos. Pagrindinė kalbėtojų žinia: Covid viruso keliama rizika buvo perdėta, ja buvo pasinaudota teisinant lig tol nematytus piliečių laisvių bei teisių apribojimus.

Kol vyko susibūrimas, policija laikėsi palyginti pasyviai, nors kartkartėmis sulaikydavo ir išsiveždavo pavienius demonstrantus. Atrodė, kad policija atsitiktinai pasirinkdavo, kuriems protestuotojams pritaikyti sankcijas. Šiame video matyti, kaip policija netikėtai sulaiko ir išsiveda pagyvenusį vyrą, kurį laiką stovėjusį šalia demonstracijos ir filmavusį ją savo mobiliuoju telefonu.

15.40 val. organizatoriai paskelbė demonstracijos pabaigą ir dalyviai pradėjo skirstytis iš Vaza parko.

Kelios žiniasklaidos priemonės, įskaitant ir „Aftonbladet“ (ČIA), neteisingai aprašė demonstracijos pabaigą – iš jų pasakojimų atrodo, tarsi policija būtų išsivežusi protestuotojus iš įvykio vietos. Tiesą sakant, mitingo eigai Vaza parke šios pavienės policijos akcijos prieš atskirus protestuotojus neturėjo jokios įtakos.

Pagal švedų spaudą parengė Daiva Jakubonienė

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Suprantama,       2021-05-4 12:56

tai ne Baltarusija. Tik redaktorė dėl aiškios priežasties neįdėjo filmuko ne apie tūkstantį, bet apie tūkstančius protestuotojų Israelyje:
https://www.kla.tv/18554
Mat svarbu parodyti, neva kartojasi sąjūdžio laikai, o veiksmingiausias būdas vienyti tautą juk sėkmingai išbandytas dar 1933-1945 m.

T0mas J.       2021-05-4 12:27

Sisteminė žiniasklaida Švedijoje papirkta taip kaip Lietuvoje ir meluoja kaip TSRS žiniasklaida. Dugnas. Gėda. Degradavo Vakarų šalys.

Nepasirašysiu       2021-05-4 11:53

Švedai beviltiški - dar didesnė oligarchija, nei kada nors buvo Lietuvos istorijoje.

Al.       2021-05-4 11:28

Jei važiuotų motociklininkų, paspirtutininkų ar pėsčiųjų kolona su plakatais ,,Petys už laisvę!”, jų ne tik nestabdytų, bet ir parodytų per TV. Atspėkit iš vieno karto ar vyks šiemet sodomitų eitynės.

Taip        2021-05-4 9:53

Briuselyje savaigtali vel sudauze zmones, netgi toli grazu me visi jie buvo protestuotojai. Parke Bois de la Cambre. Pilnas internetss vaizdeliu, ir gana nemaloniu. Per jokias riauses paprastai taip nesielgia

Diedas       2021-05-4 6:20

Žiniasklaida slepia ne tik užsienio naujienas, bet ir tai kas vyksta Lietuvoje.
Kiekvienais metais, pirmą gegužės šeštadienį būna motociklų sezono atidarymas.
Šiais metais irgi vyko.
Visur skirtingai. Vienuose miestuose gausiai, kitur nelabai.
Klaipėdoje susirinko virš 300 motociklistų. Policija nesikišo, bet palei nosis skraidančiu dronu viską filmavo. Paskui kolona važiavo aplink miestą.
Koronaidiotinė žiniasklaida tai slepia.
Niekas nebetiki tuo “virusu” niekas jo nebebijo.
Koronapsichozė laikosi tik ant valdžios represijų ir žiniasklaidos melo.

Diedas       2021-05-4 6:12

Apie protestus informacija slepiama.
Vokietijoje didžiulės demonstracijos vyksta vos ne kas savaitgalį.
Šį šeštadienį Nirnberge buvo susirinkę virš 7000 motociklistų protestui prieš valdžios absurdišką kovą su utopiniu virusu.
Vokietijoje, pusgalvių valdžia, kad apribot “plitimą” savaitgaliais ir švenčių dienomis užraudė motociklų eismą !!!!!!!!!!!
Prieš dvi savaites, Olandijoje, Breda mieste buvo demonstracija su daugiau kaip 10 000 dalyvių. Tuo lyg ir nieko nenustebinsi, olandai labai nusistatę prieš absurdiškus apribojimus.
Bet suvarytos policijos pajėgos išvaikyt demonstracijai, demonstratyviai žygiavo kartu su žmonėmis.

tiek       2021-05-4 0:24

praktiškai tai tokio tipo “protestai ” yra nukreipti ne į homo sapiens atstovus ,o į patį covid-19 virusą. Laaaabai originalus pasipiktinimo dėl sukelto “nepatogumo” (retkarčiais virstančiu tiesiog piliečio “užvertimu”) būdas /priežastis.

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.