Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Šeimos politika, Europa

Europos Taryba: vaiko teisių apsaugos tarnybos privalo gerbti tėvų teises

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 16 d. 10:59

9     

    

Europos Taryba: vaiko teisių apsaugos tarnybos privalo gerbti tėvų teises

Laisvos visuomenės institutas

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (toliau – Asamblėja) pristatė savo ataskaitą dėl Norvegijos vaiko gerovės tarnybos Barnevernet veiksmų. Po vizito į Norvegiją ataskaitoje pabrėžiama keletas neraminančių atradimų bei akcentuojamas poreikis įdiegti nešališkus apsaugos mechanizmus tam, kad Europos vaiko teisių apsaugos tarnybose būtų išvengta piktnaudžiavimo.

„Nors vaiko teisių apsaugos tarnybos, stengdamosi apsaugoti vaikus nuo žalos, dažnai atsiduria sudėtingose situacijose, vaiko paėmimas iš šeimos be svarios priežasties prieštarauja tarptautinei teisei“, – pristatydamas ataskaitą sakė Asamblėjos pranešėjas Valeriu Ghiletchis.

Orgaizacijos ADF International teisininkas ir tarptautinės teisės ekspertas Laurence‘as Wilkinsonas teigė: „Europos Taryba patvirtino pagrindines tėvų ir vaikų teises. Pirminė vaiko teisių apsaugos tarnybų paskirtis yra remti šeimas. Vaikų paėmimas visuomet turėtų būti kraštutinė priemonė. Ir netgi tuomet, kai jis būtinas, pagrindinis tikslas turėtų būti šeimos sujungimas. Tyrimas Norvegijoje atskleidė, kad be efektyvių apsaugos mechanizmų vaiko teisių apsaugos tarnybos gali sukelti ilgalaikę žalą šeimoms ir paminti esminę tėvų teisę auginti vaikus pagal tarptautinę teisę. Labai malonu matyti, kad Europos Taryba pabrėžia šeimos išsaugojimo svarbą“.

Ataskaitoje kritikuojamas Norvegijoje atliekamų „skubių“ intervencijų dažnumas ir pobūdis. Ypatingą rūpestį kėlė priežastys, dėl kurių vaikai buvo atskirti nuo tėvų, bei ekstremaliai trumpas jiems suteikiamas susitikimų su vaikais laikas. Atvejais, kai intervencija būtina, rezoliucijoje rekomenduojama, jei tik įmanoma, išlaikyti vaiką platesnės šeimos rate. Pateikiama ir kitų rekomendacijų.

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja yra tarptautinis parlamentas, sudarytas iš 47 valstybių parlamentarų.

Europos Tarybos ataskaitą paskatino tarptautinis nepasitenkinimas dėl keblios krikščionių poros padėties. 2015 m. pabaigoje iš Ruth ir Mariuso Bodnariu buvo atimti visi penki jų vaikai. Jie (įskaitant trijų mėnesių kūdikį) buvo atimti po pareikštų įtarimų, kad tėvai vaikams taiko fizines bausmes, kurios Norvegijoje yra draudžiamos. Vaikų atėmimas sukėlė protestus visame pasaulyje. Nors galiausiai Bodnariu šeima buvo sujungta ir paliko šalį, daug kitų šeimų papasakojo panašių istorijų apie nepagrįstą tarnybos įsikišimą.

Paprastai Norvegija laikoma nepriekaištingai užtikrinanti žmogaus teises, bet vis dėlto šiuo metu Europos Žmogaus Teisių Teisme tiriamos septynios bylos dėl Barnevernet veiksmų. Šiais metais Didžioji kolegija svarstys bylą Lobben prieš Norvegiją. Byla susijusi su mama, iš kurios 2008 m. dėl susirūpinimo jos „tėvystės įgūdžiais“ atimtas vieno mėnesio amžiaus kūdikis. Iš pradžių jai buvo leidžiama su vaiku susitikti 8 valandas per metus, kol galiausiai iš jos atimtos visos susitikimų teisės. Mama teigia, kad Norvegija pažeidė jos teisę į šeimos gyvenimą, kurią užtikrina Europos Konvencijos 8 straipsnis.

Versta iš Council of Europe: child protection agencies must respect parental rights

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Arvydas       2018-11-18 20:34

Europos Tarybos atstovai, matyt, dar nebuvo Lietuvoje. Po “vaikų teisių” patyrinėjimo mūsuose, Norvegija jiems jau nebeturėtų atrodyti tokia negera.

Tripermannn       2018-11-16 19:33

-Kai tapsiu Oihopos Junijon Oberführeriu,cpirmu įsakymu, liepsiu įvesti privalomas kvotas šalims narėms- kiek kurie privalės atiduoti vaikučių įvaikinti pederastų šeimoms. Kiek?
Niamažiau nei Miarkel priėmė pabėgėlių!

Aha,       2018-11-16 19:27

EuroŽopos Pirpirminyku vietoje alkašo junkerio, ruošiamas toks olandiškas pederastų ir pedofilų numylėtininis tūlas timmermannsas. Girdėjote apie tą orwel-liberastinį atmatą? Ne?
Oooooo, patikėkite, ans tikrai perspjaus visus pirmtakus:)
Ne tik atsimerksite, bet ir liksite išsižioję.

susanin       2018-11-16 19:21

Odnaždy v studionnuju zimniaju poru
Ja izlesu vyšel…
...
I snova zašol!
.
Kaip Euro Sovietas akutes “atmiarkė” taip vėl užmerks.
Jokių “pagaleu” nebuvo, nėra ir nebus.

pagalaiu Europa atmerke akis       2018-11-16 18:01

ir pamate, kad liberalu iniciatyva pazeidinejama pati svenciausia tevu teise- teise i savo vaikus.

Sukompromitavo...       2018-11-16 17:50

Šakalienė savo nesąmoningais(sąmoningais?) veiksmais sukompromitavo Lietuvoje
žmogaus teisių gynimą ir gynėjus.Moteriške,dėk Seimo nario mandatą ir eik rinkti kolorado vabalų.Yra ir daugiau tokių pseudogynėjų,kuriems finansinė nauda yra tas
variklis nusišluostyti purvinus batus apie šventas tikras žmogaus teises .

piliečių balsas       2018-11-16 12:52

jokių kvailų specialių tarnybų VAIKŲ apsaugai TIKRAI NEREIKIA.Vaikai - tai tie patys piliečiai,kurių apsaugą įstatymų ribose privalo užtikrinti policijos struktūros.Akivaizdu,kad vaikų apsaugą paskelbus kažkokia ypatinga,suklestėjo privatus bizniukas.O ten,kur įsisuka pinigai , net teoriškai tikėtis teisingumo viršenybės prieš finansinę yra didžiausia nesamonė. Išvada: Lietuvoje visos tos atskiros globos tarnybos ,galiausiai įgavusios represinių struktūrų galią , privalo būti panaikintos. Gražinta buvusi labai gera (tik aiškiai per mažai valstybės finansuojama ) vaikų namų sistema: ten buvo išbujojusios negerovės,pasitaikantys darbuotojų piktnaudžiavimai (o kokiame darbe jo nebūna?) ,bet negalima buvo leisti taip įžūliai privačiam interesui atakuoti turėtą ,pasiteisinusią sistemą ,ją pajungti savo interesams tenkinti.. O juk tie interesai( vaikų pardavinėjimas, neaiškūs ,labai nevienareikšmiški dažni tų vaikų likimai (įtariama net organų ...) Vnž. lietuviški globos “įstatymai” privalo būti tučtuojau naikinami ,o juos stūmusieji traukiami baudžamojon atsakomybėn naikinant jų “imunitetus”.

Komentatorius       2018-11-16 11:55

teisingai pastebejo, labai sunkiai jungiasi ir persijungia portalas.kokios priezastys.Ar kazkieno piktybinis trukdymas, ar perkrautas nepajegus risys.
  Atsipeikekit, Lietuvos apsale veikejai.Net! Europos Tarybos Parlamentine Asambleja jums primygtinai aiskina, negalit atimineti vaiku ir persekioti tevus del to, kad kazkas kazka paskunde, ar del savo kazkokiu interesu ir isitikinimu.

Labai sunku įsijungti       2018-11-16 11:07

šį portalą.ES nutarimai sau,o vaikų biznis sau.Viską daro pinigai.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.