Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Šeimos politika, Europa

Europos Taryba: vaiko teisių apsaugos tarnybos privalo gerbti tėvų teises

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 16 d. 10:59

9     

    

Europos Taryba: vaiko teisių apsaugos tarnybos privalo gerbti tėvų teises

Laisvos visuomenės institutas

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (toliau – Asamblėja) pristatė savo ataskaitą dėl Norvegijos vaiko gerovės tarnybos Barnevernet veiksmų. Po vizito į Norvegiją ataskaitoje pabrėžiama keletas neraminančių atradimų bei akcentuojamas poreikis įdiegti nešališkus apsaugos mechanizmus tam, kad Europos vaiko teisių apsaugos tarnybose būtų išvengta piktnaudžiavimo.

„Nors vaiko teisių apsaugos tarnybos, stengdamosi apsaugoti vaikus nuo žalos, dažnai atsiduria sudėtingose situacijose, vaiko paėmimas iš šeimos be svarios priežasties prieštarauja tarptautinei teisei“, – pristatydamas ataskaitą sakė Asamblėjos pranešėjas Valeriu Ghiletchis.

Orgaizacijos ADF International teisininkas ir tarptautinės teisės ekspertas Laurence‘as Wilkinsonas teigė: „Europos Taryba patvirtino pagrindines tėvų ir vaikų teises. Pirminė vaiko teisių apsaugos tarnybų paskirtis yra remti šeimas. Vaikų paėmimas visuomet turėtų būti kraštutinė priemonė. Ir netgi tuomet, kai jis būtinas, pagrindinis tikslas turėtų būti šeimos sujungimas. Tyrimas Norvegijoje atskleidė, kad be efektyvių apsaugos mechanizmų vaiko teisių apsaugos tarnybos gali sukelti ilgalaikę žalą šeimoms ir paminti esminę tėvų teisę auginti vaikus pagal tarptautinę teisę. Labai malonu matyti, kad Europos Taryba pabrėžia šeimos išsaugojimo svarbą“.

Ataskaitoje kritikuojamas Norvegijoje atliekamų „skubių“ intervencijų dažnumas ir pobūdis. Ypatingą rūpestį kėlė priežastys, dėl kurių vaikai buvo atskirti nuo tėvų, bei ekstremaliai trumpas jiems suteikiamas susitikimų su vaikais laikas. Atvejais, kai intervencija būtina, rezoliucijoje rekomenduojama, jei tik įmanoma, išlaikyti vaiką platesnės šeimos rate. Pateikiama ir kitų rekomendacijų.

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja yra tarptautinis parlamentas, sudarytas iš 47 valstybių parlamentarų.

Europos Tarybos ataskaitą paskatino tarptautinis nepasitenkinimas dėl keblios krikščionių poros padėties. 2015 m. pabaigoje iš Ruth ir Mariuso Bodnariu buvo atimti visi penki jų vaikai. Jie (įskaitant trijų mėnesių kūdikį) buvo atimti po pareikštų įtarimų, kad tėvai vaikams taiko fizines bausmes, kurios Norvegijoje yra draudžiamos. Vaikų atėmimas sukėlė protestus visame pasaulyje. Nors galiausiai Bodnariu šeima buvo sujungta ir paliko šalį, daug kitų šeimų papasakojo panašių istorijų apie nepagrįstą tarnybos įsikišimą.

Paprastai Norvegija laikoma nepriekaištingai užtikrinanti žmogaus teises, bet vis dėlto šiuo metu Europos Žmogaus Teisių Teisme tiriamos septynios bylos dėl Barnevernet veiksmų. Šiais metais Didžioji kolegija svarstys bylą Lobben prieš Norvegiją. Byla susijusi su mama, iš kurios 2008 m. dėl susirūpinimo jos „tėvystės įgūdžiais“ atimtas vieno mėnesio amžiaus kūdikis. Iš pradžių jai buvo leidžiama su vaiku susitikti 8 valandas per metus, kol galiausiai iš jos atimtos visos susitikimų teisės. Mama teigia, kad Norvegija pažeidė jos teisę į šeimos gyvenimą, kurią užtikrina Europos Konvencijos 8 straipsnis.

Versta iš Council of Europe: child protection agencies must respect parental rights

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Arvydas       2018-11-18 20:34

Europos Tarybos atstovai, matyt, dar nebuvo Lietuvoje. Po “vaikų teisių” patyrinėjimo mūsuose, Norvegija jiems jau nebeturėtų atrodyti tokia negera.

Tripermannn       2018-11-16 19:33

-Kai tapsiu Oihopos Junijon Oberführeriu,cpirmu įsakymu, liepsiu įvesti privalomas kvotas šalims narėms- kiek kurie privalės atiduoti vaikučių įvaikinti pederastų šeimoms. Kiek?
Niamažiau nei Miarkel priėmė pabėgėlių!

Aha,       2018-11-16 19:27

EuroŽopos Pirpirminyku vietoje alkašo junkerio, ruošiamas toks olandiškas pederastų ir pedofilų numylėtininis tūlas timmermannsas. Girdėjote apie tą orwel-liberastinį atmatą? Ne?
Oooooo, patikėkite, ans tikrai perspjaus visus pirmtakus:)
Ne tik atsimerksite, bet ir liksite išsižioję.

susanin       2018-11-16 19:21

Odnaždy v studionnuju zimniaju poru
Ja izlesu vyšel…
...
I snova zašol!
.
Kaip Euro Sovietas akutes “atmiarkė” taip vėl užmerks.
Jokių “pagaleu” nebuvo, nėra ir nebus.

pagalaiu Europa atmerke akis       2018-11-16 18:01

ir pamate, kad liberalu iniciatyva pazeidinejama pati svenciausia tevu teise- teise i savo vaikus.

Sukompromitavo...       2018-11-16 17:50

Šakalienė savo nesąmoningais(sąmoningais?) veiksmais sukompromitavo Lietuvoje
žmogaus teisių gynimą ir gynėjus.Moteriške,dėk Seimo nario mandatą ir eik rinkti kolorado vabalų.Yra ir daugiau tokių pseudogynėjų,kuriems finansinė nauda yra tas
variklis nusišluostyti purvinus batus apie šventas tikras žmogaus teises .

piliečių balsas       2018-11-16 12:52

jokių kvailų specialių tarnybų VAIKŲ apsaugai TIKRAI NEREIKIA.Vaikai - tai tie patys piliečiai,kurių apsaugą įstatymų ribose privalo užtikrinti policijos struktūros.Akivaizdu,kad vaikų apsaugą paskelbus kažkokia ypatinga,suklestėjo privatus bizniukas.O ten,kur įsisuka pinigai , net teoriškai tikėtis teisingumo viršenybės prieš finansinę yra didžiausia nesamonė. Išvada: Lietuvoje visos tos atskiros globos tarnybos ,galiausiai įgavusios represinių struktūrų galią , privalo būti panaikintos. Gražinta buvusi labai gera (tik aiškiai per mažai valstybės finansuojama ) vaikų namų sistema: ten buvo išbujojusios negerovės,pasitaikantys darbuotojų piktnaudžiavimai (o kokiame darbe jo nebūna?) ,bet negalima buvo leisti taip įžūliai privačiam interesui atakuoti turėtą ,pasiteisinusią sistemą ,ją pajungti savo interesams tenkinti.. O juk tie interesai( vaikų pardavinėjimas, neaiškūs ,labai nevienareikšmiški dažni tų vaikų likimai (įtariama net organų ...) Vnž. lietuviški globos “įstatymai” privalo būti tučtuojau naikinami ,o juos stūmusieji traukiami baudžamojon atsakomybėn naikinant jų “imunitetus”.

Komentatorius       2018-11-16 11:55

teisingai pastebejo, labai sunkiai jungiasi ir persijungia portalas.kokios priezastys.Ar kazkieno piktybinis trukdymas, ar perkrautas nepajegus risys.
  Atsipeikekit, Lietuvos apsale veikejai.Net! Europos Tarybos Parlamentine Asambleja jums primygtinai aiskina, negalit atimineti vaiku ir persekioti tevus del to, kad kazkas kazka paskunde, ar del savo kazkokiu interesu ir isitikinimu.

Labai sunku įsijungti       2018-11-16 11:07

šį portalą.ES nutarimai sau,o vaikų biznis sau.Viską daro pinigai.


Rekomenduojame

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Andrius Švarplys. Štai kas yra tikroji demokratijos erozija

Dovydas Norkūnas: Norėčiau būti šių laikų Antanas Gustaitis, bet aš tikrai nekursiu lėktuvų valstybei, kuri man neužtikrina laisvės ugdyti savo vaikus

Politinės užuovėjos nebus: Genocido centras ir toliau bus puolamas

Lietuviškai įgarsintas filmas „Plandemija. Indaktarnacija“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.