Emigracija, imigracija, demografija, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Europos Sąjungos Sienų apsaugos sistema dabar yra turizmo agentūra migrantams

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 5 d. 20:40

10     

    

Europos Sąjungos Sienų apsaugos sistema dabar yra turizmo agentūra migrantams

Šis kaltinimas yra konflikto Europos Sąjungoje esmė: ar ES valstybės narės turėtų visada laikyti savo sienas atviras? Ir ar Frontex darbas yra užtikrinti, kad ES valstybių narių sienos visada būtų atviros?

Kai Europos Sąjunga kalba apie „pagrindines teises“, diskutuojama apie migrantų teisę laisvai judėti. Niekada nesvarstomos šalies šeimininkės gyventojų teisių. Šiame kontekste „atstūmimas“ suvokiamas kaip rimtas nusikaltimas.

Vien Frontex iliustruoja Europos Sąjungos dilemą: priimti pabėgėlius ir grąžinti nelegalius migrantus, ieškančius ekonominių galimybių, ar priimti visus migrantus, bijant grąžinti tikrus pabėgėlius?

Atsistatydinimo laiške Leggeri rašė: „Atrodo, kad Frontex mandatas, kurį vykdyti buvau išrinktas ir kuris buvo atnaujintas 2019 m. birželio mėn., buvo tyliai, bet veiksmingai pakeistas“. Tai buvo būdas pasakyti, kad Frontex misija nebėra sienų apsauga, o tik migrantų teisės apsigyventi ten, kur jie nori, apsauga.

Išėjus Leggeri‘ui, Frontex oficialiai tampa migrantų turizmo agentūra, o ne Europos sienų apsaugos agentūra.

Už migraciją pasisakantys lobistai Europos Sąjungoje laimėjo: Europos agentūros Frontex, kuriai pavesta saugoti ES sienas, generalinis direktorius Fabrice’as Leggeri 2022 m. balandžio 28 d. buvo priverstas išsiųsti atsistatydinimo laišką. Jo atsistatydinimą valdyba priėmė.

Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra Frontex buvo įkurta 2004 m., siekiant padėti ES valstybėms narėms ir su Šengeno erdve asocijuotoms šalims – šalims, kurios leidžia tarp jų judėti be pasų – apsaugoti ES išorines sienas.

2021 m. Frontex biudžetas buvo 544 milijonai eurų (pusė milijardo dolerių), joje dirbo 1000 Europos pareigūnų. Iki 2027 metų jų (pakrančių ir sienų apsaugos pareigūnų) skaičius padidės dešimteriopai. Taip pat planuojama, kad Europos pakrančių apsaugos pareigūnai bus ginkluoti.

Svarbu tai, kad Frontex agentūra nėra tiesiogiai prižiūrima Europos Komisijos. Frontex vadovas yra pavaldus direktorių valdybai, kurią sudaro 27 Europos valstybių narių vidaus reikalų ministrai. Tačiau Europos Komisija Frontex valdyboje turi du atstovus.

Santykinis Frontex institucinis nepriklausomumas paaiškina priemonių, naudojamų siekiant atleisti generalinį direktorių, pobūdį: jo veiksmai buvo suvokiami kaip priešiški Komisijos atvirų sienų politikai.

Fabrice’as Leggeri, paskirtas į šias pareigas 2015 m. ir pakartotinai į jas paskirtas 2019 m., pastaruosius dvejus metus buvo daugelio negailestingų išpuolių taikinys. Švedijos vidaus reikalų komisarė Ylva Johansson (socialdemokratė), daugybė migrantams palankių NVO (Sea Watch, Front-Lex ir Progress Lawyers Network, Graikijos Helsinkio stebėtojas...), Europos Parlamento nariai – visi apkaltino Frontex ir Leggeri dėl Europos Sąjungos pavertimo „tvirtove“ ir kenkimu migrantų žmogaus teisėms.

Reikia suprasti politinių konfliktų, susijusių su migracijos problemomis Europoje, intensyvumą, taip pat jų ryšį su Antruoju pasauliniu karu. Europiečiai niekada nepagijo nuo to, kad buvo uždarę sienas nacių persekiojamiems žydų pabėgėliams. Todėl Europos Sąjunga įsipareigojo prižiūrėti „pabėgėlių“ iš viso pasaulio teises; nesvarbu, ar šie „pabėgėliai“ yra tikri pabėgėliai, bėgantys nuo persekiojimo, ar tiesiog ekonominiai migrantai, ieškantys turtingesnio gyvenimo. Nenuostabu, kad ta Europos kaltė šiandien dažnai išnaudojama įvairių politinių, ekonominių ir žiniasklaidos lobistų. Tarptautinių korporacijų gynėjai mato masinę imigraciją kaip būdą sumažinti darbo sąnaudas; save pasiskelbę „progresyviais“, kurių gausu žiniasklaidoje, saugo privalomą multikultūrinį modelį, kuris bet kokią imigracijos kritiką laiko rasizmo gynimu.

Tai buvo Vokietijos televizijos kanalo ARD reportažas, nufilmuotas paslėpta kamera, kuriame buvo užfiksuota ši paskutinė parako statinė. 2021 m. spalį kanalo ARD žurnalistai nufilmavo „išstūmimą atgal“, graikų pasieniečių taikomus griežtus metodus, skirtus sugrąžinti migrantus, taip pat šunų naudojimą jiems susekti. Pirmiausia žiniasklaidos priemonės – Didžiosios Britanijos Guardian ir Vokietijos ARD – kritikavo tai, kad Frontex, kaip pranešama, užmerkė akis į šiuos piktnaudžiavimus.

Būtent dėl tokio Frontex agentų pasyvumo OLAF (Europos kovos su sukčiavimu tarnyba), Europos Sąjungos vidaus tyrimų tarnyba pradėjo tyrimą. 2022 m. vasario mėn. OLAF parengta ataskaita – 129 puslapiai ir 700 puslapių priedų – sukritikavo Leggeri. Jam suformuoti trys kaltinimai: procedūrų nesilaikymas, nelojalumas Europos Sąjungai ir prastas personalo valdymas. Tačiau pasiūlymas pradėti jam drausminę bylą buvo atmestas 22 nariams balsavus prieš, 5 – už ir vienam susilaikius.

Trys kaltinimai Leggeri susiveda į vieną: Frontex būtų padėjusi kai kurioms ES valstybėms narėms „išstumti“ migrantų srautus už savo sienų. Nebuvo taip, kad Leggeri asmeniškai pasirinko požiūrį prieš migrantus. Tiesą sakant, jo priešai atsisakė atsižvelgti į tai, kad tam tikrais atvejais migrantai buvo naudojami Europai priešiškų jėgų, tokių kaip Turkija ar Baltarusija.

Pavyzdžiui, 2020 m. vasario–kovo mėn. Turkija į Graikiją nukreipė kelis tūkstančius nelegalių migrantų – tai buvo priešiškas gestas, kurį net Vokietijos kanclerė Angela Merkel laikė „nepriimtinu“. „Niekas negali šantažuoti ES“, – rėžė ir už migraciją atsakingas Europos Komisijos narys Margaritis Schinas.

Po metų, 2021-ųjų lapkritį, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, keršydamas už Vakarų sankcijas, įsivežė migrantų iš Artimųjų Rytų ir paleido juos prieš Lenkijos ir Lietuvos sienas.

OLAF tyrėjai, deja, neatsižvelgė į politinį šių migracijos srautų aspektą ir apkaltino Leggeri išduodant savo misiją „stebėti“ Europos valstybes nares.
Šis kaltinimas yra konflikto Europos Sąjungoje esmė: ar ES valstybės narės turėtų visada išlaikyti savo sienas atviras? Ir ar Frontex darbas yra užtikrinti, kad ES valstybių narių sienos visada būtų atviros?

OLAF ataskaitoje Leggeri kritikuojamas už tai, kad jis vilkino įdarbindamas „dvidešimt pagrindinių teisių stebėtojų“ – politinių komisarų, atsakingų už pagarbos migrantų teisėms užtikrinimą, ir vilkino „pagrindinių teisių“ stebėjimo sistemos kūrimą.

Kai Europos Sąjunga kalba apie „pagrindines teises“, diskutuojama apie migrantų teisę laisvai judėti. Niekada nekalbama apie priimančios šalies gyventojų teises. Šiame kontekste „išstūmimas“ suvokiamas kaip rimtas nusikaltimas.

Šie už pagrindines teises atsakingi „stebėtojai“ nepavaldūs generaliniam direktoriui, todėl jau vien Frontex iliustruoja Europos Sąjungos dilemą: priimti pabėgėlius ir grąžinti nelegalius migrantus, ieškančius ekonominių galimybių, arba priimti visus migrantus, bijant sugrąžinti atgal tikrus pabėgėlius?

Atsistatydinimo laiške Leggeris rašė: „Atrodo, kad Frontex mandatas, kurį vykdyti buvau išrinktas ir kuris buvo atnaujintas 2019 m. birželio mėn., buvo tyliai, bet veiksmingai pakeistas“. Tai buvo būdas pasakyti, kad Frontex misija nebėra sienų apsauga, o tik migrantų teisės apsigyventi ten, kur jie nori, apsauga. Šią nuomonę patvirtino europarlamentarė iš Nyderlandų Tineke Strik, Europos Parlamento darbo grupės Frontex klausimais vadovė. Pašiepiančiame Tviterio įraše Strik paaiškino, kad Frontex niekada nesikeitė. Tikrovė, pasak jos, yra tokia, kad Leggeri „niekada nesuprato, kad Frontex privalo ginti pagrindines teises visais savo veiksmais“. Ji pridūrė: „Kitas direktorius turi paversti tai svarbiausiu prioritetu“.

Išėjus Leggeri‘ui, Frontex oficialiai tampa migrantų turizmo agentūra, o ne Europos sienų apsaugos agentūra.

Šaltinis: gatestoneinstitute.org

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stiklo valytuvas       2022-05-6 20:53

Žydai žydus trėmė į Sibirą...
Gal sakysi, kad ir tai ‘mano opusai’.
.
Kaip habilitui, tai gana silpni argumentai.

Gal tikiesi, kad kad nors skaitys       2022-05-6 20:19

tavo opusus?!
(habilitās)

Stiklo valytuvas       2022-05-6 18:13

Kraštutinės dešinės atstovė Le Pen turėtų turėtų minias išvesti į gatves…
Sėkmės „mintant makaronais“ smile

Stiklo valytuvas       2022-05-6 14:42

Tęsinys   >>
.
==========================
.
Pakartosiu kitais žodžiais (kartojimas - mokymosi pagrindas).
.
Užkulisiniai žydai iš žydiško internacionalo dalį Vokietijos žydų organizavo į SAVŲ nacionalistų partiją su žydišku* Hitleriu priešakyje ir vėliau su pinigine parama prastūmė į valdžią.
.
Pagal kilmę žydai, pagal sudėtį žydai, pagal užmačias irgi žydai.
Jeigu atrodo kaip antis, jeigu eina kaip antis, ir jeigu kreksi kaip antis, reiškia yra antis. (Amerikiečių patarlė).
.
Labai keistai atrodo, kad žydai internacionalistai patologiškai nekenčiantys bet kokio tautiškumo, organizuoja žydų tautinę partiją nacional-socialistus.  Religinės kilmės zoologinė neapykanta kitoms tautoms, pridengta vokiška arijų skraiste ir pasinaudojant tautiniais (dešiniaisiais) vokiečiais kaip darbiniais gyvuliais (kaip gojais!), o vėliau (prakišus hitlerinį karą) kaip atpirkimo ožiais, sumaišyta su vokišku ‘drang nach osten’ (brautis į rytus) pasinaudota galimai nutrūkusio nuo grandinės Stalino „pastatymui į vietą“. Vėliau pats tvarkos „atstatytojas“ Hitleris irgi nutrūko nuo grandinės… Sakysite nesąmonė... O kaip Bin Ladenas (Ibn Laden) nutrūko nuo amerikonų grandinės, ir kaip tuomet viskas pasisuko, a…
Ir kodėl dešinieji vokiečiai palaikė, dėjosi su žydais..? O kodėl nesidėti, jeigu tie (naciai) kovoja su komunizmu - mano priešo priešas yra mano draugas. O kad anuometiniai nacional-socialistai ATRODĖ kaip dešinieji ir vokiečiai to nematė, o gal manė pergudriausiantys… O kad ir dabartiniame pasaulyje, vis tas pats per tą patį - naciai, fašistai, dešinieji(!)... Kam naudinga šitokį naratyvą stumti ištisus dešimtnmečius vis atkakliai nacional-socialistus vadinant ‘naciais’, vis vengiant ‘nacius’ parodyti socialistais?! (Tap kitko, kad ir kieno „Darbo partija“ Lietuvoje, ir ko ten puola lietuviai, a?!)
(
http://www.tekstai.lt/zurnalas-metai/583-2010-m-nr-12-gruodis/6199-levas-kovarskis-apie-zydus-lietuvius-fasizma-komunizma-ir-dabarti
.
Levas Kovarskis. Apie žydus, lietuvius, fašizmą, komunizmą ir dabartį
.
„... Ir šiame tiesos ieškojime negalime išvengti klausimo: kuo mus, žydus, taip traukė komunizmo ideologija…“
)
.
Tokiai žydų tautybės (tautinių, tautinė, tautos) socialistų partijai, išeiti į viešumą su tokiu (ar panašiu) partijos pavadinimu mažų mažiausiai būvo neperspektyvu, o gal net „savižudiška“. Todėl, partijos pavadinimas nutylint žodį ‘žydų’, buvo priderintas prie tuometinių realijų. Ir taip gimė „tautinių (tautos) socialistų partija“, arba nacional-socialistai. Dėl įvairių priežasčių, (vėliau) juos imta vadinti naciais, hitlerininkais (landsberginiai, brazauskiniai ir t.t. pagal partijos vado pavardę).
.
Tarybinė ideologija be klasinių turtingųjų priešų dar turėjo ir kitus priešus, kaip fašistai, hitlerininkai arba NACIAI, ir nacionalistiniai buržujai, nacionalistai (tautininkai, tautiniai patriotai) arba kitaip, irgi NACIAI.
Štai turime „nacius“ vienus ir „nacius“ kitus. Bet rusiškiems komunistams ant žydiškos ašies abeji buvo ir tebėra „NACIAI“. Ar tai jų politinis bukumas, durnumas ar ideologinis gudravimas viską sujaukti..?
.
Savi marškiniai visada arčiau savo kūno. Matomai, dėl to abeji žydai puikiai sutarė, ir tuo pagrindu virš Izraelio nušvito Naujųjų laikų Dovydo žvaigždė.
Kada lietuvių sutarimu virš Lietuvos prašuoliuos baltas Vytis?!
.
P.S. Kodėl tautiniai žydai apie tai tyli?!
P.P.S. Kodėl laisvojo* pasaulio (!) mąstytojai nekelia ir nenarsto tokių rebusų.

Stiklo valytuvas       2022-05-6 14:41

Yra komunistai ir yra idėjiniai komunistai.
Tai štai.
Mano klausimai IDĖJINIAMS KOMUNISTAMS.
.
1. Po Pirmojo Pasaulinio karo Vokietijoje buvo (lig ir stipri) kairioji pusė (VOKIŠKI Vokietijos socialistai-komunistai su savo simboliu sugniaužtu ir iškeltu kumščiu). Kam komunistiniam internacionalui dar prireikė Vokietijoje  nacional-socialistų (‘sovietiškai’ vadinamų ‘naciais’), kurių viršūnė (pagrindas) ir grietinėlės dauguma buvo žydai?! Kodėl komunistiniam internacionalui NEtiko (NEužteko) VOKIŠKI komunistai (galimai be žydų, be žydiškos kontrolės?!)?!
2. Gal todėl kad reikėjo į „veiksmą“ įtraukti dešiniuosius vokiečius? Juk nežiūrint akis badančio žydiškumo ir kairuoliško socialistiškumo, nacional-socialistų partija tuo metu ir dabar visame pasaulyje brutaliai pozicionuojama kaip kraštutinė dešinioji(!). Kaip ir dabartinėje Lietuvoje TS-LKD,  absoliučiai kairioji partija visur pateikiama kaip ‘dešinieji’ ir dar ‘konservatoriai’ (visi baisėkitės dešinumu, ar kaip).
3. Kodėl Gebelsas visur vadinamas propagandos ministru (propagandos ministerija), kai iš tikro tai buvo „švietimo ir propagandos ministerija“. Kodėl nutylimas žodis ‘švietimo’?! Ar ne todėl kad pilnas pavadinimas (su žodžiu ‘švietimo’) iškart kelia asociacijas su dabartinių laikų pasauline propaganda..?!
Matomai, ‘komunistinis internacionalas’ „pavirto“ į ‘kominterną’ irgi ne šeip sau…
4. Kodėl ne VOKIŠKI komunistai (su iškeltu kumščiu), o ŽYDIŠKI (žydai ANTIsemitai / žydai ANTItautininkai / žydai kosmopolitai) nacional-socialistai tapo TSRS ŽYDIŠKŲ BOLŠEVIKŲ tik vėliau pasivadinusiais komunistais, dar kitaip’sovietų’ draugais-bendražygiais, kai tuo tarpu tautiškai(?) VOKIŠKI komunistai jau buvo rikiuojami* į eilę prie dujų kameros?!
Žydo-rusiški bolševikai ir žydo-vokiški nacional-socialistai… be idėjinio komunizmo akinių smile.
Tamsoje geriau matyti  smile.
5. Ar tai nerodo, kad (tarptautinis) internacionalas yra (tuo metu buvo) išskirtinai ŽYDIŠKAS ŽYDŲ REIKALAS (!), ir antipodiškai (priešingai), bet kokie NEžydiški komunizmo variantai yra (buvo) kraštutinai nepriimtini, juk ANTInacionalistiniam (prieštautiniam) internacionalui tautiniai vokiečių komunistai buvo toks pats blogis:
== nes ne žydiškas,
== konkurencingas žydiškam
== ir laisvas nuo žydų kontrolės (laisvas nuo žydų valdžios).
6. Žydai semitai, sionistai siekė atkurti tautinę (nacionalistinę) savo valstybę Izraelį, kas labai nepatiko žydams internacionalistams buvusiems ir esantiems prieš bet kokias tautiškumo apraiškas. Bet, KAŽIN KOKIU BŪDU abeji žydai sutarė (ką istorijos analai nutyli smile ), ir sutartinai dirbo jau bendram tikslui - Izraeliui. Ir taip, su religingų tautinių žydų idėja ir internacionalistų / nacional-socialistų teroru (holokaustu) žodis ‘Izraelis’ tapo kūnu (valstybė su teritorija ir žmonėmis (žydais) ). Vėliau Izraelyje šventinėse eisenose pagarbiai buvo vežamas žydo-internacionalisto*, tautų tėvo Stalino portretas (matomai už Stalino sunaikintus tautinius žydus daktarus…). Kibucų tema irgi neturėtų likti paraštėse.
7. Žydų ar žydiški nacional-socialistai skamba iššaukiančiai ir tikrai tokia partija su tokiu pavadinimu nebūtų buvusi perspektyvi, todėl, (bent oficialiai) prisiderinant prie tuometinių realijų, teko atsisakyti žodžio ‘žydų’ (žydiškų, žydiško), pasiliekant prie oficialaus partijos pavadinimo nacional-socialistai. Taip ar ne? Kodėl internacionalistams, jeigu kartais jie nežydiški, tuomet prireikė ŽYDIŠKOS socialistų partijos?! (Ir kodėl Stalinas Vokietijos socialistams draudė balsuoti prieš Hitlerį..?)
8. Kas bendro tarp komunistinio internacionalo ir Frankfurto (žydų) mokyklos?!
9. Kas bendro tarp komunistinio internacionalo ir baltųjų genocido?!
10. Anksčiau, (senieji) komunistai rūpinosi darbo žmonių (darbininkų klasės) gerbūviu, o dabar (neomarksistai) rūpinasi baltosios rasės išnaikinimu - genocidu. Taip ar ne?!
.
==========================
.
Tęsinys   >>

Stiklo valytuvas       2022-05-6 11:16

„... nacių persekiojamiems žydų pabėgėliams.“
.
Ne nacių, o žydiškų nacional-socialistų persekiojamiems žydams.
(Komunistiniai žydai persekiojo tautinius žydus.) Hmmm.
Patys muša patys hhėkia.

Stiklo valytuvas       2022-05-6 11:07

„Už migraciją pasisakantys lobistai Europos Sąjungoje laimėjo:...“
Kokie tų lobistų vardai ir pavardės?!
Kokios jų tautybės?!
Kokios partijos ar politinių pažiūrų atstovai?!

Stiklo valytuvas       2022-05-6 11:03

Straipsnis apie baltųjų genocidą, o kiek komentarų.
Kuo tikriausias „Vakarų saulėlydis“.

Kis       2022-05-6 10:01

Super straipsnio pavadinimas,toliau nereikia ir skaityti,nes zinoma kas bus parasyta-tikrove.Va kada isdristama pasakyti balsu,kai pavaro?Seniau reikejo saukti,o klerkams uztektu vaidinti(beje nevykusiai).

Tiesos.lt cenzūruoja Popiežių?       2022-05-6 9:27

Pasigedau jūsų portale informacijos apie Popiežiaus pasisakymą apie “lojantį NATO”, net delfis apie tai rašė, o jūs tylit. Čia žinokit jau visiškas dugnas jūsų portaliūkščio.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.