A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Europos piliečių iniciatyvą prieš prekybos sutartį su JAV parašais parėmė jau 2 milijonai žmonių | Tiesos.lt

Europa

🌄Europos piliečių iniciatyvą prieš prekybos sutartį su JAV parašais parėmė jau 2 milijonai žmonių

Tiesos.lt redakcija   2015 m. birželio 9 d. 1:29

1     

    

Europos piliečių iniciatyvą prieš prekybos sutartį su JAV parašais parėmė jau 2 milijonai žmonių

Artėjant itin svarbiam balsavimui Europos Parlamente dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutarties, Europos piliečių iniciatyva „Stop TTIP“ pasiekė naują parašų rekordą – 2 milijonus parašų. Nuo 2012 metų, kai atsirado pats Europos piliečių iniciatyvos mechanizmas, tai didžiausio palaikymo sulaukęs piliečių sumanymas.

Kad iniciatyva būtų pripažinta galiojančia, pakanka pusės šio skaičiaus. Be to, „Stop TTIP“ pavyko reikalaujamą parašų minimumą surinkti 14-oje ES valstybių – dvigubai daugiau, nei reikia, kad Europos Komisija (EK) privalėtų pateikti oficialų atsakymą, o Europos Parlamente įvyktų klausymai ta tema.

Poryt, birželio 10 dieną, Europos Parlamentas (EP) balsuos dėl rezoliucijos TTIP klausimais. „2 milijonai žmonių reikalauja sustabdyti derybas dėl TTIP. Balsavimo metu europarlamentarai privalo tai atsiminti. Į rezoliucijos projektą yra įtraukta labai bloga nuostata – teigiamai vertinamas TTIP numatomas investuotojų ir valstybių ginčų sprendimas privačiuose teismuose. Toks susitarimas leistų tarptautinėms bendrovėms paduoti valstybę į privatų teismą iš esmės dėl bet kokio bandymo riboti jų investicinę veiklą ir mažinti jų numatytą pelną. Tokia praktika pamintų teisės viršenybę ir demokratijos principus“, – teigia „Stop TTIP“ iniciatyvos Piliečių komiteto atstovas Michaelis Efleris.

Komitetas ragina Europos Parlamentą atmesti TTIP, kaip grėsmę demokratijai, darbuotojų teisėms, aplinkai ir visuomenės sveikatai. „Mažiausiai ko tikimės – kad EP aiškiai pasisakytų prieš siūlomą ginčų tarp valstybių ir investuotojų nagrinėjimą privačiuose teismuose (angl. ISDS). Net su Europos Komisijos ir socialdemokratų pasiūlytomis pataisomis šis mechanizmas būtų ydingas, nes kurtų lygiagrečiai veikiančią teisingumo sistemą investuotojams. Tai gresia demokratijai ir galėtų labai brangiai kainuotimokesčių mokėtojams. Jeigu rezoliucijoje nebus aiškiai pasisakyta prieš ISDS, EP rezoliuciją būtų geriau tiesiog atmesti,“ – komentavo M. Efleris.

„Stop TTIP“ iniciatyva vienija daugiau nei 470 pilietinės visuomenės organizacijų – vartotojų teisių gynėjų, aplinkosaugininkų, profsąjungų ir kt. – iš visos Europos. Siekiant didinti politinį spaudimą, parašai bus toliau renkami iki spalio 6 dienos. Tiek parašų dar nėra pavykę surinkti jokiai kitai Europos piliečių iniciatyvai (EPI). Pernai rudenį Europos Komisija atsisakė pripažinti „Stop TTIP“ kaip oficialią EPI, bet susivienijimas šį sprendimą apskundė Europos Teisingumo teismui, o kol kas renka parašus savarankiškai, be EK pagalbos.

Prie šios iniciatyvos yra prisijungusios ir aštuonios organizacijos iš Lietuvos: Susivienijimas ŽALI.LT, darnaus vystymosi organizacija GYVA.LT, Darnaus vystymosi centras, Lietuvos žaliųjų judėjimas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, „Tušti narvai“ bei Lietuvos jaunimo centras.

„Pasipriešinimas šioms sutartims visoje Europoje yra didžiulis, ir tai nestebina. Jei ši sutartis būtų pasirašyta, tikėtina, nukentėtų ne tik maisto saugos, aplinkosaugos ir kiti standartai, pablogėtų darbuotojų teisės, bet ir būtų supančiotos politikų rankos priimti visuomenei naudingus sprendimus. Tikiuosi, kad mūsų parlamentarai Europos Parlamente trečiadienį nubalsuos atsižvelgdami į Europos pilietinės visuomenės nuomonę“, – sakė „Stop TTIP“ kampanijos Lietuvoje organizatorė Laura Gintalaitė, šiuo metu planuojanti „Stop TTIP“ iniciatyvos informacinį turą po Baltijos šalis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jurgis       2015-06-9 11:02

Ir kodėl Lietuva apsisprendė būti maža?...


Rekomenduojame

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.