A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Europos piliečių iniciatyvą prieš prekybos sutartį su JAV parašais parėmė jau 2 milijonai žmonių | Tiesos.lt

Europa

🌄Europos piliečių iniciatyvą prieš prekybos sutartį su JAV parašais parėmė jau 2 milijonai žmonių

Tiesos.lt redakcija   2015 m. birželio 9 d. 2:29

1     

    

Europos piliečių iniciatyvą prieš prekybos sutartį su JAV parašais parėmė jau 2 milijonai žmonių

Artėjant itin svarbiam balsavimui Europos Parlamente dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutarties, Europos piliečių iniciatyva „Stop TTIP“ pasiekė naują parašų rekordą – 2 milijonus parašų. Nuo 2012 metų, kai atsirado pats Europos piliečių iniciatyvos mechanizmas, tai didžiausio palaikymo sulaukęs piliečių sumanymas.

Kad iniciatyva būtų pripažinta galiojančia, pakanka pusės šio skaičiaus. Be to, „Stop TTIP“ pavyko reikalaujamą parašų minimumą surinkti 14-oje ES valstybių – dvigubai daugiau, nei reikia, kad Europos Komisija (EK) privalėtų pateikti oficialų atsakymą, o Europos Parlamente įvyktų klausymai ta tema.

Poryt, birželio 10 dieną, Europos Parlamentas (EP) balsuos dėl rezoliucijos TTIP klausimais. „2 milijonai žmonių reikalauja sustabdyti derybas dėl TTIP. Balsavimo metu europarlamentarai privalo tai atsiminti. Į rezoliucijos projektą yra įtraukta labai bloga nuostata – teigiamai vertinamas TTIP numatomas investuotojų ir valstybių ginčų sprendimas privačiuose teismuose. Toks susitarimas leistų tarptautinėms bendrovėms paduoti valstybę į privatų teismą iš esmės dėl bet kokio bandymo riboti jų investicinę veiklą ir mažinti jų numatytą pelną. Tokia praktika pamintų teisės viršenybę ir demokratijos principus“, – teigia „Stop TTIP“ iniciatyvos Piliečių komiteto atstovas Michaelis Efleris.

Komitetas ragina Europos Parlamentą atmesti TTIP, kaip grėsmę demokratijai, darbuotojų teisėms, aplinkai ir visuomenės sveikatai. „Mažiausiai ko tikimės – kad EP aiškiai pasisakytų prieš siūlomą ginčų tarp valstybių ir investuotojų nagrinėjimą privačiuose teismuose (angl. ISDS). Net su Europos Komisijos ir socialdemokratų pasiūlytomis pataisomis šis mechanizmas būtų ydingas, nes kurtų lygiagrečiai veikiančią teisingumo sistemą investuotojams. Tai gresia demokratijai ir galėtų labai brangiai kainuotimokesčių mokėtojams. Jeigu rezoliucijoje nebus aiškiai pasisakyta prieš ISDS, EP rezoliuciją būtų geriau tiesiog atmesti,“ – komentavo M. Efleris.

„Stop TTIP“ iniciatyva vienija daugiau nei 470 pilietinės visuomenės organizacijų – vartotojų teisių gynėjų, aplinkosaugininkų, profsąjungų ir kt. – iš visos Europos. Siekiant didinti politinį spaudimą, parašai bus toliau renkami iki spalio 6 dienos. Tiek parašų dar nėra pavykę surinkti jokiai kitai Europos piliečių iniciatyvai (EPI). Pernai rudenį Europos Komisija atsisakė pripažinti „Stop TTIP“ kaip oficialią EPI, bet susivienijimas šį sprendimą apskundė Europos Teisingumo teismui, o kol kas renka parašus savarankiškai, be EK pagalbos.

Prie šios iniciatyvos yra prisijungusios ir aštuonios organizacijos iš Lietuvos: Susivienijimas ŽALI.LT, darnaus vystymosi organizacija GYVA.LT, Darnaus vystymosi centras, Lietuvos žaliųjų judėjimas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, „Tušti narvai“ bei Lietuvos jaunimo centras.

„Pasipriešinimas šioms sutartims visoje Europoje yra didžiulis, ir tai nestebina. Jei ši sutartis būtų pasirašyta, tikėtina, nukentėtų ne tik maisto saugos, aplinkosaugos ir kiti standartai, pablogėtų darbuotojų teisės, bet ir būtų supančiotos politikų rankos priimti visuomenei naudingus sprendimus. Tikiuosi, kad mūsų parlamentarai Europos Parlamente trečiadienį nubalsuos atsižvelgdami į Europos pilietinės visuomenės nuomonę“, – sakė „Stop TTIP“ kampanijos Lietuvoje organizatorė Laura Gintalaitė, šiuo metu planuojanti „Stop TTIP“ iniciatyvos informacinį turą po Baltijos šalis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jurgis       2015-06-9 12:02

Ir kodėl Lietuva apsisprendė būti maža?...


Rekomenduojame

Vincentas Vobolevičius. Rinkimai Lenkijoje: ar ekonominiai „lūzeriai“ kelia PiS reitingus?

Arnoldas Aleksandravičius. Tai Lietuva negali turėti savo Raudų sienos?

Andrius Švarplys. Jeigu ateityje nenorime „turėti galimybių išgirsti įvairių nuomonių“, turime pasakyti „God bless America“

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.