Naujienos

Europos Parlamentas balsavo už sankcijas Vengrijai

Tiesos.lt siūlo   2018 m. rugsėjo 13 d. 21:32

15     

    

Europos Parlamentas balsavo už sankcijas Vengrijai

propatria.lt

Europos Parlamentas trečiadienį, surinkus reikiamą dviejų trečdalių visų europarlamentarų daugumą, balsavo už ataskaitos, rekomenduojančios Vengrijai inicijuoti procedūrą pagal ES sutarties 7-ąjį straipsnį, patvirtinimą. Remiantis šia procedūra, Vengrija galiausiai galėtų prarasti balsavimo teisę bloke.

Vis tik tolimesni ES institucijų veiksmai po 7-ajame straipsnyje numatytos procedūros iniciavimo nėra aiškūs. To priežastis paprasta: tokio veiksmo prieš ES narę Europos Parlamentas ėmėsi pirmąkart Europos Sąjungos istorijoje.

Vengrijos premjero V. Orbano valdžia kaltinama tuo, kad kelia „sisteminę grėsmę“ vadinamosioms „ES vertybėms“. Ataskaitoje aiškinama, kad Vengrijoje nesilaikoma teisinės valstybės principų, varžomos žodžio, spaudos ir mažumų laisvės.

Pats V. Orbanas veiksmus prieš Vengriją, siekiant apriboti jos teises, pavadino „šantažu“. Pasak jo, pateikta ataskaita žeidžia Vengrijos garbę ir jos žmones.

Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto šį balsavimą pavadino „imigraciją palaikančių politikų žemu kerštu“.

Tuo tarpu balsavimo dėl veiksmų prieš Vengriją iniciatorė Nyderlandų žaliųjų atstovė Juditha Sargentini po sprendimo sveikino parlamentą „prisiėmus atsakomybę“ ir neslėpdama džiaugsmo darkart pabrėžė, kad Orbano valdymas „pažeidžia vertybes, ant kurių buvo pastatyta ši sąjunga“.

Iš Lietuvos europarlamentarų už ataskaitos, rekomenduojančios Vengrijai inicijuoti procedūrą pagal ES sutarties 7-ąjį straipsnį, patvirtinimą balsavo L. Andrikienė, V. Blinkevičiūtė, P. Auštrevičius, A. Guoga, B. Ropė ir V. Uspaskichas.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-09-16 16:25

Besipiktinantiems Rope - jis gi “žalias”, o Vakaruose “žalieji” yra raudoni, kaip makakos užpakaliai, tad dėl tokio balsavimo nėra ko stebėtis (juolab, kad patį procesą prieš Vengriją irgi pradėjo raudona “žalioji”).

Tai       2018-09-15 13:50

stai kokius Lietuvos parlamentariukus isrinkome.Ju balsavimas parodo ju vidine nuostata del ES “vertybiu”.Stai del tokiu Es vertybiu JK dejo i kojas is ES.O kitose valstybese pradeda atsipeiketi.Tik ne Europos parlamente ir Lietuvoje.Dievas duos, ateis laikas ir bus issluotas Europos parlamentas ir Lietuva.I siukslyna juos.

Agnė>>O Paksas nebalsavo       2018-09-14 22:08

O tai kur Paksas buvo, kai vyksta svarbus balsavimas? Už kitus atstovus tiesiog gėda. O uź Ropę labiausiai.

labiausiai siunta       2018-09-14 12:33

tie liberalmarksistai del to, kad jie pralaimejo Lenkijai del privalomo imigrantu priemimo ir paskirstymo pagal kvotas. Dabar tai tik SAVANORISKAS priemimas. Su tuo liberalmarksistai negali susitaikyti. Ir jie KERSIJA nenujausdami, kad tai jiems atsirugs.

albina       2018-09-14 8:24

Gerai,kad sužinome,kaip balsavo *mūsiškiai*:jie jau sotūs nuo didelių algų ir VIP sąlygų.Niekas niekam neatsiskaito sugrįžęs.Ir nebus jokio piketo *Gėda*.Nes nėra mūsuose lyderio,kuris pasakytų,kad Lietuva pirmiausia.Nusivyliau B.Rope:ir jis tik išsiverkti išmokų temoka?Juk Vengrija,Lenkija - pavyzdžiai,kaip gali pakilti ekonomika ir žmonių gyvenimas.Juokėmės iš estų:dabar jie toli nuo mūsų susireikšminusių globalistų.

balsavimo rezultatai negalioja       2018-09-14 4:20

Vengrija žada užginčyti Europos Parlamento balsavimo rezultatus (Elta)Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas
Vengrija ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Parlamento (EP) balsavimo, kuriuo pasisakyta už iniciatyvą šalies atžvilgiu pradėti baudžiamąją procedūrą, rezultatai negalioja ir pažadėjo imtis teisinių veiksmų.
Trečiadienį Strasbūre už Vengrijai nepalankią iniciatyvą balsavo 448 europarlamentarai, prieš - 197, o 48 susilaikė. Tai buvo pirmas kartas, kai Europos Sąjungos sutarties septintąjį straipsnį aktyvavo Europos Parlamentas. Lenkijos atžvilgiu anksčiau pradėtą analogišką procedūrą inicijavo Europos Komisija (EK).
Tačiau premjero Viktoro Orbano personalo vadovas Gergely’is Gulyasas tvirtino, kad iniciatyva nesulaukė reikiamo palaikymo, nes buvo skaičiuojami tik už ir prieš ją atiduoti balsai.
„Reikėjo įtraukti ir susilaikiusiųjų balsus, tačiau to padaryta nebuvo. Todėl ataskaita nesulaukė dviejų trečdalių balsų, kurių reikėjo, kad ji būtų patvirtinta“, - Budapešte žurnalistams sakė G. Gulyasas.
„Todėl vyriausybė imsis reikiamų priemonių... Dėl konkrečių teisinių veiksmų bus apsispręsta pirmadienį“, - pridūrė jis.

balsavimas buvo       2018-09-14 4:09

sufalsifikuo1tas tam kartui: turejo buti “uz” kvalifikuota dauguma, taciau pirma karta istorijoj buvo sugalvota naujove Vengrijai “tam kartui”: sugalvojo minusuoti susilaikiusiuju balsus ir spresti, kad “pakaks” mazesnio balsu skaiciaus. Taigi, BALSAVIMAS buvo falsifikuotas, pritaikytas ad hok Vengrijai is kersto. Kokias vis tik kiaules akis reikia tureti tiems “europarlamentarams nuo lietuvos” L. Andrikienei, V. Blinkevičiūtei, P. Auštrevičiui. A. Guogai, B. Ropei ir V. Uspaskichui kad sugrizus paaiskinti toki ad hok falsifikata. Nieko, Geguzes menesi rinkimai i europarlamenta jiems atsirugs

Al.       2018-09-14 1:34

Andrikienė ir Petras dar sykį parodė, kad tarnauja naujajam totalitarizmui. Būtų įdomu paklausinėt ką apie jų balsavimą galvoja mūsų pagrindiniai patriotai - prezidentė, Landsbergis, latifundininkų vadai.

Julesui Žiuliusas       2018-09-13 23:48

Na ir tamstos šaltiniai. Mirk iš juoko - “anot CNN ir NY Times”... O dėjaisi čia dzų medžiotoja. Man atrodo, kad tamstai su galvele ne labai gerai.

Jules       2018-09-13 23:40

Lietuvaičiai ir vėl pasižymėjo iš blogosios pusės, bet kentėsim mes, prasčiokėliai ir beraščiai. Mes gausime už jų juodus darbus atsakyti kaip bendrininkai, tokius rinkę į ES parlamentą. Anūkai gaus atsakyti, anot CNN ir NY Times.

O Paksas nebalsavo       2018-09-13 23:33

vienintelis.Tai gal galvokim.

Tarabilda       2018-09-13 23:10

Ar gali būti aiškiau, kokios Lietuvos partijos yra prieš valstybingumą (nesvarbu - Vengrijos, Lenkijos ar Lietuvos). Man kyla elementarus klausimas, ar partijos, delegavusios atstovus į ES Parlamentą kontroliuoja savo atstovų balsavimą?

komplektacija       2018-09-13 23:05

Koncervė, blin-sodomokratė, liberastinis pokerio oligarchas, užaušęs užpetras, viktCaras ir žalasis varškėtis runkelis-ropė.
Vien išgamos ir dalbajobai.
Negali pykti - jų pririnko ir padiuntė actovauti ne kas kiti, o brangūslietuvosburatinai.

Ervė       2018-09-13 22:43

EP balsavo prieš vengrų tautos teisę turėti tokią valstybę, kokios nori. Gėda dėl Lietuvos europarlamentarų. Kai toks ,,elito” mąstymas, tai ar verta stebėtis, kad siekiama išplauti ir Lietuvos valstybingumą visokiomis keliagubomis ,,pilietyėmis”?

$+$       2018-09-13 21:53

Ir čia dar kažkas Lietuvoje karksi, kad gyvenimas blogas. Tie, — L.  Andrikienė, V. Blinkevičiūtė, P. Auštrevičius, A. Guoga, B. Ropė ir V. Uspaskichas, tikriausiai, Kremliaus į ES parlamentą paskirti.


Rekomenduojame

Arkiv. Sigito Tamkevičiaus homilija Aušros Vartų atlaiduose: Gailestingumo pamokos

Istorinis įvykis Lietuvoje: advokatas Saulius Dambrauskas kviečia ginti viešąjį interesą ir tapti grupės ieškinio nariu

Andrius Švarplys. Trumpas žmonijos istorijos įvadas :)

Vytautas Radžvilas. Artėjant geopolitinės sistemos audrai

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro regioninio parko valstybiniuose miškuose atsivers dar apie 90 ha naujų plynių!

Vidas Rachlevičius. Atėjo lūžio taškas – Lietuvai ir vėl reikia rimtai rinktis

Jonas Kaminskas. Vyriausios Rinkimų Komisijos nariai nesuprato ar nenorėjo suprasti?

Vidmantas Valiušaitis. Nejau Šakalienės ir Majausko įstatymas yra aukščiau už Lietuvos Konstituciją ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją?

Rimantas Dagys. Ką reiškia Lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės išpuolis prieš Katalikų bažnyčią, policiją, teismus?

Rasa Dijokaitė. Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose ir kas pareikalaus, kad tai liautųsi?

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

A.Merkel ES „vizija“: tolerancija – „Europos siela“, kad apgintume savo bendruomenę, reikalinga „tikra ES kariuomenė“, bet ji nebus „anti-NATO“

Tautos forumo kreipimasis dėl Sąjūdžio istorijos falsifikavimo LRT ir VU TSPMI

Vincentas Vobolevičius. Keistas vidutinės pensijos ir skurdo rizikos tandemas

Aušra Gabalytė, Aikštės TV: įsimintinos akimirkos iš „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40 metų jubiliejaus paminėjimo

Vaiko teisių apsauga: Lino Kukuraičio ir Rimanto Dagio diskusija Marijos radijuje

Audrius Bačiulis ir Vytautas Sinica apie naujausią Emanuelio Macrono „išradimą“: „Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė“

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą

Aušra Maldeikienė. Vakarykštės dienos užsienio politika

Andrejus Gaidamavičius tiems, kurie myli mišką, bet sako: „Tai kad aš nieko apie jį neišmanau…“

Neterminuotą streiką pradėję mokytojai nusiteikę ryžtingai

Sušaudytos ir nukankintos Lietuvos vyriausybės

Algimantas Rusteika. Laiko jums liko nebedaug

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Geroji Naujiena: „Palaiminti dvasingieji vargdieniai: jų yra dangaus karalystė“  (Mt 5, 3)

Vytautas Sinica. Ir katalikų pogrindis bus paniekintas

Rimantas Rubavičius. Apie toleranciją

Valdas Vasiliauskas. E. Macrono „Potiomkino kaimai“, arba Ar Amerikai reikės trečią kartą gelbėti Europą?

Algimantas Rusteika. Dveji metai su Donaldu Trumpu. Jūsų dėmesiui – lietuviško ikilytinio, lytinio ir polytinio elito analizė

Jurga Lago. Apie tą Lietuvą, kuri it bloga motina, pati patyrusi smurtą, nemyli savo vaikų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.