Naujienos

Europos Parlamentas balsavo už sankcijas Vengrijai

Tiesos.lt siūlo   2018 m. rugsėjo 13 d. 21:32

15     

    

Europos Parlamentas balsavo už sankcijas Vengrijai

propatria.lt

Europos Parlamentas trečiadienį, surinkus reikiamą dviejų trečdalių visų europarlamentarų daugumą, balsavo už ataskaitos, rekomenduojančios Vengrijai inicijuoti procedūrą pagal ES sutarties 7-ąjį straipsnį, patvirtinimą. Remiantis šia procedūra, Vengrija galiausiai galėtų prarasti balsavimo teisę bloke.

Vis tik tolimesni ES institucijų veiksmai po 7-ajame straipsnyje numatytos procedūros iniciavimo nėra aiškūs. To priežastis paprasta: tokio veiksmo prieš ES narę Europos Parlamentas ėmėsi pirmąkart Europos Sąjungos istorijoje.

Vengrijos premjero V. Orbano valdžia kaltinama tuo, kad kelia „sisteminę grėsmę“ vadinamosioms „ES vertybėms“. Ataskaitoje aiškinama, kad Vengrijoje nesilaikoma teisinės valstybės principų, varžomos žodžio, spaudos ir mažumų laisvės.

Pats V. Orbanas veiksmus prieš Vengriją, siekiant apriboti jos teises, pavadino „šantažu“. Pasak jo, pateikta ataskaita žeidžia Vengrijos garbę ir jos žmones.

Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto šį balsavimą pavadino „imigraciją palaikančių politikų žemu kerštu“.

Tuo tarpu balsavimo dėl veiksmų prieš Vengriją iniciatorė Nyderlandų žaliųjų atstovė Juditha Sargentini po sprendimo sveikino parlamentą „prisiėmus atsakomybę“ ir neslėpdama džiaugsmo darkart pabrėžė, kad Orbano valdymas „pažeidžia vertybes, ant kurių buvo pastatyta ši sąjunga“.

Iš Lietuvos europarlamentarų už ataskaitos, rekomenduojančios Vengrijai inicijuoti procedūrą pagal ES sutarties 7-ąjį straipsnį, patvirtinimą balsavo L. Andrikienė, V. Blinkevičiūtė, P. Auštrevičius, A. Guoga, B. Ropė ir V. Uspaskichas.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-09-16 16:25

Besipiktinantiems Rope - jis gi “žalias”, o Vakaruose “žalieji” yra raudoni, kaip makakos užpakaliai, tad dėl tokio balsavimo nėra ko stebėtis (juolab, kad patį procesą prieš Vengriją irgi pradėjo raudona “žalioji”).

Tai       2018-09-15 13:50

stai kokius Lietuvos parlamentariukus isrinkome.Ju balsavimas parodo ju vidine nuostata del ES “vertybiu”.Stai del tokiu Es vertybiu JK dejo i kojas is ES.O kitose valstybese pradeda atsipeiketi.Tik ne Europos parlamente ir Lietuvoje.Dievas duos, ateis laikas ir bus issluotas Europos parlamentas ir Lietuva.I siukslyna juos.

Agnė>>O Paksas nebalsavo       2018-09-14 22:08

O tai kur Paksas buvo, kai vyksta svarbus balsavimas? Už kitus atstovus tiesiog gėda. O uź Ropę labiausiai.

labiausiai siunta       2018-09-14 12:33

tie liberalmarksistai del to, kad jie pralaimejo Lenkijai del privalomo imigrantu priemimo ir paskirstymo pagal kvotas. Dabar tai tik SAVANORISKAS priemimas. Su tuo liberalmarksistai negali susitaikyti. Ir jie KERSIJA nenujausdami, kad tai jiems atsirugs.

albina       2018-09-14 8:24

Gerai,kad sužinome,kaip balsavo *mūsiškiai*:jie jau sotūs nuo didelių algų ir VIP sąlygų.Niekas niekam neatsiskaito sugrįžęs.Ir nebus jokio piketo *Gėda*.Nes nėra mūsuose lyderio,kuris pasakytų,kad Lietuva pirmiausia.Nusivyliau B.Rope:ir jis tik išsiverkti išmokų temoka?Juk Vengrija,Lenkija - pavyzdžiai,kaip gali pakilti ekonomika ir žmonių gyvenimas.Juokėmės iš estų:dabar jie toli nuo mūsų susireikšminusių globalistų.

balsavimo rezultatai negalioja       2018-09-14 4:20

Vengrija žada užginčyti Europos Parlamento balsavimo rezultatus (Elta)Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas
Vengrija ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Parlamento (EP) balsavimo, kuriuo pasisakyta už iniciatyvą šalies atžvilgiu pradėti baudžiamąją procedūrą, rezultatai negalioja ir pažadėjo imtis teisinių veiksmų.
Trečiadienį Strasbūre už Vengrijai nepalankią iniciatyvą balsavo 448 europarlamentarai, prieš - 197, o 48 susilaikė. Tai buvo pirmas kartas, kai Europos Sąjungos sutarties septintąjį straipsnį aktyvavo Europos Parlamentas. Lenkijos atžvilgiu anksčiau pradėtą analogišką procedūrą inicijavo Europos Komisija (EK).
Tačiau premjero Viktoro Orbano personalo vadovas Gergely’is Gulyasas tvirtino, kad iniciatyva nesulaukė reikiamo palaikymo, nes buvo skaičiuojami tik už ir prieš ją atiduoti balsai.
„Reikėjo įtraukti ir susilaikiusiųjų balsus, tačiau to padaryta nebuvo. Todėl ataskaita nesulaukė dviejų trečdalių balsų, kurių reikėjo, kad ji būtų patvirtinta“, - Budapešte žurnalistams sakė G. Gulyasas.
„Todėl vyriausybė imsis reikiamų priemonių... Dėl konkrečių teisinių veiksmų bus apsispręsta pirmadienį“, - pridūrė jis.

balsavimas buvo       2018-09-14 4:09

sufalsifikuo1tas tam kartui: turejo buti “uz” kvalifikuota dauguma, taciau pirma karta istorijoj buvo sugalvota naujove Vengrijai “tam kartui”: sugalvojo minusuoti susilaikiusiuju balsus ir spresti, kad “pakaks” mazesnio balsu skaiciaus. Taigi, BALSAVIMAS buvo falsifikuotas, pritaikytas ad hok Vengrijai is kersto. Kokias vis tik kiaules akis reikia tureti tiems “europarlamentarams nuo lietuvos” L. Andrikienei, V. Blinkevičiūtei, P. Auštrevičiui. A. Guogai, B. Ropei ir V. Uspaskichui kad sugrizus paaiskinti toki ad hok falsifikata. Nieko, Geguzes menesi rinkimai i europarlamenta jiems atsirugs

Al.       2018-09-14 1:34

Andrikienė ir Petras dar sykį parodė, kad tarnauja naujajam totalitarizmui. Būtų įdomu paklausinėt ką apie jų balsavimą galvoja mūsų pagrindiniai patriotai - prezidentė, Landsbergis, latifundininkų vadai.

Julesui Žiuliusas       2018-09-13 23:48

Na ir tamstos šaltiniai. Mirk iš juoko - “anot CNN ir NY Times”... O dėjaisi čia dzų medžiotoja. Man atrodo, kad tamstai su galvele ne labai gerai.

Jules       2018-09-13 23:40

Lietuvaičiai ir vėl pasižymėjo iš blogosios pusės, bet kentėsim mes, prasčiokėliai ir beraščiai. Mes gausime už jų juodus darbus atsakyti kaip bendrininkai, tokius rinkę į ES parlamentą. Anūkai gaus atsakyti, anot CNN ir NY Times.

O Paksas nebalsavo       2018-09-13 23:33

vienintelis.Tai gal galvokim.

Tarabilda       2018-09-13 23:10

Ar gali būti aiškiau, kokios Lietuvos partijos yra prieš valstybingumą (nesvarbu - Vengrijos, Lenkijos ar Lietuvos). Man kyla elementarus klausimas, ar partijos, delegavusios atstovus į ES Parlamentą kontroliuoja savo atstovų balsavimą?

komplektacija       2018-09-13 23:05

Koncervė, blin-sodomokratė, liberastinis pokerio oligarchas, užaušęs užpetras, viktCaras ir žalasis varškėtis runkelis-ropė.
Vien išgamos ir dalbajobai.
Negali pykti - jų pririnko ir padiuntė actovauti ne kas kiti, o brangūslietuvosburatinai.

Ervė       2018-09-13 22:43

EP balsavo prieš vengrų tautos teisę turėti tokią valstybę, kokios nori. Gėda dėl Lietuvos europarlamentarų. Kai toks ,,elito” mąstymas, tai ar verta stebėtis, kad siekiama išplauti ir Lietuvos valstybingumą visokiomis keliagubomis ,,pilietyėmis”?

$+$       2018-09-13 21:53

Ir čia dar kažkas Lietuvoje karksi, kad gyvenimas blogas. Tie, — L.  Andrikienė, V. Blinkevičiūtė, P. Auštrevičius, A. Guoga, B. Ropė ir V. Uspaskichas, tikriausiai, Kremliaus į ES parlamentą paskirti.


Rekomenduojame

Bronius Puzinavičius. Estams pasisekė – jie turi alergijai paminklams atsparią ir galvoti apie praeitį nevengiančią Prezidentę

EŽTT: Norvegija pažeidė žmogaus teises byloje dėl vaiko teisių

Liudvikas Jakimavičius. Išeiviai ir mes, arba Gyvenimas Vezuvijaus papėdėje (papildyta)

Lidžita Kolosauskaitė. Švietimo spindesys ir skurdas

Švedijos parlamento rinkimuose - pažeidimai ir išpuoliai prieš Švedijos demokratus

Valdas Vižinis. Laiškas emigravusiems. Ir VALSTIEČIAMS

Martynas Katelynas. Rinkimai Švedijoje: nevaldoma masinė migracija nulems rezultatą?

Vidas Rachlevičius. Apie Prezidento rinkimų kampaniją kitaip, arba Kas mums visiems atsitiko, kad dabar turime tai, ką turime?

Geroji Naujiena. Jį sutikę net kurtieji girdi ir nebyliai prabyla!

Kaip atsiranda prekeiviai Lietuva?

Roko Gasparaičio interviu su Arnoldu Zdanevičiumi, buvusiu homoseksualu: „Homoseksualizmas yra baisi liga, sielos liga“

Andriaus Švarplio replika A.Lašui, arba Dar kartą apie viešojo sektoriaus (o ne Landsbergių verslo) nususinimą prisidengiant „teise ir laisve rinktis“

Chemnicas: prieš nevaldomą imigraciją protestuojantys vokiečiai priminė Angelai Merkel nuo pabėgėlių rankos žuvusius tėvynainius

Algimantas Rusteika: Prapjaukim pilvą ir ką nors padarykim

Popiežius Pranciškus. „Tikri pinigai kyla ne iš kitų pinigų, o iš darbo“

Andrius Švarplys. Apie lietuviškus influencerius ir JAV „konstitucinę krizę“

Vokietijos vidaus reikalų ministras: „Migracija – visų problemų motina“

Justas Mundeikis. „Ekonomisto komentaras“ – apie minimalų mėnesinį atlyginimą Lietuvoje

Algimantas Rusteika. Jie mus labai myli

Nida Vasiliauskaitė. Tikroji, pagrindinė, pirmaeilė dabarties politinė problema

Andrejus Gaidamavičius: „Premjere, ar taip turėtų atrodyti saugomos teritorijos?“

Rasa Kazėnienė: „Jei tu ne vagis, tu esi niekas“

ES biudžeto komisaras: Europos Sąjungai gresia „mirtinas pavojus“

Valdas Vasiliauskas. Viešame TS-LKD partijos pirmininko laiške įsivėlė logikos klaida

ES daugėja ne santuokoje gimusių vaikų, Lietuvoje – ne

Rasa Čepaitienė. Sekso ekonomikos spąstuose

Valdas Vasiliauskas. Profesija – ministrės vyras (papildyta video)

Jonas Burokas. Atverkime savo širdis žuvusių už Tėvynės laisvę pagerbimui ir teisingumui

Valdemaras Klumbys. Vilnius irgi tvarkosi: Reformatų parkas ir kitos žaliosios erdvės

Aušra Maldeikienė. Kaip Kinija tapo strategine Lietuvos partnere?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.