Naujienos

Europos ombudsmenė ginče su Europos Komisija palaiko už šeimą pasisakančias organizacijas

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugsėjo 7 d. 10:42

6     

    

Europos ombudsmenė ginče su Europos Komisija palaiko už šeimą pasisakančias organizacijas

Laisvos visuomenės institutas

Europos ombudsmenė Emily O’Reilly kreipėsi į Europos Komisiją (EK) ragindama persvarstyti Europos piliečių iniciatyvų reglamento taikymą ir interpretavimą. Laiške Jean-Claude’ui Junckeriui rašoma apie vykstančias viešąsias konsultacijas dėl Europos piliečių iniciatyvų ir pateikiama eilė rekomendacijų, kaip patobulinti patį procesą.

Ombudsmenė mano, kad parašų rinkimas turėtų prasidėti tuomet, kai iniciatyvų organizatoriai yra tam pasiruošę, t.y. kai serfitikuojama pritarimo pareiškimų rinkimų programa arba kai ateina organizatorių pasirinkta data (per tam tikrą laikotarpį), tačiau ne tą dieną, kurią savarankiškai pasirenka Europos Komisija.

Būtent dėl to kilo nesutarimų tarp EK ir Europos piliečių iniciatyvos santuokai ir šeimai apsaugoti „Mama, tėtis ir vaikai“ (toliau – MDK) organizatorių.

EK tvirtino, kad pritarimo parašai gali būti renkami lygiai vienerius metus nuo iniciatyvos įregistravimo dienos, nors yra akivaizdu, kad didelę dalį paruošiamųjų darbų galima atlikti tik po iniciatyvos užregistravimo, ir šie darbai atima daug laiko iš parašų rinkimo proceso (pavyzdžiui, pritarimo parašų rinkimo programos sertifikavimas gali užtrukti kelis mėnesius). EK tokiu pagrindu siekė sutrumpinti parašų rinkimo laikotarpį MDK iniciatyvai nuo 12 iki 8 mėnesių.

MDK organizatoriai, parašų rinkimą pradėję 2016 metų balandžio 4 d., jį tęsė po 2016 m. gruodžio 10 d., kai EK nuomone parašų rinkimas privalėjo baigtis, todėl institucija paskleidė klaidinančią informaciją, kad parašų rinkimo laikotarpis baigėsi, ir darė spaudimą ES šalims narėms nepatvirtinti parašų, surinktų tarp 2016 m. gruodžio ir 2017 m. balandžio mėn.

Iniciatorių nuomone, tokiu būdu Europos piliečių iniciatyva „Mama, tėtis ir vaikai“ galimai buvo sabotuojama vienos svarbiausių ES institucijų, nors iniciatyvos mechanizmas yra kone vienintelė priemonė ES piliečiams dalyvauti ES teisės aktų leidybos procese. Yra nuomonių, kad EK apskritai nėra entuziastinga dėl piliečių dalyvavimo ES politikoje, tačiau MDK atveju galima įžvelgti ir ideologinį aukščiausių Sąjungos politikų nusistatymą prieš MDK tikslus.

Nepaisant iškilusių kliūčių, MDK organizatoriai sėkmingai surinko daugiau nei 1 mln. europiečių parašų ir todėl iniciatyva turėtų būti traktuojama kaip įvykdžiusi keliamus reikalavimus.

Dar gegužės mėnesį MDK organizatoriai oficialiu skundu kreipėsi į Europos ombudsmeno instituciją dėl netinkamo Europos Komisijos pareigų vykdymo. Nors ombudsmenės laiškas EK prezidentui parašytas kitame kontekste ir todėl formaliai jo negalima laikyti šio skundo tęsiniu, jis patvirtina MDK organizatorių laikyseną. Tai yra svarbi moralinė pergalė šeimą palaikančioms organizacijoms ES, kuri galbūt baigsis oficialia EK atsakomybe dėl klaidinančio elgesio administruojant MDK iniciatyvos parašus.

Nepaisant to, jeigu EK nepakeis savo laikysenos reglamento atžvilgiu, nors iniciatoriai ir įteikė daugiau nei 1 mln. parašų, dalis jų nebus patvirtinti, o likusių parašų gali neužtekti privalomam surinktų parašų kiekiui pasiekti.

Europos piliečių iniciatyva „Mama, tėtis ir vaikai“ siekiama ES teisėje nustatyti, jog santuoka yra nuolatinė ir ištikima vyro ir moters sąjunga, o šeima – pagrįsta santuoka ir (arba) giminyste. Pagal šį apibrėžimą šeima taip pat būtų laikoma, pavyzdžiui, vieniša mama ar tėtis ir jų vaikai, tačiau šeima nebūtų laikoma vienalytė partnerystė.

Tam, kad EK iniciatyvą laikytų galiojančia, Lietuvoje turėjo būti surinkti bent 8 250 parašai.

Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, buvo surinkti beveik 39 tūkst. parašų. Apie MDK sėkmę Lietuvoje plačiau skaitykite ČIA.

šaltinis: agendaeurope.com

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dabar propagandistai paskelbė       2017-09-8 8:16

Idėją Lietuvai.Ir pradėjo įteiginėt jaunimui,vaikams,kad tėvai yra neišmanūs,sovietiniai,nepozityvūs,na,nurašytini.Geriausia,kai idėjos kyla iš apačios,yra išdiskutuojamos ir nuolankūs tautos tarnai valdžioje jas įgyvendina.Na,kas atsitinka su nuleistomis iš viršaus idėjomis,-gerai,jei jos išdiskutuiojamos,išgryninamos su tauta.O jei ne,tai pravartu prisiminti Lenino idėjas Rusijai su Vokietijos pritarimu.

Nuomonė       2017-09-7 19:17

Nuomonė : psichiniai ligoniai pagal tarptautinį ligų klaisfitatorių TLK 10
PSICHIKOS IR ELGESIO SUTRIKIMAI
F64 - Lyties tapatumo sutrikimai, F64.0 .... F66.9, turintys ligų požymius pagal kodus F64.0 .... F66.9,turėtų būt gydomi o ne tuokiami. Jei patys nesigydo turėtų įsijungti teismai ir gydymas vykti teismo nutarčių pagrindu.

Tarabilda       2017-09-7 16:31

Stebiu Braxit, kaip jis atspindimas The Telegraph, kaip reaguoja ir diskutuoja anglai vykstančias sunkias derybas. Anglams EK, Barnier ir Junckeras (didieji derybininkai) yra šmikių sinonimas. Kultūringoje draugijoje jų minėjimas yra tapatus keikimuisi ar netaktui.
Šie nerinkti arogantiški dendžiai yra politiniai savižudžiai, nes nesuvokia, kad savo laikysena demaskuoja šėtonišką ES darinio prigimtį ir išsigimimą. Valstybių vadovai (jų tarpe ir mūsų Grybauskaitė) delegavo įgaliojimus derėtis su JK mūsų valstybės vardu. Turėtų ir kontroliuoti, kaip mūsų vardu besiderantys biurokratai elgiasi. O elgiasi kiauliškai. Reikia suvokti, kad JK, ištojusi iš tos protekcionistinės ES peklos, tikrai nejaus mums simpatijų, nes mes per savo matriošką net nesugebame pareikšti savo atskiros nuomonės Brexito atžvilgiu. Tokia servilistinė mūsų valstybės laikysena atsirūgs bene pusei milijono lietuvių, dirbančių JK. Apmaudu.
pagrindinė todėl idėja, ką bendromis jėgomis turėtume dabar daryti, tai kelti išstojimo iš ES klausimą, jei idėja kurti suverenių valstybių ekonominę sąjungą bus atmesta. Valstybės narės, jei suvokia apgailėtiną savo padėtį kuriamoje kvazibiurokratinėje ES, turėtų organizuoti savo šalyse referendumus ir naukinti niekam neatskaitomingą ir neatsakingą ES biurokratų politinį antstatą.
Lygia greta megzti horizontalius ryšius su suvereniomis pasaulio valstybėmis ir susitelkti į NATO alijanso stiprinimą. Kitos išeities nematau.

Marginalas       2017-09-7 15:36

Prastai baigsis tai ombudsmenei. O kam lindo į ombudsmenus?

Tiesiog atėjo absurdo       2017-09-7 12:52

laikai,kai reikia ginti šeimą ir prigimtines teises.Ir toliau bus dar blogiau,nes neturint kertinio krikščionybės kelrodžio painiavos tik daugės ir visi taip susipainios su visom iš to išplaukiančiom psichopatinėm pasekmėm.Technologinis žmogus sunkiai susitaiko,kad Dievo tvarka yra niekaip neįveikiama su visa jo technologijų ir vaizduotės jėga.Tai alfa ir omega.Jam atrodo,kad technologijos žmogų pakels iki Dievo statuso.Napoleono sindromo aukso amžius.Sunku priklaupti.

EK - 21-ojo amžiaus dievas?       2017-09-7 12:29

Kyla toks jausmas, kad artėja laikas, kai rinksime parašus, kad EK nuspręstų, ar ištvirkavimas yra gerai, ar ne. Beje, ir ši parašų rinkimo akcija (Mama, tėtis ir vaikai), atitinka tą patį klausimą tik šiek tiek siauresne prasme.


Rekomenduojame

Arvydas Juozaitis. Seimas ir Prezidentė nutyli Lietuvio paso iniciatyvą

Šventė „Žemėj Lietuvos 2018“: pokalbis su rašytoju, filosofu Arvydu Juozaičiu (papildyta, video)

Benas Johnsonas. JAV ambasadorius apie Brexitą: „neprarask drąsos, Britanija!“

Vidmantas Valiušaitis apie Lenkiją, kuri moka laimėti

Mantas Jancevičius. Lietuva praranda miškų dangą – palydoviniai duomenys

Linas Kojala. Kodėl išsiskyrė darbuotojų produktyvumo ir realaus uždarbio kreivės?

Algimantas Rusteika. Kai tautiškumas tampa žaisliuku naiviesiems

Vytautas Daujotis. Vilniaus universiteto Taryba palaimino fiktyvaus konkurso organizatorius

Geroji Naujiena: ten, kur tikėjimas, ten ir malonė

Kviečiame į tradicinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Verta prisiminti. Šarūnas Vilčinskas apie teisminį Neringos Venckienės persekiojimą: Nerimas nedingo

Algimantas Rusteika. Kai sugrįšit

Romualdas Ozolas. Tikiu, nes žinau

Leono Merkevičiaus sveikinimas: Su mūsų Valstybės diena!

Su mūsų Lietuvos Valstybės diena! Rasa Čepaitienė. Vyčio reikėjo

Arvydas Juozaitis apie šventę, kurią šimtametei Lietuvai padovanojo Kaunas

Algimantas Rusteika. Bet mūsų per mažai ir rytoj bus per vėlu

Ligija Tautkuvienė – atvirai Lrytas.tv žurnalistei Daivai Žeimytei

Andrius Švarplys. Ko išsigando Vilniaus Lietuva?

Andrius Navickas.  Aš myliu savo Tėvynę

Arvydo Juozaičio kreipimasis į brolius ir seseris dainoje

Ir LAT patvirtino – Garliavos šturmo liudytojai nusikaltimo nepadarė

Liutauras Stoškus. Normali politinė diskusija dėl miesto vystymo ateities, dėl konkrečių miesto raidos rodiklių ir siekių net nepradėta

Leonas Merkevičius. Teismas tars žodį – Garliavos šturmo liudytojai ir K. Betingio „skriaudikė“ išgirs nuosprendžius

Vytautas Landsbergis. Gintaras ginčijasi su savim

Andrius Švarplys. „Geras metas permąstyti Europos vertybes“

Kaip veiks naujoji vaiko teisių apsaugos sistema: svarbiausi aspektai

Vytautas Sinica. A. Maldeikienė – už gėjus ir abortus po katalikybės vėliava

Arvydas Juozaitis. Seimas siekia įteisinti daugybinę pilietybę pažeisdamas Konstituciją?

Eglė Mirončikienė.  Turime teisę žinoti, kam turime būti dėkingi už „Vaivorykštės perėją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.