Naujienos

Europos ombudsmenė ginče su Europos Komisija palaiko už šeimą pasisakančias organizacijas

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugsėjo 7 d. 10:42

6     

    

Europos ombudsmenė ginče su Europos Komisija palaiko už šeimą pasisakančias organizacijas

Laisvos visuomenės institutas

Europos ombudsmenė Emily O’Reilly kreipėsi į Europos Komisiją (EK) ragindama persvarstyti Europos piliečių iniciatyvų reglamento taikymą ir interpretavimą. Laiške Jean-Claude’ui Junckeriui rašoma apie vykstančias viešąsias konsultacijas dėl Europos piliečių iniciatyvų ir pateikiama eilė rekomendacijų, kaip patobulinti patį procesą.

Ombudsmenė mano, kad parašų rinkimas turėtų prasidėti tuomet, kai iniciatyvų organizatoriai yra tam pasiruošę, t.y. kai serfitikuojama pritarimo pareiškimų rinkimų programa arba kai ateina organizatorių pasirinkta data (per tam tikrą laikotarpį), tačiau ne tą dieną, kurią savarankiškai pasirenka Europos Komisija.

Būtent dėl to kilo nesutarimų tarp EK ir Europos piliečių iniciatyvos santuokai ir šeimai apsaugoti „Mama, tėtis ir vaikai“ (toliau – MDK) organizatorių.

EK tvirtino, kad pritarimo parašai gali būti renkami lygiai vienerius metus nuo iniciatyvos įregistravimo dienos, nors yra akivaizdu, kad didelę dalį paruošiamųjų darbų galima atlikti tik po iniciatyvos užregistravimo, ir šie darbai atima daug laiko iš parašų rinkimo proceso (pavyzdžiui, pritarimo parašų rinkimo programos sertifikavimas gali užtrukti kelis mėnesius). EK tokiu pagrindu siekė sutrumpinti parašų rinkimo laikotarpį MDK iniciatyvai nuo 12 iki 8 mėnesių.

MDK organizatoriai, parašų rinkimą pradėję 2016 metų balandžio 4 d., jį tęsė po 2016 m. gruodžio 10 d., kai EK nuomone parašų rinkimas privalėjo baigtis, todėl institucija paskleidė klaidinančią informaciją, kad parašų rinkimo laikotarpis baigėsi, ir darė spaudimą ES šalims narėms nepatvirtinti parašų, surinktų tarp 2016 m. gruodžio ir 2017 m. balandžio mėn.

Iniciatorių nuomone, tokiu būdu Europos piliečių iniciatyva „Mama, tėtis ir vaikai“ galimai buvo sabotuojama vienos svarbiausių ES institucijų, nors iniciatyvos mechanizmas yra kone vienintelė priemonė ES piliečiams dalyvauti ES teisės aktų leidybos procese. Yra nuomonių, kad EK apskritai nėra entuziastinga dėl piliečių dalyvavimo ES politikoje, tačiau MDK atveju galima įžvelgti ir ideologinį aukščiausių Sąjungos politikų nusistatymą prieš MDK tikslus.

Nepaisant iškilusių kliūčių, MDK organizatoriai sėkmingai surinko daugiau nei 1 mln. europiečių parašų ir todėl iniciatyva turėtų būti traktuojama kaip įvykdžiusi keliamus reikalavimus.

Dar gegužės mėnesį MDK organizatoriai oficialiu skundu kreipėsi į Europos ombudsmeno instituciją dėl netinkamo Europos Komisijos pareigų vykdymo. Nors ombudsmenės laiškas EK prezidentui parašytas kitame kontekste ir todėl formaliai jo negalima laikyti šio skundo tęsiniu, jis patvirtina MDK organizatorių laikyseną. Tai yra svarbi moralinė pergalė šeimą palaikančioms organizacijoms ES, kuri galbūt baigsis oficialia EK atsakomybe dėl klaidinančio elgesio administruojant MDK iniciatyvos parašus.

Nepaisant to, jeigu EK nepakeis savo laikysenos reglamento atžvilgiu, nors iniciatoriai ir įteikė daugiau nei 1 mln. parašų, dalis jų nebus patvirtinti, o likusių parašų gali neužtekti privalomam surinktų parašų kiekiui pasiekti.

Europos piliečių iniciatyva „Mama, tėtis ir vaikai“ siekiama ES teisėje nustatyti, jog santuoka yra nuolatinė ir ištikima vyro ir moters sąjunga, o šeima – pagrįsta santuoka ir (arba) giminyste. Pagal šį apibrėžimą šeima taip pat būtų laikoma, pavyzdžiui, vieniša mama ar tėtis ir jų vaikai, tačiau šeima nebūtų laikoma vienalytė partnerystė.

Tam, kad EK iniciatyvą laikytų galiojančia, Lietuvoje turėjo būti surinkti bent 8 250 parašai.

Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, buvo surinkti beveik 39 tūkst. parašų. Apie MDK sėkmę Lietuvoje plačiau skaitykite ČIA.

šaltinis: agendaeurope.com

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dabar propagandistai paskelbė       2017-09-8 8:16

Idėją Lietuvai.Ir pradėjo įteiginėt jaunimui,vaikams,kad tėvai yra neišmanūs,sovietiniai,nepozityvūs,na,nurašytini.Geriausia,kai idėjos kyla iš apačios,yra išdiskutuojamos ir nuolankūs tautos tarnai valdžioje jas įgyvendina.Na,kas atsitinka su nuleistomis iš viršaus idėjomis,-gerai,jei jos išdiskutuiojamos,išgryninamos su tauta.O jei ne,tai pravartu prisiminti Lenino idėjas Rusijai su Vokietijos pritarimu.

Nuomonė       2017-09-7 19:17

Nuomonė : psichiniai ligoniai pagal tarptautinį ligų klaisfitatorių TLK 10
PSICHIKOS IR ELGESIO SUTRIKIMAI
F64 - Lyties tapatumo sutrikimai, F64.0 .... F66.9, turintys ligų požymius pagal kodus F64.0 .... F66.9,turėtų būt gydomi o ne tuokiami. Jei patys nesigydo turėtų įsijungti teismai ir gydymas vykti teismo nutarčių pagrindu.

Tarabilda       2017-09-7 16:31

Stebiu Braxit, kaip jis atspindimas The Telegraph, kaip reaguoja ir diskutuoja anglai vykstančias sunkias derybas. Anglams EK, Barnier ir Junckeras (didieji derybininkai) yra šmikių sinonimas. Kultūringoje draugijoje jų minėjimas yra tapatus keikimuisi ar netaktui.
Šie nerinkti arogantiški dendžiai yra politiniai savižudžiai, nes nesuvokia, kad savo laikysena demaskuoja šėtonišką ES darinio prigimtį ir išsigimimą. Valstybių vadovai (jų tarpe ir mūsų Grybauskaitė) delegavo įgaliojimus derėtis su JK mūsų valstybės vardu. Turėtų ir kontroliuoti, kaip mūsų vardu besiderantys biurokratai elgiasi. O elgiasi kiauliškai. Reikia suvokti, kad JK, ištojusi iš tos protekcionistinės ES peklos, tikrai nejaus mums simpatijų, nes mes per savo matriošką net nesugebame pareikšti savo atskiros nuomonės Brexito atžvilgiu. Tokia servilistinė mūsų valstybės laikysena atsirūgs bene pusei milijono lietuvių, dirbančių JK. Apmaudu.
pagrindinė todėl idėja, ką bendromis jėgomis turėtume dabar daryti, tai kelti išstojimo iš ES klausimą, jei idėja kurti suverenių valstybių ekonominę sąjungą bus atmesta. Valstybės narės, jei suvokia apgailėtiną savo padėtį kuriamoje kvazibiurokratinėje ES, turėtų organizuoti savo šalyse referendumus ir naukinti niekam neatskaitomingą ir neatsakingą ES biurokratų politinį antstatą.
Lygia greta megzti horizontalius ryšius su suvereniomis pasaulio valstybėmis ir susitelkti į NATO alijanso stiprinimą. Kitos išeities nematau.

Marginalas       2017-09-7 15:36

Prastai baigsis tai ombudsmenei. O kam lindo į ombudsmenus?

Tiesiog atėjo absurdo       2017-09-7 12:52

laikai,kai reikia ginti šeimą ir prigimtines teises.Ir toliau bus dar blogiau,nes neturint kertinio krikščionybės kelrodžio painiavos tik daugės ir visi taip susipainios su visom iš to išplaukiančiom psichopatinėm pasekmėm.Technologinis žmogus sunkiai susitaiko,kad Dievo tvarka yra niekaip neįveikiama su visa jo technologijų ir vaizduotės jėga.Tai alfa ir omega.Jam atrodo,kad technologijos žmogų pakels iki Dievo statuso.Napoleono sindromo aukso amžius.Sunku priklaupti.

EK - 21-ojo amžiaus dievas?       2017-09-7 12:29

Kyla toks jausmas, kad artėja laikas, kai rinksime parašus, kad EK nuspręstų, ar ištvirkavimas yra gerai, ar ne. Beje, ir ši parašų rinkimo akcija (Mama, tėtis ir vaikai), atitinka tą patį klausimą tik šiek tiek siauresne prasme.


Rekomenduojame

Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda ir jo testamentinė kalba: „Lietuva išliks, nes laisvę gavo per stebuklą“

Štai ir sulaukėm. Liudvikas Jakimavičius: „Net okupantų valstybė TSRS valstybinių švenčių proga skelbdavo amnestijas, o ne nuosprendžius“

Verta prisiminti. Kaip okupantai baiminosi Lietuvos nepriklausomybės 70-mečio

Irena Vasinauskaitė. Gražuolių kaime iki šiol vaidenasi?

Ramutė Bingelienė. Cenzūros grimasos Seime

Kiek verti 100 eurų Lietuvoje ir likusioje ES?

Algimantas Rusteika. Tiesos išbandymus pereina ne visi

Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ sutiktuvės

Janina Survilaitė. Klampūs archyvų atstatymo keliai

Bernardas Dringis. Klausimai, kylantys Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse

Popietė su Laisvės premijos laureate s.Nijole Sadūnaite

Apie išprievartavimą melavusi feministė nuteista už šiurkštų šmeižtą

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla – politinė

Teisininko žvilgsnis į BK normą dėl seksualinio priekabiavimo. Vytautas Sirvydis: sunku rasti kitą tokį lengvai „pritempiamą“ straipsnį

Vytautas Vyšniauskas. Neiškęstas privatusis patriotizmas

Alvydas Jokubaitis, Mindaugas Kubilius. Europos Sąjunga: kur mes keliaujame?(III). Nedemokratiškų nuostatų įsivyravimas demokratijoje?

Dariaus Kuolio atrinkta. Justino Marcinkevičiaus atsakas savo kaltintojams: „Valstybę praradote jūs, o tautą mes vis dėlto išsaugojome“

Raimondas Kuodis. „Ekonomikos dėstymą yra užvaldę neoliberalai“

Valdas Vasiliauskas. Tauta nebuvo pakviesta į  šimtmečio šventę

Nuo bačkos. Vilniaus meras Remigijus Šimašius: „Vilnius yra kosmopolitinis, atviras miestas ir turi labai simbolizuoti tokias idėjas“

Nida Vasiliauskaitė. #TuIrgiKaltas?

Vladimiras Laučius. „Pagrindinis žurnalistikos tikslas yra ieškoti tiesos“

Lietuvos Respublikai – 100. Darius Kuolys: Vilniuje – Valstybės atkūrimo takas (II)

Vasario 13-ąją Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymas

Irena Vasinauskaitė. Nieko asmeniško… Tik vykdau pažadą [2], arba Šis bei tas apie politinį priekabiavimą

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Paskutinė idėja Lietuvai

Vasario 16-ąja Lukiškių aikštėje įvyks šventinis renginys „Atmintis ir pagarba“

Kun. Robertas Skrinskas. Lietuvos paaukojimai Marijai: istorinė apžvalga

Kun. Vytenis Vaškelis. Tėvynės paaukojimas Marijai

Geroji Naujiena: Viešpaties ranka pagydo ligotus kūnus ir nuvalo nuo sielos nuodėmės raupsus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.