Naujienos

Europos ombudsmenė ginče su Europos Komisija palaiko už šeimą pasisakančias organizacijas

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugsėjo 7 d. 9:42

6     

    

Europos ombudsmenė ginče su Europos Komisija palaiko už šeimą pasisakančias organizacijas

Laisvos visuomenės institutas

Europos ombudsmenė Emily O’Reilly kreipėsi į Europos Komisiją (EK) ragindama persvarstyti Europos piliečių iniciatyvų reglamento taikymą ir interpretavimą. Laiške Jean-Claude’ui Junckeriui rašoma apie vykstančias viešąsias konsultacijas dėl Europos piliečių iniciatyvų ir pateikiama eilė rekomendacijų, kaip patobulinti patį procesą.

Ombudsmenė mano, kad parašų rinkimas turėtų prasidėti tuomet, kai iniciatyvų organizatoriai yra tam pasiruošę, t.y. kai serfitikuojama pritarimo pareiškimų rinkimų programa arba kai ateina organizatorių pasirinkta data (per tam tikrą laikotarpį), tačiau ne tą dieną, kurią savarankiškai pasirenka Europos Komisija.

Būtent dėl to kilo nesutarimų tarp EK ir Europos piliečių iniciatyvos santuokai ir šeimai apsaugoti „Mama, tėtis ir vaikai“ (toliau – MDK) organizatorių.

EK tvirtino, kad pritarimo parašai gali būti renkami lygiai vienerius metus nuo iniciatyvos įregistravimo dienos, nors yra akivaizdu, kad didelę dalį paruošiamųjų darbų galima atlikti tik po iniciatyvos užregistravimo, ir šie darbai atima daug laiko iš parašų rinkimo proceso (pavyzdžiui, pritarimo parašų rinkimo programos sertifikavimas gali užtrukti kelis mėnesius). EK tokiu pagrindu siekė sutrumpinti parašų rinkimo laikotarpį MDK iniciatyvai nuo 12 iki 8 mėnesių.

MDK organizatoriai, parašų rinkimą pradėję 2016 metų balandžio 4 d., jį tęsė po 2016 m. gruodžio 10 d., kai EK nuomone parašų rinkimas privalėjo baigtis, todėl institucija paskleidė klaidinančią informaciją, kad parašų rinkimo laikotarpis baigėsi, ir darė spaudimą ES šalims narėms nepatvirtinti parašų, surinktų tarp 2016 m. gruodžio ir 2017 m. balandžio mėn.

Iniciatorių nuomone, tokiu būdu Europos piliečių iniciatyva „Mama, tėtis ir vaikai“ galimai buvo sabotuojama vienos svarbiausių ES institucijų, nors iniciatyvos mechanizmas yra kone vienintelė priemonė ES piliečiams dalyvauti ES teisės aktų leidybos procese. Yra nuomonių, kad EK apskritai nėra entuziastinga dėl piliečių dalyvavimo ES politikoje, tačiau MDK atveju galima įžvelgti ir ideologinį aukščiausių Sąjungos politikų nusistatymą prieš MDK tikslus.

Nepaisant iškilusių kliūčių, MDK organizatoriai sėkmingai surinko daugiau nei 1 mln. europiečių parašų ir todėl iniciatyva turėtų būti traktuojama kaip įvykdžiusi keliamus reikalavimus.

Dar gegužės mėnesį MDK organizatoriai oficialiu skundu kreipėsi į Europos ombudsmeno instituciją dėl netinkamo Europos Komisijos pareigų vykdymo. Nors ombudsmenės laiškas EK prezidentui parašytas kitame kontekste ir todėl formaliai jo negalima laikyti šio skundo tęsiniu, jis patvirtina MDK organizatorių laikyseną. Tai yra svarbi moralinė pergalė šeimą palaikančioms organizacijoms ES, kuri galbūt baigsis oficialia EK atsakomybe dėl klaidinančio elgesio administruojant MDK iniciatyvos parašus.

Nepaisant to, jeigu EK nepakeis savo laikysenos reglamento atžvilgiu, nors iniciatoriai ir įteikė daugiau nei 1 mln. parašų, dalis jų nebus patvirtinti, o likusių parašų gali neužtekti privalomam surinktų parašų kiekiui pasiekti.

Europos piliečių iniciatyva „Mama, tėtis ir vaikai“ siekiama ES teisėje nustatyti, jog santuoka yra nuolatinė ir ištikima vyro ir moters sąjunga, o šeima – pagrįsta santuoka ir (arba) giminyste. Pagal šį apibrėžimą šeima taip pat būtų laikoma, pavyzdžiui, vieniša mama ar tėtis ir jų vaikai, tačiau šeima nebūtų laikoma vienalytė partnerystė.

Tam, kad EK iniciatyvą laikytų galiojančia, Lietuvoje turėjo būti surinkti bent 8 250 parašai.

Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, buvo surinkti beveik 39 tūkst. parašų. Apie MDK sėkmę Lietuvoje plačiau skaitykite ČIA.

šaltinis: agendaeurope.com

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dabar propagandistai paskelbė       2017-09-8 7:16

Idėją Lietuvai.Ir pradėjo įteiginėt jaunimui,vaikams,kad tėvai yra neišmanūs,sovietiniai,nepozityvūs,na,nurašytini.Geriausia,kai idėjos kyla iš apačios,yra išdiskutuojamos ir nuolankūs tautos tarnai valdžioje jas įgyvendina.Na,kas atsitinka su nuleistomis iš viršaus idėjomis,-gerai,jei jos išdiskutuiojamos,išgryninamos su tauta.O jei ne,tai pravartu prisiminti Lenino idėjas Rusijai su Vokietijos pritarimu.

Nuomonė       2017-09-7 18:17

Nuomonė : psichiniai ligoniai pagal tarptautinį ligų klaisfitatorių TLK 10
PSICHIKOS IR ELGESIO SUTRIKIMAI
F64 - Lyties tapatumo sutrikimai, F64.0 .... F66.9, turintys ligų požymius pagal kodus F64.0 .... F66.9,turėtų būt gydomi o ne tuokiami. Jei patys nesigydo turėtų įsijungti teismai ir gydymas vykti teismo nutarčių pagrindu.

Tarabilda       2017-09-7 15:31

Stebiu Braxit, kaip jis atspindimas The Telegraph, kaip reaguoja ir diskutuoja anglai vykstančias sunkias derybas. Anglams EK, Barnier ir Junckeras (didieji derybininkai) yra šmikių sinonimas. Kultūringoje draugijoje jų minėjimas yra tapatus keikimuisi ar netaktui.
Šie nerinkti arogantiški dendžiai yra politiniai savižudžiai, nes nesuvokia, kad savo laikysena demaskuoja šėtonišką ES darinio prigimtį ir išsigimimą. Valstybių vadovai (jų tarpe ir mūsų Grybauskaitė) delegavo įgaliojimus derėtis su JK mūsų valstybės vardu. Turėtų ir kontroliuoti, kaip mūsų vardu besiderantys biurokratai elgiasi. O elgiasi kiauliškai. Reikia suvokti, kad JK, ištojusi iš tos protekcionistinės ES peklos, tikrai nejaus mums simpatijų, nes mes per savo matriošką net nesugebame pareikšti savo atskiros nuomonės Brexito atžvilgiu. Tokia servilistinė mūsų valstybės laikysena atsirūgs bene pusei milijono lietuvių, dirbančių JK. Apmaudu.
pagrindinė todėl idėja, ką bendromis jėgomis turėtume dabar daryti, tai kelti išstojimo iš ES klausimą, jei idėja kurti suverenių valstybių ekonominę sąjungą bus atmesta. Valstybės narės, jei suvokia apgailėtiną savo padėtį kuriamoje kvazibiurokratinėje ES, turėtų organizuoti savo šalyse referendumus ir naukinti niekam neatskaitomingą ir neatsakingą ES biurokratų politinį antstatą.
Lygia greta megzti horizontalius ryšius su suvereniomis pasaulio valstybėmis ir susitelkti į NATO alijanso stiprinimą. Kitos išeities nematau.

Marginalas       2017-09-7 14:36

Prastai baigsis tai ombudsmenei. O kam lindo į ombudsmenus?

Tiesiog atėjo absurdo       2017-09-7 11:52

laikai,kai reikia ginti šeimą ir prigimtines teises.Ir toliau bus dar blogiau,nes neturint kertinio krikščionybės kelrodžio painiavos tik daugės ir visi taip susipainios su visom iš to išplaukiančiom psichopatinėm pasekmėm.Technologinis žmogus sunkiai susitaiko,kad Dievo tvarka yra niekaip neįveikiama su visa jo technologijų ir vaizduotės jėga.Tai alfa ir omega.Jam atrodo,kad technologijos žmogų pakels iki Dievo statuso.Napoleono sindromo aukso amžius.Sunku priklaupti.

EK - 21-ojo amžiaus dievas?       2017-09-7 11:29

Kyla toks jausmas, kad artėja laikas, kai rinksime parašus, kad EK nuspręstų, ar ištvirkavimas yra gerai, ar ne. Beje, ir ši parašų rinkimo akcija (Mama, tėtis ir vaikai), atitinka tą patį klausimą tik šiek tiek siauresne prasme.


Rekomenduojame

Nigelas Farage’as Europos Komisijos pirmininkui J.-C. Junckeriui: „Jūs nieko nepasimokėte!“

J.-Cl. Junckeris: „Pernai teturėjom dvi galimybes: drauge parengti konstruktyvią Europos darbotvarkę arba išsiskirstyti. Aš pasirinkau vienybę“

Vengrijos vyskupas: popiežius yra neteisus dėl pabėgėlių, tai invazija

Scott Yenor. Biologinė ir socialinė lytis bei kultūrinių karų kilmė (I dalis)

Vytautas Sinica. Traukis, Radžvilai!

Algimantas Rusteika. Iš struktūrinių frontų

Skandalas. Norvegijos tarnybos „Barnevernet“ užkulisiai: pelnas didesnis net už naftos įmonių

Jonas Grigas. Akademinė „skelbk arba žūk“ kultūra vertina tik mokslo publikacijas

Kęstutis Navakas. Ąžuolyną pavers disneilendu?

„NE Stambulo konvencijai!“: paraginkime laišku Europos Parlamento narius ryžtingai atmesti Stambulo konvenciją

Naujienos iš propagandos frontų: manevrai „Rinkimai“ prasideda. Pirmieji Algimanto Rusteikos komentarai iš užfrontės

Kodėl tauta negali atleisti Vytautui Landsbergiui „už kolūkius“?

Vytautas Sinica. Apie politikų dviveidystę, arba „Kieno gyvybė brangesnė“?

Romas Lazutka apie tuščias kalbas be faktų: „Jei sovietmetis yra lygiava, Lietuvą tektų pripažinti labiausiai sovietine“

Algimantas Zolubas. LR Seimo kėslas Lietuvoje statyti babelio bokštą

Audrius Bačiulis. Kaip gaminamos Fake News: „Deutsche Welle“ ir „Redaktionsnetzwerk Deutschland“ atvejis

Geroji Naujiena: „Kur du ar trys susirinkę mano vardu …“, arba Kaip nepralaimėti brolio

Norvegiškasis vaiko teisių apsaugos modelis Lietuvoje jau pareikalavo pirmos aukos – kas dabar prisiims atsakomybę?

Pigių dujų mitas

Algimantas Rusteika. Kalno „darkytojų“ melas ekspertų akimis

Politinis teismų procesas tęsiasi: Kauno apygardos teismas toliau tirs Garliavos šturmo liudytojų bylos įrodymus

Kūdikių kūno dalių pardavimą užfiksavęs aktyvistas laimėjo kovą teisme

Lietuvos vyskupai kviečia melstis už taiką: „Su pasitikėjimu ir viltimi kreipkimės į mūsų Motiną, Lietuvos Globėją ir Taikos Karalienę“

Marius Markuckas. Radžviliada, arba Kas liko iš politikos mokslų Lietuvoje?

Ąžuolyno rododendrizacija (2). Danguolė Liagienė: Dendrologinė klaida būtų fatališka

Ąžuolyno „kraštovaizdiniai kirtimai“: Kauno savivaldybė keičia taktiką?

JK premjerė Theresa May raginama atskleisti nuslėptą tiesą apie imigracijos poveikį atlyginimams

Vengrija: „ES „žagina“ savo pačios įstatymus ir vertybes“

Tomas Baranauskas. Gedimino kalno papėdėje įvykdytas baisus nusikaltimas

Vytautas Vyšniauskas. Vilniaus universiteto naujovės iš filosofijos studijų perspektyvos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.