Socialinė politika, Ekonominė politika, Referendumai

Europos Komisijos atsakymas Lietuvos žmogaus teisių organizacijoms

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugpjūčio 19 d. 13:06

9     

    

Europos Komisijos atsakymas Lietuvos žmogaus teisių organizacijoms

Kaip jau skelbėme, gegužės 26 d. Europos Komisija (EK) paprašė Bulgarijos, Latvijos, Lietuvos, Slovakijos ir Vengrijos Respublikas pakeisti vidaus teisės aktus dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo.

EK teigimu, Lietuvoje galiojančios taisyklės, nustatančios, kad pirkėjas įsigytoje žemėje privalo ūkininkauti pats, yra per griežtos ir riboja laisvą kapitalo judėjimą bei įsisteigimo laisvę, varžo investicijas į kaimo plėtrą ir diskriminuoja kitus Europos Sąjungos (ES) piliečius.

Savo rašte EK įspėjo Lietuvą, kad per du mėnesius nesuderinus savo nacionalinių teisės aktų su ES teise, Komisija gali kreiptis į ES Teisingumo Teismą.

Reaguodami į šį EK įspėjimą žymūs Lietuvos teisininkai ir žmogaus teisių organizacijos birželio 21 d. išplatino savo kreipimąsi į EK ir Europos žmogaus teisių asociaciją (AEDH) (žr. ČIA).

Kreipimosi autoriai mano, kad labiausiai yra diskriminuojami Lietuvos piliečiai, nes gaudami ženkliai mažesnes išmokas negu jų kolegos kitose ES valstybėse mūsų žemdirbiai negali laisvai konkuruoti su kitų valstybių ūkininkais, kurių perkamoji galia jau vien dėl didesnių išmokų yra nepalyginamai didesnė. Todėl kreipimosi autoriai siūlo panaikinant žemės įsigijimo saugiklius Lietuvoje, panaikinti ir Lietuvos žemdirbių diskriminaciją ES mastu.

Siūlome susipažinti su EK atsakymu, atsiųstu Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkui Vytautui Budnikui.

Atsakyme pabrėžiama, kad ES teisė netrukdo valstybėms narėms nustatyti laisvo kapitalo judėjimo ar įsisteigimo teisės apribojimų, jei jie pagrįsti teisėtu bendrojo intereso politikos tikslu ir yra proporcingi ir nediskriminaciniai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-08-29 10:16
chenlixiang       2018-07-17 10:39
shenyuhang       2018-05-2 5:25
wanglili       2018-03-15 5:25
xiaojun       2017-11-13 4:23
ruta       2016-08-20 7:54

Stai taip reikia atakuoti ES biurokratus , o ne sutikti su visom ju beprotiskom tezem , ‘reformom’ ir biurokratiniais sprendimais .Pagarba ponui Budnikui ir jo kolegom .

iš sovietinio himno       2016-08-19 17:59

Tarybų Sąjungoj šlovingoj,Tarp lygių lygi ir laisva,Gyvuok per amžius, būk laiminga,Brangi Tarybų Lietuva!
Ir čia labai panašu;.. 20 metais pasieks minimalų išmokų lygį ES ir būsim lygūs su lygiais…. Mes jiems savo rinką, jie - mums savo prekes ir paramą ... minimalią. Jau nuo seno žinojo žmonės , kad jeigu duoną perki, o ne pasigamini pats, tai tu būsi vergas.

vertimas iš ponų į cholujų kalbą       2016-08-19 16:21

Molčatj!
Ja načalnik - ty durak!
Eikit dirbt, ubagai.
Schnele, schnele!

biurokratinė ES abra kadabra       2016-08-19 13:48

Taigi, netrukdo nustatyti apribojimus, bet jų proporcingumą ir atitikimą įstatymams, nustatys ES.
Vienž- kaip norėsim , taip ir įrodysim.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.