Europos Komisijai įteikta daugiau nei milijonas Europos piliečių parašų dėl laisvosios prekybos sutarties tarp ES ir JAV bei Kanados

Tiesos.lt redakcija   2014 m. gruodžio 13 d. 0:20

2     

    

Europos Komisijai įteikta daugiau nei milijonas Europos piliečių parašų dėl laisvosios prekybos sutarties tarp ES ir JAV bei Kanados

Daugiau nei milijonas žmonių iš visos Europos per kelis mėnesius surinkę parašus pateikė Europos Komisai Europos piliečių iniciatyvą, kuria oponuojama vis daugiau diskusijų keliančiai laisvosios prekybos ir investicijų sutarčiai tarp Europos Sąjungos ir JAV bei Kanados.

Šį savaitgalį sutarties tarp ES ir JAV derybų eiga ir rezultatai bus pristatyti Stokholme vyksiančioje aukšto lygio konferencijoje, kurioje dalyvaus Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys.

Pasak L. Balsio, siekis suderinti ES ir JAV įstatymus bei įvairias sritis reglamentuojančias taisykles gali kelti grėsmę aplinkosauginiams, žemdirbystės bei maisto gamybos ir kokybės standartams.

„Daugiau nei milijono Europos piliečių per rekordiškai trumpą laiką surinkti ir Europos Komisijai pristatyti parašai rodo, kad sutartis tarp ES ir JAV, Kanados kelia vis daugiau klausimų, kyla vis daugiau nepasitenkinimo, jog sutarties sąlygų derinimai vyksta už uždarų durų, pasigendama skaidrumo. JAV ir ES maisto, žemės ūkio, aplinkosauginiai standartai ženkliai skiriasi. Jei „laisva prekyba“ bus užtikrinta mažinant standartus, kyla grėsmė, kad Europos Sąjungos per daugelį metų pasiekta pažanga, stiprinant maisto ir aplinkosaugos standartus, nueis perniek“, – sakė L. Balsys.

Pasak L. Balsio, žemesnė kartelė maisto, aplinkosaugos standartams gali ženkliai sumažinti informacijos kiekį vartotojams apie maiste esančius cheminius priedus ir kitas sudedamąsias dalis, padidinti tokių kenksmingų medžiagų, kaip pesticidai, kiekį maiste, genetiškai modifikuotų organizmų vartojimą, kitų maisto, gyvūnų gerovės standartų sumenkinimą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Palmaitis       2014-12-13 20:37

Smegenų plovimas yra rankose tų, kurie ir sumano “liaudies planus”. Dar ne per seniausiai kažkur mačiau eilinį “sąmokslo teorijos” “paneigimą”, neva kelias per ES, Amerikos Sąjungą ir Azijos Sąjungą į suvienytą pasaulį su pasauline vyriausybe esąs prasimanymas. O kas yra laisvosios prekybos sutartis, kaip ne žingsnis į Euro-Amerikos Sąjungą? Sąjungos sudaromos nebe karalių, bet bankininkų, nes tam reikalinga bendra ekonominė erdvė (“Laisvas kapitalo, prekių ir darbo jėgos judėjimas” - tai abėcėlė).
Taigi kad ir kokie būtų “liaudies planai” - nuo lyčių panaikinimo bei juvenalinės justicijos iki bendros valiutos, grynųjų pinigų panaikinimo bei nereikalingo žmonių pertekliaus sunaikinimo, viskas puikiai įgyvendinama po “demokratinių aptarimų” (plg. demokratinį referendumą-aptarimą dėl branduolinės jėgainės, demokratinį žemės pardavimo užsieniečiams aptarimą, demokratinį lito panaikinimo aptarimą - nebent pats pamatinis 2006 m. įstatymas dėl visuotinės ėlektroninės kontrolės buvo greitai vienbalsiai priimtas tiktai vieno seimo demokratiniu aptarimu).
Tai kodėl žmonės nepatenkinti, ko jiems reikia? Skursta - OK, adomėnai neskursta ir jie niekad neburnos, jiems kasdien demokratijos šventė. Jie ir yra tauta, t.y. va tas garsusis “demas”. Visi kiti - statistai, su kuriais demokratiškai aptariama tai, kas bus padaryta.
Bet ir nepatenkintieji reikalauja tiesos iš esmės tik gėrybių skirstymo klausimu. Paskirstyk visiems, kaip Adomėnui, ir daugiau jokios tiesos niekas nebereikalaus, jau gavo tiesą.
Todėl pasakysiu visiems paslaptį: Antikristas tikrai ateis, nes absoliuti žmonijos dauguma jau yra ištroškusi šio nepaprasto išvaduotojo nuo individualių netiesų, o jo amplua būtent toks ir bus: išvaduoti žmones nuo sąžinės likučių. Žinoma, tik 3,5 metams, kol bus kertamos galvos saujelei antivisuomeninių ekstremistinių elementų, norinčių kažkokios viduramžiškos Vienos Tiesos be privalomo visuotinio elektroninio konclagerinio rojaus, kai viskas aplinkui taip gražiai sutvarkyta, ir net gyvūnai turi visas teises! Deja, po 3,5 metų grįš visuotinė suirutė, kuri ir baigsis armagedonu.

gudi giria       2014-12-13 20:23

Tu parasu rinkimas,tai uzurpatoriu manipuliacijos,reike referenduma svarbiu klausymu suruosti,o referenduma reike pravesti,tai pirma reike pagydyti tautas,koki penkmety,su nesaliska tv,radiju,spauda,o dabar I vienus vartus ir aplamai,kodel toks klausymas sutartis reike sudarineti,su visais,kur,tik yra nauda,vergo sindromas.


Rekomenduojame

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.