Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės, Europa

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 21 d. 16:19

8     

    

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Europos Komisija atsisakė viešinti prezidentės Ursulos von der Leyen ir farmacijos milžinės Pfizer generalinio direktoriaus Alberto Bourla bendravimą žinutėmis. Pirmą kartą apie atvejį buvo pranešta Politico svetainėje.

Praėjusių metų balandį laikraštyje New York Times buvo paskelbtas straipsnis apie Ursulos ir Bourlos santykius, plaikomus telefonu ir teksto žinutėmis.

Dabar Europos Komisija teigia neturinti išsaugojusi žinučių medžiagos, nes žinutės yra „trumpalaikės“, todėl neįtrauktos į archyvavimo procesą.

Dėl šio atvejo pasisakė ES ombudsmenė (t. y. „pilietinė gynėja“) Emily O’Reilly, prašydama aiškumo žinučių klausimu, o laiške ji rašė, jog yra „būtina“, kad tyrėjų komanda susitiktų su pareigūnais tam, kad išgirstų „Komisijos politikos dėl tekstinių žinučių įrašų saugojimo ir šios politikos įgyvendinimo“ motyvus.

Von der Leyen 2019 m. buvo daug atgarsio Vokietijoje sulaukusios bylos centre: Ursula, buvusi gynybos ministrė, buvo kritikuojama, nes mobilusis telefonas, laikytas svarbiu įrodymu kilus skandalui dėl pirkimų Vokietijos gynybai, buvo „išvalytas“.

Prieš kelis mėnesius programa RAI Report bandė užduoti klausimus apie kontraktus dėl vakcinų, tačiau komisarė nesustojo atsakyti reporteriui.

Dabar kalbant apie šį įtartiną atvejį, vėl kyla klausimų, apie kuriuos jau rašė Renovatio 21, apie Von der Leyen vyrą Heiko von der Leyen, dirbantį medicinos direktoriumi biotechnologijų įmonėje Orgenesis, besispecializuojančioje genų terapijos srityje: tiekimo grandinė, panaši į tą, kaip ir Pfizer vakcinai, kuri iš tikrųjų daugiau genų terapija nei vakcina.

Tai nebūtų pirmas šiek tiek neaiškus kontaktas tarp Pfizer generalinio direktoriaus ir svarbių tarptautinių veikėjų. Kaip pranešė Renovatio 21, manoma, kad popiežius du kartus slapta susitiko su Bourla.

Izraelio laikraščiai taip pat rašė apie „slaptą paktą“ tarp Tel Avivo vyriausybės ir farmacijos milžinės. Pagal susitarimą su Pfizer bus dalijamasi Izraelio piliečių sveikatos duomenimis.

Tiesą sakant, neskaidrių sutarčių tarp įvairių tautų ir Pfizergali būti daug daugiau.

Washington Post straipsnyje rašoma, kad „Pfizer dėl savo vakcinos nuo korona viruso sudarė 73 sutartis. Pasak Londone įsikūrusios gynybos grupės „Transparency International“, vyriausybės formaliai paskelbė tik penkias sutartis, o ir šias „reikšmingai cenzūruotas“.

„Didžioji dalis to, kas žinoma apie Pfizer sutartis, yra nutekinta, dažnai per vietinę ar tarptautinę žurnalistiką, įskaitant Bureau of Investigative Journalism (Tiriamosios žurnalistikos biurą), – rašė JAV sostinės laikraštis. „Su Brazilija sudaryta sutartis draudžia vyriausybei skelbti“ bet kokius viešus pranešimus apie [sutarties] egzistavimą, objektą ar sąlygas“ arba komentuoti santykius su „Pfizer“ be išankstinio raštiško bendrovės sutikimo.“

„Pfizer į sutartis su Albanija, Brazilija ir Kolumbija taip pat įtraukė sąlygas, pagal kurios gali vienašališkai pakeisti pristatymo grafikus stokos atveju“.

„Sutartyse su Brazilija, Čile, Kolumbija, Dominikos Respublika ir Peru vyriausybės turėjo pasirašyti dokumentą, kuriame teigiama, kad kiekviena aiškiai ir neatšaukiamai atsisako bet kokios neliečiamybės teisės, kurią ji ar jos turtas gali turėti arba įgyti ateityje.“ Taip pat ir pirmosios keturios [šalys], turėjo atsisakyti neliečiamybės „prevencinio“ jų turto arešto atžvilgiu“, rašė Washington Post.

Bet grįžkime į Briuselį. Galiausiai norime trumpai priminti Von der Leyen rinkimų, pasibaigusių būtent SMS žinute, aplinkybes.

Gerai būtų nepamiršti, kad Ursula gavo aukščiausią ES sostą saujelės Bepe Grillo šalninkų (5-ių žvaigždučių Italijos partijos) balsų dėka. Remiantis kai kuriais senatoriaus Bagnai internetinio dienoraščio pastebėjimais, Matteo Salvini labai sumaniai manevravo, kad neleistų jos išrinkti, versdamas socialistus patikėti, kad Lyga balsuos už von der Leyen, taip sukeldamas jų pavlovišką atmetimą.

Bet nutiko taip, kad europiniai Grillo šalininkai prabalsavo už ją, ir jai atiteko ES Komisijos pirmininkės vieta.

Remiantis įvairiomis rekonstrukcijomis, manevras galėjo pasisekti dėka Elisabettos Trenta, kuri kaip buvusi gynybos ministrė pažinojo Ursulą, taip pat savo šalies ginkluotųjų pajėgų departamento vadovę. Jodvi susipažino NATO viršūnių susitikimo Briuselyje metu.

Pasak Dagospia portalo, von der Leyen net nusiuntė Trentai padėkos SMS: „You did that, I will remember. Tnks“ (Tu tai padarei, aš prisiminsiu. Ačiū).

Nėra žinoma, iš kur gauta naujiena apie šią SMS tarp buvusių gynybos ministrių, ir ar tai tiesa. Tačiau tai jau daug daugiau nei tai, kas nutinka su Pfizer vadovo žinutėmis.

Žinutės, kurias šiuo metu įsivaizduojame, galėjo būti net trumpesnės nei ši maloni padėka.

Šaltinis: renovatio21.com

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

homo ludens       2022-01-24 13:51

O jeigu tai meilė?

Children's Health Defense       2022-01-23 12:47

EEU reguliuotojai, PSO ragina nutraukti COVID stiprintuvus, nurodydami, kad įrodymų strategija žlunga

Europos Sąjungos vaistų reguliavimo institucijos antradienį perspėjo, kad dažni COVID stiprintuvai gali neigiamai paveikti imuninę sistemą ir teigė, kad šiuo metu nėra duomenų, patvirtinančių, kad pakartotinės dozės naudingos.

Dar prieš mėnesį ES vaistų reguliavimo institucijos pareiškė, kad prasminga „suleisti COVID-19 papildomą skiepą praėjus trims mėnesiams po antro“.

Europos vaistų agentūros (EMA) teigimu, nuolatinės revakcinacijos kas keturis mėnesius gali nuvarginti imunitetą.

https://www.theepochtimes.com/eeu-regulators-who-call-for-end-to-covid-boosters-citing-evidence-strategy-is-failing_4220673.html?utm_source=healthnoe&utm_campaign=health-2022-01-20&utm_medium=email&est=n9ETH39/pMtkE7ERn7TpSp3aFYJ/Fj6Hgsgw31n5tXbnx5DSpmCbuDep4VDazw==

ah1       2022-01-22 19:31

receptiniai vistai/tariamos vakcinos/ eksperimentiniai produktai neefektyvūs todėl Ursulės, Faizerio ir Šimonytės sutartys turėtų būti nedelsiant nutrauktos,o Ursules žinučių lai ieško atitinkamos tarnybos

to habilitās        2022-01-22 9:49

Jo, ir tapti Žečpospolitos dalimi? Irgi baigęs Kapsukę? Kitaip mąstyt negali ar kaip?

habilitās       2022-01-21 21:54

Jie mūs laiko kvialiais, gerbiu Lenkijos valstybę, bet jei ji, išstos iš ES, Lietuva turės tik sekti. Gal parodykime pavyzdį, tautai ir pasauliui!!! Būkim pirmi!

ah.ą       2022-01-21 21:36

> matei gelytes ausis augančias iš skruostų?

Kis       2022-01-21 21:23

O si kokia gelyte bus?

Sesutė       2022-01-21 20:16

O kur Stasiuko mintys, matyt sesutė Jį kaip reikiant zachamutalino.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.