Religija ir filosofija, Žmogaus teisės, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Europos bažnyčiose – sunkumai skiepijant kalėdinių pamaldų dalyvius

Tiesos.lt siūlo   2021 m. gruodžio 22 d. 11:05

2     

    

Europos bažnyčiose – sunkumai skiepijant kalėdinių pamaldų dalyvius

laikmetis.lt

Vokiečių imunologas Haraldas Renzas pataria bažnyčioms „dirbti“ dėl privalomo skiepijimo per kalėdines pamaldas bažnyčiose.

Esant vadinamajai 2G sistemai, į vidų įleidžiami tik paskiepyti arba neseniai pasveikę nuo COVID-19 žmonės. Renzas mano, kad neatsakinga, jog kai kuriose bažnyčiose nereikalaujama QR kodo. „Geras vėdinimas, daug erdvės, kaukės reikalavimas ir bent 2G yra svarbiausios priemonės“, – perspėjo jis. Apklausa rodo, kad dauguma vokiečių pritaria 2G sistemos diegimui bažnyčiose.

Vokietijoje nėra vieningo nacionalinio bažnyčioms taikomų taisyklių rinkinio. Bažnyčios kovoja su klausimu, ar leisti ne tik internetines paslaugas, bet ir „susigrąžinti“ įėjimą. Pasak sociologės Annos Neumaier, bažnyčios nori, kad Kalėdų pamaldos būtų atviros visiems.  Jei jos įgyvendins 2G sistemą, neįleis nepaskiepytųjų. Kita vertus, pasirinkus 3G sistemą, bus pašalintos pažeidžiamos grupės, kurios bijo užsikrėsti.

Daugelis bažnyčių siūlo nuotolines pamaldas, kad neatstumtų nė vieno, nepriklausomai nuo QR kodo. Tiems, kurie neateina į pamaldas, dvi protestantų organizacijos Šiaurės Vokietijoje sukūrė knygelę, kurioje yra Biblijos skaitinys iš Evangelijos pagal Luką ir kalėdinės giesmės.

Švedijos liuteronų pastorius Stanley Sjöbergas (Stenlis Sjobergas) maldauja krikščionis skiepytis. „Neatsakinga ir piktina tai, kad kai kurie žmonės atsisako skiepytis ir taip sukelia nereikalingas ligas, infekcijas ir išlaidas“, – rašo jis. Neskiepytus žmones pastorius vadina „neatsakingais moralistais, kurie savo bendrakeleiviams kelia pavojų užsikrėsti“.

Švedija įvedė privalomus skiepų leidimus renginiams, vykstantiems uždarose patalpose, kuriuose dalyvauja daugiau kaip 100 žmonių. Bažnyčioms šis reglamentas netaikomas. Kai kurios religinės bendruomenės priešinasi šiam vyriausybės sprendimui. „Mes nebesiruošiame prisiimti pandemijos metu taikytų nenuoseklių taisyklių pasekmių, – sako liuteronų arkivyskupė Antje Jackelen.

Jackelen teigia: „Mes ir toliau protestuosime prieš vakcinų leidimus. Mus erzina, kad bažnytinė veikla lyginama su sporto renginiais ir koncertais, kurie yra nepalyginami. Žmonių religinė praktika yra pamatinė ir turi būti saugoma kitokiu būdu“.

Švedijos evangelikų aljanso generalinis sekretorius Jacobas Rudenstrandas (Jakobas Rudenstrandas) teigia, kad Švedijos valstybė neturi teisės kontroliuoti bažnyčių dėl skiepų pasų. „Pamaldos neturėtų būti derinamos su individualiu tikinčiųjų tapatybės patikrinimu. Žmogus, artėdamas prie Dievo, neturėtų būti kontroliuojamas valstybės akimis“.

Nyderlandų bažnyčios gali laisvai pasirinkti, ar nori naudoti vakcinos pasus, kad tikintieji galėtų dalyvauti bažnytinėse apeigose, tačiau beveik nė viena bažnyčia to nesirenka. Tačiau Nyderlandų Eeldės kaime viena bendruomenė naudoja vakcinos pasą. „Tai gerai veikia ir atpalaiduoja žmones“, – sakė protestantų bažnyčios pastorius Kajus van der Plasas.

Pasak van de Plaso, pasas veikia gerai: „Tokiu būdu mes galime užtikrinti, kad pamaldos būtų saugios“. Tačiau tai ne vienintelė pasų naudojimo priežastis. „Manome, kad kai 3G privaloma viešbučiuose ir restoranuose, ji turėtų būti naudojama ir bažnyčiose. Nenorime naudotis savo išskirtine bažnyčios padėtimi.“

Šiuo metu Nyderlandų bažnyčiose beveik nėra jokių apribojimų. Oficialiai Nyderlandų vyriausybė neturi įgaliojimų bažnyčiose taikyti pandeminių priemonių, nes bažnyčia ir valstybė yra atskirtos.

Kai Staphorsto kaimo bažnyčia šių metų pradžioje nusprendė leisti maždaug 600 žmonių, išsibarsčiusių trijuose pastatuose, dalyvauti pamaldose, keli politikai į tai griežtai sureagavo. Socialistų partijos atstovė Lilian Marijnissen manė, kad tai „nepaaiškinama“. Jai pritarė ir dešiniosios PVV partijos lyderis Geertas Vildersas. „Restoranuose gali būti ne daugiau kaip 30 svečių, o bažnyčioje leidžiama susirinkti 600 žmonių?“

„Religijos laisvė reiškia, kad jūs atsakingai perteikiate išoriniam pasauliui skirtas priemones į savo bažnytinį pasaulį“, – sakė Nyderlandų karaliaus komisaras Jaap Smit (Japas Smitas). „Negalima tik kalbėti apie laisvę. Ji eina kartu su atsakomybe.“

Šaltinis: CNE

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Arvydas       2021-12-22 22:11

Dundukai tie visi nyderlandai. Silpni jų tikėjimai. „Restoranuose gali būti ne daugiau kaip 30 svečių, o bažnyčioje leidžiama susirinkti 600 žmonių?“.
Pas mus sporto arenoje gali susirinkti 10000 “religinių” fanų ir jokios sejonienės nedrįsta vėjų kelti.

grumstas       2021-12-22 13:51

Prašome nesikišti į religijos išpažinėjų  reikalus. Bažnyčia atskirta nuo valstybės , taip kaip valstybe -nuo bažnyčios. Geriau žiūrėkite savo prekybcentrių, didžiulų stadionų  su masėmis ” sirgalių” ir sergančių.
Laisvė, tokia kokia atsirado - atsirado dėka krikščioniškosios kultūros. Amen.

Rekomenduojame

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.