Dienos aktualija, Istorija

„Iš savo varpinės“ pasakoja: Kazys Škirpa išgelbėjo žydų rabiną?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 31 d. 1:03

11     

    

„Iš savo varpinės“ pasakoja: Kazys Škirpa išgelbėjo žydų rabiną?

„Per stebuklą iš Stalino nagų ištrūkęs žydų rabinas pabėga į Latviją, vėliau atsiduria Lenkijoje Varšuvos gete, kur 1939 m. vokiečių karinės žvalgybos buvo surastas ir paslėptas nuo gestapo Berlyne. Vėliau iškeliauja į JAV ... gavęs lietuviškus dokumentus.

Istorija atrodo visiškai neįtikėtina, tačiau ji visiškai tikra. Jau po kelių dienų galėsime perskaityti Lietuvos žydų bendruomenės aktyvaus nario bei žurnalisto Vitalijaus Karakorskio interviu, kur jis pasakoja ne tik apie tai, bet ir apie kitus dalykus, dėl kurių „amžina kalte“ manipuliuojantys veikėjai tikrai nuliūs,“ – laidos anonse rašo laidos vedėjas Vitalijus Balkus, pasikalbėti apie istorinius „netikėtumus“ lietuvių-žydų santykiuose pasikvietęs interviu rengusį žurnalistą Tomą Čyvą bei istorikę profesorę Rasą Čepaitienę.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kodėl       2020-05-31 19:58

užvadinime klaustukas, o ne šauktukas ?

Prašalaitis       2020-05-31 19:54
i6 mano varpinės       2020-05-31 19:12

o kur pasakos apie tai ,kaip žydų rabinas gelbėjo nuo skurdo lietuvių berniuką? Kad lietuviai daug prisidėjo - čia tų atvejų gana nemažai ,ir nieko nenustebinsi.

stasys        2020-05-31 15:10

Visa tai primena sensacijų vaikymasi .

stasys        2020-05-31 15:09

Palaukime ir paskaitysime str. Aš nesu tikras jog suprantame kur mes einame .

Profesinė etika       2020-05-31 13:14

Žurnalistai ir eiliniai pilie2iai gali viešumoje samprotauti labai įvairiiai, bet tyrėjai-profesionalai sau to leisti tikrai negali, jei nori išlikti profesionalais Yra toks dalykas kaip profesinė etika,

ne tik šimašius       2020-05-31 13:00

yra grynakraujis stalinistas.
bet ir visa Lietuvos teisėsauga.
VOT !!

labai neigiamas ta škirpa       2020-05-31 12:50

žydų gelbėtojus draugas Stalinas - mūsų vadas ir tėvas - urmu vežė į Sibirą.
VOT !!

Ar išdrįs kada ši mokslinkė       2020-05-31 12:32

išanalizuoti ir apibendrinti, kokią naikinančią reikšmę Lietuvos žydijai turėjo Škirpos suburto LAF’o `“griežtai slapta” instrukcija fašistų užpuolimo atveju atšaukti Vytauto Didžiojo svetingumą žydams. Tai tiesiogiai lėmė, kad baltaraiščiai pradėjo vykdyti provokacijas žydų atžvilgiu, kol dar Hitleris ir pats nebuvo sugalvojęs, kaip jų atsikratys. Taip buvo, pavyzdžiui, Kaišiadoryse, kur nuo pirmų karo dienų buvo suimti turtingi verslininkai, pakišus jiems ginklų ir sprogmenų, ir jie “išėjo” tik prie duobių Strošiūnų šile. Mano versija dėl rabino: jis buvo svarbus abvero agentas, todėl abveras per visokius priklausomus škirpas sudarė jam sąlygas pasiekti JAV, ir stukalinti. Nes tai tokia neįtikėtina išimtis iš taisyklės, kuria patys čyvai stebisi…

Prašalietis       2020-05-31 11:00

“Istorija atrodo visiškai neįtikėtina, tačiau ji visiškai tikra”... Kokių tik “buvusių stebūklų” 21 amžiuje nesužino “iškilūs tautiniai mokslininkai”.... Rabino “gelbėjimo” istorija tik juokas, palyginus ne tik vietinio gestapo, bet ir vokiečių žvalgybos panosėje Noreikos-Vėtros vykdytu masiniu žydų gelbėjimų ilgamečiu darbu Lietuvoje, ar šiandieninių ukrainietiškų maidaninių patriotinių chalopų pro pro prosenelių Juodosios jūros kasimas…

Taigi...        2020-05-31 8:37

Nepaprastos svarbos atradimas ir pats pokalbis. Būtina klausytis ir skleisti plačiau.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.