Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Geopolitika

ES krizė: Yanis Varoufakis susitarimą dėl migrantų pavadino „visiška nesėkme“ ir apkaltino Angelą Merkel „meluojant“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 1 d. 1:45

22     

    

ES krizė: Yanis Varoufakis susitarimą dėl migrantų pavadino „visiška nesėkme“ ir apkaltino Angelą Merkel „meluojant“

Buvęs Graikijos finansų ministras ir vienas ryškiausių ES kritikų Yanis Varoufakis susitarimą dėl migracijos, pasiektą birželio 28 ir 29 dienomis Europos Vadovų Tarybos aukščiausiojo lygio susitikime Briuselyje, pavadino „visiška nesėkme“ ir apkaltino Angelą Merkel „nuosekliai meluojant“ vokiečiams, paskelbė express.co.uk.

Susitarimas, dėl kurio pagrindinių nuostatų susiderėta tik ankstyvą penktadienio rytą, pasibaigus maratono deryboms ne vieno apžvalgininko buvo giriamas kaip didžiulė Europos šalių lyderių sėkmė.

Pagal šį susitarimą ES valstybėse narėse bus įsteigti saugūs migrantų centrai, kurie nagrinės prieglobsčio prašymus, tačiau kuriose šalyse būtų galima sukurti tokius saugius centrus arba priimti pabėgėlius, nepatikslinama.

Komentuodamas susitarimą „Bloomberg News“ žurnalistams buvęs Graikijos finansų ministras pareiškė, kad tai ne susitarimas, o „klastotė“ ir „visiška nesėkmė“.

„Nėra jokio susitarimo, tai yra tipiška ES klastotė, – kalbėjo A. Varoufakis. – Jie susitarė, kaip apie tai kalbės. Jie švenčia, tačiau visa tai tik priedanga, slepianti tai, kad susitarti dėl esminių dalykų nepavyko.“

Be to, šiuo susitarimu buvo siekiama išspręsti ir antrinės migracijos, t.y. migracijos ES viduje, klausimą. Rasti šios problemos sprendimą iš A. Merkel reikalavo ir CSU (Bavarijos Krikščionių socialinei sąjunga) – jos koalicinės vyriausybės jaunesnysis partneris. Dėl šių kone ultimatyviai suformuluotų reikalavimų A.Merkel vyriausybei buvo iškilęs realus skilimo pavojus.

Graikijos ekonomisto teigimu, tai, kad galutinis susitarimas neturi jokio apibrėžto turinio, tik pavadinimą, jis nesuteikė Europos Sąjungos projektui stabilumo: „Tai yra visiška Europos Sąjungos nesėkmė, bet supakuota kaip sėkmė, bet tai jokia naujiena, ar ne?“ Ir pridūrė: „Europoje nėra pabėgėlių krizės, yra tik Europos Sąjungos krizė.“

Kalbėdamas apie ES buvęs Graikijos finansų ministras buvo tiesmukas: „Mes neturime ES, kuri bendrai ir solidariai spręstų savo problemas“.

Kas jau kas, bet A. Varoufakis žino, ką sako – užtektų visiems priminti, kaip elgėsi Vokietijos kanclerė, kai ES sprendė Graikijos įsiskolinimo krizę.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Prašalaitis       2018-07-3 21:37

Šiaip jau prie Graikijos didelių bėdų atsiradimo be pačių graikų valdžios nemenkai prisidėjo liūdnai pagarsėjęs Goldman Sachs klastojęs graikų statistiką leidusią Graikijai tapti euro zonos nare.

2018 m. liepos 3 d. 10:01       2018-07-3 15:07

Austrijos vyriausybė antradienį perspėjo galinti „imtis priemonių apsaugoti“ savo sienoms, Vokietijai ruošiantis apriboti migrantų atvykimą pagal kompromisinį susitarimą, turintį padėti išvengti politinės krizės Berlyne. Jeigu pirmadienį vakare sudarytam susitarimui pritars visa Vokietijos vyriausybė, „privalėsime imtis priemonių, kad išvengtume nepalankios padėties Austrijai ir jos žmonėms“, sakoma Vienos vyriausybės pranešime. Austrija pareiškė, kad bus „pasiruošusi imtis priemonių apsaugoti mūsų pietines sienas“, ypač su Italija ir Slovėnija. Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį sudarė susitarimą dėl migracijos su savo maištinguoju vidaus reikalų ministru Horstu Seehoferiu ir išsprendė aštrų ginčą, kėlusį pavojų šalies vyriausybei. Susiję straipsniai: Merkel ir VRM vadovas Seehoferis susitarė išvengti vyriausybės krizės (3) Vokietijos VRM ministras nepatenkintas ES migracijos planu – šaltiniai partijoje (13) Pirmadienį pasiektu susitarimu abi pusės sutiko pasienyje įkurti uždarus „tranzito centrus“ – panašius veikiančius į oro uostuose. Šios įstaigos leistų Vokietijos tarnyboms sparčiau nagrinėti prieglobsčio prašytojų pateiktus dokumentus. Asmenys, kurių prašymai nebūtų patenkinti, galėtų būti išsiųsti į Europos Sąjungos šalį, iš kurios jie atvyko, jeigu ta valstybė sutiks juos priimti, sakoma plane, parengtame A. Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir jos ilgametės sąjungininkės – Bavarijos žemėje veikiančios H. Seehoferio Krikščionių socialinės sąjungos (CSU). Tarp pasiūlymų yra planas į Vokietiją atvykstančius prieglobsčio ieškotojus atgal į Austriją, jeigu jų nebūtų įmanoma grąžinti į ES valstybes, į kurias šie asmenys pirmiausiai atvyko. Austrija sakė, kad būtų pasiruošusi imtis panašių priemonių varžyti prieglobsčio ieškotojų judėjimui per jos pietines sienas. Tikėtina, kad tokie žingsniai tarsi domino kaladėlių banga paveiktų ir kitas Europos valstybes. „Dabar laukiame skubaus Vokietijos pozicijos išaiškinimo federaliniu lygiu“, – sakoma pareiškime, pasirašytame konservatyvių pažiūrų Austrijos kanclerio Sebastiano Kurzo ir jo sąjungininkų iš kraštutinės dešiniosios Laisvės partijos – vicekanclerio Heinzo-Christiano Strache ir vidaus reikalų ministro Herberto Kicklio. „Svarstymai Vokietijoje ir vėl pasirodo esantys svarbūs bendrai Europos išorinių sienų apsaugai“, – sakoma pranešime. S. Kurzas antradienį Strasbūre supažindins Europos Parlamentą su savo prioritetais per pusmetį truksiantį Austrijos pirmininkavimą Europos Sąjungai. Prognozuojama, kad migracijos klausimai bus paminėti tarp svarbiausių problemų. BNS

 

Birutė Rutkauskaitė       2018-07-3 10:59

Manau, kad iš žymesnių ES ir pasaulio figūrų, būtent ponas janis tiesisi-šviesiai įvardijo faktą , - “„Mes neturime ES, kuri bendrai ir solidariai spręstų savo problemas“.

Pikasas       2018-07-3 9:36

Verta suprasti kokios didžiulės jėgos suinteresuotos Europos Sąjungos suskilimu ir kokį spaudimą tenka patirti Vokietijos kanclerei Angelai Merkel. Vis labiau susidaro įspūdis, kad tuo labiausiai suinteresuota Rytų imperijos politika. Prisiminkime kas paskatino emigrantų krizę. Argi ne Kremliaus parama Bašarui al Assadui? Bėga žmonės iš regioninio karo zonos. Rusija jų nepriima. Gal rankas Vladimirovičius trina…

Pikasas > anonimui       2018-07-3 8:13

J0s tikras ir gan specifinis šio portalo žiburėlis. Ką be tokių reiktų veikti?  ////////  pikasai     2018-07-2 22:30 jau pradėjai atsigauti? juk visi tave vydavo, vos pamatę tavo durnas paklodes. Lauk iš portalo, chame neraliuotas

tarabilda teisus dėl graikų       2018-07-2 21:37

Čia gudriai veikė Vokietijos bankai, skolino Graikijai už 9 ir daugiau proc. ir įklampino į skolas, po to reikalavo už skolas Graikijos salų, už popiergalius žemė...

pikasai       2018-07-2 21:30

jau pradėjai atsigauti? juk visi tave vydavo, vos pamatę tavo durnas paklodes. Lauk iš portalo, chame neraliuotas

Pikasas       2018-07-2 17:48

Ką galėtų reikšti toks chamizmas? “Tarabilda Pikasui 2018-07-02 16:25

Labai skystai čia paleidai…
” Gal sunkią vaikystę turėjote?

Tarabilda Pikasui       2018-07-2 15:25

Labai skystai čia paleidai - graikai mat kalčiausi, nes iššvaistė dykai brukamus ES pinigų maišus, ir dar dalinai lietuvius apiplėšė.  O Lietuvoj tų dykų pinigų įsisavinimas vos ne tobuliausias visoje ES. Bet kai buvo patikrinta kelių tiesimo ir dangos kokybė už tuos pačius ES fondų milijardus, pasirodė visiškas švikas. Pinigų išvogimas visurį baltos dienos, o ne įsisavinimas.
Jei mūsų “įsisavinimo” technologijos nugultų ant nepriklausomo teismo stalo, būtų liūdniau, nei tamstos negerbiamai Graikijai, bet ES vagys labai solidarūs, vagis vagiui akies nekerta.

Marginalas       2018-07-2 11:40

Puiki sėkmė, nes Bilderbergo tikslas - naikinti tautas ir gaminti konclagerinę elektroniškai valdomą biovergų masę. Viskas pavyko ir tebevyksta. Valio, honeckerine komjaunuole, gerai padirbėjai!

dabar matote       2018-07-2 9:56

kas per paukštis tas pikasas? Ne veltui nekenčiamas visų kaip prielipa

Pikasas2       2018-07-2 8:42

Derybininko Y.Varaufakio 2015 m. vykdytos derybos dėl Graikijos vyriausybės skolų su kreditoriais patyrė visišką nesėkmę,  2015 m. Įvyko Graikijos referendumas dėl pagalbos. Vėliau, po referendumo, Varoufakis atsistatydino Varoufakis balsavo ir prieš trečiąjį pagalbos teikimo paketą, tad tolesniuose rugsėjo mėnesio rinkimuose buvo neperrinktas. Nuo tada Varoufakis pasirodė daugybėje diskusijų, paskaitų ir interviu. 2016 m. agitavo už “Brexit” balsavimą JK referendume dėl narystės Europos Sąjungoje. Tas referendumas britams jau atnešė 150 mlrd svarų nuostolį ir tai dar ne pabaiga. Tad verta pamąstyti kam gali tarnauto tokio tipo politikas.

Pikasas       2018-07-2 8:27

Buvęs ministras Yanis Varaufakis gal galėtų paaiškinti, kodėl Graikija apgaudinėjo ir melavo Europos Sąjungai apie Graikijos ekonomiką? Tokiu būdu buvo iš Europos bankų iščiulptos milijardinės lėšos. Nusikaltimas buvo atskleistas, tačiau Graikija sugebėjo padengti tik dalį skolų. Kai ką teko ES nurašyti į nuostolius. O juk ir Lietuva yra ES narė, tad ir jinai tam tikra dalele nukentėjo nuo tos Atėnų šalies XXI amžiaus aferos. Stebina ir čia patalpinta dviguba nuotrauka. Manau, kad ji yra netgi nepagarbi didžiausią įtaką turinčios Europos politikės atžvilgiu. Prie V.Landsbergio priklijuota tokio G.Songailos nuotrauka. Čia vėl… Iš kur toks noras sureikšminti pasitikėjimą praradusius asmenis?

tik 14 ES valstybių       2018-07-2 7:09

kapituliavo-pasirašė ,,popiergalį” Tame tarpe ir mūsų nueinanti saulė, kiaulpienė, tulpė, magnolija… Vengrai, Lenkai slovėnai ir dar keletas laikėsi kietai - nebuvo jokių sutarčių dėl pabėgėlių, kai stojome į ES. Tuskas pasišiko po kryžium prieš savo tautą, Orbanas , tas kietuolis, išvijęs Sorosh iš Vengrijos, tiesiai ir šviesiai - jokių pabėgėlių, jokių mečečių. Graikai irgi. O blondinė sėdi ir palaimingai šypsosi- gal kokia viltis, kad pasibagus kadencijai Lietuvoje, galės šoktelti aukštyn, į ES? Juk tokie pinigai, dar ir chebra sava - žydri, mėlyni, iškrypę

supratai tarabildi?       2018-07-2 6:33

BNS 2018 m. liepos 2 d. 00:21 Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis sekmadienį pareiškė norįs atsistatydinti tiek iš posto kabinete, tiek iš Bavarijos konservatyvios Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) pirmininko pareigų, todėl kyla klausimas dėl kanclerės Angelos Merkel koalicinės vyriausybės išlikimo.

Tarabilda       2018-07-1 16:52

Nesupratau pretenzijos. Prisižiūrėjai futbolo, kur yra gynėjai, puolėjai, saugai ir vartininkai. Komentarų erdvėj yra komentatoriai su nickais ir tokie kaip tamsta - be nickų.

> TARABILDAI       2018-07-1 14:44

tai ką tu čia gini tarabilda, atskleisk?

> TARABILDAI       2018-07-1 14:33

išmok bent perskaityti:VAROU-FAKIS FAKIS FAKIS, mokslinčiau. kaip angliškas FUCK

Tarabilda       2018-07-1 11:38

Tas susitarimas (popiergalis) buvo pasirašytas vien dėl Štazi bobelkos išgelbėjimo. Italai galėjo paleisti ją šunims šėko ravėti, bet jiems kažkas buvo riebiai pažadėta, kad atsisakė anksčiau deklaruoto veto. Aišku, kad jokių pažadų niekas netesės ir jie paliks durniaus vietoj, nes kaip sako Voroutakis, susitarimas neturi jokio turinio. Kiek dar kartų valstybių lyderiai lips ant to paties grėblio? Nepasimoko.

Briuselio 2018 m birželio 28-29 d        2018-07-1 10:08

Europos Vadovų Tarybos aukščiausiojo lygio susitikime Briuselyje buvo pasiektas susitarimas dėl migrantų. Susitarimas pasiektas paryčiui, po nemiegotos nakties, aršiai priešinantis Europos Vadovų Tarybos pirmininkui d.tuskui ir tvirtai nepajudinamai ginant savo pozicijas VYŠEGRADO ŠALIŲ VADOVAMS, kurie pasakė “jokios prievartos suverenioms valstybėms negali būti ir laikėsi iki galo, iki ryto.

Briuselio 2018 m birželio 28-29 d susitarimas dėl        2018-07-1 9:56

buvo Vyšegrado šalių triumfas, o merkel, tuskui, tymmermansui, eurokomisarams ir visiems euromarksistams ir sorošistams - pralaimėjimas.

$+$       2018-07-1 9:31

Sveiku protu nesuvokiamas dalykas - dėl vienos bobelės idiotiškeskumo turi kentėti apie pusę milijardo gyventojų. Negi nėra būdų atsakyti jos paslaugų. Ir mažas vaikas supranta, kad tai karas prieš Europą ir jos civilizaciją. Visi tie susitarimai tėra vienos kūno vietos krapštymas.

Ar kas nors susimąsto, kokio lygmens absurdą pasiekė Lietuvos politikieriai, kai postringauja apie tai, kad vyksta ten ir ten bei atsirenka ir atsiveža imigrantų, kuriem suteikia pabėgėlių statusą?!

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.