Europa

ES biudžeto komisaras: Europos Sąjungai gresia „mirtinas pavojus“

Laisvūnas Administratorius   2018 m. rugsėjo 5 d. 21:16

19     

    

ES biudžeto komisaras: Europos Sąjungai gresia „mirtinas pavojus“

propatria.lt

Europos Sąjungos biudžeto komisaras Güntheras Oettingeris antradienį Briuselyje sakytoje kalboje pareiškė: ES projektas dėl vidaus ir išorės priešininkų puolimo ygresia „mirtinas pavojus“.

„Kai kas Europoje nori mus susilpninti ar net sunaikinti – tai Lenkija, Vengrija, Rumunija, Italijos valdžia“, – aiškino G. Oettingeris.

Papildydamas jis pastebėjo, kad ES yra pavojuje ir dėl prekybos karus bei agresiją instrumentiškai išnaudojančių autokratų – Rusijos prezidento V. Putino, Turkijos prezidento R. T. Erdogano ir „gudriųjų (angl. clever) kinų“.

ES biudžeto komisaras taip pat pabrėžė, kad Vokietijos valdžia nerodo pakankamo entuziazmo Europos Sąjungos atžvilgiu, ypač biudžeto klausimų srityje. Jo manymu, dabartinis Vokietijos finansų ministras Olafas Scholzas, socialdemokratas, „šiuo atžvilgiu yra net griežtesnis iždininkas“ nei jo pirmtakas W. Schäublė A. Merkel vadovaujamos Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) atstovas.

G. Oettingeris, kuris taip pat yra ir vyresnysis Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) pareigūnas, atkreipė dėmesį į pirmojo Vokietijos valdančiosios koalicijos susitarimo straipsnio pavadinimą – „Naujoji pradžia Europai“. Nurodydamas į šį straipsnį komisaras teigė: „Aš nematau nieko apie tai dabar Berlyne vykstančiuose debatuose. Absoliučiai nieko.“

Pasak jo, lieka atviras klausimas, ar Berlynas nori prisijungti prie mažesnio ES biudžeto siekiančių ES valstybių.

Komisaro teigimu, greitai įvyksiantis valstybių narių lyderių ir Europos Parlamento sprendimas dėl ES ilgalaikio biudžeto patvirtinimo parodys, ar Europos Sąjunga dar pajėgi veikti ją ištikusių problemų akivaizdoje.

Parengta pagal politico.eu.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Visada sunkiausia rasti       2018-09-6 18:47

O kodėl pats kiši mums Hitlerį, pamiršęs Trockį, Sčerbakovą, Mechlis’ą, Ehrenburg’ą, Naftaly Frenkel, Staliną ir pagaliau drg.I.D.Berg - “Dušegubkės” išradėją ir Stalino racionalizatorių, a? Jums gi sakoma, kad iki karo buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje buvo nugalabyta virš 30 milijonų žmonių, o pats ką mums kiši, kad nuslėptum savus ar kaip? Prašom patikslinti.

to Visada sunkiausia rasti       2018-09-6 18:37

Pats kurčias ar aklas? O į ką išsigimė internacizmas, kažkodėl nenori girdėt, kodėl? Gal buvęs Bolševikų partijos narys ar jo anūkas ir bijai, kad teks “gnatj monetu”. Nepamiršk, kad vokiečių anūkams buvo pritaikyta kolektyvinė atsakomybė - tas pats laukia ir internaciukų, gali neabejoti.

Lyberis       2018-09-6 18:16

Uj,tai keip dahbar reikės išgyvent?
Per kuhrią skylę atsiduot?

aukso viduriui       2018-09-6 17:09

Ai ai ai, kaip pergyveni dėl neva galinčio išsigimti tautiškumo ir krikščionybės, o nė kiek dėl jau išsigimusio į komunizmą liberalizmo. Žinom tokius padūsavimus. Vyniok meškeres ir keliauk į savo kosmopolitinį prūdą.

Visada sunkiausia rasti       2018-09-6 14:08

aukso vidurį.Krikščionybė be tapatybės gali išsigimti į fanatizmą.Perdėtas nacionalizmo sureikšminimas į nacizmą.Nes po nacionalizmo kauke dažnai bando prasprukti kompleksuoti,nepasitikintys,išpuikę ir netgi psichopatai a la hitleris.Viena kita auka įbauginimui ir konvejeris užsisuka.Pavojingiausi kišeniniai patriotai,nacionalistai ar tikintieji.Matėm ,kuo naivus pasitikėjimas baigėsi ir Sąjūdžiui.

Jules       2018-09-6 13:12

Tegu internaciai(Bolševikų partija), kurių sąskaitoje nesuvokiamas skaičius aukų, perka “Vodka Kremlin Gold” vietoj “Moskovskos” ar “Stoličnos”. Tiesa, o kas Lietuvoje įslaptino KGB(NKVD ir t.t.) ir jų apaštalus?

kubyyylius       2018-09-6 12:01

-Skaitau ir verkiu…Ir Anūkas rauda.
Abu stovim iki pautų savo ašarose - vot kur tragedija.
Ar besuspėsim įgyvendinti Viziją?

Res       2018-09-6 11:58

Toje žemėje tūkstančius metų gyveno vokiečiai, statė savo miestus, tiesė kelius, augino vaikus - kūrė gerovės valstybę. Kai sukūrė, jų šalį užplūdo svetimi - plėšė, vogė, prievartavo, žudė, kaulijo pašalpas ir reikalavo savo „teisių“...
Chemnico demonstracijose vokiečiai dešimtimis nešė aukų portretus. Šiuos žmones nužudė svetimi vos per du pastaruosius metus. Tačiau šlykščioji lietuviškoji propaganda juos toliau dergia, kaip įmanydama - vadina „populistais“, „radikalais“, netgi „fašistais“, tarsi žinotų, ką tai reiškia…
Sovietiniais laikais bolševikai tobulai buvo įvaldę sąvokų sukeitimo vietomis meną, aukas vadindami budeliais. Dabartiniai laikai rodo, kad bent jau Lietuvoje jiems puikiai pasisekė: šiuolaikiniai komjaunuoliai uoliai vykdo savo mokytojų priesakus ir yra ištikimi jų idealams.
Tačiau Europos tautos bunda ir pradeda rašyti istoriją iš naujo. Švedijoje - Demokratų partija, Italijoje „Šiaurės Lyga“, Vokietijoje - „Alternatyva Vokietijai“, Austrijoje - Laisvės partija, Prancūzijoje - Nacionalinis Frontas yra populiariausios šių valstybių politinės jėgos. Patriotinės partijos seniai įsitvirtino ir Vidurio Europos politiniame elite - Lenkijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Slovakijoje. Britanija pasitraukė iš istorijos klastotojų ir melagių sąjungos. Dangus jau švinta.
Ir Chemnice vokiečiai pagaliau pasakė: „Čia mūsų žemė“. Juos parėmė nelaimės broliai iš migrantų nusiaubtų Skandinavijos šalių. Italai išsirinko protingą valdžią, kuri apsuka svetimųjų laivus atgal. Net lietuviškiems propagandistams teks susitaikyti su nauja tikrove.
Tautų Europos projektas jau stovi ant slenksčio, o mes vis dar murkdomės kosmopolitizmo ir laukinio liberalizmo tamsybių liūne, vaizduodami labai progresyvius ir „šiuolaikiškus“, nors iš tikrųjų vėluojame dešimtmečiais. Nes mūsų istoriją nuolat rašo svetimi.

Jzp       2018-09-6 10:33

Taip, Tarabilda teisus. Pasidairiau pas švedus, turiu bičiulių tuose kraštuose. Ten liberastų stovykloje panika ir pakasynų nuotaikos, nes visuomenės apklausos kol kas muša į vienus vartus - pasipriešinimo liberastijai palaikymo nuotaikos tiesiog trykšta fontanais.
Nors degtinės nevartoju, bet čierkelę ko nors macnesnio ir aš ta proga įsipilsiu.
Gerų naujienų iš senutės Europos tik daugės.
Lietuviškiems chunveibinams ateina sunkūs laikai.

Tarabilda       2018-09-6 10:22

Nuo kada tauta (nacija), tautiškumas (nacionalizmas), sutarptautinti terminai įgavo neigiamas konotacijas? Nuo komunistų ideologijos brukimo. Neoliberalai ir ES leftistinis brudas nieko naujo neišrado. Adaptavo komunistinę terminiją, lozungus, proto krušimo technologijas, tautų niekinimą ir naikinimą.
Atrodo, kad jų era baigėsi. Priėjo liepto galą su visom moderniom neurolingvistinėm programavimo sistemom. Merkelienės ir makarono triukai nebepraeis. Neapsikentė jau ir Švedai. Sekmadienio nakčiai po rinkimų patariu nusipirkti Absoliuto, kad linksmiau būtų švęsti.

Slidi riba tarp       2018-09-6 9:27

išpuikusio nacionalizmo ir nacizmo.Gerai jei nacionalizmo silpnybes,polinkį į puikybę, amortizuoja krikščioniškos vertybės kuklumas,nesavanaudiškumas…O jei ne?

to Patriotizmas       2018-09-6 8:55

Nustok VU skaityt patobulintą Mokslinį Komunizmą į Mokslinę Oligarchiją arba kitaip TSKP istoriją, transformuotą į liberoidų Oligarchijos istoriją. Vien buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje Internacizmas pražudė virš 66 milijonų niekuo nekaltų žmonių įvairiausių tautų ir rasių. O kur dar Kinija ir likęs pasaulis, a, moksliuk?

to Patriotizmas       2018-09-6 8:07

tau eit mokytis reikia. nes dabar “Sėsk du” Nacionalizmas tai ne nacizmas ir nėra jokios neapykantos kitoms tautoms.

Patriotizmas-       2018-09-6 7:50

meilė savo šaliai.Nacionalizmas-neapykanta kitoms tautoms.

Chingishan       2018-09-5 23:36

patys degradai supranta kad žaidimas baigtas. įdomu ką galvoja mūsų ir visos geyropos lgbt’šnikai? artėja juk atpildo valanda- nes dabar geyrobiurokratams jau bus ne iki pederastų ar transgenderių teisių. smile

Shimashus       2018-09-5 22:53

Pala, o tai kas mums finansuos kitų gatvių perėjų nudažymą vaivorykštinėm spalvom? Euro biudžeto sumažinimas yra pavojus Pažangaj!

kiti Europarlamento       2018-09-5 22:46

rinkimai gali labai maloniai nustebinti. O jeigu ir būtų bandę įsteigti tą ,,MVD kariuomenę’‘, tai tik būtų pagreitinę įvykius Europoje, t.y. Vyšegrado Sutarties šalys (ir, manau, ne tik jos) būtų pasinaudoję veto teise balsavime. Net jeigu ir būtų buvęs įsteigtas koks ,,MVD kariuomenės’’ dalinys, lenkai ir vengrai tikrai nebūtų jai pasidavę.

Pikc       2018-09-5 22:24

Reikia džiaugtis, kad eurosajūzo politbiuras dar nespėjo savo MVD kariuomenės įsteigti, nes ktaip tuoj suskubtų “neklusnias respublikas - “mirtiną grėsmę” sajūzui - “pastatyti į vietą”.

žiurkių lenktynių finišo tiesioji       2018-09-5 22:10

“psdec podkralsia nezametno”:)


Rekomenduojame

Prof. Gediminas Merkys: „Pasaulėžiūros GESTAPO beldžiasi į Lietuvą. Mielieji, turėtume kažkaip tam doroviniam marazmui priešintis, reaguoti“

Sustabdykime barbarus – NE tyčiniam paukščių naikinimui jų pačių lizduose

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme paskelbtas nuosprendis pilietiškiems Garliavos mergaitės gynėjams: kas jį surašė? [1]

Paskutinis Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas: epochinės įžvalgos ar ... atgaila?

Simonas Jazavita. Lietuva ir D-Diena – ką byloja dokumentai iš Berlyno

Nijolė Oželytė. „Aš daugiau niekada nepranešiu apie girtą vairutoją“

Vytautas Rubavičius. LGBT+ – naujasis pažangusis pasaulinis proletariatas?

Prezidentė skaitys dešimtąjį metinį pranešimą

Algimantas Rusteika. Apie leidimus ir uždraudimus

Rimantas Rubavičius. „Baltic Pride“ Švento Rašto šviesoje

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasios įkvėpti skelbkime ir mes įstabius Dievo darbus

Miesto grimasos: Vitalijaus Balkaus „Iš savo varpinės“ laida apie gatvę-vaiduoklį

Tautos forumas: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pademonstravo panieką šalies Konstitucijai ir visuomenei

Padėkime Tėvynei grįžti prie Dievo: visus geros valios žmones kviečiame šiandien, birželio 8-ąją, į Atsilyginimo maldą prie Vilniaus Katedros varpinės

Raimondas Navickas. Iš kur toji prokurorų ir teisėjų mielaširdystė vaikus prievartavusiam šiauliečiui ir apie šio nusikaltimus tylėjusiems bendrams?

Adolfo Damušio politinių studijų dienos: susitinkame birželio 14–15 d. Nacionalinėje bibliotekoje

Robertas Grigas. Ir vėl ideologijos importas

Algimantas Rusteika. Apie laisvę

Europos Komisija: Lietuvoje socialinė nelygybė viena didžiausių ES

Liudvikas Jakimavičius. Skambino Dočys!

Gediminas Merkys. Prezidento vizitas yra labai stiprus ir subtilus signalas teisėsaugai

Ar visuomeniniai teisėjai paskatins teismus dirbti geriau, skaidriau, teisingiau? Povilo Urbšio komentaras

Darius Kuolys. Kas nutylima, kai garsiai šaukiama apie žmogaus teisių būklę šių dienų Lietuvoje

Popiežius pakeliui iš Rumunijos: šiuo metu Europą bombarduoja ne patrankos ir bombos, o ideologijos

Diskusijų ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“ apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybę

Rimantas Dagys. Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Kun. Juan-Carlos Iscara. Humanistinis pacifizmas

Roberto de Mattei. EP rinkimai „didžiojo pakeitimo“ strategijos šviesoje

Gediminas Merkys. Apie rezonansinį įvykį, arba Kas nutiko mūsų prokurorams?

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.