Aplinkosaugos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 13 d. 19:34

5     

    

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

laikmetis.lt

Estijos premjerės Kaja Kallaso vyriausybė, pati įstrigusi visiško Rusijos energetikos draudimo spąstuose, nusprendė grįžti prie skalūnų naftos.

„Esant ypatingoms aplinkybėms, reikia imtis ypatingų priemonių. Laimei, turime alternatyvų sprendimą“, – sakė ekonomikos ministrė Riina Sikkut.

Skalūnų darbininkams atstovaujanti profsąjunga buvo labiausiai patenkinta šia žinia. Vykdant ekologinę programą, kurią stumia klimato kaitą propaguojanti vyriausybė, pramonėje jau buvo prasidėję didžiuliai atleidimai: iš 6 500 darbuotojų buvo atleista 1 700, ir jei nebūtų prasidėjęs karas, mažinimas būtų tęsęsis toliau. Tačiau nuo vasario mėn. 500 žmonių jau buvo grąžinti į darbą, taigi, jų požiūriu, staigus klimato politikos pasikeitimas įvyko pačiu geriausiu laiku.

Nors Estijos vyriausybė atkakliai tvirtina, kad siekia klimato tikslų, grįžimas prie skalūnų rodo ką kita. Bendrovės „Eesti Energia“ generalinis direktorius Hando Sutteris (Hando Sutter) „Politico“ sakė, kad jie pasirengę padidinti gavybą iki 10 mln. tonų, tačiau jei išgaunamų skalūnų neužteks, per penkerius metus jie taip pat atidarys naują kasyklą.

Datos ir naujo gavybos ploto paminėjimas ne visai rodo, kad estai mato trumpalaikį savo problemos sprendimą. Bent jau pramonės segmentas – toliau investuodamas į atsinaujinančiąją energiją – planuoja daugelį metų į priekį. Kaip teigė generalinis direktorius, yra tikimybė, kad užsitęsus karui bendrovės strategija keisis.

Tačiau Estijos žaliųjų judėjimas pareiškė, kad dabartinis žingsnis grąžins šalį bent penkeriais metais atgal kelyje į klimato neutralumą, o 2050 m. tikslas tikriausiai nebebus pasiekiamas.

Visa tai nelabai veikia Estijos vyriausybę, kurios visą politiką užgožė sankcijų prieš Rusiją kampanija. Ministrė pirmininkė Kallas nebelaukia ES sprendimų, veikiau iš anksto užbėga už akių: Talinas jau sugriežtino vizų išdavimo taisykles, kad apribotų Rusijos piliečių atvykimą, o pastarosiomis savaitėmis ji pareikalavo, kad Europos bendrija imtųsi naujų baudžiamųjų priemonių prieš Maskvą.

Užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu pranešė, kad Briuseliui bus pateiktas oficialus pasiūlymas dėl aštuntojo sankcijų paketo, į kurį, be draudimo Rusijos piliečiams atvykti į ES, būtų įtrauktas ir visapusiškas energetinis embargas, sukūrimo.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raimundas       2022-09-17 6:38

Stasy, nesuprantu ar tamsta esi naivus, ar “keistas”. Negi tiki, kad visokie ten “ševronšvonderiai” būtų tokie dori ir geranoriški, kad nepardavinėtų mums pas mus išgautų dujų už “rinkos” kainą? Ar dar trūksta pavyzdžių? Pvz.: vokiečių “Enercon” prisistatė vėjo jėgainių Lietuvoje. Negi jie tą elektrą parduoda vokiečiams? Ne. Parduoda mums, o pinigai eina vokiečiams.

geriausia       2022-09-14 22:54

tai zvakiu fabrikelius ,,atnaujinti,,...tai bent aiskiai zinosi,kuo pasisviesti.

Papa Borgia       2022-09-14 16:42

Tie žalieji siekia žmonijos pamažinimo, ne daugiau. Ypač baltųjų ir ypatingiau Baltijos tautų pamažinimo. Va kas tie apsišaukėliai žalieji su tokiais pat apsišaukėliais dimokratais, tiksliau, “miravosios” trockistais. Nuo jų neatsilieka ir dabartinis Romos Papa su mūsiškiais - Skvernu ir Šmikyte.

Meškutis Kolergolis       2022-09-14 7:47

2022 metų konservatorių partijos įsteigtoje “Nematomo fronto karys” nominacijoje pirmauja nepakartojamsis Stasys.

stasys        2022-09-14 6:21

... nu matai kokie dyvai pasaulyje vyksta , pasirodo tie kurie Lietuvoje protestavo prieš Ševron ambicijas Žemaitijoje visu dešimtmečiu aplenkė žaliomis idėjomis ir esama konservatoriu vyriausybe smile)) . Ka ten aplenkė ? nušluostė nosis ir privertė Kubilių tam panaudoti savo švarko rankove ...Gal Lietuvai laikas grįžti prie tu pamirštu idėjų ? Imti uždirbinėti iš xuilo idėjos va kur būtų geras sprigtas anam į nosį . Juokinga kai ‘kremliniai’ apsigaubia gamtos rūpesčiu o miškai ir toliau niokojami tiesiogine to žodžio reikšme .

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.