Socialinė politika, Ekonominė politika, Emigracija, imigracija, demografija

Emigracijos mastai nežabojamai didėja: šiemet Lietuvą paliks milijoninis migrantas

Tiesos.lt siūlo   2016 m. lapkričio 26 d. 20:07

15     

    

Emigracijos mastai nežabojamai didėja: šiemet Lietuvą paliks milijoninis migrantas

Infodiena | Alfa.lt

Per dieną iš Lietuvos svetur ieškoti laimės išvyksta 120 žmonių. Palyginimui – kone visas Seimas, kuriame dirba 141 parlamentaras. Nors skaičiuojama, kad ekonomika auga, bet emigracijos mastai nežabojamai didėja. Ekonomistų teigimu, svetur uždarbiauti lietuviai traukia dėl itin didelės atskirties tarp didmiesčių ir provincijos. Statistika negailestinga – šiemet Lietuvą paliks milijoninis migrantas, o išvykstančiųjų amžius vis jaunėja.

11 metų Londone gyvenantis 29-erių Andrius trumpam grįžo į Lietuvą. Čia jo laukia būrys artimųjų, bet netrukus vėl teks išsiskirti. Į Lietuvą Andrius grįžti neplanuoja.

„Čia sunku atsidaryti savo verslą. Man Anglijoje lengviau nei čia. Šiaip tai aš norėčiau grįžt, bet man koja nekyla atgal į Lietuvą, nes savo ateitį kuriu Anglijoj“, – sako emigrantas Andrius.

Emigrantai atviri – išvyko dėl pinigų. Grįžti norėtų, bet negali. „Aš jau 5 metai dirbu. Išvažiavau užsidirbt pinigų ir susiradau draugą, darbą ir gyvenu tenais“, – sako emigrantė Gerda.

Statistika rodo ,kad emigruoja vis jaunesni žmonės. Pusė visų emigravusių šiemet yra 19–34 metų žmonės. Anot ekonomistų ir emigracijos ekspertų, Lietuva dirba tuščiais apsisukimais – negaudama grąžos iš žmonių, kurių mokslą mokyklose bei universitetuose apmoka. Prieš keletą metų apskaičiuota, kiek kainuoja vieno jaunuolio išmokslinimas.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2016-11-28 6:47

Dzeikui ..smurtas prieš savo vaikus vardan tiesos galiausiai visada atsisuks veidu į tave pati . Nuo to ir Amerikoje, ar kur ten, nepabėgsi. Tiesa tik uoga (akcentas) ant torto kuri nenusako pačio torto skonio . (tikiuosi perpratote minti).

Dzeikas       2016-11-27 19:19

stasy, isivaizduojate Kedzio atveji JAV? Kad zmogus skundziasi, kad jo mazamete dukra prievartauja, o jam atsakytu “nekalbek nesamoniu, negali buti”?
As - ne.Ir joks amerikietis to neisivaizduoja.Nes pareigunas taip pasakes, maximum po 3 dienu jau nebebutu pareigunas.
O Lietuvoj Kedys zuvo, o tie kurie bande jam padet arba dingo arba turejo begti is salies.
Ju sapsimetat kvailu ar is tikro nesuprantate, kad cia yra gilumine emigracijos priezastis? Ne Kedzio ir Venckienes byloj, bet kiekvieno is musu supratime ,kad BET KADA galime atsidurti tu zmoniu vietoje ir dingti pabande priesintis netiesai kaip sake Gogolio Chlestakovas “su neoiprastu lengvumu”.
Ir sia padeti liudyja kai pavoges sterble bulviu sodinamas 2 metams, agresijos auka pasipriesinusia ginklu 8 metams ir neirodoma kalte pavogusiu milijona?
Jus turite iliuziju tapti pasiturinciu tokioje visuomeneje?
Net klausimas “koks atlyginimas turi buti , kad emigrantai griztu” savo turiniu tolygus “uz koki honorara sutiksite dirbt prostitute”.I toki klausima geda net atsakineti.

stasys        2016-11-27 18:58

...muilo putimas į akis ta emigracija. Viena diena išvažiuoja kita vėl grįžta ..sakyčiau per daug sureikšmintą problema . Toks beatodairiškas bandymas pažaboti nepažabojama lengvu permainu troškimą, galėtu būti aiškinamas ir tuo kad ta pati Lietuvos visuomenė visomis išgalėmis stengiasi suvienodėti su ta pačia Europa vakarietiškos sub. kultūros pagrindu. Lietuvos piliečiu nesugebėjimas užsidirbti čia kai ten vakaruose daugiau siūlo aplamai iškreipia problemos tiek mastą tiek priežastį kodėl jauni žmonės bando ten ieškoti laimės .Didelis emigracijos mastas pasekmė žemos pilietinės visuomenės savimonės lygio kuris visomis kojomis atsirėmęs į ta sumenkusi tautinį identitetą tos pačios Europos mastu .Ar Lietuva savo reformomis gali ką nors pakeisti ? Gali tik pabandyti nesugriauti tos ekonomikos kuri vis dar kviepuoją ir sako kad algos dydžius valdiškais norais niekas nematuoja , o jei tik pradedą lauk kryzinės motušės bausmės atsako ir rimbo ..kuris sako,.. kad tas kas nedirbą tas ir nevalgo ..bent jau sočiai .Negalima vykdyti reformas pataikaujant darbingam neigalūmui ..toks būdas gali išspręsti tik šios dienos problemas bet ne ateityje laukiančiu .

$+$       2016-11-27 5:05

Viskas dėsninga,  vieni skuodžia prie balsadėžių, tikėdami naujais gelbėtojais, kiti - kraunasi čemodanus.
Kiek Lietuva turėjo ūrarininkų, šaukusių ūrrraaa, naujam mesijui, žadėjusiam išgelbėti Lietuvą po rinkimų?! Paksiniai, paulauskiniai, uspaskiniai, valinskiniai, venskiniai, dabar - karbauskiniai. Belieka patikėti, kad žalieji kolūkiečiai išves Lietuvą į gerovės gyvenimo aukštumas ir prieš sekančius rinkimus naujo mesijaus nebereikės. Ūrrraaa.

Graičiau pradėtų dirbti       2016-11-26 22:53

ta vyriausybė.Tartųsi su tauta,ką daryti.Surinktų visus pasiūlymus.išeitų į TV,radiją su plačiomis diskusijomis.Paskelbtų tai grėsme valstybės likimui.

Dzeikas       2016-11-26 22:45

Sudaryti materialines salygas, kad emigruoti “neapsimoketu” per trumpa laika neimanoma.T.y. sustabdyti egzoda pinigais - mission impossible.
Begima sustabdys tik zmoniu tikejimas ,kad situacija pageres.
Kaip itikinti zmones ,kad valdzios zodziai ne tusti?
Labai stiprus ir palyginti mazai kainuojantis ejimas budu isaiskinti uzglaistyta pedofilijos skandala.
Be sito bet kokie zodziai tera kiausu muzika.

:-(       2016-11-26 21:08

Vyksta išėjimas iš “Egypto”. Kas bandys stabdyti, tam jūra užsivers virš galvos.

Dabar grėsmingu tonu Rita Miliūtė       2016-11-26 20:45

anonsavo savo laidą,kuri bus apie A.Širinskienę.Kodėl niekas nekelia klausimo apie žurnalistikos etiką,kai niekur neduodama pasisakyti A.Širinskienei,ji nekviečiama į laidas.Kažkaip reiktų reaguoti.Jau darosi per daug.

O ką ppadasrėt jūs komentatoriai?       2016-11-26 20:44

Ar nors vienas atėjot prie seimo ir pareikalavot iš tų niekšų, kad sustabdytų emigraciją. Aa, bijot iškišt užpakalius. Tai ir tylėkit. Jų vietas užims ukrainiečiai, baltarusiai ir kitokie minimumo gavėjai. O otkatus ims iš darbdavių kak položeno.

Niekas nepadės,tik labai gerų sąlygų       2016-11-26 20:38

smulkiam ir vidutiniam verslui sudarymas,geros prieinamos mokyklos su viduriniu mokymu,geros,kad ir nedidelės ,bet ligoninės rajonuose ir gerbiama kultūra.Bei žemės ūkis,kaip amžinas sotaus maisto šaltinis.Miestuose visi skundžiasi,kad nepragyvena,o kiek rajonuose tuščių sodybų ir žemės pragyvenimui.Tai būtinas minimumas pradžiai,kuri garantuotų emigracijos stabdymą.O paskui suglausti pečius ir dėmesys ,pagarba kiekvienam.

Kai tik paliks milijoninis gyventojas       2016-11-26 20:37

Turi būti išvyti iš seimo visi dėl to nusikaltę be teisės sugrįžti.

Į mus provincijoje Vilnius ir kiti       2016-11-26 20:35

žiūri kaip kvailus kaimiečius.O tie kaimiečiai sau tyliai kraunasi lagaminus ne į Vilnių ,o tiesiai į Ameriką,Angliją,Vokietiją...ir čia iš gryno kaimo aplink mus.Ir ten dirba,uždirba ,juos vertina ir niekas iš jų nesišaipo.Taip ir nelieka"kvailos” provincijos.

Dabar per Stlių kalbėjo       2016-11-26 20:32

dizaineris J.Statkevičius.Jis labai paprastai pasakė esmę...nėra sąlygų verslui.Visi žiūri,kaip nuplėšti mokesčius,kurie mažam verslui yra per dideli.Rinka mažėja,vartotojų mažėja,iš kur uždirbti tuos pinigus?Kol visi galvos,kaip išplėšti mokesčius,o ne apie tai,kaip uždirbti juos,tol nebus nei mokesčių,o tuoj ir žmonių....Kada atsisakysim sovietinio mentaliteto į verslininką žiūrėti kaip į spekuliantą?Net ir aukščiausiu lygiu.

Viskas dėsninga       2016-11-26 20:29

Kvailos ir silpnos tautos turi išnykti ir užleisti vietą didelėm ir protingom.

komunistai dirba, nemiega       2016-11-26 20:24

ir teisėsauga - prokurorai, teisėjai, antstoliai padeda naikinti Lietuvą.
nusikaltėliai - kolaborantai.

Rekomenduojame

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.