Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Gerb. Ušacko laiško belaukiant

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 27 d. 10:58

6     

    

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Gerb. Ušacko laiško belaukiant

Sklinda gandas – kandidatas į LR prezidentus žmonėms laiškus rašo. Ir ne gana to, tikisi dar ir atsakymo iš jų sulaukti. Taigi ne šiaip sau rašo…

Pirma mintis: ar ne pigiai rinkėjus nori nupirkti šis kandidatas? Asmeniniai laiškai, beldimasis į duris, ėjimas iš kiemo į kiemą, etc. – ko tik nematėme per daugiau kaip 20 metų Lietuvoje vykusius rinkimus. Kai šie dažniausiai tariami dėmesio rodymai buvo mūsuose naujiena, jie dar galėjo padaryti tam tikrą įspūdį, sukelti emociją ar net ašarą išspausti. Dar galėjai vaidinti tikrą ar tariamą žmonių atstovą. Bet po šitiek metų rodyti tokį (apsimestinį) naivumą – ir ką tai galėtų reikšti?

Įsivaizduokime, kad ir tokį scenarijų – laiškai ima ir sugrįšta atgal, o dauguma atsakiusiųjų taria: „Mielas pone Ušackai, džiaugiamės jūsų ryžtu, bet nesivarginkite – šįkart išrinksime Prezidentą ir be jūsų“. Tai ką – tuomet šis kandidatas iš viso atsisako planuoti ir įgyvendinti veiksmą, kuriam ruošiasi turbūt visą savo sąmoningą, karjerą nuosekliai darančio žmogaus gyvenimą? Juokinga, ar ne? Žinoma, šis scenarijus svarstytinas tik teoriškai, nes realybėje niekas tų laiškų nei rašys, nei, greičiausiai, juos gaus – nepaisant to, jog už jų pristatymą ir bus apmokėta smile Toks jau tas lietuviškas gyvenimas…

Kita mintis: panašu, kad finansiniai ištekliai „bambos negraužia“, jei taip anksti pradedama juos naudoti, t. y. „bombas mėtyti“. Tuomet tikrai ne pro šalį žinoti, kas šie gerieji (dėdės) rėmėjai, pagalbininkai ir savanoriai? Kokioms finansinėms ir interesų grupėms, „investicinėms aplinkoms“, šalims ar transnacionalinėms kompanijoms, pažiūroms bei ideologijoms jie atstovauja? Galėtų ir jie laiško kamputyje, po kandidato parašu arba kur nors viršuje pasirašyti ar savo spaudą uždėti – kaip kad paprastai firminiame blanke nurodoma įstaiga, kuri siunčia laišką. Spėju, kad spaudas būtų ne vienas. O be šito aišku, kad nelabai aišku. Kvepia pigiu siekiu manipuliuoti rinkėjais, kad ir kokios bebūtų tikrosios kandidato intencijos.

P.S. Na bet vis tiek smagu gauti laišką, ypač dabar, kai jau beveik niekas popierinių laiškų neberašo (išskyrus antstolius, mokesčių ir baudų rinkėjus, prekių ir paslaugų piršėjus, būti išrinktiems siekiančius politikus, kitus panašius siekius puoselėjančius asmenis ar institucijas), o čia juk turėtų būti žmogiškai šiltas, emocingas laiškas. Tad apsišarvuoju kantrybe ir laukiu nesulaukiu, iki atlėks pašto karvelis su laiškeliu snaputyje…

Trumpai apie autorių: dr. Eligijus Dzežulskis-Duonys – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kazys       2018-08-28 9:03

Paskaitykite šios dienos *Respubliką*,apie prezidento vaidmenį ir galimybes.

Komentatoriui       2018-08-27 15:24

  “bus bus kaip nebus” ukiskai - malacius!

bus bus kaip nebus       2018-08-27 12:28

Tokiomis, toli gražu ne visomis įvardintomis sąlygomis, Lietuvos valstybei reikia globalizmo idėjų nepažeisto, tautiškai neišsekinto, nenugenėto, švaraus - be brutalaus verslo ir partijų įtakos - vien Lietuvos valstybei ir Tautai pasišventusio prezidento.
*
Reikalingas žmogus, kuris pagaliau ištartų: „Manoji Tauta mane įpareigoja. Aš esu atsakingas prieš savo Tautą. Kai ji paklaus, ką man pavyko nuveikti, turėsiu jai atsakyti“. Norėčiau nors keletą pamokų pabūti išmintingų, didžiu talentu apdovanotų mokytojų mokiniu.“
*
Skaičiukų žmogus
Nacionalinės valstybės stiprinimo ir Tautos atkūrimo darbams profesionalūs skaičiukų, procentų, balansų dėliotojai bei partinių įsipareigojimų ir pažadų kūrėjai netinka.
*
Skaičiukų dėliotojai, visų lygių vidurkiai, smulkaus, vidutinio, statybų, investicijų, remonto ir eilės kitų ekonomiškai ūkiškų reikalų turi be komplikacijų pereiti vien vykdomosios valdžios ir Seimo žinion.
*
Prezidentas yra tikrasis Lietuvos valstybės ir Tautos (o ne renginių!) globėjas, guodėjas, skurstančios valstybės kūrėjas ir gynėjas. Tam reikia įgimtų, Dievo duotų savybių. Tam reikalingas mąstytojo-filosofo, kūrėjo talentas. Kol kas tarp įkyriai peršamų kandidatų tokio masto kandidato nematyti.
Besišaipydama iš vyriausybių, jai nemielų partijų, rimtų valstybės įstaigų vadovų, lyg popso įžymybė šmėžuodama televizijų ekranuose Dirigentė, kaip pievos žiogelis, „pražiūrėjo“ sparčiausiai Europos Sąjungoje tirpstančių lietuvių Tautą.

bus bus kaip nebus       2018-08-27 12:28

*
Vieni kitus skaudžiai talžome dėl dvigubos pilietybės… Susikūrus ES federalinei valstybei - stotelė nebetoli - Lietuvos piliečiai automatiškai taps ES piliečiais, visi gaus ES federalinės valstybės pasus. Neprireiks „kančiose gimdomų“ referendumų ir visagalių, valstybės samdytų, tautos nerinktų Konstitucinio Teismo teisėjų išaiškinimų. Palaukime, troba nedega.
Pigi darbo jėga.
Klysta kalbantys ir rašantys, kad ES reikalinga pigi emigrantų darbo jėga. ES federalinės valstybės kūrimui reikalingas pigus žmogus - dėl sunkesnio euro lengvai išsižadantis tėvynės Lietuvos, greitai užmirštantis gimtą kalbą, be graužaties nulietuvinantis savo vaikus, užmirštantis taką į gimtus namus.
*
Betautei ES federacijai, lietuviukas, mėgstantis naudotis kitų sukurtu visuomeniniu gėriu - yra vertingiausia statybinė medžiaga. Iš lietuviukų, tarsi plytų, sėkmingai statomi svetimų valstybių gerovės rūmai.
Spaudimas
Briuselio spaudimas tik didės - jau šiandien mažai ką gali daryti neatsiklausęs Briuselio valdžios. Antai, dantų gydytojai nutarė paklausti Briuselio, kaip pavadinti savo kabinetus - stomatologų ar odontologų. Briuselis atsakė: o-don-to-lo-gų!
*
Spaudimo pirmieji neatlaikė britai - britiška tautiškoji savigarba paėmė viršų - jie nesutiko, kad ES valstybių tautų nerinkti Briuselio ponai vis griežčiau nurodinėtų, kaip žmonėms tvarkytis savo tėvynėje. Su triukšmu „nugriuvęs Briuselio rūmų angliškasis kampas“ susilpnino patį rūmą, ženkliai patuštino Sąjungos iždą.
*
Negana to, pasišiaušė vengrai, lenkai, čekai… Visos ES erdvės prisipildė tikro nerimo, ar „nenugrius ir antras Briuselio rūmų kampas“...
Nelaimėliai ir tranai
Karo nelaimėlius liepė priglausti pats Dievas, tačiau į ES plūstelėjo ir armada dykaduonių, sumaniusių nevaržomai pasilepinti darbščių Europos tautų sukurta visuomenine gerove. Įžūliausi, nepaisydami užtvarų, įsiskverbė ten, kur kitų sukurtas gėris dengia sočiausią stalą.
*
Juos iškrapštyti bus sunku: jie spėjo sukurti mišrias šeimas, prisikvietė pulkus nevedusių (o gal ir vedusių) giminaičių - Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Vokietijoje. „Eurostato“ duomenimis mišrios šeimos sudaro 30-40 proc. visų santuokų. Mišrių šeimų gausėja ir Lietuvoje.
Nerimas
Bruzdesys dėl „teisėtų“ ir „neteisėtų“ pabėgėlių kaista. Pati Vokietijos kanclerė Angela Merkel savo iniciatyva plačiai atvėrusi ES duris gavo stiprų niuksą rinkimų metu - ji daugiau kaip pusę metų nesugebėjo suformuoti naujos vyriausybės. Kas nutiks Vokietijai ir ES poniai A.Mekel pasitraukus, težino pats Dievas. Tai sėja nerimą dėl pačios ES likimo. „Respublikos“ politikos apžvalgininkas A.Butkevičius tvirtina, kad Europos idėja iš tikrųjų A.Merkel nerūpi - ji šoka pagal stambaus kapitalo užsakytą muziką.
Kyla globalizacijos priešprieša
Regime vis labiau besireiškiančią atgimstančių tautiškųjų valstybių savimonę, tą galima justi ir Lietuvoje. Atgimstanti, stiprėjanti tautiškoji savimonė reiškiasi kaip priešprieša globalizacijos volui - valstybės be sienų, valstybės be savų pinigų, laisvės be ribų ir be gimtų namų.
*
Tautiškoji savimonė vis atkakliau priešinasi „naujųjų laikų“ politrukų peršamai globaliai politinei-ideologinei demagogijai. Trintis tarp globalistų ir tautiškojo geno žiebia vis didesnį emocinį karštį. Tapo aišku, kad sustabarėjusi, užsicementavusi, nesikeičianti ES šį karštį pavers sunkiai suvaldoma liepsna. Šitaip suliepsnojo ir sudegė TSRS.
Akylas žmogus su virpuliu stebi, kaip visas pasaulis trūkinėja, skyla - žaizdotas nuo karo, liepsnojantis nuo žmonių sukelto karščio pamažu virsta į baisią ugnikalnių jėgą...

Lydekai paliepus       2018-08-27 12:26

Kokio prezidento reikia Lietuvai?
ES federalinės valstybės kūrimas Lietuvoje reiškiasi agresyviai ir konkrečiais pavidalais:
- euras - virš lito;
- ES teisė - virš nacionalinės teisės;
- ES valdžia - virš nacionalinės valdžios;
- Lietuvos žemės atiduotos laisvajai ES rinkai;
- dviejų Jurgių, dviejų Brigitų suneštinė, vaikų negimdanti šeima, prilyginta Dievo sukurtai vyro ir moters, gimdančios vaikus, šeimai.

500 000       2018-08-27 11:52

ušanka giriasi, jog išsiųs pusę milijono gromatų.
kiek miško reikia iškirsti, kad būtų pagaminta pusė milijono vokų, popieriaus laiškams bei pašto ženklų?


Rekomenduojame

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.