Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Eligijaus Masiulio seniai žadėtas pasakojimas apie „Didžiąją klaidą“: „Aš susimoviau“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugsėjo 6 d. 21:48

29     

    

Eligijaus Masiulio seniai žadėtas pasakojimas apie „Didžiąją klaidą“: „Aš susimoviau“

Įtartas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu praturtėjimu gegužės 13-ąją Eligijus Masiulis, ką tik atsistatydinęs iš Liberalų sąjūdžio vadovų ir paskelbęs, jog traukiasi iš Seimo, su viešąja politika atsisveikino pažadu tiek daug papasakoti, kad daug kam būtų įdomu gyventi  ir Lietuvoje: „Aš norėčiau Jums labai daug ką pasakyti, ir aš jums pasakysiu, bet kai ateis laikas tam tikras. Šiandieną, deja, aš negaliu dėl tam tikrų proceso reguliavimo dalykų sakyti. Tačiau aš galiu tiktai užtikrinti, kad sieksiu teisinėmis priemonėmis įrodyti savo teisingumą ir paneigti man mestus įtarimus. […] Jūs patikėkit manim, ateis laikas, aš tiek daug papasakosiu, kad tikrai Lietuvoje bus įdomu gyventi daug kam“, – tuo metu kalbėjo E. Masiulis.

Kone keturis mėnesius neįdomiai tylėjęs buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis ir eksparlamentaras socialiniuose tinkluose pagaliau ryžosi pasipasakoti – „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis davęs, o jis paėmęs 90 tūkst. eurų, tačiau tai buvęs ne kyšis, o paskola šeimos verslui… Tačiau tai buvusi ir Didžioji klaida, mat paskolos jie nepatvirtinę pas notarą...

Siūlome susipažinti su visu E. Masiulio Veidaknygės paskyroje išplatintu laišku:

Tiems, kurie manęs ne delete‘no

Atėjo diena, kada, papasakojęs prokurorui viską kaip buvo, galiu prabilti viešai. Aišku tiek, kiek leidžia mano įsipareigojimai ikiteisminiame tyrime.
Tvirtai ir aiškiai sakau, kad niekada nesu gavęs jokio kyšio. Dar labiau glumina absurdiški įtarimai, jog „kyšį“ iš Raimondo Kurlianskio gavau: už Vartojimo kreditų įstatymo 8 straipsnio pataisos svarstymą; už Seimo nutarimo „Dėl kelio Vilnius – Utena“ priėmimą; už patriarcho dr. Jono Basanavičiaus paminklo vietos parinkimo Vilniuje peripetijas.

Karštos diskusijos visais šiais klausimais vyko praėjusių metų spalio–gruodžio mėnesiais. Nenoriu varginti išsamia šių projektų svarstymo analize (jeigu kam įdomu, visą šią informaciją galite rasti Lietuvos Respublikos Seimo bei Vilniaus m. savivaldybės svetainėse), tačiau nupūtus laiko dulkes yla lenda iš maišo.

Dėl Vartojimo kreditų įstatymo pataisų, tai tie, kas jau spėjo giliau pasidomėti žino, kad aš nesu Vartojimo kreditų įstatymo 8 straipsnio pataisos, dėl kurios esu įtariamas, autorius. Žino ir tai, kad nepritarus pataisai, priešingai nei to „taip reikėjo MG Baltic“, Seimo liberalai vieningai balsavo už greitųjų kreditų išdavimo sąlygų sugriežtinimą.

Dėl LR Seimo nutarimo „Dėl viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės „Kelias Vilnius–Utena“ projekto Seimo liberalai ir aš niekada jo nepalaikėme ir jį kritikavome dėl per didelio valstybės finansinio įsipareigojimo. O šio nutarimo juk „taip reikėjo MG Baltic“?

Na ir galiausiai, dėl Patriarcho įamžinimo kažkaip net nejauku… klausimas iš kitos Galaktikos. Esu įtariamas paėmęs didelės vertės kyšį už tai, kad Vilniaus miesto mero geranoriškai paprašiau nuraminti įsiplieskusias aistras dėl to, kurioje vietoje šis paminklas turėtų stovėti ir neskubėti priimti sprendimo. Taip, žinojau, kad MG Baltic koncernas viešai įsipareigojęs LR Premjerui mecenuoti paminklo statybą. Bet ar tai ką nors keičia? Priešingai, situaciją daro dar absurdiškesne. Finansiškai remia kilnią idėją ir tuo pačiu dar siūlo milžiniškus kyšius, kad leistų šią idėją realizuoti?

Nepagailėjo prokurorai įtarimų man ir dėl to, kad minėtais klausimais aš neva dariau poveikį savo bendražygiams Seime ir Vilniaus savivaldybėje. Įtarimas skaudus, draskantis širdį. Visada buvau demokratiškas vadovas, įsiklausantis, ieškantis kompromisų, siekiantis komandinių sprendimų. Toks ir likau. Net mažiausiame smegenų vingyje niekada nėra kilę minčių kažkam daryti įtaką, paveikti, palaužti. Tiesiog tai ne aš. Gyvenimas man suteikė neapsakomą džiaugsmą sutikti daug nuostabių žmonių, asmenybių. Ir kiekvienam iš jų aš esu dėkingas už galimybę dirbti, kurti, svajoti, gyventi, tiesiog būti kartu!

Kriminalinė logika aiški. Jeigu verslininkas politikui perduoda pinigus (ir visai ne butelyje), tai reiškia už kažką ir tai yra kyšis. Teisėsaugai papasakojau, kaip buvo iš tikrųjų. Taip, aš iš Raimondo Kurlianskio š. m. gegužės 10 d. pasiskolinau 90000 eurų vienerių metų terminui. Šią paskolą ketinau investuoti į nekilnojamąjį turtą Lietuvos pajūryje. Paskolos gavimo faktą patvirtinome dviem egzemplioriais susitarimo dėl paskolos. Paskolos susitarimo netvirtinome notariškai. Ir kaip dabar aiškėja, kad tai buvo Didžioji klaida, nubloškusi tiek Raimondą, tiek ir mane į gyvenimo nežinią. Toks paprastas klausimas, kodėl mes nenuėjome pas notarą? Atsakymo paprasto nėra. Vienas kitu pasitikėjome. Beprotiška gyvenimo skuba. Nebuvau tikras, ar investicinį projektą pavyks realizuoti, tokiu atveju pasiskolinti pinigai būtų grąžinti. Kitu atveju buvo aišku, kad įsigijus turtą būtume tinkamai įforminę. Mūsų šeima kartu su artimiausių giminaičių šeima iš banko paskolų jau buvo įsigijusi vieną butą pajūryje ir jis buvo sėkmingai nuomojamas. Norėjosi šią sėkmingą veiklą plėtoti. Kartu su artimiausių giminaičių šeimomis akumuliavome lėšas, kurias ketinome netrukus investuoti į nekilnojamo turto projektus. Būtent šios lėšos buvo rastos mūsų bute kratos metu. Jos absoliučiai legalios, pagrįstos finansiniais dokumentais. Kratos metu, deja, pareigūnai nesidomėjo ir nepaėmė nei vieno dokumento. Svarbu buvo, dar kratai nesibaigus pranešti, kad pas Masiulį rasti pažymėti eurai, kuriuos jis gavo iš R. Kurlianskio. Beje, patys šaltiniai teisėsaugoje praneša, kad paskolos pinigai pažymėti jau po to, kai aš gautą paskolą įsidėjau į savo automobilį. Slapta pateko ir pažymėjo. Aš tikiuosi, kad sekliai ir paskolos susitarimo dokumentą užfiksavo, nes jis buvo tame pačiame automobilyje tuo pačiu metu.

Nieko nekaltinu ir nerezgu jokių sąmokslo teorijų. Tiesiog tikiu, kad teisinėje valstybėje tiesa anksčiau ar vėliau bus nustatyta, tik norėtųsi kuo greičiau. Noriu tikėti, kad šioje byloje bus pateikti visi sekimo metu surinkti duomenys. Ir nebus jokių bandymų šiuos duomenis kažkaip fragmentuoti ar falsifikuoti.

Ilgai tylėjau. Pirmiausia reikėjo laiko susivokti kas atsitiko. Reikėjo suvokti ir pripažinti savo klaidas. Dėl savo neapgalvotų poelgių patekau į pilką zoną, kurioje politikui nedera būti. Nedvejodamas pasitraukiau iš visų pareigų. Tai tiesiog privaloma. Už savo poelgius reikia atsakyti. Man didžiausia bausmė yra jausmas, su kuriuo pabundu kiekvieną rytą. Jausmas, kad pavedžiau savo artimiausius bendražygius. Jausmas, kad susimoviau prieš tuos, kurie manimi tikėjo. Jausmas, kad nuvyliau tūkstančius žmonių. Jausmas, kad galėjo būti kitaip. Atsiprašau!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kovų auka       2016-09-8 19:57

žydeliai kaunasi su ruskeliais dėl įtakos Lietuvoje.
masiulis atstovauja ruskeliams, STT - žydeliams (pinigai)
teismai ir prokuratūra - ruskeliams (kgb)
taip kad biski nemalonu bus masiuliui, bet nesės - kgb ruskeliai ištrauks.

Povilas       2016-09-8 10:49

Nieko ypatingo čia neįvyko.
Parasčiausiai atstatomas status quo - vieno klano hegemonija (dviejų partijų pavidale).
Vaikinai nesuprato, kad turėtų džiaugtis statistų vaidmeniu ir pabandė veržtis į pagrindinės rolės atlikėjus.
Todėl ir gavo per snapą vadas ir visa jo masiulinių kompanija.
Nebe prmas kartas: taip jau buvo paksiniams… buvo uspaskiniams ...
Ateis eilė ir karbauskiniams, jei neįsipaišys į numatytą schemą...

Kas pusvalandis       2016-09-8 8:41

Info TV rodo kaip Masiulis “atgailauja”. Jis ne atgailauja, o išsisukinėja nuo bausmės. Šį niekšą į  cypę kartu su advokatu.

Amnezija iš mano tvarto       2016-09-7 21:32

Prieš “pasiskolindamas” kyšį masiolas buvo vienas tų kurie inicijavo įstatymą įpareigojantį didesnes nei berods 5 000 sumas skolinti/is tik tvirtinant pasolą notariškai. Tikras faktas jog masiolas asmeniškai plėšėsi nuo krūtinės marškinius jog sumą leidžiamą skolintis be notaro mażinti iki 3 000.
Ir še tau- be jokių notarų “pasiskolina 30 kartų didesnę sumelę ir įsigudrina pamiršti savo paties sukurptą îstatymo pritaikymã sau.
Smulki suma tai ir pamiršo.
Kai mažne kasdie po tiek “psiskolini”, tai tokie dalykai pasidaro rutina.
Pasimiršta.
Nes tokios sumelės yra tik arbatpinigiai tokiems masiolams.
Lyg vaikui pora eurû kišenpinigių.
Panašu jog tikrai žmogelis nemeluoja ir kalba nuoširdžiai.
Negi dabar kibsim prie žmogaus dėl smulkmenų.
Nebūkim jau tokie smulkmeniški.
Matot, masiuliuks ir deklaruoti “paskolą” taip pamiršo.
O gal bičui alsheimeris?
Nu ir kas kad jaunai atrodo. Ką, masiolas negali susirgti?
Baikit baikas.
Visi pagauti kyšininkai visada suserga.
Įprastas dalykas. Nepūskim sensacijos burbulo ten kur jos nėra.
Koks sveiko proto liberastas neturi liguisto potraukio pinigams?
Juk tik durni dirba už 5000.
Ar masiolas panašus į durną?
Net iš tolo nepanašus.

Pikasas       2016-09-7 20:35

Neatrodo, kad Eligijus Masiulis ruošėsi ar ruošiasi sudrebinti Lietuvą, kaip buvo žadėjęs. Niekas nesudrebėjo, nebent dar kartą suvirpėjo Liberalų sąjūdžio partijos reitingai, Dabar jau šaiposi iš jo politinės karjeros net ir jo partiniai bendražygiai. Atseit, ne ten “kvaila višta kiaušinį padėjo”, Ar tai autobuso galinė sėdynė, ar dėžė nuo viskio ne taip ir svarbu. Labiau iškyla liaudies priminimas apie “gudrios vištos užpakalį”. Dabar E.Masiulis, savo dėlione pralenkė pats save, tik gal to dar nesuvokia. Įdomu, kaip pasielgtų bet kuris “prisidirbęs” ir jau atgailaujantis politinis lyderis. Skandintų savo partiją ar tikėdamasis jos paramos griebtųsi atgailos spektaklio? Juk iš tikrųjų LS vadams nusisukus, BK straipsnis gali kirsti kaip kirvis. Net ir E.Masiulis negali būti tikras kokiose rankose atsiras paskutinis, galutinis AT sprendimas. Jei E,Masiulis tikisi procesą taip vilkinti, kad jis sulauktų LR Prezidento rinkimų, tai tokia svajonė gali ir neišsipildyti. Nors keturių mėnesių “pradinio mąstymo” terminas ir išties įspūdingas. Šaiposi internautai iš to kolegos, kuris vis klausinėjo: ” Kur E. Masiulis?” Na, jis jau apsireiškė ir ką? Jau gali jo rėmėjai džiaugtis? Manau, kad situacija priešinga. E.Masiulis pats save skandina, nes niekas ta tradicine versija netiki, O juk toks mielas “bičas” buvo, visiems rankas spaudinėjo. Gal net apie aukščiausią Lietuvos postą svaigo… Svaigulys baigėsi, ateina realybės laikas… Gal net rūsčios realybės…

TAS       2016-09-7 20:24

anot jo paties “demokratiškas, ieškantis kompromisų, siekiantis komandinių sprendimų vadovas” brutaliai, be jokių skrupulų smerkė savo kolegę N.Venckienę, pamatęs 12 sek. filmuką.Bumerangas grįžta…....

JEIGU       2016-09-7 20:18

jau taip “nekaltai skolinosi”, tai kam reikėjo pažadų apie labai įdomias žinias ateityje? Lyg bandytų kažką pagąsdinti ar perspėti…Reikėjo tą pačią dieną pasakyti, kad skolinosi, norėdamas pirkti nekilnojamą turtą.Ne - prireikė keturių mėnesių paskelbti labai “įdomią” žinią.Bet ja nepatikės nei pradinukai,nei naivuoliai….

Masiulis       2016-09-7 18:03

už 5000 litų tik durniai dirba.

Tomas       2016-09-7 18:00

Aš labai tikiuosi,kad šis tipas sės.

Alvydas       2016-09-7 16:19

Liberalų požiūris į valstybę, kad kuo mažiau valstybės, tuo geriau. Argi, vadovaujantis tokiu liberaliu požiūriu, kyšio priėmimo prilyginimas ne komerciniam sandėriui, bet nusikaltimui yra teisinga?

Masiulis masiuliu       2016-09-7 14:45

O kuo geresni konservatoriai? Tokie patys niekšai.

Kad pats susimovei       2016-09-7 14:15

tai maustykis ir toliau, bet nemaustyk kitų, kuriuos jau ir taip giliai pamovėt

manyčiau       2016-09-7 13:32

kad labai gobšiam žulikui galime ir būti dėkingi - gi žulikus liberalus nuskandino. Tai va čia gavosi pagal patarlę - “nėra to blogo, kad neišeitų į gerą”. O šiaip liberalizmas yra mūsų tautos vėžys…., kurio šerdis - pinigas rankoje.

ruta       2016-09-7 12:51

..man tai patiko liberasto sitie perlai ‘.. reikejo laiko susivokti ..’. Dabar paminekite dar nors viena toki kysio atveja su tokia suma / 250 000 euru/ , kai nusikalteliui kurti versijas duodama tiek laiko ir dar laisveje ?
Dauguma tautieciu / 99,9 %/ , manau , zinojo kuo baigsis / kaip visada Lietuvoje , jeigu figuruoja dideli pinigai ../sitas Liberalu sajudzio pirmininko Masiulo korupcijos atvejas .Na , ne ta pagavo , gaude Gabsy , o pasirodo anas , palyginus su Masiuliu , smulkus klapciukas uz menka suma euriukiu teikiantys Mockui paslaugas / o gal ir sitas ‘verslui’ skolinosi ../, Masiuliu   paslaugu tarifai daaaaaaaaug didesni .., todel jis ir neses ..

Pikc       2016-09-7 12:37

Negali sakyt, kad Masiulio advokatas be reikalo pinigus ima - va, kokią jausmingą kalbą parašė! Aš, pavyzdžiui, iškart apsiverkiau ir patikėjau - netgi, galima sakyt, įtikėjau!

Kaip ten be būtų       2016-09-7 12:30

Masiulis 100 procentų kaltas, o 110 procentų kaltas jo advokatas.

Lina       2016-09-7 11:34

Man šitoje E. Masiulio rezgamoje sakmėje itin bjaurūs du dalykai:
1. Kodėl taip ir tiek atskiriama TEISĖ nuo MORALĖS.
Juk, anot Masiulio viešo pasisakymo, teisiškai jis tikįs, jog bus TEISUS.
O štai politiškai, morališkai - susimovęs.
2. Kodėl advokatas, imdamas solidų atlygį už konsultacijas, dar turėjo įžūlumo manyti, kad tauta patikės taip sukurtomis sakmėmis?
O jei būtų garbingas, pasakytų: Vyre, neatsispyrei pinigui, prisipažink, liksi žmogumi….Tau padėsiu….

 

Taisyklė Nuomonei       2016-09-7 8:42

Vagis visados ir melagis. Negali būti kitaip.

Nuomonė       2016-09-7 8:32

Kažkaip panašu į išsisukinėjimą nuo bausmės…

Sveiki       2016-09-7 8:19

Jeigu Masiulis bus isteisintas uz kysio emima, o Krlenskis uz davima, tai kaip mes galesime tiketi musu teisesauga.

už oleką       2016-09-7 8:04

olekas tai milijonais vogė. iš valstybės.
o masiulis tik šimtais tūkstančiais. už pagalbą apvagiant valstybę.
taip kad olekas kur kas pranašesnis.
balsuokime už didesnius vagis komunistus, o ne už smulkmenų vagis liberalus !!!

Todėl norisi palaikyti       2016-09-7 6:54

Oleką,kad jis neatsistatydina pagal Grybauskaitės kaprizus.nes Masiulis gali klysti,o Olekas ne?Be to, Olekas už profesionalų armiją,o atėjus dešiniesiems ar neprasidėtų karinė isterija?Nors už sodemus niekad nebalsuočiau.

Arvydas       2016-09-7 6:44

“Už savo poelgius reikia atsakyti”. Jei nesi politikas, didelio masto nusikaltėlis, amoralus žmogėnas.

kgbistų šertas berniukas       2016-09-7 6:25

klaipėdos kgbistai gerai šėrė tą berniuką, kai jis buvo susisiekimo ministru.
nes jūrinėms kompanijoms nesinori mokėti mokesčių Lietuvai - kodėl žydukai bei ruskeliai iš labai pelningo jūrinio verslo turėtų šelpti lietuviukus?

galams       2016-09-7 4:32

Maža ką ten Masiulis tvirtina! O gal suvokdams,kad sausas gali šįkart neišlipti,siekia mažesnės bausmės ir 106 tūkst.-jam neparanki suma?
Aš daugiau dėmesio skirčiau Moralisto nebepasitikėjimu teisėsauga,nes Jakilaičio laidoje jam išsprūdo “jei nebus klastojami bylos duomenys”,ar kažkas panašaus.Garliavos įvykių metu tai jis begėdiškai draskė akis visiems abejojantiems teisėsauga… smile

.......       2016-09-7 1:37

VAGIE ,zeminai nekalta. gerb.Venckiene ,Dievas tave nubaude.

Galai       2016-09-7 0:42

Kažkas čia vis dėlto labai ne taip net formaliai. STT randa 106 tūkstančius pažymėtų, o Masiulis aiškina apie 90 tūkst. paskolą. Išeitų, kad jis jei ir skolinosi, tai nei vienas, nei kitas neskaičiavo, kiek. Suprastit, tokia mizerija - vienas maždaug paėmė kokias penkias saujas ir davė, o kitas - paėmė tas penkias saujas, kuriose turėjo būti apytikriai 90 tūkst. Smulkmena, kad ten viršaus buvo tose penkiose saujose 16 tūkst. Draugelis Kurlianskis gal apsiskaičiavo…
Neįtikėtina. Verslininkai savo pinigus moka suskaičiuoti tiksliai.
Sutinku su Juozapu, kad matrioškinių tarnybų išpuolis ne pačių matrioškininkų sugalvotas, o matrioškos, kaip ir auksinių šaukštų skandalas ne Vilytės improvizacijos.
Kuo abi istorijos baigsis irgi nesunku nuspėti. Teisiniu požiūriu - visiškai niekuo, tačiau žala valstybei jau yra milžiniška. Yra sužlugdytas pasitikėjimas valstybe, teisėsauga, valdžia, politikais, partijom. Koks Prezidentės motyvas? Gal jai atrodo, kad po tokių pasitikėjimo žlugdymo avantiūrų ji susikraus vienintelės kovotojos su korupcija kapitalą? Iš dalies toks paskaičiavimas yra nukreiptas ne į valstybės interesą, o į mulkius, kurie ir šiandien ploja nežinia kam.
Teisingai sako Juozapas. Nusikaltimas čia yra dvigubas. Todėl kaip pas mus įprasta , kaltų nebus. Ir negalėjo būti.

Juozapas       2016-09-7 0:02

Baltais siūlais siūtas išsisukinėjimas. Advokatų išgimdyta pasaka.
Šioje versijoje įdomi tik išlindusi matrioškinių spectarnybų technologijų kasdienybė- kląstojimai, užsakomieji išpuoliai.
Bet, tai nei kiek neišsklaido Maslionkino veiklos korupcinių šešėlių.
Atmetu variantus palaikyti arba tą arba kitą pusę šioje istorijoje.
Nusikaltėliais laikau tiek liberastą-kyšininką, tiek gebistines spec.tarnybas bei iš už kampo jas vadeliojančią Ponią.

bla bla bla       2016-09-6 23:50

Sysiulis paverkšleno,o mes susigraudinome ir dantis sukandę patikėjome kasdieniais jo “makaronais”. smile Dabar tas klausimas,žinoma,liečiamas nebus,bet ateityje būtų smalsu sužinoti į kokį verslą savo dalį investavo Moralistas už Venckienės puldinėjimą.Valdiškuose kabinetuose buvo minimos penkiaženkės ir šešiaženklės sumos litais tuo metu.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.