Žiniasklaida

Ekspertė: valdžios sutelkimas LRT administracijos vadovo rankose turi pavojų visuomeninio transliuotojo nepriklausomumui

Tiesos.lt siūlo   2020 m. balandžio 16 d. 2:13

19     

    

Ekspertė: valdžios sutelkimas LRT administracijos vadovo rankose turi pavojų visuomeninio transliuotojo nepriklausomumui

Vilma Danauskienė | delfi.lt/m360

Seimo Kultūros komitete beveik metus derintas ir Seimui teikiamas Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) įstatymo pakeitimo projektas tėra kosmetinis, ir užsibrėžtų tikslų – sustiprinti visuomeninio transliuotojo nepriklausomumą nuo politinės įtakos – nepasieks, teigia žiniasklaidos teisės ekspertė, dr. Liudvika Meškauskaitė.

Tai žinoma advokatė pažymėjo trečiadienį, pristatydama savo pačios rengtą ekspertinę išvadą Kultūros komiteto posėdyje.

„Nepriklausomumo turinys yra išaiškintas Konstitucinio Teismo doktrinoje. Teismas pabrėžė, kad nepriklausomumas nacionalinio transliuotojo – tai ne vien tik nepriklausomumas nuo politikų. Šitas nepriklausomumas yra žymiai platesnė sąvoka. Tai yra ir nepriklausomumas ir nuo verslo struktūrų, ir nuo atskirų asmenų. O jeigu taip liaudiškai pasakysiu, tai ir nepriklausomumas nuo kažkokių tai asmeniškų ambicijų“, – Seimo komitete teigė L. Meškauskaitė.

Pasak L. Meškauskaitės, didžiausią pavojų kelia dabar siūlomame įstatymo pakeitimo projekte numatytas valdymo ir kontrolės funkcijų neatskyrimas, taip pat didžiosios valdymo galios sutelkimas viename asmenyje – įstaigos generalinio direktoriaus pozicijoje.

Siūlomame įstatymo projekte numatoma, kad LRT valdymo organai yra du: kolektyvinis organas - LRT Taryba ir vienasmenis valdymo organas – LRT generalinis direktorius.

LRT generalinės direktorės pareigas eina Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT Taryba kartu yra ir valdymo kontrolės funkciją atliekantis priežiūros organas.

Toks modelis, pasak dr. L. Meškauskaitės, kelia pavojų. „Visada labiau nepriklausomumą užtikrina kolegialus organas, ne vienasmenis. Vieną žmogų yra žymiai lengviau paveikti ir politikams, ir verslo struktūroms, ir panašiai. Mano giliu įsitikinimu, šitas įstatyminis reguliavimas ir šita valdysena – jie nepriklausomumo per daug neužtikrins. Nes kolegialus vienas vadovas, jis yra labiau paveikus, gali būti ir asmeninėms ambicijoms, tiek verslo struktūroms, tiek taip pat ir politikams“, – teigia žinoma žiniasklaidos teisės ekspertė.

Apie tai, kad reikėtų kai kurias valdymo funkcijas iš administracijos vadovo perkelti kolektyvinio valdymo organui – LRT Tarybai, Kultūros komiteto posėdyje užsiminė ir LRT Tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis.

Pasak jo, Kultūros komitete sudarytoje darbo grupėje, kuri beveik metus rengė įstatymo projektą ir kurioje dalyvavo ir LRT Tarybos deleguoti atstovai, buvo sutarta, jog būtent Tarybos funkcijoms turėtų būti priskirta generalinio direktoriaus pavaduotojų skyrimas.

„(2019 m.) gruodžio 18-tos dienos darbo grupės posėdyje mes diskutavome nemažai ir pertvarkėme bei perskirstėme Tarybos ir administracijos direktoriaus funkcijas. [...]

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2020-04-21 15:43

Gerai, kad geroji visuomenės dalis, nors ir neryžtingai, bando priešintis šiems puvėsiams.

Ass       2020-04-17 7:53

Saugumo tarnybos,lrt,didzioji dalis “ziniasklaidos”, “teisingi teismai” .. Nebematau jokio skirtumo,ta pati funkcija!

Vardas       2020-04-16 17:48

1991 metais Sausio 13 diena zuvo ~15 lietuviu. Dabar KonserVatniku-Liberastu LRT susirenka ginti tik ~15 pedalisku iskrypeliu, feminisciu, kurie pasiruose mirti tik nuo narkotiku.
Realiai LRT yra skirta Europos Socialistiniu Respubliku Sajungos slovinimui, Vilniui, Klaipedai, liberastiniam vilnieciui, klaipedieciui europinio socializmo gerbejui.

pastebejimas       2020-04-16 16:51

Viška valstybes valdymo ir valdžios vertikalė kaip ir rytu kaimynės nes vadžioje jėgos struktūrų atstovai.Kaip buvo su žiniasklaidai rytuose po 2000 metu.Jei nieko nesikeis tai tas pats bus ir Lietuvoje

pastebejimas       2020-04-16 16:46

dabar esantys prie valdzios nieko naujo net nesiteike sugalvoti.tiesiog nukopijavo nuo kaimyno is rytu visa valdzios vertikale.ir zinoma su ziniasklaida jie pasielge taip kaip nuo 2000 metu elgesi rytu kaimynine valstybe.Valstybeje -Lietuva jegos strukturos paememe valdzia ir visas scenarijus toliau -toks pats koks jau seniai visiems zinomas.Tik kas toliau-stagnacija,represijos,emigracija ir gal net dar blogiau

+ -        2020-04-16 15:26

T0mas J.: valdžios sutelkimas LRT administracijos vadovo rankose smarkiai pakenkė biudžetinio transliuotojo nepriklausomumui. Nevadinkim LRT “visuomeniniu”, nes visuomenės balso neklausiama nustatnt kaip ši įmonė bus valdoma ir kam ji tarnaus. Tai Seimo opozicijai tarnaujanti žiniasklaidos priemonė.

stasys        2020-04-16 14:09

Žaviuosi dabartine generaline LRT-ė direktorę , va kur moteris sutverta gainioti visokias menines tingias sielas . Jei A.Siaurusevičiui pritrūkus kantrybės retkarčiais netgi tekdavo slėptis el. skydinėje ..ši ponia griauna vyriškas užtvaras o R.Karbauskiui dargi primena va ka reiškia kai žmogus turi tikslą ir žino kaip jo siekti .. Sovietiniai ‚bebrai‘  ir po šiai dienai negali pro ja šonu praeiti , nekliudomi . 

stasys        2020-04-16 14:01

2020-04-16 13:03 > Gal reikėjo jautriau šonus vanoti , pilvo urzgulį nepasotinsi žodžiais .

Nepavydėk, zuzu,       2020-04-16 13:03

Tamstai, tikriausiai dar esi jauna (s?), atrodo, kad Jums tai jau tikrai nepavyks pasiekti to, ką pasiekė prof. Vytautas Landsbergis visomis prasmėmis: tiek, kaip profesorius, tiek, kaip valstybės vadovas. Bet aš Jums linkiu pasiekti dar ir daug daugiau: kad Lietuva, kaip valstybė, po koronos, Jūsų dėka, suklestėtų, sužydėtų, kad Jūs ne tik čia rašinėtumėte nesąmones, o dirbtumėte ir savo, o ir visos visuomenės labui. Dabar yra visos sąlygos Jums atsiskleisti, pasireikšti. Sėkmės!

zuzu       2020-04-16 12:37

is kazkur atsirado nuojauta ,kad po psedonimu slepiasi pats Landzbergis,mastymas ir sikreiptos vizijos labai jau susiskamba su tuo galiunu.Blogai,kai prastas muzikologas(nemoka skambinti pianinu)tampa per prievarta valstybes vienvaldziu beprociu,juk tai irodo,tas balkonelio uzvadymas.Tvartelis velniai nemate,ber SIGNATARU balkonelis ir jame tik sis nusenes joske.

Kis       2020-04-16 12:29

ponia jis senai priklauso Landzbergiui,apie ka mes cia snekame,kodel mes tokie esame istyze?Ta visa siukslyna reikejo issluoti su Skydines vadovu.Nejaugi sis puszydelis toks itakingas?Snekam ir snekam,o kas is to pinigai tai musu ,o propganda rusu?

Dezinformatorių       2020-04-16 11:57

profesija šiuo metu pati paklausiausia ir geriausiai apmokama. Be dezistų pagalbos konkurento nenugalabisi. Pirma konkurentą reikia kuo nors apkaltinti, kad runkelynas arba zubrylos, mokslo pirmūnai, patikėtų, o po to jau gali ir nukariauti - viešai karti, runkeliams plojant arba klykiant choru.

tiek>LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2020-04-16 10:44

durneli,kur tu toj taryboj matai nors vieną tikrą komunistą .Vieni prisitaikėliai ir ten - juos ir analizuok.

AAA       2020-04-16 10:41

Manau, kad kirti reikia dėti ne ant nepriklausomumo, o ant objektyvumo, bešališkumo, padorumo. Įstatymais tokius dalykus yra sunku sureguliuoti.

O ko norėti?       2020-04-16 9:20

Kas atstovauja LT PSO? Demagogas P.andriukaitis.Kas vadovauja LRT? Buvusi delfistė.Kur gražiai paplito buvusieji LRT nuomonių formuotojai?Toks ir vaizdelis,už pinigus parduos ir tėvynę,ir artimą savo.Bet kas paduoda komandą šiems tariamiems tiesos skleidėjams?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-04-16 8:51

Svajonių Lrt, tvarkai (pa)daryti Lietuvoje
*
Lrt taryba - be partinių seimo komunistuojančių gaujų 4 narių.
Lrt taryba - be prezidentūros komunistuojančių grybauskinių 4 narių.
Lrt - laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
Lrt - Tautą telkianti priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
Lrt - Tautos priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.
*
Kada renkamės prie komunistuojančių gaujų okupuotos Lrt, kad išjungti burokevičininkų grybauskinių (bei panašių) komunistinę propagandą ir pradėti naudoti ją pagal paskirtį Tautos ir Lietuvos labui?
*
Reikia vado žodžio.
__________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
2020 balandžio 16

stasys        2020-04-16 8:18

Antklodės tampymas . Galiausiai rezultatas bus toks kad mes vėl grįšime prie klausimo o kokios LRT-ė nori visuomenė  ?  V.Radžvilas paskelbė vienu pirmu uždaviniu užimti LRT-ė pastatą ir joje iškelti savo pliuralizmo vėliavą . Bene tai vienas populiariausių pastatų Vilniuje, dėl kurio kontrolės perėmimo nagus laužė ne tik R.Karbauskis su A.Juozaičiu bet ir visa plejada politiku .. pasitraukus A.Siaurusevičiui. Imli nauja vadovė ilgai neužtuko tapti nepageidaujama politiku tarpe , štai ir ši karta už viena simbolinį eurą L.Meškauskaitė taršo R.Karbauskio komiteto visu metu darbą ..nesigailėdama reziumuoja jog tomis pataisomis nebus pasiektas norimas rezultatas . Aš tai paklausčiau Seimo kanceliarijos ar galima paskaičiuoti kiek ir kokiu išlaidu buvo patirta susiderinant nauja požiūrį į LRT-ė darbą ir žodžio sąvoką NEPRIKLAUSOMUMAS .Gal viena karta reiktu nustoti tobulinti tai kas aplamai nesuderinama iš pagrindu LRT- ė turi pritraukti žiūrovus o ta padaryti galima tik rodant kokybiška ir įdomu turinį  . Nepriklausomumas ateis kai ta televizija ims pati uždirbti pinigus ir jei nebereikės tiesti rankos į visuomenės kišene . Jei truputi atvynioti juostele atgal 2014 Seimas LRT- ė finansavimą susiejo su biudžeto įplaukomis ir tai padarė ta televizija labai viliojančiu kąsniu pasmaguriauti tiems visų mūsų labui . Kaip man tai čia dar didelis klausimas ar pats R.Karbauskis supranta kokios Lietuvos visuomenei reikia televizijos .

KOdel tas ELerte       2020-04-16 6:27

Vis tituluojmas"nepriklausomas ir nacionalinis”? Nuo ko jsnepriklausomas?

Žinot,       2020-04-16 6:02

manyčiau, kad visos dezinfosklaidos priemonės vienose rankose. Dezinformacijos pagalba valdomos masės - prastuomenė. Nieko naujo.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.