Ekonominė politika

Ekonomistai perspėja dėl laukiančios euro griūties

Tiesos.lt siūlo   2020 m. kovo 31 d. 20:30

18     

    

Ekonomistai perspėja dėl laukiančios euro griūties

propatria.lt

Du ekonomikos ekspertai prognozuoja, kad iš Kinijos kilęs koronavirusas kitoje pasaulio pusėje gali pribaigti euro valiutą, o kartu potencialiai ir visą Europos Sąjungą.

Belgijos ekonomikos profesorius Paulas De Grauwe teigė, kad jeigu ES nerodys solidarumo su savo narėmis, kurios kaip Italija buvo skaudžiausiai paveiktos viruso pandemijos, „visas europinis projektas gali žlugti“.

Jis siūlo išleisti koronos obligacijas, finansinį įrankį, kuris būtų ankstesnių euroobligacijų atitikmuo ir padėtų dalintis ekonominę riziką su viruso paveiktomis šalimis.

Koronos obligacijų idėją palaikė ir Italija, ir Europos Centrinio Banko prezidentė Christine Lagarde, tačiau tam prieštarauja turtingiausios eurozonos šalys kaip Vokietija ir Nyderlandai.

Profesoriaus P. De Grauwe nuomone, šalys kaip Nyderlandai gyvena lyg „kitoje planetoje“ ir pridūrė, kad būdamas italu ir matydamas kitų ES šalių abejingumą šioje situacijoje tikrai svarstytų išėjimą iš Sąjungos.

Desmondas Lachmanas, Amerikos verslo instituto analitikas, taip pat teigė, kad Europos Centrinis bankas turi labai mažai kitų pasirinkimų kaip tik padėti Italijai, pabrėždamas, kad Italija yra viena euro steigėjų ir trečia didžiausia eurozonos ekonomika, be kurios euras tiesiog neišgyventų.

„Kitais žodžiais tariant, tikrasis klausimas yra, ar bus pajėgi įtikinti nelinkusius to daryti savo šeimininkus Vokietijoje ir Šiaurės Europoje skolinti Italijai pakankamai, kad šios ekonomika išsilaikytų“, - klausia jis.

Praėjusią savaitę Confundustria pramonininkų lobio vadovas Vincenzo Boccia pasakė, kad Italija atsidūrė „karo ekonomikoje“. UniCredit banko ekonomistas Erikas Nielsonas pridėjo, jog šiais metais tikisi Italijos ekonomikos susitraukimo 15 procentų.

Italijos senatorius ir vienas populiariausių šalies politikų Matteo Salvini savo ruožtu pareiškė, kad šalyje kils itin dideli neramumai, jei Italija nesulauks apie 100 milijardų eurų dydžio finansinės pagalbos.

Parengė Chris Tomlinson, išversta iš breitbart.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pensininke       2020-04-3 10:29

Gudrus   ir   kompetetentingi Lietuvos protai ignoruojami   vidutunybiu politiku,  kurie   del   asmenines naudos   lojalus paciam   VELNIUI.  Nera ir   rinkeju,  kurie   klaidinami   daugumos   nusistekenusios   ziniasklaidos.

Lietuvis       2020-04-2 21:46

Manau kad lito ismetima ir euro ivedima turejom sprest referendumu, o ne keletui valdininku leisti spresti toki svarbu klausima.

Eeeeuras       2020-04-2 21:17

Visa laika stebesimes protu nesuvokiamais ir tuometiniu ir dabartiniu valdanciuju sprendimais. Gal ir tokrai yra svarbiu sprendimu pati sistema bloga kai nusprendzia maza grupele uz savo sprendimus niekuo neatsakanciu asmenu. Teisiskai priliginti nepakaltinamies uz savo veikamus. Pavadinta tai yra teisiniu imunitetu. Beprociai irgi turi teisini imuniteta, bet pavadinami nepakaltinami. Irgi uz savo veiksmus neatsako…

Kaimietis       2020-04-2 21:08

Na as durnas kaimietis. Na pakeite litus i eurus. Na pdejo litus Lietuvos banko rusiuose. Bet juos eme ie sukarpe. Is onoro tik. Nesvarbu kiek uzmokejo uz ju ispausdinima. Negaila kiek uzmokejo uz spausdinima. Onoras sukarpyti buvo svarbiau. Absurdiska kai miljardinius sprendimus priima grupele asmenu kurie priedo yra uz teisiskai nepakaltinami ir uz priimtus sprendimus nenesa teisines atsakomybes.

stasys        2020-04-2 11:48

Kuo paprastesnis ir akivaizdesnis atsakymas problemai tuo labiau siekiama ją apipinti įvairiomis teorijomis ir išsigalvojimais . Tos kelios nuomonės nesiūlo atsakymų tai kas laukia euro rytoj .

ah1       2020-04-1 19:32

neraliuotas virusas https://youtu.be/kTjuVZEtFSc

Raigerdas        2020-04-1 18:54

O kodėl niekas šiandien neklausia V. Vasiliauko su jo dviem ar trim dimensijom, apie euro ateitį? Kai reikėjo atsisakyti lito, tai jis apie eurą tada suokė labai gražiomis spalvomis. O kodėl niekas neklausia Butkevičiaus, nes tas irgi aktyviai dalyvavo keičiant litus į eurus. Visai Lietuvai turėjo išeiti pigiau, bet išėjo brangiau. Pigiau išėjo tik bankininkams, nes dėl jų, gal būt, ir buvo atsisakyta lito.

Nei kas būrė,nei prognozavo....       2020-04-1 16:08

Tookie protingi analitikai,toookios gražios prognozuotojos,ir pildosi senutės Vangos nupieštas scenarijus.Ne tokia didelė Čekija apsieina be euro,o mes strimgalviais pirmi visur.Pasirodo,tas monolitas ES molinėm kojom,o tikslas patekti į EP - visų
priešpensinis svajonės įsikūnijimas,ko sukti galvą dėl krizės,jiems ji negresia.Kas iš mūsiškių paaukojo nors vieno mėnesio algą medikams,o parlėkė visi!

ah1       2020-04-1 14:59

Ne viskas taip paprasta rinkų karuose….Priklauso kinų CB 11:09,
klanai 4 :10…  : https://youtu.be/ipg9Mz0XSjA
demaskavo S. Ž.

Gerai nebus       2020-04-1 11:09

Jei euras ir išliks, kažin kas iš jo liks po visų koronos obligacijų, ir kai tam, kad užkamšytų visas atsivėrusias skyles, eilinį kartą išgelbėtų bankininkus, visas pietines ES valstybes, ES eurų spausdinimo staklės bus paleistos aukščiausia pavara? ES oficialiai siekiama 2% infliacija ir taip kiekvieną dirbantį ir pinigines santaupas laikantį kasdien pakankamai skaudžiai sistemingai apvaginėja. Dabartinėje krizėje poreikis apšvarinti visų kišenes bus tikrai ne tos eilės. Ypač dėl fakto, kad daugelis ES valstybių ir taip buvo iki ausų prasiskolinusios. Gal ir nevirs euras mūsų dar daugelio prisimenamomis “vagnorkėmis”, ir Zimbabvės pinigų nuvertėjimu neaplenksim, bet akivaizdu, kad laikyti pinigines santaupas (eurais ir turbūt daugeliu kitų valiutų) dabar tampa taip rizikinga, kaip jau seniai nebuvo. Neįsivaizduoju, kaip krizės apimtas ir bankrutuojantis ūkis galėtų išlaikyti stiprią valiutą... Matyt vėl, kaip per praėjusią krizę, su pavydu žiųrėsim į lenkus…

dėmesio       2020-04-1 11:06

Lietuvoje tai plinta naujas užkratas vardu “stasys” . Brrrr…

stasys        2020-04-1 8:43

Gražulis dar prašė ji panešioti per LGBT paradą policininku ir tie ji nešiojo , kaip patrakę . Baisiausia tai kad tai buvo daroma, pasak ano Seimo nario , visos Lietuvos labui . Taip kad mažiau kreipti dėmesio kokios idėjos gimsta Gražulio galvoje .

stasys        2020-04-1 8:40

Visada yra rizikos jog tiems kas labiausiai suinteresuoti bendrijos gyvavimu gali imti ir atsibosti tęsti ta spektaklį kai vieni sėkmingai dirba ir tvarkosi o kiti imituoja ir gyvena sau malonu gyvenimą . Kuo kalti tie Vokiečiai kurie daugiausiai užsivertė sau naštos palaikant gyvybinga ta idėja. Tie kas silpniausi ekonomiškai silpniausi ir imunitetu į kuri ir nukreiptas corono virusas . Keista kad nieko negirdime apie Graikija .. nors ja purto problemos ne mažesnės nei ta Italija .

Pamenu pamenu       2020-04-1 8:07

Sakė Gražulis, kad neutelizuokim litų, vietų yra kur juos susandėliuoti ir užšaldyti, kad nereiktų, kas žino, vėl jų spausdinti.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-04-1 6:49

Sugrįžo litas po rublio, sugrįš ir po eurorublio.
_______________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
2020 balandis

ah1       2020-03-31 23:11

pagal Q, Qanon, Q+  https://youtu.be/06ApGfr816M
Q,Qanon, Q+ prieš “dyp steit”

ah1       2020-03-31 22:47

nieko naujo, kapitalizme ekonomika vystosi stichiškai, gaivališkai ir periodiškai ateina rinkų persidalijimas pagal kap.polit ekonomikos mokslus TSRS laikais…Kiek pamenu Trumpas pažadėjo gamybą atkelti į ameriką ir pasisakęs sutartis daryti su valstybėmis atskirai, tik nepasakė kokiais mechanizmais tai įgyvendins.

žmogysta su liemene iš kt. dimencijos       2020-03-31 21:33

-Euras stabilus, niekas nebranKz.
Vertimas:
-Barankų skylių ir liemenių rankovių bus nemokamai, o padvėsusių asilų ausų gausit nuo Puškino.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.