Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Policija

Eglė Mirončikienė. Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 15 d. 13:20

39     

    

Eglė Mirončikienė. Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą

Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą. Iš pareigūnų šaipytis negalima! Policininko karikatūra – tai jo garbės ir orumo pažeminimas. Taip nusprendė Ivanas Sčiuko, Vilniaus VPK Viešosios tvarkos valdybos tyrėjas, reaguodamas į paties Vilniaus apskrities VPK imuniteto valdybos korupcijos tyrimų skyriaus viršininko Mariaus Danausko tarnybinį pranešimą.

Anot Vilniaus apskrities policininkų sąžinės prievaizdo, „Eglė Mirončikienė, kritiškai vertindama policijos pareigūnės K. Antipovos veiksmus, pastarajai vykdant tarnybines pareigas, bei įvardijusi pareigūnę kaip metų pradžios „Raudonąją žvaigždę“, be to netiesiogiai kritikuodama pareigūnę dėl durnumo ir neišmanymo, taip pat galbūt susiejusi pareigūnę su jos tautybe ir sumontavusi bei paskleidusi socialiniame tinkle fotonuotrauką, kurioje pareigūnė K. Antipova vaizduojama su tarybinės Rusijos karine uniforma, įžeidinėjo pastarosios ne tik kaip asmens, bet kaip ir policijos pareigūnės garbę ir orumą“.

M. Danauskas mano, kad tokiais veiksmais E. Mirončikienė galėjo padaryti administracinį nusižengimą, numatytą LR administracinių nusižengimų kodekso 508 str. ir kreipdamasis į visos Vilniaus apskrities policijos viršininko pavaduotoją Mindaugą Puskunigį pasiūlė spręsti klausimą dėl E. Mirončikienės patraukimo administracinėn atsakomybėn.

Tyrimą vykdančiam pareigūnui Karina Antipova paaiškino, kad dėl minėtos karikatūros ji yra morališkai įžeista, patyrė didelę moralinę žalą, dėl to pašlijo jos sveikata, net teko kreiptis į medikus, pareigūnė turėjo nedarbingumo lapelį. Matomai po patirto smūgio ji dar nėra galutinai atsigavusi ir pati parašyti tarnybinį pranešimą dėl jos garbės ir orumo pažeidimo neįstengia.

Kodėl tragiška pareigūnės padėtis nesujaudino artimiausių jos bendražygių ir tiesioginių vadovų, pasakyti sunku. Kodėl tik aukštas pareigas užimantis, visos apskrities policijos pareigūnų korupcijos specialistas išdrįso paremti ją tokią sunkią valandą, galime tik spėlioti. Gal todėl, kad yra pats skaidriausias, principingiausias ir drąsiausias, nebijantis tapti sekančiu Eglės Mirončikienės žiauraus psichologinio kirčio taikiniu.

Nors Lietuvos Aukščiausiasis teismas yra seniai ir aiškiai pateikęs išaiškinimus šia tema, toks uolus garbės ir orumo gynimas jokiu būdu nelaikytinas piktnaudžiavimu teise ar persekiojimu už kritiką. Ko gero, kai kurie piliečiai garbės ir orumo turi taip mažai, kad be išskirtinės apsaugos jų gali tiesiog nelikti.

Prieš Vilniaus miesto apylinkės teismą teks stoti kovo 5 d. 8:30.

https://www.facebook.com/338890370076005/photos/a.339503176681391/508379476460426/

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

prie ko čia šaržas        2020-02-18 17:38

Tokia jau ta zadanijų vykdytojų dalia. Užsakovas nesusitepęs, švarutėmis rankelėmis, o gumbai kovinėms antipovoms.

Eglei, autorei,       2020-02-18 7:21

atidžiau pažiūrėjus ANK tuodu šalia esančiius straipsnius, tampa akivaizdu, kad nesate subjektas juose numatyto administracinio nusižengimo. Trūkstant bent vieno pažeidimo sudėčiai būtino elemento (subjektas - vienas iš keturių), nėra administracinio teisės pažeidimo. Naujamadiškai - administracinio nusižengimo.
Subjektas, t.y. asmuo, atlikęs tuose straipsniuose nurodytą veiką, yra tas, kas statutinių pareigūnų (policijos tame tarpe) pavyzdžiui sulaikomas, ar tiesiog paprašytas parodyt asmens dokumentą, juos iškolioja ar kitaip išgvaltavoja bet kuriais tose teisės normose išvardintais būdais.
Jei nepatingėsite pasikuisti Google, rasite EŽTT kelių metų senumo sprendimą, kuriuo buvo išteisintas tūlas prancūzas, savo šalies anuometinį prezidentą viešai pavadinęs idiotu. O čia, - viešu asmeniu esanti mergaitė policininkė susireikšmino dėl jai adresuoto šaržo… Buuu…
Teisė į nuomonę ir valstybinių institucijų bei pareigūnų kritiką yra daug didesnės socialinės vertybės (konvencinės, beje), negu užpernai perdaryto kodekso kūrėjų atskirais momentais pastebiimas šlykščiai stalinietiškus užmojis. NEPRAEIS.
Viskas bus gerai, gerbiamoji. Jei ne LTSR-2 teismuose, tai Strazbure.

dada       2020-02-17 20:30

Ta marusia galės iš ją “įžeidusios” Lietuvos pilietės prisidurti penigo prie savo ubagiškos policajinės algelės… Marusia galės nusipirkti kvepalų...

prisiminė garbę       2020-02-17 12:04

apie savo garbę ir orumą turėtų teirautis tų,kurie ją užsiundė dorotis su piliete laikančia rankoje vėliava. Vykdant antikonstitucinį įsakymą klausimų nekilo ? Gal premija kvepėjo ?

tam DDD       2020-02-17 1:49

Ačiū, kad priminėte. Dabar jau aiškiau, kodėl liūdnos šlovės R.Požėla kviečiasi V.Grigaravičių į patarėjus.

okupantai buvo, yra ir bus banditai       2020-02-16 21:42

koks dar teismas? pvz., jeigu beveik 30 metų, užsislapsinę okupacinės valstybės agentai (pvz. kgbistų grupuotė), pažeidžiant Konstituciją, nerinkti asmenai kurpia “įstatymus”, prisiskiria sau teisėsaugos teises, pasiskiria savo nusikalstamumą saugančius “prokurorus” ir “teisėjus”, tai nėra teisė. tokie “tyrėjai”, “prokurorai”, “teisėjai” tėra tik tam tikros grupuotės (pvz. huntos) įsakų vykdytojai . iš neteisės negali kilti teisė. jei nesivadovaujama šalies Konstitucija, tai yra nusikaltimas, vadovaujamasi banditų suokalbiais, kurie absoliučiai prieštarauja įstatymui. banditizmas nėra įstatymas. tokiais atvejais teismas negalimas. pvz. LR konstitucija, 6 str. “Kiekvienas savo teises gali ginti remdamasis Konstitucija”. o kuo remiantis “tyrėjas” gali pateikti kaltinimus. neteisėtai valstybę užvaldžiusių asmenų “(ne)teisės aktais”?

stasys        2020-02-16 15:49

Prtašalietis gali su manimi nesutikti bet tai ir yra ta tikroji demokratija , kai valdžios pamatus drebina paprasta moteris su labai vidutiniškais gebėjimais naudotis fotošopu ..Ji nei guašais teplioja .. ji netgi tekstus , kritikuojančius policija, rašo pagarbiai , vengdama tu grubiu išsireiškimo formų kuriu pilna pačiame demokratiškiausiame Tiesos portale .  Gal tai silpnumo požymis policijos įžvelgtas ? o gal tik Tiesos paieškos ir tiems patiems policininkams paaiškinant kada nusikaltimas viešoje vietoje virsta piktybiniu .. kenkiančiu visuomenės tvariai aplinkai .

Jai       2020-02-16 13:17

Ta uniforma jai labai gražiai tinka, su ja puikiai atrodo

Prašalietis       2020-02-16 10:48

Eglė Mirončikienė prisižiūrėjusi Simsonų ir kitų komiksinių vėlevnešių, performerių, lipdukų lipdytojų, šiuolaikiškai įvertinusi šiandieninę Seimo rinkimais kvepiančią situaciją, nusprendė, kad yra pats laikas pasidaryti pačiai “žinomesne patriotine-tautine vėliavneše, performere, lipdukų lipdytoja”. Kiek per 30 metų visokių eilinių durnių, padarę “neeilinius patriotinius ar tautinius” chodus, pakliuvo į Seimą ar žemesnes valdžios struktūras pavyzdžių yra pilna. Nes apie tokią kaip niekuo neišsiskiriančią iš kitų eilinę bobelę Mirončikienę, dirbančią neypatingą darbą kaip ji dirba, ką ji “sugebėjo kaip visuomenės ir kitokia veikėja” iki vėliavos pamosikavimo be progos ir reikalo, lipdukų palipdymo, pasiperformerinimo niekas ir niekad nebūtų ne tik Lietuvos mastu, bet ir nuosavam kieme kaimynų tarpe nei žinoję, nei kalbėję. Lansberginiame durnių laive eilinis jo durnius turi ką nors “politiško” ir viešai padaryti kaip"neeilinis"durnius, tuomet likusieji eiliniai durniai ir rašantys straipsnelius “patriotiniai neeiliniai durniai”, pasiskirstę į “už” ir “prieš”, šį eilinį durnių pradeda daryti” neeiliniu, patriotiniu, tautiniu ir kitokiu teigiamu” durniumi. Ką “naująjai neeilinei” E. Mirončikienei, visų eilinių durnių džiaugsmui, ir “pasisekė” padaryti.

DDD       2020-02-16 10:15
Liepa       2020-02-16 10:11

“Puikiaisiais” ir “nuostabiaisiais” tarybiniais laikais už pašiepiantį raudonąją valdžią antitarybinį anekdotą  galėjai atsidurt pas baltas meškas ilgiems katorgos metams. Dabar, nepriklausomybės metu, Eglė Mirončikienė už savo Tėvynės konstitucijos garantuojamą teisės į savo nuomonęs išsakymą ir policijos pareigūno netinkamo poelgio sukritikavimą (straipsnio ir karikatūros pavidale ) papuolė  policijos viršininkų “globon”....// Kokie “jautrūs” mūsų pareigūnai. Pagal šiuos jautrius vyrus neva “nejautri” Eglė Mirončikienė “menkina ir pakerta pasitikėjimą” šaunia policijos pareigūne, kuri ankstėliau jautriai “likvidavo” trispalvę iš kažkokios neva “neteisingai” ja besinaudojusios pedagogės…// Ir visa tai vyksta ne kažkur , o pačioje laisvos Lietuvos sostinėj….// Su tuo visus ir sveikinu! Uždekime žvakutes ir pasimelskime. //Eglei linkiu stiprybės ir nesiduot “nukertamai”.//

Daina       2020-02-16 10:07

Kai nepriklausomoje? Lietuvoje žmogui iš rankų išplėšiama tautinė vėliava ir jis ginkluotų pareigūnų nuvežamas į komisariatą, ką tai reiškia? Kieno garbė ir orumas buvo pažeisti? Turi visa tauta sau atsakyti. Ir tai ne retorinis klausimas.

Okupanto        2020-02-16 8:30

įžeidimas buvo ir tebėra nusikaltimas. Kaip sako konservatorius Mažylis - tokia teisės viršenybė. Kas stipresnis - to ir teisė, ir viršenybė.

Marginalas       2020-02-16 1:43

Milicininko įžeidimas buvo nusikalstamas dar SOVIETŲ SĄJUNGOJE. Kas neaišku?

Kazys       2020-02-16 1:17

nu va stasiukai tau 22:50 rekomenduoja pasikepk keptuvėje savo kiaušus ir suvalgyk tada balsas taps skardus ir tyras kaip spaliuko ,ir galėsi dainuoti tarybinių laikų daineles arba ką nors iš Končitos Vurst repertuaro.

ah1       2020-02-16 0:22

tai tik per 30 metų pumpuojamo skonio rezultatu išauginta karta. Nori išauginti protingą - duok aukštą skonį, nori neprotingą - duok žemą skonį. Auklėjama pagrindinai pavyzdžiu, kas nuo vaikystės matoma, girdima toks ir rezultatas, o rezultatas pasiekiamas tikslu. Pelno ir rinkos ekonomikos variklis ir tikslas vartotojiškumas, kuriam reikalingas vartotojas mažai mąstantis, priimatis reklamas kaip dievo įsakymus, o kad toks gautūsi be paliovos kalpokinamas debildėžėmis visokiausiomis -įjungi TV -  “rusai puola” ir reklama, įjungi internetą ” rusai puola “ir reklama,...šaldytuvą baisu įjungti… O jei trumpai tai rezultatas pasiektas - sukrtas mažai mąstantis vartotojas pelnams “kalti” o baisiausia kad tokie ateina į valdžios struktūras.

štaziui       2020-02-15 22:50

... įkaitinęs iki raudonumo špyžinę keptuvę, driokstelėk ja sau per kiaušus. Tuomet nekalto spaliuko falcetu dainuodamas “И Ленин опять молодой, и Октябрь еще впереди“bėkneatsigręždamasį žmogaus teisių stebėjimo ar kokį ten institutą atsiimti savo trisdešimties norveginių. Ir neužmiršk ataskaitą фсб kuratoriui pristatyti,gal irgi kokių trisdešimt rublių duos.

Nieko nepakeisite,       2020-02-15 21:50

kai rinkėjai renkasi tautos nunykimą ir savižudybę per rinkimus. Juk ne šiaip sau teigiama, tyrimų institutai užsieniuose teigia, kiek ir kokiais metais mūsų beliks tiek ir tiek, ir kada bus pasiektas nulis - galutinis kas tokis?

Bet to Donausko        2020-02-15 21:40

lietuvių kalba prastokai išmokta: rašo “neišmanImo”, o turėtų rašyti “neišmanYmo”...

stasys        2020-02-15 21:38

konservams 2020-02-15 20:36 . jei jau neturi klausos ir balso dainuoti neturėtu ..taip ir su menine siela .smile

konservams       2020-02-15 20:36

Kai griovė ir išgriovė,
Kai mynė ir sumynė,
Sodoma jų šventovė,
Jiems Briuselis – tėvynė.

Stribukai, komjaunuoliai,
Dabar tautos “elitas”.
Taukais ištinę snukiai,
Tiesiog maldauja plytos.

Už ką, brangus Dievuli,
Apleidai Lietuvėlę,
Kad jos šventa žemelė
Magnolijom apžėlė?

;

Idomu, ar putinui pasiskundė?       2020-02-15 19:59

...Tyrimą vykdančiam pareigūnui karina antipova paaiškino, kad dėl minėtos karikatūros ji yra morališkai įžeista, patyrė didelę moralinę žalą, dėl to pašlijo jos sveikata, net teko kreiptis į medikus, pareigūnė turėjo nedarbingumo lapelį. Matomai po patirto smūgio ji dar nėra galutinai atsigavusi ir pati parašyti tarnybinį pranešimą dėl jos garbės ir orumo pažeidimo neįstengia….

stribai įsisiautėjo       2020-02-15 19:46

Iškart buvo aišku, kad Stribas - lietuviškas Putino atitikmuo. Prieš Stribo korupciją gali nublankti net AMB. Dabar va stumiamas įstatymas dėl gyvenamųjų namų bendrijų yra proteguojamas Stribo. Su Romanovu siejami veikėjai iš “Būsto valdos” netgi žino kam reikia susimokėti - parėmė Stribo draugo krepšinio komandą “Lietkabelis”.

nesuprantu       2020-02-15 19:26

taip susirgo dėl pajuokavimo? Ar tinka į policininkus? Gi jiems keliami stiprios sveikatos reikalavimai?

Tarnauja       2020-02-15 19:07

imperinėms bendrijoms - okupantams.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-15 19:06

Kai (Rusijos valstybės paslaptis) komunistė Dalia Grybauskaitė užsirioglina ant NATO tanko bei su vandalu Mariumi Ivaškevičiumi išniekina partizanus ir Gitanui Nausėdai tylint, tai - l didelė grėsmė nacionaliniam saugumu. Kai Zigmas Vaišvila, su prokuratūros pagalba, siekia išaiškinti tiesą apie Dalią Grybauskaitę, prokuratūra išsisukinėja ir tyčiojasi iš tokio siekio.
Labai daug ženklų rodo, kad Lietuvoje, antikonstituciniu būdu veikia l didelė gauja svetimšalių naudai. L blogai

valdžiagyviams        2020-02-15 18:59

POEMA APIE SOČIĄ KIAULĘ

Na, kam gi kiaulei dar ieškoti gilių?
Juk rudeniop jos pačios žemėn kris,
O komsomolcai pagal tulpės stilių
Sukals į grabą Tautai tik vinis…
Na, kam gi kiaulei rūpintis dar loviu?
Jame – putra, raudona ir dykai,-
Ir jei lovy dar riogsai visu svoriu,
Sapne vis grįžta Lenino laikai…
Na, kam gi kiaulei rūpintis paršeliais?
Vistiek juos kartą ims ir iškastruos.
Bet bilietukas raudonais viršeliais
Lig amžiaus galo vis širdy kabos…
Na, kam gi kiaulei motiniška meilė?
Jei kas šėlios, – ji tą tuojau suės, –
O tie, kas mikliai persidažė kailį,
Šiauduose kuiliui pilvą kasinės…
Na, kam gi kiaulei žinios apie tvartą?
Juk ėsti gauna lygiai su visais…
Tad kas padus palaižė vieną kartą,
Tas visad eis takeliais raudonais…
Na, kam gi kiaulei svetimos problemos?
Tas, kas ne tvarte – te badu nudvės.
O kam iš Kremliaus ūkia dar sirenos,
Vargu, ar Tautai tas bėdoj padės?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-15 18:43

Kovo 7 dieną, šeštadienį, Vilniuje,
Nacionalinio susivienijimo
Steigiamasis suvažiavimas.
Va čia
https://www.facebook.com/nacionalinissusivienijimas/
___________________________________________________
Sąjūdis 2 (sukilimas)

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-15 18:35

Lietuvos konstitucijos
5 straipsnis
Valdžios įstaigos t_a_r_n_a_u_j_a žmonėms.
***
– Ar įstaigos t_a_r_n_a_u_t_o_j_a_i turėjo žmonių p_r_a_š_y_m_ą – atakuoti patriotus keturiais ekipažais?
– Panašu, kad neturėjo.
– Tuomet, tai – antikonstitucinė saviveikla, rusiškos milicijos būdu. Kai milicijos tarnautojos (su klaidinančiu užrašu policija) neturėjo žmonių prašymo, tai jųjų veiksmai – neteisėti (antikonstituciniai) net ir su milicijos (su užrašu policija) generalinio komisaro nurodymu ar reikalavimu.
***
Lietuvos konstitucijos
6 straipsnis
Konstitucija yra vientisas ir t_i_e_s_i_o_g_i_a_i taikomas aktas.
____________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
2020 vasario 15

T0mas J.       2020-02-15 18:24

Lietuvos Policija toliau save žemina.

stasys        2020-02-15 18:18

Nieko tokio komentare neradau . Gal tas darbelis su fotošopu ..kiek nekorektiškai atrodo, bet jei autorė jo neplatino po internetą teisme galima pabandyti užginčyti ta skiriama bauda . Reiktu visiems suprasti kad tokios administracinės bylos Lietuvos gana naujas reiškinys todėl tam kad suformuoti visuomenėje tam tikra teismine praktika tokiuose ginčuose , teks kažkam dėl to pasiaukoti . Autorė galėjo ne fotošopu pasinaudoti , o imti į rankas pieštuką .. ir tai jau butu traktuojama kaip karikatūra ..

Jei tik       2020-02-15 17:13

prasidėtų koks tai rimtas karinis konfliktas ir vėl čia Rusija įžygiuotų - pirmieji lėktų pasitikti su gėlėmis arba pasiduotų, kaip 1940 metais ir stribų šiandien kur kas daugiau būtų nei anuomet. Girdime, kaip dantimis kalena iš neapykantos mums. Girdime, ką pašnibždomis už sienų kalba mūsų atžvilgiu - ne kurti. Ką darys su mumis ir kaip galabys.

Sunki kova už       2020-02-15 15:32

lietuvybę.Svarbi būtų ir partijos,ir asmens krikščioniška pozicija.Tik tai padėjo vaduotis iš rytų prievartos,tik taip galima atsilaikyti ir prieš  iš vakarų atėjusią neoliberalią prievartos mašiną.Čia visa valdžia vieni kitų bijo,-taip įbauginama visuomenė.Mūsų polit.kaliniai tik su Dievu širdyje atsilaikė.

Be desovietizacijos ir       2020-02-15 15:29

rimtos liustracijos Lietuva ateities neturi - tik nunykimą. Na, o dabar aplink beveik visur Sovietų Lietuvos kūrėjai ir jų plėšrūs anūkėliai, okupacinio režimo aktyvistai.

Čia nieko naujo       2020-02-15 15:11

Rusijoje tas pats. Suduok ten policininkui per ausį laiptinėje - administracinė bauda. Paimk policininką už pažasties per mitingą - dveji metai kalėjimo…

gitazita.       2020-02-15 14:50

šiaip tai Antipova tik klusni iešmininkė.dėdžių davusių įsakymą sulaikyti fašistę ji neišduos.ps. žodį fašistę panaudojau perkeltine prasme.

Ramiros       2020-02-15 14:42

“Oi, mergyte nieks nekaltas, tiktai tu pati,,,,” - dainuojama. Patraukli ta pareigūnė, net ir aš, nors, ir senis, užkaitau ....  Anoks tai, mano manymu, įžeidimas ar pažeminimas. Ji juk, berods, pati prisiprašė kritikos strėlių. Nieko tokio baisaus tame nematau, Orumą ir garbę gi turėti reikia ir visada tai nešiotis ... Tarp kitko, man patinka ji toje aprangoje ir šypsena žavinga. Ko dar jai pergyventi dėl to ?

grumstas       2020-02-15 14:03

Toks jausmas lyg gyvenčiau Voroneže, kurį bombarduoja savi niekšai:”Štob čužyje bojalisia…?”

trumpai       2020-02-15 13:55

ta Antipova ,savaime suprantama, negali būt policininke.Kas čia dar neaišku?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.