Žiniasklaida

Edvardas Čiuldė. Šaunuolė ta Edita Mildažytė!

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 8 d. 20:37

20     

    

Edvardas Čiuldė. Šaunuolė ta Edita Mildažytė!

Po visą Lietuvą pasklido klyksmai, staugimas ir lojimas dėl to, jog neva Edita Mildažytė autorinėje TV laidoje „Svečiuose pas Editą“ nepagarbiai pakalbino laidos viešnią Beatą Tiškevič.

Susiradau tą laidą LRT mediatekoje ir apturėjau neįtikėtiną intelektinį nuotykį. Trumpai tariant, tai buvo labai pagarbi, net su skoningu pameilikavimu (B. Tiškevič čia yra vadinama moterimi – paslaptimi) kalbinamam žmogui laida, tačiau išties pribloškiantis, nelauktas dalykas šioje laidoje yra E.Mildažytės formuluojamų klausimų konceptualumas, tiesiai sakant, gilumas, filosofinis įkrautumas. Kaip atrodo bent man, ši laida turėtų būti parodyta universiteto studentams filosofijos paskaitose. Patikėkite, žinau tai, ką sakau.

Nesakau, kad E.Mildažytė čia pranoko pati save, tačiau drįstu tvirtinti, kad legendinė žurnalistė (prabėgomis prisiminkime bent jos vestas TV„ Bėdų turgaus“ laidas, kuriuose ne tik būdavo įvardijamos, bet ir sprendžiamos problemos, siekiama padėti skurstantiesiems) aptariamo susitikimo eteryje metu pasiekė aukščiausią savo karjeros tašką.

Nenorėdamas skaitytojui sugadinti malonumo pačiam apturėti nuotykį, nieko iš vykusio pokalbio stengsiuosi nepacituoti (neslėpsiu, kad sunku susiturėti), dėmesį sutelkdamas į antraeiles aplinkybes.

Tikriausiai ne antraeilė, o trečiaeilė aplinkybė yra ir tai, kad aš šiandien kaltai klausiu savo žmonos – kaip būtų galima imti ir neįsimylėti tos E.Mildažytės, mielos, žavingos, protingos moters, ar tai įmanoma iš principo?

Jau nuo seno žinau, kad moterys yra geresnioji žmonijos dalis (vyrai dažniausiai būna vidutinybės, o tarp moterų svyravimo amplitudė yra nepalyginamai platesnė – čia šalia gausios tuštučių armijos pasitaiko atrasti ir tokius asmenybės deimantus kaip „ Svečiuose pas Editą“ vedėja), tačiau po minėtos laidos peržiūros tikriausia tapsiu prisiekusiu moters ikonos garbintoju, taigi feministu nesuklastota to žodžio reikšme.

Truputėlį nustebino, kad iš esmės nepalankiai apie laidą atsiliepė ir B.Tiškevič, kuri, žinoma, savo charizma neprilygsta E.Mildažytei, bet vis dėlto yra simpatiška moteris ir žinoma visuomenės veikėja.

Tikriausiai B.Tiškevič išgąsdino formuluojamų klausimų keblumas, filosofinis konceptualumas, tai yra tokie dalykai, kurie tampa sunkiai įkandami popso kultūros atstovei. Neįtikina, kad laidos viešnią surikdė E. Mildažytės pateiktų klausimų atvirumas, žinant tą faktą, kad B.Tiškevič yra laidos „ Negėda “, kur iš tiesų pernelyg nesigėdijant kalbama ir apie tai, kaip moterys galėtų ar net privalėtų pasitenkinti su sekso žaisliukų pagalba, vedėja (kad ir kaip ten būtų, bet apie tokius dalykus kalbančios moterys praranda paslapties aurą).

Rašydamas šį sakinį prisiminiau, kad vienas Froido mokinys, apgynęs disertaciją cinizmo tema, cinizmą apibrėžė kaip drovuolio kaukę. Kažką panašaus prisipažinti B.Tiškevič laidoje lenkė ir E.Mildažytė, tačiau, kaip jau esu pasižadėjęs, apie vykusio pokalbio turinį – nesiplėsiu. Kita vertus, dideliu E.Mildažytės minėtos laidos privalumas yra tai, kad rimti klausimai čia buvo užduodami neįsitempus, tarsi ir atsipalaidavus, vos ne juokaujamu tonu, jaukiai šnekučiuojantis, nutūpus ant sofos.

Dabar pats laikas būtų prisipažinti, kad maždaug prieš dešimtmetį lrytas.lt portale net keletą kartu esu atkreipęs dėmesį į šio straipsnelio heroję – B.Tiškevič. Ką tada rašiau – nelabai prisimenu, tikriausiai užkliuvo šios, tuomet dar labai jaunos, moters netramdomas aktyvizmas feminizmo frontuose. Tačiau dabar, esant progai, paminėsiu kelias nesmagias detales, kurias anksčiau jaučiau pareigą nutylėti.

Kažkada iš tiesų B.Tiškevič nemaloniai nuvylė, besiguosdama tuo, kad bendrojo lavinimo lietuviškoje mokykloje buvo priversta skaityti Žemaitę, tarsi garbioji lietuviškos raštijos klasikė, geniali rašytoja būtų kažkoks nesusipratimas, gadinantis mergelių skonį.

Galima daiktas, B. Tiškevič bjaurėtis vertė nemadinga rašytojos skarelė arba suvokti tikrąją Žemaitės kūrybos vertę trukdė tarp lėkštųjų žmonių įsivyravę stereotipai. Tačiau jeigu feminizmas nėra tik tuštučių užsiėmimas, tai būtent Žemaitė turėtų būti laikoma iškiliausia feminizmo ikona.

Ką tik E.Mildažytę pasmerkė ir Lietuvos liberalaus jaunimo sąjunga. Nesuprantu, kodėl taip užsiangažavęs jaunimėlis kišasi į vyrų ir moterų pokalbius, nes, kaip atrodo bent man, žiūrinčiam į pasaulį pro subjektyvumo akinius, Liberalaus jaunimo arba, tarkime, Tolerantiškojo jaunimo sąjungos atstovauja trečiajai lyčiai.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nu o man       2022-01-12 16:27

Mildazytė pasirodė kaip toj pasakoj:
O dabar aš tave ,,suėsiu,, !)

stasys        2022-01-10 13:10

edvardai ..jei Jums liko klausimu kai sutyksite tuos tikrus vyrus paklauskite .. gal pasakis ir atskleis paslaptį Jums .

edvardas       2022-01-10 12:46

Kaip išaiškėjo, garbusis Stasys be kitų savo privalumų dar turi tokį įrankį, su kuriuo yra galima išmatuoti pažiūrų teisingumą ir jų politinį pagrįstumą. Branginkite šitokį tobulą išradimą!:) Kitas klausimas - ką ir kaip jis matuoja, kai kalbasi vyrai?..

nuomonė       2022-01-10 11:26

Nebėra svarbesnių problemų?

stasys        2022-01-10 9:14

vyrams ,..kai tik atsakysite sau į klausimą su kuria moterimi iš tu dvieju laidos dalyvių norėtumėte permiegoti atsakymas pasufleruos ir ta pozicija kuriuos norėtumėte tame ginče laikytis .. Priešingu atveju turiu pagrindo teigti kad pas Jus nestovi ..arba Jus esate .. (patys žinote).

edvardas       2022-01-10 6:53

Su didžiausia nuostaba stebėjau neatsistebėdamas tai, kaip komentarų rubrikoje apvirto nuomonės -  nuo aiškaus pritarimo E.Mildažytės pozicijai iki laipsniškai išryškėjusio atsiribojimo.  Kaip atrodo bent man, tai truputėlį patologiška. Ne mano tikriausiai reikalas, tačiau neapleidžia bloga nuojauta, kad praeitą kartą E.Mildažytė  buvo paskųsta policijai dėl vairavimo išgėrus greičiausiai žmonių iš artimiausios aplinkos, tarkime, kolegų, galimai net tos užstalės dalyvių. Dėl čia aptariamos laidos ji kolegų yra skundžiama etikos inspektoriui.  Betrūksta tik to, kad ją dar pabandytų užmėtyti akmenimis jauni pseudoteisuoliai iš bendraminčių  rato,  nekeliant abejonių, jog jų keliami idealai yra labai aukšti.  Pagalvokime ir apie tai, kad niekur neveda bandymai perspjauti liberaliojo jaunimo chunveibinų. Kaip atrodo, E.Mildažydė yra patyrusi, daug šilto ir šalto mačiusi žurnalistė, kuri gerai supranta, kad nepatogūs klausimai pamišusioms feministėms užtraukia nepalyginamai didesnę riziką nei eismo taisyklų pažeidimai.  Dar kartą noriu nusilenkti žurnalistei, nepabijojusiai pademonstruoti savo blaivią nuomonę LRT eteryje, kas yra balsas tyruose, yra toks retas dalykas kaip nuo karščio apspangusioje vasaroje iškritęs sniegas. Dar kartą priminsiu, kad ji yra laidos „Bėdų turgus“ kūrėja, kuri pramynė kelius TV galimybių panaudojimui kovoje prieš skurdą, tapo tikru labdaros ledlaužiu.  Straipsnelyje buvo užsiminta apie Žemaitę, kuri, be visa ko kito, yra žymiausiai XXa. labdaros veikėja.  E.Mildažytei būtų galima įteikti Žemaitės skarelės simbolinį prizą  už tarpusavio pagalbos kultūros tautoje ugdymą, jeigu toks prizas kada nors būtų įsteigtas.  Tikrai nejuokauju, kalbu be šiuo atveju visiškai netinkamos ironijos užkulisių.

Skirmantė       2022-01-10 0:22

taip ir nesupratau, kokia esmė straipsnio?  be to, kad giriama mildažytė, kitos esmės nėra.

tukas.       2022-01-9 20:48

gal mandagiai patylėkim.

o gal       2022-01-9 18:40

nei viena iš jų nėra šaunuolė?

Hm.       2022-01-9 15:52

Ai, kam įdomios tos televizijos ciocės.

siaio jau       2022-01-9 15:48

Mildazytes laidos yra gana nuobdzios. bet niekuo ne blogesnes, nei kitos lrt laidos. lrt siaip jau yra beveik neprofesionalumo etalonas, kur informacija pateikiama arba dozuotai arba iskreiptai, kur kai kurios temos sukamos nuolat, o kai kuriu is viso nebuna, kur i laidas yra kvieciamas vienas nepatikancios nuomones atstovas ir penki oponentai jam, kur laidu vedejai pertraukineja nepatinkacius pasnekovus, uzduoda kvailus klausimus, kur patinkantiems pasnekovams sudaro isskirtines salygas ir t.t. ir pan. bet si karta Mildazyte pakalbino viena is zmogu atstovu, tai kilo sioks toks surmuliukas, nes konsomolliberalams pasitaike proga perekauti. ka jie sekmingai ir daro, o butu Mildazyte padariusi panasia laida su kuo nors, nepriklausanciu nelieciamuju grupuotei, musu medijos to ne nepastebetu, o komsomolliberalai dar ir pagirtu. tiek ziniu

Žodžio laisvė...       2022-01-9 14:44

Jau ir šiame kanale senstančios “žvaigždės” sėkmingai bando apie save priminti,kad jos dar yra ir jų buvimas dar gali ką nors sudominti.Aš LRT “žvaigždės"niekada
negarbinau ir nevertinau su dideliu smalsumu.Neįdomios laidos ir neturinčios išlie-
kamosios vertės,neplečiančios akiračio.Jos skirtos sumiesčionėjusiems asmenims.
Dar viena LRT “žvaigždė” į savo vedamus pasišnekėjimus įjungia net nupiepusį šunelį.
Šitaip siekiant sužadinti dėmesį ir įtikti beskonybei.Bet kai ne įdomu,tai ir neįdomu.Ir krokodilas studijoje nenustebintų...

Kis       2022-01-9 12:08

Daug nepostrigaujant galiu pasakyti ,kad kotas vertas kirvio.Siandiena tai pelninga ir ne maziau madinga,tiek tos ir naudos,kaip is senio ozio pieno?

Butv       2022-01-9 10:30

Teisingai, Liberalaus jaunimo ir Tolerantiškojo jaunimo sąjungos atstovauja genderizmo ideologiją. Ačiū už šmaikštų tekstą.

labusėlis       2022-01-9 10:24

nesupratote ironijos? Vargas jums…

tukas.       2022-01-9 8:56

Apie Mildažytės profesionalumą autoriui siūlyčiau mandagiai patylėti,kaip per pakasynas…

superinė laida, demaskuojanti       2022-01-9 6:32

feminisčių bukumą ir ribotumą.Pagarba Editai už drąsą!

Na, tai kandžiojam Editą ?       2022-01-8 23:29

Kuri veislė labiau kanda ? Išdresuota ! Komanda “fas” jau duota,bet neužmirškit:už vieną muštą - dešimt nemuštų.

Bravo       2022-01-8 21:00

šio teksto autoriui. Pagaliau, išgirdome objektyvų vertinimą. Ir aš perklausiau tą interviu, ir nieko ten įžeidžiančio, nepadoraus nebuvo- nori atsakai, nori neatsakai į klausimus. Tik va, nebesuprantu tos “Negėda” sexžaisliukų feministės..ir to “liberalaus jaunimo”, kam jis atstovauja??? Ir kas už jų slypi??? Aišku, kad toks “tipo jaunimelio” reagavimas leidžia daryti prielaidą, kad jie atstovauja trečiajai lyčiai… Taigi, mano manymu, prasideda “raganų” medžioklė Lietuvoje…Tuoj apskritai bijosime bendrauti, klausti ar pašmaikštauti… O p.Editai linkiu tik kuo didžiausios sėkmės, neprarasti žavumo, humoro, nuoširdumo. Iš tiesų, jos vedamos laidos įdomios. Bet čia įžvelgiu ir tam tikrą susidorojimą..kažkam ji “saulę užstoja”..ne kitaip. Laikykis p. Edita, o autoriui -pagarba.

Aaronas       2022-01-8 20:56

Puikiai. Dešimtukas.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Nacionalinis susivienijimas dėl galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje kreipėsi į STT

Lenkija: kritikuoti Kiniją vien tam, kad įtiktume Amerikai nėra mūsų interesas

Vytautas Sinica. „Valdantieji meluoja, kad dėl asmenvardžių nepažeidžia Konstitucijos“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.